Αποστολέας Θέμα: zakk wylde "replica" κ αλλες σε απιστευτη τιμη. Δεν ειναι αγγελια!  (Αναγνώστηκε 17033 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Χεχε ευχαριστω για την προσφορα αλλα χλωμο ;D

Δυστηχως αποτι βλεπω, οι κινεζοι αρχιζουν και διορθωνουν τα 'λαθη' τους...
Για παραδειγμα το καπακι του thruss rod εχει πλεον 2 βιδες... βεβαια το καταλαβαινεις επειδη γραφει 'gibson' και οχι 'les paul custom'... αλλα αυτο αλλαζει ευκολα.

Τρανταχτο παραδειγμα οτι ειναι fake ειναι η ταστιερα. Μετα ακολοθουν το σχημα του headstock, το logo, τα λαθος knobs, οσο και το κατω misplaced volome knob, κατι επισης δεν μου κολλαει με την γεφυρα, το binding, και αποσο θυμαμαι η πολυ μικρη κλιση του headstock. Βεβαια για τα τελευταια θελω πιο καθαρες και λεπτομερεις φωτο, αλλα αυτα ισχυουν γενικα ΓΙΑ ΟΛΕΣ τις fake lp και οχι μονο για την συγκεκριμενη.

Υποθετω οτι θα ερθει καποια μερα... που δν θα μπορουμε να τις ξεχωριζουμε....

Τεσπα. Καλοπαιχτη και περιμενουμε εντυπωσεις μετα το σεταπ. Αμα εχει σωστο μπρατσο, μπορει να γινει ενα φοβερα αξιοπρεπες practise/gig guitar. ;D

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Υποθετω οτι θα ερθει καποια μερα... που δν θα μπορουμε να τις ξεχωριζουμε....

Αν εννοείς κοιτώντας μια φωτογραφία τότε ναι.
Αν εννοείς όμως οτι θα την πιάνουμε στα χέρια μας να την "εξετάσουμε" και δεν θα μπορούμε να την ξεχωρίσουμε, αυτή η μέρα πιστεύω πως δεν θα έρθει...
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
τελικά τι λέτε αξίζει κανείς να ασχοληθεί\επενδύσει σε ρέπλικες...?? πχ εγώ ψήθηκα για την αγορά της fake black beauty με τρεις humbucker κ το bigsby......με αλλαγές σε μαγνήτες και ηλεκτρικά (όπως φαντάζομαι επιχειρεί τώρα ο φίλος Warrel) μπορεί να βγάλει αξιοπρεπές ήχο...?? κ όχι δεν έχω σκοπό να την σπάσω στη σκηνή FTW!!!

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ



1)Για παραδειγμα το καπακι του thruss rod εχει πλεον 2 βιδες... βεβαια το καταλαβαινεις επειδη γραφει 'gibson' και οχι 'les paul custom'

2)Τρανταχτο παραδειγμα οτι ειναι fake ειναι η ταστιερα.

3)Μετα ακολοθουν το σχημα του headstock, το logo, τα λαθος knobs, οσο και το κατω misplaced volome knob, κατι επισης δεν μου κολλαει με την γεφυρα, το binding,
 
4)και αποσο θυμαμαι η πολυ μικρη κλιση του headstock.




1)Εμενα μου ηρθε με καπακι που ελεγε Les Paul Custom(η φωτογραφιες ειναι απο το site που εκανα την αγορα)

2)Τι διαφορα βρηκες?? εγω δεν ξερω καλα...και δεν καταλαβαινω...μονο στην αισθηση!! στην οψη που το καταλαβες?

3)ΕΔΩ?? τα λαθος knobs?? και τα υπολοιπα??

4) Ως αναφορα την κληση νομιζω πως ειναι ενταξει...αλλα εσυ ειδες πραγματα που δεν φανταστηκα καν...οποτε κατσε να ερθει η κιθαρα να στην βγαλω φωτο να μου πεις!!

