Αποστολέας Θέμα: Spamming και λοιπά δαιμόνια...  (Αναγνώστηκε 24149 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #25 στις: 15/06/18, 08:37 »
Οκ.Δεν το σκεφτηκα ετσι.
Το ειδα με την λογικη που οπως σε ενα καινουριο περιοδικο θα το ξεφυλισεις ολο και θα δεις και θεματα τα οποια δεν ηταν η αφορμη να το αγορασεις,ετσι και το παλικαρι ξεφιλισε το φορουμ.και ασχολιθικε με διαφορα θεματα γενικα
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #26 στις: 15/06/18, 09:15 »
Εκανε ανούσια κι ανωριμα ποσταρισματα. Κι οπως κι εμας μας στραβοκοιτουσε ο περιπτερας οταν ξεφυλλιζαμε καπως ετσι αντιμετωπίστηκε και πιτσιρικος.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #27 στις: 15/06/18, 09:20 »
Ό,τι είπαν οι προηγούμενοι...Εσάς δηλαδή όταν μπήκατε στο forum ή όταν αρχίσατε να έχετε περισσότερη συμμετοχή γιατί δεν σας αντιμετώπισε κανείς έτσι;Εδώ μιλάμε για κλασική περίπτωση...υφέρποντος τρολιασμού ;D
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #28 στις: 15/06/18, 10:36 »
Εμεις κ.Ανδρεα..ειμεθα μπασισθε.Και οοοοοολος ο κοσμος,ξερει πως το bass ειναι συντομογραφια της λεξης bad ass.Οποτε,πραξατε ορθα,με συνεση και σοφια,και δεν μας πιασατε απο τα μουτρα  :-P :-P
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #29 στις: 15/06/18, 10:45 »
Τι λέτε κύριε Μήτσο μας, έναν άνθρωπο είχαμε και μεις να πιάνουμε από τα μούτρα όταν το επέβαλε η διάθεσίς μας, και θα μας το κόψετε τώρα; τι θέλετε, να ξεσπάμε σε τίποτα νέους που μπαίνουν σε φόρα όταν λείπουν οι moderators;  ;D ;D


(σοβαρά τώρα, προσωπικά πιστεύω σε δεύτερες ευκαιρίες, η συγκεκριμένη περίπτωση όμως εκτιμώ ότι δεν είχε καμία τύχη. Από άποψη αισθητικής, καθαρά λόγω χαρακτήρα, απλά θα έστελνα ένα ευγενικό ban με 'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον στο φόρουμ μας' χεχε)
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #30 στις: 15/06/18, 10:49 »
Εμεις κ.Ανδρεα..ειμεθα μπασισθε.Και οοοοοολος ο κοσμος,ξερει πως το bass ειναι συντομογραφια της λεξης bad ass.Οποτε,πραξατε ορθα,με συνεση και σοφια,και δεν μας πιασατε απο τα μουτρα  :-P :-P
Αααααχ ακόμα θυμάμαι που μαζευόμασταν δίπλα στο τζάκι κουλουριασμένοι ο ένας δίπλα στον άλλο.. Και έντρομοι, σαν φρεσκοπαρατημένα γατιά, με μάτια όλο πόνο και αγωνία, αποφασίσαμε να μη μπλέξουμε εκεί που δε μας παίρνει...
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος Στόκας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #31 στις: 15/06/18, 15:15 »
Τι λέτε κύριε Μήτσο μας, έναν άνθρωπο είχαμε και μεις να πιάνουμε από τα μούτρα όταν το επέβαλε η διάθεσίς μας, και θα μας το κόψετε τώρα; τι θέλετε, να ξεσπάμε σε τίποτα νέους που μπαίνουν σε φόρα όταν λείπουν οι moderators;  ;D ;D


(σοβαρά τώρα, προσωπικά πιστεύω σε δεύτερες ευκαιρίες, η συγκεκριμένη περίπτωση όμως εκτιμώ ότι δεν είχε καμία τύχη. Από άποψη αισθητικής, καθαρά λόγω χαρακτήρα, απλά θα έστελνα ένα ευγενικό ban με 'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον στο φόρουμ μας' χεχε)


Δηλαδή εγώ φταίω τώρα που δεν έδειξα ενδιαφέρον στο φορουμ;


Το ότι με διώξατε εσείς οι ίδιοι το πήρατε χαμπάρι; Ο αλλος αρχιζε και κορόιδευε επειδή δεν είχε κάτι αλλο να κάνει και λεει 'ας μπω φόρουμ μπας και βρω κανα καινούργιο'. O Moderator με το μέρος του επειδή θεωρούσε αυτά που έκανα spam... Τι αλλο να κάνω εδώ; Να φοβάμαι μην γραψω σπαμμικό μήνυμα μπας και φάω κανα μπαν; Ε σηκώθηκα και έφυγα.
~Θα' ναι σε κάτι ξεχασμένα καλοκαίρια...

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #32 στις: 15/06/18, 15:37 »
Τι λέτε κύριε Μήτσο μας, έναν άνθρωπο είχαμε και μεις να πιάνουμε από τα μούτρα όταν το επέβαλε η διάθεσίς μας, και θα μας το κόψετε τώρα; τι θέλετε, να ξεσπάμε σε τίποτα νέους που μπαίνουν σε φόρα όταν λείπουν οι moderators;  ;D ;D


(σοβαρά τώρα, προσωπικά πιστεύω σε δεύτερες ευκαιρίες, η συγκεκριμένη περίπτωση όμως εκτιμώ ότι δεν είχε καμία τύχη. Από άποψη αισθητικής, καθαρά λόγω χαρακτήρα, απλά θα έστελνα ένα ευγενικό ban με 'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον στο φόρουμ μας' χεχε)


Δηλαδή εγώ φταίω τώρα που δεν έδειξα ενδιαφέρον στο φορουμ;


Το ότι με διώξατε εσείς οι ίδιοι το πήρατε χαμπάρι; Ο αλλος αρχιζε και κορόιδευε επειδή δεν είχε κάτι αλλο να κάνει και λεει 'ας μπω φόρουμ μπας και βρω κανα καινούργιο'. O Moderator με το μέρος του επειδή θεωρούσε αυτά που έκανα spam... Τι αλλο να κάνω εδώ; Να φοβάμαι μην γραψω σπαμμικό μήνυμα μπας και φάω κανα μπαν; Ε σηκώθηκα και έφυγα.
Ειχα πει "θα φυγω" και ομως ειμαι ακομα εδω
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος Στόκας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #33 στις: 15/06/18, 15:42 »
Ε ντάξει τι άλλο να πω... μείνει hater, διώξτους όλους, μετά μην κανετε παράπονα 'γιατί δεν έχουμε κόσμο στο φόρουμ, ερημια πολλή έχει πέσει'
~Θα' ναι σε κάτι ξεχασμένα καλοκαίρια...

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #34 στις: 15/06/18, 16:26 »
Ε ντάξει τι άλλο να πω... μείνει hater, διώξτους όλους, μετά μην κανετε παράπονα 'γιατί δεν έχουμε κόσμο στο φόρουμ, ερημια πολλή έχει πέσει'

θυμαμαι στο seymour duncan που ήμουν (και είμαι) ΙΔΡΩΝΑ να φτιάξω την 7-χορδη που μου πούλησαν οι αλήτες του Thomann, και βγήκε ένα $%^ ονόματι : beaubrummels με κάτι κουλά σχόλια οτι τελικά η κιθαρα θα γίνει ροκανίδια, πριονίδια κτλ...
ιδού ο τρόπος που τον αντιμετώπισα :
https://www.seymourduncan.com/forum/showthread.php?282555-Problem-with-Ibanez-UV70p-Thomann-does-not-want-to-replace/page9
(είμαι ο greekdude )
σε αλλα φόρουμ που ήμουν χρόνια, "κατακτήθηκαν" απο αρχι-τρολς, και δεν έμειναν παρά ελάχιστοι να με υποστηρίζουν :
εκεί απλά έσβησα το account και πάμε για άλλα.



Αποσυνδεδεμένος Στόκας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #35 στις: 15/06/18, 16:29 »
Ε ντάξει τι άλλο να πω... μείνει hater, διώξτους όλους, μετά μην κανετε παράπονα 'γιατί δεν έχουμε κόσμο στο φόρουμ, ερημια πολλή έχει πέσει'

θυμαμαι στο seymour duncan που ήμουν (και είμαι) ΙΔΡΩΝΑ να φτιάξω την 7-χορδη που μου πούλησαν οι αλήτες του Thomann, και βγήκε ένα $%^ ονόματι : beaubrummels με κάτι κουλά σχόλια οτι τελικά η κιθαρα θα γίνει ροκανίδια, πριονίδια κτλ...
ιδού ο τρόπος που τον αντιμετώπισα :
https://www.seymourduncan.com/forum/showthread.php?282555-Problem-with-Ibanez-UV70p-Thomann-does-not-want-to-replace/page9
(είμαι ο greekdude )
σε αλλα φόρουμ που ήμουν χρόνια, "κατακτήθηκαν" απο αρχι-τρολς, και δεν έμειναν παρά ελάχιστοι να με υποστηρίζουν :
εκεί απλά έσβησα το account και πάμε για άλλα.





Αφού ακόμα φαίνεσαι. Σε μπάναραν ή εσύ τους το ζήτησες;
~Θα' ναι σε κάτι ξεχασμένα καλοκαίρια...

Αποσυνδεδεμένος ΠΟΙΟΣ

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 642
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #36 στις: 15/06/18, 16:45 »
αν για να υπαρχεις πρεπει να σε δουν τοτε ολλα καλα....αν υπαρχεις και δεν σε βλεπουν δικο τους προβλημα....hey teacher leave them kids alone
« Τελευταία τροποποίηση: 15/06/18, 16:53 από ΠΟΙΟΣ »
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΘΥΜHΘΩ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ




Ερασιτεχνικα

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1058
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #37 στις: 15/06/18, 17:06 »
Να τολμήσω να ρωτήσω τι σας πείραξε ο άνθρωπος ;;;


είμαι απο το 2015 με 53 ποστ γιατί δεν συζητάμε πια . Αν δεν σας ενοχλεί θα το σεβαστω εννοείται .
Κι ο αλλος απο το πρωι εχει 50. Γραφτηκε σε ενα φορουμ οπου ετσι κι αλλιως οι προσωπικοτητες των μελων ειναι διαφορετικες κι αρχισε να σπαμαρει ουσιαστικα. Και μη μου πει κανεις πως χρειαζεται το φορουμ ανασα, στα ποστ των ιδιων και των ιδιων, απανταν οι ιδιοι και οι ιδιοι. Εμενα ως τωρα δεν μου ειπε κανεις να μην ποσταρω καπου.
....και περιμενε πως κ πως μια 'κακη' απαντηση για να κανει χαμο!

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #38 στις: 15/06/18, 17:09 »
Ε ντάξει τι άλλο να πω... μείνει hater, διώξτους όλους, μετά μην κανετε παράπονα 'γιατί δεν έχουμε κόσμο στο φόρουμ, ερημια πολλή έχει πέσει'

θυμαμαι στο seymour duncan που ήμουν (και είμαι) ΙΔΡΩΝΑ να φτιάξω την 7-χορδη που μου πούλησαν οι αλήτες του Thomann, και βγήκε ένα $%^ ονόματι : beaubrummels με κάτι κουλά σχόλια οτι τελικά η κιθαρα θα γίνει ροκανίδια, πριονίδια κτλ...
ιδού ο τρόπος που τον αντιμετώπισα :
https://www.seymourduncan.com/forum/showthread.php?282555-Problem-with-Ibanez-UV70p-Thomann-does-not-want-to-replace/page9
(είμαι ο greekdude )
σε αλλα φόρουμ που ήμουν χρόνια, "κατακτήθηκαν" απο αρχι-τρολς, και δεν έμειναν παρά ελάχιστοι να με υποστηρίζουν :
εκεί απλά έσβησα το account και πάμε για άλλα.





Αφού ακόμα φαίνεσαι. Σε μπάναραν ή εσύ τους το ζήτησες;

εκει (SD) έμεινα, ποστάρω κανα βιντεάκι... αλλά λίγα πράματα. απο αλλού έπρεπε να φύγω...

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #39 στις: 15/06/18, 17:17 »
Ας δώσω ένα παράδειγμα...
Έρχομαι στο σπίτι κάποιου από εσάς, διαλέξτε εσείς δε με πειράζει.Χωρίς φυσικά να με καλέσει αυτός ο κάποιος, απλά μ' άρεσε το σπίτι απ' έξω και χτύπησα κουδούνι.Μου ανοίγει λοιπόν, του ρίχνω μια φάπα στην πλάτη, του λέω "πού είσαι εσύ αγοράκι μου;" και αράζω καναπέ, βάζω τα πόδια στο τραπεζάκι (με παπούτσια), κοιτάζω τη γυναίκα του ενώ ξύνω το αυτί μου και της λέω "σκέτο ελληνικό και βαρύ αγάπη, άντε μέσα".
Αν δε φάω μερικές γρήγορες, στην καλύτερη θα ακούσω καντήλια, σωστά; Και το καλύτερο παιδί να είμαι, με τις καλύτερες προθέσεις. Για να με αφήσει ξανά ο φίλος να μπω στο σπίτι του, ΕΓΩ θα πρέπει να αποδείξω τελικά ότι είμαι λίγο ιδιόρρυθμος ή δεν έκανα καλή πρώτη εντύπωση για χ λόγους. Και ότι δεν είμαι λίγο  #$&^(*%  όπως φάνηκα στην αρχή.
Όχι και πολύ μακριά από πάρα πολλές περιπτώσεις που συναντάμε καθημερινά στο internet...
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #40 στις: 15/06/18, 17:33 »
Αν κατάλαβα καλά ο Στόκας ούτε έβρισε ούτε έδειξε επιθετικότητα ή αρνητισμό. Ισως απλά να αναζητά άτομα να μιλήσει για μουσική ( πράγμα το οποίο αυτό το φόρουμ στην ουσία κάνει..) .

Υπάρχει κάποιο παρελθόν που δεν γνωρίζουμε?

Αποσυνδεδεμένος mackay

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #41 στις: 15/06/18, 17:36 »
Ας δώσω ένα παράδειγμα...
Έρχομαι στο σπίτι κάποιου από εσάς, διαλέξτε εσείς δε με πειράζει.Χωρίς φυσικά να με καλέσει αυτός ο κάποιος, απλά μ' άρεσε το σπίτι απ' έξω και χτύπησα κουδούνι.Μου ανοίγει λοιπόν, του ρίχνω μια φάπα στην πλάτη, του λέω "πού είσαι εσύ αγοράκι μου;" και αράζω καναπέ, βάζω τα πόδια στο τραπεζάκι (με παπούτσια), κοιτάζω τη γυναίκα του ενώ ξύνω το αυτί μου και της λέω "σκέτο ελληνικό και βαρύ αγάπη, άντε μέσα".
Αν δε φάω μερικές γρήγορες, στην καλύτερη θα ακούσω καντήλια, σωστά; Και το καλύτερο παιδί να είμαι, με τις καλύτερες προθέσεις. Για να με αφήσει ξανά ο φίλος να μπω στο σπίτι του, ΕΓΩ θα πρέπει να αποδείξω τελικά ότι είμαι λίγο ιδιόρρυθμος ή δεν έκανα καλή πρώτη εντύπωση για χ λόγους. Και ότι δεν είμαι λίγο  #$&^(*%  όπως φάνηκα στην αρχή.
Όχι και πολύ μακριά από πάρα πολλές περιπτώσεις που συναντάμε καθημερινά στο internet...


Κάτσε, ώπα.  ΙΔΕΑ


Ιδια σκηνή, άλλο σενάριο.


Μπαίνει στο σπίτι ο παλιός και καλός μας φίλος τάδε και μας αναφέρει για 10χιλιοστή φορά για τους "αλήτες του Thomann"


Τον πετάς και αυτόν έξω ;;  ;D

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #42 στις: 15/06/18, 18:30 »
Πφφ..Κιθαριστες.. :P :P
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Στόκας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #43 στις: 15/06/18, 18:36 »
Αν κατάλαβα καλά ο Στόκας ούτε έβρισε ούτε έδειξε επιθετικότητα ή αρνητισμό. Ισως απλά να αναζητά άτομα να μιλήσει για μουσική ( πράγμα το οποίο αυτό το φόρουμ στην ουσία κάνει..) .

Υπάρχει κάποιο παρελθόν που δεν γνωρίζουμε?


Αυτό ρωτάω και γω τον τύπο. Υπάρχει καποιο παρελθόν; Δεν ξέρω μηπως ειναι καποιος ο οποίος μάλωσα και είναι εδώ με διαφορετικό nickname
~Θα' ναι σε κάτι ξεχασμένα καλοκαίρια...

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #44 στις: 15/06/18, 18:40 »
Ας δώσω ένα παράδειγμα...
Έρχομαι στο σπίτι κάποιου από εσάς, διαλέξτε εσείς δε με πειράζει.Χωρίς φυσικά να με καλέσει αυτός ο κάποιος, απλά μ' άρεσε το σπίτι απ' έξω και χτύπησα κουδούνι.Μου ανοίγει λοιπόν, του ρίχνω μια φάπα στην πλάτη, του λέω "πού είσαι εσύ αγοράκι μου;" και αράζω καναπέ, βάζω τα πόδια στο τραπεζάκι (με παπούτσια), κοιτάζω τη γυναίκα του ενώ ξύνω το αυτί μου και της λέω "σκέτο ελληνικό και βαρύ αγάπη, άντε μέσα".
Αν δε φάω μερικές γρήγορες, στην καλύτερη θα ακούσω καντήλια, σωστά; Και το καλύτερο παιδί να 2είμαι, με τις καλύτερες προθέσεις. Για να με αφήσει ξανά ο φίλος να μπω στο σπίτι του, ΕΓΩ θα πρέπει να αποδείξω τελικά ότι είμαι λίγο ιδιόρρυθμος ή δεν έκανα καλή πρώτη εντύπωση για χ λόγους. Και ότι δεν είμαι λίγο  #$&^(*%  όπως φάνηκα στην αρχή.
Όχι και πολύ μακριά από πάρα πολλές περιπτώσεις που συναντάμε καθημερινά στο internet...


Κάτσε, ώπα.  ΙΔΕΑ


Ιδια σκηνή, άλλο σενάριο.


Μπαίνει στο σπίτι ο παλιός και καλός μας φίλος τάδε και μας αναφέρει για 10χιλιοστή φορά για τους "αλήτες του Thomann"


Τον πετάς και αυτόν έξω ;;  ;D
Ιδιο σκηνικο αλλα με Γαρδελη: "Με θυμασαι ρε φουστη;"
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος talfarlow

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #45 στις: 15/06/18, 18:41 »
Σύνηθες και βαρετό το να "μειώνει" κάποιος μέσα απο υποτιθέμενη πλάκα δίνοντας έτσι αξια στον εαυτό του.

Σε αυτούς, μόνο (μουσικό) βούλωμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #46 στις: 15/06/18, 18:55 »
Λοιπόν, για να τελειώνει αυτή η ιστορία.

Το να μπαίνεις σε ένα φόρουμ και να απαντάς ΑΝΟΥΣΙΑ σε ό,τι ποστ βρεις, ακόμα και σε θέματα που έχουν να λάβουν απάντηση χρόνια, εκλαμβάνεται ως trolling. Δημιουργήθηκαν θέματα χωρίς καμία ουσιαστική θεματολογία και στην πρώτη "παρατήρηση" σηκώθηκε άμυνα που, όπως πολύ σωστά παρατήρησε ο @noe13 , φάνηκε προετοιμασμένη.


Τα παραδείγματα περιττά μιας και, αν είχε εκληφθεί η συμπεριφορά κάποιου με παρόμοιο τρόπο, θα είχε και παρόμοια αντίδραση. Επειδή ΑΚΡΙΒΩΣ δεν υπάρχουν προηγούμενα, πάει να πει πως κάποιος λόγος υπάρχει που διάφορα, διαφορετικά μέλη είχαν πρόβλημα με αυτή τη συμπεριφορά.

@Στόκας
Εννοείται πως είσαι ευπρόσδεκτος να μείνεις αρκεί να σέβεσαι τους κανόνες και τις παραινέσεις των υπόλοιπων μελών.
Όπως ανέφερες, έχεις εμπειρία από fora, κατί το οποίο διέκρινα, οπότε ξέρεις τί πρέπει να κάνεις και τί όχι.
Η απόφαση δική σου.


Αποσυνδεδεμένος Στόκας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #47 στις: 15/06/18, 20:51 »
Λοιπόν, για να τελειώνει αυτή η ιστορία.

Το να μπαίνεις σε ένα φόρουμ και να απαντάς ΑΝΟΥΣΙΑ σε ό,τι ποστ βρεις, ακόμα και σε θέματα που έχουν να λάβουν απάντηση χρόνια, εκλαμβάνεται ως trolling. Δημιουργήθηκαν θέματα χωρίς καμία ουσιαστική θεματολογία και στην πρώτη "παρατήρηση" σηκώθηκε άμυνα που, όπως πολύ σωστά παρατήρησε ο @noe13 , φάνηκε προετοιμασμένη.


Τα παραδείγματα περιττά μιας και, αν είχε εκληφθεί η συμπεριφορά κάποιου με παρόμοιο τρόπο, θα είχε και παρόμοια αντίδραση. Επειδή ΑΚΡΙΒΩΣ δεν υπάρχουν προηγούμενα, πάει να πει πως κάποιος λόγος υπάρχει που διάφορα, διαφορετικά μέλη είχαν πρόβλημα με αυτή τη συμπεριφορά.

@Στόκας
Εννοείται πως είσαι ευπρόσδεκτος να μείνεις αρκεί να σέβεσαι τους κανόνες και τις παραινέσεις των υπόλοιπων μελών.
Όπως ανέφερες, έχεις εμπειρία από fora, κατί το οποίο διέκρινα, οπότε ξέρεις τί πρέπει να κάνεις και τί όχι.
Η απόφαση δική σου.


Απαντηση σε ανούσια ποστς λέγεται σπαμμινγκ. Το τρολλινγκ το λέει και η λέξη είναι όταν τρολλάρεις τους άλλους, πχ ποστάρεις τελείως ακυρα πράγματα (δηλαδή να μιλάς όλη την ώρα επίτηδες σπαστικά OFF-topic)


Αν σπάμμαρα ίσως ηταν κανα δυο φορές. Ωραία λοιπόν δεν θα ξαναγίνει

~Θα' ναι σε κάτι ξεχασμένα καλοκαίρια...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #48 στις: 16/06/18, 09:04 »
Μπαίνει στο σπίτι ο παλιός και καλός μας φίλος τάδε και μας αναφέρει για 10χιλιοστή φορά για τους "αλήτες του Thomann"Τον πετάς και αυτόν έξω ;;
κάτι καλύτερο, πάει ο νουμπάς εγγονός με τα 100 πόστς να δείξει τα χωράφια του παππού με τα 1800.... και θέλει να τον πετάξει και έξω..  ;D τι να πεις ...  ;D

Δεν είχα σκοπό να συμμετάσχω στην συγκεκριμένη συζήτηση και ελπίζω ότι θα βρει τον δρόμο προς τον κάδο σύντομα. Ομολογώ πάντως ότι αυτό το σχόλιο μού φάνηκε κάπως...

Καθαρά από περιέργεια φίλε panixgr, τι θα είχε γίνει αν το μέλος που εκδήλωσε τη δυσφορία του για τις κατ' επανάληψιν αναφορές σου στους "αλήτες του Thomann", ακόμα και σε άσχετες συζητήσεις, είχε 5750 μηνύματα (λέμε ένα νούμερο εντελώς στην τύχη... ::)) αντί για 100; Θα δεχόσουν το σχόλιό του με λιγότερο απαξιωτική διάθεση;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Στόκας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #49 στις: 16/06/18, 10:32 »
Νομιζω σωστά τα είπε ο Απόλλων΄

Μήπως γίνεται να παει καδο;
~Θα' ναι σε κάτι ξεχασμένα καλοκαίρια...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
4105 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/05, 10:29
από Zaxarenia
12 Απαντήσεις
4360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/06, 19:32
από elsa1988
5 Απαντήσεις
10643 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/07, 03:29
από Anaximandros
1 Απαντήσεις
1502 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/10, 11:43
από ..........
0 Απαντήσεις
4736 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/18, 16:05
από hot_sauce (φλουτσ)