Αποστολέας Θέμα: Οι αμοιβές για τους Έλληνες Ολυμπιονίκες!!  (Αναγνώστηκε 14016 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Είδα χθες στις ειδήσεις πως όποιος βγει χρυσός Ολυμπιονίκης στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνο, θα έχει ένα bonus από το κράτος, γύρω στα 190.000e... Ο 2ος περίπου 130.000e, ο 3ος 100.000e, o 4ος... [...] ...και ο 7ος/8ος περίπου 30.000e... Δηλαδή ο αθλητής θα πάρει εκτός από το οικονομικό έπαθλο που δίνουν, ένα επιπλέον ποσό από το κράτος...

Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου να ξοδεύονται τόσα χρήματα σε αθλητές (οι οποίοι -κακά τα ψέμματα- δεν προσφέρουν και κάτι τόσο σημαντικό στην κοινωνία) ενώ άλλοι πληρώνονται με χαμηλότατους μισθούς και άλλοι πεινάνε... τι να πω... >:(

Υ.Γ. Με τέτοιες αμοιβές λογικό είναι να υπάρχουν τόσα κρούσματα ντόπας...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Όντως απαράδεκτο αλλά όχι τόσο όσο άλλα και άλλα..! Εξάλλου και σε άλλες χώρες πιστεύω τόσο θα πληρώνονται..
Οι μισθοί ποδοσφαιριστών που πληρώνονται όσο 160 συνταξιούχοι ο καθένας δεν σε πείραξαν??
Η Μενεγάκη που πληρώνεται όσο όλοι οι συνταξιούχοι του Ζωγράφου για να κάθεται και να λέει μ@λακίες δεν σε πείραξε!??
Θα μου πείς δεν πληρώνονται από το κράτος, αλλά πληρώνονται όπως και να 'χει..
Οι βουλευτές που έχουν 50 σπίτια ο καθένας (τα έδειξε πριν λίγο καιρό στις ειδήσεις από τις φορολογικές δηλώσεις τους) και έχουν ετήσιο εισόδημα ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 120.000 ευρώ? Για να μην χρηματίζονται σου λέει μετά.. Και η Siemens τί είναι?? Α στο διάλο..
Δυστυχώς είμαστε στην Ελλάδα..

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ

Δυστυχώς είμαστε στην Ελλάδα..

Αμαν με αυτη την καραμελα! Δεν στην λεω Raz, γενικα το αναφερω. Δηλαδη στις αλλες χωρες οι πολιτικοι δεν εχουν 200 σπιτια ο καθενας και οι τηλεοπτικοι αστερες δεν παιρνουν εκατομμυρια; Τουλαχιστον η Ελλαδα (ακομα) δεν εχει 28.000.000 αστεγους και φτωχους ουτε το 40% των εργαζομενων ανασφαλιστους οπως ο περηβοητος ανεπτυγμενος κοσμος (βλεπε ΗΠΑ). Αυτα ειναι παγκοσμια φαινομενα.

Παντως, οπως και να χει, φετος το ελληνικο κρατος θα κανει οικονομια στις αμοιβες προς τους αθλητες οπως φαινεται....
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Επειδή έχω ζήσει σε άλλη χώρα, ξέρω τί λέω. Η γιαγιά μου στην Ολλανδία, εδώ και 20 χρόνια που έχει πεθάνει ο παππούς μου, παίρνει 3.000 ευρώ σύνταξη. Επομένως, δεν πάνε να έχουν 1500 σπίτια ο κάθε πολιτικός? Εφόσον τουλάχιστον νοιάζονται για τον λαό τους και δεν τον έχουν να ζει στην εξαθλίωση..

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Καλά βρε παιδιά, σοβαρολογείτε τώρα ή μας δουλεύετε ψιλό γαζί? Δεν έχετε αθληθεί ποτέ σας?

200.000 ευρώ είναι ψίχουλα μπροστά στις θυσίες που πρέπει να κάνει ένας αθλητής για να κατορθώσει να φτάσει στο επίπεδο των Ολυμπιακών αγώνων, πόσο μάλλον για να πάρει χρυσό. Και μια που είμαστε στην Ελλάδα, εκτός από τα ψυχικά αποθέματα πρέπει να έχει και συναισθηματική σταθερότητα ώστε να μπορέσει να αντιμετωπίσει και να αντέξει την αναξιοκρατία που κυριαρχεί στα πρώτα του βήματα.

Θα μου αντιτάξετε βέβαια ότι το κάνει για τον εαυτό του, ως επί το πλείστον, και αν δεν του άρεσε ας μην το έκανε. Δεν διαφωνώ, αλλά σ' αυτήν την περίπτωση μην φουσκώνετε από εθνική υπερηφάνια όταν κάποιος αθλητής πρωτεύει, ούτε και στην αντίθετη περίπτωση να προσπαθείτε να βρείτε τι έφταιξε και για ποιόν λόγο χάσανε από την Α ή Β ομάδα. Κι αυτό δικό τους θέμα είναι. Και στην Ελλάδα ιδίως δεν χρωστάνε σε κανέναν εκτός από τον εαυτό τους.

Κατά την γνώμη μου βέβαια θα μπορούσαν να λείπουν οι αμοιβές και οι επικροτήσεις κατόπιν εορτής και να επικεντρωνόμασταν στο να αφήσουμε να προπονηθεί το κάθε ταλέντο με τον τρόπο που θέλει και επιβάλεται, να προωθήσουμε την αξιοκρατία ώστε να υπάρχει τουλάχιστον η ηθική αμοιβή και από εκεί και πέρα θα τα καταφέρουν μόνοι τους οικονομικά.
Και μόνο η νίκη σ' ένα μεγάλο ιδιωτικό αγώνα, αποφέρει πολλά περισσότερα από 200.000 ευρώ.

ΥΓ. Οι αθλητές δεν πληρωνονται για την συμμετοχή τους και την νίκη τους σε Ολυμπιάδα από τους διοργανωτές.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος MISTREATED

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σωστός ο papous, το μόνο που με ξενίζει λίγο είναι ότι σε άλλες χώρες τα πρίμ των Ολυμπιονικών είναι κατα πολύ χαμηλότερα απο τα δικά μας. Οι ετήσιοι προυπολογισμοί άλλων αθλημάτων (συνήθως ομαδικών) ανεβαίνουν σε κάποια εκατομύρια, έτσι δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε ανθρώπους που στο κάτω κάτω της γραφής τιμούν τα χρώματα μας και μας γεμίζουν περηφάνεια.
Nobody is perfect, but who wants to be nobody...

Αποσυνδεδεμένος CK

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μα γιατί να μη παίρνουν απλά ενα στεφάνι απο κλάδο ελιάς; Και η μόνη τους ικανοποίηση να είναι το ευ αγωνίζεσθαι και η χαρά της νίκης για την χώρα τους... Επιπλέον γιατι να γίνονται Ολυμπιακοί Αγώνες αφου το πνεύμα τους δεν υπαρχει πια και έχει αντικατασταθεί απο τα πριμ και απο τον καπιταλισμό των χορηγών; Επίσης γιατί συνεχίζονται οι πόλεμοι μεταξύ λαών, εφόσον θα έπρεπε να υπάρχει ανακωχή τέτοιες μερες; Ακόμα γιατί δεν εορτάζουμε τον Δία αφου σε αυτόν ήταν προς τιμή οι αγώνες αυτοί. Λεω γω τώρα, εκτός τόπου και χρόνου  ;D :P
« Τελευταία τροποποίηση: 21/08/08, 17:09 από CK »

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Δεν θελω να εμπλακω..Θα θιξω  κατι αλλο ομως που το ακουσα απο τον Φασουλα(ο οποιος μου ειναι συμπαθης οπως και ο καθε πολιτικος.. :P)...Το ξερετε φυσικα οτι οι αθλητες πρεπει αφου οι καριερα τους ληξει(εκει γυρω στα 40) να εχουν καποια προνοια απο το κρατος..Το ελληνικο κρατος τους δινει αξιωματα πλοιαρχων και ταγματαρχων..Ειναι απο τα πιο ηλιθια πραγματα που εχω ακουσει...Για ποιον λογο γινεται αυτο?Οπως σωστα ειπε ο Φασουλας αντι να τους βοηθανε ωστε να γινονται γυμναστες κλπ στο αντικειμενο τους(πραγματα για τα οποια εχουν παθος) τους μετατρεπει σε αντικειμενα που πληρωνονται..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
 Η αληθεια ειναι πως ο αθλητισμος αυτου του επιπεδου δεν εχει και μεγαλη σχεση με το αθλητικο ιδεωδες.. Ειναι κυριως θεμα business και  "κακης" πολιτικης. Οποτε αναγκαστικα πεφτουν χρηματα, κρατικα η ιδιωτικα, και μαλιστα πολλα! Ας το εχουμε υπ'οψιν μας καθε φορα που γινονται τοσο μεγαλες αθλητικες διοργανωσεις και ας παρουμε ο καθενας θεση επανω σε αυτο. Οσο εμεις στηριζουμε αυτη την κατασταση με τη συμπεριφορα μας, τοσο αυτη θα διαιωνιζεται. Πρωσοπικα εχω σταματησει να βλεπω τους Ολυμπιακους αγωνες... δε με ενδιαφερουν. Οποιος ομως τους παρακολουθει, πανηγυριζει η επικρινει με σθενος τις επιδοσεις των αθλητων η τα κρουσματα ντοπινγκ, ας μη παραπονιεται και τοσο πολυ...
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Οποιος ομως τους παρακολουθει, πανηγυριζει η επικρινει με σθενος τις επιδοσεις των αθλητων η τα κρουσματα ντοπινγκ, ας μη παραπονιεται και τοσο πολυ...
Γιατί δηλαδή? Δεν μπορεί να πανηγυρίζει και παράλληλα να παραπονιέται για τις αμοιβές? Δε θα μπορούσαν να αγωνίζονται με λιγότερα χρήματα? Δε λέω να μην πληρώνονται οι άνθρωποι!! Να πληρώνονται αλλά όχι με τέτοια ποσά, αν είναι δυνατόν.. Σιγά το έργο που προσφέρουν στην κοινωνία!!

Αποσυνδεδεμένος MISTREATED

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παιδιά ας σοβαρευτούμε. Πρωταθλητισμό με τα σημερινά δεδομένα δεν μπορείς να κάνεις έχοντας μια άλλη κύρια εργασία. Πρέπει να ακολουθείς πιστά προγράμματα ζωής που στο φινάλε δεν τα ορίζεις ούτε εσύ ο ίδιος. Ο ανταγωνισμός των ρεκόρ και των χρημάτων που τους αναλογούν είναι απάνθρωπος. Οι αθλητές κατάντησαν ρομποτομηχανές κατάριψης ρεκόρ. Ποιός θα φανταζόταν ότι θα έφτανε άνθρωπος να κάνει τα 100 μέτρα σε
9.69 δεύτερα...
Τα λεφτά είναι πολλά γιατί δεν είναι μόνο το πρίμ αφού οι περισσότεροι αθλητες ειναι κομάτια του μάρκετινγκ διαφημίζοντας ένα σωρό είδη, συναφή ή μή της ιδιότητάς τους. Και ας μήν ξεχνάμε ότι σαν επαγγελματίες έχουν πολύ μικρό ευδόκιμο χρόνο, έως στις πιο ακραίες περιπτωσεις τα 30-40 χρόνια τους (ανάλογα με το άθλημα).
Nobody is perfect, but who wants to be nobody...

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Συμφωνοι. Αφου τα παιρνουν τα φραγκα απο τις εταιριες ετσι και αλλιως, γιατι πρεπει και το κρατος να δινει τετοια ποσα; Γιατι αντιλαμβανομαι οτι ειναι η κυρια εργασια τους, αλλα τετοια ποσα τα βγαζουμε εμεις ως οικογενεια σε 2-3 χρονια....Δεν χρειαζεται ο ανθρωπος τοσα λεφτα για να ζησει.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος MISTREATED

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κατανοητό, σιγουρα όμως δεν τα παίρνουν απο την αρχή αλλά αφού καταξιωθούν και σε μια προσπάθεια να 'κρατήσουν' ώς αθλητές. Αν συγκρίνεις τα ποσά που δαπανώνται ετήσια για το ποδόσφαιρο ή το μπάσκετ θα δείς ότι είναι πολύ μικρο το ποσό. Επίσης , θεωρείται ότι ο Ολυμπιονίκης κάνει και μια τρόπον τινά διαφήμηση στην χώρα του μιας και 3-4 δις κόσμος βλέπει , είτε το θελουμε είτε οχι, τους Ολυμπιακούς αγώνες ακόμη και στην
μάρκετινγκ μορφή που έχουν σήμερα. Μην κρίνεις φίλε μου τα οικονομικά μεγέθη έτσι, γιατί και οι μεγαλοκαρχαρίες δεν χρειάζονται τα δις που βγάζουν για να ζήσουν...
Nobody is perfect, but who wants to be nobody...

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Μην κρίνεις φίλε μου τα οικονομικά μεγέθη έτσι, γιατί και οι μεγαλοκαρχαρίες δεν χρειάζονται τα δις που βγάζουν για να ζήσουν...

Αυτο ειναι απο τα λιγα αντικειμενικως σωστα πραγματα στον κοσμο.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Ιππέας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Άντρας
  • ...με τ'αλογάκι μου συχνά,τριγυρίζω στα βουνά..
    • Προφίλ
Καμία ιδιαίτερη μεταχείρηση και κανένα προνόμιο στους Ολυμπιονίκες και στους πρωταθλητές/ιες. Ο αθλητισμός είναι χόμπυ,κέφι,"αρρώστια"...Η πολιτεία με τα χρήματα των φορολογουμένων πολιτών παρέχει στους αθλητές αθλητικά γυμνάσια-λύκεια, γήπεδα,πισίνες, εγκαταστάσεις,προπονητές.Κανείς πρωταθλητής, ποδοσφαιριστής ή καλαθοσφαιριστής γνωρίζει σε ποια στρατιωτική μονάδα υπηρέτησε.'Ηλθον,είδον και απήλθον.Το απολυτήριο τους το στείλαν στο σπίτι.Όσοι διακρίνονται σε υψηλό επίπεδο και όντως διαφημίζουν τη χώρα μας, οι χορηγίες και μια θέση στην Ομοσπονδία (μάνατζερ,προπονητής,αθλητική υποτροφία) είναι αρκετή.Πού ακούστηκε αθλητές της Εθνικής ποδοσφαίρου και μπάσκετ να συνδικαλίζονται και ενώ κάνουν προετοιμασία στο Καρπενήσι,να απέχουν και να μην προπονούνται,εάν δεν γνωρίζουν εκ των προτέρων τα πριμ που θα πάρουν σε περίπτωση διάκρισης. Έλεος.Όνειδος.Όσοι αγωνίζονται με το εθνόσημο στο στήθος, θα έπρεπε να το κάνουν χωρίς ένα ευρώ.Τα παχυλότατα συμβόλαιά τους και οι αποδοχές τους αρκούν για να εξασφαλίσουν και τα τρισέγγονά τους.Μαγκιά τους !Πολύ καλά κάνουν και τα παίρνουν,γιατί αυτοί τα φέρνουν στις ΠΑΕ,ΚΑΕ κλπ. Δεν χρειάζονται και ιδιαίτερα προνόμια,νομοσχέδια και άκουσον,άκουσον στελέχη-αξιωματικοί των Ενόπλων Δυνάμεων. Γνωρίζετε ότι η ΔΟΕ και η wada μας βάλανε στη μπούκα,γιατί ο Κεντέρης δεν έτρεχε στα μήτινγκ.Η δικαιολογία του ήτανε ότι δεν χρειάζεται να τρέξει,γιατί τον πληρώνει το ελληνικό κράτος.Ο σταλινισμός σε όλο του το μεγαλείο και σε ορίτζιναλ έκδοση.Αλήθεια ο κύριος Κεντέρης τώρα που ιδιωτεύει,πηγαίνει κάθε μέρα στη μονάδα του ή του καταθέτουν το μισθό του στον τραπεζικό του λογαριασμό;

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Ξεχνάμε κάτι βασικό.Κάθε αμοιβή δίνεται σε σχέση με την ανταποδοτικότητα.Δηλαδή...Όταν η Δεβετζή διεκδικεί χρυσό μετάλλιο και η Ελλάδα στο 80% της είναι "κολλημένη" στην ΕΡΤ η οποία κάθε δέκα λεπτά βάζει διαφημίσεις και κονομάει εκατομμύρια,γιατί δηλαδή να μην πάρει η Δεβετζή 200.000 ευρώ εφ άπαξ κιόλας,μιας και αυτή είναι η αιτία για όλα αυτά τα έσοδα...;Σκεφτείτε το ρε παιδιά.Αν οποιοσδήποτε από  εσάς έκανε μία δουλειά σε μια εταιρεία που έφερνε στην εταιρεία 1.000.000 ευρώ,θα σας άρεσε να σας δίνουνε 700 ευρώ το μήνα,ή θα τους συχτηρίζατε αυτούς και όλο τους το σόι;Πέρα από τις δυσκολίες που έχει να φτάσεις σε αυτό το επίπεδο που είναι full time απασχόληση ,με στερήσεις και τόνους ιδρώτα,πέρα από την "αφελώς" έστω "εθνική υπερηφάνεια" που προσφέρει μιά ολυμπιακή νίκη,απλά και πρακτικά, ο συγκεκριμένος αθλητής "τα φέρνει" στο δεκαπλάσιο.Γιατί δηλαδή να μη πάρει κι αυτός το 1/10 που είναι ο πρωταγωνιστής κιόλας...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Αλήθεια ο κύριος Κεντέρης τώρα που ιδιωτεύει,πηγαίνει κάθε μέρα στη μονάδα του ή του καταθέτουν το μισθό του στον τραπεζικό του λογαριασμό;

Κατ' αρχας, ειναι ακομα αξιωματικος;;;
Αν και φανταζομαι πως ειναι λιγο αφελης η ερωτηση...
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Οποιος ομως τους παρακολουθει, πανηγυριζει η επικρινει με σθενος τις επιδοσεις των αθλητων η τα κρουσματα ντοπινγκ, ας μη παραπονιεται και τοσο πολυ...
Γιατί δηλαδή? Δεν μπορεί να πανηγυρίζει και παράλληλα να παραπονιέται για τις αμοιβές? Δε θα μπορούσαν να αγωνίζονται με λιγότερα χρήματα? Δε λέω να μην πληρώνονται οι άνθρωποι!! Να πληρώνονται αλλά όχι με τέτοια ποσά, αν είναι δυνατόν.. Σιγά το έργο που προσφέρουν στην κοινωνία!!
Εγω φιλε μου αναφερθηκα στη γενικοτερη κατασταση αυτου του συστηματος πρωταθλητισμου.. οχι μονο στος κρατικες αμοιβες. Οσον αφορα στο εργο που προσφερουν στην κοινωνια, το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να αποτελουν παραδειγμα για τους νεους αλλα.... τετοιο παραδειγμα;
The most important second of our lives is the last one...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
84 Απαντήσεις
26659 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/08, 17:36
από SWEET*STRINGS
20 Απαντήσεις
16199 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/07, 15:53
από Jezus
108 Απαντήσεις
59572 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/11, 13:57
από gers
0 Απαντήσεις
5734 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/08, 19:11
από dora
5 Απαντήσεις
8764 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/08, 12:27
από MACMISIAS
0 Απαντήσεις
1410 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/10, 21:10
από ilianthos-Kanlis
0 Απαντήσεις
1811 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/11, 13:28
από Γιάννης Σ.
1 Απαντήσεις
23256 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/13, 14:01
από gas-13
0 Απαντήσεις
9415 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/14, 16:23
από cbk
21 Απαντήσεις
13170 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/14, 22:42
από Μητσάκος