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
τελικά τι λέτε αξίζει κανείς να ασχοληθεί\επενδύσει σε ρέπλικες...?? πχ εγώ ψήθηκα για την αγορά της fake black beauty με τρεις humbucker κ το bigsby......με αλλαγές σε μαγνήτες και ηλεκτρικά (όπως φαντάζομαι επιχειρεί τώρα ο φίλος Warrel) μπορεί να βγάλει αξιοπρεπές ήχο...?? κ όχι δεν έχω σκοπό να την σπάσω στη σκηνή FTW!!!
Φυσικά και ΔΕΝ αξίζει να επενδύσει κάποιος σε κάτι που μπορεί να έχει ξύλα απο...παγκάκι!!

Όταν αγοράζεις ένα προιόν πρέπει να σκέφτεσαι σε τί αποσκοπούσε ο δημιουργός του.
Έχεις την εντύπωση οτι ο δημιουργός τέτοιων κιθάρων ήθελε να φτιάξει κάτι που να ηχεί αξιοπρεπώς??
Μα αν ήθελε να το κάνει αυτό θα έβαζε και τη δική του σφραγίδα επάνω, με την ελπίδα να κάνει κάτι στον χώρο, να πάρει καλές κριτικές κλπ...δεν θα έγραφε "GIBSON".

Το ρολόι που φοράς είναι SFIKO?....τα παπούτσια σου ADIBAS?....για τέτοια ποιότητα μιλάμε.
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
εγω δεν θα επαιρνα ποτε ρεπλικα αμα ηθελα να την χρησιμοποιησω ως κιθαρα  ;D
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
παιδια μην το κανετε δεν αξιζει....εγω το εκανα απο περιεργεια...εχασα 200 ευρω...οκ εμαθα ομως!!!

αν θες για το σπιτι καλη ειναι!

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
χμ..ναι μάλλον έχετε δίκαιο παιδιά....δεν αξίζει....

Αποσυνδεδεμένος PlasmaPool

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Με σταθερη γεφυρα αντε να πεις οκ να τα σκασεις μονο για το εφε.Αλλα με φλουντ ή μπιγκσμπι δεν θελω καν να σκεφτω τι ποιοτητας θα ειναι αυτα.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
2)Τι διαφορα βρηκες?? εγω δεν ξερω καλα...και δεν καταλαβαινω...μονο στην αισθηση!! στην οψη που το καταλαβες?

3)ΕΔΩ?? τα λαθος knobs?? και τα υπολοιπα??

4) Ως αναφορα την κληση νομιζω πως ειναι ενταξει...αλλα εσυ ειδες πραγματα που δεν φανταστηκα καν...οποτε κατσε να ερθει η κιθαρα να στην βγαλω φωτο να μου πεις!!

2. Η ταστιερα ειναι απο rosewood και οχι απο εβενο.

3. Το χεντστοκ θα επρεπε στο πανω μερος να ειναι πιο 'καμπυλωτο', το logo ειναι κλασσικο παραδειγμα fake (πχ το 'o' δεν ειναι οπως στις οριτζιναλ), τα knobs θα επρεπε να ειναι μαυρα speed, ενω ειναι πορτοκαλι (και εχω την εντυπωση οτι πρωτη φορα βλεπω πορτοκαλι speed!), το κατω volume θα επρεπε να ειναι λιγο πιο πανω (δλδ η νοητη ευθεια που περναει απο το κεντρο των πανω vol και tone, θα επρεπε να ειναι παραλληλη με την αντιστοιχη των κατω vol και tone), αυτο με την γεφυρα δν μπορω να το προσδιορισω, το binding μου φαινεται πολυ λεπτο (και δεν φαινεται αρκετα το μαυρο φιλετο) αλλα μπορει να φταιει η φωτογραφια.

4. Για την κλιση θα πρεπει να το δω απο το πλαι, αλλα η μικρη κλιση ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα fake.

Κατι ακομα ειναι οτι το ξυλο κατω απο τους μαγνητες δν πρεπει να ειναι βαμμενο, και τα ηλεκτρικα πρεπει να ειναι τακτοποιημενα και οχι χυμα στο κυμα. Απο τα ηλεκτρικα τωρα μπορεις να βγαλεις συμπεραματα απο τα ποτενσιομετρα (μαρκα), πυκνωτες(το ιδιο), τα καλωδια (πχ καλωδιο κανονικο ή λεπτο συρματακι) και παει λεγοντας.

Αν εννοείς κοιτώντας μια φωτογραφία τότε ναι.
Αν εννοείς όμως οτι θα την πιάνουμε στα χέρια μας να την "εξετάσουμε" και δεν θα μπορούμε να την ξεχωρίσουμε, αυτή η μέρα πιστεύω πως δεν θα έρθει...

Ναι εχεις δικιο, εννοω το πρωτο. Με προσεκτικη προσωπικη εξεταση παντα θα υπαρχει κατι που να 'προδιδει' το φεικ. Τελευταια συνορα το φινιρισμα (νιτρο-μυριζει + αλλη υφη) και φυσικα το SN (με μαιλ στην γκιμπσον για επιβεβαιωση)

Αποσυνδεδεμένος xTitan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
παιδια μην το κανετε δεν αξιζει....εγω το εκανα απο περιεργεια...εχασα 200 ευρω...οκ εμαθα ομως!!!

αν θες για το σπιτι καλη ειναι!

σωστος... και οπως ειπα πριν με 200ε παιρνεις κατι καλυτερο.
Τωρα που εκανες set-up = 30ε? δεν ειναι?

με 250ε παιρνεις 1 απο αυτες: Epi LP Standard Plus, Fender Strat MIM, Ibanez RGxxx... (used of course)

More guitars please!!!

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
δινεις αλλα 50 και περνεις SG-400  ;)

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
παιδια καλυτερα μια Epiphone.... :P


Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Μεταφορικα δεν πληρωσες?


πληρωσα....τελωνειο δεν πληρωσα....οταν εβαλα λευτα στον λογαριασμο του paypal ειχε μεσα και τα χρηματα αποστολης

η κιθαρα εκανε 130 ευρω + 100 μεταφορικα!! και τελος δεν εδοσα αλλα λευτα

230+σεταπ για μια κιθαρα που σε ενα χρονο μπορει να εχει γινει τοξο δεν τα εδεινα, καλυτερα να επερνα με 140 μια απο το μιουζικ στορ, που δεν γραφουν γκιμπσον πανω, αλλα ειναι αξιοπρεπεστατες  :)
Ευχομαι παντως να μην εχεις προβλημα και η κιθαρα να σε συνοδεψει σε πολλες αναζτησεις  :)
απο το ebay3a την πηρες ή απο τα αλλα σαιτ?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
Μεταφορικα δεν πληρωσες?


πληρωσα....τελωνειο δεν πληρωσα....οταν εβαλα λευτα στον λογαριασμο του paypal ειχε μεσα και τα χρηματα αποστολης

η κιθαρα εκανε 130 ευρω + 100 μεταφορικα!! και τελος δεν εδοσα αλλα λευτα

230+σεταπ για μια κιθαρα που σε ενα χρονο μπορει να εχει γινει τοξο δεν τα εδεινα, καλυτερα να επερνα με 140 μια απο το μιουζικ στορ, που δεν γραφουν γκιμπσον πανω, αλλα ειναι αξιοπρεπεστατες  :)
Ευχομαι παντως να μην εχεις προβλημα και η κιθαρα να σε συνοδεψει σε πολλες αναζτησεις  :)
απο το ebay3a την πηρες ή απο τα αλλα σαιτ?



την πηρα απο αλλο...www.ioffer.com

δεν ειναι ολοι εμπιστοι...αν καποιος θελει να παρει να μου στειλει PM να του πω ποιον πωλητη να επιλεξει....

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
@ ενεμα
μάλλον δεν σου "κάθεται" καλά στο μάτι η γέφυρα, γιατί-αν δεν κάνω λαθος-είναι μεγέθους έπιφον, ενώ ο καβαλάρης μεγέθους γκίμπσον.. για αυτό υπάρχει, υποθέτω, αυτή η διαφορά μεγέθους.. επίσης, στο "καμπανάκι" της ράβδου το κάτω μέρος θα έπρεπε να ακουμπά το κόκαλο ενώ σε αυτήν έχει αρκετό κενό.. ;)
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Παράθεση
Αν εννοείς όμως οτι θα την πιάνουμε στα χέρια μας να την "εξετάσουμε" και δεν θα μπορούμε να την ξεχωρίσουμε, αυτή η μέρα πιστεύω πως δεν θα έρθει...

....εγω παλι πιστευω οτι ερχεται ταχεως....ποσοι απο εμας γνωριζουμε πως ακουγεται πραγματικα μια Gibson...ποσο μαλιστα ποσοι απο εμας εχουν παιξει μια Gibson....κι ακομα χειριτερα,ποσοι εχουν/ειχαν στην κατοχη τους μια τετοια κιθαρα.Ανοιγωντας την πορτα στις ''μαιμουδες'' καποια στγμη δε θα ξεχωριζουν η ακομα χειροτερα οταν καταφερεις να τις ξεχωρισεις θα ναι ηδη αργα.Το ιδιο εγινε και με τοσα αλλα προιοντα (ρουχα,παπουτσια,ηλ. συσκευες,ρολογια) γιατι οχι με κιθαρες,ενισχυτες κλπ,κλπ....με τα ιδια λεφτα παιρνεις ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ,ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΑΤΗ,ακομα και καινουργια κιθαρα....
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Warrel

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep the Flame Alive...
    • Προφίλ
@ ενεμα
μάλλον δεν σου "κάθεται" καλά στο μάτι η γέφυρα, γιατί-αν δεν κάνω λαθος-είναι μεγέθους έπιφον, ενώ ο καβαλάρης μεγέθους γκίμπσον.. για αυτό υπάρχει, υποθέτω, αυτή η διαφορά μεγέθους.. επίσης, στο "καμπανάκι" της ράβδου το κάτω μέρος θα έπρεπε να ακουμπά το κόκαλο ενώ σε αυτήν έχει αρκετό κενό.. ;)


ολα αυτα που λες εχουν αλλαχτει με αυθεντικα gibson...και η καμπανα και ολα!και το νατ με κοκκαλινο και καπακια και γεφυρες και tailpiece και ολα!!

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παράθεση
Αν εννοείς όμως οτι θα την πιάνουμε στα χέρια μας να την "εξετάσουμε" και δεν θα μπορούμε να την ξεχωρίσουμε, αυτή η μέρα πιστεύω πως δεν θα έρθει...

....εγω παλι πιστευω οτι ερχεται ταχεως....ποσοι απο εμας γνωριζουμε πως ακουγεται πραγματικα μια Gibson...ποσο μαλιστα ποσοι απο εμας εχουν παιξει μια Gibson....κι ακομα χειριτερα,ποσοι εχουν/ειχαν στην κατοχη τους μια τετοια κιθαρα.Ανοιγωντας την πορτα στις ''μαιμουδες'' καποια στγμη δε θα ξεχωριζουν η ακομα χειροτερα οταν καταφερεις να τις ξεχωρισεις θα ναι ηδη αργα.Το ιδιο εγινε και με τοσα αλλα προιοντα (ρουχα,παπουτσια,ηλ. συσκευες,ρολογια) γιατι οχι με κιθαρες,ενισχυτες κλπ,κλπ....με τα ιδια λεφτα παιρνεις ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ,ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΑΤΗ,ακομα και καινουργια κιθαρα....


Η συζήτηση εδω δεν γίνεται για κιθάρες τύπου tokai, greco, orville κλπ οι οποίες είναι copies αλλά επώνυμα copies, απο εταιρίες που βάζουν την φίρμα τους στο headstock.
Εδω μιλάμε για κιθάρες μαιμούδες, φτιαγμένες σε εργοστάσια φαντάσματα, που το τελευταίο πράγμα που απασχολεί τον κατασκευαστή είναι το πώς παίζει η κιθάρα. 
Όπως είπα και πιο πάνω, αν πραγματικά τον ένοιαζε το πως παίζει η κιθάρα θα έβαζε και την υπογραφή του επάνω, όπως κάνουν οι "συνάδελφοι του" που παράγουν τις tokai πχ.
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
....ναι δε διαφωνουμε σ'αυτο...αυτο που λεω ειναι οτι μη σου κανει εντυπωση αν καποιοι δε μπορουν να ξεχωρισουν τη ''μαιμου'' ακομα κι αν την εχουν στα χερια τους,μιας και δεν ειναι πολλοι αυτοι που ειχαν μια original Paul ουτως ωστε να εχουν μετρο συγκρισης....και βεβαια δε μιλαω για επωνυμες κοπιες....
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Alexisonfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εγω εχω μια απορια (θα σας φανει λιγο περιεργη btw). Την κανουν που την κανουν την παρανομια οι κινεζοι, πως και δεν την κανουν καλα? εννοω, πως και κανουν ολα αυτα τα λαθη που παρατηρηθηκαν πιο πανω, εφοσον κλεβουν την επονημια ''Gibson'' και δεν ειναι ''Gabson'' η ''Gubson'' ουσιαστικα τα κομματια θα μπορουσαν να φτιαχτουν ΟΛΟΙΔΙΑ με τα αυθεντικα χωρις μικροαλλαγες στην εμφανηση, δλδ εγω αυτο θα εκανα αμα ηθελα να γινω κλεφτακος  :D, με ενα Α buget αγοραζεις μια αυθεντικη LP και με βαση αυτη και με καταληλα μηχανηματα και μετρησεις χιλιοστων, μπορεις να φτιαξεις μια ολοηδια φτινιαρα απο χυλο θαμνων, ετσι δεν ειναι?, τωρα βεβαια αυτο δεν ειναι υπερ μας αλλα τελοσπαντων, ισως φταιει ι ασχετοσυνη των κινεζων (δεν το λεω ρατσιστικα) τι να πω, αλλα αμα ζητησεις απο τιν Αλεξανδρατου να σου φτιαχει μουφα LP καλυτερη δουλεια θα κανει...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
εχεις δει πολλα καλα κινεζικα προ'ι'οντα?  ;D
εγω καποια που εχω δει κοστιζουν αναλογα, οι τυποι που δουλευουν σε αυτα τα εργοστασια προφανως δεν εχουν εμπειρια στην κατασκευη οργανων, αλλα ουτε και επιδειωξη να φτιαξουν κατι πιο καλο...

