Σελίδες:
  • #1 από Σωτήρης στις 12 Nov 2003
  • Τι λεει παιδες πως σας φανηκε το νεο live του Βασιλη (Παπακωωσταντινου) "Εσεις,οι φιλοι μου και εγω" το οποιο περιεχει και ενα DVD?/

    Προσωπικη μου γνωμη..:Καταπληκτικο και φοβερη συμμετοχη απο αξιολογους καλλιτεχνες..Μπραβο ρε Βασιλη! ;)
  • #2 από bluewind στις 12 Nov 2003
  • Προσωπικά δεν έχω να πάρω πλέον μάλλον τίποτα από τον Παπακωνσταντίνου...δεν ενδιαφέρθηκα καν να το αγοράσω έστω και "σκοτωμένο" μέσω άνομων distributors ;)

    Μια σχετική συζήτηση και ένα review θα βρεις εδώ.
  • #3 από Σωτήρης στις 12 Nov 2003
  • Μια σχετική συζήτηση και ένα review θα βρεις εδώ.


    και λεγα και εγω που το ειχα δει..thanks φιλε! ;)
  • #4 από Jellyfish στις 12 Nov 2003
  • Τον Βασίλη τον τρομάζει μάλλον ο χρόνος και η πιθανότητα να μη γεμίζει γήπεδα πλέον.Φροντίζει έτσι να είναι στα ράφια για παν ενδεχόμενον με ένα "νέο" cd....Μπράβο για την προσπάθεια, όχι για το αποτέλεσμα.Ας περιμένουμε μια πραγματικά νέα δουλειά απ αυτόν,χωρίς να αντιγράφει τον εαυτό του αυτή τη φορά.
  • #5 από ron-t στις 13 Nov 2003
  • Υπεροχη φωνη ρε παιδια :)...αρκει αυτο για μενα!Διαφωνω με καποιες επιλογες τραγουδιων σε παλιοτερους δισκους αλλα ειναι τοσα πολλα τα αγαπημενα που... ;)δεν μπορω να πω κακο λογο...το θεωρω λιγακι ιεροσυλια... :(
  • #6 από Zoso στις 14 Nov 2003
  • Αρκετά καλή επιλογή τραγουδιών... Ευτυχώς υπήρχαν και τα ''παλιά καλά'' και όχι μόνο τα ''νέα χάλια''... Αξιόλογος δίσκος, πολύ καλό live... Προσωπική μου άποψη: Αν ο αριθμός των καλεσμένων μειωνόταν στους μισούς, ο δίσκος θα ήταν πολύ πιο καλός...

    Περιμένω τον καινούριο Βασίλη... Αυτόν που θα με κάνει να πω ''παλιά καλά'' και ''νέα καλά''... Μακάρι... Δεν αντέχω άλλη απογοήτευση...
  • #7 από psomas στις 14 Nov 2003
  • Dastir, όλοι αυτόν τον βασίλη περιμένουμε. όσο για το cd πολύ καλό αν και με ορισμένους απ τους καλεσμένους ξενέρωσα!
  • #8 από Zoso στις 17 Nov 2003
  • Nα προσθέσω ότι μόλις έχουμε κάνει τον δίσκο χρυσό... Μπράβο μας!
  • #9 από sourwtiri στις 18 Nov 2003
  • dastir pistepse me to disko ton kanoun aftoi xriso kai oxi emeis...
  • #10 από vangelis στις 18 Nov 2003
  • mou exei kanei pantws entupwsh pws sthn hxografhsh den aggixan ta lathoi...sto "krata re file gera" xexase o megalos se mia fash ton stixo, kai se merika kommatia o xristoforos ta psiloekane thalassa. Ton disko ton theorw para polu kalo, pianei polu kala thn atmosfaira...

    plaka exei pws sto fillipa pliatsika allaxan ton tono tou tragoudiou gia na mhn zoristei...etsi upothetw.

    Twra....emena, mou arese.

    V.
  • #11 από RORY GALLAGHER στις 24 Nov 2003
  • alitheia paidia poioi simmetexoun ektos apto basili?
    paizei kamia tracklist mipws kapoio link?
  • #12 από bluewind στις 24 Nov 2003
  • Ορίστε (όπως τα βρήκα στο Internet):

    CD1

    01.   Χρόνια πολλά
    02.   Ένοχος
    03.   William George Allum
    04.   Έχω ανάγκη
    05.   Έφηβα γεράκια - Φυσάει - Φοβάμαι - Για σένα τραγουδώ - Έφηβα γεράκια
    06.   Για τον παράδεισο (Τάνια Κικίδη)
    07.   Κρύψου (Απόστολος Βαλαρούτσος)
    08.   Βικτώρια
    09.   Κι αν είμαι ροκ - Ελεάνα Ζεγκίνογλου
    10.   Ο κουρσάρος - Φίλιππος Πλιάτσικας
    11.   Δεν μ' αρέσουν τα τραγούδια - Μάνος Ξυδούς
    12.   Άσε με να κάνω λάθος - Μπαλάντα για τον Γιάννη Κ.
    13.   Χαμένες αγάπες - Χριστόφορος Κροκίδης
    14.   Σ' ακολουθώ
     
    CD2

    01.   Ήτανε μια φορά   
    02.   Θεσσαλονίκη - Διονύσης Τσακνής   
    03.   Τρίτος παγκόσμιος - Κώστας Θωμαΐδης   
    04.   Στέλλα - Κώστας Μακεδόνας   
    05.   Κοντρόλ - Χρήστος Θηβαίος   
    06.   Πρώτη Μαΐου - Μίλτος Πασχαλίδης   
    07.   Πρέβεζα   
    08.   Δε χρωστάω σε κανένα - Όναρ   
    09.   Άνοιξε μου να κρυφτώ - Ευρυδίκη   
    10.   Πριν το τέλος - Ελένη Πέτα   
    11.   Δεν υπάρχω    
    12.   Ένας νέγρος θερμαστής από το Τζιμπουτί - Λαυρέντης Μαχαιρίτσας   
    13.   Ένα καράβι - Ευτυχώς - Πες του να πάει - Δεν πάει άλλο - Χαιρετίσματα - Ένα καράβι - Ελλάς - Εμβατήριο - Ελλάς - Σαράντα παληκάρια - Από μένα τον Βασίλη   
  • #13 από Dominius στις 07 Dec 2003
  • oti kai na leme o Papakonstantinoy einai megalos kallitexnis...to problima einai pws isws ta teuleutaia xronia to ksexase kai o idios.Pantws sta live tou einai o idios Basilis pou tosa xronia ZOYME GIA NA TON AKOYME!!!
  • #14 από Zoso στις 09 Dec 2003
  • Για σας που είστε Ελλάδα... Τι γίνεται με τον Βασίλη; Ανάρρωσε; Οι εμφανίσεις με όνΑρ άρχισαν; Εδώ που είμαστε δεν ξέρουμε το Θεο μας, ούτε συναυλίες, ούτε μαγαζιά με τραγουδιστές, ούτε τίποτα, οπόταν περιμένουμε κι εμείς κανα Βασίλη, τίποτα Διάφανα να 'ρθουν από δω, να χορτάσουμε κι εμείς live... Aπαντήστε pls... Να ξέρουμε κι εμείς που μας παν τα τέσσερα, πόσο καιρό ακόμη θα στερούμαστε Βασίλη...
  • #15 από Zoso στις 12 Dec 2003
  • Δλδ δεν υπάρχει κανένας που να μου πει ένα ναί ή ένα όχι; Για τα δρώμενα της πόλης σας ρωτάω, όχι για τη γιορτή της βροχής στην Γουατεμάλα...
Σελίδες: