Σελίδες:
  • #26 από JOHNAN στις 29 Feb 2008
  • Εγώ πήρα στην κόρη μου μία Fender Squier από τον Καγμάκη το καλοκαίρι 130 ευρώ. Βέβαια είναι 3/4 και όχι 1/2.  Οριακά μπορεί να παίξει και είναι 5 ετών. Πιστεύω για παιδάκι 2 χρονών, ακόμα και η 1/2 θα του πέφτει μεγάλη (δεν θα μπορεί καν να την κρατήσει) και βαριά.  Ίσως μια κλασική 1/2 να είναι πιο κατάλληλη.
  • #27 από Ikaros στις 01 Mar 2008
  • #28 από Evangelos 123 στις 01 Mar 2008
  • βασικά δεν είναι λίγο άκυρο να πιάσει στα χέρια του κιθάρα από τα 2 του χρόνια!μπορεί να μιλήσει?μπορεί να περπατήσει?αυτές είναι οι βασικές προτεραιότητες!!!πάρτε κάτι της πλέι σκουλ και όταν πάει στο νηπιαγωγείο τότε θα είναι η κατάλληλη στιγμή για να πάρετε μια κιθάρα!επίσης αν στο σπίτι δεν παίζει κάποιος τότε υπάρχει περίπτωση να την βαρεθεί, οπότε προσοχή!
  • #29 από newGuitarMan στις 09 Mar 2008
  • Τελικά δεν ήταν στον κατάλογο του 2005 πρέπει να ήταν σε αυτόν του 2006. Τράβηξα μια φωτογραφία από τη σελίδα.
  • #30 από parlats στις 09 Mar 2008
  • Τελικά δεν ήταν στον κατάλογο του 2005 πρέπει να ήταν σε αυτόν του 2006. Τράβηξα μια φωτογραφία από τη σελίδα.

    Σου φαίνεται λογικό φίλε μου ένα δίχρονο κοριτσάκι να παίζει με ηλεκτρική κιθάρα?
    Να είμαστε λίγο λογικοί όταν απαντάμε  ;)
  • #31 από newGuitarMan στις 09 Mar 2008
  • Τελικά δεν ήταν στον κατάλογο του 2005 πρέπει να ήταν σε αυτόν του 2006. Τράβηξα μια φωτογραφία από τη σελίδα.

    Σου φαίνεται λογικό φίλε μου ένα δίχρονο κοριτσάκι να παίζει με ηλεκτρική κιθάρα?
    Να είμαστε λίγο λογικοί όταν απαντάμε  ;)
    ΝΝαι τώρα που το λες ξαναδιάβασα όλο το θέμα και πρόσεξα ότι ο schizm είπε ότι έχει ήδη παιχνίδι-κιθάρα το παιδί και εμένα μου είχε κολλήσει ότι είπε ότι έχει κλασσική ::) Και καθόμουν και έψαχνα για το φυλλάδιο... Πάντως δεν ήταν ξεκάθαρο τι ακριβώς κιθάρα εννοούσε ο schizm και όσο για τη λογική δε νομίζω και ότι το να παίξει με κλασσική ή ακουστική κιθάρα το κοριτσάκι είναι πιο λογικό ::)
Σελίδες: