Αποστολέας Θέμα: Ο Μπατσος ΜΡ3 Οσοι σοκαρονται απο σκληρη Γλωσα παρακαλω μην το κατεβασουν!!  (Αναγνώστηκε 19403 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Αγαπητοι μου φιλοι γεια σας.. Ακουγοντας κατα τυχη ενα τραγουδι του Billy Joel (A mutter οf Trust) ενθουσιαστηκα απο την Μουσικη του και αποφασισα να το διασκευασω μα ελληνικους δικους μου στιχους.. Οσοι με ξερετε θα γνωριζετε οτι στους Στιχους μου χρησιμοποιω πολλες φορες Σκληρη γλωσσσα της καθημερινοτητος.. Θα σας παρακαλουσα σε οσους ειναι λιγο Πουριτανοι και σοκαρονται ευκολα, να μην το κατεβασουν..Ξερω επισης οτι η Φωνη θελει πολυ δουλεια ακομα.. Παρακαλω εξεταστε το Τραγουδι σαν Ιδεα σαν κατι το αστειο και οχι σαν δουλεια απο Τεχνικης αποψης..Περιγραφει την Αθηνα οπως την βλεπω εγω απο την σκοπια μου..The Dark side of town...Ετσι εζησα εγω την Πρωτευουσα και περιγραφω την σκοτεινη της πλευρα..Αγαπω την Αθηνα και μου λυπει πολυ.... αλλα ποτε δεν θα ηθελα να γινω.. μπατσος..Οι στιχοι ειναι Κατοχυρωμενοι.. Το ΜΡ3 ειναι εδω: http://www.filipidis.de/Mpatsos.mp3
Οι στιχοι ειναι:
Μαύρη  Μαυρίλα πλάκωσε στην Ομόνοια
Κλέφτες νταβατζήδες και Πρεζόνια
Όλοι τρέχουν για να βρούνε το Χρήμα
Κι οι τσιλιαδόροι δεν δίνουνε Σήμα...
)(
Χιλιάδες τύποι μες στους δρόμους αλάνια
Οι Αλβανοί πλημμυρίζουν λιμάνια
Τι με έπιασε κι ήρθα εδω με εσένα,
σε μία πόλη που είναι όλα κλεμμένα
)(
Οι Αφρικανοί μας πασάρουν Σιντακια
και οι Παπάδες παζαρεύουν παιδάκια
Τα κλεφτρόνια κάνουν σούζες στους Δρόμους
Τους έχουν γράψει στα απαυτά τους , τούς Νόμους..
)(
Παμε πιο κάτω λίγο στα Εξάρχεια
Οι αναρχικοί προετοιμάζουν Γκαζάκια
Θα τα ρίξουν αύριο στην Πορεία
Της Ποπης γίνεται με την Μπατσαρία
)(
Οι Χουλιγκάνοι τραβούν  για Αλεξάνδρας
Γαύροι, Βαζελοι, Χανούμια της Μπάλας
Οπλισμένοι με λοστούς και καδρόνια
Της που**νας, ειναι όλοι τους Ψώνια!!
)(
Κατηφορίζω στον Σταθμό στο Θησείο
Τι είναι αυτο που βλέπω.. Φαρμακείο..
Χάπια , Ενέσεις, έκσταση και Κόκα...
Τραβούν τα νιάτα σαν ζουζούνια στα Φώτα..
)(
Τρεις η Ώρα τραβώ παραλία
Πόρνες,  Τραβεστί, για Σεξ και λαγνεία
Γέροι ανώμαλοι που ψάχνουν  το κάτι
Μου κλείνουν μάτι γιατί είμαι Τεκνάκι..
)(
Δεν αντέχω πια αυτήν την Αθήνα
Τόσο Ωραία Πόλη τώρα τι κρίμα..
Παμε αγάπη μου σε άλλο κράτος..
Το αποφάσισα.. Θα γίνω ένας Μπάτσος!!
Σας ευχαριστω πολυ για την..ανεκτικοτητα σας..και ενα ευχαριστω στον  Billy Joel για την μουσικη του..Πολους χαιρετισμους απο Γερμανια.. Χρηστος..
« Τελευταία τροποποίηση: 09/07/05, 15:18 από Yet! »
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Φιλάρα ωραίο το τραγουδάκι σου...Μου άρεσε από πλευράς στίχου γιατί προβάλεις το μετά τις 12 πρόσωπο της Αθήνας και όχι μόνο. Η φωνή σου μου θυμίζει κάτι από τον συγχωρεμένο τον Μπονάτσο με πολλές ατέλειες όμως και γενικά παλαιότερο ροκ...80's,90's.Από πλευράς παραγωγής θα μπορούσε να είναι και καλύτερο λέω...Μπράβο...ωραίο
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Τελειως 80's... Μ' αρεσε αρκετα ομως... Με ταξιδεψε πισω...

Ειδικα το "Ελα μπατσε σ' αγαπω" ειναι καταπληκτικο σημειο...

Απλα μια καλυτερη ερμηνεια στην φωνη θα το ανεβαζε πολλες σκαλες... Εχω την αισθηση οτι ζοριζεσαι σε σημεια για να σου βγει η φωνη οπως θελεις...

Παντως οι κιθαρες ταιριαξαν πολυ με το ολο στιχουργικο και μουσικο συναισθημα του κομματιου και μ' αρεσαν ιδιαιτερα...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Παιδια, Χαιρομαι πολυ που σας αρεσε.. Πραγματικα μου αρεσει και εμενα πολυ ο Στιχος και νομιζω οτι ειναι πολυ Ρεαλιστικος.. Εχω να ερθω γυρω στα 6 Χρονια στην ΑΘΗΝΑ αλλα εκει μεγαλωσα και εζησα λογω της τοτε δουλειας μου παιζοντας Ντραμς σε σκυλαδικα για Τουριστες της ομορφης Πλακας,ακριβως οπως το περιγραφω.. Μετα την Δουλεια στις 3 και μιση το Βραδυ πηγαιναμε για φαγητο Παραλια η στην οδο Αθηνάς στα Πατσατσιδικα, και ζουσαμε την Αθηνα  απο την Σκοτεινη της Πλευρα.. Επειδη ειμαι και λιγο ψιλοαναρχικος τυπος ασχοληθηκα απο μικρος με Πειρατικους Σταθμους, Ροκ μουσικη,και δουλευοντας εδικα με την Νυχτα γνωρισα πολλες Πορνες,Τραβεστι και σκοτεινους Τυπους και ετσι ξερω τα πραγματα απο πρωτο χερι...Οσο για την Φωνη εχετε δικιο.. Ζοριζομαι πολυ να βγαλω αυτους τους τονους και οσο εαν προσπαθησα δεν βγαινουν καλυτεροι... Ισως εαν ημουν Ελλαδα να ευρησκα τα καταληλα Ατομα και σιγουρα θα καναμε κατι  καλυτερο.. Εγω θα εβαζα τις ιδεες (που ειναι αρκετες..) και οι αλλοι θα εβαζαν την Τεχνη και την Φωνη... Αλλα εδω που μενω στην Γερμανια, οι Ελληνες ειναι λιγοστοι, απο Μουσικους..καθολου, και οι περισσοτεροι Μαγειρες και συνταξιουχοι.. Πολλους Χαιρετισμους.. Χρηστος..
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Μπράβο φίλε! Πολύ ωραίο πραγματικά! Όπως είπαν και οι προηγούμενοι θυμιζει πολυ 80's, πολύ ζωντανος ο στίχος σου και βγαζει συναισθημα!

Υ.Γ. Μου ηρθε  ορεξη να ξαναδω τα τσακάλια για πολλοστή φορα!
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Αγαπητοι μου φιλοι.. Ευχαριστω ολους σας για τα καλα σας λογια.. Το Τραγουδι το ξαναεγραψα παλι, προσπαθωντας να βελτιωσω ορισμενα σημεια που η φωνη εβγαινε δυσκολα..Νομιζω οτι τωρα ειναι αρκετα καλυτερο αλλα μου φαινεται οτι η Φωνη ειναι τωρα σε δυνατοτερη σταθμη απο οτι τα οργανα.. Αυτο δεν μου αρεσει και εχω μεγαλη δυσκολια να βρω το καταληλο αποτελεσμα λογω μικρης εμπειριας στην Μιξη Ηχητικων γιατι ειναι το πρωτο Τραγουδι που φτειαχνω με τον καινουργιο μου Μικτη BEHRINGER
UB1832FX-PRO EURORACK δουλευοντας με το  Wave Lab..Ετσι σας παρακαλω να μου πειτε την γνωμη σας.. Επειδη εχω το Master αποθηκευμενο στο Wave Lab , μπορω να το διωρθωσω... Το λινκ παρεμεινε το ιδιο δηλαδη εδω:
http://www.filipidis.de/Mpatsos.mp3
Σας ευχαριστω για την βοηθεια σας.. Χρηστος..
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Πραγματικά πολύ καλό αν και χρειάζεται άλλη φωνή για να πάει μπροστά...
Αν βρεις ένα σχήμα να παίζετε πιστεύω ότι θα είναι ό,τι καλύτερο!

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !

Αν βρεις ένα σχήμα να παίζετε πιστεύω ότι θα είναι ό,τι καλύτερο!
Τι εννοεις Γιαννη με <ένα σχήμα να παίζετε> ;
Το ξερω οτι η Φωνη δεν ειναι οτι το καλυτερο υπαρχει, αλλα δεν γινεται αλλιως.. Εμενα θα με ενδιεφερε η γνωμη σας τωρα αν απο τεχνικης αποψης ειναι καλο γιατι ειναι η πρωτη δουλεια που κανω με τον καινουργιο μου μικτη και το Πυκνωτικο Μικροφωνο.. Εδωσα αρκετα Χρηματα για τον μικτη και δεν ξερω ακομα αν αξιζει τα λεφτα του.. Χρειαστηκα πολλες ωρες μεχρι να τον ρυθμισω και να βρω τα καταληλα φωνητικα Εφε.. Εαν δεν αξιζει μπορω να τον γυρισω πισω..
Χαιρετισμους Χρηστος..
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Τι εννοεις Γιαννη με <ένα σχήμα να παίζετε> ;

Εννοώ ότι αν βρεις κάποιον να τραγουδάει και να φτιάξετε μια μπάντα ώστε να παίζετε δικές σας συνθέσεις θα είναι πολύ ωραία, το κομμάτι αυτό είναι πολύ καλό από κάθε άποψη.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Καλός ο Yet! «Ψαγμένος» στίχος! Όμορφο τραγούδι.
Ίσως θα έπρεπε να μιλήσεις με μερικές alterative/underground Ελληνικές μπάντες σχετικά με το τραγούδι αυτό. Είμαι σίγουρος πως θα ενδιαφέρει αρκετούς!!! ;)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος blue_jazz

  • kitharίστας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξαναγύρισα στη κλασσική. Και καλά έκανα!
    • Προφίλ
Ωραίοι οι στίχοι από την άποψη έκφρασης της άσχημης πλευράς της Αθήνας. Θα μ'άρεσε να το ακούσω και με άλλη μελοποίηση και χωρίς τα ενδιάμεσα στις στροφές, τουλάχιστον όχι με τον τρόπο που τα λες. Λιγο πιο "σκοτεινή" και μελαγχολική μουσική ίσως του πήγαινε καλύτερα
Ζωή δεν είναι οι ανάσες που παίρνεις. Είναι οι στιγμές που σου κόβουν την ανάσα.
Οι καλοί φίλοι φαίνονται στις στενοχώριες σου. Οι πολύ καλοί στις χαρές σου.

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Καλός ο Yet! «Ψαγμένος» στίχος! Όμορφο τραγούδι.
Ίσως θα έπρεπε να μιλήσεις με μερικές alterative/underground Ελληνικές μπάντες σχετικά με το τραγούδι αυτό. Είμαι σίγουρος πως θα ενδιαφέρει αρκετούς!!! ;)
Αχ Καρχαρια... Με βαζεις σε πειρασμους.. Εδω που ειμαι τα τραγουδια μου ειναι ο μονος τροπος μου επικοινωνιας με το Ελληνικο στοιχειο δηλαδη με Ελληνες της ΕΛΛΑΔΑΣ  και οχι της περιοχης μου που δεν υπαρχουν η ειναι μεγαλης ηλικιας... Οτι γραφω τα μελοποιω οσο μπορω καλυτερα με τις λιγες Τεχνικες και μουσικες Γνωσεις / Δυνατοτητες που διαθετω και τα μοιραζομαι με τους φιλους του Φορουμ.. Εαν ημουν στην Ελλαδα τα πραγματα θα ηταν για εμενα πολυ καλυτερα. Ετσι οπως ηταν πριν απο πολλα Χρονια που με μερικους καλους φιλους καναμε συναυλιες  και γεμιζαμε καργα τους συνοικιακους Κινηματογραφους στο Παγκρατι, Ηλιουπολη, Καμινια..παιζοντας Hard Rock απο Depp Perpl και Skorpions αλλα και την ξεφτιλα παιζοντας για τους Τουριστες το.. Σε αγαπαω με ακους του Σαλαμπαση..για Χιλιες Δραχμες την Βραδυα σε κεντρακια της Παλιας Πλακας.. Ολοι οι τοτε φιλοι μου και μελη του συγκροτηματος εγιναν σημερα Φιρμες Πχ. Ο Ανδρεας  Συμβουλοπουλος που παιζει σημερα Πληκτρα με τον Μικη Θεωδωρακη..Η ο Χρηστος Γκολιας που ειναι σημερα απιαστος και ακριβωπληρωμενος Μπουζουκτζης.. Εαν εχεις καποια Συγροτηματα να μου προτεινεις που θα ενδιαφερονταν για τους Στιχους μου η καποιες διευθυνσεις, θα μου εδινες μεγαλη χαρα..
Παράθεση
Λιγο πιο "σκοτεινή" και μελαγχολική μουσική ίσως του πήγαινε καλύτερα
Δεν ξερω blue_jazz αν εγω μπορουσα να γραψω καποια αλλη μουσικη που να ταιριαζει καλυτερα στους Στιχους... Ισως καποιος αλλος φιλος.. Εγω προς το παρον δεν εχω εμπνευση.. Η εμπνευση σε εμενα ερχεται τελειως απο μονη της, καποτε μια φορα τον Χρονο, καποτε συχνοτερα.. Οταν την κυνηγαω δεν ερχεται Τιποτα.. Αυτα λοιπον φιλοι μου... τωρα πρεπει να παω για Δουλεια μεσα στους Γερμανους και να αποχωριστω προσωρινα το Ονειρο που λεγεται Ελλαδα και Αθηνα.. Τα λεμε παλι...Χρηστος..
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Εαν ημουν στην Ελλαδα τα πραγματα θα ηταν για εμενα πολυ καλυτερα.
Καλά μην τα φαντάζεσαι και τόσο γαληνια.. θα προσγειωθείς απότομα....! :-\

Depp Perpl και Skorpions
Deep Purple και Scorpions ;)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
   Μπράβο φίλε μου, είσαι ο νέος Γαρδέλης ;D

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Παράθεση
Καλά μην τα φαντάζεσαι και τόσο γαληνια.. θα προσγειωθείς απότομα....!
Φιλε Καρχαρια.. Ισως να μην με καταλαβες καλα.. Εννοω οτι εαν ημουν στην Ελλαδα θα ειχα περισσοτερες δυνατοτητες να γνωρισω ατομα που κανουν Μουσικη, να μοιραστουμε τις ιδεες μας, την γνωμη μας και εντελως απλα να παιζουμε μαζι!! Το ονειρο μου δεν ειναι να φτασω καπου ψηλα, αλλα απλα  να εχω μια παρεα που εχει τα ιδια ενδιαφεροντα με εμενα.. Αυτο μου λειπει εδω και τιποτα περισσοτερο.. Οταν ερχομουν στην Ελλαδα πηγαινα συχνα στην Μπουατ της Πλακας την Απανεμια.. Αυτος ο χωρος με εκφραζει και γνωριζω επισης προσωπικα τον Ιδιοκτητη τον Ντικο..Κατι  τετοιο στην Γερμανια δυστυχως δεν υπαρχει και μου λυπει πολυ..
Παράθεση
Μπράβο φίλε μου, είσαι ο νέος Γαρδέλης
Αγαπητε φιλε bluechild τον αναφερομενο κυριο δεν τον ξερω προσωπικα και για αυτο δεν εκφερω γνωμη.. Αν οπως νομιζω το εννοεις ειρωνικα.. Κρατησε τετοια σχολια για τον εαυτο σου.. ;D ;D ;DΣαρκαστικα σχολια δεν ταιριαζουν σε ενα σοβαρο Φορουμ... Αν κανω λαθος διωρθωσε με...και κανε μου κατ αρχας  λιανα περι τινος Γαρδελη προκειται... Φιλικα.. Χρηστος..
« Τελευταία τροποποίηση: 03/08/05, 21:57 από Yet! »
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
   Όχι, δεν κάνεις λάθος. Ειρωνικά το είπα. Ο Γαρδέλης είναι φυσιογνωμία βιντεοταινιών 80s που έπαιζε με την μπάντα του τραγούδια τύπου "Με λένε Αλέξη, σε λένε Σοφία", "Άντε σπάσε ρε μαλ**α" κλπ. Άσχετα με το τί σου είπαν από πάνω, το τραγούδι είναι παρατράγουδο από άποψη στίχων. Και από μελωδικής γραμμής. Τα ρυθμικά του είναι εντάξει πάντως.

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Από ότι κοίταξα λίγο στα διάφορα μηνύματα σου, γράφεις συχνά τέτοια ειρωνικά σχόλια.. Το θεμα δεν ειναι εάν κάνεις Κριτική αλλά πως την κάνεις.. Εσύ δεν με ξέρεις καν και με ειρωνεύεσαι.. Αυτο δείχνει τον Προβληματικό χαρακτήρα σου.. Αυτά που γράφεις εγω τα θεωρώ απλά και λίαν επιεικώς.. Μ*λ*κίες... Κρατά λοιπόν την γνώμη σου για πάρτι σου και σταμάτα να λερώνεις τα διάφορα Ποστς  και ειδικά τα ΔΙΚΑ μου!!!
Απομονώσου στον τόπο και χρόνο σου και άσε τους άλλους ήσυχους!! :-X :-X
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Παράθεση
Καλά μην τα φαντάζεσαι και τόσο γαληνια.. θα προσγειωθείς απότομα....!
Φιλε Καρχαρια.. Ισως να μην με καταλαβες καλα.. Εννοω οτι εαν ημουν στην Ελλαδα θα ειχα περισσοτερες δυνατοτητες να γνωρισω ατομα που κανουν Μουσικη, να μοιραστουμε τις ιδεες μας, την γνωμη μας και εντελως απλα να παιζουμε μαζι!! Το ονειρο μου δεν ειναι να φτασω καπου ψηλα, αλλα απλα  να εχω μια παρεα που εχει τα ιδια ενδιαφεροντα με εμενα.. Αυτο μου λειπει εδω και τιποτα περισσοτερο.. Οταν ερχομουν στην Ελλαδα πηγαινα συχνα στην Μπουατ της Πλακας την Απανεμια.. Αυτος ο χωρος με εκφραζει και γνωριζω επισης προσωπικα τον Ιδιοκτητη τον Ντικο..Κατι  τετοιο στην Γερμανια δυστυχως δεν υπαρχει και μου λυπει πολυ..
To πρόβλημα είναι ότι εγώ κατάλαβα πολύ καλά, εσύ έθεσες λάθος την επιθυμία σου. Έπρεπε να το πεις "αν ήμουν στην Ελλάδα και ήμουν στην Αθήνα", ή μπορούσες ποιο γρήγορα να εκφραστείς έτσι "αν ήμουν στην Αθήνα". Γιατί δεν είναι το ίδιο να βρίσκεσαι κάπου στην Ελλάδα και να θες να παίξεις μουσική. Να γυρνάς σε "Μπουάτ της Πλάκας"... νομίζω ότι όλα τα Μπουάτ που μπορείς να βρεις εκτός Αθηνών της... πλάκας!!! ;D ;D ;D
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Θα συμφωνήσω με την πλειοψηφία των προλαλήσαντων.Το τραγούδι ανήκει σε μια άλλη εποχή.Φίλε yet δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να ακουστεί σήμερα με την μορφή που του έδωσες...Από την άλλη , ενώ δεν δείχνει να είναι σατυρικό , το κλείσιμο που κάνεις είναι άκρως ξεκάρφωτο και ιδιαιτέρως άκομψο θα έλεγα....κάτι όπως σε σατυρικά τραγούδια του Χάρυ κλυν που έβγαζε πριν από 25-30 χρόνια μου έκανε....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Από ότι κοίταξα λίγο στα διάφορα μηνύματα σου, γράφεις συχνά τέτοια ειρωνικά σχόλια.. Το θεμα δεν ειναι εάν κάνεις Κριτική αλλά πως την κάνεις.. Εσύ δεν με ξέρεις καν και με ειρωνεύεσαι.. Αυτο δείχνει τον Προβληματικό χαρακτήρα σου.. Αυτά που γράφεις εγω τα θεωρώ απλά και λίαν επιεικώς.. Μ*λ*κίες... Κρατά λοιπόν την γνώμη σου για πάρτι σου και σταμάτα να λερώνεις τα διάφορα Ποστς  και ειδικά τα ΔΙΚΑ μου!!!
Απομονώσου στον τόπο και χρόνο σου και άσε τους άλλους ήσυχους!! :-X :-X


lol ! Ένα σκληρό διαδικτυακό ανθρωπάκι που δεν ανέχεται την κριτική. Και με βάζει και στη θέση μου ! ;D Μου έφτιαξες τη διάθεση, να 'σαι καλά :)

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Παράθεση
Από ότι κοίταξα λίγο στα διάφορα μηνύματα σου, γράφεις συχνά τέτοια ειρωνικά σχόλια.. Το θεμα δεν ειναι εάν κάνεις Κριτική αλλά πως την κάνεις.. Εσύ δεν με ξέρεις καν και με ειρωνεύεσαι.. Αυτο δείχνει τον Προβληματικό χαρακτήρα σου.. Αυτά που γράφεις εγω τα θεωρώ απλά και λίαν επιεικώς.. Μ*λ*κίες... Κρατά λοιπόν την γνώμη σου για πάρτι σου και σταμάτα να λερώνεις τα διάφορα Ποστς  και ειδικά τα ΔΙΚΑ μου!!!
Απομονώσου στον τόπο και χρόνο σου και άσε τους άλλους ήσυχους!!

AAAx πέστα ρε Yet...πέστα ρε αγόρι μου που το ίδιο έλεγα και εγώ για τον parpen στις φάτσες αστείες και πήραν και το μέρος του κι όλας...περίπου ίδια η φάση που πέχτηκε....
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
AAAx πέστα ρε Yet...πέστα ρε αγόρι μου που το ίδιο έλεγα και εγώ για τον parpen στις φάτσες αστείες και πήραν και το μέρος του κι όλας...περίπου ίδια η φάση που πέχτηκε....

και παρόλα αυτά δεν νοείς ακόμη να καταλάβεις ότι αυτά που έγραφες ήταν φαιδρότητες , εκτός και αν εξέλαβες ως αδυναμία μου , το γεγονός ότι δεν σου απάντησα σεβόμενος την επιθυμία του Φάτσες Αστείες...

...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Δεν μου άρεσε καθόλου. Για τη φωνή τα'χουμε ξαναπεί. Επίσης η μελωδία είναι βαρετή (Πού'σαι Billy Joel να τ'ακούσεις; ). Οι στίχοι είναι εφηβικοί και κάνουν το τραγούδι να μοιάζει περισσότερο με παρωδία.

Γιατί δεν συνεργάζεσαι με κάποιον στιχουργό; Μερικές φορές δεν χρειάζεται να τα κάνουμε όλα μόνοι μας.

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
AAAx πέστα ρε Yet...πέστα ρε αγόρι μου που το ίδιο έλεγα και εγώ για τον parpen στις φάτσες αστείες και πήραν και το μέρος του κι όλας...περίπου ίδια η φάση που πέχτηκε....

και παρόλα αυτά δεν νοείς ακόμη να καταλάβεις ότι αυτά που έγραφες ήταν φαιδρότητες , εκτός και αν εξέλαβες ως αδυναμία μου , το γεγονός ότι δεν σου απάντησα σεβόμενος την επιθυμία του Φάτσες Αστείες...



Πλέον απαξιώ να δω και τα ποστ σου κύριε ΜΕΓΑΛΕ μουσικέ.... :-X


Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
96 Απαντήσεις
27246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/12/04, 20:49
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
2135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/07, 19:57
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
11 Απαντήσεις
4123 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/08, 10:37
από avatar_k83
5 Απαντήσεις
3585 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/08, 22:49
από Jezus
10 Απαντήσεις
4594 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/08, 23:54
από hot_sauce (φλουτσ)
16 Απαντήσεις
5842 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/09, 06:38
από mace
3 Απαντήσεις
2537 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/09, 19:07
από groovymood
2 Απαντήσεις
1882 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/09, 11:38
από kakoulis
1 Απαντήσεις
2470 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/10, 20:03
από tendril
1 Απαντήσεις
1788 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/10, 15:15
από Jezus