Αποστολέας Θέμα: Ερωτήσεις για συνέντευξη: Θανάσης Παπακωνσταντίνου  (Αναγνώστηκε 10430 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου δέχτηκε να παραχωρήσει συνέντευξη στο kithara.gr!

Μπορείτε να συμμετέχετε δίνοντας τις ερωτήσεις σας εδώ, προσέχοντας να είναι σαφείς και σωστά διατυπωμένες!

Κάντε πρώτα μια βόλτα από το www.koiladatwntempwn.gr που έχει πολλές πληροφορίες για τον Θανάση: Πατήστε στο Βιογραφικό, Γλωσσάρι, Ξέρετε ότι..., κλπ. Ίσως αυτό που θέλετε να ρωτήσετε να έχει απαντηθεί ήδη.

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
1) Προλογίζοντας ο ίδιος του τη νεα του δουλειά μεταξύ άλλων γράφει ότι προσπαθεί να :

ανιχνεύσει καινούρια συναισθήματα, να προσεγγίσει το παράδοξο
να εστιάζει την προσοχή σε πράγματα τα οποία οι πολλοί προσπερνάνε, ανύποπτοι για την ένταση που κρύβουν

Τι εννοεί με αυτές του τις διατυπώσεις και πως ακριβώς αυτό επιτυγχάνεται μέσα από αυτήν του τη δουλειά?

2) Στις συναυλίες που έδωσε πριν την κυκλοφορία του cd μας γνώρισε ουσιαστικά την Μάρθα Φριτζήλα. Όλοι περιμέναμε να είναι η κύρια ερμηνεύτρια σε αυτή τη δουλειά , κάτι που δεν έγινε. Γιατί επιλέχθηκε να μην γίνει τελικά?

3) Γνωρίζουμε ότι είχε αρκετό υλικό για το νέο του cd. Γιατί δεν προτίμησε την κυκλοφορία διπλού cd , ώστε στο ένα να υπάρχουν τα τραγούδια και στο άλλο οι αυτοσχεδιασμοί , ώστε να ικανοποιήσει όλους όσους περιμένουν από τον Θανάση να βγάλει cd.

4) Ξέρουμε ότι υπάρχουν κάμποσα τραγούδια που ακούσαμε στις συναυλίες του τα οποία δεν συμπεριλήφθηκαν στο cd. Πότε να περιμένουμε νέα του?

5) Ποιά είναι η άποψή του για τραγουδοποιούς/ερμηνευτές όπως :
Μάλαμας
Πασχαλίδης
Ζερβουδάκης
Θηβαίος
Λουδοβίκος
Θαλασσινός

6) Τι του έχει αρέσει από κυκλοφορίες της Ελληνικής σκηνής , από σχετικά νέους δημιουργούς/σχήματα τα τελευταία 2-3 χρόνια.Ενδεικτικά :
Τρίφωνο
Οκτάβα
Ρόδο του ανέμου
Εστουδιαντίνα

7) Πόσο εύκολα θεωρεί , ότι μπορεί ο Έλληνας να πληρώσει 20-25 ευρώ εισιτήριο για να παρακολουθήσει μια ζωντανή εμφάνιση.Ιδιαίτερα εαν πρόκειται για οικογένεια όπου αθροιστικά ανεβαίνουμε από τα 50 μέχρι και τα 70 ή και 100 ευρώ...στις σημερινές συνθήκες.

Αυτά και αν σκεφτώ κάτι άλλο θα επανέλθω.
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
επιτελους!! αυτο εχω να πω προς το παρον.. :D
θα επανελθω με ερωτηση

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ

"...Που'σαι Θανάση.....που'σαι Θανάση...ήθελα να σ'αντάμωνα..."

Κι όμως ναι, τον αντάμωσα κι εγώ, του μίλησα και μάλιστα για δεύτερη φορά και χάρη στο Βασίλη που είχε την ιδέα του ζητήσαμε συνέντευξη για το κιθάρα και δέχτηκε...
Είπε μάλιστα ότι γνώριζε το φόρουμ και ότι το έχει επισκεφθεί...

Λοιπόν...ερωτήσεις τώρα....

1. Έχει ακούσει τώρα τελευταία κάτι αξιόλογο κατα την κρίση του πάντα;; Κάτι που να του αρέσει;;

2. Ποια είναι η άποψή του για την κατάσταση που κυριαρχεί στο μουσικό χώρο και συγκεκριμένα στο λεγόμενο έντεχνο τραγούδι σήμερα;;; Πιστεύει ότι υπάρχουν αξιόλογες και συνάμα πρωτοποριακές δουλειές;;; Είναι ασιόδοξος για το μέλλον της μουσικής στη χώρα μας;;
 
 - Η δικιά του μουσική είναι ουσιαστικά μια πρωτοπορία, μια επανάσταση, μια "τόλμη" τόσο όσον αφορά στο συνδιασμό μουσικών οργάνων όσο και στα θέματα των τραγουδιών του. Εντοπίζονται για παράδειγμα στοιχεία από την δημοτική παράδοση σε μια σύζευξη με στοιχεία από την σύγχρονη υπερρεαλιστική ποίηση. Πως το εξηγεί αυτό;;; Γίνεται συνειδητά αυτός ο συνδιασμός είναι ένα αυθόρμητο αποτέλεσμα ερεθισμάτων από όλη την ζωή του, απ'την καθημερινότητά του;;;
 
 - Επιδιώκει την αποφυγή μιας βραχύβιας πορείας στο χώρο αυτό;;; Πιστεύει ότι υπάρχει σήμερα ένα συγκεκριμένο είδος μουσικής που μπορεί να αποκτησει την "αθανασία";;;

3. Πολλοί υποστηρίζουν ότι η γνήσια τέχνη είναι μια βιωματική έκφραση του πνεύματος. Ποια είναι η γνώμη του γι αυτή τη θεωρεία;; Και αυτά που γράφει ο ίδιος είναι τα περισσότερα βιωματικά ή απλώς αποτελέσμα ερεθισμάτων της εξωτερικής πραγματικότητας;;; (...όπως το απλανές βλέμμα εκείνης της κομμώτριας....)...;;;;

4. Ύπαρχουν άτομα ηλικίας μόλις 17 ετών που ακούνε τη μουσική του μετά μανίας, (ανεξάρτητα πολλές φορές απ'τα εναυσματα των γονιών τους για παράδειγμα..) παρόλο το νεαρό της ηλικίας του. Πως το εξηγεί και πως αισθάνεται γι'αυτό; Πιστεύει ότι ο στίχος του μπορεί να γίνει κατανοητός στα άτομα αυτά;;; Επίσης το κύριο χαρακτηριστικό της ηλικία αυτής είναι η αδιάλειπτη ανησυχία, ο προβληματισμός, το "ψάξιμο", η αντίδραση και η επανάσταση συχνά... Πιστεύει ότι ο στίχος του και γενικότερα η μουσική του έχει επαναστατικό χαρακτήρα;;;

5. Έχει συνειδητοποιήσει ότι ένα μεγάλο ποσοστό σε ολόκληρη την Ελλάδα (Και όχι μόνο!!), ποσοστό ατομων κάθε ηλικίας έχει σιγομουρμουρίσει τα τραγούδια του;; Έχει αναρωτηθεί, έχει προβληματιστεί με αυτά;;; Έχει ταυτιστεί, έχει ξαγρυπνήσει, έχει δακρύσει;;; Κι αν τα'χει συνειδητοποιήσει όλα αυτά συμφωνεί για την ορθότητα της εξής φράσης: "..Η μουσική του είναι μια γνήσια μορφή τέχνης, που όπως κάθε γνήσια μορφή τέχνης επιφέρει τελικά την κάθαρση στο κοινό του..." ;;;;
   Έχει διστάσει ποτέ ή θα δίσταζε να κάνει κάτι για να μην απόγοητεύσει όλους αυτούς τους καθημερινούς ανθρώπους που εκφράζονται απ'την μουσική του;

6. "..Εκείνα που δε λέγονται, δε λυώνουν σε καμίνι........αντι να βγουν στα χείλη, φυτρώνουν στον αυχένα..."

