Αποστολέας Θέμα: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?  (Αναγνώστηκε 115778 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SweetChild

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #150 στις: 27/04/06, 02:36 »
Χαιρετώ το φόρουμ...
Παιδιά, χρειάζομαι μια βοήθεια για να επιλέξω μάρκα ηλεκτρικής κιθάρας. Προτιμώ να μην ξεπερνάει τα 300€ γιατί ούτε διαθέτω παραπάνω αλλα και για αρχάρια νομίζω δεν είναι κ τόσο απαραίτητο..
Εχω δει κάτι κιθάρες που μου άρεσαν πάρα πολυ, όπως : Esp LTD, Squier DLX k Squier ShowMaster. Άκουσα ότι οι Squier είναι οι καλύτερες για τα λεφτά αυτά. Αληθεύει?
Επίσης, από μαγνήτες και τέτοια σχετικά τι να κοιτάω? Γιατί δεν τα ξέρω πολύ καλά.
Σημείωση, ότι ακούω κυρίως Ροκ. Και άλλα είδη μ'αρέσουν, όπως Μέταλ, Alternative, Progressive... Απλά θα εξασκούμαι σε Ροκ κομμάτια.

Είναι πολύτιμη η βοήθεια σας!!!!  :) :)
There is no esqape from this...
fear,
regret,
loneliness...

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #151 στις: 27/04/06, 09:39 »
Κι εγώ πιστεύω πως σε αυτά τα λεφτά η Squier είναι απ' τις καλύτερες.
Ξέχασες όμως κάτι.
Γιατί δεν παίρνεις μια Epiphone που από ο,τι έχω ακούσει είναι πολύ καλύτερες από τις Squier;
Σαν αυτή για πράδειγμα

http://www.thomann.de/thoiw2_epiphone_lpstudioeb_prodinfo.html?sn=0e26dcc1c6f8bfc8d22cd7203d09b9d4
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος SweetChild

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #154 στις: 27/04/06, 21:32 »
Spio, δεν ξέρω από ποιότητα αλλά από θέμα εμφάνισης η κιθάρα αυτή δεν μ'άρεσε. Γενικά, το σχήμα των Epiphone δε μ'αρέσει τόσο.

Dark_Kronos, οι Ibanez είναι απίστευτες ρε φίλε, αλλά έχω ακούσει από πολλούς ότι οι φτηνές ibanez είναι χάλια. Καθόλου ποιότητα. Αλλιώς δεν το συζητούσα..

Νετρίνο, η Esp LTD M-100Fm STBK που 'χει 298€ μου άρεσε πολύ, αλλά από μάρκα?? Κυριώς εκεί θέλω να βασιστώ. Γιατί σκοπεύω να την κρατήσω για πολύ καιρό την κιθάρα. Αυτή που έχεις είναι πολύ όμορφη αλλα δε μ'αρέσει το σχήμα τόσο. Το χρώμα είναι τέλειο!! Μακάρι αυτή που θα πάρω να έχει τέτοιο χρώμα.

Και αν ξέρει κανείς από μαγνήτες ας μου πει τι να διαλέξω.
There is no esqape from this...
fear,
regret,
loneliness...

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #155 στις: 27/04/06, 21:54 »
Εγώ θα προτείνω την πιο κάτω κιθάρα

http://www.thomann.de/thoiw2_olp_olmm1fna_prodinfo.html

Δοκίμασα το πιο πάνω μοντέλο χωρίς το floyd rose πριν λίγες μέρες και μου άρεσε πάρα πολύ για τα λεφτά της...
Είχα πάει με ένα φίλο που αρχίζει τώρα και δεν έχει και πολλά λεφτά να ξοδέψει και μόλις δοκιμάσαμε την OLP αποφάσισε αμέσως.. Μου έκανε πολύ εντύπωση το πόσο άνετος ήταν ο λαιμός και ο ήχος δεν ήταν καθόλου κακος..
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος c0uNt_OrGatH-ParanoidGeorge

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Injekting Khaos FTW !
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #156 στις: 27/04/06, 22:09 »

Νετρίνο, η Esp LTD M-100Fm STBK που 'χει 298€ μου άρεσε πολύ, αλλά από μάρκα?? Κυριώς εκεί θέλω να βασιστώ. Γιατί σκοπεύω να την κρατήσω για πολύ καιρό την κιθάρα. Αυτή που έχεις είναι πολύ όμορφη αλλα δε μ'αρέσει το σχήμα τόσο. Το χρώμα είναι τέλειο!! Μακάρι αυτή που θα πάρω να έχει τέτοιο χρώμα.



Αν σου αρεσουν οι   LTD κοιτα το www.espguitars.com
Paranoid George Reborn :D , meta apo 1,5 xrono gaming back :P

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #157 στις: 27/04/06, 22:24 »
Εγώ πήρα πριν ένα χρόνο την Esp-ltd EC-50 που είναι στα λεφτά σου, ίσως σε μερικά καταστήματα 10/20Ε παραπάνω. Είναι ικανοποιητική, αλλά είναι στο κόψιμο Les Paul, όχι και στο σχέδιο, δηλαδή είναι μονόχρωμη αλλά στο σχήμα της Les Paul με πολύ μαλακή ταστιέρα και λεπτό λαιμουδάκο κόλαση! Εγώ δεν μπορώ να παίξω μ'άλλη κιθάρα, όλες χοντροκομμένες μου φαίνονται..
Θα ήθελα όμως να θίξω και το θέμα του ενισχυτή που είναι πολύ σημαντικό. Για ενισχυτή τι σκέφτεσαι; Εγώ πήρα την κιθάρα 300 κι έδωσα 100 για έναν ενισχυτάκο γιατί δεν το θεωρούσα σημαντικό και τώρα το μετανιώνω γιατί ο ήχος που βγάζω είναι χάλια. Όταν παίζω σε καλό ή τουλάχιστον αξιοπρεπή ενισχυτή με την κιθάρα μου βγάζω τρελά γούστα. Να προσέξεις καλά τι θα κάνεις με τον ενισχυτή γιατί θα το μετανιώσεις κι εσύ λίγους μήνες μετά.
Και για να καταλάβεις με τι ειλικρίνεια σου μιλάω τον ενισχυτή μου που τον έθαψα τον πουλάω στις αγγελίες..( ;Dόποιος ενδιαφέρεται ;)..είναι εξαιρετικός)
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος SweetChild

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #158 στις: 28/04/06, 03:52 »
Tasouli, OLP σε άλλο κόψιμο δεν έχει? Αν και δεν την είχα ακουστα αυτή τη μάρκα. Δεν είμαι κ πολύ εμπειρη.

Πως θα καταλάβω αν ο λαιμός είναι καλός? Εννοώ εκείνη την ώρα που θα είμαι στο μαγαζί για να διαλέξω.
Έχουν διαφορά οι κιθάρες? Δηλαδή άλλες έχουν μεγαλύτερο μπράτσο κ άλλες μικροτερό?

profsokin, από όλα τα κοψίματα των LTD μόνο αυτή που μου πες δε μ'αρεσε.. Γενικά το κόψιμο της Ibanez και της LTD M Series είναι το ιδανικό για μένα. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει τέτοιο σχέδιο σε ιδανική ποιότητα. Αυτό ψάχνω δηλαδή.
Όσο για τον ενισχυτή, δεν το συζητώ. θα κοιτάξω να πάρω έναν κάπου στα 200. Αν και θα πρέπει να κάνω τρελή οικονομια..
Ξέρω ότι όλη την δουλειά την κάνει ο ενισχυτής στην ουσία. Είχα κ γω για ένα διάστημα εναν 10αρη και κατάλαβα ότι δεν κάνει δουλεια.
There is no esqape from this...
fear,
regret,
loneliness...

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #159 στις: 28/04/06, 03:55 »
Dark_Kronos, οι Ibanez είναι απίστευτες ρε φίλε, αλλά έχω ακούσει από πολλούς ότι οι φτηνές ibanez είναι χάλια. Καθόλου ποιότητα. Αλλιώς δεν το συζητούσα..


Δεν ειμαι βεβαια ειδικος στης κιθαρες αλλα η Ibanez μου (GRG170DX) που ειναι απο της φτηνες ειναι πολυ βολικη, δεν μου εχει βγαλει κανενα απολυτος προβλημα (ουτε καν τοσο δα παρασιτα με full gain, βοηθαει βεβαια και ο ενυσχιτης) και απο οτι βλεπω παιζει το ιδιο καλα με την Yamaha του ξαδερφου μου που εινια πολυ πιο ακριβη, με ιδιο εξοπλισμο βεβαια, μονο η κιθαρα να ειναι διαφορετικη.
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #160 στις: 28/04/06, 10:16 »
Spio, δεν ξέρω από ποιότητα αλλά από θέμα εμφάνισης η κιθάρα αυτή δεν μ'άρεσε. Γενικά, το σχήμα των Epiphone δε μ'αρέσει τόσο.

Εγώ σαν παράδειγμα στην έδωσα.Ο thomann κι ο bon studio έχουν χιλιάδες.
Νομίζεις ότι άρεσε σε μένα;

το θέμα του ενισχυτή που είναι πολύ σημαντικό

Συμφωνώ 100% με τον profsokin.Αμα δεν έχεις ενισχυτή και 4000Ε κιθάρα να έχεις δεν κάνεις τίποτα.Στο λέω από πρώτο χέρι.
Γι'αυτό σε συμβουλεύω να πάρεις μια φτηνούλα κλασσική,ακουστική ή ηλ/ακουστική μέχρι να μαζέψεις λεφτά για ενισχυτή.
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος SweetChild

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #161 στις: 28/04/06, 14:44 »
Θέλω κ καλή κάπως ηλεκτρική γιατί θα την έχω για καιρό μαλλον. Απλά επειδή πάω μόνο 3 μήνες ωδείο θέλω πρώτα να μάθω καλά να παίζω κ μετά ταυτόχρονα, σιγά σιγά, μαζεύω και λεφτά για ενισχυτή.

Spio, αυτοί έχουν καταστήματα στην Ελλάδα? Στην Θεσσαλονίκη?

Δηλαδή, από τις Ibanez, Esp, Squier ή και Jackson τι θα διαλέγατε??
There is no esqape from this...
fear,
regret,
loneliness...

Αποσυνδεδεμένος Marios Demigod

  • Ο μαύρος πειρατής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Άντρας
  • ΗΡΑ ξερω γω...
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #162 στις: 28/04/06, 19:06 »
το θέμα του ενισχυτή που είναι πολύ σημαντικό

Συμφωνώ 100% με τον profsokin.Αμα δεν έχεις ενισχυτή και 4000Ε κιθάρα να έχεις δεν κάνεις τίποτα.Στο λέω από πρώτο χέρι.
Γι'αυτό σε συμβουλεύω να πάρεις μια φτηνούλα κλασσική,ακουστική ή ηλ/ακουστική μέχρι να μαζέψεις λεφτά για ενισχυτή.


Εγω, κατα την ταπεινη μου αποψη, θα διαφωνησω. (βεβαια με μια προυποθεση)
Συνεχεια διαβαζω να γραφουν πολλοι ποσο σημντικο ρολο παιζει ο ενισχυτης.
Αν ειναι να παιζεις μονο για την παρτη σου στο σπιτι, τοτε καλως.
Αν ομως (να η προυποθεση) ειναι να φτιαξεις ενα γκρουπ και να παιζεις συνεχεια στο στουντιο (εγω ανηκω σ'αυτην την περιπτωση) τοτε παιρνεις μια καλη κιθαρα για να παιζεις και ζωντανα και παιρνεις και ενα 10αρη για εξασκηση. Εγω εχω ενα Crate και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Οταν παω στουντιο, εχει εκει καλο ενισχυτη για να πορωνομαι.  ;)


Δηλαδή, από τις Ibanez[/b], Esp, Squier ή και Jackson τι θα διαλέγατε??

Μην κολλας σε μαρκες. διαλεξε αυτη που σου αρεσει και σου ταιριαζει. Πανω-κατω η ποιοτητα ειναι ιδια αφου ειναι ολες κιθαρες της οικονομικης σειρας.

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #163 στις: 29/04/06, 10:00 »
Spio, αυτοί έχουν καταστήματα στην Ελλάδα? Στην Θεσσαλονίκη?


Ο thomann (www.thomann.de) είναι γερμανός οπότε δεν υπαρχει μαγαζί στη Θεσ/νίκη.Είναι όμως πολυ έμπιστος και τίμιος.

O Bon Studio (επίσημος αντιπρόσωπος Gibson καi Epiphone στην Ελλάδα) έχει μαγαζί στη Θεσ/νίκη αλλά δεν ξέρω πού.

Όσο για ενισχυτή κοίτα λίγο
αυτόν
κι αυτόν

Για κιθάρα πάρε αυτήαυτή για να σου μείνουν λ7 για ενισχυτή LOL LOL LOL lol         ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος gigantas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #164 στις: 29/04/06, 14:04 »
Μαζεψε λιγο παραπανω και παρε κατι σαν αυτο http://www.thomann.de/thoiw2_fender_mexico_standard_strat_prodinfo.html

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #165 στις: 29/04/06, 14:21 »
Χαιρετώ το φόρουμ...


Καλημερα και σε σενα! Και καλως μας ηρθες!

Παιδιά, χρειάζομαι μια βοήθεια για να επιλέξω μάρκα ηλεκτρικής κιθάρας.Προτιμώ να μην ξεπερνάει τα 300€ γιατί ούτε διαθέτω παραπάνω αλλα και για αρχάρια νομίζω δεν είναι κ τόσο απαραίτητο..


Η Μαρκα της ηλεκτρικης σε αυτα τα λεφτα που μιλας δεν εχει μεγαλη σημασια. Πιο πολυ ειναι θεμα μοντελου και το τι σου αρεσει στην εμφανιση και σε βολευει σε θεμα σωματος και λαιμου.

Επίσης, από μαγνήτες και τέτοια σχετικά τι να κοιτάω? Γιατί δεν τα ξέρω πολύ καλά.
Σημείωση, ότι ακούω κυρίως Ροκ. Και άλλα είδη μ'αρέσουν, όπως Μέταλ, Alternative, Progressive... Απλά θα εξασκούμαι σε Ροκ κομμάτια.


Επειδη στα 300€ η ποιοτητα των μαγνητων ειναι πανω κατω η ιδια, χαλια δλδ, αυτο που σε ενδιαφερει ειναι ο τυπος (μονος η διπλος μαγνητης) και η διαταξη (3 μονοι, 2 διπλοι, 1 μονος και 2 διπλοι, 2 μονοι και 1 διπλος). Για metal, χωρις αυτο να ειναι απολυτο, θα σου προτεινα κατι με τουλαχιστον 1 διπλο.

Νετρίνο, η Esp LTD M-100Fm STBK που 'χει 298€ μου άρεσε πολύ, αλλά από μάρκα?? Κυριώς εκεί θέλω να βασιστώ. Γιατί σκοπεύω να την κρατήσω για πολύ καιρό την κιθάρα. Αυτή που έχεις είναι πολύ όμορφη αλλα δε μ'αρέσει το σχήμα τόσο. Το χρώμα είναι τέλειο!! Μακάρι αυτή που θα πάρω να έχει τέτοιο χρώμα.


Λοιπον, αν καταλαβα καλα μιλαμε για κατι σε Stratocaster η Super-Strat σχημα με ενα ωραιο κοκκινο φινιρισμα.

Oποτε εχουμε και λεμε:

LTD Η-50

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος TassosK

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Lefty Powah!
    • Προφίλ
    • Legion of Glory CSS Clan
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #166 στις: 29/04/06, 20:27 »
Spio, αυτοί έχουν καταστήματα στην Ελλάδα? Στην Θεσσαλονίκη?


Ο thomann (www.thomann.de) είναι γερμανός οπότε δεν υπαρχει μαγαζί στη Θεσ/νίκη.Είναι όμως πολυ έμπιστος και τίμιος.

O Bon Studio (επίσημος αντιπρόσωπος Gibson καi Epiphone στην Ελλάδα) έχει μαγαζί στη Θεσ/νίκη αλλά δεν ξέρω πού.

Όσο για ενισχυτή κοίτα λίγο
αυτόν
κι αυτόν

Για κιθάρα πάρε αυτήαυτή για να σου μείνουν λ7 για ενισχυτή LOL LOL LOL lol         ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Bon Studio  εχει 1 κοντα στα Κωσταντινοπολιτικα, στη 17Νοεμβρη πανω...κοντα σε 1 ποδηλαταδικο....το λεω γιατι μενω κοντα
BOMB SQUAD:If you see me running try to catch up :P

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #167 στις: 29/04/06, 20:52 »
Tasouli, OLP σε άλλο κόψιμο δεν έχει? Αν και δεν την είχα ακουστα αυτή τη μάρκα. Δεν είμαι κ πολύ εμπειρη.

Πως θα καταλάβω αν ο λαιμός είναι καλός? Εννοώ εκείνη την ώρα που θα είμαι στο μαγαζί για να διαλέξω.
Έχουν διαφορά οι κιθάρες? Δηλαδή άλλες έχουν μεγαλύτερο μπράτσο κ άλλες μικροτερό?


εδώ για να δεις όλα τα μοντέλα. Ο λαιμός για να είναι καλός πρέπει να βολέυει το χέρι σου όταν παίζεις. Να μην σε κουράζει και να παίζεις ανετα...

και ναι υπαρχουν κιθάρες με μεγαλύτερο, μικρότερο, σε σχήμα c, v κτλ κτλ.. ανάλογα με το τι βολεύει τον κάθε κιθαρίστα..
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος SweetChild

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #168 στις: 01/05/06, 23:52 »
Οπότε αν δεν έχει σημασία η μάρκα τότε λέω να πάρω μια Ibanez ή μια ESP που μ'άρεσαν και είναι στα λεφτά μου.
Βασικά θα πάω με τον καθηγητή μου στο μαγαζί για να διαλέξω. Αυτός μου είχε πει να πάρω Ibanez. Και στο φινάλε αν δεν βγει καλή θα ξαναδουλέψω για να πάρω άλλη.. Δεν χάλασε κι ο κόσμος.

Οι 25άρηδες ενισχυτές σε ποιά τιμή είναι πάνω κάτω? Χρειάζεται και 'κει να προσέξω μάρκα?
There is no esqape from this...
fear,
regret,
loneliness...

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #169 στις: 02/05/06, 15:23 »
Και στο φινάλε αν δεν βγει καλή θα ξαναδουλέψω για να πάρω άλλη.. Δεν χάλασε κι ο κόσμος.

Πες τα ρε.
Οι 25άρηδες ενισχυτές σε ποιά τιμή είναι πάνω κάτω? Χρειάζεται και 'κει να προσέξω μάρκα?

Παρότι δεν είμαι αρκετά σίγουρος γι αυτό που σου λέω οι φτηνοί ενισχυτές δεν έχουν καμιά μεγάλη διαφορά.Δλδ οι ενισχυτές των 200 ευρώ είναι σχεδόν όμιοι μεταξύ τους και δεν είναι σαν τις κιθάρες που έχουν διαφορά.
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος SweetChild

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #170 στις: 03/05/06, 01:42 »
Μμμ.. Και πάλι ακριβοί είναι για μένα..
Έψαξα κάποιους. Οι Marsall έχω ακούσει ότι είναι οι καλύτεροι για ροκ ήχους.
...Ας πάρω πρώτα την κιθαρούλα μου κ βλέπουμε μετά για ενισχυτή γιατί ακόμα δεν μάζεψα τόσα λεφτά.

Όσο για το ξύλο στις κιθάρες: ποιό είναι το καλύτερο? και τι βάζουν στις φθηνές συνήθως?
There is no esqape from this...
fear,
regret,
loneliness...

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #171 στις: 03/05/06, 18:26 »
Όσο για το ξύλο στις κιθάρες: ποιό είναι το καλύτερο? και τι βάζουν στις φθηνές συνήθως?


Για δες εδώ.
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος SweetChild

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #172 στις: 03/05/06, 21:44 »
Ευχαριστω ρε Spio..
Το ήξερα ότι θα βοηθήσεις αρκετα..

Πολύ πιθανόν αυτή την παρασκευη να πάω να την αγοράσω. Οπότε θα σας στείλω εντυπώσεις.
There is no esqape from this...
fear,
regret,
loneliness...

Αποσυνδεδεμένος SweetChild

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #173 στις: 04/05/06, 17:15 »
Δε μου λέτε..
Για τις Yamaha Τι γνώμη έχετε?
Γιατί ο καθηγητής μου λέει ότι είναι πολύ καλές. Αυτός έχει ηλεκτρική, ηλεκτρακουστική και ενισχυτή Yamaha και λέει ότι δεν του βγάλαν κανένα πρόβλημα. Οτι είναι από τις πολύ καλές μάρκες στην αγορά. Και κρατάνε κ πολλά χρόνια. Αλλά εγώ έχω ακούσει απο αρκετούς ότι δεν είανι καθόλου καλές.Επίσης, δεν άκουσα κ καλά λόγια για τον Νάκα. Γιατί αυτό?


*Αν μπορούσατε να μου απαντήσετε κ γρήγορα ακόμα καλυτερα..
There is no esqape from this...
fear,
regret,
loneliness...

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Tι ηλεκτρική να αγοράσω μέχρι 300€?
« Απάντηση #174 στις: 04/05/06, 17:17 »
Είναι καλές ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ τους! (οι φτηνές)
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
61 Απαντήσεις
38104 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/10, 18:36
από Cesar_cy
90 Απαντήσεις
53136 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/08, 17:14
από Crazy Heart
33 Απαντήσεις
25320 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/07, 11:57
από rania_roxx
18 Απαντήσεις
18595 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/08, 19:34
από Διάφανοςςς highway 2.000.000
50 Απαντήσεις
19289 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/06, 23:57
από Marios Demigod
20 Απαντήσεις
8970 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/08, 01:33
από slashas
13 Απαντήσεις
10945 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/11/13, 14:14
από geopaok
8 Απαντήσεις
5485 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 16:50
από Thanos9
7 Απαντήσεις
7939 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/10, 08:56
από Kosthrash
28 Απαντήσεις
7689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/12, 20:59
από Απόλλων