Σελίδες:
  • #1 από Xaris(πρωην Jizm) στις 01 Feb 2008
  • #2 από buckethead RULES!! στις 01 Feb 2008
  •  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
  • #3 από Heatseeker στις 01 Feb 2008
  • Eλεος!δειτε την τιμη...συγνωμη ποιος θα δωσει τοσα λεφτα?????

    Αυτός που τα'χει και θέλει να βγάλει ακόμη περισσότερα μετά από λίγα χρόνια.
  • #4 από fenderiarhs στις 01 Feb 2008

  • Αυτός που τα'χει και θέλει να βγάλει ακόμη περισσότερα μετά από λίγα χρόνια.


    +1000000
  • #5 από hot_sauce (φλουτσ) στις 01 Feb 2008
  • παιδια....ΤΙ ΕΕΕΧΕΙ αυτή η κιθάρα και μπορεί να αξίζει τόσα λεφτά πέραν του ότι είναι vintage και έχει κάποια παλαιότητα? φτάνουν αυτά για να ανέβει τόσο η αξία της??
  • #6 από Xaris(πρωην Jizm) στις 01 Feb 2008
  • Και που ξερει κανεις αν ειναι original ολα επανω της?θελω να πω μπορει κατι να εχει αλλαχτει με τα χρονια...απ'οσο ξερω το παραμικρο να πειραξεις χανεται η αξια της..
  • #7 από hot_sauce (φλουτσ) στις 01 Feb 2008
  • σωστά αλλα υποτίθεται τέτοια αντικείμενα στο e-bay, και ειδικά ΤΕΤΟΙΑΣ αξίας πρέπει να συνοδεύονται με πιστοποιητικά γνησιότητας...και απ'ότι είδα το πουλάει εταιρία...βέβαια εγώ δεν αποκλείω κ την περίπτωση κομπίνας... ???
  • #8 από faser στις 01 Feb 2008
  • Εντωμεταξύ τα παιδάκια στην Αφρική πεινάνε, έτσι;
    -------------------------------------------------------
    Άκυρο πανηγυρικό! :) Το ξέρω..
    Λαϊκισμός, το γνωρίζω, αλλά στο πνεύμα των ημερών :D..
  • #9 από fenderiarhs στις 01 Feb 2008
  • Και που ξερει κανεις αν ειναι original ολα επανω της?θελω να πω μπορει κατι να εχει αλλαχτει με τα χρονια...απ'οσο ξερω το παραμικρο να πειραξεις χανεται η αξια της..

    Μην φοβασαι αν μπορουσες να την αγορασεις δεν θα κολλαγες στα 2000$ που θλει καποιος εκτιμητης για να τσεκαρει τα παντα πανω της οσον αφορα την γνησιοτητα της.......
  • #10 από cyclo στις 01 Feb 2008
  • χμμμ :Ρ αν αφαιρέσει μερικά μηδενικά το σκέφτομαι:Ρ


  • #11 από fenderiarhs στις 01 Feb 2008
  • LOL  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D στειλτου ΡΜ αν μπορει να κατεβασει την τιμη η αν δεχεται ανταλλαγες με esp KH..... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
  • #12 από JP.M στις 02 Feb 2008
  • ειναι τελειως παραλογο παντως.οσα χρηματα κα να'χει κανεις!!!
  • #13 από GreekDudeCovers στις 02 Feb 2008
  • Κι άντε πες ότι γεννάς (για να μην πώ τίποτα άλλο) φράγκα και την παίρνεις. Υπάρχει περίπτωση να παίξεις κάτι το οποίο πλήρωσες 500.000?!? Για μένα έτσι απλά χάνει την αξία της ως κιθάρα, ως όργανο, και γίνεται απλά ένα πανάκριβο διακοσμητικό σε ένα γυάλινο κουτί. Οι κιθάρες είναι για να παίζονται, όχι για decor! Τέλος πάντων, περί ορέξεως...
  • #14 από JaYmZ στις 02 Feb 2008
  • ρε παιδιά μιλάμε για συλλεκτικό όργανο...και λίγα ζητάει...les paul standard του 59 και μη πειραγμένες υπάρχουν πολύ λίγες...

    και βέβαια μπορείς να παίξεις...δεν λέει κανείς ότι είναι για decor ούτε ότι θα σπάσει όταν την ακουμπήσεις...ίσα ίσα που 50 χρονών ξύλο θα βγάζει έναν ήχο... :o :o

    ούτε να το σκεφτώ δεν μπορώ...αυτά είναι γι'αυτούς που διαθέτουν $$$ πολλά...και ξέρουν!

    περύσι πουλήθηκε μία korina explorer με το τρέμολο επάνω, νομίζω του '52 ή κάτι τέτοιο σε έναν οικο δημοπρασιών στην Αγγλία 680.000 λίρες!!! και να φανταστείτε ότι ο τύπος την βρήκε σε μία αποθήκη του παππού του παρατημένη μέσα στην βαλίτσα!!! :o :o
  • #15 από faser στις 02 Feb 2008
  • Βρε παιδιά, μετά από τόσα χρόνια (μισός αιώνας) το hardware αυτών των οργάνων δεν σκουριάζει;
  • #16 από hoba στις 03 Feb 2008
  • περύσι πουλήθηκε μία korina explorer με το τρέμολο επάνω, νομίζω του '52 ή κάτι τέτοιο σε έναν οικο δημοπρασιών στην Αγγλία 680.000 λίρες!!! και να φανταστείτε ότι ο τύπος την βρήκε σε μία αποθήκη του παππού του παρατημένη μέσα στην βαλίτσα!!! :o :o

    Για να κανω και εγω καμια μινι εξερευνηση στην αποθηκη του παππου μου... ;D
  • #17 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 03 Feb 2008
  • Θέλω να ευχαριστήσω τη μαμά μου, το μπαμπά μου....και το τύπο που πουλάει ακριβές κιθάρες στο eBay ανα τακτά χρονικά διαστήματα για να χουμε να λέμε κάθε λίγο και λιγάκι ένα topic για ακριβές κιθάρες...
  • #18 από Αύγουστος στις 03 Feb 2008
  • Κάποιες παρατηρήσεις/απορίες:

    Στη φωτο που δειχνει την πίσω πλευρά του headstock φαινεται σα να χει κρυψει το serial number. Γιατι μπορεί να χει κάνει κάτι τέτοιο?

    Πρέπει να χει αλλάξει και τα κλειδιά και να του χουν μείνει 2 από τα παλιά. Πάντως δεν αναφέρει και πολλά πράγματα για το όργανο παρά το υπέρογκο ποσό που ζητάει.

    Πάντως ένα τέτοιο όργανο είναι καθαρά επένδυση δε νομίζω να το πάρει κανείς για να παίζει.
  • #19 από hot_sauce (φλουτσ) στις 03 Feb 2008
  • ε ναι ρε παιδιά!
    φανταστείτε το... ;D
    την παίρνει ένας τύπος και αρχίζει και παίζει...τελειώνει, την ακουμπάει κάπου και γραντζουνίζεται για ένα χιλιοστό...
    ΌΟΟΟΧΙ..!! πάνε 30.000Ε!
    μετά παίζει λίγο άγαρμπα με την πένα...χαράζει λίγο αυτό το pickguard που έχουν οι LP...ΑΜΑΑΑΝ....πάνε άλλα 45.000Ε!!!
    ε δηλαδή έλεος!!!  :) ;D
  • #20 από Gabriel6th στις 03 Feb 2008
  • Υπάρχουν περιδέραια των 2 και 3 εκατομμυρίων ευρώ. Ρολόγια αντίστοιχης αξίας, αυτοκίνητα, κλπ κλπ κλπ. Για να μη μιλήσω για έργα τέχνης...

    Εφόσον κάποιοι πλούσιοι έχουν την οικονομική δυνατότητα να αγοράζουν και να διαμορφώνουν τις τιμές αυτές δεν απορώ ούτε προβληματίζομαι καθόλου.

    Όσο για τα παιδάκια που πεινάνε, μακάρι να μπορούσα να τα ταΐσω όλα. Αλλά ο τζίρος του αλκοολ, των τσιγάρων, των ναρκωτικών, του καφέ, της πορνείας, του τζόγου φτάνει και περισσεύει. Δεν είναι η ακριβή κιθάρα που χαλάει τα προσχήματα.
Σελίδες: