Σελίδες:
  • #1 από GeorgeMam στις 08 Mar 2014
  • Γεια σε όλους! Με λένε Γιώργο και είμαι καινούριος στο φόρουμ. Παίζω ηλεκτρική κιθάρα 3,5 χρόνια με ιδιαίτερη προτίμηση στο Heavy Metal. Επίσης έχω ξεκινήσει και να τραγουδάω Power Metal. Έχω ξεκινήσει από καιρό και γράφω πολλά riff αλλά θα ήθελα να συνεργαστώ και με άλλα άτομα προκειμένου να παίζουμε παρέα για την πλάκα μας, αλλά και να ηχογραφούμε κιόλας. Λόγω εργασίας ζω στην Καλαμάτα τα τελευταία 2 έτη, και ενώ ψάχνω επί μήνες μέλη για συγκρότημα, δεν βρίσκω τίποτα. Βασικά δεν βρίσκω καν άτομα που να γουστάρουν το Metal. Θα ήθελα λοιπόν εάν κάποιος ζει στην Καλαμάτα και παίζει Metal να μου απαντήσει ούτως ώστε να συναντηθούμε να τα συζητήσουμε. Είναι κάτι πολύ σημαντικό για εμένα και ευχαριστώ προκαταβολικά.

    Συγχώνευση μηνυμάτων: 10/03/14, 22:09
    Να σημειωθεί ότι έχω ρωτήσει συναδέλφους, έχω ψάξει αγγελίες, έχω ψάξει στο facebook και δεν έβγαλα άκρη. Ούτε που ασχολήθηκε κανείς να με βοηθήσει, όσες φορές και αν το ζήτησα. Πήγα σήμερα σε ένα στούντιο να ρωτήσω μήπως ξέρει κανέναν.....Και έχει βάλει λουκέτο! Έχω παρατηρήσει ότι εδώ σχεδόν όλοι ακούνε σκυλάδικα. Δεν έχω βρει ακόμα ούτε ένα κατάλληλο άτομο...
  • #2 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 08 Mar 2014
  • Φίλε μου το μήνυμά σου είναι για τις αγγελίες. Αν υπάρχει κάποιος ενδιαφερόμενος πρώτα εκεί θα κοιτάξει.
  • #3 από GeorgeMam στις 08 Mar 2014
  • Το σκέφτηκα και έγραψα και αγγελία. Ευχαριστώ πάντως. Αλλά δεν πιστεύω να έχω πιθανότητες ούτως ή άλλως....Έχω κάνει ό,τι μπορώ...

  • #4 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 08 Mar 2014
  • Έλα μωρέ, πάντα κάτι βρίσκεται.
  • #5 από GeorgeMam στις 08 Mar 2014
  • Μακάρι!

    Συγχώνευση μηνυμάτων: 10/03/14, 22:10
    Μάλλον η Καλαμάτα δεν έχει Μεταλλάδες....Άδικα ψάχνω!
  • #6 από Κάλλι στις 10 Mar 2014
  • παιδια καλησπερα...χρειαζομαι βοηθεια οσον αφορα το νοημα των στιχων της Ροζας του Δημητρη Μητροπανου..οποιος μπορει να με βοηθησει παρακαλω να μου στειλει....
  • #7 από vegos στις 10 Mar 2014
  • παιδια καλησπερα...χρειαζομαι βοηθεια οσον αφορα το νοημα των στιχων της Ροζας του Δημητρη Μητροπανου..οποιος μπορει να με βοηθησει παρακαλω να μου στειλει....

    Και αυτό εδώ ακριβώς, είναι το topic που θα βρεις την απάντηση (!)  ;D ;D ;D
  • #8 από adr1anos στις 10 Mar 2014
  • Βρε Κάλλι μου μόλις σου απάντησα στο άλλο, αλλά τι δουλειά έχει εδώ η ερώτηση σου?..  :down

    ..πάνω στον πόνο του άλλου φίλου που έχει μείνει μόνος στην Καλαμάτα με το μέταλο του?..
     :roll

  • #9 από GeorgeMam στις 10 Mar 2014
  • Πραγματικά είναι πόνος! Είναι πολύ σημαντικό για εμένα να βρω άτομα και μέχρι τώρα δεν βρίσκω τίποτα! Δεν ξέρω γιατί! Εν τω μεταξύ πολλοί εδώ αντιμετωπίζουν το Metal σαν σατανιστικό, ψυχανώμαλο και περιθωριακό! Παρά την άσχημη κριτική εναντίον μου, δεν αλλάζω όμως! Αυτό μου αρέσει, και δεν βλέπω το πρόβλημα σε αυτό! Η αντιμετώπιση όμως μόνο ανθρώπινη δεν είναι....
  • #10 από adr1anos στις 10 Mar 2014
  • Γιώργο, τα πεθερικά μου μένουν στην Μεσήνη και έρχομαι σχετικά τακτικά Καλαμάτα και έχω δει πολλά όμορφα μπαράκια με ζωντανή μουσική.

