Αποστολέας Θέμα: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr  (Αναγνώστηκε 85552 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #200 στις: 02/10/06, 14:41 »
Παιδια και εγω το καταευχαριστηθηκα παντως. Πρωτα τον Arg0, και μετα τους Sling Rotation που δειξανε τοση εμπιστοσυνη παρ'οτι οθτε τα κομματια ηξερα, ουτε τα ειχα προβαρει, ουτε τα οργανα μου ειχα... Και ασφαλως ολους οσους συμμετηχαν και ηρθαν και περασανε καλα. Ελπιζω να μπορεσω να παραστω και στο επομενο.

Στεργιος
« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/06, 14:51 από sterghios »

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #201 στις: 02/10/06, 14:43 »
Παίδες, χθες πέρασα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ! Μπαίνω σε αυτό το φόρουμ τρία χρόνια, και χάρηκα απέραντα που σας γνώρισα και από κοντά... Μου έκαναν τρομερή εντύπωση οι Μαδερφάνκερζ καθώς και η πρώτη μπάντα. Ο ντράμερ έχει μέλλον!!! Καλά, το ότι η Έμμα είναι ταλέντο στο πιάνο το ήξερα πιο πριν. Ιάσονα χιλιάδες ευχαριστώ για το τρέξιμό σου. Πρέπει να σου πώ πως οι Get Wind με ενθουσίασαν και ειδικά το ... πως να το πώ... πολυπάιξιμό σου! ;) Είναι κρίμα που ο Αντώνης δε παρευρέθηκε να δει πως εξελίχθηκε η ιδέα του... Πάντα τέτοια!
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος chorrer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Άντρας
  • μπαααααα!!!
    • Προφίλ
    • Τζελέπης Δημήτρης- Ελληνοφωνο Ροκ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #202 στις: 02/10/06, 15:01 »
Καλημεραααααααα!!!!  ;D ;D ;D ;D

Δεν θα γραψω πολλα,μολις ξυπνησα και σε λιγο θα ξαναπεσω για υπνο........ ;)

Καταρχην ενα μεγαλο ευχαριστω στο kithara.gr και ιδιαιτερα στον Ιασονα που διοργανωσαν αυτη την υπεροχη βραδυα. Ενα δευτερο μεγαλο ευχαριστω σε ολους εσας που παραμεινατε μεχρι τελος και με τη συμμετοχη σας ,μας βοηθησατε να ξεπερασουμε το τρακ (ιδαιτερα η drummer μας που ηταν το πρωτο της live). :D :D

...Μπορει να βγηκαμε τελευταιοι και να ειχε φυγει ο περισσοτερος κοσμος (Ναι , freemind καρφωτη για σενα ηταν αυτη που δηλωσες οτι θα κατσεις μεχρι τελος  :P  ) αλλα αποζημιωθηκαμε απο την τοσο μεγαλη συμετοχη των υπολοιπων που παρεμειναν, τον τοσο καλα προσεγμενο ηχο του μαγαζιου και βεβαια απο το γεγονος οτι παιξαμε περισοτερη ωρα απο οσο ηταν κανονισμενο να παιξουμε!! ;D ;D

Απο τις μπαντες μου αρεσαν περισσοτερο οι πατριωτες μου , οι sling rotation και η φωνη της  Ε!ΜΑ.....Χωρις αυτο να σημαινει οτι τα υπολοιπα σχηματα δεν επαιξαν καλα!!

Μιλωντας τωρα σαν εκπροσωπος των "ΚΡΑΜΑ" , μπορω να πω οτι περασαμε καταπληκτικα και θα ηταν τιμη μας να ξαναπαιξουμε σε εκδηλωσητου kithara.gr (μπλιαχ!! Πολυ τυπικο.....τεσπα το πιανετε το νοημα!! :P)

ΥΓ: Ενα special thnx στον parlats, που μ΄αφησε να χρησιμοποιησω το καταπληκτικο μικροφωνο του και συγνωμη που καθυστερησαμε να τελειωσουμε φιλε!!

Τα ξαναλεμε οταν ξυπνησω, παω να ξεραθω!!  ;) ;)
http://tzelepis.kithara.gr  ή http://music.kithara.gr/bands/89/<----- Για κοπιαστε να ακουσετε το θειο Μητσο!

