Αποστολέας Θέμα: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ  (Αναγνώστηκε 15048 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #50 στις: 09/06/08, 21:14 »
Αν και δεν διαφωνω καθετα αυτο που λες μου θυμιζει τη σκηνη οπου η γραμματεας σκυβει στο αφεντικο..Δηλαδη ενταξει για τη χωρα ειναι καλο να τα πηγαινει καλα με καποιες αλλες δυνατοτερες χωρες αλλα αυτο σημαινει οτι ολοι μας πρεπει να πιστευουμε οτι ολα ειναι τελεια? ::)...Δηλαδη δεν πρεπει να ξερουμε για το κινημα των νεοναζι επειδη πρεπει να εχουμε καλες σχεσεις με τη Ρωσια? ::)..Αντιστοιχα οταν ειχαμε καλες σχεσεις με την Αμερικη δεν θα επρεπε να προβαλλονται ντκιμαντερ με τα εγκληματα στο Γκουαντανμο η με την 11η Σεπτεμβριου...Ετσι θα γινομασταν χειροτεροι απο αυτους..
Τι να σου πω.. Δεν έχεις άδικο.. Και εμένα δεν μου αρέσει να αποκρύπτεται η αλήθεια όταν μπορεί να φανεί.. Το θέμα ανάγεται στη πάλη μεταξύ ιδεολογίας και εθνικού συμφέροντος.. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε, προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να υπερισχύσει το δεύτερο.. Μερικές φορές, η καλύτερη μέθοδος είναι η υπομονή.. Πάντως εσύ που παρακολούθησες το ντοκυμαντέρ, για τι τάξη μεγέθους των νεοναζί μιλούσε (πόσες χιλιάδες); Είναι αδιανόητο μια χώρα που υπέφερε και πολέμησε το ναζισμό, να αναζοπυρώνει τέτοιες αηδίες πάντως ::)..

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #51 στις: 10/06/08, 13:52 »
Αν και δεν διαφωνω καθετα αυτο που λες μου θυμιζει τη σκηνη οπου η γραμματεας σκυβει στο αφεντικο..Δηλαδη ενταξει για τη χωρα ειναι καλο να τα πηγαινει καλα με καποιες αλλες δυνατοτερες χωρες αλλα αυτο σημαινει οτι ολοι μας πρεπει να πιστευουμε οτι ολα ειναι τελεια? ::)...Δηλαδη δεν πρεπει να ξερουμε για το κινημα των νεοναζι επειδη πρεπει να εχουμε καλες σχεσεις με τη Ρωσια? ::)..Αντιστοιχα οταν ειχαμε καλες σχεσεις με την Αμερικη δεν θα επρεπε να προβαλλονται ντκιμαντερ με τα εγκληματα στο Γκουαντανμο η με την 11η Σεπτεμβριου...Ετσι θα γινομασταν χειροτεροι απο αυτους..
Τι να σου πω.. Δεν έχεις άδικο.. Και εμένα δεν μου αρέσει να αποκρύπτεται η αλήθεια όταν μπορεί να φανεί.. Το θέμα ανάγεται στη πάλη μεταξύ ιδεολογίας και εθνικού συμφέροντος.. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε, προσωπικά πιστεύω ότι πρέπει να υπερισχύσει το δεύτερο.. Μερικές φορές, η καλύτερη μέθοδος είναι η υπομονή.. Πάντως εσύ που παρακολούθησες το ντοκυμαντέρ, για τι τάξη μεγέθους των νεοναζί μιλούσε (πόσες χιλιάδες); Είναι αδιανόητο μια χώρα που υπέφερε και πολέμησε το ναζισμό, να αναζοπυρώνει τέτοιες αηδίες πάντως ::)..
Ε δεν θυμαμαι,ισως και να μην ειπε ακριβη αριθμο, παντως μιλαμε για ενα μεγαλο κινημα ισως και μεγαλυτερο απο αυτο της Γερμανιας που εχει πληρη ελευθερια και ανοχη με κρατος αστυνομια δικαστηρια και ΚΥΡΙΩΣ τον απλο κοσμο να ειναι αδιαφορος και σε πολλες περιπτωσεις υπερ..
Υπαρχουν κοινωνικα αιτια..Αλλωστε και αυτοι εζησαν σε ενα ολοκληρωτικο καθεστως για καμποσα χρονια..Αυτο βεβαια δεν το βρισκω σαν δικαιολογια.. >:(..Παντως οποισηποτε θελει να το δει μου φαινεται πως ανεβαινει και στο ιντερνετ στο σαιτ της εκπομπης.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #52 στις: 10/06/08, 15:57 »
εγω παντως που ειδα το ντοκιμαντερ (καταπληκτικο ομολογουμενως) νομιζω πως ειχε ως στοχο την αφυπνηση... δε νομιζω πως "η αγελη των λευκων λυκων" αριθμοι μεγαλυτερο ποσοστο μελων σε αναλογια με αλλες τετοιες οργανωσεις ανα τον κοσμο....
παντως... οσο παει η συζητηση βρισκουμε αρκετα ενδιαφεροντα προγραμματα στην ΕΡΤ.... μηπως πρεπει να ξεκινησουμε να θαβουμε παλι??

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #53 στις: 03/02/10, 19:58 »

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #54 στις: 03/02/10, 20:05 »
Ρε τον Στέλιο.......
http://www.sportime.gr/View.aspx?ArticleID=9722


Ο Κούλογλου (ή αλλιώς απογοήτευση της χρονιάς) δήλωσε ότι θέλει απλά να εγκριθούν 2 εκπομπές του στην ΕΡΤ και ότι μετά από αυτό θα παραιτηθεί από το ΔΣ. Κρίμα που δεν κάνει τίποτα τώρα που του δίνεται η ευκαιρία να αλλάξει όλα αυτά για τα οποία κατηγορούσε την ΕΡΤ.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #55 στις: 03/02/10, 20:09 »
Και έτσι να ναι δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάποιος γυρνάει να παρακαλέσει για εκπομπές ενώ τον έχουν λογοκρίνει-διώξει-ξεφτιλίσει(Βοήθησε και αυτός βέβαια στο τελευταίο βγαίνοντας κλαμμένος παντού).

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #56 στις: 03/02/10, 20:16 »
Και έτσι να ναι δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάποιος γυρνάει να παρακαλέσει για εκπομπές ενώ τον έχουν λογοκρίνει-διώξει-ξεφτιλίσει(Βοήθησε και αυτός βέβαια στο τελευταίο βγαίνοντας κλαμμένος παντού).

Είναι απλό: Αλλαγή κυβέρνησης/διοίκησης. Εκεί που απογοητεύομαι εγώ είναι ότι αντί να χρησιμοποιήσει τη θέση του για να αλλάξει ορισμένα πράγματα, φέρεται αλαζονικά και το κάνει μόνο για να επαναφέρει τις εκπομπές του...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μ'ενοχλει να πληρωνω ΤΑΡΙΦΑ για την ΕΡΤ
« Απάντηση #57 στις: 03/02/10, 20:20 »
Και έτσι να ναι δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάποιος γυρνάει να παρακαλέσει για εκπομπές ενώ τον έχουν λογοκρίνει-διώξει-ξεφτιλίσει(Βοήθησε και αυτός βέβαια στο τελευταίο βγαίνοντας κλαμμένος παντού).

Είναι απλό: Αλλαγή κυβέρνησης/διοίκησης. Εκεί που απογοητεύομαι εγώ είναι ότι αντί να χρησιμοποιήσει τη θέση του για να αλλάξει ορισμένα πράγματα, φέρεται αλαζονικά και το κάνει μόνο για να επαναφέρει τις εκπομπές του...
Έλα σοβαρά τώρα,ευελπιστείς σε ποιοτική αναβάθμιση της ΕΡΤ?
Και αν ναι σε ποιούς τομείς?