    Νόμιζα πως με την τέχνη αυτή κι αν όχι τόσο με τους στίχους έστω με τη μουσική, μπορείς να εκφράσεις όλα όσα δε μπορείς να πεις στην καθημερινή σου ζωή....όλα όσα σε βαραίνουν και είναι αδύνατο να βρεις λέξεις να τα εκφράσεις. Ο συγκεκριμένος στίχος είναι μια κατάθεση ψυχής, όμως στα αλήθεια μέσα απ'την μουσική του δεν έχει βρει την ολοκλήρωση που ψάχνει;;; Δεν νιώθει ότι εκφράζεται απόλυτα;;

   
Τέλος....να παραθέσω κάτι απ'τον Witching γιατί θαρρώ πως είναι ένα φλέγον ζήτημα....

4) Ξέρουμε ότι υπάρχουν κάμποσα τραγούδια που ακούσαμε στις συναυλίες του τα οποία δεν συμπεριλήφθηκαν στο cd. Πότε να περιμένουμε νέα του?


Αυτά...θα επανέλθω κι εγώ αν θυμηθώ κάτι...
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος xaraaaa

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι ωραία για όσους αγαπούν με πάθος
    • Προφίλ
....Καταρχάς χαίρομαι πάρα πολύ για την κίνησή σας παιδιά και μπράβο!!!. Ερωτήσεις τώρα:
1. Τι συναισθήματα του γεννά η γνωριμία του με τον μεγάλο ταξιδιάρη Λοίζο;
2. Ενιωσε ποτέ και κυρίως στα μικρά του χρόνια ότι είναι γεννημένος σε λάθος εποχή; Ενιωσε απόρριψη και μοναξιά που πηγάζει απο την ιδιαίτερή του ψυχοσύνθεση και στάση ζωής;
3. Πόσο δύσκολο είναι να ξεκινήσει κανείς μόνος οδοιπόρος και πώς νιώθει σήμερα πλέον που έχει πιστούς συνοδοιπόρους εμάς όλους;
4. Μία όμορφη εικόνα απο τοπίο, απο ένα χαμόγελο, απο οτιδήποτε όμορφο που βλέπει σκέφτεται να τον κάνει στίχο, τι του περνά απο το μυαλό;
5. Πιστεύει τελικά ότι ο κόσμος είναι έτοιμος να αντιληφθεί αυτά που ο ίδιος θέλει να πει με τους στίχους του;
6. Τι μήνυμα θα έστελνε στους νέους που δίνουν μία γενναία μάχη να κρατηθούν στη ζωή μετά απο ένα μοιραίο τους λάθος; Για παράδειγμα ο χρήστης που προσπαθεί να απεξαρτηθεί.
7. Φοβάται για το αύριο των παιδιών του;
Επειδή τα ερωτήματα των άλλων φίλων του κιθάρα κινήθηκαν στο μουσικό κομμάτι, και καλά έκαναν αλλά απο την άλλη αγαπάμε και το άτομο Θανάση, όπως θεωρούμε ότι πρέπει να είναι- είπα να κινηθώ στο κομμάτι ψυχή και σκέψη.
Περιμένουμε με λαχτάρα όσα έχει να μας πει.
Χαρικλάκος

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
8) Θα μπορούσε να κάνει διορθώσεις και συμπληρώσεις στα κομμάτια του που έχουμε?
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
λοιπον;; ειχαμε πραμα νεο;

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
8) Θα μπορούσε να κάνει διορθώσεις και συμπληρώσεις στα κομμάτια του που έχουμε?
 
   Δεν νομίζω οτι μπορεί.... και δεν πιστέυω πως δεν θέλει.... που να το πάρει το σύστημα και να το σηκώσει, δεν μας αφήνουν να δούμε τα κομμάτια ολόκληρα!  Κράτος εν κράτη! Ποιος τους διόρισε υπεύθυνους; Βρε παιδιά ανώνυμος έταιρία είναι γιατί έχει τόση υποστήριξη απο το κράτος; .....εμένα δεν με βοήθησε κανένας στην δουλειά μου!  ....και ούτε στέλνει την δημοτική αστυνομία να κάνει εισπράξεις για μένα!  Άσε που ούτε την υποστήριξη που πρέπει δίνει στους δημιουργους ούτε τα χρήματα που κερδίζει απο αυτούς μιράζονται δίκαια!

    Συγνώμην παιδιά , παρασύρθηκα απο το άδικο! και ξέφυγα απο το θέμα!

   Θα επανέλθω να κάνω ερωτήσεις μόλις ηρεμίσω!
Nick the best.- Κάθε βράδυ με νανουρίζει ο ρυθμός των αναπνοών σου.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Αν δεν έχετε κάτι άλλο να ρωτήσετε, σήμερα-αύριο, να μαζέψουμε τις ερωτήσεις και να κάνουμε την συνέντευξη...

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
  Λοιπόν! 1.- Ένοιωσε ποτέ του απόρριψη?  Ένοιωσε ποτέ του αποτυχία?  και ακόμα και αν αυτήν δεν ήρθε απο φίλους, συνεργάτες ή κοινό, την ένοιωσε μέσα του απο τον ίδιο, οτι κάποια στιγμή δλδ δεν του εφτανε το αποτέλεσμα μια δουλειάς, δεν τον ικανοποίησε πλήρως και το απέρριψε μέσα του γιατί έπαψε να τον εκφράζει...?
  2.- Πως νοιώθει όταν βλέπει θαυμασμό στα μάτια κάποιων?
  3.- Πως θα χαρακτήριζε τον εαυτό του? (δυσκολο να μιλάς για σένα, ...μα οχι ακατόρθωτο)
  4.- Η έμπνευση και η δημιουργηκότητα έρχονται πάντα το ίδιο εύκολα? Απο που κυρίως αντλείται αυτή? Έχει την ίδια όρεξη με αυτήν που είχε παλαιότερα? Η εμπειρία και η γνώση σίγουρα αυξάνονται, ο αυθορμητισμός όμως και η ενέργεια παραμένουν τα ίδια ή τα χρόνια που περνούν σε κουράζουν?
  5.- Βλέπει με το ίδιο μάτι την επαρχία που μεγάλωσε?
  6.- Πιστεύει στις αλλαγές?
  7.- Πως θα αντιδρούσε σε μια κριτική πάνω στο έργο του?
  8.- Αγαπάει όλα τα "παιδιά" του το ίδιο? είτε κάνουν επιτυχία, είτε όχι? και αυτά που ξέρει ο κόσμος και έχει τραγουδήσει και αυτά που δεν έχει μοιραστεί ποτέ μαζί μας?
  9.- Πόσες θυσίες πιστεύει πως είναι λογικό να κάνει κανείς για την τέχνη?
10.- Οταν ήταν μικρός τι ονειρευόταν να γίνει όταν θα μεγαλώσει? Αν δεν είχει γίνει μουσικός τι θα ήταν σήμερα? πόσο επιρεάστηκε η πορεία του σαν άνθρωπος απο τις καταστάσεις? γιατί δεν το έβαλε κάτω? Θα προέκειπτε ποτέ λόγος που θα τα παρατούσε όλα? ποιος θα ήταν αυτός?
Nick the best.- Κάθε βράδυ με νανουρίζει ο ρυθμός των αναπνοών σου.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Ας πω κι εγώ 2 ερωτήσεις:

- Η ενορχηστρωση των τραγουδιων σου ειναι τουλαχιστον πρωτοτυπη (αν οχι πρωτοποριακη). Πως γεννιεται και πως αναπτυσσεται η ενορχηστρωση στα τραγουδια σου; Την εχεις απο πριν στο μυαλο σου ή ξεκινας και γρατζουνας διαφορα οργανα πλαθοντας την και ισως αλλαζοντας την μεχρι να σταθεροποιηθει; Ειναι προϊον μοναχα της δικης σου αποψης για το καθε τραγουδι ή συνολικη, μαζι με αυτη των συνεργατων σου;

- Πως εξηγείς την επιτυχία των τραγουδιών σου, ακόμα και στην νεολαία που από διάφορους "κατηγορείται" οτι αρέσκεται σε ευκολόπεπτα ακούσματα; Μήπως είναι δείγμα οτι τελικά ο κόσμος αρχίζει να ψάχνεται με πράγματα λιγότερο εφήμερα και περισσότερο αυθεντικά, ή δεν πρόκειται να υπάρξει τέτοια περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Προλαβαινω αραγε ?
Στο "διφωνο" εχει πει (συμπληρωνοντας ενα ερωτηματολογιo) οτι δεν εχει φιλους.  Πως αυτo? δεν νιωθει να του λειπει το συγκεκριμενο "κομματι της ζωης "?
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η συνεντευξη ολοκληρωθηκε! :)
Ο Θανασης απαντησε σε ολες τις ερωτησεις (34 στον αριθμο)
Σε λιγες μερες θα εχουμε on-line τις απαντησεις! ;)

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ


Αχ, άντε βρε Σωτήρη μου!!!