    Δεν έχεις πετύχει ποτέ κάποιο γκρουπάκι, να τους ρωτήσεις που προβάρουν, αν υπάρχουν προβατζίδικα όπου μπορείς να αναρτήσεις κάποια αγγελία ή ανακοίνωση, επίσης ψάξε για ωδεία, μαγαζιά μουσικών ειδών, όλο και κάτι θα πετύχεις..

    Ολα να νέα παιδιά αγαπούν το μεταλ, απλά νομίζω ότι πρέπει να χρησιμοποιήσεις το μυαλό σου και να κάνεις τα σωστά βήματα για να δικτυωθείς.
  • #11 από hot_sauce (φλουτσ) στις 10 Mar 2014
  • Αυτό θα έλεγα κι εγώ....αγγελίες αναρτημένες σε προβάδικα και ωδεία....

    Και γενικώς μίλα με κόσμο...ή που θα σε κατευθύνουν στο σωστό δρόμο...ή που όλο και κάποιος θα έχει "κάποιο φίλο φίλου που..." ( ;D )
  • #12 από GeorgeMam στις 10 Mar 2014
  • Στο κατάστημα μουσικών ειδών που ξέρω, είχα πάει να πάρω έναν ποδοδιακόπτη και μου ζήτησε προκαταβολή......την πλήρη αξία! Ο τύπος μέσα εν τω μεταξύ όταν άκουσε ότι ακούω την μουσική που ακούω, με κοίταξε υποτιμητικά, σαν να είμαι πρεζάκι! Γκρουπάκι ποτέ δεν πέτυχα....Στο ωδείο που ήθελα να πάω να εξασκήσω την φωνή μου, διδάσκουν μόνο χορωδία, βυζαντινή μουσική και έντεχνα-σκυλάδικα σε φωνή... Έχω απελπιστεί πλέον!

    Συγχώνευση μηνυμάτων: 10/03/14, 20:17
    Έχω μιλήσει με πολύ κόσμο, με έγραψαν στα εκατέρωθεν του ανδρικού τους μορίου σφαιρίδια! Προβάδικο ένα ήξερα, πήγα προχθές να ρωτήσω, και είχε μπει λουκέτο!
  • #13 από hot_sauce (φλουτσ) στις 10 Mar 2014
  • Μην απελπίζεσαι...δε μπορεί να μην ακούει άλλος μέταλ και να ψάχνει για μπάντα σε ολόκληρη Καλαμάτα και περίχωρα!
  • #14 από GeorgeMam στις 10 Mar 2014

  • Ολα να νέα παιδιά αγαπούν το μεταλ, απλά νομίζω ότι πρέπει να χρησιμοποιήσεις το μυαλό σου και να κάνεις τα σωστά βήματα για να δικτυωθείς.
    Δυστυχώς εδώ όλα ή σχεδόν όλα τα νέα παιδιά αγαπούν το σκυλάδικο!
  • #15 από happydreamer στις 10 Mar 2014
  • Η αναζήτησή σου έλαβε τέλος φίλε μου! Καλαμάτα είμαι κι εγώ και μουσικά μπακούρι σαν κι εσένα...  ;D
    Καταλαβαίνω τι τραβάς, τα ξέρω από πρώτο χέρι.
    Σου στέλνω πμ για τα καθέκαστα...
  • #16 από GeorgeMam στις 10 Mar 2014
  • Η αναζήτησή σου έλαβε τέλος φίλε μου! Καλαμάτα είμαι κι εγώ και μουσικά μπακούρι σαν κι εσένα...  ;D
    Καταλαβαίνω τι τραβάς, τα ξέρω από πρώτο χέρι.
    Σου στέλνω πμ για τα καθέκαστα...
    Στείλε φιλάρα με έκανες να χαρώ πάρα πολύ!

    Συγχώνευση μηνυμάτων: 10/03/14, 21:03
    Η αναζήτησή σου έλαβε τέλος φίλε μου! Καλαμάτα είμαι κι εγώ και μουσικά μπακούρι σαν κι εσένα...  ;D
    Καταλαβαίνω τι τραβάς, τα ξέρω από πρώτο χέρι.
    Σου στέλνω πμ για τα καθέκαστα...
    Επειδή ως νέος δεν ξέρω πολλά, έφτασε η απάντησή μου;
  • #17 από adr1anos στις 10 Mar 2014
  • ΔΕΣΜΕΥΘΕΙΤΕ εδώ και τώρα ότι θα ανεβάσετε εδώ μαζί κλιπάκι με συνεργασία το συντομότερο, αλλιώς θα έρουμε να σας βρούμε στην Καλαμάτα!!!!...
     :roll :roll :roll
  • #18 από GeorgeMam στις 10 Mar 2014
  • ΔΕΣΜΕΥΘΕΙΤΕ εδώ και τώρα ότι θα ανεβάσετε εδώ μαζί κλιπάκι με συνεργασία το συντομότερο, αλλιώς θα έρουμε να σας βρούμε στην Καλαμάτα!!!!...
     :roll :roll :roll
    Αν ανεβάσουμε δεν θα έρθετε και πάλι, για να μας ακούσετε;
  • #19 από happydreamer στις 10 Mar 2014
  • Adr1anos δεν ήξερα ότι έχεις σχέση με την πατρίδα. Η αλήθεια είναι ότι υπαρχουν αξιοπρεπέστατα μαγαζιά και μουσικές σκηνές. Πάντως από προβάδικα και καταστήματα είμαστε πίκρα.
    Πιστεύω ότι θα τα βρούμε, οπότε μάλλον δεν θα χρειαστεί να έρθεις στην Καλαμάτα, αν και καλό θα ταν να μας διδάξεις και τίποτα...  :D

    Επειδή ως νέος δεν ξέρω πολλά, έφτασε η απάντησή μου;


    Έφτασε και σου απάντησα κιόλας. Να ξέρεις, δεν αποθηκεύονται αυτόματα τα απεσταλμένα οπότε μην σκαλώνεις. Το μύνημα στέλνεται κανονικά..
     
  • #20 από GeorgeMam στις 10 Mar 2014
  • Adr1anos δεν ήξερα ότι έχεις σχέση με την πατρίδα. Η αλήθεια είναι ότι υπαρχουν αξιοπρεπέστατα μαγαζιά και μουσικές σκηνές. Πάντως από προβάδικα και καταστήματα είμαστε πίκρα.
    Πιστεύω ότι θα τα βρούμε, οπότε μάλλον δεν θα χρειαστεί να έρθεις στην Καλαμάτα, αν και καλό θα ταν να μας διδάξεις και τίποτα...  :D

    Επειδή ως νέος δεν ξέρω πολλά, έφτασε η απάντησή μου;


    Έφτασε και σου απάντησα κιόλας. Να ξέρεις, δεν αποθηκεύονται αυτόματα τα απεσταλμένα οπότε μην σκαλώνεις. Το μύνημα στέλνεται κανονικά..
    Μια χαρά λοιπόν! Εγώ μπορεί να μην είμαι Καλαματιανός, αλλά είμαι από σχετικά κοντά: Γύθειο!

  • #21 από Korgy στις 10 Mar 2014
  • εγώ απο Σκάλα, αλλα μεταλ δεν παιζω,


    με τόση υγρασία στον κάμπο, εχω δωσει τα μισα μου λεφτα σε WD40  ;D
  • #22 από GeorgeMam στις 10 Mar 2014
  • εγώ απο Σκάλα, αλλα μεταλ δεν παιζω,


    με τόση υγρασία στον κάμπο, εχω δωσει τα μισα μου λεφτα σε WD40  ;D
    Όχι ρε φίλε! Μισώ την υγρασία! Ταλαιπωρεί ανθρώπους, κιθάρες, ρούχα....Σχεδόν τα πάντα!

  • #23 από happydreamer στις 10 Mar 2014
  • εγώ απο Σκάλα, αλλα μεταλ δεν παιζω,


    με τόση υγρασία στον κάμπο, εχω δωσει τα μισα μου λεφτα σε WD40  ;D

    Έχω περάσει αρκετές φορές. Πραγματικά η υγρασία δεν παλεύεται. Κι εδώ έχουμε αρκετή, αν και το φαινόμενο είναι πιο έντονο προς παραλία μεριά. Κεντρικά είναι πολύ καλύτερα.
  • #24 από Μητσάκος στις 11 Mar 2014
  • Όλα καλά κι όλα ωραία, αλλά αυτό το dramaqueenιλίκι του κατατρεγμένου μεταλλά το 2014 ας σταματήσει επιτέλους. Αυτοστοχοποίηση για αυτοπροσδιορισμό, είναι πραγματικά τραγικό.
  • #25 από happydreamer στις 11 Mar 2014
  • Όλα καλά κι όλα ωραία, αλλά αυτό το dramaqueenιλίκι του κατατρεγμένου μεταλλά το 2014 ας σταματήσει επιτέλους. Αυτοστοχοποίηση για αυτοπροσδιορισμό, είναι πραγματικά τραγικό.

    Ναι, είναι και λίγο αυτό που λες ίσως, όμως πραγματικά σε μικρές κοινωνίες είναι κομματάκι δράμα...
    Βέβαια έχει να κάνει και με το πού θα πέσεις. Να φανταστείς μαλλί άφησα πριν λίγο καιρό και στο χωριό οι πρώην συμμαθητές μου με κοιτούσαν και σχολίαζαν (μπροστά μου και πίσω μου) λες και τάχθηκα στον σατανισμό! Και μιλάμε για νέους ανθρώπους που έφυγαν, σπούδασαν κλπ.
Σελίδες: