Ψηφοφορία

Μαγνήτες - Ποιούς ξέρουμε, ποιούς εμπιστευόμαστε? (new and improved)

DiMarzio
Seymour Duncan
EMG
Fender
Gibson
Bill Lawrence
Rockfield
Haussel
Fernandes
PRS
Lace
Rio Grande
Kinman
Lindy Fralin
Tom Anderson
Carvin
Joe Barden
GFS
Wilkinson
Suhr
Van Zandt
Bare Knuckle
Άλλο

Αποστολέας Θέμα: Μαγνήτες - Ποιούς ξέρουμε, ποιούς εμπιστευόμαστε? (new and improved)  (Αναγνώστηκε 21994 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Duncan (οι αγαπημενοι μου), EMG, Suhr, Τom Anderson (πολλοι καλοι, σπουδαιο κολπο οι μεγαλοι πολοι που εχουν), PRS

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ο θείος ΔιΜάργιος φτιάχνει απίστευτους και πολύ ποιοτικούς μαγνήτες!!

Έχω τον Δ-Ηχητικό στη γέφυρα και τον Π.Α.Φ Κλασσικό στον λαιμό και είμαι υπέρ υπέρ υπέρ υπέρ ευχαριστημένος!!!!! ;)


υ.γ.(Για όσους δεν κατάλαβαν D-Sonic Bridge, Paf Classic neck!)


Ωραια! Αν επιτρέπεται, τι κιθαρα? :D

Επισης, μπορεις να μας πεις λιγα ακομα συναισθηματα, πως ακουγονται ρε παιδι μου, πως τους αισθανεσαι, γιατι και εγω για αυτο το σετακι σκεφτομαι για τιν ιβανεζ μου..(νεκ αν οχι τον παφ προ, τον αιρ ζονε.)

Περιμενω με ανυπομονεσια ποστ σου!

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
τους έχω σε μια ibanez αρκετά μέτρια που της έχω αλλάξει τα φώτα σιγά σιγά γιατί δεν είχα μαζεμένα λεφτά ποτέ για καινούρια..

λοιπόν!! ο d-sonic είναι μάλλον ο πιο ευέλικτος μαγνήτης που έχω δοκιμάσει!! ανταποκρίνεται τέλεια σε ότι τον βάλεις να παίξει από blues μέχρι hardcore καταστάσεις!! προσωπικά δεν τον χρησιμοποιώ με metal και τέτοιες mid-cut προσεγγίσεις αν και τα πάει καλά εκεί απλά δεν είναι του γούστου μου..
έχει πλούσιο ήχο και οι νότες είναι παχιές (όσο μπορεί να είναι σε έναν bridge) και σου δίνει πολλές συνοδευτικές αρμονικές που εμπλουτίζουν την νότα σου!! πρέπει να τον ακούσεις για να καταλάβεις!!


o paf classic (και όχι paf pro) είναι και αυτός ένας παχύς μαγνήτης που τον πήρα κυρίως για τα καθαρά του με τα οποία είμαι και ερωτευμένος!! η ατάκα του βγαίνει στρογγυλή (punchy) και κάνει την κιθάρα να ακούγεται πολύ γεμάτη και να φέρνει και σε σκάφος αν θέλεις(με χαμηλωμένο tone)
κι αν δεν θέλεις τότε παίρνεις απλά πολύ ωραίο ισορροπημένο ήχο με ζεστά μπάσα, ευδιάκριτα πρίμα και γεμάτα μεσαία!!

το θέμα όμως είναι πως αυτός ο μαγνήτης με εξέπληξε και στα βρώμικά του!! εκεί που περίμενα να είναι λίγο ψόφιος με διέψευσε δίνοντάς μου έναν πολύ ζωντανό, γεμάτο όγκο χαρακτήρα με μια δόση όμορφου κομπρεσαρίσματος! ιδανικό για high-gainάτο σόλο στις τελευταίες θέσεις και ακόμα για πιο mid-gain περιπτώσεις όπου άλλοι μαγνήτες χάνουν κάτι απ τον όγκο τους, αυτός συνεχίζει να σου γεμίζει τα αυτιά και σε rythm και σε solo!!(χωρίς βέβαια να μπουκώνει!!)

η Dimarzio λέει για τον Paf classic:
This model was discontinued in 2008 and replaced by the Air Classic™ Neck model, the original uncovered version of the PAF™ Classic. For the PAF™ Classic, please order the Air Classic™ with a factory-installed cover.

απλά για να μην φοβηθείς αν δεν τον βρείς! ;)

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
τους έχω σε μια ibanez αρκετά μέτρια που της έχω αλλάξει τα φώτα σιγά σιγά γιατί δεν είχα μαζεμένα λεφτά ποτέ για καινούρια..

λοιπόν!! ο d-sonic είναι μάλλον ο πιο ευέλικτος μαγνήτης που έχω δοκιμάσει!! ανταποκρίνεται τέλεια σε ότι τον βάλεις να παίξει από blues μέχρι hardcore καταστάσεις!! προσωπικά δεν τον χρησιμοποιώ με metal και τέτοιες mid-cut προσεγγίσεις αν και τα πάει καλά εκεί απλά δεν είναι του γούστου μου..
έχει πλούσιο ήχο και οι νότες είναι παχιές (όσο μπορεί να είναι σε έναν bridge) και σου δίνει πολλές συνοδευτικές αρμονικές που εμπλουτίζουν την νότα σου!! πρέπει να τον ακούσεις για να καταλάβεις!!


o paf classic (και όχι paf pro) είναι και αυτός ένας παχύς μαγνήτης που τον πήρα κυρίως για τα καθαρά του με τα οποία είμαι και ερωτευμένος!! η ατάκα του βγαίνει στρογγυλή (punchy) και κάνει την κιθάρα να ακούγεται πολύ γεμάτη και να φέρνει και σε σκάφος αν θέλεις(με χαμηλωμένο tone)
κι αν δεν θέλεις τότε παίρνεις απλά πολύ ωραίο ισορροπημένο ήχο με ζεστά μπάσα, ευδιάκριτα πρίμα και γεμάτα μεσαία!!

το θέμα όμως είναι πως αυτός ο μαγνήτης με εξέπληξε και στα βρώμικά του!! εκεί που περίμενα να είναι λίγο ψόφιος με διέψευσε δίνοντάς μου έναν πολύ ζωντανό, γεμάτο όγκο χαρακτήρα με μια δόση όμορφου κομπρεσαρίσματος! ιδανικό για high-gainάτο σόλο στις τελευταίες θέσεις και ακόμα για πιο mid-gain περιπτώσεις όπου άλλοι μαγνήτες χάνουν κάτι απ τον όγκο τους, αυτός συνεχίζει να σου γεμίζει τα αυτιά και σε rythm και σε solo!!(χωρίς βέβαια να μπουκώνει!!)

η Dimarzio λέει για τον Paf classic:
This model was discontinued in 2008 and replaced by the Air Classic™ Neck model, the original uncovered version of the PAF™ Classic. For the PAF™ Classic, please order the Air Classic™ with a factory-installed cover.

απλά για να μην φοβηθείς αν δεν τον βρείς! ;)

Ευχαριστω φιλε!
Και για να παρω και μια γνωμη τωρα, εσυ ρε παιδι μου, θα ελεγες οτι ειναι καλη επιλογη για την rg μου οι διμαρζιο? Ειμαι σε διλημμα.Δεν θελω emg ρε, τουλαχιστον σε αυτη την κιθαρα.Και οι seymour δεν μου κανουν κλικ. Απο την αλλη πολυς κοσμος εμπιστευεται διμαρζιο σε ιβανεζ.Δεν ξερω.Ποια η δικη σου γνωμη? (Παντως ακουγονται εξαιρετικοι οι συγκεκριμενοι οπως τους περιγραφεις..)

Αποσυνδεδεμένος Goufis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Kalhmera sta allania
Ebala se mia Squier tous gnhsious fender 57/62 kai gnhsia potesiometra fender
alla pali de m aresei o hxos
Ti mou protinete gia pio metal hxo ??

