Αποστολέας Θέμα: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις  (Αναγνώστηκε 49854 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Λοιπόν, ο συγκεκριμένος πίνακας όπως ξέρουμε αφορά τις δισκοπαρουσιάσεις και τις κριτικές δίσκων, καινούριων και παλιών. Θα ήθελα να προτείνω την δημιουργία μιας φόρμας βάση της οποίας να κάνουμε τις δισκοπαρουσιάσεις μας για να έχουμε κοινά σημεία αναφοράς, να μην χανόμαστε, να μπορούμε πιο εύκολα να κάνουμε συγκρισεις δίσκων κτλ. Δεδομένου ότι δεν υπάρχει η δυνατότα, ακόμα τουλάχιστον να δημιουργήσουμε μια κανονική ηλεκτρονική φόρμα με τα απαραίτητα πεδία για να κάνουμε μια παρουσίαση (αυτό χρειάζεται προγραμματισμό που και εγώ δεν ξέρω και ο Βραζίλης δεν γνωρίζω αν έχει τον χρόνο) θα προτείνω έναν τρόπο να κάνουμε τις δισκοπαρουσιάσεις σε συνάρτηση και με τα όσα έχουμε συζητήσει με τον s.s. και τον master of puppets.

Προτείνω λοιπό το εξής.
Τίτλος: [όνομα μπάντας/καλλιτέχνη] - [όνομα δίσκου] (έτος κυκλοφορίας)

Εικόνα εξωφύλλου: Όχι ιδιαίτερα μεγάλη ώστε να μην κάνει το ποστ τεράστιο ή να χρειάζεται scroll για να την δούμε ολόκληρη, αλλά και αρκετά μεγάλη ώστε να είναι ευδιάκριτο το εξώφυλλο.
Tracklist: Με την σειρά τα τραγούδια του δίσκου και αν θέλουμε δίπλα και την διάρκεια.
Review: Κείμενο που αφορά τον ίδιο τον δίσκο και την παρουσίαση που θα του κάνουμε. Το κείμενο να είναι όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικό γίνεται και να καλύπτει όλες τις πτυχές του δίσκου. Όταν κάνουμε μια παρουσίαση καλό θα ήταν να έχουμε κατα μέρος την φανατισμό μας για μια μπάντα και να προσπαθήσουμε να δείξουμε στους συμφορουμίτες μας τι να περιμένουν από τον δίσκο που παρουσιάζουμε. Fanboysmοι καλό θα ήταν να αποφεύγονται όπως και φανατισμοί γενικότερα ("ο δίσκος μαμάει ακούστε τον όλοι" "ο δίσκος είναι χάλια οι τύποι είναι κουλοί δεν μου αρέσουν καθόλου" κτλ)



Θα ήθελα προτάσεις και διορθώσεις σχετικά με την πρόταση μου, ώστε, αν μπορούμε να συμφωνήσουμε σε μία κοινή φόρμα δισκοπαρουσιάσεων, να γίνει το θέμα sticky και να λειτουργεί έτσι η κατηγορία από εδώ και μπρος. Give the feedbackz!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 17/02/11, 21:34 από YmiRLinG »
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #1 στις: 14/02/11, 18:36 »
Θα μιλησω ως μελος του φορουμ, αλλα και ως ατομο που το εκανε αυτο παλιοτερα σε fanzine.

Αποφυγετε τη βαθμολογια. Κανενας δε μπορει να κρινει με ενα νουμερο τη δουλεια καποιου, γιατι ακομα και αρπαχτη να ειναι ή να φαινεται, ποτε δεν ξερεις τι σημαινει ο δισκος αυτος για το ατομο που τον κυκλοφορησε. Το θεωρω must να μην υπαρχουν βαθμολογιες.

Τα περι αντικειμενικοτητας τα βρισκω λιγο περιεργα. Εγω τα δυο τελευταια Evergrey τα θεωρω αριστουργηματικα, αλλα 4/5 θα σου πουν πως τα παλια τους αλμπουμς δε θα τα φτασουν ποτε.

Απλα ειναι για μενα τα πραγματα. Ακουει το δισκο οποιος θελει και γραφει τι του αρεσει και τι οχι και κυριως, αν θελει. Δε βρισκω λογο να γεμισουμε κριτικες για "αδιαφορα" δισκακια. Οποιος εχει κατι καλο υποψη του, ας το προτεινει μεσω ενος review. Σιγουρα, στις major κυκλοφοριες θα κανεις review, ειτε ειναι καλο ειτε πατατα (το νεο Metallica με περιμενει ;D ). Αλλα μη γινουμε και διαδικτυακο Hammer-ιζον φορουμ.

Αυτα εχω να πω και να προσθεσω πως δε θα με χαλασουν fanboyσμοι, αρκει να ξεχωριζουν απο το "αντικειμενικο" μερος της κριτικης.

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #2 στις: 14/02/11, 20:14 »
Αρχικα, συμφωνω οτι το θεμα της βαθμολογιας δεν ειναι οτι καλυτερο...αν πρεπει οπωσδηποτε να υπαρχει καποια πολυ γενικοτερη και ανακεφαλαιωτικη αξιολογηση, ας ειναι καποια φραση οπως "Μετριο", "Πολυ καλο", "Αριστουργημα" κλπ

Επισης εχω να κανω μια ερωτηση: Οταν λες

Review: Κείμενο που αφορά τον ίδιο τον δίσκο και την παρουσίαση που θα του κάνουμε. Το κείμενο να είναι όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικό γίνεται και να καλύπτει όλες τις πτυχές του δίσκου. Όταν κάνουμε μια παρουσίαση καλό θα ήταν να έχουμε κατα μέρος την φανατισμό μας για μια μπάντα και να προσπαθήσουμε να δείξουμε στους συμφορουμίτες μας τι να περιμένουν από τον δίσκο που παρουσιάζουμε. Fanboysmοι καλό θα ήταν να αποφεύγονται όπως και φανατισμοί γενικότερα ("ο δίσκος μαμάει ακούστε τον όλοι" "ο δίσκος είναι χάλια οι τύποι είναι κουλοί δεν μου αρέσουν καθόλου" κτλ)

εννοεις οτι μπορει να ειναι και κριτικη song by song? Οπως δηλαδη ειχα κανει εγω στο "Karma" των Kamelot? Η μονο μια παραγραφος που θα τα αναφερουμε ολα?

Επισης θελω να προτεινω και κατι ακομα: Αν ο δισκος ειναι ενιαιας θεματολογιας (concept) τοτε καλο θα ηταν ο reviewer να γραφει περιληπτικα το θεμα και την ιστορια του δισκου πχ αν γινει καποια κριτικη στο "Operation Mindcrime" θεωρω οτι ειναι απαραιτητη η παραθεση εστω και σε 5-6 γραμμες της θεματολογιας...αυτα προς το παρον

Αν σκεφτω κι αλλα θα ξαναγραψω

Παμε να την αναστησουμε την κατηγορια ρεεεεεεεε!!!  ;)
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #3 στις: 14/02/11, 23:37 »
Βασικά το ζητούμενο μου περί αντικειμενισμου και αποφυγής φανατισμού είναι γιατί κατα καιρούς μπαίνουν θέματα που λένε ξέρω γω

"ΕΙΔΑΤΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ MAIDEN ΚΟΒΕΙ ΚΩΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΠΑΡΤΕ ΤΟ"

Αυτό σαν θέμα προφανώς δνε έχει να πει κάτι και σε αυτά αναφέρομαι. Όταν βγαίνει κάποιος καινούριος δίσκος, αυτός ο οποίος επιλέγει να κάνει καινούριο θέμα σχετικά με τον δίσκο να είναι παρουσίαση του δίσκου και όχι ανακοίνωση κυκλοφορίας ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #4 στις: 15/02/11, 01:28 »
Aνακοινωση οτι ΘΑ βγει ενας δισκος μπορει να γινεται στα νεα, διχως να ενοχλει...εδω ειναι σαφες οτι εχουμε να κανουμε με κριτικες.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/11, 01:39 από Eagle Of Kamelot »

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #5 στις: 15/02/11, 01:35 »
Εγώ τις προτάσεις μου τις έχω κάνει και τα έχω συζητήσει με τον roufus....και οι προτάσεις που έχουμε σκεφτεί δεν είναι μόνο για τη φόρμα.....αλλά αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι.....

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #6 στις: 15/02/11, 01:48 »
Καταρχάς, συμφωνώ ότι δεν χρειάζεται η βαθμολογία... Ίσως μπορεί να μπαίνει προαιρετικά, αλλά αν πρέπει να ισχύει το ίδιο για όλες τις κριτικές, καλύτερα να μην υπάρχει γιατί περιορίζει τον reviewer... Κάτι χρήσιμο ίσως είναι να γράφονται στο τέλος τα highlights του δίσκου, αυτά που του έκαναν δηλαδή θετικότερη εντύπωση. Επίσης στον τίτλο καλό είναι να αναγράφεται και η εταιρία παραγωγής/διανομής/whatevah.

Κάτι που θέλω να ρωτήσω τους admins, είναι το αν υπάρχει η δυνατότητα να μεταφέρουν συγκεκριμένα post στην αρχή του θέματος. Κι εξηγούμαι: Βγαίνει πχ το καινούριο Pain of Salvation, το καραγουστάρω και γράφω κριτική. Το ακούει ο Kamelot και το συχαίνεται, οπότε ΠΡΕΠΕΙ να γράψει κριτική και αυτός, γιατί πιστεύει ότι λέω μαλ***ες, και δεν του αρκεί ένα απλό post να το αιτιολογήσει  :P . Θα μπορούσαν να γράφονται λοιπόν κριτικές για τον ίδιο δίσκο από πολλά άτομα και να μπαίνουν όλες στην αρχή του ίδιου θέματος; Αρκεί να μην γίνεται κατάχρηση βέβαια, και παρόλο που κάποιος μπορεί να καλύπτεται σε μεγάλο βαθμό από μία υπάρχουσα κριτική, να θέλει να γράψει ντε και καλά δική του...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #7 στις: 15/02/11, 01:56 »
Βγαίνει πχ το καινούριο Pain of Salvation, το καραγουστάρω και γράφω κριτική. Το ακούει ο Kamelot και το συχαίνεται...

Αμα μοιαζει με το Scarsick, ισως να ειναι μια πραγματικοτητα το παραδειγμα σου ;D

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #8 στις: 15/02/11, 02:37 »


Κάτι που θέλω να ρωτήσω τους admins, είναι το αν υπάρχει η δυνατότητα να μεταφέρουν συγκεκριμένα post στην αρχή του θέματος. Κι εξηγούμαι: Βγαίνει πχ το καινούριο Pain of Salvation, το καραγουστάρω και γράφω κριτική. Το ακούει ο Kamelot και το συχαίνεται, οπότε ΠΡΕΠΕΙ να γράψει κριτική και αυτός, γιατί πιστεύει ότι λέω μαλ***ες, και δεν του αρκεί ένα απλό post να το αιτιολογήσει  :P . Θα μπορούσαν να γράφονται λοιπόν κριτικές για τον ίδιο δίσκο από πολλά άτομα και να μπαίνουν όλες στην αρχή του ίδιου θέματος; Αρκεί να μην γίνεται κατάχρηση βέβαια, και παρόλο που κάποιος μπορεί να καλύπτεται σε μεγάλο βαθμό από μία υπάρχουσα κριτική, να θέλει να γράψει ντε και καλά δική του...
Δεδομένου ότι υπάρχουν comments πάντα μπορεί ο καθένας να γράφει την κριτική του κάτω από μια ήδη υπάρχουσα, μου φαίνεται ότι θα γίνονται μεγάλα τα posts αν έχουμε πολλες μαζί. Επίσης κάτι τέτοιο δεν χρειάζετια να το κάνει ο admin, μπορεί να το κάνει και ο κάθε δημιουργός θέματος. Δηλαδή κάνω εγώ για το Pain of Salvation, δεν του γουστάρει ο Kamelot, κάνει κι αυτός και κάνω ένα copy το κείμενο του και το βάζω κάτω απο το δικό μου. Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο δηλαδή.

Η εταιρία διανομής δεν το βρίσκω και τόσο σκόπιμο να αναγράφεται, δεν βλέπω το λόγο. Τουλα΄χστιον όχι στον τίτλο του θέματος, μέσα στο θέμα ας γράφεται. Αλλιώς θα γίνονται μεγάλοι οι τίτλοι.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/11, 02:40 από YmiRLinG »
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #9 στις: 15/02/11, 03:04 »


Κάτι που θέλω να ρωτήσω τους admins, είναι το αν υπάρχει η δυνατότητα να μεταφέρουν συγκεκριμένα post στην αρχή του θέματος. Κι εξηγούμαι: Βγαίνει πχ το καινούριο Pain of Salvation, το καραγουστάρω και γράφω κριτική. Το ακούει ο Kamelot και το συχαίνεται, οπότε ΠΡΕΠΕΙ να γράψει κριτική και αυτός, γιατί πιστεύει ότι λέω μαλ***ες, και δεν του αρκεί ένα απλό post να το αιτιολογήσει  :P . Θα μπορούσαν να γράφονται λοιπόν κριτικές για τον ίδιο δίσκο από πολλά άτομα και να μπαίνουν όλες στην αρχή του ίδιου θέματος; Αρκεί να μην γίνεται κατάχρηση βέβαια, και παρόλο που κάποιος μπορεί να καλύπτεται σε μεγάλο βαθμό από μία υπάρχουσα κριτική, να θέλει να γράψει ντε και καλά δική του...
Δεδομένου ότι υπάρχουν comments πάντα μπορεί ο καθένας να γράφει την κριτική του κάτω από μια ήδη υπάρχουσα, μου φαίνεται ότι θα γίνονται μεγάλα τα posts αν έχουμε πολλες μαζί. Επίσης κάτι τέτοιο δεν χρειάζετια να το κάνει ο admin, μπορεί να το κάνει και ο κάθε δημιουργός θέματος. Δηλαδή κάνω εγώ για το Pain of Salvation, δεν του γουστάρει ο Kamelot, κάνει κι αυτός και κάνω ένα copy το κείμενο του και το βάζω κάτω απο το δικό μου. Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο δηλαδή.

Η εταιρία διανομής δεν το βρίσκω και τόσο σκόπιμο να αναγράφεται, δεν βλέπω το λόγο. Τουλα΄χστιον όχι στον τίτλο του θέματος, μέσα στο θέμα ας γράφεται. Αλλιώς θα γίνονται μεγάλοι οι τίτλοι.

Απλά ίσως να είναι καλύτερο από θέμα οργάνωσης και να είναι εμφανές το ότι υπάρχουν διαφορετικές απόψεις για κάθε άλμπουμ - το λέω σκεπτόμενος και την εικόνα που θα βγάζουμε "προς τα έξω". Εντάξει ίσως είναι υπερβολικό αυτό που λέω μιας και προφανώς σε ένα φόρουμ ο καθένας γράφει την άποψή του, απλά μπορεί σε κάποιους να φαίνεται ως "η κριτική του kithara.gr στο τάδε άλμπουμ"...

Για την εταιρία, νομίζω ότι είναι σημαντικό στοιχείο μιας κυκλοφορίας, και δεν είναι και τίποτα να γράφεται. Πχ:

Vrachnoprofiter - Ο Ομοφυλόφιλος Jedi
(1821 - EixesKaiStoXwrioSouStudio Music)

Ας πουν κι άλλοι τη γνώμη τους και το συζητάμε πάντως...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #10 στις: 15/02/11, 07:42 »
Θα ηταν ωραιο (οπου ειναι δυνατον και προσφερεται απο το ιδιο το συγκροτημα/ εταιρεια διανομης ή youtube/myspace) να υπαρχει μεσα στη δισκοκριτικη και ενα (ή περισσοτερα) link με δωρεαν samples απο τον δισκο που παρουσιαζεται και κρινεται, ωστε αυτος που θα διαβαζει την κριτικη να εχει ταυτοχρονα και αμεσα και προσωπικη αποψη ακουγοντας ολοκληρο ή μερος του δισκου online. Πχ:

http://www.annihilatormetal.com/index.php?page=198

Δεν ξερω βεβαια εαν υπαρχει νομικο θεμα για κατι τετοιο...
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #11 στις: 15/02/11, 21:07 »
Επισης καλο θα ηταν στην κατηγορια αυτη (βασικα σε ολες :P) να αλλαξει και ο συντονιστης. Μια καλη ιδεα θα ηταν να μπουν καποιοι η και ολοι απο αυτους που ενδιαφερθηκαν για την "ανασταση" της (αν θελουν βεβαια). Ο parlats εχει καιρο να συμμετασχει στην δημοσια συζητηση και πιο πολυ καιρο να "moderatorαρει" (χωρις διαθεση να του την "πω"), οποτε πιο σωστο, πιστευω, θα ηταν για συντονιστες να μπουν πιο ενεργα μελη.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/11, 21:09 από draned »
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #12 στις: 15/02/11, 22:23 »
Παιδια, μη το κουραζουμε...μηπως θελετε αυτος που κανει την κριτικη να σας φερει και κανα κοριτσακι απο τη Χαβαη να σας χορεψει. Νομιζω οτι κοιταμε το δεντρο και αδιαφορουμε για το δασος. Απο τη στιγμη που βγαινει η κριτικη και καποιος ενδιαφερεται για το δισκο, θα ψαξει και θα βρει και samples και πολλα αλλα.

Περι συντονιστη, θα συμφωνησω απολυτα με τον draned, το ειχα παρατηρησει κι εγω και ηδη υπαρχουν σχεδια για να αλλαξει το υπαρχον status quo του πινακα.

Εταιρεια διανομης δε νομιζω οτι χρησιμευει σε καποιον να τη βλεπει στον τιτλο, στο review εγω προσωπικα, ειτε τη δω ειτε οχι, δε θα αλλαξει κατι...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #13 στις: 17/02/11, 14:42 »
Kαλα σαμπλς μπορει να μη βρισκουμε αλλα τα highlights του δισκου μπορουμε αν υπαρχουν στο γιουτουμπ.Ετσι ωστε οταν θα γραφει ο Αρης για την ταδε δισκαρα να κλικαρουμε και να ακουμε..Αν ειναι σλατζ/ντροουν και τετοια να μην το ακουμε γενικα.
Σε αυτο που ειπε ο βραχνο δεν ξερω αν συμφωνω γιατι ακτω απο τις κριτικες θα υπαρχουν και σχολια οποτε ισως μπερδευεται το πραγμα..Θα μπορουσε βεβαια ο πρωτος που εκανε κριτικη στην περιπτωση που κανει και καποιος αλλος να κανει επεξεργασια και να βαζει και την κριτικη του αλλου στο ποστ του.Να εχει βεβαια τα επισημα χαρακτηριστικα :P
Αντε αντε φωτια τα πληκτρολογια!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #14 στις: 17/02/11, 21:00 »
Συμφωνώ σε γενικές γραμμές με την φόρμα που προτάθηκε. Εκτός από την βαθμολογία που μάλλον δεν είναι καλή ιδέα. Θα μπορούσε ίσως να εφαρμοστεί κάτι πολύ απλούστερο και λιγότερο συγκεκριμένο: μου αρέσει, δεν μου αρέσει, έτσι κι έτσι...,  γράφοντας φατσούλες:  :) , :( , :-\

Τα μέλη που θέλουν να κάνουν κριτική σε δίσκο για τον οποίο υπάρχει ήδη κριτική, προτείνω να την προσθέτουν απαντώντας στην συζήτηση της υπάρχουσας κριτικής. Δεν είναι δυνατόν να προστίθεται αυτούσια στο αρχικό μήνυμα, υπάρχει περιορισμός μεγέθους μηνυμάτων, και δεν θα φαινόταν ωραίο έτσι κι αλλιώς. Μπορεί όμως να προστίθεται σύνδεσμος προς την κάθε κριτική.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση φόρμας για δισκοπαρουσιάσεις
« Απάντηση #15 στις: 17/02/11, 21:35 »
Αφαίρεσα την βαθμολογία από το αρχικό ποστ εφόσον δεν κρίνεται απαραίτητο.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
4173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/03, 14:22
από Witchking
7 Απαντήσεις
4650 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/06, 14:35
από YmiRLinG
8 Απαντήσεις
5927 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/05, 16:15
από Fteo
5 Απαντήσεις
4388 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/05, 15:55
από gzarog
3 Απαντήσεις
3523 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/01/06, 18:19
από Devil Driver
1 Απαντήσεις
2446 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/07, 12:33
από Witchking
23 Απαντήσεις
6499 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/08, 21:55
από gkou
προταση για wah wah...

Ξεκίνησε από zebric « 1 2 » Εφέ

27 Απαντήσεις
9308 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/09, 21:05
από Jezus
22 Απαντήσεις
8948 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/09, 15:29
από no slave
0 Απαντήσεις
1989 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/09, 09:23
από Ο Νέος Κιθαρωδός