Αποστολέας Θέμα: Βόλτα  (Αναγνώστηκε 58633 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #50 στις: 09/03/08, 21:56 »
Δυσκολο έως ακατόρθωτο να βρεθούμε Θησείο και να παίζουμε κιθαριές, είναι τίγκα στον κόσμο και σίγουρα θα φάμε παρατηρήσεις.
Εξάρχεια είναι καλή λύση (όχι επειδή μένω εδώ  ;D αλλά και πάλι δύσκολο το κόβω για τραγουδιές.
Καλύτερα θα ήταν να βρεθούμε για καφεδάκι και κουβεντούλα παρά να ψάχνουμε μέρος για να παίξουμε.

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #51 στις: 09/03/08, 21:56 »
Εγώ πάντως επιμένω για θησείο. Στα εξάρχεια δεν μ αρέσει κ πολύ...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #52 στις: 09/03/08, 21:57 »
Εγώ πάντως επιμένω για θησείο. Στα εξάρχεια δεν μ αρέσει κ πολύ...

Because?

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #53 στις: 09/03/08, 22:00 »
Εγώ πάντως επιμένω για θησείο. Στα εξάρχεια δεν μ αρέσει κ πολύ...

Because?

Εχμ... Γιατί έχει κ κάτι να δεις στο θησείο... Ενώ στα εξάρχεια τι να δεις?? Το σπίτι του πάρλατς?? :P
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #54 στις: 09/03/08, 22:02 »
Αμα το σπίτι μου ήταν το μόνο καλό εδώ τότε θα ήμουν πλούσιος με τα εισητήρια που θα έκοβα  ;D
Εχουμε αμέτρητες καφετέριες εδώ, καθόλου πιασοκώλικες κλπ κλπ
Τώρα άμα θέλετε να βλέπετε μόνο κόσμο, τότε πάμε στο Θησείο αλλά μη κλάψετε όταν θα πίνετε κατουρόζουμο που κοστίζει 5 ευρώ  :P

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #55 στις: 09/03/08, 22:03 »
Στα εξαρχεια, θα αναπνευσεις ωραιο καυσαεριο, και θα δεις και πολλους αναρχικους να περνανε!!

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #56 στις: 09/03/08, 22:04 »
Αν πάμε εκεί που είπε ο Kli Klis μπορεί να μην είναι ακριβά. Αν είναι, το πολύ πολύ τον στέλνουμε να πλένει τα ποτήρια για να ξεχρεώσουμε... :P
Στα εξαρχεια, θα αναπνευσεις ωραιο καυσαεριο, και θα δεις και πολλους αναρχικους να περνανε!!

Α μπράβο... εμένα δεν μ αφήνει η μαμά μου να πάω εκεί! :P
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #57 στις: 09/03/08, 23:30 »
Αν πάμε εκεί που είπε ο Kli Klis μπορεί να μην είναι ακριβά. Αν είναι, το πολύ πολύ τον στέλνουμε να πλένει τα ποτήρια για να ξεχρεώσουμε... :P
Στα εξαρχεια, θα αναπνευσεις ωραιο καυσαεριο, και θα δεις και πολλους αναρχικους να περνανε!!

Α μπράβο... εμένα δεν μ αφήνει η μαμά μου να πάω εκεί! :P

Στα εξαρχεια, θα αναπνευσεις ωραιο καυσαεριο, και θα δεις και πολλους αναρχικους να περνανε!!
τι λετε βρε ζανα και τα δυο..λεει ο ενας την εξυπναδα συμφωνει και η αλλη..τα εξαρχεια ειναι μια συνηθησμενη συνοικια με πολλα και διαφορα μαγαζια μαζεμενα...στο θησειο εχει δυο τρια πιασοκωλικα μαγαζακια..στο θησειο για καφε δεν βλεπεις τπτ και αν θες να δεις θα συνυπαρχεις αναγκαστικα με την μπιχλα..ασε που στα εξαρχεια μπορει να δεις φαντη μπαστουνη μπροστα σου κανα διασημο..κανα θηβαιο κανα τσιπρα κανα κατσιμοιχα...εχει ολο αξιοθεατα..και φαντασου ρενου..να παει κανας αλκινοος κανας μαλαμας επισκεψη στον θηβαιο εκεινη την στιγμη και να τον χασεις γτ εισαι στο θησειο και πινεις καφε με θεα... :P
εχω πιθο η ατιμη..!!! ;D :P
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/08, 23:39 από Amylo »
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #58 στις: 09/03/08, 23:44 »
Μπορεί στη Θεσσαλονίκη να μαστε λιγότεροι, αλλά οργανωνόμαστε πιο εύκολα. Τάδε ώρα τάδε μέρος. Έκλεισε. Χαλαρά ρε... :P
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #59 στις: 09/03/08, 23:45 »
Αν πάμε εκεί που είπε ο Kli Klis μπορεί να μην είναι ακριβά. Αν είναι, το πολύ πολύ τον στέλνουμε να πλένει τα ποτήρια για να ξεχρεώσουμε... :P
Στα εξαρχεια, θα αναπνευσεις ωραιο καυσαεριο, και θα δεις και πολλους αναρχικους να περνανε!!

Α μπράβο... εμένα δεν μ αφήνει η μαμά μου να πάω εκεί! :P

Στα εξαρχεια, θα αναπνευσεις ωραιο καυσαεριο, και θα δεις και πολλους αναρχικους να περνανε!!
τι λετε βρε ζανα και τα δυο..λεει ο ενας την εξυπναδα συμφωνει και η αλλη..τα εξαρχεια ειναι μια συνηθησμενη συνοικια με πολλα και διαφορα μαγαζια μαζεμενα...στο θησειο εχει δυο τρια πιασοκωλικα μαγαζακια..στο θησειο για καφε δεν βλεπεις τπτ και αν θες να δεις θα συνυπαρχεις αναγκαστικα με την μπιχλα..ασε που στα εξαρχεια μπορει να δεις φαντη μπαστουνη μπροστα σου κανα διασημο..κανα θηβειο κανα τσιπρα κανα κατσιμοιχα...εχει ολλα αξιοεατα..και φαντασου ρενου..να παει κανας αλκιννος κανας μαλαμας επισκψη στον θηβαιο εκεινη την στιγμη και να τον χασεις γτ εισαι στο θησειο και πινεις καφε με θεα... :P
εχω πιθω η ατιμη..!!! ;D


Γκουχ γκουχ!!! Θα με πνίξεις μαρή!!!  ;D ;D ;D :P :P :-*





...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #60 στις: 10/03/08, 01:08 »
Δεν συμφωνώ ιδιαίτερα για Εξάρχεια για τους εξής λόγους:

α) Τα cafe είναι πολλά που είναι καταπληκτικά αλλά καθαρά προσωπικά στην προκειμένη περίπτωση μου "κολλάει περισσότερο" να κάτσουμε σε ένα μαγαζί όπως το Αλουστίνες, παρά στο decadence (που προσωπικά απολαμβάνω) των Εξαρχείων.

β) Στην συντριπτική πλειοψηφία τους είναι μικρά, και βασικότερα, μιας και όπως το φαντάζομαι δεν παίζει να κάτσουμε και να παίξουμε μέσα στα cafe, δεν θα θέλουν ιδιαίτερα πολλά άτομα να κάτσουμε στην πλατεία των Εξαρχείων όταν κάλλιστα υπάρχουν όπως είπα το Θησείο και τα βραχάκια του. Αν διαφωνείτε, εννοείται πείτε! Εγώ και στα δύο μέρη είμαι σχετικά συχνός επισκέπτης.

Υ.Γ. γιατί τώρα το είδα: Πάρη, το Αλουστίνες που ανέφερα είναι πολύ φιλικό μαγαζί με φυσιολογικές τιμές, ελάχιστα μεγαλύτερες των Εξαρχείων, και ώς αρκετά τσιγκούνης σε αυτά τα θέματα σε διαβεβαιώ οτι πιασοκωλιά δεν θα φάμε. Μην πάει το μυαλό σας στις τρεντοκαφετέριες δίπλα ή στις "έχω θέα Ακρόπολη και χρεώνω 10€ το νεροκαφέ σου". Επιπλέον, προσωπικά δεν μου 'ρχεται κάποιο αρκετα ευρύχωρο μαγαζί που να μαζευτούμε και να παίξουμε ό,τι θέλουμε, για αυτό επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά την σκέψη μου για βραχάκια Θησείου (δηλαδή, αφού πιούμε τον ρόφημά (!) μας, να πάμε να αράξουμε εκεί). Και πάλι, όσοι έχουν καλύτερες προτάσεις, ευχαρίστως να ακουστούν!
« Τελευταία τροποποίηση: 10/03/08, 01:39 από Kli Klis »
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #61 στις: 10/03/08, 02:30 »
πολυ το παιδευουμε το θεμα....μηπως να γραψετε τπτ στο "ιδιοτροπιες"???? ;D
anathema-amehtana

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #62 στις: 10/03/08, 11:34 »
Δεν συμφωνώ ιδιαίτερα για Εξάρχεια για τους εξής λόγους:

α) Τα cafe είναι πολλά που είναι καταπληκτικά αλλά καθαρά προσωπικά στην προκειμένη περίπτωση μου "κολλάει περισσότερο" να κάτσουμε σε ένα μαγαζί όπως το Αλουστίνες, παρά στο decadence (που προσωπικά απολαμβάνω) των Εξαρχείων.
[ως νομιζα οτι το ντεκαντανς ειναι κλαμπ-μπαρ.. :Pκαλα για καμια οστρια κανα αντερ σκεφτομουνα...
.
Υ.Γ. γιατί τώρα το είδα: Πάρη, το Αλουστίνες που ανέφερα είναι πολύ φιλικό μαγαζί με φυσιολογικές τιμές, ελάχιστα μεγαλύτερες των Εξαρχείων, και ώς αρκετά τσιγκούνης σε αυτά τα θέματα σε διαβεβαιώ οτι πιασοκωλιά δεν θα φάμε. Μην πάει το μυαλό σας στις τρεντοκαφετέριες δίπλα ή στις "έχω θέα Ακρόπολη και χρεώνω 10€ το νεροκαφέ σου". Επιπλέον, προσωπικά δεν μου 'ρχεται κάποιο αρκετα ευρύχωρο μαγαζί που να μαζευτούμε και να παίξουμε ό,τι θέλουμε, για αυτό επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά την σκέψη μου για βραχάκια Θησείου (δηλαδή, αφού πιούμε τον ρόφημά (!) μας, να πάμε να αράξουμε εκεί). Και πάλι, όσοι έχουν καλύτερες προτάσεις, ευχαρίστως να ακουστούν!
αυτα ακριβως ειπα στην ρενου χτες... :o..ουτε κομμα διαφορα (λεμε τωρα :P) βρε μας παρακολουθεις;!!! :P :P :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #63 στις: 10/03/08, 12:29 »
Εγώ ένα έχω να πω: Kli Klis 4ever!!!  ;D ;D 8)

Για να το λέει ο άνθρωπος, κάτι παραπάνω θα ξέρει, τι επιμένεις amylo??  :P

Τώρα που το σκέφτομαι, η ιδέα με τα βραχάκια στο θησείο ακούγεται πάρα πολύ ωραία... ;)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #64 στις: 10/03/08, 15:09 »
Δεν συμφωνώ ιδιαίτερα για Εξάρχεια για τους εξής λόγους:

α) Τα cafe είναι πολλά που είναι καταπληκτικά αλλά καθαρά προσωπικά στην προκειμένη περίπτωση μου "κολλάει περισσότερο" να κάτσουμε σε ένα μαγαζί όπως το Αλουστίνες, παρά στο decadence (που προσωπικά απολαμβάνω) των Εξαρχείων.
[ως νομιζα οτι το ντεκαντανς ειναι κλαμπ-μπαρ.. :Pκαλα για καμια οστρια κανα αντερ σκεφτομουνα...
Το περίμενα οτι θα παρεξηγηθώ... :Ρ   Μιλούσα για την γενικότερη ατμόσφαιρα του decadence που επικρατεί!  ;)

Υ.Γ. γιατί τώρα το είδα: Πάρη, το Αλουστίνες που ανέφερα είναι πολύ φιλικό μαγαζί με φυσιολογικές τιμές, ελάχιστα μεγαλύτερες των Εξαρχείων, και ώς αρκετά τσιγκούνης σε αυτά τα θέματα σε διαβεβαιώ οτι πιασοκωλιά δεν θα φάμε. Μην πάει το μυαλό σας στις τρεντοκαφετέριες δίπλα ή στις "έχω θέα Ακρόπολη και χρεώνω 10€ το νεροκαφέ σου". Επιπλέον, προσωπικά δεν μου 'ρχεται κάποιο αρκετα ευρύχωρο μαγαζί που να μαζευτούμε και να παίξουμε ό,τι θέλουμε, για αυτό επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά την σκέψη μου για βραχάκια Θησείου (δηλαδή, αφού πιούμε τον ρόφημά (!) μας, να πάμε να αράξουμε εκεί). Και πάλι, όσοι έχουν καλύτερες προτάσεις, ευχαρίστως να ακουστούν!
αυτα ακριβως ειπα στην ρενου χτες... :o..ουτε κομμα διαφορα (λεμε τωρα :P) βρε μας παρακολουθεις;!!! :P :P :P
1ον Δεν είπες ακριβώς αυτά (νιε νιε νιε νιε  ;D), 2ον Είπα να διευκρινίσω 2-3 πράγματα παραπάνω για να λυθεί η όποια παρεξήγησις της περιοχής  :P


...Όσο για το Όστρια και το Underground που αναφέρθηκε... ΠΟΥ ακριβώς θα παίξουμε κιθάρες εκεί πέρα?? ο_Ο
« Τελευταία τροποποίηση: 10/03/08, 15:11 από Kli Klis »
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #65 στις: 10/03/08, 16:13 »
χεχε...μ αρέσει που η ατμόσφαιρα ανταλλαγής απόψεων που επικρατεί στα περισσότερα θέματα του φόρουμ που διαβάζω υπάρχει και εδώ... :P
πάντως αν δεν αρέσουν σε κάποιους τα Εξάρχεια, ενώ αρέσει σε όλους το Θησείο τότε το μέρος βρέθηκε!
άλλωστε η πλειοψηφία πάντα νικάει.. ;D

Θησείο λοιπόν...?

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #66 στις: 10/03/08, 16:27 »
χεχε...μ αρέσει που η ατμόσφαιρα ανταλλαγής απόψεων που επικρατεί στα περισσότερα θέματα του φόρουμ που διαβάζω υπάρχει και εδώ... :P

God, ελπίζω όχι! Θέλω να πιστεύω οτι κανείς δεν τσαντίζεται πραγματικά για το αν θα πάμε Θησείο ή Εξάρχεια xD
Εγώ ψιλοεπιμένω διότι δεν βλέπω κάποια ικανοποιητική εναλλακτική λύση! Το ξαναλέω, αν κάποιος σκεφτεί κάτι καλύτερο, ας το πεί!  :D  ;D
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #67 στις: 10/03/08, 16:32 »
Τελειωνετε...
Βρειτε ενα μερος εχουμε αρχιζει να ξενερωνουμε...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #68 στις: 10/03/08, 16:40 »
Δεν ξέρω που μένει ο καθένας σας αλλά μια λύση που μου έρχεται στο μυαλό είναι η OLYMPICO στο Νέο Φάληρο...
Μπόρεί να είναι λίγο πιασοκωλέ αλλά μετά μπορούμε να παίξουμε πάνω από το ΣΕΦ με θέα τη θάλασσα... :D

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #69 στις: 10/03/08, 16:52 »
blackie για την ώρα έχουμε standard το Θησείο, και απλώς θα το αλλάξουμε στην περίπτωση που κάποιος προτείνει κάτι καλό και συμφωνούμε οι άλλοι.   :)

Συμφωνεί κανείς με τον hot_sauce? Απο την μεριά μου δεν πολυέχω όρεξη να πληρώνω πολλά και είναι και ψιλομακριά, but that's just me.  :)
Πείτε, να μην αποφασίζουν όλα και όλα 2 άτομα.
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #70 στις: 10/03/08, 17:30 »
Άντε να μιλήσει η παλιά φρουρά να τελειώνουμε....
Θησείο το επόμενο Σάββατο στις 12.30.
Τέλος.Δε θα το κουράσουμε άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: 10/03/08, 17:32 από FSL »
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #71 στις: 10/03/08, 17:31 »
Δεν συμφωνώ ιδιαίτερα για Εξάρχεια για τους εξής λόγους:

α) Τα cafe είναι πολλά που είναι καταπληκτικά αλλά καθαρά προσωπικά στην προκειμένη περίπτωση μου "κολλάει περισσότερο" να κάτσουμε σε ένα μαγαζί όπως το Αλουστίνες, παρά στο decadence (που προσωπικά απολαμβάνω) των Εξαρχείων.
[ως νομιζα οτι το ντεκαντανς ειναι κλαμπ-μπαρ.. :Pκαλα για καμια οστρια κανα αντερ σκεφτομουνα...
Το περίμενα οτι θα παρεξηγηθώ... :Ρ   Μιλούσα για την γενικότερη ατμόσφαιρα του decadence που επικρατεί!  ;)