Αποσυνδεδεμένος kure

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Blackened Wind
Seymour Duncan...

συμφωνω!!!!!!!
και στο μπασο και στην κιθαρα!!
παντου!!!! ;D ;D
seymour duncan!!!!

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ευχαριστω φιλε!
Και για να παρω και μια γνωμη τωρα, εσυ ρε παιδι μου, θα ελεγες οτι ειναι καλη επιλογη για την rg μου οι διμαρζιο? Ειμαι σε διλημμα.Δεν θελω emg ρε, τουλαχιστον σε αυτη την κιθαρα.Και οι seymour δεν μου κανουν κλικ. Απο την αλλη πολυς κοσμος εμπιστευεται διμαρζιο σε ιβανεζ.Δεν ξερω.Ποια η δικη σου γνωμη? (Παντως ακουγονται εξαιρετικοι οι συγκεκριμενοι οπως τους περιγραφεις..)

κατά τη γνώμη μου οι dimarzio είναι μακράν η καλύτερη επιλογή για Ibanez.. Σε γενικές γραμμές πάντα γιατί μπορεί π.χ. και κάποιοι Dunkan να ταιριάζουν πολύ αλλά και πάλι όχι όσο οι Dimarzio και θα πρέπει να ψάξεις πολύ να τους βρεις.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χαιρετω,

Αυτους που εχει η IBANEZ RG350 INF3S τι λενε?ειναι αξιοπιστοι?Η να προτιμησω την RG320 με τους EMG πανω και 30 ευρω φθηνοτερη?
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εμένα οι infinity μου φάνηκαν κάπως "λεπτοί" και αδύναμοι, ίσως σε μαόνια να ηχούσαν κάπως καλύτερα. Δεν είναι τραγικοί, αλλά δεν είναι και τίποτα σπουδαίο, όπως οι περισσότεροι εργοστασιακοί των Ibanez. Όσο για την άλλη με τους EMG, έχω την εντύπωση πως είναι EMG-Hz και όχι οι original active EMG (60, 81, 85, 89 κλπ.).


Υ.Γ.: Η 350 είναι άθλια κιθάρα... Καλό μανίκι, καλή "μούρη" (ειδικά η άσπρη) αλλά γενικά ψιλοσάπια, ειδικά το floyd rose.

Εμενα παλι οι ινφινιτι μου αφησαν πολυ βρωμια στα αυτια, οχι τοσο σφιχτος ηχος, πλουσιος με καλο ευρος συχνοτητων, αλλα παντα ειναι και ο ενισυτης που κανει μεγαλη διαφορα! ;)

Οι μαγνητες της 320 ειναι designed by EMG, ειναι passive, αλλα οχι original HZs. Ειναι αρκετα διαφορετικοι απο τους ινφινιτι, πιο σφιχτος και συκγρατημενος ηχος, πολυ περισσοτερο definition, ισως πιο bright, με πιο προσδιορισμενες αρμονικες. Και οχι, η 350 ΔΕΝ ειναι αθλια κιθαρα. Σε αυτο το budget, το αντιθετο του αθλια..

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
IBZ Designed by EMG (Μπράτσου) και IBZ Designed by EMG (Γέφυρας)

Αυτα αναφερει για τους EMG της 320,οπως και να εχει πιστευω ειναι καλυτερη απο τους INF που φοραει οι 350 και εχει και 50 ευρω παραπανω απο την 320 με τα ιδια υλικα και καλυτερους μαγνητες.

Υπαρχει κανεςι που εχει εμπειρια απο grg320ex η grg350dx?
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
IBZ Designed by EMG (Μπράτσου) και IBZ Designed by EMG (Γέφυρας)

Αυτα αναφερει για τους EMG της 320,οπως και να εχει πιστευω ειναι καλυτερη απο τους INF που φοραει οι 350 και εχει και 50 ευρω παραπανω απο την 320 με τα ιδια υλικα και καλυτερους μαγνητες.

Υπαρχει κανεςι που εχει εμπειρια απο grg320ex η grg350dx?

Θελεις να πεις RG321ex και RG350dx.

Tην πρωτη την εχω, ειναι καλο οργανο σε αυτα τα λευτα. Με την δευτερη εχω παιξει, την εχουν και κατι φιλοι μου. Οι μαγνητες σου επαναλαμβανω ειναι αρκετα διαφορετικοι. Δεν θα ελεγα καλυτεροι/χειροτεροι, απλα διαφορετικοι.

Η 350 ειναι ακριβοτερη λογω πικγκαρντ, φλουν ροουζ.

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
http://www.thomann.de/gr/ibanez_rgr320exrbk.htm

Αυτην εδω εννοω,rgr320ex.

Αποτι ξερω δεν ειναι 100% EMG αλλα οσο και να εχει μαλλον ειναι καλυτερη απο τους INF της IBANEZ
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Kalhmera sta allania
Ebala se mia Squier tous gnhsious fender 57/62 kai gnhsia potesiometra fender
alla pali de m aresei o hxos
Ti mou protinete gia pio metal hxo ??

Fender ηλεκτρικα για μεταλ ηχο? Μαλλον κατι κανεις λαθος φιλε... αυτα ειναι για βινταζ καταστασεις, οχι για μεταλ.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
πως σας φαινονται οι sensor gold?

Αποσυνδεδεμένος Goufis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Kalhmera sta allania
Ebala se mia Squier tous gnhsious fender 57/62 kai gnhsia potesiometra fender
alla pali de m aresei o hxos
Ti mou protinete gia pio metal hxo ??

Fender ηλεκτρικα για μεταλ ηχο? Μαλλον κατι κανεις λαθος φιλε... αυτα ειναι για βινταζ καταστασεις, οχι για μεταλ.
Euxaristo gia thn apantish
Prwton ! Ta hlektrika kai oi magnites tis Squier opos oloi kserete einai gia na xame na legame.....mono na ta baleis dipla sta gnhsia tis fender ((Tha gelaseis sigoura ))
Egw apla eipa epeidh ta brika ftina kai kainouria sto ebay (Germania eimai etsi kai alliws) eipa na kanw mia anabathmish sto squieraki mou .
O hxos allakse para poly ....kai mou aresei arketa tha elega !!! Ala opos oloi etsi kai gw prospa8oume na paiksoume tragoudia apo ta group pou mas aresoun.....kai se polla apo auta o hxos den teriazei....
Yparxoun gia strat magnites Seymour Duncan ..pou na paizoun kai klassiko rock kai ligo pros metal???
Apo montella tis  Seymour Duncan den ksero sxedon tpt .....oles oi gnwmes dektes !!!
Kai meta teriazoun sta poti tis fender ??? giati nomizw oti oi Seymour exoun 4 kalwdia o ka8enas enw oi fender 2...h xreiazete kai alles allages ??
Na eiste oloi kala /////T R E M O R///

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
http://www.thomann.de/gr/ibanez_rgr320exrbk.htm

Αυτην εδω εννοω,rgr320ex.

Αποτι ξερω δεν ειναι 100% EMG αλλα οσο και να εχει μαλλον ειναι καλυτερη απο τους INF της IBANEZ


Ναι, σόρρυ ειχε κολλησει στο μυαλο μου μια αλλη και μπερδευτηκα.
Και παλι σου λεω, δεν μπορεις να πεις καλυτεροι/χειροτεροι, θεμα γουστου ειναι.

Αποσυνδεδεμένος ibanezakiaaas

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
πχ εγω π εχω rg με basswood τι μαγνητη θα μπορουσα να βαλω??

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
τους έχω σε μια ibanez αρκετά μέτρια που της έχω αλλάξει τα φώτα σιγά σιγά γιατί δεν είχα μαζεμένα λεφτά ποτέ για καινούρια..

λοιπόν!! ο d-sonic είναι μάλλον ο πιο ευέλικτος μαγνήτης που έχω δοκιμάσει!! ανταποκρίνεται τέλεια σε ότι τον βάλεις να παίξει από blues μέχρι hardcore καταστάσεις!! προσωπικά δεν τον χρησιμοποιώ με metal και τέτοιες mid-cut προσεγγίσεις αν και τα πάει καλά εκεί απλά δεν είναι του γούστου μου..
έχει πλούσιο ήχο και οι νότες είναι παχιές (όσο μπορεί να είναι σε έναν bridge) και σου δίνει πολλές συνοδευτικές αρμονικές που εμπλουτίζουν την νότα σου!! πρέπει να τον ακούσεις για να καταλάβεις!!


o paf classic (και όχι paf pro) είναι και αυτός ένας παχύς μαγνήτης που τον πήρα κυρίως για τα καθαρά του με τα οποία είμαι και ερωτευμένος!! η ατάκα του βγαίνει στρογγυλή (punchy) και κάνει την κιθάρα να ακούγεται πολύ γεμάτη και να φέρνει και σε σκάφος αν θέλεις(με χαμηλωμένο tone)
κι αν δεν θέλεις τότε παίρνεις απλά πολύ ωραίο ισορροπημένο ήχο με ζεστά μπάσα, ευδιάκριτα πρίμα και γεμάτα μεσαία!!

το θέμα όμως είναι πως αυτός ο μαγνήτης με εξέπληξε και στα βρώμικά του!! εκεί που περίμενα να είναι λίγο ψόφιος με διέψευσε δίνοντάς μου έναν πολύ ζωντανό, γεμάτο όγκο χαρακτήρα με μια δόση όμορφου κομπρεσαρίσματος! ιδανικό για high-gainάτο σόλο στις τελευταίες θέσεις και ακόμα για πιο mid-gain περιπτώσεις όπου άλλοι μαγνήτες χάνουν κάτι απ τον όγκο τους, αυτός συνεχίζει να σου γεμίζει τα αυτιά και σε rythm και σε solo!!(χωρίς βέβαια να μπουκώνει!!)

η Dimarzio λέει για τον Paf classic:
This model was discontinued in 2008 and replaced by the Air Classic™ Neck model, the original uncovered version of the PAF™ Classic. For the PAF™ Classic, please order the Air Classic™ with a factory-installed cover.

απλά για να μην φοβηθείς αν δεν τον βρείς! ;)

όλα αυτά τα έγραψα για μια RG με basswood!! στους προτείνω ανεπιφύλακτα! ;)

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αντε,λεω να τσιμπησω και εγω κατι σε DiMarzio για την RG μου.! Ετσι οπως το κοβω, μεχρι το Πασχα θα τους εχω.Βασικα ολη η παρεα μαζευει λευτα και μες το Πασχα θα παραγγειλουμε ολοι μαζι απο Θωμα! Χεχε!

Αποσυνδεδεμένος kavoyras

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
  • fresko gala gia ta paidia
    • Προφίλ
ρε παιδιά μια βοήθεια.πήγα σε ένα μαγαζί και ρώτησα για να βάλω μαγνήτες σε μια rg ibanez που έχω.μου πρότεινε
τους σειμουρ και μου είπε το μεσαίο μαγνήτη δεν χρειάζεται να τον αλλάξουμε,τσαμπα λεφτά.
οκ του λέω.και μου είπε γύρω στα 200 με 220 ευρω τους 2 μαγνήτες και κανα 60 το σετάρισμα που θα της κάνω.
μπαίνω στο θομά και βλέπω ένα σορο μαγνήτες σειμουρ που ξεκινάνε απο 60 και φτανουν και 120...
ποιους ακριβώς να βάλω.για χαρντ ροκ και μεταλ.και αν τελικά δεν τους πάρω απο θομα που θα ξέρω ποιους
σειμουρ θα μου έχει βάλει?

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ρε παιδιά μια βοήθεια.πήγα σε ένα μαγαζί και ρώτησα για να βάλω μαγνήτες σε μια rg ibanez που έχω.μου πρότεινε
τους σειμουρ και μου είπε το μεσαίο μαγνήτη δεν χρειάζεται να τον αλλάξουμε,τσαμπα λεφτά.
οκ του λέω.και μου είπε γύρω στα 200 με 220 ευρω τους 2 μαγνήτες και κανα 60 το σετάρισμα που θα της κάνω.
μπαίνω στο θομά και βλέπω ένα σορο μαγνήτες σειμουρ που ξεκινάνε απο 60 και φτανουν και 120...
ποιους ακριβώς να βάλω.για χαρντ ροκ και μεταλ.και αν τελικά δεν τους πάρω απο θομα που θα ξέρω ποιους
σειμουρ θα μου έχει βάλει?

Αν δεν χρησιμοποιεις τον μεσαιο μαγνητη ιδιαιτερα ναι θα ειναι τσαμπα λεφτα να τον αλλαξεις,τωρα για το οτι σου προτεινε τους Seymour Duncan οπως καταλαβαινεις ειναι καθαρα υποκειμενικο,προσωπικα μια RG φιλου που ακουσα με εναν Duncan Distortion αν θυμαμαι καλα,δεν μου αρεσε καθολου,ωραιες αρμονικες αλλα περα απο αυτο δεν με ενθουσιασε
Καταρχην αποφασισε ποιους μαγνητες θα βαλεις πανω,αν καποιος φιλος εχει στην κιθαρα του ή ακομα διαβασε πολλα reviews,θα σου δωσουν μια ιδεα και μετα δες αν σε συμφερει να τους παρεις απο εξωτερικο,συνυπολογιζοντας και τα μεταφορικα,τσεκαρε και τι τιμες παιζουν εδω και κανε μια γυρα τα μαγαζια ή τεχνικους για το κοστος εγκαταστασης
Αν το μαγαζι που πηγες εχει τους μαγνητες που αποφασισες να βαλεις (θα τους δεις στα κουτια τους) εχει καλως αλλιως την ψαχνεις για αλλου

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
και μου είπε γύρω στα 200 με 220 ευρω τους 2 μαγνήτες και κανα 60 το σετάρισμα που θα της κάνω.
φίλε σε κλέβουν  :o
έχω ακούσει για σετάρισμα με 40 ευρώ
και τους μαγνήτες από τον θωμά με 77 ο ένας
να λέγαμε ότι θα σου σέταρε τίποτα active οκ,και θα θέλει τόσα
αλλά για passive πολλά είναι
αχ έλληνες κλέφτες,αλλά χωρίς αφτούς δέν μπορούμε  :P
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος grottasaouare

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
για Gibson - Tom Holmes

για Fender Telecaster - Joe Barden, Kinman

για Fender Statocaster - Lindy Fralin, Kinman

για Gretsch - TV Jones

για Metal καταστάσεις - Δεν ξέρω

...πιστεύω οτιδήποτε άλλο είναι συμβιβασμός! ( με το συμπάθιο :))
« Τελευταία τροποποίηση: 28/05/08, 00:07 από grottasaouare »
hey dude, don't be so undude!!!

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ


για Fender Telecaster - Joe Barden, Kinman

για Fender Statocaster - Lindy Fralin, Kinman


...πιστεύω οτιδήποτε άλλο είναι συμβιβασμός! ( με το συμπάθιο :))
για να καταλαβω ..
για τι στυλ μιλαμε?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
6074 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/12/08, 17:33
από hot_sauce (φλουτσ)
73 Απαντήσεις
19806 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/09, 14:47
από hoba
66 Απαντήσεις
18612 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/09, 01:20
από Snowy
0 Απαντήσεις
1319 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/09, 16:44
από Ο Νέος Κιθαρωδός
30 Απαντήσεις
8716 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/10, 13:39
από cmguitarz
4 Απαντήσεις
2255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/11, 23:04
από apnea_xaos
11 Απαντήσεις
4227 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/02/12, 12:18
από foulis
1 Απαντήσεις
5807 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/14, 22:20
από Μητσάκος
38 Απαντήσεις
23722 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/18, 07:58
από panixgr
0 Απαντήσεις
8687 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/08/18, 17:43
από Ioannis Anastassakis