παντως επειδη εχω παιξει με πολλααα φθηνα οργανα, ειδικα απο τις μαρκες του τομαν και μιουζικ-στορ, και βλεπωντας τα παλι μετα απο 6 μηνες-1 χρονο, μπορω να πω οτι τα περισοτερα οργανα κατω απο 150 ευρω, και μερικα πιο πανω, αρχιζουν να εχουν προβληματα (ειδικα τα φθηνα χαρλε'ι' μπεντον), ενω καποια ειχαν προβλημα απο την αρχη (ειδικα τα φθηνα χαρλε'ι' μπεντον  ;D ). Κυριως μπρατσα που στραβωνουν οπως να-ναι και δεν ερχοντε με τιποτα στα ισια, κακο χαρντγουεαρ και απαραδεκτα ηλεκτρικα. Πεταμενα λεφτα δηλαδη...
Παντως καποια οργανα, οπως οι Τζακ & Ντανυ ηλεκτρικες κιθαρες του μιουζικ-στορ γυρω στα 160 ευρω, ειναι αξιοπρεπεστατα οργανα σε ολους τους τομεις.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
εγω εχω μια απορια (θα σας φανει λιγο περιεργη btw). Την κανουν που την κανουν την παρανομια οι κινεζοι, πως και δεν την κανουν καλα? εννοω, πως και κανουν ολα αυτα τα λαθη που παρατηρηθηκαν πιο πανω, εφοσον κλεβουν την επονημια ''Gibson'' και δεν ειναι ''Gabson'' η ''Gubson'' ουσιαστικα τα κομματια θα μπορουσαν να φτιαχτουν ΟΛΟΙΔΙΑ με τα αυθεντικα χωρις μικροαλλαγες στην εμφανηση, δλδ εγω αυτο θα εκανα αμα ηθελα να γινω κλεφτακος  :D, με ενα Α buget αγοραζεις μια αυθεντικη LP και με βαση αυτη και με καταληλα μηχανηματα και μετρησεις χιλιοστων, μπορεις να φτιαξεις μια ολοηδια φτινιαρα απο χυλο θαμνων, ετσι δεν ειναι?, τωρα βεβαια αυτο δεν ειναι υπερ μας αλλα τελοσπαντων, ισως φταιει ι ασχετοσυνη των κινεζων (δεν το λεω ρατσιστικα) τι να πω, αλλα αμα ζητησεις απο τιν Αλεξανδρατου να σου φτιαχει μουφα LP καλυτερη δουλεια θα κανει...

too much work lol  ;D
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
γεια χαρα κ απο μενα...το θεμα ειναι αν ειναι αξιοπιστο το site,δηλ.αν εγω βαλω ακριβως το ποσο που απαιτειται θα μου στειλουν οι κινεζοι την κιθαρα η οχι?γιατι για practise οι κιθαρες αυτες ειναι οτι πρεπει...
αν αυτές οι κιθάρες είναι οτι πρέπει για practice.... τότε γιατί έδωσα τόσα λεφτά και πήρα ενα special κιθαρόνι για να το εχω να κάθεται;

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
@ ενεμα
μάλλον δεν σου "κάθεται" καλά στο μάτι η γέφυρα, γιατί-αν δεν κάνω λαθος-είναι μεγέθους έπιφον, ενώ ο καβαλάρης μεγέθους γκίμπσον.. για αυτό υπάρχει, υποθέτω, αυτή η διαφορά μεγέθους...

Χμμμ... και αυτο, αλλα κυριως κατι δν παει καλα στο σημειο που ειναι τοποθετημενα... καθολου απιθανο πραγμα βεβαια να ειναι misplaced (πχ και στην επιφον μου, η γεφυρα ειναι καποια mm πιο αριστερα αποτι θα επρεπε να ειναι)

επίσης, στο "καμπανάκι" της ράβδου το κάτω μέρος θα έπρεπε να ακουμπά το κόκαλο ενώ σε αυτήν έχει αρκετό κενό...

Οχι απαραιτητα.  ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
4942 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/08, 13:58
από Gabriel6th
17 Απαντήσεις
8566 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/09, 18:17
από DarkHorse
0 Απαντήσεις
2201 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/09, 16:48
από Lightstringer
zakk wylde overdrive

Ξεκίνησε από Warrel Εφέ

7 Απαντήσεις
3736 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/10, 12:48
από Warrel
0 Απαντήσεις
2280 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/10, 13:57
από DrConny
19 Απαντήσεις
12688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/11, 23:50
από Scorps182
2 Απαντήσεις
2117 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/10, 21:35
από blackmorefan
44 Απαντήσεις
13811 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/11, 12:51
από gas-13
3 Απαντήσεις
3051 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/14, 14:21
από Alani_No.13
0 Απαντήσεις
3826 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/17, 16:27
από Ioannis Anastassakis