Σελίδες:
  • #26 από Panos324 στις 17 Jan 2005
  • Αντε να αυξανεται ο κιθαρολαος.
    Οταν εγινα μελος το καλοκαιρι του 2002 ειχαμε 1600 με 1800 μελη αν δεν κανω λαθος βεβαια.Δεν ειμαι και κομπιουτερ.
    Και φτασαμε τα 7000;Μωρε μπραβο!
    Ουτε ο Κοκκαλης δεν αριθμει τοσα μελη  ;D ;D



  • #27 από Sound of Rock στις 17 Jan 2005
  • σε ένα χρόνο σχεδόν διπλασιάστηκαν τα μέλη.. το 4000ο ήταν στις αρχές του πρώτου πέρσι.. τώρα αρχές του 2005 έχουμε 7026 αν δεν κάνω λάθος μέλοι.
    Μια χαρά πάει το σαιτ 8)
  • #28 από Σπύρος στις 18 Jan 2005
  • Πωπω όταν έκανα sign in ήμουν το μόνο μέλος στο forum  ;D
  • #29 από Arg0 στις 18 Jan 2005
  • Μια χαρά πάει το σαιτ 8)

    Πραγματικα το πιστευεις αυτο???  ::)  ???  :-\
  • #30 από Ο Νέος Κιθαρωδός στις 18 Jan 2005
  • Πωπω όταν έκανα sign in ήμουν το μόνο μέλος στο forum  ;D

    Αυτό θα πει "πριν ήμασταν εμείς κι εμείς και τώρα έγινε μπάχαλο"... ;D
  • #31 από D@ve Murray στις 18 Jan 2005
  • Ο Κιθ εχει χιλια μηνυματα...να τα διχιλιασεις... ;D ;D :P 8) αντε και με 1000000 χρηστες το φορουμ..ενεργους ομως ρε γμτ... οχι απλα γραμμενους...
  • #32 από Καρχαρίας στις 19 Jan 2005
  • Πωπω όταν έκανα sign in ήμουν το μόνο μέλος στο forum  ;D

    Το δεύτερο μέλος. Το πρώτο ήταν ο Forum Admin  ;D ;D ;D
  • #33 από Σπύρος στις 19 Jan 2005
  • Εγώ ήμουν αυτός ρε :)
  • #34 από Witchking στις 20 Jan 2005
  • Φτάσαμε στα 7000 μέλή!!!! Ουάου!!!!
    και όμως πάλι οι ίδιοι γράφουμε.. :(

    Τα στατιστικά μάλλον δεν συμφωνούν και πολύ με την εικόνα που έχεις...Περίπου 830 μέλη με πάνω από 5 μηνύματα και από αυτούς περίπου 150 με πάνω από 100!!!!

    Για ρίξε και καμιά ματιά σε όμορο site στο οποίο αναγράφονται πάνω από 10.000 μέλη να δεις την αντίστοιχη εικόνα.... ;)
  • #35 από sourwtiri στις 20 Jan 2005
  • μαλλον ο καρχ εννοει πως γραφουμε οι ιδιοι σε συγκεκριμενες κατηγοριες ;)
  • #36 από tassarass στις 20 Jan 2005
  • Εγώ ήμουν αυτός ρε :)

     Δηλαδή θες να πεις ότι γράφτηκες δυο φορές για να έχεις παρέα?
     ;D ;D ;D ;D
  • #37 από Σπύρος στις 20 Jan 2005
  • ;D
  • #38 από Sound of Rock στις 20 Jan 2005
  • Μια χαρά πάει το σαιτ 8)

    Πραγματικα το πιστευεις αυτο???  ::)  ???  :-\

    Ναι πραγματικά το πιστεύω Αργο.. Μπορεί να μην πάει όσο καλά όσο άλλα ξένα φόρουμς και σαιτς. Αλλά ας δούμε το progress που έχει γίνει. Εγώ είμαι μέλος από τις 23/03/02 δηλαδή κανένα δυο μήνες μετά την έναρξη του φόρουμ και έμπαινα και από πριν στις σελίδες με τα τραγούδια. Βλέπω ότι το σαιτ παρά τα πολλά προβλήματα που έχει αντιμετωπισει κατά καιρούς (αεπι, οικονομικά κτλ) είναι ακομά εδώ.
    Φτάσαμε στα 7000 μέλή!!!! Ουάου!!!!
    και όμως πάλι οι ίδιοι γράφουμε.. :(

    Τα στατιστικά μάλλον δεν συμφωνούν και πολύ με την εικόνα που έχεις...Περίπου 830 μέλη με πάνω από 5 μηνύματα και από αυτούς περίπου 150 με πάνω από 100!!!!

    Για ρίξε και καμιά ματιά σε όμορο site στο οποίο αναγράφονται πάνω από 10.000 μέλη να δεις την αντίστοιχη εικόνα.... ;)

    Όσο για τα στατιστικά μπορεί να μην έχουμε 7000 ενεργά άτομα αλλά συνεχώς έχουμε νέα άτομα που ξέρουν πολλά για μουσική. Προσωπικά θέλω τα λίγα άτομα που ξέρουν για μουσική παρά να έχω άλλα 1000 άτομα που δεν ξέρουν και τόσα να κάνουν ποστς στα διάφορα άσχετα όπως περί παντός. Και ίσως να έχουμε τους λίγους νέους χρήστες που ξέρουν για μουσική αλλά έχουμε και πολλούς άλλους που θέλουν να μάθουν και αυτό φαίνεται από τα ποστς νέων χρηστών που ζητάνε την βοήθεια των παλιών σε διάφορα θέματα.
    Μόνο το ότι τα 7000 μέλοι πολλαπλασιάζονται κάθε χρόνο νομίζω αξίζει και ας μην είναι όλα ενεργά. Έχω κάνει register σε δεκάδες φόρουμ αλλά αυτό είναι το μοναδικό φόρουμ στο οποίο είμαι ενεργός για τόσο καιρό και αυτό τουλάχιστο σε εμένα δείχνει ότι υπάρχει κάποια εξέληξη η οποία μου κρατά το ενδιαφέρον και νομίζω δεν είμαι ο μόνος. Δεν μπορούμε να αποφύγουμε την εγραφή νέων μελων που δεν θα είναι ενεργά αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να μένουμε σε αυτό.
    Μπορεί το σαιτ να άρχησε ως ένα database ελληνικών τραγουδίων αλλά τώρα έχει γίνει κάτι πολύ καλύτερο. Μια online κοινώτητα μουσικών όπου ο καθένας μας μπορεί να μάθει κάτι αλλά και να βοηθήσει άλλους και αυτό είναι το σημαντικό.
  • #39 από Βραζίλης στις 19 Mar 2005
  • 8000+ μέλη στο φόρουμ!

    Το νούμερο 8000 έχει ο χρήστης asxhmos.


    Υ.Γ. Να προσθέσω επίσης οτι τα λέει πολύ ωραία ο tasoulis. Συμφωνώ πλήρως.
  • #40 από Sandman1_1 στις 19 Mar 2005
  • Και εγώ θα συμφωνήσω με τον Τασούλη στο ότι σε όποια φόρουμ κ να κάναμε εγγραφή, εδώ θα είμαστε πάντα ενεργοί... :)
  • #41 από RBnikos στις 19 Mar 2005
  • Παιδιά και εγώ είμαι από τα νέα μέλη και έχω ενθουσιαστεί από το φοβερό site σας..Συγχαρητήρια ;) ;)
  • #42 από Γιάννης [nOiz] στις 20 Mar 2005
  • Το kithara είναι από τις μεγαλύτερες on-line κοινότητες στην Ελλάδα!  8)
    Long Live Kithara.gr !!!
  • #43 από CHCOME στις 20 Mar 2005
  • 8000+ μέλη στο φόρουμ!

    Το νούμερο 8000 έχει ο χρήστης asxhmos.



    Αλήθεια το νούμερο 666 ποιος το έχει;;
  • #44 από Kerwyn στις 20 Mar 2005
  •    Χεχε...Μπορει να το εχεις κι εσυ...Δεν εξηγηται αλλιως τοση σατανικοτητα... ;D ;D ;D ;D ;D
  • #45 από Britney στις 20 Mar 2005
  • 8000+ μέλη στο φόρουμ!

    Το νούμερο 8000 έχει ο χρήστης asxhmos.


    Εγώ ποιο νούμερο είμαι?
  • #46 από pascal. στις 21 Mar 2005
  • 8000+ μέλη στο φόρουμ!

    Το νούμερο 8000 έχει ο χρήστης asxhmos.



    Αλήθεια το νούμερο 666 ποιος το έχει;;


    Ο χρήστης kas. Αλλά δεν ήταν και πολύ σατανικός! Μπήκε μια φορά και μετά ξανά δεν...
  • #47 από pascal. στις 21 Mar 2005
  • Εγώ ποιο νούμερο είμαι?

    Το 384 είσαι. Παλιά καραβάνα!
  • #48 από Βραζίλης στις 21 Mar 2005
  • Το νούμερο ID που έχετε στη βάση δεδομένων δεν είναι απολύτως αντιπροσωπευτικό. Αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε στο νούμερο 8187 αλλά οι χρήστες είναι 8022 (αυτό το δεύτερο μας ενδιαφέρει). Αυτό συμβαίνει γιατί κάποιοι χρήστες έχουν διαγραφεί, και το νούμερό τους δεν ξαναχρησιμοποιείται.
  • #49 από Britney στις 21 Mar 2005
  • Εγώ ποιο νούμερο είμαι?

    Το 384 είσαι. Παλιά καραβάνα!


    Σε ευχαριστώ.. πως το βρήκες? ναι είμαι, το ανακάλυψα νωρίς.. :)
  • #50 από Βραζίλης στις 22 Mar 2005
  • Να συμπληρωσω στο παραπανω που ειπα, οτι ο αριθμος που εμφανιζεται στο link του προφιλ σας, ειναι πραγματι η σειρα με την οποια εγγραφηκατε στο φορουμ. Απλα, μερικοι πριν ή/και μετα απο εσας διαγραφηκαν. Ελπιζω να εγινα κατανοητος.
Σελίδες: