Αποστολέας Θέμα: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?  (Αναγνώστηκε 9716 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joe Santriani

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • ''Here i am on the road again''
    • Προφίλ
Κατα την αποψη μου πρεπει να γινετε, δηλαδη εγω και ο καθενας στην εγω γιατι να πληρωνει
τα σπασμενα του καθε τυπα που θελει να τα σπασει?Δεν ειναι λυση να μην μπορεις να δεις την ομαδα σου επειδη
 η πολιτεια δεν μπορει να βαλει ορια σε καποιους......... :(
Metallica

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #1 στις: 13/11/06, 22:00 »
Το θέμα είναι να βάλουν οι οπαδοί όρια στον εαυτό τους και όχι η πολιτεία.

Φιλάθλων να γίνεται μετακίνηση οπαδών καλύτερα όχι.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Joe Santriani

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • ''Here i am on the road again''
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #2 στις: 13/11/06, 22:03 »
Το θέμα είναι να βάλουν οι οπαδοί όρια στον εαυτό τους και όχι η πολιτεία.

Φιλάθλων να γίνεται μετακίνηση οπαδών καλύτερα όχι.
Επειδη δυστηχως ορια στον ευατο τους δεν βαζουν καποιος πρεπει να το κανει και σιγουρα εμεις δεν ειμαστε οι πλεων αρμοδιοι οποτε......... :(
Metallica

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #3 στις: 13/11/06, 22:31 »
Οχι.

Διοτι επιτελους πρεπει να μπορει και μια οικογενεια να πηγαινει γηπεδο με ασφαλεια.

Διοτι, αρνουμαι, ενω εχουμε πολυ σοβαροτερα προβληματα τετοιας φυσεως, να διαθετουμε καθε Σαββατοκυριακο τη μιση και πλεον Αστυνομια να περιφρουρει τους αγωνες, για τον καθε ανεγκεφαλο...Αντι να πανε να πιασουν κανεναν κλεφτη..

Διοτι αμα ο αλλος ειναι αποφασισμενος να παει για μπαχαλα, και τα ΛΟΚ να φερεις αυτος θα τον βρει τον τροπο...

Διοτι δεν γινεται να βρισκομαστε σε κατασταση εκτατης αναγκης καθε φορα που γινεται ενα ντερμπυ.Κλεινουν οι δρομοι, ολοι οι ΜΑΤατζηδες και η αστυνομοι στους δρομους...λες και εχουμε κανενα πολεμο

Διοτι ο αλλος που οι χουλιγκαν θα του σπασουν το μαγαζι, το αυτοκινητο, το σπιτι ή οτιδηποτε αλλο δεν φταιει σε τιποτα.


Γενικοτερα, διοτι στην ουσια ειναι πολυ κακο για το τιποτα...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #4 στις: 13/11/06, 23:03 »
Εγώ πάντως πιστεύω ακράδαντα ότι επιβάλεται η μεταφορά μηνυμάτων και thread... ::)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #5 στις: 13/11/06, 23:27 »
Εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να υπαρχει μεταφορα οργανωμενων, γιατι συνηθως αυτοι τα κανουν λαμπογιαλο. Να πηγαινει γηπεδο οποιος θελει. Οχι μονο τα μελη του ολυμπιακου φερ ειπειν αλλα οποιος παει να βγαλει εισητηριο ολυμπιακος παναθηναικος αεκτζης και ξερω γω τι
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #6 στις: 13/11/06, 23:39 »
Οι οργανωμενοι πρεπει να διαλυθουν. Μετα τη διαλυση τους...θεωρω οτι θα ειναι ευοιωνες συνθηκες για τη μεταφορα πραγματικων φιλαθλων

Αποσυνδεδεμένος Joe Santriani

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • ''Here i am on the road again''
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #7 στις: 13/11/06, 23:42 »
Οι οργανωμενοι πρεπει να διαλυθουν. Μετα τη διαλυση τους...θεωρω οτι θα ειναι ευοιωνες συνθηκες για τη μεταφορα πραγματικων φιλαθλων
Ισως φιλε μου black sheep ισως αυτο να ειναι η λυση γιατι απ'οτι καταλαβαινω αυτοι ψιλοκανουν κουμαντο :(
Metallica

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #8 στις: 22/02/07, 15:58 »
Οι οργανωμενοι πρεπει να διαλυθουν. Μετα τη διαλυση τους...θεωρω οτι θα ειναι ευοιωνες συνθηκες για τη μεταφορα πραγματικων φιλαθλων
Ισως φιλε μου black sheep ισως αυτο να ειναι η λυση γιατι απ'οτι καταλαβαινω αυτοι ψιλοκανουν κουμαντο :(
oxi re paidia
den einai afth h lysh
an agapas thn omada sou den ginetai na s apagorevetai na kaneis ena syndesmo(poly fasistiko afto)
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #9 στις: 24/02/07, 12:24 »
Καλο θα ηταν οι μετακινησεις να γινονταν απο φαν κλαμπ των ομαδων για να μην τιμωρουνται αδικα οι ομαδες σε περιπτωσεις επεισοδειων...
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #10 στις: 28/01/09, 13:42 »
Υστερα απο τα τραγελαφικα που εγιναν στο Αρης - Παοκ ... ειναι σχεδον βεβαιο οτι καποια στιγμη θα θρηνισουμε θυματα. Η λυση για μενα ειναι να τοποθετηθουν καμερες στο γηπεδο, και οποιος φιλαθλος/οπαδος/χουλιγκαν κανει επεισοδια, πεταει αντικειμενα, παιζει με το λεηζερ, να του απαγορευεται, τουλαχιστον, η εισοδος σε γηπεδα για ενα σεβαστο χρονικο διαστημα αναλογα το παραπτομα.  Οι ομαδες να παρουν δικα τους security που να διαφυλατουν τη ομαλη διεξαγωγη των αγωνων, χωρις να χρειαζονται 100 δοιμιρες ΜΑΤ. Τα μετρα μπορει να κοστισουν λιγο, αλλα θα εχουν αμεσα αποτελεσματα και πρεπει να εφαρμοστουν αμεσα, οχι μετα απο 50 χρονια.
Μετακινηση χουλιγκαν: ισχυουν τα ιδια, οποιος δημιουργει επεισοδια του κοβεται το γηπεδο.

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #11 στις: 28/01/09, 14:15 »
Υστερα απο τα τραγελαφικα που εγιναν στο Αρης - Παοκ ... ειναι σχεδον βεβαιο οτι καποια στιγμη θα θρηνισουμε θυματα. Η λυση για μενα ειναι να τοποθετηθουν καμερες στο γηπεδο, και οποιος φιλαθλος/οπαδος/χουλιγκαν κανει επεισοδια, πεταει αντικειμενα, παιζει με το λεηζερ, να του απαγορευεται, τουλαχιστον, η εισοδος σε γηπεδα για ενα σεβαστο χρονικο διαστημα αναλογα το παραπτομα.  Οι ομαδες να παρουν δικα τους security που να διαφυλατουν τη ομαλη διεξαγωγη των αγωνων, χωρις να χρειαζονται 100 δοιμιρες ΜΑΤ. Τα μετρα μπορει να κοστισουν λιγο, αλλα θα εχουν αμεσα αποτελεσματα και πρεπει να εφαρμοστουν αμεσα, οχι μετα απο 50 χρονια.
Μετακινηση χουλιγκαν: ισχυουν τα ιδια, οποιος δημιουργει επεισοδια του κοβεται το γηπεδο.

φιλε μου υπαρχουν ηδη καμερες στα γηπεδα. αλλα δεν ''λειτουργουν''. επισης ολοι οι οπαδοι δεν εχουν την ιδια μεταχειριση. εμεις εδω οι ''βοριοι'' εχουμε πολυ χειροτερη απο τους νοτιους. οποτε πρεπει να αλλαξουν πρωτα οι νομοι και η αντιμετωπιση του κρατους και μετα να προσπαθισουμε να αλλαξουμε την νοοτροπια του χουλιγκανου. και οχι του οπαδου. οπαδος και γω ειμαι αλλα δεν κανω επεισοδια
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #12 στις: 28/01/09, 14:28 »
Καλα αν περιμενουμε απο τους νομους, σωθηκαμε. Συλλαμβανονται χουλιγκαν, και την αλλη μερα πανε οι ομαδες και τους βγαζουν . Αρα το κρατος δεν μπορει να καταστειλλει τους χουλιγκανς. Γι'αυτο μιλησα για απαγορευση εισοδου σε γηπεδα μεσω καμερων. Ομως θα βγουν πολλοι "δημοκρατες" και θα πουν οτι οι καμερες ειναι αντισυνταγματικο μετρο, ειναι βεβαιο αυτο :P

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #13 στις: 28/01/09, 15:07 »
Θεωρώ απαράδεκτο το μέτρο γιατί είναι σαν να αποδεχόμαστε σαν κοινωνία το φαινόμενο της βίας. Πρακτικές λύσεις υπάρχουν αρκεί κάποτε το επίσημο Κράτος να τις εφαρμόσει . Όσο όμως στο βωμό του πολιτικού κόστους θα αφήνουν ατιμώρητους τους κάφρους (ειδικά των μεγάλων σωματείων που έχουνε κόσμο, άρα και ψήφους) και όσο θα μένουν ατιμώρητες και οι ομάδες τους λόγω της επιρροής που έχουνε αυτοί οι μεγαλοπαράγοντες στην εκάστοτε πολιτική ηγεσία τόσο τέτοια ημίμετρα θα φαντάζουν ως η μόνη λύση.Δεν το δέχομαι σαν άνθρωπος, σαν φίλαθλος και πάνω απ'όλα σαν πολίτης Δημοκρατικής χώρας.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #14 στις: 28/01/09, 15:27 »
Όσο όμως στο βωμό του πολιτικού κόστους θα αφήνουν ατιμώρητους τους κάφρους (ειδικά των μεγάλων σωματείων που έχουνε κόσμο, άρα και ψήφους) και όσο θα μένουν ατιμώρητες και οι ομάδες τους λόγω της επιρροής που έχουνε αυτοί οι μεγαλοπαράγοντες στην εκάστοτε πολιτική ηγεσία τόσο τέτοια ημίμετρα θα φαντάζουν ως η μόνη λύση.
+1000
Σε 2 γραμμές όλη η ουσία. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται καμία παραπέρα ανάλυση το θέμα.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #15 στις: 28/01/09, 15:36 »
Παράθεση
Πρακτικές λύσεις υπάρχουν αρκεί κάποτε το επίσημο Κράτος να τις εφαρμόσει .
Λυσεις οπως?

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #16 στις: 28/01/09, 16:19 »
Παράθεση
Πρακτικές λύσεις υπάρχουν αρκεί κάποτε το επίσημο Κράτος να τις εφαρμόσει .
Λυσεις οπως?
Κατά καιρούς έχουνε ψηφιστεί νόμοι που αναφέρουνε τέτοιες, αλλά δεν εφαρμόζονται. Ενδεικτικά αναφέρω την απαγόρευση της παρουσίας στους αγωνιστικούς χώρους για ένα χρονικό διάστημα ή επ'αόριστον των ταραξιών, αφαίρεση βαθμών από το πρωτάθλημα ομάδων που οι οπαδοί τους κάνουνε επεισόδια, ποινές φυλάκισης χωρίς αναστολή, ονομαστικά εισητήρια, κάμερες, υποχρεωτικές ομάδες περιφρούρησης σε κάθε θύρα, κλείσιμο συνδέσμων που μέλη τους εμπλέκονται σε επεισόδια και πολλά πολλά ακόμα που δεν αναφέρω γιατί θα κουράσω.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #17 στις: 28/01/09, 16:24 »
Οι οργανωμενοι πρεπει να διαλυθουν. Μετα τη διαλυση τους...θεωρω οτι θα ειναι ευοιωνες συνθηκες για τη μεταφορα πραγματικων φιλαθλων
Ισως φιλε μου black sheep ισως αυτο να ειναι η λυση γιατι απ'οτι καταλαβαινω αυτοι ψιλοκανουν κουμαντο :(
oxi re paidia
den einai afth h lysh
an agapas thn omada sou den ginetai na s apagorevetai na kaneis ena syndesmo(poly fasistiko afto)
τώρα εγώ θα θελα να σχολιάσω αυτό αλλά είναι γραμμένο πριν 2 χρόνια...μπορεί ο bairn να μν υποστηρίζει καν την ίδια άποψη! :P

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #18 στις: 28/01/09, 17:54 »
Κατα την αποψη μου πρεπει να γινετε



   Εγώ πάλι λέω να μη γίνουμε. Καλά είμαστε κι έτσι!
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #19 στις: 28/01/09, 20:36 »
Κατά καιρούς έχουνε ψηφιστεί νόμοι που αναφέρουνε τέτοιες, αλλά δεν εφαρμόζονται. Ενδεικτικά αναφέρω την απαγόρευση της παρουσίας στους αγωνιστικούς χώρους για ένα χρονικό διάστημα ή επ'αόριστον των ταραξιών, αφαίρεση βαθμών από το πρωτάθλημα ομάδων που οι οπαδοί τους κάνουνε επεισόδια, ποινές φυλάκισης χωρίς αναστολή, ονομαστικά εισητήρια, κάμερες, υποχρεωτικές ομάδες περιφρούρησης σε κάθε θύρα, κλείσιμο συνδέσμων που μέλη τους εμπλέκονται σε επεισόδια και πολλά πολλά ακόμα που δεν αναφέρω γιατί θα κουράσω.
Ναι συμφωνω μακ. Οντως η μη μεταφορα φιλαθλων ειναι καταντια.

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #20 στις: 03/02/09, 00:26 »
εγώ πιστεύω ότι δε πρέπει να αντιμετωπίζουμε όλα τα θέματα σε επίπεδο φιλοσοφίας γιατί δε βγάζουμε κανένα συμπέρασμα τελικά (το' χουμε αυτό ως λαός).

Για μένα οφείλει σε πρώτη φάση να απαγορευτεί η μετακίνηση οπαδών γιατί έχει παραγίνει το πράγμα. Ξέρω ότι αυτό δεν είναι το πιο σωστό, είναι όμως ένα μέτρο που φέρνει άμεσα αποτελέσματα.

Αφού απαγορευτεί η μετακίνηση μπορούν να γίνουν πολλά για τη μακροπρόθεσμη λύση. Πρώτον να καθαρίσουν οι σύνδεσμοι από τους χούλιγκανς. Το να διαλυθούν οι σύνδεσμοι το θεωρώ και εγώ ακραίο, έως και αντιδημοκρατικό θεωρητικά. Δεύτερον, να γίνουν αυστηρότατοι νόμοι σε περίπτωση βίας και όλα αυτά τα μέτρα που πρότεινε ο ΜΑCMISIAS (χωρίς μετακίνηση φιλάθλων δεν υπάρχει πρόκληση άρα καμιά δικαιολογία) . Τώρα σχετικά με την τιμωρία των ομάδων, οι ομάδες προφασίζονται ότι δε μπορούν να έχουν ευθύνη για το τι κάνουν οι οπάδοι, αφού δεν ελέγχουν αυτοί την είσοδο τους στο γήπεδο (για τυχόν επικίνδυνα αντικείμενα) ούτε έχουν εξουσιοδοτημένα όργανα καταστολής. Για μένα θα πρέπει να αλλάξει ο νόμος που απαγορεύει στους σεκιουριτάδες να χτυπάνε κτλ και θα πρέπει να τους δίνεται η δυνατότητα να συλλαμβάνουν ταραχοποιούς και από το γήπεδο και έγω να τους παραλαμβάνει η αστυνομία. Είναι τελείως εξωπραγματικό και ασύμφορο να απασχολείται η ελληνική αστυνομία στα ντέρμπι και όχι στην ασφάλεια του έλληνα φορολογούμενου. Αν λοιπόν υπάρχει 100 % ευθύνη στις ΠΑΕ (τουλάχιστον στις επαγγελματικές κατηγορίες) για την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα, ούτε τη καραμέλα για τις ευθύνες τις αστυνομίας θα ακούμε κάθε λίγο και λιγάκι ούτε συνομωσίες περί προβοκατόρων (βλέπε Πανιώνιος - ΟΣΦΠ πριν μερικά χρόνια). Φυσικά κάτι τέτοιο θα ήταν ασύμφορο οικονομικά για τις ομάδες, συν το ότι η βία τους ενοχλεί μόνο όταν έχει στόχο τη δική τους ομάδα.

Τώρα αν μεγαλώσει μια γενιά παιδιών χωρίς παραστάσεις από βία στα γήπεδα, που δε θα πηγαίνει στο γήπεδο για να ξεσπάσει αλλά για να δει μπάλα και καθαρίσουν και οι σύνδεσμοι θα μπορέσει να ξαναεπιτραπεί πάλι η μετακίνηση.

Επίσης σχετικά με το μύθο ότι λόγω της βίας δε πάει ο κόσμος στα γήπεδα, αυτό είναι μεγάλη κοτσάνα. Τα γήπεδα βογκάνε από κόσμο στα ματς υψηλής επικινδυνότητας για επεισόδεια, ειδικά δε σε κάτι βόλλευ, πόλο κλπ μόνο όταν παίζει ξύλο ξεμίζουν. Η βία δε διώχνει τον κόσμο από τα γήπεδα, αλλά τον αντικαθιστά με φιλάθλους "κατώτερης ποιότητας", και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να απαξιώνεται γενικά το ποδόσφαιρο και τελικά να πάνε στα απλά και ακίνδυνα ματς.

Τέλος σκεφτόμαστε μόνο Α Εθνική, άντε Β. Έχετε ιδέα για το τι βία υπάρχει στα τοπικά πρωταθλήματα όπου το εισιτήριο είναι 2-4 € ;

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #21 στις: 03/02/09, 09:10 »
Το πρόβλημα για μένα ειναι ότι όταν πάμε στο γήπεδο σκεφτόμαστε σαν μάζα... Ίσως η χρήση καμερών μας κάνει να σκεφτόμαστε σαν άτομα και σαν ξεχωριστές προσωπικότητες και έτσι σταματήσουν οι πολλοί να επηρεάζονται από τους 10 μαλ**ες που πάνε στα γήπεδα για να κάνουν φασαρία.... μόνο ένας τόλμησε να το κάνει αυτό ( ο νικολαιδης ) και είδαμε πως τον αντιμετώπισαν οι ίδιοι οι φίλαθλοι της ομάδας του που προηγουμένως του ζητούσαν να τους προστατέψει από τους ανεγκέφαλους!!!
και ναι, όσο συμβαίνουν αυτά που συμβαίνουν στα γήπεδα κάθε σαβ/κο να μην γίνεται μεταφορά....
Επίσης να ρωτήσω, πριν 1 -2 χρόνια δεν είχε βγει νόμος που απαγόρευε την ύπαρξη συνδέσμων? 
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
Απ: Να γινετε μεταφορα φιλαθλων ναι η οχι?
« Απάντηση #22 στις: 27/03/09, 01:21 »
εννοειται οτι πρεπει να γινεται...οπως γινεται παντου...απλα θεωρω οτι πρωτοι υπευθυνοι ειναι οι αστυνομικοι για ολα...οταν γινεται ελεγχος "και καλα" στη θυρα και μετα βλεπεις μεσα στην κερκιδα μετα κουτες με φωτοβολιδες ,λογικο ειναι να υπαρξουν μικρο- 'η μεγαλο- επισοδεια...για πηγαινε ομως εσυ κυριε οπαδε να περασεις φωτοβολιδα σε αγγλια,γερμανια κτλ αν εχεις τα @@...απλα εδω οι οπαδοι βρισκουν κ τα κανουν...
''When I Meet You There...''

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1876 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/07, 17:18
από aris 13888, ο saprikios anathematistis
3 Απαντήσεις
5810 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/10, 16:35
από δενξερωκιθαρα
18 Απαντήσεις
11857 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/08, 22:26
από SWEET*STRINGS
5 Απαντήσεις
7161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/08, 14:03
από King Lui
15 Απαντήσεις
6523 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/08, 22:13
από 7
11 Απαντήσεις
6119 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/09, 20:23
από hot_sauce (φλουτσ)
28 Απαντήσεις
17399 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/12, 18:10
από kkmspm (φλουτσ)
13 Απαντήσεις
4531 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/04/13, 12:41
από neeckos
9 Απαντήσεις
3979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/14, 21:44
από metalman
18 Απαντήσεις
14130 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/16, 21:23
από kopaniamento