Αποστολέας Θέμα: Wireless System for Guitar  (Αναγνώστηκε 3056 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Wireless System for Guitar
« στις: 13/02/10, 07:58 »
Πόσες φορές προσπαθήσαμε να κάνουμε τον Angus Young πάνω στη σκηνή με αποτέλεσμα να μας φύγει το καλώδιο και να κοκκινίσουμε μπροστά στα πλήθη του After Dark...Πόσες φορές σταθήκαμε δίπλα στον ενισχυτή γιατί το καλώδιο δεν επαρκούσε, ενώ είχαμε άπλετο χώρο (πάλι στο After Dark) να πάμε μέχρι τα Drums...

Έχοντας μεγάλες βλέψεις και πιστεύοντας αισιόδοξα ότι κάποια μέρα θα παίξω στο Wembley, έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό Wireless; Γιατί ό,τι δοκίμασα μέχρι σήμερα μου χαλούσαν κάπως το σήμα, το έκαναν ασθενέστερο... Πρέπει να σκάσω πολλά; Σας ευχαριστώ για το χρόνο που δαπανήσατε για να διαβάσετε τις δύο πρώτες άχρηστες γραμμές.

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Wireless System for Guitar
« Απάντηση #1 στις: 13/02/10, 10:31 »
Κατα τη γνωμη μου κανενα wireless δε παιζει τοσο καλα οσο ενα καλο καλωδιο....κατα τ'αλλα εγω χρησημοποιω το AKG wms40 pro περιπου δυο χρονια τωρα.Πιστευω οτι σε σχεση ποιοτητας/τιμης ειναι παρα πολυ καλο και σιγουρα δε θα κλαις τα λεφτα σου.Σε σχεση με τα George Ls που χρησιμοποιω ειδα ελαχιστη διαφορα σε περιβαλον studio (προβα δηλαδη) και σχεδον μηδαμινη σε συνθηκες live...κατα τ'αλλα ειναι καλοκατασκευασμενο,καλης εμβελειας και ανθεκτικο στις παρεμβολες (ποτε δεν ειχα προβλημα)...Προσωπικη συμβουλη,μεινε μακρυα απο τα πολυ φτηνα...ελπιζω να βοηθησα  ;)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: Wireless System for Guitar
« Απάντηση #2 στις: 13/02/10, 12:50 »
Αυτο ειναι καινουργιο και παρα, παρα πολυ καλο. Φτηνα δεν την βγαζεις με αυτα τα πραγματα.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Wireless System for Guitar
« Απάντηση #3 στις: 13/02/10, 19:12 »
εχει δικιο ο Nikoubis εχω ειχα δοκιμασει ενα wireless  και ενω στα καθαρα ηταν τελειο στα γκαζια πανω εκανε οτι ηθελε...το σημα ηταν πολυ ασχημο οποτε μαλλον θελει προσοχη
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Wireless System for Guitar
« Απάντηση #4 στις: 15/02/10, 05:02 »
Κατα τη γνωμη μου κανενα wireless δε παιζει τοσο καλα οσο ενα καλο καλωδιο....κατα τ'αλλα εγω χρησημοποιω το AKG wms40 pro περιπου δυο χρονια τωρα.Πιστευω οτι σε σχεση ποιοτητας/τιμης ειναι παρα πολυ καλο και σιγουρα δε θα κλαις τα λεφτα σου.Σε σχεση με τα George Ls που χρησιμοποιω ειδα ελαχιστη διαφορα σε περιβαλον studio (προβα δηλαδη) και σχεδον μηδαμινη σε συνθηκες live...κατα τ'αλλα ειναι καλοκατασκευασμενο,καλης εμβελειας και ανθεκτικο στις παρεμβολες (ποτε δεν ειχα προβλημα)...Προσωπικη συμβουλη,μεινε μακρυα απο τα πολυ φτηνα...ελπιζω να βοηθησα  ;)


αν εχεις αυτό -> http://www.thomann.de/gr/akg_wms40_pro_transformer_set_ism2.htm τοτε ειναι affordable οικονομικα..! thanx!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Wireless System for Guitar
« Απάντηση #5 στις: 15/02/10, 11:26 »
Βασικα εχω αυτο

http://www.thomann.de/gr/akg_wms40_pro_flexx_inst_set_eu63.htm?sid=8b905d2f551c2c18d8570df738b8ae02

...βεβαια πριν δυο χρονια που το αγορασα ειχε γυρω στο 250-260 ευρω αλλα πιστευω ειναι μια καλη λυση σε αυτα τα λεφτα...
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
2770 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/05, 13:46
από Sandman1_1
62 Απαντήσεις
20547 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/06, 20:48
από wild child
TC Electronic G-System!!

Ξεκίνησε από Serviani Εφέ

0 Απαντήσεις
2257 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/08, 14:32
από Serviani
10 Απαντήσεις
4490 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/08, 00:59
από hot_sauce (φλουτσ)
1 Απαντήσεις
2026 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/11, 12:03
από Υπνοβάτης...
7 Απαντήσεις
5129 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/20, 14:16
από bathan
1 Απαντήσεις
2114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/11, 12:49
από adr1anos
1 Απαντήσεις
2300 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/12, 09:40
από noe13
2 Απαντήσεις
3835 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/19, 00:10
από davemurrayaris
5 Απαντήσεις
1920 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/22, 14:24
από Stratos VR