Αποστολέας Θέμα: Ποιο συγκρότημα θα θέλατε να σταματήσει να υπάρχει...?  (Αναγνώστηκε 58319 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Βασικα θα ηθελα να παψουν να υπαρχουν ολα αυτα τα αγγλο/αμερικανικα συγκροτηματακια που βγαζουν ποπ μελωδιες βαζουν 2 κιθαρες μια δοση μπασσο μια πρεζα μποτα με λιγο χαι χατ και ταμπουρο και το βαφτιζουν "ροκ" της εποχης και λενε οτι παιζουν ροκ. Δεν με νοιαζουν αν λενε οτι ακουνε ροκ πραγματα, ας ακουνε οτι γουσταρουν αλλα αυτο που παιζουν δεν ειναι ροκ και οι ροκ επιρροες τους δεν φαινονται πουθενα. Αναφερομαι για συγκροτηματακια που κατα κορων προωθει το mad, μπαντες της μιας επιτυχιας-μπαλαντας για τα κοριτσακια που δεν εχουν τι να κανουν οταν δεν γινονται πιτα στα κλαμπ και στα μπουζουκια και θελουν να το παιξουν λγο ψαγμενες και για τα alternative "αντρακια" που κατα βαθος σερνονται και αυτα στα μπουζουκια.

παραδειγμα?

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Νομιζω εννοει μπαντες τυπου Blink182, Hoobastank (αν το λεω καλα), Sunrise Avenue (που πηγαν τα παιδια αυτα???)...

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
για τους άλλους απλά αδιαφόρησε...

Δάσκαλε που δίδασκες... ;) ;) ;)
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ρε παιδιά...διαβάζοντας τις απαντήσεις μου ήρθε από κάτι να πω σε κάθε μια.. ;D
και αρχίζω:
οι Ονιράμα..αν και δεν μου αρέσουν απόλυτα..βγάζουν πολύ καλή μουσική, για το είδος που παίζουν βέβαια,και αν και έχει πέσει υπερβολική προβολή της μπάντας αυτοί έχουν κρατήσει ένα αρκετά προσγειωμένο ύφος
όσον αφορά τους GnR...κάπου άκουσα ότι οι νυν Velvet Revolver πρότειναν στον Axl επανένωση και αυτός είπε απλά: "Όχι!" ;D
Τέλος...γιατί να πάψουν οι παλιές μπάντες ή τραγουδιστές να εμφανίζονται ή να βγάζουν αλμπουμς? Αυτή είναι η δουλειά τους και ξεκίνησε επειδή αγαπάνε αυτό που κάνουνε (εδικά μερικοί όπως ο Παπακωνσταντίνου) δεν μπορείς να τους ζητήσεις έτσι απλά να σταματήσουνε επειδή πια "κουράζουνε"...
σκεφτείτε να ερχόταν ένας σε κάποιον από εμάς και να μας έλεγε να σταματήσουμε επειδή κουράστηκε να μας ακούει... ???

Υ.Γ.συμφωνώ απολύτως με τις απόψεις σας περί των νέων "και καλά" rock brit συγκροτημάτων... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Αχ έλεος!! Άλλο και τούτο πάλι!;... Ποιο συγκρότημα θα θέλατε να σταματήσει να υπάρχει;
Και γιατί κάποιο συγκρότημα θα πρέπει να σταματήσει να υπάρχει; Επειδή δεν αρέσει σε εσένα; Αρέσει σε άλλους και αυτό πρέπει να το σεβαστείς! Δεν σε ανάγκασε στο κάτω κάτω κανείς να ακούσεις κάτι που δεν σ αρέσει... Ήμαρτον...

Α ρε κάτι πακέτα που τρώμε σήμερα...  :-\
ενω ημουν ετοιμος να γραψω κ εγω την μπαντα που θα ηθελα να σταματησει να υπαρχει πεφτω πανω σσε αυτο.πααααααααααααααααααααααααααααααρα πολυ σωστη σε βρισκω!μπραβο!
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Βασικα θα ηθελα να παψουν να υπαρχουν ολα αυτα τα αγγλο/αμερικανικα συγκροτηματακια που βγαζουν ποπ μελωδιες βαζουν 2 κιθαρες μια δοση μπασσο μια πρεζα μποτα με λιγο χαι χατ και ταμπουρο και το βαφτιζουν "ροκ" της εποχης και λενε οτι παιζουν ροκ. Δεν με νοιαζουν αν λενε οτι ακουνε ροκ πραγματα, ας ακουνε οτι γουσταρουν αλλα αυτο που παιζουν δεν ειναι ροκ και οι ροκ επιρροες τους δεν φαινονται πουθενα. Αναφερομαι για συγκροτηματακια που κατα κορων προωθει το mad, μπαντες της μιας επιτυχιας-μπαλαντας για τα κοριτσακια που δεν εχουν τι να κανουν οταν δεν γινονται πιτα στα κλαμπ και στα μπουζουκια και θελουν να το παιξουν λγο ψαγμενες και για τα alternative "αντρακια" που κατα βαθος σερνονται και αυτα στα μπουζουκια.
Γιατι τέτοιο μίσος για τα μπουζούκια? Πραγματικά ρε συ... Αν σε αηδιάζουν, αδιαφόρησε... Αστους στην ησυχία τους....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Γκοινγκ-θρου..ουτε καν θυμαμαι πως γραφετε στα αγγλικα :P :P :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ

Γιατι τέτοιο μίσος για τα μπουζούκια? Πραγματικά ρε συ... Αν σε αηδιάζουν, αδιαφόρησε... Αστους στην ησυχία τους....
Eλα μου που η προεκλογικη περιοδος στην φλς σημαινει παρτακι της ΔΑΠ 11-3 το μεσημερι με τιγκα μπουζουκια... Και να θελω μεχρι και στα αμφιθεατρα ακουγεται...

Παραδειγμα που ζητησε ο Neikos ναι σε γενικες γραμμες ειναι μπαντες τυπου που ανεφερε ο kamelot
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
...διαφωνώ με πολλούς, συμφωνώ με κάποιους...όσον αφορά τους παλιούς δεν έχω κάποια ένσταση. ίσα ίσα που ήταν απο τις πιο ευτυχισμένες στιγμές της ζωής μου η συναυλία Sabbath ( και οι δυο..). όπως και διαφωνώ με τους My chemical romance. Μου αρέσει και ο ήχος τους και η ζωντάνια τους και τα όλα τους. Εμένα αυτά που δεν θα ήθελα να υπάρχουν είναι όντως τα ολα αυτά τα μικρά " ανερχόμενα " αστεράκια που αντιγραφουν κάτι παλιό και νομίζουν οτι κάτι κάνουν με 2 ακόρντα trendy look και mellow καψουροστιχάκια. Θα ήθελα να μην υπάρχουν οι nitro ( κολλήματα είναι αυτά ) και όλες οι μπάντες που αντί να ανοίξουν τα μάτια τους και να γράψουν κάτι σοβαρό έχουν το θράσος να μιλάνε υπερ της αμερικής...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ

Γιατι τέτοιο μίσος για τα μπουζούκια? Πραγματικά ρε συ... Αν σε αηδιάζουν, αδιαφόρησε... Αστους στην ησυχία τους....
Eλα μου που η προεκλογικη περιοδος στην φλς σημαινει παρτακι της ΔΑΠ 11-3 το μεσημερι με τιγκα μπουζουκια... Και να θελω μεχρι και στα αμφιθεατρα ακουγεται...

Αυτό δεν είναι πρόβλημα των "μπουζουκιών" , αλλά ατόμων που δεν έχουν ιδέα τί πάει να πεί σεβασμός...Αν έπαιζε δηλαδή άλλο είδος μοσικής, δεν θα σε ενοχλούσε?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ

Γιατι τέτοιο μίσος για τα μπουζούκια? Πραγματικά ρε συ... Αν σε αηδιάζουν, αδιαφόρησε... Αστους στην ησυχία τους....
Eλα μου που η προεκλογικη περιοδος στην φλς σημαινει παρτακι της ΔΑΠ 11-3 το μεσημερι με τιγκα μπουζουκια... Και να θελω μεχρι και στα αμφιθεατρα ακουγεται...

Αυτό δεν είναι πρόβλημα των "μπουζουκιών" , αλλά ατόμων που δεν έχουν ιδέα τί πάει να πεί σεβασμός...Αν έπαιζε δηλαδή άλλο είδος μοσικής, δεν θα σε ενοχλούσε?
E οχι αν επαιζε rage against the machine ας πουμε :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
οτιδηποτε συγκροτημα που παιζει μεταλ-χαρντ ροκ - επικ - γκοθ - θρας  και παραπλησια ειδη μουσικης

100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
^^^ ντάξει, το μαμήσαμε το θεματάκι.. :P

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος akira_yamaoka

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Secret Garden (αν υπαρχουν ακόμη ???)...Αν τύχει και τους ξανακούσω μάλλον εγώ δεν θα υπάρχω...θα το ρίξω στην μελαγχολία και την κατάθλιψη και δεν ξέρω ούτε εγώ που θα φτάσω...είναι και άλλα σίγουρα συγκροτήματα..αλλα οι Secret Garden μου έχουν κάτσει στο λαιμό
Akira yamaoka - my inspiration!!!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
E οχι αν επαιζε rage against the machine ας πουμε :P

Αρα είναι θέμα προσωπικού γούστου...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
E οχι αν επαιζε rage against the machine ας πουμε :P

Αρα είναι θέμα προσωπικού γούστου...

δεν νομιζω,ειναι καθαρα θεμα αντικειμενικοτητας :P :P ;D(ειδικα για τους ratm)

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ξεχάσαμε ένα συγκροτηματάκι

Τους φίλους για πάντα...

Ήμαρτον ;D

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Ξεχάσαμε ένα συγκροτηματάκι

Τους φίλους για πάντα...

Ήμαρτον ;D
Σε παρακαλώ...!!!! Ο Λορέντζο είναι ο αγαπημένος μου τραγουδιστής....!!!! Πάντως δε χρειάζεται να το ζητάς έχουν σταματήσει ήδη να υπάρχουν. Καιρό έχουν να ακουστούν...

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Metallica!!! Από το and justice έχουμε να ακούσουμε κάτι καλό!! όσο για το black album ήταν απλώς ένας πάρα πολύ καλός δίσκος μιας πάρα πολύ αποτυχημένης εναλλαγής του ύφους του συγκροτήματος!!!
+όλο το -core ιδίωμα
+όλο το νεο/χαζό brit-pop ιδίωμα
+όλους αυτούς που θεωρούν τις ταχύτητες του φωτός κ την έλλειψη ή την μή ορθή μελωδία ως πρωτοπορία, έμπνευση κ πειραματικό progressive!!!
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Ξεχάσαμε ένα συγκροτηματάκι

Τους φίλους για πάντα...

Ήμαρτον ;D
Σε παρακαλώ...!!!! Ο Λορέντζο είναι ο αγαπημένος μου τραγουδιστής....!!!! Πάντως δε χρειάζεται να το ζητάς έχουν σταματήσει ήδη να υπάρχουν. Καιρό έχουν να ακουστούν...

τι να πω ρε παιδια...τα δυο αδερφια που παιζουν ειναι γειτονες μου...μια χαρα παιδια....την πλακα τους κανουν και βγαζουν λεφτα....

τωρα για τους μεταλλικα...δεν εχεις αδικο οτι πρεπει να σταματησουν....αλλα οχι και οτι η πορεια τους μετα το justice ηταν για τα μπαζα...ημαρτον....χωρις τους επομενους δισκους δεν θα ηταν το μεγαθυριο που σημερα ξερουμε...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μα δε κρίνουμε το χαρακτήρα τους ρε γμτ

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
γιατί όχι ρε συ Vamporovator?
ο χαρακτήρας των μελών του δεν χαρακτηρίζουν ένα συγκρότημα?

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αυτές τις συνεπαγωγές, του στυλ είναι καλό παιδί, άρα είναι καλός μουσικός δεν τις καταλαβαίνω. Αν θέλει κάποιος να μου τις εξηγήσει, ευχαρίστως.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΚΑΜΙΑ σχέση...
δεν εννοούσα αυτό
αλλά αφού το θέμα μιλάει για συγκροτήματα, πιστεύω πως το θέμα συμεριφορά παίζει ρόλο στο αν αρέσει ή όχι ένα συγκρότημα..
γιατί? ποιός το πιστεύει ότι η καλοπαιδοσύνη σε κάνει καλό μουσικό?