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #203 στις: 02/10/06, 15:04 »
να επαναληφθει παιδια το εγχειρημα με το καλο καποια στιγμη μπας και μπορεσω να παρευρεθω να δω κι εγω.......Ζηλεψα.... :) :) :) :)

mydyingbride

  • Επισκέπτης
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #204 στις: 02/10/06, 15:33 »
Περασα κ εγω παρααααααα που καλαααα!!!
Χαρηκα πολυ που γνωρισα κι απο κοντα κι αλλα μελη απο το kithara !!! ;D ;D ;D (Αυτοι δεν ξερω αν χαρηκαν  :P )
Επισης χαρηκα που ακουσα τον parlats live(!) ;)
Αυτα που μου εμειναν απο την χτεσινη βραδια ηταν το συγκροτημα απο την Σαλονικα (ολε!) που επεξε anathema και rammstein (εκει καταχαρηκα!!! :P), το solo της E!MMAS(go get 'em girl  ;)),το 'τριο' Ε!ΜΜΑ-Roufous-Kli-klis,οι tracing dawn που μου αρεσαν πααραα πολυ (πολυ ιδιαιτερη η παρουσια του alexander και πολυ καλη κιθαρα-δεν τους ειχα παρατηρησει καλα στο schoolwave η αληθεια...) και η ανυψωση του πανω των dynasty για ακομα μια φορα!!!Καλα για τους dynasty δεν εχω να πω κατι παραπανω,το εχω εξαντλησει το θεμα (ετσι κι αλλιως ειμαι και στο επισημο fan club τους :P).Ο καινουριος τραγουυδιστης παντως εξαιρετικη φωνη!
Ελπιζω να ξαναγινει κατι παρομοιο γιατι αξιζε τον κοπο!Συνχαρητηρια στα παιδια που το διοργανωσαν αλλα κ σε οσους συμμετειχαν!
cu next time!!! ;D

Y.Γ. Εχω μπολικο φωτογραφικο υλικο οπως παντα! ;)

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #205 στις: 02/10/06, 15:38 »
Παιδιά μπράβο σε όλους σας! Ήταν μια πολύ πετυχημένη βραδιά η χθεσινή (Ιάσωνα εγώ στη θέση σου θα είχα ψηλώσει μερικά μέτρα, μετρήθηκες σήμερα;). Ειδικά κατά τη διάρκεια των Sling Rotation και των Motrerfunkerz, επειδή παίξαν κάποια από τα ακούσματά μου, μού είχε κολλήσει ένα χαμόγελο που δεν έλεγε να φύγει.

Στους πιτσιρικάδες χάρηκα το πάθος τους και νομίζω ότι πάντα τα παιδιά του Λυκείου που παίζουν σε μπάντες έχουν ένα αξιοζήλευτο ενθουσιώδες κοινό!
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #206 στις: 02/10/06, 15:42 »


Y.Γ. Εχω μπολικο φωτογραφικο υλικο οπως παντα! ;)


Ο arg0 ειπε οτι ο Χαρης μαζευει οτι υλικο υπαρχει για DVD.

S

YΓ. αφου σου αρεσει το Doom τσεκαρε αυτα τα παιδια, θα με θυμηθεις

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #207 στις: 02/10/06, 15:50 »
Φαιή, σε ευχαριστούμε πάααρα πολύ, αλλά ξέρεις... δε παίξαμε στο schoolwave... Μήπως μας μπερδεύεις με τους Rosebleed? (αν ναι, τιμή μας!!! ;D)
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Winmmisterakias

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκει που τελειωνει η λογικη αρχιζει ο Winmmister
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #208 στις: 02/10/06, 15:55 »
Παιδια μπραβο ηταν πολυ ωραιο τουλαχιστον το θεαμα που ειδα εγω γιατι μετα φυγαμε γιατι μας περιμενε η θεσσαλονικη και δεν μπορουσαμε να τη στησουμε!!! επησης τελεια ηταν μπορω να πω και η οργανωση Argo εισαι φοβερος! Ως αναφορα τον ηχο τωρα εμεις πανω στην σκηνη δεν μπορεσαμε να προσαρμοστουμε και δεν ακουγαμε καθολου τωρα δεν ξερω απο κατω τι ηχο ακουγατε εσεις.... καλες κριτικες ακουσαμε σαν Sling Rotation αλλα εγω σαν Winmmister ηθελα περισσοτερα πραγματα οχι μονο απο τους αλλους  αλλα και απο τον εαυτο μου αλλα ενταξει αν δεν εχεις τον ντραμερ σου ειναι αλλιως δεν ξεχναω δε να ευχαριστησω και τον στεργιο ο οποιος μας βοηθησε και δεν αφησε την επισκεψη μας στην αθηνα να γινει ασκοπη... Αναμενουμε το επομενο φεστιβαλ να ερθουμε να σπειρουμε.... 8) 8) 8) 8) 8) ;D ;D ;D ;D :P :P
Winmmisterakias ή αλλιως Winstonerakias

mydyingbride

  • Επισκέπτης
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #209 στις: 02/10/06, 15:57 »
Φαιή, σε ευχαριστούμε πάααρα πολύ, αλλά ξέρεις... δε παίξαμε στο schoolwave... Μήπως μας μπερδεύεις με τους Rosebleed? (αν ναι, τιμή μας!!! ;D)

ωχ ναι!!!Αυτη ηταν οι γκοθαδες που δεν μ πουαρεσαν¨ :P
σσσσσσσσσσσσσσσσσσορρρρρρριιι :-[

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #210 στις: 02/10/06, 16:08 »
Φαιή, σε ευχαριστούμε πάααρα πολύ, αλλά ξέρεις... δε παίξαμε στο schoolwave... Μήπως μας μπερδεύεις με τους Rosebleed? (αν ναι, τιμή μας!!! ;D)

ωχ ναι!!!Αυτη ηταν οι γκοθαδες που δεν μ πουαρεσαν¨ :P
σσσσσσσσσσσσσσσσσσορρρρρρριιι :-[
Δεν πειράζει... Φίλοι μας είναι τα παιδιά.
Θα μας δεις όμως στο επόμενο σκούλγουεϊβ.

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #211 στις: 02/10/06, 16:10 »

Πολυ καλη σκηνικη παρουσια μεγαλε AtG, μπραβο.

Σ

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #212 στις: 02/10/06, 16:16 »

Πολυ καλη σκηνικη παρουσια μεγαλε AtG, μπραβο.

Σ
Χαχαχα, ναι. Γενικά μ'αρέσουν πολύ τα κουστούμια.
Μπορεί να έσκασα εκεί μέσα αλλά άξιζε νομίζω ;D

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #213 στις: 02/10/06, 16:21 »
Να μαι κι εγωωωωω......

Η βραδια χθες ητανε τ-ε-λ-ε-ι-α..... Ιασωνα ενα μεγαλο μπραβο για τη δουλεια που εκανες!..

Συγχαρητηρια σε ολες τις μπαντες, ησασταν ολοι φοβεροι, και μπραβο σε ολους σας!
προσωπικα το κατα ευχαριστηθηκα!! Μακαρι να μπορουσαμε να καθησουμε και μεχρι το τελος...  :-\
(το τι βλακεια και χαζομαρα επικρατησε στο τρενο ειναι τρομερο...  :P)

Ηταν μια μερα αλλο πραγμα η χθεσινη....
Χαρηκα πολυ που ειδα παλιους γνωριμους ( ;) :-* :-*) και γνωρισα ακομα περισσοτερους...

Να στε ολοι καλα παιδια, χαλαλι η κουραση, χαλαλι το ξενυχτι, ηταν ολα τελεια, και ανυπομονω για το επομενο..



ηταν η ελεος*, για τα νεα του κιθαρα, να στε ολοι καλα, και καλη σας μερα!  :P

 :-* :-*
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #214 στις: 02/10/06, 16:25 »
Εγω παντως την χτεσινη βραδια την καταευχαριστηθηκα. Ητα πραγματικα απιστευτη. Πολυ υζεστη παρεα πολυ ωραια συγκροτηματα χαβαλες πολυ καλη οργανωση. Τα παντα. Ο ντραμμερ στο πρωτο συγκροτημα εχει πολυ μελλον. Επιτελους καταφερα να δω τους motherfunkerz μετα απο τοσες αποτυχημενεςπροσπαθεις γνωισα και τους σαλλονικιους και πολυ χαρηκα ειναι η αληθεια. Ειδαμε και tracing dawn (το κοστουμι τα σπασε) και τον arg0 να σολαρει, το mary had a little lamb ηταν κορυφη, δυστυχως επρεπε να φυγω στα 2 τελευταια γιατι ειχ σχολειο σημερα :-[ θα ταπουμε σε προσεχεις συναντησεις :D :D :D :D
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος dorry_sings

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυθεντική Γεύση... Μηδέν Ζάχαρη...!!!
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #215 στις: 02/10/06, 16:28 »
να μαι κι εγώωωωωω!!! 8)

πολλά πολλά συγχαρητήρια στον Ιάσωνα για την οργάνωση!θα συμφωνήσω με την pascal...Μετρήθηκες σήμερα??? :-*

να πώ επίσης ένα μεγάλο μπράβο σε όλες τις μπάντες που συμμετείχαν. Οι Sling Rotation καταπληκτικοί, και τους ευχαριστούμε πολύ που ήρθαν απ' τη Θεσσαλονίκη για αυτή τη συμμετοχή. Είσασταν σουπερ...
πολλά συγχαρητήρια στην E!ma, στους Motherfunkerz, στους ΣΕΛΑΣ και στους ΚΡΑΜΑ.

Μου άρεσε πολύ η παρουσία των Get Wind. Ωραία παρουσία, και φοβερό το σκηνικό με το Mary had a little lamb, και του τσιφτετελιού..!!(όπως είδατε τα χορέψαμε κιόλας!!!! ;D)

μου έκαναν φοβερά καλή εντύπωση οι φωνητικές ικανότητες των parlats και Πέτρου(baphomet)!!!!!!!Δένατε και πολύ μαζί παιδιά.
μπράβο παρούληηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!(το 50euro πότε????χιχιχιχι ;D ;D)

χάρηκα που είδα φίλους και που γνώρισα κι άλλους!!!

άντε και στα επόμενα!!!

φιλιάαααααααααα
« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/06, 16:46 από dorry_designs(!) »

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #216 στις: 02/10/06, 17:03 »
Ας αναλύσουμε λίγο τη βραδιά:  ;D

Spirits' Revival

Πολύ καλη μπάντα με ωραίο γενικά ήχο και με ατραξιόν τον μόλις 12 ετών ντράμερ. Συγχαρητήρια αγόρια, έχετε πολύ μέλλον!

Dynasty

Αν και τα έχουμε πει κατ'ιδίαν με τα παιδιά, τέσπα! Είστε μια πολύ δεμένη μπάντα που απλά θέλει λίγη διόρθωση στον ήχο. Δημήτρη τα έχουμε πει  ;) Πολύ καλή σκηνική παρουσία και ο Αιμίλιος πολύ καλή φωνή.  :)


Sling Rotation

Από το πρώτο λάιβ που σας είχα δει στη Σαλόνικα, είχατε μια τεράστια βελτίωση που ήταν το σήμα κατατεθέν σας από την πρώτη νότα που βγάλατε. Ο τραγουδιστής πολύ καλός εντός τόνου όλη την ώρα (σημαντικό) και αρκετό πάθος στην ερμηνεία του! Highlight για μένα ήταν το Fragile Dreams από Anathema  ;) 
PS: Ερεβος, μέγιστος ποζεροκιθαρίστας!  ;)


Tracing Dawn

Σαφώς πιο βελτιωμένοι από το ντέμο που είχαμε ακούσει, πολύ πιο δεμένοι ως μπάντα, σωστό παίξιμο αν και ήσασταν πολύ αγχωμένοι. Alexander the Grey, μου θύμισες πολύ τους Gregorians, έχεις αυτό που λέμε επική φωνή. Συνεχίστε τη δουλειά παιδιά και συνέχεια να βελτιώνεστε  :) ;)

Roufus - E!MA - Kli Klis

Να εκφράσω αμέριστο θαυμασμό για την Ε!ΜΑ η οποία αν και 17 ετών φαίνεται να έχει όλο το μέλλον μπροστά της όσον αφορά τη μουσική. Επαιξε πιάνο, κιθάρα, τραγούδησε, σύνθεσε κλπ κλπ. Θερμά συγχαρητήρια από μένα. Kli Klis, αν και ξέρω ότι μπορείς να παίξεις πολύ καλά, το άγχος σου σε τρώει κάθε φορά  ;D , ήρεμα και όλα παν καλά  ;) Αρη, για σένα δεν έχω να πω τπτ άλλο, είσαι μετρημένος στο παίξιμο σου και ολόσωστος, μπράβο σου!  ;)

Get Wind

Οι μπλουζάδες μας  :)  Argo ως συνήθως κιθαροπληκτράς, ήσουν γνήσιο ποζέρι, μας έπαιξες ένα σωρό όργανα που συγχώρα με αν τα ξεχνάω γιατί η ζαμπούκα είναι βαριά  :P Clapton, Θεός με τη στρατοκαστεριά, Στέργιε είσαι μεγάλο ταλέντο στα τύμπανα αν και σου είπα κατ'ιδίαν ότι στα μέταλ κομμάτια είσαι απλά θεικός! Κρίμα που δεν μπόρεσε ο Νικόλας (Boogieman) να έρθει. Ισως στην επόμενη  :)
Ο Μάνος (bassman), επανήλθε δριμύτερος μετά το πρόβλημα που τον ταλαιπώρησε στο χέρι και έδειξε ότι είναι μεγάλη δύναμη στο μπάσο!  ;)

Mother Funkerz

Τα λόγια είναι περιττά για την κατ'εμένα καλύτερη μπάντα της βραδιάς. Δεμένοι μέχρι όσο δεν πάει, εκπληκτικές φωνές η Τόνια και ο Πέτρος (Baphomet). Ο Νίκος (NickNt) στο μπάσο όπως πάντα έσπειρε στο πέρασμά του, ο Κώστας στα ντραμς έδινε κολασμένα τέμπο, ο Δημήτρης στα πλήκτρα με ανατρίχιασε με τους ήχους του, ο Ομηρος (Acanthor) στην κιθάρα, ίσως να ήταν το καλύτερο του παίξιμο μετά από πολλές ακροάσεις που έχω κάνει στη μπάντα αυτή.
Επί ευκαιρία θέλω να ευχαριστήσω θερμά τα παιδιά, που με ανέκτηκαν στην πρόβα τους και που μου έδωσαν την ευκαιρία να πω 2 κομμάτια μαζί τους. Να'στε όλοι πάντα καλά  :)

Σέλας

Μου άρεσε πολύ ο ψυχεδελικός σας ήχος, δυστυχώς τους στίχους δεν τους καλοάκουγα καθώς καθόμουνα πολύ κοντά στη σκηνή! Τα κομμάτια παιχτικώς πάντως ήταν άψογα. Μπράβο παίδες  ;)

Kραμα

Οι τελευταίοι στη σειρά, αλλά ήταν το κερασάκι σε μια τούρτα που την φάγαμε όλοι με μεγάλη λαιμαργία. Γνήσιο ελληνικό ροκ από μια μπάντα που φάνηκε ότι αγαπάει πολύ αυτό που κάνει. Πολύ καλός κιθαρίστας, μπάσο απλό αλλά ουσιαστικότατο, η δεσποινίδα στα ντραμς ασυγκράτητη και ο chorrer με φωνή απ'τον ουρανό, μας διασκέδασαν και δε θέλαμε να φύγουμε από το μαγαζί.

Να πω και για το κοινό μας το υπέροχο. Ζεστοί όλοι, δεν μας αφήσατε στιγμή να νιώσουμε άγχος ή οποιοδήποτε άλλο αρνητικό συναίσθημα! Με το χειροκρότημα σας και με την συμμετοχή σας σε όλα τα κομμάτια μας κάνατε να νιώθουμε ένα! Να'στε όλοι πάντα καλά να ανταμώνουμε μετά μουσικής!  :) ;)


Ενα μεγάλο ευχαριστώ και πάλι στα 5/4 για τη φιλοξενία του και στον Argo για την ακούραστη και τέλεια διοργάνωση του  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/06, 17:41 από parlats »

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #217 στις: 02/10/06, 17:11 »
Ωραια βραδια η χθεσινη...ανοιγει πορτες για νεους δρομους... ενα μπραβο σε ολα τα παιδια που παιξανε.... προσωπικα ξεχωρισα τους motherz... μεγαλη αγαπη και φοβερη μπαντα...

Αντε και στα επομενα παιδια...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #218 στις: 02/10/06, 17:19 »
ρε παιδια...να κοανουμε τπτ και στην σαλονικη....ζήλεψα..... :-[

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #219 στις: 02/10/06, 17:29 »
Σας ευχαριστούμε όλους για τα καλά σας λόγια!

Αυτή τη στιγμή βλέπω το dvd από χθες με τα δικά μας κομμάτια και πραγματικά η συμμετοχή σας ήταν απίστευτη!

Περάσαμε υπέροχα χάρη σε όλους εσάς! Αλλά και στις μπάντες που συμμετείχαν στη χθεσινή βραδιά!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ και σας περιμένουμε στα επόμενά μας live που θα ανακοινωθούν σύντομα εδώ στο kithara!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/06, 17:46 από Acanthor »

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #220 στις: 02/10/06, 17:57 »
   να μαι και εγω ;D καταρχας 1000 ευχαριστουμε στον Αrgo για την εξερετικη διοργανωση!!! δευτερον να προσκηνισω τη φωνη του parlats :o κατι που εκανα και χθες μαζι με τον roufou νομιζω μαρεσε περισσοτερο αποτιδηποτε αλλο ειδα χθες!!!!!!!!!!:P και τριτων να πω ενα πολυ μεγαλο μπραβο σε ολο το κιθαρα στα παιδια που πηραν μερος και στο κιθαροκοινο! καθως και στους διαφορους φιλους και γνωστους των κιθαροδων που τημισαν τη βραδια!   
         
     να πω οτι απολαυσα ιδιετερα τους  mother funkerz!! καθως και τους get wind!! και ο νεος τραγουδιστης  των dynasty ο Αιμιλος ηταν παρα πολυ καλος εβγαζε πολυ καλες ψιλες! επεισεις να πω και για τη σκινηκη παρουσια των tracing dawn, οπου ηταν ολα τα λεφτα!
       
      ελπιζω αν γινει και του χρονου! να καθοριστει σα θεσμος η κατι τετοιο! επισεις ανυπομωμω να γινει και jumming night ε τη κανονικη ενοια του ορου!  αυτα ελπιζω και εσεις να το απολαυσατε οσο και εγω και ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω για τα διαφορα συγχαρητηρια! η αληθια ειναι οτι δν το περημενα!!! σας ευχαριστω παρα πολυ μου δινεται δυναμη να συνεχισω ακωμα και σε αυτες τις δυσκολες στιγμες  αναμεσα στο σχολειο τις πανελληνιες και τα φροντηστηρια!!!  ;)  ΚΑΙ ΠΑλΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΚΙΘΑΡΑ!!!! ( τελικα αγαπω το κιθαρα :'() σνιφ
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #221 στις: 02/10/06, 18:15 »
Eμα! πολλα μπραβο κοριτσι μου!!!
Απ οσο σ ακουσα, ησουν φοβερη!!

Και πανω που ανακοινωναν το τραγουδι που εγραψες εσυ, επρεπε να φυγω...  :( :(


Αξιοπροσεχτο ηταν και το παιδι απ τη 1η μπαντα, (συγχωρεστε με, δε θυμαμαι ονομα), στα ντραμς! Τον ιδιο τον λενε Δημητρη αν θυμαμαι καλα...


Και παλι μπραβο παιδια!!



« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/06, 18:24 από eleos* (Βάλια πια....) »
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος blue_jazz

  • kitharίστας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξαναγύρισα στη κλασσική. Και καλά έκανα!
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #222 στις: 02/10/06, 19:13 »
Ήμουν εκτός Αθηνών και δεν κατάφερα να παρευρεθώ τελικά. Το dvd της βραδιάς ελπίζω να κυκλοφορήσει με κάποιο τρόπο. Περιμένουμε φωτογραφίες και να αρχίσουμε νέες πρόβες για κάτι ακόμα μεγαλύτερο και καλύτερο.
Ζωή δεν είναι οι ανάσες που παίρνεις. Είναι οι στιγμές που σου κόβουν την ανάσα.
Οι καλοί φίλοι φαίνονται στις στενοχώριες σου. Οι πολύ καλοί στις χαρές σου.

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #223 στις: 02/10/06, 20:42 »
         Καλησπερα

  Αρχικα,για ακομη μια φορα τα συγχαρητηρια μου  στον Ιασωνα που χωρις αυτον δε θα ειχε γινει εφαρμογη το 1ο φεστιβαλ συγκροτηματων του φορουμ μας.Ιασωνα αξιζεις παρα πολλα μπραβο!  ;)
  Ενα μεγαλο μπραβο και παλι σε ολα τα συγκροτηματα που συμμετειχαν.Δυστυχως,προσωπικα λογω ταξιδιου,ειδα τις πρωτες δυο μπαντες και την τριτη.Μακαρι να μπορουσα να μεινω περισσοτερο. :(
   Χαρηκα πολυ που γνωρισα πολλους απο εσας εδω μεσα απο κοντα.Ειδα ηλικιες απο 12 μεχρι 45+ και αυτο ειναι κατι παρα πολυ καλο.Η μουσικη δεν βαζει φραγμο στις ηλικιες.Δυστυχως επειδη δεν παρακολουθησα ολη την εκδηλωση,δε μπορω να ξεχωρισω καποιον.Εκεινο που μου εκανε ομως εντυπωση,ηταν η καλη διαθεση ολως για αυτο το φεστιβαλ!Ευχομαι να παραγματοποιηθει συντομα και παλι κατι αναλογο!
  Να ευχαριστησω τον Stergio που χωρις την παρουσια του στα ντραμς,δε θα μπορουσαμε να εμφανιστουμε.Ωφειλω να πω πως το παθος του,μας ανεβασε ιδιαιτερα  ;)
   Τελος χαρηκα παρα πολυ που ειδα τους παλιους μου φιλους απο το κιθαρα οπως και για τα νεα παιδια που γνωρισα.Ονοματα δε θα πω γιατι μπορει να ξεχασω κανεναν και δε θελω.
   Και παλι μπραβο στον Ιασωνα,στο μαγαζι αλλα και στον αφανη συνεργατη του,τον Στεργιο που ετρεχε για να βοηθησει!
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος NickNT

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • bass
    • Προφίλ
Απ: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr
« Απάντηση #224 στις: 02/10/06, 20:47 »
Λοιπόν... κατ' αρχήν, επρόκειτο για την πρώτη μου επαφή με το σύνολο των, ενεργών τουλάχιστον, μελών του φόρουμ. Χάρηκα λοιπόν που γνώρισα σε προσωπικό επίπεδο τόσα άτομα (πέραν βέβαια αυτών των οποίων είχα συναντήσει σε δικά μας ή δικά τους live!).

Ως μπασσίστας των Motherfunkerz, θα ήθελα να ευχαριστήσω τους παρευρεθέντες για την καθ'όλα θετική διάθεση τους, και την εκπληκτική αντιμετώπιση που επεφύλαξαν στις μπάντες! Ανεξάρτητα από το αν ανταποκριθήκαμε στα στάνταρ του κοινού, τα μέλη του kithara υπήρξαν κάτι παραπάνω από πρόθυμοι να διασκεδάσουν, και στην περίπτωση των Motherfunkerz να "κουνηθούν" με μη αμιγώς ροκ υλικό!

Γενικότερα, υπήρξε πολλή μουσική εκείνο το βράδυ (χθες δηλαδή!), και πληθώρα προσεγγίσεων. Για κάθε μία μπάντα θα αναφερθώ σε επόμενη δημοσίευση.

Φυσικά, πολλά συγχαρήτηρια πηγαίνουν στον Ιάσωνα που ανέλαβε την ευθύνη!

Τέλος, θα μου επιτρέψετε να εκφράσω μια προσωπική ευχαριστία σε όσους μας ενθάρρυναν με θετικά σχόλια, και χαίρομαι που οι όποιες ανησυχίες μου σχετικά με το αν το playlist που επιλέξαμε ήταν κατάλληλο για τη συγκεκριμένη βραδιά απεδείχθησαν εντελώς άτοπες!

Επρόκειτο λοιπόν για μια πολύ ευχάριστη βραδιά, η μαγεία της οποίας, κατά τη γνώμη μου, οφείλεται στην απίστευτα θετική διάθεση των μελών- και φυσικά της αγαστής συνεργασίας των συγκροτημάτων!

Ελπίζω να σας δω είτε σε κάποιο live των Motherfunkerz, είτε σε κάποιο άλλων μελών του kithara!
« Τελευταία τροποποίηση: 02/10/06, 21:00 από NickNT »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
79 Απαντήσεις
26371 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/08, 20:34
από Σταυροφόρος
103 Απαντήσεις
37482 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/09, 15:42
από Arg0
12 Απαντήσεις
5811 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/08, 15:49
από Mrs Brightside
5 Απαντήσεις
4246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 14:43
από BluesMe
5 Απαντήσεις
3801 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 10:12
από master of puppets
62 Απαντήσεις
24477 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/10, 16:29
από Arg0
38 Απαντήσεις
25000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/10, 18:20
από Highway_Star
12 Απαντήσεις
5390 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/10, 15:40
από LuNaFrEaK
4 Απαντήσεις
5191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/10, 12:14
από Guitarholic_punk
17 Απαντήσεις
20217 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/12, 02:26
από metalmike