Ανέβασε τις απαντήσεις σε παρακαλώ, μέχρι την Πέμπτη κι ό,τι θες από'μένα...γιατί....ύστερα φεύγω....σνιφ....σνιφ.....Παρακαλώ!!!
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ανέβασε τις απαντήσεις σε παρακαλώ, μέχρι την Πέμπτη κι ό,τι θες από'μένα...γιατί....ύστερα φεύγω....σνιφ....σνιφ.....Παρακαλώ!!!
θα προσπαθησω να πιεσω την κατασταση καλη μας φυσαλιδα...

Σύρε αντμιν μου εκεί μακριά
στης ξενιτιάς τα μέρη
του θανασάκη μυστικά
να μάθουμε πριν έρθει πέμπτη


 ;D

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
αν και δεν καταφερα τελικα να εμπνευστω καποια ερωτηση, την περιμενω με αγωνια..

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα

Νάτη η συνέντευξη!

Ευχαριστούμε όλους όσους βοήθησαν στην πραγματοποίησή της, και φυσικά και τον ίδιο το Θανάση για το χρόνο που βρήκε για να απαντήσει σε όλα αυτά πού όλοι ρωτήσατε παραπάνω!
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Για να δούμε!
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
και φυσικά και τον ίδιο το Θανάση για το χρόνο που βρήκε για να απαντήσει σε όλα αυτά πού όλοι ρωτήσατε παραπάνω!
οπως μου ειπε χθες στην συναυλια, οπου και τον ευχαριστησα για την συνεντευξη, του πηρε μεσανυχτα για να απαντησει σε ολες τις ερωτησεις και να αφησει ολους ικανοποιημενους! :)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Μπορώ να πω ότι με χάλασε η συνέντευξη. Δεν ξέρω, ίσως λίγο γιατί δεν έγινε αυτοπροσώπως, ίσως το στωικό και ειρωνικό ύφος σε κάποιες απαντήσεις, η αποφυγή απαντήσεων σε κάποια θέματα...

Ενα άτομο όπως ο ΘΠ που έχει να πει πολλά κρίμα είναι να λέει τόσο λίγα..

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ
Κατ'αρχάς ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ που ανεβάσατε την συνέντευξη πριν φύγω...
Τι χρυσά παιδιά είστε εσείς;;;
Να'στε καλά...



Αρκετά ικανοποιητικές απαντήσεις, αν και μερικές πολύ μονολεκτικές....
Όταν λέει πριν το τέλος της χρονιάς, εννοεί πριν τα χριστούγεννα έτσι;;;Κι όχι πριν το τέλος του φετινού χειμώνα εεεε;;;;
Άρα θα'χουμε σύντομα και σε δίσκο όλα τα όμορφα τραγουδάκια που με έχουν κουράσει να τα κυνηγάω απ'τις συναυλίες....μακάρι!!

Ας τον ευχαριστούσουμε γι'άλλη μια φορά λοιπόν κι ας αφεθούμε να βιώσουμε, όπως επιθυμεί, την τέχνη του...
Ουφ, να'ναι καλά....και να'μαστε κι εμείς να τον ακούμε....

« Τελευταία τροποποίηση: 07/09/06, 14:41 από Fusalida »
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
5027 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/07, 23:54
από Mrs Brightside
198 Απαντήσεις
66607 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/07, 13:04
από Αγγέλα
39 Απαντήσεις
16244 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:43
από Anaximandros
6 Απαντήσεις
3434 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/07, 12:51
από Anaximandros
24 Απαντήσεις
7382 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/07, 19:30
από Mrs Brightside
9 Απαντήσεις
7410 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/09, 09:08
από ερεβος
1 Απαντήσεις
2822 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/08, 02:27
από Kli Klis
9 Απαντήσεις
4153 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/09, 14:58
από TheVrachnoprofiter
8 Απαντήσεις
4367 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/11, 11:41
από johntziallas
0 Απαντήσεις
3499 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/17, 16:14
από MARIOS F