Αποστολέας Θέμα: ΤΗΕ PRODIGY - Live στην Θεσσαλονίκη !!  (Αναγνώστηκε 3057 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παιρνω για λιγο τον ρολο του μουσικου ανταποκριτη και αναφερω τις εμπειριες μου απο το Live των Prodigy στο (μ)ΠΑΟΚ Arena το Σαββατο το βράδυ!

Θα ξεκινησω απο το μοναδικο μου παραπονο που ηταν οπως το περιμενα, ο ηχος. Βαβουρα και μπασαδουρα γενικοτερη σε σημειο που στην αρχη του live δεν μπορουσα να ξεχωρισω μελωδιες. Στην συνεχεια βελτιωθηκε καπως αλλα και παλι οχι οσο θα πρεπε για να θεωρηθει καλος ηχος. Γενικα υπηρχε τρελη αντηχηση.

Απο κει και περα ομως δεν εχω κανενα παραπονο! Ακουσα τα αγαπημενα μου κομματια, η αποδοση των Prodigy ηταν πολυ καλη και πορωτικη, οπως παντα αλλωστε και γενικα υπηρχε τρελο κεφι, ενεργεια, πορωση, crowd surfing και ολα τα στοιχεια ενος καλου live που φυσικα σε συντομο διαστημα εγινε sold out.

Εννοειται θα τους ξαναδω, εννοειται παλι απο την αρενα! :)

Οποιος πηγε και θελει να μοιραστει μαζι μας πως του φανηκε το λαιβ ειναι ευπροσδεκτος να σχολιασει!

ΜΙΚΕ


ΥΓ: Παρτε και δυο ενδεικτικα λινκς για να δειτε ποσο ΤΑ ΣΠΑΝΕ!!! :)




Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΤΗΕ PRODIGY - Live στην Θεσσαλονίκη !!
« Απάντηση #1 στις: 21/09/10, 01:13 »
Ναι μεν,αλλά.
Γενικά υπήρχε τρελή προσμονή για το live ,δικαιολογημένα κατά τη γνώμη μου,αν σκεφτούμε ότι είχαν να έρθουν από το 04 ενώ πέρσυ έβγαλαν και απίστευτη δισκάρα.
Εξού λοιπόν και τα απανωτά sold out.
Στα του live απλά απέδειξαν γιατί είναι μία από τις καλύτερες μπάντες παγκοσμίως.Setlist oνειρικό,circle pits,dance pits,wall of death και ότι άλλο τραβάει η ψυχή σου από κάτω.
Δυστηχώς όλα αυτά για μένα μετριάζονται από τον χώρο.Όχι ότι δεν ήξερα τι έπαιζε με την συγκεκριμένη περίπτωση.Απλώς είχα μια μικρή ελπίδα μήπως αλλάξει κάτι.
Φευ.Ο ήχος πιθανότατα ήταν ο χειρότερος που έχω συναντήσει ποτέ σε συναυλία ενώ ο εξαερισμός ήταν ανύπαρκτος σε βαθμό εξοργιστικό ακόμα και για καπνιστή.Τουλάχιστον άνοιξαν τις πόρτες λίγο πριν αρχίσει για na μπούνε αυτοί που δεν είχαν εισητήριο,αν και απ'ότι άκουσα χτυπήθηκε άγρια ένα παλικάρι πρώτα από τους σεκιουριτάδες.
Εν κατακλείδι έρχεται στην ελλάδα μια μπάντα από τις πιο φημισμένες ανα τον κόσμο για τα live της,συμπαθής σε όλους από μέταλλους και χιπχοπάδες μέχρι εντεχνοπερίεργους και ρέιβερες και την βάζουν να παίξει σε μια π**αριά που εκ των προτέρων γνωρίζεις ότι επιτυχημένο live δεν πρόκειται να γίνει ποτέ εκεί.Και ζητάς και 43 ευρώ.

Στην θεσσαλονίκη πίστευα ότι θα ήταν καλύτερα τα πράγματα,αλλά όπως διαβάζω ηχητικά ήταν στα ίδια στάνταρς με εδώ.
Είναι θεούληδες πάνω πάντως,δεν μπορώ να πω:http://www.youtube.com/watch?v=4egEy2n-GDE&feature=player_embedded

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΤΗΕ PRODIGY - Live στην Θεσσαλονίκη !!
« Απάντηση #2 στις: 21/09/10, 05:59 »
Είναι θεούληδες πάνω πάντως,δεν μπορώ να πω:http://www.youtube.com/watch?v=4egEy2n-GDE&feature=player_embedded



Α καλα οτι να'ναι... ::)
Πολλους απο αυτους τους εχω ικανους κατα τη διαρκεια της ερωτικης πραξης να φαντασιωνονται γκολ κατα του Ολυμπιακου...


Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΤΗΕ PRODIGY - Live στην Θεσσαλονίκη !!
« Απάντηση #3 στις: 22/09/10, 21:36 »
Τουλάχιστον άνοιξαν τις πόρτες λίγο πριν αρχίσει για na μπούνε αυτοί που δεν είχαν εισητήριο,αν και απ'ότι άκουσα χτυπήθηκε άγρια ένα παλικάρι πρώτα από τους σεκιουριτάδες.



Απαραδεκτο απλα...



 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
47 Απαντήσεις
16182 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/03, 20:03
από jagmaster
15 Απαντήσεις
6819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/09/03, 00:29
από Ikaros
70 Απαντήσεις
21293 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/04, 10:13
από Arg0
36 Απαντήσεις
14086 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/02, 15:56
από Αδιάκριτος
25 Απαντήσεις
10441 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/07, 17:22
από eleos* (Βάλια πια....)
37 Απαντήσεις
12214 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/08, 00:20
από Vamptessa
20 Απαντήσεις
9361 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/08, 11:08
από triae
4 Απαντήσεις
2862 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/09, 10:32
από tech21man
1 Απαντήσεις
2509 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/10, 17:15
από sofitia
5 Απαντήσεις
4379 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/11, 18:51
από petersp