Αποστολέας Θέμα: Festival Συγκροτημάτων του Kithara ver 1.5 - Η Κάθοδος των Βορείων  (Αναγνώστηκε 26144 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος paratrooper

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • to mono sigouro einai o thanatos - Time marches on
    • Προφίλ
Αντε μαγκες καλο live να εχουμε να ερθετε να τα σπασουμε να γουσταρουμε!

Αποσυνδεδεμένος metalouda

  • Σκοτεινή μορφή
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ρε...δε μαμιεσαι και εσυ..
    • Προφίλ
καλα να περασετε παιδια..(αυτο ειναι σιγουρο). ;)

εγω μαλλον δεν θα σας τιμησω( :P) με την παρουσια μου.. :-\
χρηστο φιλαρακι μου αν δεν ερθω..Please forgive me.. :'(
I'd sign  a contract with the devil..I've tried  for so very long..I'll die  to become immortal..that's why I sing this song

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
καλα να περασετε παιδια..(αυτο ειναι σιγουρο). ;)

εγω μαλλον δεν θα σας τιμησω( :P) με την παρουσια μου.. :-\
χρηστο φιλαρακι μου αν δεν ερθω..Please forgive me.. :'(


γιατι ρε βλακα κ ελεγα θα τα λεγαμε απο κοντα!!!  :(
αν αλλαξεις γνωμη χτυπα τηλεφωνο κουκλα!!!

 ;)

φιλακια! :-*

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Α δε σας ειπα... Θα ερθω ;D (μετα απο απειλη του Παρι αν μου κοψει και τα 2 οργανα αναπαραγωγης :P)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Α δε σας ειπα... Θα ερθω ;D (μετα απο απειλη του Παρι αν μου κοψει και τα 2 οργανα αναπαραγωγης :P)

  Παρε και τη γυναικα σου μαζι-αδεφη μου ;)
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Clapton

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • GET WIND
    • Προφίλ
    • Αναβάιλαμπλ πρός το παρόν
Θα ακουστει ωραιος και δυνατος ηχος και θα λειπω εγω?
Θα ειμαι εκει. Ευκαιρια να σας απολαυσω και να δω παλιους και νεους φιλους.
Συγκεκριμενα κοντα στην κονσολα ...για να δωσω και στα κρυφα +6db οταν θα τα δινετε ολα πανω στην σκηνη!!  ;)
Μπραβο Ιασωνα για την διοργανωση.


Clapton
« Τελευταία τροποποίηση: 26/05/07, 10:21 από Clapton »
GET WIND  "We shall defend our music, whatever the cost may be. We shall play on the beaches, we shall play in the clubs, we shall play in the stadiums, we shall play in the fields and in the streets; we shall play in the hills; we shall never surrender!"

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Α δε σας ειπα... Θα ερθω ;D (μετα απο απειλη του Παρι αν μου κοψει και τα 2 οργανα αναπαραγωγης :P)

  Παρε και τη γυναικα σου μαζι-αδεφη μου ;)
   my Bro ειναι βλαμμενος... με ξεχασε κατσε να ερθει τωρα και θα του τα ψαλω!!! οχι ρε να μη με φερε >:(!!!
   μονη μου θα ερθω να σας απολαυσω!!! ;D ;D
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)

   my Bro ειναι βλαμμενος... με ξεχασε κατσε να ερθει τωρα και θα του τα ψαλω!!! οχι ρε να μη με φερε >:(!!!
   μονη μου θα ερθω να σας απολαυσω!!! ;D ;D


έτσι ετσι!!! εμπαινε!!! :P ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Ελπίζω να είμαστε μπόλικοι αύριο να το κάψουμε. Μη ξεχνάτε παιδιά 8μισι αυστηρά ξεκινάει ο χαμός, μην αργήσετε  ;D

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
We 'll be there!
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Και γώ ξεκινάω σε λίγο, μαζί με το Αίσθημα(Ευρέως γνωστή ως Αφροδίτη...)....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Εύμορφα, εύμορφα... Μετά από όχι-και-τοσο-παρατεταμένο ψήσιμο του Άρη άφησα την άλγεβρα (ναι, πολύ ήθελα!) και ήρθα να απολάυσω τους κιθαροσυντρόφους. Δυστυχως έφυγα στη μέση των Σλινγκ γτ έπρεπε να προλάβω κανα τραίνο. Πάρα πολύ καλοί όλοι! Αυτά είναι.
ΥΓ: Παρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;D
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εξαιρετικό Live...από τα λίγα καλά rock Lives που έχω δει τελευταία...

Η μπάντα του Πάρη πολύ καλή και δεμένη παρά τις λίγες τους πρόβες. Ο Πάρης στα καλύτερα του, άνετος σε όλη του την έκταση και με την χαρακτηριστική rock χροιά του έδωσε άλλον αέρα στα κομμάτια. Και οι μουσικοί πολύ καλοί, ο ντράμμερ μεγάλη μορφή :)

Οι Paratroopers κι αυτοί πολύ δυνατοί...το playlist τους ήταν πιο κοντά στα γούστα μου και χτυπήθηκα απίστευτα. Ο Γιάννης ήταν άψογος και πραγματικά θαύμασα τις αντοχές της φωνής του και την εκφραστικότητα του. Όλα τα λεφτά το master of puppets...
Πολύ καλός και ο lead κιθαρίστας της μπάντας αλλά δυστυχώς ήταν πολύ χαμηλά και χάναμε κάποια πράγματα που έπαιζε.

Για τους Sling Rotation δεν έχω να πω πολλά πέρα από το ότι έπαιξαν φοβερά κομμάτια και τα απέδωσαν άψογα! Πολύ καλή εμφάνιση από όλους! Χάρηκα πολύ που άκουσα κι από μια μπάντα rotting christ! Έτσι να τιμάμε και τις ελληνικές μπάντες!! Ότι καλύτερο εύχομαι παιδιά!!

Τέλος ανέβηκαν στην σκηνή οι Third Wish...το βόρειο τρίο σπάει κόκκαλα!! Χαλαρά είναι η καλύτερη hard rock μπάντα που έχω δει! Τρεις εξαιρετικοί μουσικοί που τα έδωσαν όλα... Στέργιο και Κώστα χίλια μπράβο...ακόμα μαζεύω το σαγόνι μου!!!

Γενικά ήταν μιά πολύ ωραία βραδιά...μελανό σημείο η προσέλευση του κόσμου...απορώ που ήσασταν όλοι???

Μπράβο στον Ιάσωνα για την διοργάνωση, σε όλους τους μουσικούς και σε όλα τα μέλη του Kithara.gr που έδωσαν το παρών!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Θα συμφωνήσω με τον παραπάνω όσον αφορά τις μπάντες, και οποιαδήποτε εξάρθρωση σαγονιού... Τo spacebar στο πληκτρολόγιο, ακόμα το χτυπάω με το σαγόνι μου....


Σχετικά με τη προσέλευση, δεν ξέρω αν ήταν μικρή.....

Τέσπα, και απο μένα ένα μπράβο στα παιδιά και στον Ιάσωνα που οργάνωσε όλο το εγχείρημα...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Έχω μια ωρίτσα που έφυγα από το μαγαζί και πρέπει να πω ότι...
Ήταν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!!
Μπράβο Ιάσονα!
Πάρη, το ράδιο σε αδικεί. ;D
Κώστα, τα λέμε πάνω.

Τελικά... μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη, τρεις και κατάφερα να βρεθώ με πολούυυυυυς κιθαρατζιαρίτες! :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Πολύ όμορφη βραδιά, δεν είχα ξαναδεί κανέναν τους live.....
Χάρηκα πολύ που ξανάδα τους βόρειους όσο και τους αθηναίους....
Δυστυχώς φύγαμε ενώ ακόμα έπαιζαν οι sling οπότε επαφίεμαι στον αποπάνω μου για να πάρω μια γεύση και από τους third wish....

baphomet που ήσουνα εσύ και δε σε είδαμε?
« Τελευταία τροποποίηση: 28/05/07, 07:50 από FSL »
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Παράθεση
Όλα τα λεφτά το master of puppets...

Το είχα δει πριν από κάτι μήνες κι ακόμα το θυμάμαι....

Καταραμένες πανελλαδικές >:(
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
παιδια ηταν καταπλικτικα!!!  ;D δυστυχος δν καθισαμε μεχρι το τελος... εγω οσο περιεργο και αν σας φενεται ημουν ετοιμη να κοιμιθω ορθια απο τη κουραση κλπ... ναι γιατι αυτες τις μερες ολη η κουραση τις χρονιας συν πανελληνιες μου βγηκε το βραδυ και δν αντεξα, μετα με πειρε σηκωτη ο ρουφους και φυγαμε, δυστυχος χωρεις καν να σας χαιρετησω. :(. Ελπιζω να περασατε ολοι υπεροχα και συγχαρητηρια για αλλη μια φορα στον Αργκο που οργανωσε τη κατασταση!! :D
     να πω επισεις οτι για αλλη μια φορα προσκινησα τη φωνη του Παρη ( Παρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη κλπ) και επισεις οτι ο Ερεβος ειναι μεγαλη μορφη!!!!! ;)
  Μαρμελακι χαρικα και εγω για τη γνωριμια! : :)
  ( Βro συγνωμη που δν κατσαμε , αλλα λιγο ακομα και θα με μαζευανε απο το πατωμα, μην ανυσηχεις ομως ολο και καπου θα σε πετυχω )
 
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

Αποσυνδεδεμένος Ommadawn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is Peter Stillman-This is not my real name
    • Προφίλ
    • My Soundcloud
Ζητώ ταπεινά συγνώμη που δεν ήρθα. Παρόλο που το χα σχεδιάσει μέρες πριν, έκατσε τελευταία στιγμή ένα επαγγελματικό ραντεβού που δε μπορούσα να ακυρώσω ή να αναβάλω.
Είμαι σίγουρος ότι σκίσατε και πραγματικά κάνω έκκκληση για κόπια της μαγνητοσκόπησης του live (που ελπίζω να υπάρχει...).:D
soundcloud.com/conticucci

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
και εγω να σεκονταρω τον κωστα....κατι μου ετυχε και ετσι δεν μπορεσα να ερθω..( προφανως ). Δυστυχως πολύ δυστυχως γιατι μερικα παιδια ειδικα ηθελα να τα δω παρα πολύ! κριμα..αν υπαρχουν μαγνητοσκοπημενα ντοκουμεντα..θα ηθελα να τα δω και εγω...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πολύ όμορφη βραδιά, δεν είχα ξαναδεί κανέναν τους live.....
Χάρηκα πολύ που ξανάδα τους βόρειους όσο και τους αθηναίους....
Δυστυχώς φύγαμε ενώ ακόμα έπαιζαν οι sling οπότε επαφίεμαι στον αποπάνω μου για να πάρω μια γεύση και από τους third wish....

baphomet που ήσουνα εσύ και δε σε είδαμε?

Από την αρχή του Live μέχρι 1.20 που φύγαμε ήμουν με τον NickNT πίσω στο πρώτο ψηλό τραπεζάκι.

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τι να πω και εγω... ένα μπράβο είναι λίγο... άψογοι όλοι σας  ;D

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Λοιπον..παρεβρεθησα και γω στο μεγαλο λαιβ.Θα πω και γω με τη σειρα μου 2 λογια.

Mode Zero:Πολυ καλη μπαντα.Πρεπει να πω οτι δεν τους περιμενα ετσι.Επισης μου κανε εντυπωση ο ντραμερ που ηταν πολυ ενεργητικος αντιθετα με τους περισσοτερους που παιζουν σαν ανεκφραστα αγγουρια.

Paratroopers:Oλα τα λεφτα!Θυμηθηκα την εφηβεια μου.Δυστυχως ειχα κοριτσακια γυρω μου και δεν ειχα καναν μαντραχαλο να βαρεσω απο την πωρωση μου.Πολυ καλοι!

Sling Rotation:Mεγαλα πωπωπαιδα.Μου αρεσαν πολυ αν και καποια κομματια δεν τα ηξερα.Ωραια σκηνικη παρουσια!

Τhird Wish:Πολυ καλη μπαντα.Δεμενοι,δυνατοι και με πολλη ενεργεια.Ο ντραμερ πολυ δυνατος,ο μπασιστας..φωνητικα με πολυ ροκ διαθεση αλλα και πολυ καλα γεμισματα στο μπασο..ε και για τον Βρεττο δεν λεω τπτ γιατι ειναι κουλος οπως ξερουν ολοι ;D.Το μοναδικο πραγμα το οποιο θα ηθελα να ειχα ακουσει ειναι ισως λιγο πιο λιτα σολο και να πλησιαζουν και λιγο τα κανονικα σολο οπως τα ξερουμε..αλλα αυτο ειναι και λιγο υποκειμενικο υποθετω.Οπως και να χει πολυ καλη εμφανιση.

Y.Γ.:Να ζητησω συγνωμη απο τον Βρεττο και τον Στεργιο που δεν τους μιλησα.Στην αρχη δεν τους αναγνωρισα στο Ποκο ποκο και μετα οταν μου ειπε η παρεα μου ποιοι ειναι και τους ειδα αισθανθηκα σαν βλακας που τοση ωρα ουσιαστικα ηταν διπλα μου και δεν μιλησαμε!Παιδια να με συμπαθατε.. ;D
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος eirini*

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλησπέρα καταρχήν σε ολους!!!
Αν και δεν μπαινω συχνα είμαι αρκετα διασημη στο κιθάρα... :P
Λοιπόν όσον αφορά το χθεσινό live...ένα έχω να πώ Sling rotation for ever(και εκτός από τον έρεβο να μου προσέχετε και τον Χρηστάκι μου!!! :P) καθώς επίσης να ευχαριστήσω ξανά τον αγαπημένο μου Πάρη για την αφιέρωση...
Αντε παιδια και μην μένετε μόνο στα Βόρεια, σας θέλουμε κι εδω κάτω..........
Συγχαρητήρια σε όλους,ήταν όλοι καταπληκτικοι αν και θέλαμε λιγο παραπάνω DOORS ;)
Φιλάκια σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Καταπληκτικο live εννοοιτε. Περασαμε πολυ ωραια και ειδαμε και τις γνωστες φατσες που ειχαμε καιρο να δουμε ;D

Περιττο να σχολιασω μπαντες, τραβηξα 80+ φωτογραφιες :Pοι οποιες θα ανεβουν καποια στιγμη και θα επανερθω με περισσοτερα σχολια
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Camping-Βορείων

Ξεκίνησε από Witchking « 1 2 3 4 5 » Συναντήσεις

122 Απαντήσεις
37789 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/05, 11:45
από Tini
12 Απαντήσεις
5162 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/06, 08:27
από Βραζίλης
310 Απαντήσεις
85004 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/07, 02:01
από sterghios
32 Απαντήσεις
10288 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/08/06, 12:01
από Stergios Kourou
10 Απαντήσεις
5312 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/07, 16:41
από ΒΑΣΙΛΙΗΣ(ΧΟΥ. ΜΟΥ.)
2 Απαντήσεις
5204 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/09, 16:33
από traveler_36
5 Απαντήσεις
3669 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 10:12
από master of puppets
124 Απαντήσεις
33127 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/09, 23:03
από hot_sauce (φλουτσ)
62 Απαντήσεις
24290 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/10, 16:29
από Arg0
38 Απαντήσεις
24859 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/10, 18:20
από Highway_Star