Υ.Γ. γιατί τώρα το είδα: Πάρη, το Αλουστίνες που ανέφερα είναι πολύ φιλικό μαγαζί με φυσιολογικές τιμές, ελάχιστα μεγαλύτερες των Εξαρχείων, και ώς αρκετά τσιγκούνης σε αυτά τα θέματα σε διαβεβαιώ οτι πιασοκωλιά δεν θα φάμε. Μην πάει το μυαλό σας στις τρεντοκαφετέριες δίπλα ή στις "έχω θέα Ακρόπολη και χρεώνω 10€ το νεροκαφέ σου". Επιπλέον, προσωπικά δεν μου 'ρχεται κάποιο αρκετα ευρύχωρο μαγαζί που να μαζευτούμε και να παίξουμε ό,τι θέλουμε, για αυτό επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά την σκέψη μου για βραχάκια Θησείου (δηλαδή, αφού πιούμε τον ρόφημά (!) μας, να πάμε να αράξουμε εκεί). Και πάλι, όσοι έχουν καλύτερες προτάσεις, ευχαρίστως να ακουστούν!
αυτα ακριβως ειπα στην ρενου χτες... :o..ουτε κομμα διαφορα (λεμε τωρα :P) βρε μας παρακολουθεις;!!! :P :P :P
1ον Δεν είπες ακριβώς αυτά (νιε νιε νιε νιε  ;D), 2ον Είπα να διευκρινίσω 2-3 πράγματα παραπάνω για να λυθεί η όποια παρεξήγησις της περιοχής  :P


...Όσο για το Όστρια και το Underground που αναφέρθηκε... ΠΟΥ ακριβώς θα παίξουμε κιθάρες εκεί πέρα?? ο_Ο
ασε ρε κλι το ντεκαντανς εχει ηδη γινει ιμοτζιδικο...
εβαλα ις ιδιες τιμες και ειπα τι ειδιες λεξεις.. :P :P :P(επεισα;!)
οσο για τα καφε λιγη καλη φαντασια ολα τα βοηθαει..παντως ις καφε που προτινες στο θησειο..αν εχω καταλαβει καλα δεν νομιζω να εχουν κανενα μα κανενα προβλημα αν παιξουμε..εε...παιξετε εννοουσα, κιθαρες.. :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #72 στις: 10/03/08, 17:33 »
Άντε να μιλήσει η παλιά φρουρά να τελειώνουμε....
Θησείο το επόμενο Σάββατο στις 12.30.
Τέλος.Δε θα το κουράσουμε άλλο.
δεν λυνεις και το σε ποια καφε θα παμε;..αυτο ειναι το μεγαλυτερο προβλημα μας...
(για καλο το πα :-[)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #73 στις: 10/03/08, 17:36 »
Ας βρεθούμε στο Θησείο και θα βρούμε που θα πάμε.
Πότε ως τώρα δεν είχαμε τέτοια προβλήματα.
Βρισκόμασταν και όπου βρίσκαμε καθόμασταν.Με τέτοιο καιρό που κάνει μ αρέσει που καθόμαστε σαν πρίγκηπες και συζητάμε ποιο μας βολεύει να κάτσουμε λες και εμάς περιμένουν.
Εκείνη τη στιγμή θα δούμε τι μας αρέσει και καθόμαστε.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Βόλτα
« Απάντηση #74 στις: 10/03/08, 18:23 »
λοιπον για πειτε και σε μενα που δεν πρόσεχα....ποτε και που ειναι το θέμα; αντε να σας δω λίγο..
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
28 Απαντήσεις
12000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/08, 23:00
από taxfreesax
17 Απαντήσεις
5856 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/08, 20:10
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
3 Απαντήσεις
2799 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/13, 12:37
από Πέτροc
3 Απαντήσεις
4016 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/14, 08:55
από armagedon
2 Απαντήσεις
2785 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/18, 23:22
από Dagoth
1 Απαντήσεις
1322 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/07/20, 00:18
από panixgr
3 Απαντήσεις
2399 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/22, 23:40
από charllestone