Αποστολέας Θέμα: Απ: Πλεονεκτηματα/Μειονεκτηματα των αυτοδιδακτων?  (Αναγνώστηκε 10089 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Πολύ ωραία....
Ας έρθουμε στο θέμα μας λοιπόν.

Διαφωνούμε.
Είσαι λάθος (για μένα).
Εγω θεωρώ τον εαυτό μου αυτοδίδακτο. (..και όποιον άλλον έχει κάνει κάτι παρόμοιο με αυτό που περιέγραψα).
Ναι οντως διαφωνουμε....και εγω σου ειπα με επιχειρηματα γιατι υποστηριζω αυτα που υποστηριζω...τωρα εσυ απο αυτα κρατα αυτο που θες..η οχι....και ας κατσει ο καθενας μονος του να αναρωτηθει με ειλικρινεια και χωρις εγωιστικους φανφαρονισμους(αυτο θα ειναι λιγο δυσκολο βεβαια) απο που εμαθε οτι εμαθε.....ειτε ηταν δασκαλος ειτε ο φιλος του ειτε βιβλιο dvd internet βιβλιοθηκη συμβουλες απο αλλους μουσικους κτλ κτλ.....
Αν τιποτα απο τα παραπανω δεν τον επηρεασε συγχαρητηρια...ειστε μουσικη ιδιοφυια....ανακαλυψατε τη μουσικη απο την αρχη μονο και μονο για να την...μαθετε.....

εδω και τόσα ποστ υποστηρίζεις το προφανές: ότι τίποτα δεν παράγεται από το τίποτα...ωραία ανακάλυψη! πάμε ένα βήμα παρακάτω τώρα;
Εγω υποστηριζω φιλαρακο( που κανεις οτι δεν καταλαβαινεις κιολας) οτι αυτοδιδακτος πραγματικα δεν ειναι κανενας....ολοι απο καπου μαθαινουν αυτα που μαθαινουν δεν τους ερχεται επιφοιτηση....το οτι δεν εχουν καποιον απαραιτητα συνεχεια να τους καθοδηγει(δασκαλος) δεν σημαινει οτι τα μαθαινουν μονοι τους.....δασκαλοι τους γινονται εκατομμυρια αλλες πηγες.....δεν αυτο...κανουν τιποτα... και αυτο γινεται συνεχως ποιο προφανες οσο προχωρουν και εξελισσονται και γινονται καλυτεροι...μαθαινουν συνεχως πραγματα (οχι βεβαια απο τον εαυτο τους...αν ο εαυτος τους τα ηξερε δεν θα χρειαζοταν να τους τα μαθει....θα ηταν ηδη κτημα τους ;) ).
Αν θες εσυ τωρα να θεωρεις αυτοδιδακτο αυτον που δεν ειχε την φυσικη παρουσια δασκαλου διπλα του καλως......αλλα δασκαλο με την μια η την αλλη μορφη ειχε διπλα του.......επειδη δεν του επινε τον καφε και δεν του ετρωγε τα σαντουιτς δεν σημαινει οτι του εδινε λιγοτες πληροφοριες για το αντικειμενο ;) .....
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ

Αν θες εσυ τωρα να θεωρεις αυτοδιδακτο αυτον που δεν ειχε την φυσικη παρουσια δασκαλου διπλα του καλως......

Αυτός δεν είναι ο ορισμός της λέξης "αυτοδίδακτος"? Αν όχι, ποιος είναι ο ορισμός του "αυτοδίδακτου" και ποια λέξη (αν υπάρχει) περιγράφει το παραπάνω? :)
« Τελευταία τροποποίηση: 02/07/11, 10:56 από Fourier »

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
νομίζω πως η διαμάχη σας είναι ετυμολογικής φύσεως και τίποτα παραπάνω 8)

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
νομίζω πως η διαμάχη σας είναι ετυμολογικής φύσεως και τίποτα παραπάνω 8)
Για το dennis ετσι είναι. Είναι σαν να διαφωνούμε για το αν ο "υπολογιστής" πρέπει να λέγεται "υπολογιστήρας" η το "αυγό" πρέπει να γράφεται "αβγό". Ρε dennis, δώσε μας τον ορισμό για αυτόν που μαθαίνει κιθάρα χωρίς δάσκαλο που είναι δίπλα σου, βλέπει τα λάθη σου και πληρώνεται με την ώρα. Γιατί αυτό είναι το θέμα σε αυτό το thread. Ο προβηματισμός σου καλός είναι αλλά ανήκει αλλού.

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
http://www.youtube.com/watch?v=SG8J7PdbXqc


είσθε offtopic κύριε!


Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
νομίζω πως η διαμάχη σας είναι ετυμολογικής φύσεως και τίποτα παραπάνω 8)
Για το dennis ετσι είναι. Είναι σαν να διαφωνούμε για το αν ο "υπολογιστής" πρέπει να λέγεται "υπολογιστήρας" η το "αυγό" πρέπει να γράφεται "αβγό". Ρε dennis, δώσε μας τον ορισμό για αυτόν που μαθαίνει κιθάρα χωρίς δάσκαλο που είναι δίπλα σου, βλέπει τα λάθη σου και πληρώνεται με την ώρα. Γιατί αυτό είναι το θέμα σε αυτό το thread. Ο προβηματισμός σου καλός είναι αλλά ανήκει αλλού.
Το θεμα δεν ειναι  πως λεγεται αυτος που μαθαινει χωρις δασκαλο..αλλα ποια τα πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα των αυτοδιδακτων....αν ειχες διαβασει ολα τα ποστ μου θα δεις οτι εχω ηδη απαντησει και σε αυτο.......
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Dennis, το μεγαλύτερο πρόβλημα του αυτοδίδακτου όπως τον εννοείς εσύ είναι οτι είναι ναυαγός σε ερημικό νησί, έχει κόψει όλα τα δένδρα και του μπαίνουν σκέψεις να κάψει και την κιθάρα του για να ζεσταίνεται το βράδυ. Δεν έχει νόημα να απαρνηθεί κάποιος όλη την παράδοση και την γνώση που του παρέχεται δωρεάν.

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Dennis, το μεγαλύτερο πρόβλημα του αυτοδίδακτου όπως τον εννοείς εσύ είναι οτι είναι ναυαγός σε ερημικό νησί, έχει κόψει όλα τα δένδρα και του μπαίνουν σκέψεις να κάψει και την κιθάρα του για να ζεσταίνεται το βράδυ. Δεν έχει νόημα να απαρνηθεί κάποιος όλη την παράδοση και την γνώση που του παρέχεται δωρεάν.

Ελπιζω να καταλαβαινεις οτι το ποστ σου δεν εχει βγαζει απολυτως κανενα νοημα.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ε, κάτσε να στο αναλύσω τότε:

Ο "αυτοδίδακτος κιθαρίστας" που λές εσύ είναι ένα φανταστικό πρόσωπο, όπως ο Spiderman, ο Zorro, o Asterix κτλ. Έτυχε να του δώσεις το όνομα "αυτοδίδακτος" και να το χώσεις σε αυτή την συζήτηση, ενώ για όλους μας (αν ξαναδιαβάσεις το thread από τη αρχή) ο "αυτοδίδακτος" είναι πολύ απλά αυτός που δεν έχει πληρωμένο δάσκαλο απέναντί του. Εσύ είπες οτι δεν είναι έτσι τα πράγματα, αλλά αν παρατήρησες, μάλλον κανένας δεν το βλέπει έτσι.

 Αυτό που κάνεις είναι αντίστοιχο του να πιστεύεις στο τέρας του Λοχ Νες, να το ονομάζεις Τσιπούρα και να μπαίνεις σε κουβέντα ψαράδων που διαφωνούνε για το καλύτερο δόλωμα. και αυτό δεν είναι καλό
1) γιατί είσαι εκτός θέματος
2) γιατί το Λοχ Νες δεν υπάρχει
3) Η κουβέντα καταλήγει στο πόσες ουρές έχει η τσιπούρα


Στο τέλος σου εξηγώ γιατί ο υπερήρωας σου είναι φανταστικός : Αν κάποιος που θέλει να μάθει κιθάρα και είχε στην διάθεση του τα σημερινά μέσα μάθησης (tabs, utube lessons, συμβουλές φίλων) τα οποία του παρέχονται δωρεάν ΑΛΛΑ  αυτός τα αρνηθεί γιατί ... χμμμ δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο λόγο... κατσε.. θα βρώ ένα .....  επειδή είναι υπερμάγκας/υπερταλαντούχος/υπερηλήθιος... Οκ, μπορεί να υπάρχει αλλά κανένας μας τον έχει δει ποτέ. Κάποιος τον φωτογράφισε  να παίζει κιθάρα καβαλώντας έναν μονόκερο, αλλά αποδείχτηκε photoshop montage.

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Ε, κάτσε να στο αναλύσω τότε:

Ο "αυτοδίδακτος κιθαρίστας" που λές εσύ είναι ένα φανταστικό πρόσωπο, όπως ο Spiderman, ο Zorro, o Asterix κτλ. Έτυχε να του δώσεις το όνομα "αυτοδίδακτος" και να το χώσεις σε αυτή την συζήτηση, ενώ για όλους μας (αν ξαναδιαβάσεις το thread από τη αρχή) ο "αυτοδίδακτος" είναι πολύ απλά αυτός που δεν έχει πληρωμένο δάσκαλο απέναντί του. Εσύ είπες οτι δεν είναι έτσι τα πράγματα, αλλά αν παρατήρησες, μάλλον κανένας δεν το βλέπει έτσι.

 Αυτό που κάνεις είναι αντίστοιχο του να πιστεύεις στο τέρας του Λοχ Νες, να το ονομάζεις Τσιπούρα και να μπαίνεις σε κουβέντα ψαράδων που διαφωνούνε για το καλύτερο δόλωμα. και αυτό δεν είναι καλό
1) γιατί είσαι εκτός θέματος
2) γιατί το Λοχ Νες δεν υπάρχει
3) Η κουβέντα καταλήγει στο πόσες ουρές έχει η τσιπούρα


Στο τέλος σου εξηγώ γιατί ο υπερήρωας σου είναι φανταστικός : Αν κάποιος που θέλει να μάθει κιθάρα και είχε στην διάθεση του τα σημερινά μέσα μάθησης (tabs, utube lessons, συμβουλές φίλων) τα οποία του παρέχονται δωρεάν ΑΛΛΑ  αυτός τα αρνηθεί γιατί ... χμμμ δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο λόγο... κατσε.. θα βρώ ένα .....  επειδή είναι υπερμάγκας/υπερταλαντούχος/υπερηλήθιος... Οκ, μπορεί να υπάρχει αλλά κανένας μας τον έχει δει ποτέ. Κάποιος τον φωτογράφισε  να παίζει κιθάρα καβαλώντας έναν μονόκερο, αλλά αποδείχτηκε photoshop montage.

Ρε φιλαρακο ελληνικα μιλαμε...ξερω οτι  αυτοδιδακτος θεωρειται αυτος που δεν ειχε δασκαλο...το ξερω οτι οποιος λεει αυτοδιδακτος αυτο εννοει....ξερω οτι ετσι εχει επικρατησει να λεγεται.....ξερω τι λενε οι τυποι....εγω σου μιλαω επι της ουσιας....αν πραγματικα ισχυει στην πραξη.

Οσο για υπερηρωες και μπουρδολογιες το ιδιο πραγμα λεμε αν δεν εχεις καταλαβει...και εγω αυτο λεω...οτι ο συγκεκριμενος ...υπερηρωας οπως τον λες δεν υπαρχει....ειτε γεννιοτανε σημερα με την πληθωρα της πληροφορησης ειτε πριν 50 χρονια απο καπου θα επρεπε να διδαχτει για να μαθει...ειτε ειναι τετραδιο με σημειωσεις ειτε δασκαλος ειτε βιβλιοθηκη ειτε εικονα κατι τελος παντων....δεν θα διδαξει τον εαυτο του κατι που ουτε ο ιδιος δεν εχει ιδεα....

Και για να  στο κανω φραγκοδιφραγκα για τελευταια φορα γιατι βαρεθηκα: Μπορεις να διδαξεις καποιον μονο κατι που ξερεις....οταν λες λοιπον οτι τωρα θα μαθω πχ συγχορδιες δεν τις διδασκεις εσυ..γιατι ακομα δεν τις ξερεις...στις διδασκει το βιβλιο το dvd ο δασκαλος (η οποιο μεσο θες εσυ τελοσπαντων...) μετα αφου τις μαθεις μπορεις να τις δειξεις και σε καποιον αλλον(να γινεις δηλαδη εσυ ο δασκαλος) γιατι πλεον εχεις τη γνωση.....πριν δεν την ειχες ..την ειχε το...βιβλιο..

Αρα λοιπον μεγαλε ξερω ποιον εννοουν αυτοδιδακτο....το θεμα ειναι ομως οτι επι της ουσια(οπως σου απεδειξα παραπανω) δεν υπαρχει.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το θεμα δεν ειναι  πως λεγεται αυτος που μαθαινει χωρις δασκαλο..αλλα ποια τα πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα των αυτοδιδακτων....αν ειχες διαβασει ολα τα ποστ μου
Αν διαβάσεις εσύ όλα τα ποστ σου, θα δεις οτι είπες οτι το θέμα δεν έχει νόημα γιατί δεν υπάρχουν αυτοδίδακτοι. Τελικά υπάρχει θέμα ή όχι ?

αναρωτηθει με ειλικρινεια και χωρις εγωιστικους φανφαρονισμους(αυτο θα ειναι λιγο δυσκολο βεβαια)...
Και κατηγόρησες όσους διαφωνούν για εγωισμό

Εγω αναρωτιέμαι πόσο εγωισμό χρειάζεται για να μπαίνεις σε ένα thread, να λές οτι δεν έχει νόημα γενικότερα η συζήτηση, και όταν δεις διαφωνίες να πείς οτι όλοι είναι εγωιστές και οτι μόνο εσύ μιλάς για την ουσία. Και όλα αυτά ενώ τελικά μιλάς για κάτι άλλο.

Επιμένεις να μην καταλαβάινεις οτι :
Δεν μας ενδιαφέρουν τα πλεονεκτήματα του τύπου που ανακαλύπτει τον τροχό και κυρίως (και εδώ σύμφωνούμε όλοι) δεν υπάρχει
Μας ενδιαφέρουν τα πλεονεκτήματα του αυτοδίδακτου.

Όσο για το τελευταίο σου ποστ, ξαναείπες τα ίδια πράγματα. Ενδιαφέροντα αλλά δεν ανήκουν εδώ. Αν βαρέθηκες να τα ξαναλές, εγώ να δείς πόσο βαρέθηκα να τα ξαναδιαβάζω. Και αν συνεχίσουμε με τέτοιους τόνους θα πάμε για κάδο, οπότε το σταματάω εδώ.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/07/11, 04:36 από kopaniamento »

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ

Αν διαβάσεις εσύ όλα τα ποστ σου, θα δεις οτι είπες οτι το θέμα δεν έχει νόημα γιατί δεν υπάρχουν αυτοδίδακτοι. Τελικά υπάρχει θέμα ή όχι ?


Για   να απαντησουμε και στο ερωτημα του τιτλου χωρις περιττα ποστ....το   πλεονεκτημα οπως και το μειονεκτημα των αυτοδιδακτων ειναι η κριτικη   ικανοτητα......οταν δεν εχεις καποιον εμπειρο δασκαλο να σε καθοδηγησει   και πρεπει εσυ να κανεις ενα πλανο δρασης τοτε χρειαζεται καλη κριση για   να αποφασισεις τη σειρα τη σημασια κτλ κτλ των οσων θελεις να μαθεις.Αν   την εχεις..τοτε δεν θα σπαταλησεις τον οχταπλασιο χρονο σε ανουσια   πραγματα και θα φτασεις σχετικα γρηγορα στον στοχο σου...αλλιως....θα   χαθεις στο πελαγος...

Τελικα λοιπον τι λες εσυ που διαβαζεις κιολας...απαντησα στο τιτλο του θεματος ναι η οχι?

Ειπα σε τοσα ποστ οτι ετυμολογικα ξερω ποιοι θεωρουνται αυτοδιδακτοι αλλα οτι επι της ουσιας η λεξη σαν εννοια δεν εχει νοημα ναι η οχι?

Σου υπογραμμισα (για να μη το αγνοησεις παλι επιλεκτικα) το σκεπτικο μου και μαλιστα με παραδειγμα γιατι δεν μπορει καποιος να διδαξει τον εαυτο του...(παρολα αυτα παλι το αγνοησες....γιατι αραγε?) ναι η οχι?


Επιμένεις να μην καταλαβάινεις οτι :
Δεν μας ενδιαφέρουν τα πλεονεκτήματα του τύπου που ανακαλύπτει τον τροχό και κυρίως (και εδώ σύμφωνούμε όλοι) δεν υπάρχει
Μας ενδιαφέρουν τα πλεονεκτήματα του αυτοδίδακτου.

Αν διαβασεις προσεκτικα το παραπανω θα δεις πρωτον οτι δεν βγαζει νοημα(στο ξαναπα αλλα γραμμη δεν πηρες) και δευτερον δεν υποστηριξα ποτε κατι παρομοιο....απο αυτο και μονο βλεπω οτι δεν καταλαβαινεις τι διαβαζεις.....

Επομενως και στο ποστ απαντησα και την γνωμη μου για τους αυτοδιδακτους την ειπα..αλλα και την τεκμηριωσα με παραδειγματα 8) ......
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Φίλε denisgiann, το λεξικό του Τριανταφυλλίδη δίνει αυτό τον ορισμό:

αυτοδίδακτος -η -ο [aftoδíδaktos] E5 : (για πρόσ.) που ό,τι ξέρει (τέχνη κτλ.) το διδάχτηκε μόνος του, χωρίς τη βοήθεια ή την καθοδήγηση ενός δασκάλου ή εκπαιδευτή.

Τα δύο σημεία που έχω τονίζει στον ορισμό είναι η έλλειψη δασκάλου (το οποίο προσπαθούν να σού πουν όλοι εδώ και τόσα μηνύματα εδώ πέρα), αλλά και το "διδάχτηκε" που χρησιμοποιεί ο ορισμός σε αντίθεση με το "ανακάλυψε" που εντελώς αυθαίρετα χρησιμοποιείς εσύ.

Αν εσύ λοιπόν καταλαβαίνεις κάτι διαφορετικό με τον όρο "αυτοδίδακτος" ή θέλεις να τού δώσεις κάποια διαφορετική ερμηνεία, αυτό δεν έχει καμία σχέση με το τι αντιλαμβάνονται οι περισσότεροι και το νόημα το οποίο σαφώς αποδίδει η λέξη, ετυμολογικά και εννοιολογικά. Έχω την αίσθηση ότι αυτό που προσπαθείς να περιγράψεις εσύ, ίσως αποδίδεται καλύτερα από κάποιον διαφορετικό όρο... ίσως το "αυτόφωτος" (με την μεταφορική του έννοια).
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
αααχ....καλημέρα!

λεπόν....denisgiann....ονόμασε κάπως αυτόν που μαθαίνει κιθάρα ΧΩΡΙΣ τη βοήθεια δασκάλου αλλά ΜΕ τη βοήθεια βιβλίων, tabs κτλ κτλ και ξαναπιάστε τη συζήτηση από εκεί....
απλά στην ίδια έννοια κάποιοι θα αναφέρονται ως "αυτοδίδακτος" και κάποιοι με τον ορισμό του denisgiann!
άντε γιατί ξεφύγαμε!

υγ. η κίνηση του Απόλλωνος ήταν καταλυτική θέλω να πιστεύω.... :P

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
1. Ο Απόλλων με πρόλαβε. Κάποιος έπρεπε να το είχε κάνει εξαρχής αυτό.
2. Εμείς που μάθαμε τις συγχορδίες επειδή τις διαβάσαμε δεν είμαστε αυτοδίδακτοι. Άντε και το δέχομαι. Το γεγονός ότι δεν έχουμε διαβάσει κλίμακες και σολάρουμε όπως ακούμε ένα κομμάτι επειδή πολύ απλά δουλεύει το αυτάκι μας ή τραγουδάμε μία μελωδία με το στόμα και στην συνέχεια την αποδίδουμε στην κιθάρα (επειδή έτσι την βρίσκουμε και μπορούμε προφανώς) είμαστε αυτοδίδακτοι η αυτόφωτοι και ιδιοφυϊες??
Φιλάκια



Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Αυτή η συζήτηση κάτι μου θύμιζε, σαν να την έχω ξανακούσει, τώρα το βρήκα..

Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!