Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Ενισχυτές

Αγορά ενισχυτή λαμπάτου για metal

(1/9) > >>

Bucketheadland:
Γεια σας. Ψάχνω για αγορά ενισχυτή λαμπάτου για το σπίτι-δωμάτιο για metal ήχους,μέχρι 20 watt.Με έρευνα που έκανα βρήκα τρεις.Τους evh5150,15iii. orange dark terror kai peavey 6505mh. Τι λέτε για αυτές τις επιλογές;Ποιες άλλες προτείνετε;

Spyros Delta:
Σε διαμερισμα μενεις?
Αν ναι, τσαμπα λεφτα για λαμπα.
ή θα σε κραζουν ή θα το βαζεις σε τετοια ενταση που θα ειναι σαν κλανια. (για να λεμε τα πραματα με το ονομα τους)
Και μη μου πεις οτι εχουν και switch για λιγοτερα βατ ή θα βαλεις attenuator. Παλι σαν κλανια θα ακουγεται.
Η λαμπα για να την καταλαβεις θελει ενταση που δεν αντεχεται σε διαμερισμα. Και τουλαχιστον 20W.

Guitar Fan:
αν τον ακούει με ακουστικά δεν θα καταλάβει την ποιότητα του λαμπάτου;;

Bucketheadland:

--- Παράθεση από: Spyros Delta στις 05/12/18, 15:37 ---Σε διαμερισμα μενεις?
Αν ναι, τσαμπα λεφτα για λαμπα.
ή θα σε κραζουν ή θα το βαζεις σε τετοια ενταση που θα ειναι σαν κλανια. (για να λεμε τα πραματα με το ονομα τους)
Και μη μου πεις οτι εχουν και switch για λιγοτερα βατ ή θα βαλεις attenuator. Παλι σαν κλανια θα ακουγεται.
Η λαμπα για να την καταλαβεις θελει ενταση που δεν αντεχεται σε διαμερισμα. Και τουλαχιστον 20W.

--- Τέλος παράθεσης ---
Έχω έναν marshall mg50,αλλά στο βρώμικο κανάλι ακούγονται ήχοι,είναι σκατά ήχος.Να μην πάρω λαμπάτο;

Spyros Delta:

--- Παράθεση από: Guitar Fan στις 05/12/18, 15:50 ---αν τον ακούει με ακουστικά δεν θα καταλάβει την ποιότητα του λαμπάτου;;

--- Τέλος παράθεσης ---
  :D :D :D

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View