Αποστολέας Θέμα: Πολύ κλάμαααααα  (Αναγνώστηκε 12109 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Πολύ κλάμαααααα
« στις: 28/01/06, 12:23 »
http://rapidshare.de/files/12004099/01_01_01_01_01_01_01_01_01_01_01_01_________1__3_.wma.html             :'(  :'(  :'( δεν θέλω να ψυχοπλακωθείτε με το κομμάτι!!!Απλά το έβαλα για να ακούσω γνώμες :) Να διευκρινήσω ότι είμαι νέα τραγουδίστρια(έχω ξεκινήσει μαθήματα μόλις δυο μήνες) και απλά θέλω να ακούσω σχόλια (θετικά/αρνητικά).Το τραγούδι είναι της Μαρινέλλας το άνοιξε πέτρα ( :'()   μην σας ξεγελάει αυτό το 01_01_01..........      Αυτά είναι κάτι βλακείες δικές μου ;)

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #1 στις: 28/01/06, 12:41 »
Μπράβο σου!
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #2 στις: 28/01/06, 12:47 »
 :-* :-* :-* :-*ευχαριστώώώώώ΄!!!!θέλω δουλίτσα πάντως ακόμα αλλά προσπαθώ γιατί μου αρέσει πολύ πολύ πολύ το τραγούδι!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #3 στις: 28/01/06, 12:55 »
εννοείτε,όποιος λέει ότι είναι φωνάρα και τραγουδάει τέλεια ειναι για ....... ;D
keep going  :)
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #4 στις: 28/01/06, 13:37 »
Λοιπον...εχω μεινει αφωνος, με καποιες "αντιρρησεις". Οι θεσεις σου, τα "ανοιγματα" και τα γυρισματα σου, ειναι παρα πολυ καλα, σε ενα οχι και τοσο ευκολο τραγουδι.
Οι αντιρρησεις μου...Πολυ βαθος, που πολλες φορες καλυπτει κακες "καταληξεις" ή προβληματικες ουρες. Δεν υποννοω οτι εχεις τετοια προβληματα, ομως το βαθος δεν μας αφηνει να "διακρινουμε" την καθαροτητα της φωνης σου.
Ο δευτερος προβληματισμος μου ειναι , οτι γενικα στα λάϊκα τραγουδια, δεν μπορεις να πεις οτι καποιος "φαλτσαρει" ή οτι στοναρει. Πχ, ο Μητροπανος ειναι ενας παρα πολυ μεγαλος λαϊκος τραγουδιστης, ο οποιος εχει τη ταση να φευγει σε αρκετα τραγουδια ( ακομα και απο ηχογραφησεις ). Ομως, το λαϊκο αναζητα αυτη την τεχνοτροπια ( γι'αυτο και ο Περικλης ηταν παρα πολυ καλος σε οτι ειχε σχεση με ζεμπεκικα ) και δεν μπορει καποιος να κρινει εναν τραγουδιστη, οπω θα τον εκρινε σε ενα πιο "straight" τραγουδι.
Να κανω μια προταση? Επειδη ειμαι απιστος Θωμας, οποτε βρεις χρονο, διαθεση και εξοπλισμο, γιατι δεν μας γραφεις και καποιο κομματι που δεν εχει σχεση με λαϊκο ρεπερτοριο? Και με λιγοτερο βαθος στη φωνη ;)
Παντως αυτο που ακουσα ( επειδη σε πηρα απο τη μουρη τοση ωρα..εγω και ο Ψιψινακης ) ηταν παρα πολυ καλο..Καλυτερο και απο κατι τραγουδιστριες που εμφανιζονται ως ντιβες της βραδινης σκηνης.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #5 στις: 28/01/06, 13:53 »
Κωνσταντίνα,

από το συγκεκριμένο, χιουμοριστικό στυλάκι που έχει το πρώτο σου post, δεν περίμενα να ακούσω κάτι σοβαρό. (Βλέπεις, κάποια πράγματα προδιαθέτουν….)
Παρ’ όλα αυτά το κατέβασα και το άκουσα επειδή η γυναικείες φωνές σπάνια κάνουν την παρουσία τους σε αυτό το θέμα του forum-και τελικά έκανα πολύ καλά!

Έχεις πανέμορφη χροιά. Μεστή, με βάρος. Μπράβο σου.
Εάν μου επιτρέπεις όμως μερικές παρατηρήσεις.
Πιστεύω πως το «ύφος» σου, η άρθρωσή σου εάν θέλεις, πρέπει να γίνει πιο γυναικεία. Είναι κοριτσίστικη και στα λαϊκά τραγούδια που διάλεξες να ανεβάσεις δεν μου ταιριάζει και τόσο. Φταίει σίγουρα και το βάρος του συγκεκριμένου τραγουδιού που κάνει πιο έντονα κάποια πράγματα αλλά ενώ η χροιά σου στέκεται αξιοπρεπέστατη και πολύ ενδιαφέρουσα, ο τρόπος που το «μιλάς» το τραγούδι, κατά τη γνώμη μου μπεμπεκίζει. Στο Σίγμα σου και σε κάποιες λέξεις όπως στο 0.56, «Άνοιξε πέτρα για να ΜΠΩ….» φαίνεται πολύ έντονα η όχι μεστή άρθρωση. Επίσης τα λαϊκά σου γυρίσματα θέλουν δουλειά να γίνουν πιο ευέλικτα και πιο σίγουρα.
Με όλο το θάρρος....


Συγνώμη για την πολυλογία.
Με πολύ ενδιαφέρον κάνω αυτές τις παρατηρήσεις.
Να ‘σαι καλά και να συνεχίσεις τα μαθήματα. Έχεις χροιά εξαιρετική! Τα υπόλοιπα γίνονται…

Φιλικά
Βάγια
 


Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #6 στις: 28/01/06, 16:21 »
παιδειά πραγματικά ευχαριστώ που το ακούσατε κατ' αρχάς και δεύτερων για τα σχόλειά σας.Βάγια, όντως έχω προσέξει οτι μπεμπεκίζει η φωνή μου(που να με άκουγες και πρίν δυό μήνες)!!!Βέβαια είμαι και 20 χρονών :P Επίσης, στους μόλις δύο μήνες που ασχολούμαι,δεν περίμενα να θέλει τόσο πολύ δουλειά και προσπάθεια το να τραγουδήσεις σωστά!Φαντάζομαι τι τραβάνε οι μεγάλες τραγουδίστριες.... :-\

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #7 στις: 28/01/06, 16:58 »
Λοιπον...εχω μεινει αφωνος, με καποιες "αντιρρησεις". Οι θεσεις σου, τα "ανοιγματα" και τα γυρισματα σου, ειναι παρα πολυ καλα, σε ενα οχι και τοσο ευκολο τραγουδι.
Οι αντιρρησεις μου...Πολυ βαθος, που πολλες φορες καλυπτει κακες "καταληξεις" ή προβληματικες ουρες. Δεν υποννοω οτι εχεις τετοια προβληματα, ομως το βαθος δεν μας αφηνει να "διακρινουμε" την καθαροτητα της φωνης σου.
Ο δευτερος προβληματισμος μου ειναι , οτι γενικα στα λάϊκα τραγουδια, δεν μπορεις να πεις οτι καποιος "φαλτσαρει" ή οτι στοναρει. Πχ, ο Μητροπανος ειναι ενας παρα πολυ μεγαλος λαϊκος τραγουδιστης, ο οποιος εχει τη ταση να φευγει σε αρκετα τραγουδια ( ακομα και απο ηχογραφησεις ). Ομως, το λαϊκο αναζητα αυτη την τεχνοτροπια ( γι'αυτο και ο Περικλης ηταν παρα πολυ καλος σε οτι ειχε σχεση με ζεμπεκικα ) και δεν μπορει καποιος να κρινει εναν τραγουδιστη, οπω θα τον εκρινε σε ενα πιο "straight" τραγουδι.
Να κανω μια προταση? Επειδη ειμαι απιστος Θωμας, οποτε βρεις χρονο, διαθεση και εξοπλισμο, γιατι δεν μας γραφεις και καποιο κομματι που δεν εχει σχεση με λαϊκο ρεπερτοριο? Και με λιγοτερο βαθος στη φωνη ;)
Παντως αυτο που ακουσα ( επειδη σε πηρα απο τη μουρη τοση ωρα..εγω και ο Ψιψινακης ) ηταν παρα πολυ καλο..Καλυτερο και απο κατι τραγουδιστριες που εμφανιζονται ως ντιβες της βραδινης σκηνης.
     Μμμμμμμμ....για άκου αυτό: http://rapidshare.de/files/12019871/____________________.wma.html   Μην ξεχνάς βέβαια ότι έχω ξεκινήσει εδώ και δύο μήνες και κάνω κάποια μαθήματα.Και εγώ να σου πώ την αλήθεια δεν είμαι πολύ του λαικού αλλά έχω μια αδυναμία στην Μαρινέλλα...Θεωρώ οτι έχει ΦΩΝΑΡΑΑΑΑΑ και είπα αυτό το τραγούδι πιο πολύ "πειραματικά" για να δώ πως θα το πώ...Σε καμμία περίπτωση δεν θεωρώ την φωνή μου τέλεια.Κατ' αρχάς δεν ξέρω τεχνικές!Αυτός είναι και ο λόγος που κάνω μαθήματα αλλιώς θα πήγαινα στο fame story (α πα πα πα πα) ή θα έπιανα δουλειά σε κανένα σκυλάδικο!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #8 στις: 28/01/06, 17:22 »
Μπράβο σου!

άντε μόλις γίνω τραγουδίστρια θα σε βάλω πρώτο τραπέζι πίστα και κερνάω και μπουκάλι για τα καλά σου λόγια!!!!!!χαχαχαχαχαχαχχαχ ;D  Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #9 στις: 29/01/06, 12:12 »
Kostadina, προσπαθω να κατεβασω το κομματι που προτεινες, ομως το bandwith και του omega, αλλα και του alpha server, ειναι τραγικο! Κατεβαζω και στα 2 με 1.4 και 2.1 αντιστοιχα. Ελπιζω να ειναι κατι προσωρινο αυτο. Δεν εχω ξεχασει την υποσχεση που εδωσα παντως ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #10 στις: 29/01/06, 17:57 »
Λοιπόν αγαπητή μου εμένα μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ.  :)

Εχω ιδιαίτερη αδυναμία σε αυτό το τραγούδι και πιστεύω το είπες πολύ καλά. Εννοείται ότι θα συνεχίσεις τα μαθήματα σου και πιστεύω ότι θα γίνεις μια πάρα πολύ καλή τραγουδίστρια.

Μπράβο σου  ;)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #11 στις: 29/01/06, 18:00 »
Ακουσα μόλις και αυτό που παρέθεσες στον freemind. Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να το παρατραβάς στο βάθος όταν ηχογραφείς. Κάνει μεν τη φωνή να ακούγεται πιο μεστή αλλά δεν μπορούμε να ακούσουμε και να αξιολογήσουμε καλά την πραγματική σου φωνή. Πολύ ωραίο και αυτό το κομμάτι.  ;)

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #12 στις: 29/01/06, 23:46 »
Ακουσα μόλις και αυτό που παρέθεσες στον freemind. Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να το παρατραβάς στο βάθος όταν ηχογραφείς. Κάνει μεν τη φωνή να ακούγεται πιο μεστή αλλά δεν μπορούμε να ακούσουμε και να αξιολογήσουμε καλά την πραγματική σου φωνή. Πολύ ωραίο και αυτό το κομμάτι.  ;)
Εγώ δεν ασχολούμαι καθόλου με το θέμα της ηχογράφησης!!!Απλά τραγουδάω και όλες τις λεπτομέρειες τις φτιάχνει ο φίλος και δάσκαλός μου, Γιώργος!Θα του πώ απο δώ και πέρα να μην με "βαθαίνει" τόσο!!! :D

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #13 στις: 29/01/06, 23:57 »
Επιτελους..μετα απο τοσες προσπαθειες, το κατεβασα...Ε...παρατηρω παλι τα ιδια πραγματα. Το βαθος ειναι καλο, αλλα σε μεγαλο βαθμο καποιοι καλλιτεχνες το χρησιμοποιουν και ως "διορθωτικο" καταληξεων.
Τωρα θα πεις "που κολλησες ρε μπαγλαμα τωρα...Ακους, ή δεν ακους τη φωνη μου? Ειναι καλη, ναι ή οχι?" ::) Εγω λεω και πιστευω οτι ειναι καλη, και απο το πρωτο post το τονιζω. Ομως εχω την αντιρρηση του υπερβολικου βαθους.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #14 στις: 30/01/06, 00:07 »
Εντάξει για 2 μηνες φωνητικά, καλά το λεει η κοπελα...

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #15 στις: 30/01/06, 00:25 »
 :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #16 στις: 30/01/06, 04:09 »
άκουσα και τα 2 τραγούδια σου... τονικά λαθάκια λίγα και όχι τρανταχτά, προφανώς έχεις μουσικό αυτί πράγμα απαραίτητο για κάθε τραγουδιστή. Σίγουρα θες δουλειά στον τομέα της αναπνοής αλλά αυτό είναι φυσιολογικό αφού κάνεις μολις 2 μήνες μάθημα. Παρόλα αυτά η ροή του αέρα σου είναι πολύ σωστή και οι νότες σου σταθερές. Οι κορώνες σου για να είναι τέλειες όμως θέλουν κάτι που δεν έχει βγει όσο θα έπρεπε στα τραγούδια σου και τουλάχιστον στης μαρινέλλας ήταν απαραίτητο. Το vibrato. Μεγάλο εργαλείο και αυτό, το οποίο όμως αν δεν έχεις από φυσικού σου θέλει πααααρα πολύ ασκηση. Τέλος η σημαντικότερη παρατήρηση μου, η φωνή σου θέλει σίγουρα δουλειά στο να φύγει από την μύτη και κατ'εμε εκεί πρέπει να εστιάσεις. Προφανώς θα έχεις και ενρινη ομιλία κάτι που σου βγάζει εκεί ψηλά και την τοποθέτηση στο τραγούδι. Αυτό είναι μεγάλο όπλο αλλά πρέπει να μάθεις να το χειρίζεσαι σωστά. Με άλλα λόγια να τοποθετείς την φωνή εκεί κατά βούληση και να μην πηγαίνει μονίμως εκεί ασυναίσθητα. Επειδή ακριβώς την ίδια τοποθέτηση είχα κι εγώ, θα σου πω πως θέλει πολύ δουλειά να το διορθώσεις, αλλά από την στιγμή που θα το καταφέρεις θα δεις ραγδαία βελτίωση σε όλους τους τομείς. Η χροιά σου είναι πολύ ωραία και προσωπικά δεν την βρήκα παιδική. Νεανική και φρέσκια ναι... ;) Το βάθος δεν με χάλασε, νομίζω είναι σε φυσιολογικά επίπεδα.Έχεις μέλλον νομίζω...δούλεψε! ;) Περιμένουμε κι άλλες ηχογραφήσεις!!
Ερώτηση: τα 2 τραγούδια είναι από την ίδια τονικότητα με τα original ή κατεβασμένα στην φωνή σου?
Ερώτηση 2: είσαι μετζο σοπράνο?
(όλα τα παραπάνω είναι λεπτομέρεις φυσικά, τα τραγούδια σου ακούγονται ευχάριστα και σίγουρα π.χ. σε ένα νυχτομάγαζο θα έκανες θραύση. Μια και διάλεξες τον δύσκολο δρόμο όμως, οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά και φέρνουν την επιτυχια)

Καλή συνέχεια
Φιλικά
το φάντασμα ;D

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #17 στις: 30/01/06, 11:03 »
Κωσταντίνα, συγχαρητήρια! Μου άρεσε πάρα πολύ αυτό που άκουσα, καθαρή φωνή με όμρφη χροιά και πολύ καλά γυρίσματα! Μπράβο σου!  :)

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #18 στις: 30/01/06, 11:56 »
Η χροιά σου είναι πολύ ωραία και προσωπικά δεν την βρήκα παιδική. Νεανική και φρέσκια ναι... ;)

Και ποιός βρήκε παιδική τη χροιά?
Εαν μιλάς για 'μένα, την βρήκα πανέμορφη.

Έχεις πανέμορφη χροιά. Μεστή, με βάρος. Μπράβο σου.

Μήπως εννοεις την άρθρωση...?  ;D

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #19 στις: 30/01/06, 12:06 »
Η χροιά σου είναι πολύ ωραία και προσωπικά δεν την βρήκα παιδική. Νεανική και φρέσκια ναι... ;)

Και ποιός βρήκε παιδική τη χροιά?
Εαν μιλάς για 'μένα, την βρήκα πανέμορφη.

Έχεις πανέμορφη χροιά. Μεστή, με βάρος. Μπράβο σου.

Μήπως εννοεις την άρθρωση...?  ;D

Βαγια

δεν νομίζω να αναφέρεται αμεσα σε εσενα ...
η Κωνσταντίνα καπου αναφέρει αν θυμαμαι καλα οτί μπεμπεκίζει λίγο...

εμενα ως αντρας μου αρέσει η γυναιεια φωνή να βγαινει καπως ''κοριτσιστική'' σε καποια σημεία..

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #20 στις: 30/01/06, 12:15 »
εμενα ως αντρας μου αρέσει η γυναιεια φωνή να βγαινει καπως ''κοριτσιστική'' σε καποια σημεία..

Πιθανόν και σε 'μένα να αρέσει ...σε τραγούδια άλλου είδους. Όχι όμως στο "Άνοιξε πέτρα".
Και για να μην το κουράζω, τα αντοσχόλια στα σχόλια δεν με πειράζουν καθόλου, Αντίθετα τα θεωρώ χρήσιμα. Απλά είναι καλό να μην παρερμηνεύουμε...Κι εγώ της "παρέας" είμαι και ξέρω τι σημαίνει παλεύω και δουλεύω να τραγουδάω σωστά. Ότι σχόλιο έκανα το έκανα γιατί νόμιζα πως γι' αυτό ανέβηκαν τα τραγούδια στο φορουμ, δεν κάνω λάθος, έτσι?

Να 'στε καλά!

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #21 στις: 30/01/06, 12:18 »
Μα τι λες ...δεν υπαρχει καμία παρεξήγηση....

παρα πολύ καλά εκανες και σχολίασες ...
τουλαχιστον σε εμενα φανηκαν πολύ χρησιμες οι επισημανσεις σου...

ε...οχι και να παρεξηγηθούμε....να περναμε καλα ειναι ο στόχος μας ;D

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #22 στις: 30/01/06, 12:55 »
Κωσταντίνα, συγχαρητήρια! Μου άρεσε πάρα πολύ αυτό που άκουσα, καθαρή φωνή με όμρφη χροιά και πολύ καλά γυρίσματα! Μπράβο σου!  :)
Ευχαριστώ!Ευχαριστώ πολύ!Πραγματικά όλοι σας μου έχετε δώσει κουράγιο για να συνεχίσω! ;D

Αποσυνδεδεμένος Jo.

  • Great Melaggeus
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ανάγκη ν' αγαπάω.....
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #23 στις: 30/01/06, 13:08 »
Υπέροχη χροιά, λα'ι'κότατη , και πολύ καλά λα'ι'κά γυρίσματα
Αυτό που χριάζεται κατα τη γνώμη μου είναι να αφήσεις τον εαυτό σου ελεύθερο, να μην φοβάσαι και να μην σκεύτεσαι πως θα πεις το τραγούδι αλλα να σκεύτεσαι το ίδιο το τραγουδι.
Παρατήρησα και καποια αστάθια στη φωνή σου αλλά αυτο φτιάχνεται με τα μαθήματα.

Στο σημείο που λες "ο άντρας που αγαπώ ΟΟΟ, προσεξε το γιατί ακούγεται σαν ΟΧΟ)

Αν συνεχίσεις έτσι θα φτάσεις πολύ ψηλά (αν σε αφίσουν)

Συνέχισε την προσπάθια

Συνχαρητίρια
Call me Jo

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Απ: Πολύ κλάμαααααα
« Απάντηση #24 στις: 30/01/06, 13:10 »
άκουσα και τα 2 τραγούδια σου... τονικά λαθάκια λίγα και όχι τρανταχτά, προφανώς έχεις μουσικό αυτί πράγμα απαραίτητο για κάθε τραγουδιστή. Σίγουρα θες δουλειά στον τομέα της αναπνοής αλλά αυτό είναι φυσιολογικό αφού κάνεις μολις 2 μήνες μάθημα. Παρόλα αυτά η ροή του αέρα σου είναι πολύ σωστή και οι νότες σου σταθερές. Οι κορώνες σου για να είναι τέλειες όμως θέλουν κάτι που δεν έχει βγει όσο θα έπρεπε στα τραγούδια σου και τουλάχιστον στης μαρινέλλας ήταν απαραίτητο. Το vibrato. Μεγάλο εργαλείο και αυτό, το οποίο όμως αν δεν έχεις από φυσικού σου θέλει πααααρα πολύ ασκηση. Τέλος η σημαντικότερη παρατήρηση μου, η φωνή σου θέλει σίγουρα δουλειά στο να φύγει από την μύτη και κατ'εμε εκεί πρέπει να εστιάσεις. Προφανώς θα έχεις και ενρινη ομιλία κάτι που σου βγάζει εκεί ψηλά και την τοποθέτηση στο τραγούδι. Αυτό είναι μεγάλο όπλο αλλά πρέπει να μάθεις να το χειρίζεσαι σωστά. Με άλλα λόγια να τοποθετείς την φωνή εκεί κατά βούληση και να μην πηγαίνει μονίμως εκεί ασυναίσθητα. Επειδή ακριβώς την ίδια τοποθέτηση είχα κι εγώ, θα σου πω πως θέλει πολύ δουλειά να το διορθώσεις, αλλά από την στιγμή που θα το καταφέρεις θα δεις ραγδαία βελτίωση σε όλους τους τομείς. Η χροιά σου είναι πολύ ωραία και προσωπικά δεν την βρήκα παιδική. Νεανική και φρέσκια ναι... ;) Το βάθος δεν με χάλασε, νομίζω είναι σε φυσιολογικά επίπεδα.Έχεις μέλλον νομίζω...δούλεψε! ;) Περιμένουμε κι άλλες ηχογραφήσεις!!
Ερώτηση: τα 2 τραγούδια είναι από την ίδια τονικότητα με τα original ή κατεβασμένα στην φωνή σου?
Ερώτηση 2: είσαι μετζο σοπράνο?
(όλα τα παραπάνω είναι λεπτομέρεις φυσικά, τα τραγούδια σου ακούγονται ευχάριστα και σίγουρα π.χ. σε ένα νυχτομάγαζο θα έκανες θραύση. Μια και διάλεξες τον δύσκολο δρόμο όμως, οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά και φέρνουν την επιτυχια)

Καλή συνέχεια
Φιλικά
το φάντασμα ;D
ΜΜΜ....Η αλήθεια είναι οτι ακόμα δυσκολεύομαι να "ελέγξω" την φωνή μου!Επίσης και λόγω έλλειψης  χρόνου δεν μελετάω όσο θα 'πρεπε!Για την πρώτη ερώτηση θα σου απαντήσω ότι δεν ξέρω καθόλου!Ο Γιώργος, με τον οποίο δουλέυουμε,έχει έτοιμες τις ενορχηστρώσεις στον υπολογιστή.Λογικά πιστεύω είναι η original τονικότητα...'Οσο για την δεύτερη ερώτηση πραγματικά δεν έχω καταλάβει τι εννοείς...( δεν έχω πολλές γνώσεις γύρω απο τη μουσική...η απάντηση μάλλον είναι όχι :))

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
5203 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/08, 15:18
από Evangelos 123
1 Απαντήσεις
2591 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/08, 15:06
από Neikos
46 Απαντήσεις
18582 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
2 Απαντήσεις
2135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/09, 22:06
από kuiper
23 Απαντήσεις
7285 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/09, 21:54
από oldnavy
2 Απαντήσεις
2553 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/11, 13:27
από Μelexdy
7 Απαντήσεις
2807 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/11, 02:50
από Garvin
1 Απαντήσεις
2083 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/12, 11:12
από gkou
0 Απαντήσεις
1871 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/14, 03:33
από MACMISIAS
0 Απαντήσεις
3200 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/14, 23:48
από paokz