Αποστολέας Θέμα: Scorpio Festival 18-6-2007  (Αναγνώστηκε 29298 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #50 στις: 21/06/07, 22:27 »
Κ εγω για μπουκαλια στη Τζουλιετ εμαθα...Τελικα η βλαχια δν φευγει απο πανω μας με τπτ...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #51 στις: 21/06/07, 22:30 »
Πώς σας φάνηκε τελικά η συναυλία;  Εγώ πέρασα πολύ καλύτερα από πέρσι, αν και ο Uli Roth δε νομίζω να ήταν τελικά πολύ καλή ιδέα...   ::)
δε θέλω να σε προσβαλλω αλλα μαλλον θα είσαι μια απο τις πολλες που ηταν στη συναυλια που ξερανε μονο το rock you like a hurricane,still loving you και τα λοιπά εμπορικά τραγουδια τους.Δε λεω κομματάρες ειναι κι αυτα αλλα μην υποτιμάμε τον Roth.ο Roth είναι guitar hero κοπελιά και ηρθε με τους Scorpions.
εσυ φαντάζομαι οτι μετά θα πήγες στα μπουζουκια στην παραλιακή.ακου κακη ιδεα ο Roth.Εδω πέρα ειναι guitar forum.δεν ειναι για ανίδεους.εστω και λίγο να έπαιζες κιθάρα θα ηξερες τι σημαίνει Uli Roth.του χρόνου π.χ. αν έρθουνε με τον Μ. Schenker θα πεις πάλι οτι ειναι κακη ιδέα?ικάνη σ' εχω.σορυ αν σε πρόσβαλα αλλα με αυτα που ακούω τι να κάνω!

Μην ανησυχείς, φίλε μου, ξέρω ότι δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι το χάρισμα να εκφέρουν γνώμη για κάτι χωρίς εμπάθεια για όποιον δεν ασπάζεται τις ίδιες απόψεις με αυτούς και να μπορούν να αποδέχονται μια διαφορετική γνώμη.  Άλλωστε, φαντάζομαι είσαι πολύ νέος κι έχεις πολλά να μάθεις ακόμα. 
Αν πέρασες καλά στη συναυλία και το χάρηκες που άκουσες το ίνδαλμά σου, χαίρομαι για σένα.  Εγώ αυτό που παρατήρησα είναι πως ως κιθαρίστας ο Roth είναι βέβαια φοβερός δεξιοτέχνης, αλλά δεν παύει να παίζει εξεζητημένα και ιντιβιντουαλιστικά, και το στυλ αυτό δεν ταιριάζει με αυτό που κάνουν οι Scorps τα τελευταία 30 χρόνια.  Εκείνη την ώρα δεν ακουγόταν να παίζει ένα συγκρότημα ενιαίο, παρά μια μπάντα από τη μια κι ένας κιθαρίστας από την άλλη που δεν κολλάει στο όλο με τίποτα.  Και όσο και άσχετη να με βρίσκεις από κιθάρα, ξέρω αυτό το πολύ απλό πράγμα, ότι δηλαδή ένα συγκρότημα για να σταθεί ως τέτοιο πρέπει να παίζουν όλοι σαν ένας άνθρωπος, και όχι 5 άνθρωποι για να κάνει φιγούρα με τη δεξιοτεχνία του ο ένας.  Για να προβληθεί σωστά το ταλέντο του θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να παίξει με ένα άλλο συγκρότημα που να αναδεικνύει αυτό που κάνει. 
Το σχόλιο για την παραλιακή πλάκα είχε, με έκανες και γέλασα, γι΄ αυτό δεν σου κρατάω κακία.  Νά ΄σαι καλά και κράτα ανοιχτά το μυαλό και την καρδιά σου, γιατί οι άνθρωποι είμαστε πολύυυυυυ διαφορετικοί σε πολλάαααα πράγματα μεταξύ μας.
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #52 στις: 21/06/07, 23:07 »
Κανα βιντεάκι παίζει για μας ;;;   :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος KostasVap

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #53 στις: 22/06/07, 01:29 »
Παράθεση
Εγώ αυτό που παρατήρησα είναι πως ως κιθαρίστας ο Roth είναι βέβαια φοβερός δεξιοτέχνης, αλλά δεν παύει να παίζει εξεζητημένα και ιντιβιντουαλιστικά, και το στυλ αυτό δεν ταιριάζει με αυτό που κάνουν οι Scorps τα τελευταία 30 χρόνια.  Εκείνη την ώρα δεν ακουγόταν να παίζει ένα συγκρότημα ενιαίο, παρά μια μπάντα από τη μια κι ένας κιθαρίστας από την άλλη που δεν κολλάει στο όλο με τίποτα.  Και όσο και άσχετη να με βρίσκεις από κιθάρα, ξέρω αυτό το πολύ απλό πράγμα, ότι δηλαδή ένα συγκρότημα για να σταθεί ως τέτοιο πρέπει να παίζουν όλοι σαν ένας άνθρωπος, και όχι 5 άνθρωποι για να κάνει φιγούρα με τη δεξιοτεχνία του ο ένας.  Για να προβληθεί σωστά το ταλέντο του θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να παίξει με ένα άλλο συγκρότημα που να αναδεικνύει αυτό που κάνει.


Θέλω να σου κάνω μια ερώτηση, χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας... Κουβέντα κάνουμε άλλωστε. Έχεις ακούσει κανέναν δίσκο με Roth? Είτε τους 5 που ειχε κυκλοφορίσει με τους  Scorpions, είτε τους δίσκους των Electric Sun, είτε τα solo albums του? Το οτι τοτε ακούγονταν πραγματικά σαν 2 μπάντες πισω στι δεκαετία του 70, έκανε τον roth να θέλει να φύγει από τη μπάντα. Γιατι άλλους στόχους είχε η μπάντα, και άλλους ο uli.. Ο uli ποτε δεν γούσταρε  ροκσταριλίκι. Εγώ θεωρώ οτι ο uli ήταν πολύ μπροστά απο την εποχή του ως συνθέτης, και κανεις δεν μπορεί να αμφισβητήσει την επιρροή που άσκησε σε πολλούς μουσικους στο χώρο της rock μέχρι και σήμερα. Του αρέσει δεν του αρεσει κάποιου ο roth και ο οποιοσδήποτε roth, σε κάποια πραγματα πρέπει να είμαστε αντικειμενικοι.. :)
« Τελευταία τροποποίηση: 22/06/07, 01:31 από crissoliva »
"...life imitates art far more than art imitates life."

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #54 στις: 22/06/07, 02:15 »
Παράθεση
Εγώ αυτό που παρατήρησα είναι πως ως κιθαρίστας ο Roth είναι βέβαια φοβερός δεξιοτέχνης, αλλά δεν παύει να παίζει εξεζητημένα και ιντιβιντουαλιστικά, και το στυλ αυτό δεν ταιριάζει με αυτό που κάνουν οι Scorps τα τελευταία 30 χρόνια.  Εκείνη την ώρα δεν ακουγόταν να παίζει ένα συγκρότημα ενιαίο, παρά μια μπάντα από τη μια κι ένας κιθαρίστας από την άλλη που δεν κολλάει στο όλο με τίποτα.  Και όσο και άσχετη να με βρίσκεις από κιθάρα, ξέρω αυτό το πολύ απλό πράγμα, ότι δηλαδή ένα συγκρότημα για να σταθεί ως τέτοιο πρέπει να παίζουν όλοι σαν ένας άνθρωπος, και όχι 5 άνθρωποι για να κάνει φιγούρα με τη δεξιοτεχνία του ο ένας.  Για να προβληθεί σωστά το ταλέντο του θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να παίξει με ένα άλλο συγκρότημα που να αναδεικνύει αυτό που κάνει.


Θέλω να σου κάνω μια ερώτηση, χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας... Κουβέντα κάνουμε άλλωστε. Έχεις ακούσει κανέναν δίσκο με Roth? Είτε τους 5 που ειχε κυκλοφορίσει με τους  Scorpions, είτε τους δίσκους των Electric Sun, είτε τα solo albums του? Το οτι τοτε ακούγονταν πραγματικά σαν 2 μπάντες πισω στι δεκαετία του 70, έκανε τον roth να θέλει να φύγει από τη μπάντα. Γιατι άλλους στόχους είχε η μπάντα, και άλλους ο uli.. Ο uli ποτε δεν γούσταρε  ροκσταριλίκι. Εγώ θεωρώ οτι ο uli ήταν πολύ μπροστά απο την εποχή του ως συνθέτης, και κανεις δεν μπορεί να αμφισβητήσει την επιρροή που άσκησε σε πολλούς μουσικους στο χώρο της rock μέχρι και σήμερα. Του αρέσει δεν του αρεσει κάποιου ο roth και ο οποιοσδήποτε roth, σε κάποια πραγματα πρέπει να είμαστε αντικειμενικοι.. :)

Το παραπάνω σχόλιο σου φίλε Criss, δεν είναι όμως αντικειμενικό από μόνο του!
Αντικειμενικότητα κ μουσική δεν πάνε μαζί.
Εγώ παραδείγματος χάρη, όταν ακούω περί ιντιβιντουαλισμού κ εξεζητημένου παιξίματος, ξινίζω λίγο (χωρίς παρεξήγηση το λέω)!
Είναι αυτόματη αντίδραση του προσωπικού γούστου.
Γιατί έχω ακούσει όλα αυτά που ανέφερες, κ δεν μου αρέσει που οι Scorps τράβηξαν αυτό το δρόμο. Προτιμούσα τον άλλο.
Όμως, κάθε άποψη δεκτή κ σεβαστή.
Εξάλλου από το setlist καταλαβαίνω ότι κ o Uli δεν κάνει κ την καλύτερη επιλογή των κομματιών του!

Αγαπητή ΡΕΑ, σε προκαλώ να ακούσεις το Fly To The Rainbow των Scorpions κ να επανέλθεις.

The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #55 στις: 22/06/07, 09:47 »
Ακριβώς επειδή έχω ακούσει και το Fly to the rainbow και το Taken by force (τα ακούω όταν η παραλιακή είναι κλειστή  ;D ) ξενέρωσα με την εμφάνιση του Roth.  Βέβαια ίσως για τις ανάγκες των άλμπουμ να είχαν προσέξει περισσότερο ώστε ο ήχος τους να βγαίνει πιο δεμένος, αλλά στις συναυλίες δεν υπάρχουν κολπάκια που μπορείς να κάνεις για να καλυφθούν αυτά τα προβλήματα.  Σέβομαι το ότι σας αρέσει, παιδιά, δικαίωμά σας, αλλά εγώ είχα μονίμως την αίσθηση πως με το παίξιμό του "ξεχείλωνε" τα κομμάτια, για το αισθητήριό μου καθόλου δεν ταιριάζουν αυτά τα παρατραβηγμένα σόλα στο στυλ των Scorpions.  Γι΄ αυτό και καθιερώθηκε ο Jabs ως lead κιθαρίστας, γιατί είναι πιο low profile.  Kαι το τραγούδι τι το θέλει ο ευλογημένος;  Γιατί μη μου πείτε πως σας αρέσει και η φωνή του;  Αν δεν επιδιώκει να προβάλλεται και να κάνει φιγούρα γιατί δεν παίζει αυτός απλά την κιθάρα του όσο πιο καλά μπορεί και να αφήσει το τραγούδι για τον τραγουδιστή που το κατέχει;
« Τελευταία τροποποίηση: 22/06/07, 11:27 από ΡΕΑ »
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #56 στις: 22/06/07, 10:03 »
Ντροπή και μονο αυτό..... Υπηρχε δλδ καποιος που προτιμουσε να δει τους Scorpions χωρις τον Uli;;;;; Και μαλιστα μιλαμε για ενα συγκροτημα που χει ερθει τοσες φορες στο προσφατο παρελθόν με τη κανονικη του συνθεση;;;; Μαλλον τελικα τα σταδια για το wind of change κ το stilll loving you γεμιζουν ακομα.... κ σιγουρα σ αυτα δε χρειαζεται να παιξει ο Uli..
Οποιος δε ξερει ας μη μιλαει καλυτερα!!!
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #57 στις: 22/06/07, 10:20 »
Ντροπή και μονο αυτό..... Υπηρχε δλδ καποιος που προτιμουσε να δει τους Scorpions χωρις τον Uli;;;;; Και μαλιστα μιλαμε για ενα συγκροτημα που χει ερθει τοσες φορες στο προσφατο παρελθόν με τη κανονικη του συνθεση;;;; Μαλλον τελικα τα σταδια για το wind of change κ το stilll loving you γεμιζουν ακομα.... κ σιγουρα σ αυτα δε χρειαζεται να παιξει ο Uli..
Οποιος δε ξερει ας μη μιλαει καλυτερα!!!

Άντε πάλι από την αρχή!
Γιατί είναι ντροπή φίλε fuZZed?
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #58 στις: 22/06/07, 10:41 »
σαυτο εχεις απολυτα αδικο και μαλλον εισαι βαζελος!( ;D ;D ;D ;D)Το καραισκακη ειναι απο τα λιγα γημεδα στην ευρωπη που εχεο τετοια ακοθστικη..για υτο και 33000 μεσα ακουγμαστε σα 60000.Εγω που ημουν στο πεταλο τερμα πανω ακουγα τον ηχο καμπανα

Γαύρος είμαι αλλά τα στραβά τα λέω. [offtopic] Αν σου πω οτι δε πάω το Κόκκαλη θα πει οτι δεν είμαι γαύρος?? [/offtopic]
Οι θεατές ακούγονταν, οι τραγουδιστές όμως με δυσκολία...
Ήμουν λίγο πιο πίσω από τις κεντρικές κερκίδες, και η σκηνή ήταν πολύ μακριά. Μου φαίνεται μόνο αρένα πρέπει να λέει ή τα ηχεία της συναυλίας ήταν λίγα..
βιντεάκι δε παίζει φώτο παίζει:

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #59 στις: 22/06/07, 17:27 »
Οποιος δε ξερει ας μη μιλαει καλυτερα!!!

Ενώ όταν μιλάνε οι γνώστες, το κάνουν σωστά, και με δεκτικότητα στις απόψεις των άλλων. Εδω όλοι έχουν δικαίωμα να μιλήσουν, όχι μόνο αυτοί που ξέρουν τι μάρκα είναι το βρακί του Roth και του κάθε Roth (ναι ,καλά διάβασες). Πάντως έχεις δίκιο:

Ντροπή και μονο αυτό.....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος KostasVap

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #60 στις: 22/06/07, 18:58 »
.  Kαι το τραγούδι τι το θέλει ο ευλογημένος;  Γιατί μη μου πείτε πως σας αρέσει και η φωνή του;  Αν δεν επιδιώκει να προβάλλεται και να κάνει φιγούρα γιατί δεν παίζει αυτός απλά την κιθάρα του όσο πιο καλά μπορεί και να αφήσει το τραγούδι για τον τραγουδιστή που το κατέχει;

Καλα... σ' αυτο έχεις δίκιο..Τόσες κομματάρες εγραψε και με τους electric sun και τις χαντακωσε με την σκατοφωνή του ;D ;D Πάντως βρες και ακουσε και τα In Trance, Virgin Killer  και Tokyo Tapes. ;)
"...life imitates art far more than art imitates life."

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #61 στις: 22/06/07, 21:25 »
Όχι, δεν θα προτιμούσα να ακούσω τους Scorpions χωρίς τον Roth, γιατί τώρα τον άκουσα και έχω άποψη, την οποία στηρίζω με επιχειρήματα, κάτι που κανένας από σας που τον θαυμάζετε δεν κάνει.  Όλοι περιορίζεστε σε αναθεματισμούς και εκφράσεις λατρείας του στυλ "φοβερός κιθαρίστας" και τα ρέστα που εμένα δε μου λένε τίποτα.  Ποιός είναι για σας ο φοβερός κιθαρίστας;  Αυτός που κάνει ταχύτατες εναλλαγές δακτύλων, γρήγορα ανεβοκατεβάσματα και πετυχημένους αυτοσχεδιασμούς;  Για μένα αυτά όλα δεν κάνουν ένα καλό μουσικό, μόνο έναν καλό τεχνίτη.  Ο πραγματικός καλλιτέχνης-μουσικός δε φαίνεται από τη δεξιοτεχνία μόνο, αλλά κυρίως από το αν μπορεί να συγκινήσει και να ξεσηκώσει.  Όχι μόνο αυτούς που ξέρουν το ίδιο όργανο, αλλά όλους αυτούς που τον ακούν.  Για να το καταφέρει αυτό δεν παίζει με τα δάχτυλα, παίζει με την ψυχή του και αυτό ο κόσμος το εισπράττει ΠΑΝΤΑ.  Οι Scorpions καταφέρνουν να συγκινούν (Still loving you) και να ξεσηκώνουν (Rock you like a hurricane) επί 30 συναπτά έτη.  Ο κύριος Roth - πρέπει να το παραδεχτείτε όσοι ήσασταν εκεί και τον ακούσατε - δεν κατάφερε ούτε το ένα ούτε το άλλο.  Παρέλαβε ένα στάδιο ανεβασμένο εκεί που μπορεί να το ανεβάσει ένα Holiday και με το πρώτο τραγούδι που έπαιξε έβαλε το μισό για ύπνο.  Μιλάω σοβαρά, έβλεπα ανθρώπους να χαρμουριούνται.  Ε, δεν μπορεί, κάτι έκανε κι εκείνος λάθος.  Εσείς που τον έχετε για ίνδαλμα ίσως - όταν κατακτήσετε την τεχνική σας - να παίξετε καλύτερα από αυτόν, αν βάλετε την ψυχή σας σε αυτό που παίζετε.  Και μην πιπιλάτε αυτήν την καραμελίτσα, ότι πάει κόσμος άσχετος, δεν πάνε τόσες χιλιάδες κόσμος 3 συνεχόμενα χρόνια και γεμίζουν το Καραϊσκάκη μόνο για 2-3 τραγούδια.  Δεν τους βάζουν μέσα τζάμπα, εισιτήριο πληρώνουν.  Να έχουμε και λίγο επαφή με την πραγματικότητα.  Επίσης κάποιος που δεν κατάφερε να γίνει Rockstar είναι πάααααρα πολύ εύκολο να αποποιείται τον τίτλο, αν τον είχε κατακτήσει ο ίδιος όμως δεν θα του κακόπεφτε καθόλου.  Το ξέρω πως είστε νέοι και εντυπωσιάζεστε εύκολα, αλλά ακούστε και μια διαφορετική άποψη και σκεφτείτε τη χωρίς εμπάθειες και ονοματολατρείες.
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος King_of_Angmar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #62 στις: 23/06/07, 19:18 »


Το βίντεο προς απάντηση αυτού που είπες πως ο Roth δεν μπορεί να ξεσηκώσει τον κόσμο...

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #63 στις: 23/06/07, 19:58 »
Λοιπόν για να τελειώνουμε με το θέμα:

1) O Roth έφυγε οικοιοθελώς από το συγκρότημα! Συνεπώς, μπορούσε να έχει όλη τη φήμη του κόσμου, κ τώρα ο Jabs να ήταν σπίτι του!

2) Ο Roth είναι ένας κιθαρίστας, που δεν θα αρκεστεί στην απλή διεκπεραίωση των τραγουδιών. Γι' αυτό μερικές φορές τα ξεχειλώνει! Λάθος του συγκροτήματος που δεν καθόρισαν από πριν πώς θα εκτελέσουν τα τραγούδια!

3) Φοβερός κιθαρίστας είναι αυτός που με τις συνθέσεις του, σε αγγίζει. Ότι κ να μου πείτε ο Jabs, ένα τραγούδι δεν έχει γράψει σωστό. Καλά να 'ναι ο Rudolf!

4) Κάποιες φορές πρέπει να χαμηλώνεις κ εσύ τα standard σου κ να παίζεις αυτό που ζητάει ο κόσμος. Αλλιώς ας μην ερχόσουν καθόλου! Αυτό που θέλω να πω είναι ας μη τραγουδήσεις μια φορά!

5) Αν ο κόσμος κοιμήθηκε με το Pictured Life κ με το Speedy's Coming, τότε δεν μένει παρά να τα ακούσουν ώστε να τους είναι γνωστά την επόμενη φορά. Μόνο για το Dark Lady δέχομαι ότι δεν είναι συναυλιακό!

The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #64 στις: 23/06/07, 20:28 »

3) Φοβερός κιθαρίστας είναι αυτός που με τις συνθέσεις του, σε αγγίζει. Ότι κ να μου πείτε ο Jabs, ένα τραγούδι δεν έχει γράψει σωστό. Καλά να 'ναι ο Rudolf!



Πως ομως τα παιζει ο rudolf Και πως ο jabs?Ωρες ωρες νομιζω πως ο rudolf ειναι κουλός!

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #65 στις: 23/06/07, 21:18 »
Ο Roth έφυγε για τους δικούς του λόγους. Είναι κρίμα να θάβουμε ένα καλλιτέχνη του βεληνεκούς του γιατί όπως και να το κάνουμε ο Roth είναι Roth (και μιλάω εγώ που δεν μου άρεσε με Scorpions).

Ο Jabs έκατσε καλά στους Scorpions γιατί πήγε με τα νερά τους κατά τη γνώμη μου. Ναι, ξεσηκώνουν τα γήπεδα συνέχεια, ναι τα κομμάτια τους είναι κάποια διαχρονικά και ναι ο Jabs δεν έγραψε ούτε ένα κομμάτι.

Προσωπικά βαρέθηκα να πηγαίνω να τους ακούω (έχω πάει 6-7 φορές) αλλά όπως και να το κάνουμε παραμένει μια ιστορική μπάντα.

PS: Παρακαλώ όσοι διαφωνείτε να έχετε επιχειρήματα για το αντίθετο, μην διαφωνείτε μόνο χάρην διαφωνίας, δεν γίνεται συζήτηση έτσι.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 196
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δε σηκώνω τσαμπουκάδες.
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #66 στις: 23/06/07, 21:38 »
http://www.youtube.com/watch?v=eLZyVfyBqAw

Το βίντεο προς απάντηση αυτού που είπες πως ο Roth δεν μπορεί να ξεσηκώσει τον κόσμο...


Φίλε, King_of_Angmar, ομολογώ ότι διάλεξες μια από τις καλύτερες στιγμές της συναυλίας - παρόλο που το κομμάτι δεν είναι ολόκληρο - και ο λόγος είναι ότι o Roth περέμεινε στα πλαίσια του κομματιού και δεν αυτοσχεδίασε υπερβολικά, κάτι που έκανε προς το τέλος, βέβαια.   ::)  Εγώ όμως αναφερόμουν συνολικά σε όλη την παρουσία του συγκροτήματος μαζί του, που επαναλαμβάνω κατά τη γνώμη μου δεν έδενε αρμονικά.  Επίσης άλλη αίσθηση έχεις όταν είσαι μπροστά στη σκηνή και άλλη από τις κερκίδες.  Εγώ από τη θύρα 7 εισέπραττα όλα τα σκαμπανεβάσματα στη συμμετοχή του κόσμου.

Και θέλω να πω - τώρα που έπεσαν οι τόνοι και βλέπω ότι μπορούμε να μιλήσουμε επί της ουσίας - ότι δεν θεωρώ υπεύθυνο μόνο το Roth για την κακή παρουσία, αλλά όλο το συγκρότημα.  Θα έπρεπε να είχαν φροντίσει ο ήχος τους να είναι πιο προσεγμένος.  Αλλιώς, αν δεν μπορούν να ξεπεράσουν ακόμη τις διαφορές που τους χώριζαν από τη δεκαετία του 70, ας μην εμφανίζονταν μαζί. 

Το ότι όμως πολλοί από εσάς χαρήκατε που ακούσατε το συγκεκριμένο καλλιτέχνη γιατί σας είναι γνωστός και αρεστός από τη συνολική δουλειά του, αυτό το σέβομαι.  Το να δέχομαι προσωπική επίθεση όμως επειδή εγώ - που δεν έχω ασχοληθεί με την υπόλοιπη δουλειά του και ίσως και να μη με ενδιαφέρει - εξέφρασα μια αντίθετη άποψη, αυτό δεν μπορούσα να το ανεχτώ και με ανάγκασε να τραβήξω την αντιπαράθεση, κάτι που δεν ήταν καθόλου πρόθεσή μου.  Δεν υπήρχε όμως περίπτωση να μη μιλήσω, όπως απαίτησαν κάποιοι.  Να σωπαίνουν και να ντρέπονται πρέπει μόνο όσοι δεν ξέρουν να συζητούν με σεβασμό για τις απόψεις του συνομιλητή τους.
I told you, that we could fly, cause we all have wings. 
But some of us don 't know why.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #67 στις: 24/06/07, 04:00 »
http://www.youtube.com/watch?v=eLZyVfyBqAw

Το βίντεο προς απάντηση αυτού που είπες πως ο Roth δεν μπορεί να ξεσηκώσει τον κόσμο...


Φίλε, King_of_Angmar, ομολογώ ότι διάλεξες μια από τις καλύτερες στιγμές της συναυλίας - παρόλο που το κομμάτι δεν είναι ολόκληρο - και ο λόγος είναι ότι o Roth περέμεινε στα πλαίσια του κομματιού και δεν αυτοσχεδίασε υπερβολικά, κάτι που έκανε προς το τέλος, βέβαια.   ::)  Εγώ όμως αναφερόμουν συνολικά σε όλη την παρουσία του συγκροτήματος μαζί του, που επαναλαμβάνω κατά τη γνώμη μου δεν έδενε αρμονικά.  Επίσης άλλη αίσθηση έχεις όταν είσαι μπροστά στη σκηνή και άλλη από τις κερκίδες.  Εγώ από τη θύρα 7 εισέπραττα όλα τα σκαμπανεβάσματα στη συμμετοχή του κόσμου.

Και θέλω να πω - τώρα που έπεσαν οι τόνοι και βλέπω ότι μπορούμε να μιλήσουμε επί της ουσίας - ότι δεν θεωρώ υπεύθυνο μόνο το Roth για την κακή παρουσία, αλλά όλο το συγκρότημα.  Θα έπρεπε να είχαν φροντίσει ο ήχος τους να είναι πιο προσεγμένος.  Αλλιώς, αν δεν μπορούν να ξεπεράσουν ακόμη τις διαφορές που τους χώριζαν από τη δεκαετία του 70, ας μην εμφανίζονταν μαζί. 

Το ότι όμως πολλοί από εσάς χαρήκατε που ακούσατε το συγκεκριμένο καλλιτέχνη γιατί σας είναι γνωστός και αρεστός από τη συνολική δουλειά του, αυτό το σέβομαι.  Το να δέχομαι προσωπική επίθεση όμως επειδή εγώ - που δεν έχω ασχοληθεί με την υπόλοιπη δουλειά του και ίσως και να μη με ενδιαφέρει - εξέφρασα μια αντίθετη άποψη, αυτό δεν μπορούσα να το ανεχτώ και με ανάγκασε να τραβήξω την αντιπαράθεση, κάτι που δεν ήταν καθόλου πρόθεσή μου.  Δεν υπήρχε όμως περίπτωση να μη μιλήσω, όπως απαίτησαν κάποιοι.  Να σωπαίνουν και να ντρέπονται πρέπει μόνο όσοι δεν ξέρουν να συζητούν με σεβασμό για τις απόψεις του συνομιλητή τους.


παιδακια για να ληγει το θεμα...
ο καθενας εχει την αποψη του..
δεν υπαρχει λαθεμενη η σωστη αποψη,μιας και ειναι τελειως αντιφατικο να βαζεις αυτες τις 2 λεξεις μπροστα απ την λεξη ΑΠΟΨΗ!
σεβαστειτε την αποψη του καθενας and move on..:)
ουτε εμενα μ αρεσει ο Uli,αν και εχω ολη την δισκογραφια των Scorps και εχω ακουσει και καποιο μερος απ την προσωπικη του δουλεια΄..
τον σεβομαι απολυτως σαν καλλιτεχνη,αλλα οι Scorps μ αρεσαν περισσοτερο μετα τον Uli...πολυ απλα...δεν ειναι κακο  να μην αρεσει σε καποιον κατι που εγω η εσυ θεωρεις γαματο!!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος KostasVap

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #68 στις: 24/06/07, 17:37 »
Λοιπόν για να τελειώνουμε με το θέμα:

1) O Roth έφυγε οικοιοθελώς από το συγκρότημα! Συνεπώς, μπορούσε να έχει όλη τη φήμη του κόσμου, κ τώρα ο Jabs να ήταν σπίτι του!

2) Ο Roth είναι ένας κιθαρίστας, που δεν θα αρκεστεί στην απλή διεκπεραίωση των τραγουδιών. Γι' αυτό μερικές φορές τα ξεχειλώνει! Λάθος του συγκροτήματος που δεν καθόρισαν από πριν πώς θα εκτελέσουν τα τραγούδια!

3) Φοβερός κιθαρίστας είναι αυτός που με τις συνθέσεις του, σε αγγίζει. Ότι κ να μου πείτε ο Jabs, ένα τραγούδι δεν έχει γράψει σωστό. Καλά να 'ναι ο Rudolf!

4) Κάποιες φορές πρέπει να χαμηλώνεις κ εσύ τα standard σου κ να παίζεις αυτό που ζητάει ο κόσμος. Αλλιώς ας μην ερχόσουν καθόλου! Αυτό που θέλω να πω είναι ας μη τραγουδήσεις μια φορά!

5) Αν ο κόσμος κοιμήθηκε με το Pictured Life κ με το Speedy's Coming, τότε δεν μένει παρά να τα ακούσουν ώστε να τους είναι γνωστά την επόμενη φορά. Μόνο για το Dark Lady δέχομαι ότι δεν είναι συναυλιακό!


+1000000000000000000000000
"...life imitates art far more than art imitates life."

Αποσυνδεδεμένος Uli Roth

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #69 στις: 24/06/07, 20:44 »
Γιά μένα oi Scorpions είναι μια μπάντα που δεν έχει να επιδείξει μόνο τα hits της απο τα eighties.Είναι από τις λίγες μπάντες που και οι νέες της δουλειές ειναι παρα παρα πολυ καλές και το παρελθόν της πίσω στα 70s είναι πολύ καλό(αντικειμενικότατα ετσι? :P).τώρα αν εσείς θέλετε να ακούτε κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια τι να σας πω.είστε κολλημένοι.εμένα θα με πείτε κολλημένο με τον Roth και ναι είμαι.αλλα ποτέ δεν υποτίμησα τον jabs.εξάλλου το ποστ που έκανα ήταν με αφορμή οτι ο Roth δεν ήταν καλή ιδέα.και βέβαια θα πουν τα hits τους ώστε όλοι να γουστάρουμε.ομως εχουν τοσες παλιές και νέες κομματάρες να παίξουν.αν εσεις πάτε κάθε χρόνο στη συναυλία τους για να ακούσετε 6-7 τραγούδια και χασμουριέστε στο fly to the rainbow,no comment.

οσο για κάτι ηρωνικά σχόλια για την αναφορά στην παραλιακή εγω πηγαίνω συχνά εκεί έτσι..αλλα στη συναυλία δεν πήγα ντυμένος για παραλιακή αλλα για συναυλία.γιατί εγώ π.χ. στη συναυλία είδα μία κοπέλα ντυμένη με οτι πιο κυριλέ είχε τίγκα στο μέικ άπ.αυτή σίγουρα ουτε speed is coming ήξερε,ούτε the zoo,oύτε love 'em or leave 'em.

τέσπα,αν του χρόνου δεν έρθουν me κάποιον special guest,οπως π.χ. Μ.Schenker(τι γ***τα που θα ήτανε ;D)
ποιος ο λόγος να πάμε πάλι.αυτός πιστέυω ήταν ο λόγος  πού φέτος ήρθαν με τον Roth.βέβαια όποιοι θέλουν από ένα συγκρότημα με 30 χρόνια ιστορίας να ακούσουν 6-7 τραγούδια να πηγαίνουν κάθε χρόνο που θα έρχονται να γουστάρουνε

Προς Ρέα:σόρυ αν είπα καμιά κουβέντα παραπάνω.θα έφταιγε ο ενθουσιασμός που ειδα τον Roth από κοντά.
οσο για αυτούς που το παίζουν ειρωνία :P
« Τελευταία τροποποίηση: 24/06/07, 20:50 από Uli Roth »
Godin και τα μυαλά στα κάγκελα...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #70 στις: 24/06/07, 21:09 »
π.χ. στη συναυλία είδα μία κοπέλα ντυμένη με οτι πιο κυριλέ είχε τίγκα στο μέικ άπ.αυτή σίγουρα ουτε speed is coming ήξερε,ούτε the zoo,oύτε love 'em or leave 'em.
ξέρω για ποιους είχε έρθει!Για τις Μεγαλύτερες μορφές της βραδιάς...





Hannibal...



έλα Sovolator και δωστα όλα!!!! ;D ;D
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #71 στις: 24/06/07, 22:24 »
π.χ. στη συναυλία είδα μία κοπέλα ντυμένη με οτι πιο κυριλέ είχε τίγκα στο μέικ άπ.αυτή σίγουρα ουτε speed is coming ήξερε,ούτε the zoo,oύτε love 'em or leave 'em.

ξέρω για ποιους είχε έρθει!Για τις Μεγαλύτερες μορφές της βραδιάς...





Hannibal...



έλα Sovolator και δωστα όλα!!!! ;D ;D


Πάντα, ;)



Eτοιμάσου θα ξανά έρθουμε Πάτρα από Σεπτέμβριο

… και θα σε ανεβάσω πάνω για Jamarisma   8) 8)

« Τελευταία τροποποίηση: 24/06/07, 22:33 από Stelios Sovolos »

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #72 στις: 24/06/07, 23:13 »
Όχι, δεν θα προτιμούσα να ακούσω τους Scorpions χωρίς τον Roth, γιατί τώρα τον άκουσα και έχω άποψη, την οποία στηρίζω με επιχειρήματα, κάτι που κανένας από σας που τον θαυμάζετε δεν κάνει.  Όλοι περιορίζεστε σε αναθεματισμούς και εκφράσεις λατρείας του στυλ "φοβερός κιθαρίστας" και τα ρέστα που εμένα δε μου λένε τίποτα.  Ποιός είναι για σας ο φοβερός κιθαρίστας;  Αυτός που κάνει ταχύτατες εναλλαγές δακτύλων, γρήγορα ανεβοκατεβάσματα και πετυχημένους αυτοσχεδιασμούς;  Για μένα αυτά όλα δεν κάνουν ένα καλό μουσικό, μόνο έναν καλό τεχνίτη.  Ο πραγματικός καλλιτέχνης-μουσικός δε φαίνεται από τη δεξιοτεχνία μόνο, αλλά κυρίως από το αν μπορεί να συγκινήσει και να ξεσηκώσει.  Όχι μόνο αυτούς που ξέρουν το ίδιο όργανο, αλλά όλους αυτούς που τον ακούν.  Για να το καταφέρει αυτό δεν παίζει με τα δάχτυλα, παίζει με την ψυχή του και αυτό ο κόσμος το εισπράττει ΠΑΝΤΑ.  Οι Scorpions καταφέρνουν να συγκινούν (Still loving you) και να ξεσηκώνουν (Rock you like a hurricane) επί 30 συναπτά έτη.  Ο κύριος Roth - πρέπει να το παραδεχτείτε όσοι ήσασταν εκεί και τον ακούσατε - δεν κατάφερε ούτε το ένα ούτε το άλλο.  Παρέλαβε ένα στάδιο ανεβασμένο εκεί που μπορεί να το ανεβάσει ένα Holiday και με το πρώτο τραγούδι που έπαιξε έβαλε το μισό για ύπνο.  Μιλάω σοβαρά, έβλεπα ανθρώπους να χαρμουριούνται.  Ε, δεν μπορεί, κάτι έκανε κι εκείνος λάθος.  Εσείς που τον έχετε για ίνδαλμα ίσως - όταν κατακτήσετε την τεχνική σας - να παίξετε καλύτερα από αυτόν, αν βάλετε την ψυχή σας σε αυτό που παίζετε.  Και μην πιπιλάτε αυτήν την καραμελίτσα, ότι πάει κόσμος άσχετος, δεν πάνε τόσες χιλιάδες κόσμος 3 συνεχόμενα χρόνια και γεμίζουν το Καραϊσκάκη μόνο για 2-3 τραγούδια.  Δεν τους βάζουν μέσα τζάμπα, εισιτήριο πληρώνουν.  Να έχουμε και λίγο επαφή με την πραγματικότητα.  Επίσης κάποιος που δεν κατάφερε να γίνει Rockstar είναι πάααααρα πολύ εύκολο να αποποιείται τον τίτλο, αν τον είχε κατακτήσει ο ίδιος όμως δεν θα του κακόπεφτε καθόλου.  Το ξέρω πως είστε νέοι και εντυπωσιάζεστε εύκολα, αλλά ακούστε και μια διαφορετική άποψη και σκεφτείτε τη χωρίς εμπάθειες και ονοματολατρείες.
Τελικα πες ο roth πιστευεις οτι ενας κιθαριστας της μοστρας με γρηγορα δαχτυλα?Ενας τεχνιτης μονο?Ενταξει τι να πω...
Τι σημαινει να ξεσηκωσει τον κοσμο?Οταν ο κοσμος που ειχε απο κατω(ο μισος τουλαχιστον) ουτε ξερει αυτα τα τραγουδια,ουτε αυτα τα τραγουδια ειναι μπαλαντες,ουτε ομως θελει να ακουσει και κατι διαφορετικο(αλλωστε αυτα ειναι παλιατζουρες) δεν μπορει να τον ξεσηκωσει..Για να αποδειξει ο roth Την αξια του επρεπε να ξεσηκωσει αυτον τον κοσμο???

Με τα πραδειγματα τραγουδιων που αμς δινεις τι μας κανεις να καταλαβουμε?Οτι τα καλα τραγουδια των σκορπιονς ειναι αυτα??Δηλαδη τα 3-4 εμπορικα κομματια τους?Ναι ενταξει ειναι και αυτα.

Ο ροθ μια χαρα μπορει να αποποιειεται τον τιτλο αυτον μιας και εφυγε απο το γκρουπ οταν ειδε οτι τα υπολοιπα μελη πηγαιναν προς πιο απλες και εμπορικες φορμες..(πριν το lovedrive δλδ-δισκαρα)

Εμεις οι νεοι εντυπωσιαζομαστε ευκολα εσεις οι γεροι? ::) ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #73 στις: 25/06/07, 01:17 »
π.χ. στη συναυλία είδα μία κοπέλα ντυμένη με οτι πιο κυριλέ είχε τίγκα στο μέικ άπ.αυτή σίγουρα ουτε speed is coming ήξερε,ούτε the zoo,oύτε love 'em or leave 'em.

ξέρω για ποιους είχε έρθει!Για τις Μεγαλύτερες μορφές της βραδιάς...





Hannibal...



έλα Sovolator και δωστα όλα!!!! ;D ;D


Πάντα, ;)



Eτοιμάσου θα ξανά έρθουμε Πάτρα από Σεπτέμβριο

… και θα σε ανεβάσω πάνω για Jamarisma   8) 8)



ΘΕΟΣ! :)
σε περιμενω ξανα!!  :)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Scorpio Festival 18-6-2007
« Απάντηση #74 στις: 25/06/07, 10:16 »

Τελικα πες ο roth πιστευεις οτι ενας κιθαριστας της μοστρας με γρηγορα δαχτυλα?Ενας τεχνιτης μονο?Ενταξει τι να πω...
Τι σημαινει να ξεσηκωσει τον κοσμο?Οταν ο κοσμος που ειχε απο κατω(ο μισος τουλαχιστον) ουτε ξερει αυτα τα τραγουδια,ουτε αυτα τα τραγουδια ειναι μπαλαντες,ουτε ομως θελει να ακουσει και κατι διαφορετικο(αλλωστε αυτα ειναι παλιατζουρες) δεν μπορει να τον ξεσηκωσει..Για να αποδειξει ο roth Την αξια του επρεπε να ξεσηκωσει αυτον τον κοσμο???

Με τα πραδειγματα τραγουδιων που αμς δινεις τι μας κανεις να καταλαβουμε?Οτι τα καλα τραγουδια των σκορπιονς ειναι αυτα??Δηλαδη τα 3-4 εμπορικα κομματια τους?Ναι ενταξει ειναι και αυτα.

Ο ροθ μια χαρα μπορει να αποποιειεται τον τιτλο αυτον μιας και εφυγε απο το γκρουπ οταν ειδε οτι τα υπολοιπα μελη πηγαιναν προς πιο απλες και εμπορικες φορμες..(πριν το lovedrive δλδ-δισκαρα)

Εμεις οι νεοι εντυπωσιαζομαστε ευκολα εσεις οι γεροι? ::) ::)


[/quote]
Οι γεροι μαλλον με το You and I και το send me an angel, αντε κ το no one like you που εχει κ «συγκινητικο» video clip, για οσους εμπειρους το χουν δει.
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
45 Απαντήσεις
17720 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/07, 01:19
από dead_men_walking
550 Απαντήσεις
142541 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/07, 15:38
από Moonchild_
9 Απαντήσεις
5426 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/07, 16:41
από Zeppelin
79 Απαντήσεις
26122 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/08, 20:34
από Σταυροφόρος
16 Απαντήσεις
7819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/07, 22:27
από sanders
8 Απαντήσεις
4536 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/07, 10:33
από Fteo
138 Απαντήσεις
37917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/10, 04:35
από YmiRLinG
1 Απαντήσεις
2373 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/10, 15:23
από Neikos
6 Απαντήσεις
4514 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 17:18
από Kiratzoharris