Ψηφοφορία: Θα έρθετε στην συνάντηση;

Ναι, μόνος/η μου
- 22 (33.3%)
Ναι, με 1 φίλο
- 16 (24.2%)
Ναι, με 2 φίλους
- 3 (4.5%)
Ναι, με 3 φίλους
- 0 (0%)
Ναι, με 4 φίλους
- 1 (1.5%)
Ίσως
- 8 (12.1%)
Όχι
- 16 (24.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 65


Σελίδες:
  • #126 από Βραζίλης στις 18 Dec 2006
  • Ωραία περάσαμε... και τελικά χωρέσαμε... Συγγνώμη που ήρθα αργά, γιόρταζε η μητέρα μου και δεν μου'κανε καρδιά να την αφήσω νωρίς νωρίς...
    Έμεινα όμως μέχρι το τέλος... όπου είχαμε πια ξεμείνει από κιθάρες (οι περισσότεροι είπαν: "νταξ, θα έχει κιθάρες, θα φέρουν οι άλλοι" :P) και είπαμε μερικά τραγουδάκια με το μπουζούκι του contantine και... το γιουκαλίλι (ukulele) μου. Έμαθα το Ρε μινόρε και κανά δυο άλλα οπότε συνόδευα κάπως...  ;D

    Αυτά προς το παρόν, ίσως γράψω κι άλλες εντυπώσεις αργότερα...

    Όσοι έχουν φωτογραφίες να μου τις στείλουν για να τις βάλω στο άλμπουμ! Επικοινωνήστε μαζί μου με ΠΜ.
    Μη βάζετε ο καθένας τις φωτό του εδώ μέσα χύμα...  :-\
  • #127 από llorona στις 18 Dec 2006
  • γ**ώ το, δεν θυμάμαι και όλα τα ονόματα-συγχωρήστε με, είναι της ηλικίας!
    Βασίλη τι ευγενικό πλάσμα!Τα κορίτσια του φόρουμ, κούκλες και μάλιστα χαμογελαστές-ακόμα καλύτερα! Πάρη, απόλυτος ΄διοργανωτής, εύγε!;Άγνωστε κιθαρίστα, ωραίος ο Σεβαχ, θα μου χρωστάς ακόμη το μπλουζ του αποχωρισμού (νομίζω ότι είναι αρκετά μελαγχολικό για τα γούστα σου). verde σε άκουγα να σιγοντάρεις στο τραγούδι, κρίμε που έχασα το μπουζουκι-μου έλειψαν λίγο τα ωραία λαικά. Η μασκώτ του κιθάρα, δικαίως έφερε τον τίτλο-ο πιο ροκ πιτσιρίκος! Η παρέα των 17, να με συγχωρέσει που..ανέβασα το μέσο όρο ηλικίας στο τραπέζι, αλλά ήσαστε όλοι φάτσες!
    Αντε στην επόμενη! Φιλάκια.
  • #128 από Θοδωρής στις 18 Dec 2006
  • Χαίρομαι που περάσατε όλοι πολύ καλά .Λόγω ξαφνικού προβλήματος ,εφυγα εκτός Αθηνών και γύρισα αρκετά αργά ,ελπίζω στην επόμενη να είμαι μαζί σας .
  • #129 από Kerwyn στις 18 Dec 2006
  • Καλά ήταν χθες...Κάναμε την υπέρβαση με τον Πάνο (Candlemass) και ανεβήκαμε από Πάτρα αυθημερών για την συνάντιση...Πολλές καινούριες φάτσες, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ;)
  • #130 από amfenster στις 18 Dec 2006
  • Έκανα κι εγώ λοιπόν την πρώτη μου εμφάνιση σε κιθαροσυνάντηση...  :D
    Σαν νέο μέλος αισθανόμουν μάλλον αμήχανα, αλλά που θα πάει θα το ξεπεράσω... :-[
    Μου άρεσε τόσο που σκέφτομαι ήδη πότε θα γίνει η επόμενη για να ξαναβρεθώ μαζί σας. Οι προυποθέσεις είναι οι εξής:
    1. Οι έχοντες χάρισμα στις φωνητικές χορδές να μη διστάζουν να πάρουν το μικρόφωνο (lloronna ;))
    2. Αυτοί που παίρνουν το μικ να φροντίζουν να ξέρουν τους στίχους του τραγουδιού που θέλουν να πουν έτσι ώστε να μη χρειάζονται υποβολέα (actr  :P)
    3. Οι συναντήσεις να γίνονται μέρες που η Ε.Μα! δεν έχει live!
    4. Ο Ηρακλής να μη φέρνει τις μπαγκέτες του γιατί γίνεται επικίνδυνος για τους δίπλα! ;D
    5. Να προσέρχονται περισσότερα μεγαλύτερης ηλικίας μέλη για να ανέβει ο μέσος όρος. Δε γίνεται μετά από κάθε συνάντηση να χρειάζομαι ψυχολογική υποστήριξη... :'(
    6. (σχετικό με το παραπάνω) Τα νεαρότερα μέλη να αφήσουν κατά μέρος τις ευγένειες! Δεν θα ανεχτώ ξανά κάποιος να με προσφωνήσει κυρία ή να μου μιλήσει στον πληθυντικό  >:( !
    και τελευταίο αλλά όχι μικρότερης σημασίας...
    7. ΠΟΤΕ-ΞΑΝΑ-ΧΕΙΜΩΝΑ-ΣΤΟ-ΚΟΝΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o


  • #131 από sv1cdm_The_Sailor στις 18 Dec 2006
  • ...είχε εκπληκτικό κεμπάπ όμως....αυτό πρέπει να το παραδεχτώ...;P
  • #132 από actr στις 18 Dec 2006
  • Πρώτη μου επίσημη εμφάνιση και μένα λοιπόν. Ωραία ήταν. Τραγουδήσαμε (όσους στίχους θυμόμασταν ;D) φάγαμε (όντως το κεμπάμ ήταν άπαιχτο) και γνωριστήκαμε.
    Με το καλό να το επαναλάβουμε λοιπόν...
  • #133 από Costantine στις 18 Dec 2006
  • και είπαμε μερικά τραγουδάκια με το μπουζούκι του mogli και... το γιουκαλίλι (ukulele) μου. Έμαθα το Ρε μινόρε και κανά δυο άλλα οπότε συνόδευα κάπως...  ;D


    Εεεε... χμμμ... μήπως εννοείς εμένα?  ::)
     :)
  • #134 από Βραζίλης στις 18 Dec 2006
  • Εεεε... χμμμ... μήπως εννοείς εμένα?  ::)

    Πωπω, χάζεψα και μπέρδεψα τους μπουζουξήδες της ρεμπετοπαρέας... Συγγνώμη!!

    Μιας και ξαναγράφω, να πω οτι ο γύρος δεν μου άρεσε... Αν περάσω ξανά από εκεί θα δοκιμάσω το κεμπάπ :)
  • #135 από Ε!ΜΑ στις 18 Dec 2006
  •   να μαι και εγω!!! ;D να πω οτι μου αρεσε παρα πολυ! χαρικα που σας ειδα, περημενα λιγο περισσοτερη μουσικοτητα, βεβαια δν ξερω τι εγινε μετα γιατι εφυγα...ελπιζω να κιθαροτραγουδισατε !!! κρημα που δν μπορεσα να κατσω μαεχρι το τελος, αλλα ειχα και το live στη μεση, να πω οτι χαρικα που ειδα και νεα ατομα που δν ειχα γνωρισει στα5/4!!! επεισεις να πω οτι το κεμπαπ ηταν θεικο! αν και περημεναμε 50 ωρες μεχρι να ερθει..:P
        Α! και 1000 ευχαριστω στο blackie που σας αφισε για να με παει στο lIve ...και 1000 ευχαριστω που καθισε να μακουσει και με γυρισε και πισω μετα!  ;D ( Βραζιλη εμεις παλι δν μιλισαμε... :P) αναρωτιεμαι αν πηρες το cd που αφισα στηνFSL , ελπιζω πως ναι!
        και παλι χαρικα !!! θα τα πουμε στο σκι!!! χιχιχι οσοι ερθετε τελος παντων...
  • #136 από vert στις 18 Dec 2006
  •    όμορφα ήταν, αν και λίγο χύμα... χάρηκα που γνώρισα νέα μέλη από κοντά, όπως την Illorona και τον Clapton και βέβαια που ξαναείδα τους παλιούς. Ατυχώς ήρθαμε πολύ αργά... όπου έγιναν και τα καλύτερα, καθώς τα μισά μέλη των "Λαικών Εσπερινών" πιάσαμε τα λαικά και ρεμπέτικα μέχρι αργά, αλλά με την απουσία κοινού (εκτός της γλυκιάς σερβιτόρας) και κιθάρων... μόνο με το μπουζούκι του Κώστα και τη συνδρομή στο τουμπελέκι του Clapton. Ας είναι ...next time πιο οργανωμένα.

       Σημ. προς FSL : η "φίλη του vert" που αναφέρεις είναι η leia προς αποφυγή παρεξηγήσεων...
       Σημ. προς Illorona :αν εννοείς με το "verde" εμένα σ` ευχαριστώ.
  • #137 από FSL στις 18 Dec 2006
  • Ναι δεν ήξερα ποια είναι γι αυτό και το έθεσα έτσι.
  • #138 από Boogieman (του Kithara.gr!!!) στις 18 Dec 2006
  • Μου άρεσε η συνάντηση και το που είδα απο κοντά αρκετούς καλούς φίλους απο τo kithara μετά απο καιρό.

    Επίσης μου άρεσε πολύ και το κιθαράκι (ή όπως αλλιώς λέγεται) του Βασίλη...ηχοχραφήσαμε και μια εισαγωγή στο κινητό του Clapton που θα παιχτεί σύντομα σε κάποιο τραγούδι των Get Wind.

    Χάρηκα επίσης που γνώρισα και καινούργια παιδιά απο το forum, πολύ ωραία τυπάκια, πράγματι.

    Και στις επόμενες παιδιά.
  • #139 από Kiratzoharris στις 18 Dec 2006
  • Δεν μπορουσα να λειπω ;DΑν και καθησα λιγο!Πηρα και μπλουζιτσα κιθαρα..Τεσπα ειδα μερικους καινουριους αλλα περισσοτερο τους κλασικους(φσλ παρλατς κλπ ουφ βαρεθηκα ;D)..
    llorona ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια!

    ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ να μην ανεβυν οι φωτο που εχουν τραβηχτει απο τον Κλι γιατι ειναι αθλιες ;D

    Και βεβαια ευχαριστω για τα χρονια πολλα που μου ειπατε :)
    Και τι αλλο???Α ναι actr εσυ ειχες ερθει και στη μπασκετοσυναντηση αρα δεν ηταν η πρωτη σου επισημη ;)
  • #140 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 19 Dec 2006
  • Και γω έπρεπε να φύγω νωρις... Αλλα ήταν μια ιδιαίτερα πετυχημένη συνάντηση...
    Να πω τα κλασικά οτι γνώρισα κόσμο  κλπ κλπ... Την επόμενη φορά, που ελπίζω να μην αργήει, θα επανέλθω με το σαπιοκάραβο (όχι αυτή που έφερα) στο οποίο θα έχω βάλει μαγνήτη... Όχι να μας τη λένε οι ηλεκτρακουστικοι δλδ...

    Μου άρεσε η συνάντηση και το που είδα απο κοντά αρκετούς καλούς φίλους απο τo kithara μετά απο καιρό.

    Επίσης μου άρεσε πολύ και το κιθαράκι (ή όπως αλλιώς λέγεται) του Βασίλη...ηχοχραφήσαμε και μια εισαγωγή στο κινητό του Clapton που θα παιχτεί σύντομα σε κάποιο τραγούδι των Get Wind.

    Χάρηκα επίσης που γνώρισα και καινούργια παιδιά απο το forum, πολύ ωραία τυπάκια, πράγματι.

    Και στις επόμενες παιδιά.

    Καλά, πότε ήρθε ο Clapton?

    Α! Βραζίλη? Σε παρακαλώ ρε παλικάρι, μην κάνεις πάλι 6 μήνες να βάλεις τις φωτό!!! :P :P :P
  • #141 από Kli Klis στις 19 Dec 2006
  • Κιράτζο μην χαίρεσαι! Θα ανέβουν και με το παραπάνω!  8)  ;D

    amfenster: Έχεις δίκιο για τις μπαγκέτες, δεν πρόκειται να το επαναλάβω!  :-\ Την επόμενη θα δανειστώ απο κάπου MIDI τύμπανα  ;D  Όχι σοβαρά τώρα, θα έσπασα τα νεύρα σε όλους ε?  :-\

    llorona: Ναί, τώρα θιχτήκαμε που "ανέβασες το όριο ηλικίας" (sic) και δεν θα σε αφήσουμε ξανά στην παρέα! Είσαι σοβαρή?? Α, και την επόμενη φορά όπως πολύ καλά παρατήρησε η amfenster θα υπάρχει μικρόφωνο ΚΑΙ για σένα! Δεν ακούω τίποτα! Δεν με νοιάζει, μη... μη σου λέω μην προσπαθείς δεν την γλιτώνεις!  :P ;D
  • #142 από kefalonitis 7 στις 19 Dec 2006
  • Ο kefalonitis ποιος ήταν ρε παιδιά? Δεν συστήθηκε!  ???

    Sorry που δεν συστήθηκα parlats αλλα ψιλοντρεπόμουνα....
    Μόνο με την FSL μίλησα...
    Ελπίζω στην επόμενη κιθαροσυνάντηση να τα πούμε και με άλλους...
  • #143 από llorona στις 19 Dec 2006
  • vert με συγχωρείς!!Διορθώνω πάραυτα!boogieman boogiewoman σούπερ φάτσες!
    Το μικρόφωνο, νομίζω πως θα καταφέρω να το αποφύγω και πάλι αλλά θα τραγουδάω μέχρι να κλείσει ο λαιμός μου, να σαι σιγουρος kli klis!
    Πολύ μου αρέσατε όλοι!
  • #144 από amfenster στις 19 Dec 2006
  • Επανέρχομαι για να ενημερώσω ότι ως άλλη Σταχτοπούτα, έχασα όχι το γοβάκι μου, αλλά το .... τακούνι μου!  :-\
    Όποιος το βρήκε να το κρατήσει. Κάποια μέρα θα το μοσχοπουλήσει σε κάποια δημοπρασία... ;D  ;D  ;D  ;D

    Υ.Γ. Kli klis, φέρε εσύ τα midi σου κι εγώ θα φέρω την γκρανκάσα.... :o
  • #145 από Πελαργός στις 19 Dec 2006
  • Τελικα ενω ημουν αθηνα δεν καταφερα να ερθω.  :'( :'( :'(

    κλαιω και οδυρομαι, τιμωριστε με ,ταπεινωστε με ,μου αξιζει  :-[ :-[ :-[

    θα τα πουμε οταν με το καλο γινουμε 20.000 και θα πρεπει να εκλεξουμε δημαρχο  ;D
  • #146 από Arg0 στις 19 Dec 2006
  • Να απαντησω κι εγω εστω και καθυστερημενα λογο δουλειας...

    Χαρηκα παρα πολυ που γνωρισα απο κοντα καποια μελη που μονο μεσω forum και chat τα ειχαμε πει και χαρηκα πολυ που ειδα μελη που ειχα στην κυριολεξια χρονια να τα δω...

    Δυστυχως λογο δουλειας δεν προλαβα να κατσω να σας χαρω ολους. Με καποιους μιλησα, με καποιους αλλους απλα χαιρετιθηκαμε και με καποιους τριτους δεν καταφεραμε καν να αλλαξουμε nick και ονοματα. Ειδικα σε αυτους να ζητησω συγνωμη αλλα κατι η πιεση του χρονου, κατι το οτι το μυαλο μου ηταν μονιμως στο πως θα γεμιζα μια νταλικα με σκηνικα θεατρου, δεν μπορεσα να ειμαι στο πιο user-friendly μου...

    Οσοι παντως το χασατε και οσοι γλυκαθηκατε μπορειτε καλλιστα να ερθετε την Παρασκευη στο 5/4...   ;)
  • #147 από lora_pap στις 19 Dec 2006
  • Από αυτά που διάβασα καταλαβαίνω ότι περάσατε καλά. Μπράβο τα παιδάκια μου.
    Άντε και στης επόμενες να περάσετε πιο καλά.
    Φιλιά σε όλους
  • #148 από Iroukos στις 19 Dec 2006
  • ήταν καλα παιδια!
    να το επαναλαβουμε!
    εγω ας κανω τη διαφορα να πω ότι εχουμε κανει κ καλλητερες συναντισεις!
    χαρηκα όπως κ να'χει που ξαναειδα τις βρωμοφατσες σας κ γνωρισα καινουριες!!!
    αντε συντομα κοντα σας! ;)
    φιλια σε όλους!
  • #149 από Χάρης(DJ Ha) στις 19 Dec 2006
  • Γεια σας κ απο εμενα... :D

    Συναντηθηκαμε για αλλη μια φορα οι διαδικτυακοί φιλοι
    (αλλοι παλιοι κ γνωστοι, αλλοι καινουργιοι) και περασαμε ωραια για αλλη μια φορά.

    Βεβαια το γεγονος μιας Κυριακατικης μεσημεριανης συναντησης
    εχει τα καλα του( κεμπαπ μεχρι τελικης πτωσεως( :P) ,χαλαρη κουβεντα κ αστεια μεταξυ μας )
    αλλα  η μη σταθερη προσελευση δεν ειχε την δυνατοτητα να φτασουμε στο μεγιστο αριθμο
    της παρεας κ να χορτασουμε ολοι μαζι μια μινι-συναυλια με ατομα που ποτε επαιρναν το
    ρολο του κιθαριστή κ πότε το ρολο του κοινου. ;) Μπορω να πω οτι ηταν καλά παντως,οσο εκατσα...

    Μεχρι την επομενη συναντηση...

    Υ.Γ.Δεν ξανακαθομαι στη θεση του ηχοληπτη,οταν ο μουσικος δεν εχει ερθει με το καλωδιο του!
    Κοινως, δεν εχει ερθει με το βύσμα του!!!!!!
    :P ;D ;D ;D
  • #150 από Iroukos στις 30 Dec 2006
  • κ οι φωτο που ειναι oeo? ??? !!!
Σελίδες: