Αποστολέας Θέμα: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;  (Αναγνώστηκε 6563 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος glambrakop

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« στις: 21/04/12, 11:53 »
Παιδιά καλημέρα,
Έχω μια Epiphone les paul pro fx, που είναι η μοναδική της εταιρίας με floyd rose. Παρ' όλα αυτά, το τελευταίο, δεν με έχει βολέψει καθόλου και θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας στο εξής:
Υπάρχει τρόπος, κι αν υπάρχει, συμφέρει, να αντικαταστήσω το floyd rose με το κλασσικό tune-o-matic bridge; Γιατί σκέφτομαι ότι αφού την κιθάρα την πήρα μόλις τα Χριστούγεννα, θα μπορέσω να την πουλήσω σε καλή τιμή, και με τα χρήματα που θα πάρω πίσω να πάρω μια καινούρια. Τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #1 στις: 21/04/12, 11:56 »
Τα πάντα γίνονται, αλλά καλύτερα θα ήταν να την αλλάξεις με μία που κατασκευάστηκε εξαρχής με σταθερή γέφυρα!
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος fanhs

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #2 στις: 21/04/12, 12:12 »
Κιτα φιλε glambrakop φυσικα γινεται να αλαξεις το floyd rose αλλα σε οσους τεχνικους και να ρωτισης θα σου πουνε παρε μια κενουργια .. και εγω πρωσοπικα εχω δει πιανει σηγουρα ενα διακοσαρακι για αλαγη απο tremolo σε tremolo...
Ατλαντίς FM 105.2

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #3 στις: 21/04/12, 12:15 »
Υπάρχει τρόπος, κι αν υπάρχει, συμφέρει, να αντικαταστήσω το floyd rose με το κλασσικό tune-o-matic bridge; Γιατί σκέφτομαι ότι αφού την κιθάρα την πήρα μόλις τα Χριστούγεννα, θα μπορέσω να την πουλήσω σε καλή τιμή, και με τα χρήματα που θα πάρω πίσω να πάρω μια καινούρια. Τι λέτε;


Το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο, καθώς θα πρέπει να κλείσει ή να καλυφθεί με κάποιο τρόπο το άνοιγμα για το Floyd Rose στο σώμα της κιθάρας, ώστε μετά να εγκατασταθεί η tune-o-matic γέφυρα και το απαραίτητο stoptail. Δεν μιλάμε δηλαδή για αλλαγή από ένα τύπο τρέμολο σε έναν άλλο, αλλά μετατροπή της κιθάρας σε hardtail. Aκόμα κι αν βρεθεί κάποιος που μπορεί να το κάνει, νομίζω ότι είναι ρίσκο, θα σού στοιχίσει αρκετά λεφτά και θα μειώσει την αξία της κιθάρας, όσο καλή κι αν είναι η δουλειά. Αφήνω στην άκρη το θέμα της εμφάνισης, καθώς είναι σίγουρο ότι θα φαίνεται με την πρώτη ματιά ότι έχει γίνει μια τέτοια μετατροπή. Είναι προτιμότερο να πουλήσεις την κιθάρα και να αγοράσεις μια άλλη σε στυλ Les Paul που θα είναι πιο κοντά σε αυτό που θέλεις.

Μια πιο εύκολη και πλήρως αναστρέψιμη λύση είναι να μπλοκάρεις το Floyd Rose ώστε να μην λειτουργεί πλέον σαν τρέμολο. Αυτό μπορεί να γίνει είτε με κάποιο εξειδικευμένο εξάρτημα (tremol-no), ή με πιο απλά μέσα όπως ένα κομμάτι ξύλο με τις κατάλληλες διαστάσεις.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος glambrakop

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #4 στις: 21/04/12, 12:25 »
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, κι εγώ αυτά ακριβώς σκεφτόμουν. Θα ανοίξω άλλο thread σε κατάλληλο σημείο του φόρουμ για να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την αγορά νέας κιθάρας.
Ευχαριστώ και πάλι :)

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #5 στις: 21/04/12, 13:12 »
Πάντως, σκέψου καλά το tremol-no. Το δουλεύουν και μεγάλοι κιθαρίστες σε συνθήκες touring και live.

Eίναι φτηνό (σε σχέση με τη μετατροπή που προτείνεις αλλά και την αγορά κιθάρας), αναστρέψιμο και δεν απαιτεί φασαρία και κόπο.

Η αγορά νέας κιθάρας έχει και άλλα από πίσω όπως να
συνηθίσεις το μπράτσο της, αλλάζεις ήχο, αλλάζεις σχήμα (πιθανώς).

Αποσυνδεδεμένος glambrakop

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #6 στις: 21/04/12, 16:56 »
Les paul θα πάρω πάλι, Epiphone, και θα κοιτάξω κιόλας να είναι και Satin finish ο λαιμός της. Αλλά το θέμα πρώτα είναι να την πουλήσω...


Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #7 στις: 21/04/12, 18:37 »
Aν την έχεις λίγο καιρό, ψάξε και το ενδεχόμενο της επιστροφής στο κατάστημα και αλλαγής, ή έστω της πληρωμής μιας διαφοράς, είναι αρκετά πιθανό να το πετύχεις.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος glambrakop

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #8 στις: 24/04/12, 00:15 »
Ναι, σωστός, το σκέφτηκα, αλλά δεν ξέρω αν γίνεται. Από το thomann την πήρα. Λες να καταφέρω τίποτα;


Αποσυνδεδεμένος antonis_mh

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • It's more than a feeling!!
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #9 στις: 24/04/12, 01:06 »
Σίγουρα όλα γίνονται,αλλά αναγκαστικά θα πρέπει να customάρεις την κιθάρα σου!Για παράδειγμα δες τη σελίδα του ThirtyNine Custom Guitars ( https://www.facebook.com/pages/39-custom-guitars/265676140119470 ).Ο τύπος μπορεί να κάνει οποιαδήποτε μετατροπή θέλεις και είναι αρκετά φθηνός για τη δουλειά που κάνει.Απλα λογικά θα πρέπει να τη βάψεις ολόκληρη,αν το χρώμα της είναι burst. Τσέκαρέ τον,επικοινώνησε μαζί του και ρώτα τον για οτιδήποτε σε ενδιαφέρει,αν και μόνο τις δουλειές του να δεις στις φωτογραφίες,θα πειστείς. Από την άλλη βέβαια,ψάχνοντας στις αγγελίες,Epiphone Les Paul Standard υπάρχουν και από 200 ευρώ,δεν θα δυσκολευτείς να βρεις την επόμενη.Απλά με τη μετατροπή σου δίνεται η ευκαιρία να φτιάξεις την κιθάρα σου όπως σου αρέσει,απο εμφάνιση και hardware!  ;)
https://www.facebook.com/infertilemetal
http://infertile.bandcamp.com/

LTD F-250 with Seymour Duncan Blackouts
ENGL Fireball 60
Custom Made 2x12 semi-closed cabinet with Celestion G12t75

Αποσυνδεδεμένος glambrakop

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #10 στις: 24/04/12, 19:18 »
Μμμ, ωραίος τύπος φαίνεται και σίγουρα θα τον έχω υπόψιν μου για το μέλλον. Όμως μάλλον θα συμφωνήσω με τα παιδιά παραπάνω, (και με σένα εν μέρει), στο ότι θα ήταν μάλλον καλύτερο να κοιτάξω να πουλήσω αυτήν και να ψαχτώ για άλλη, γιατί όντως υπάρχουν αρκετές επιλογές. Παρ' όλα αυτά (ψιλοάσχετο με το νήμα) φοβάμαι κιόλας τις αγορές μέσω e-bay κτλ. Φοβάμαι πραγματικά. Ακόμα και με το Thomann φοβόμουνα, που έχει και εγγύηση, να δω τι θα έχει μέσα το κουτί που θα μου στείλουν, γιατί που να στέλνεις reports, και να ξαναστέλνεις πίσω το όργανο, να επικοινωνείς κλπ κλπ κλπ. Τέσπα...αυτό είναι ένα θέμα που δεν πολυανήκει εδώ.

Αποσυνδεδεμένος antonis_mh

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • It's more than a feeling!!
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #11 στις: 24/04/12, 22:05 »
Ναι,το να την πουλήσεις τη δική σου και να κοιτάξεις για κάποια άλλη είναι πιο ευκολο από οτιδήποτε.Αλλα να ξέρεις πως αν δεν έχεις έτοιμα τα χρήματα για την καινούρια και περιμένεις να τα βρείς από την πώληση της δικής σου,ίσως να χρειαστεί να περιμένεις κάποιο διάστημα μέχρι να βρεθεί αγοραστής!(Μακάρι να την πουλήσεις γρήγορα βέβαια).
Από e-bay από όσα έχω διαβάσει και ακούσει,θα πρέπει να προσέχεις την αξιοπιστία του πωλητή,αλλά και τον τρόπο μεταφοράς στο τελωνείο κλπ.Δεν έχω εμπειρία σε αυτό το θέμα.Στο thomann πάντως οποτεδήποτε υπήρχε πρόβλημα στο πακέτο η στο ίδiο το προ'ι'όν,οι τύποι εκεί ήταν εξυπηρετικότατοι και η όλη αλλαγή γίνεται μέσα στο διάστημα που σου λένε.Απο τη στιγμή που πάρεις κάτι έχεις ένα μήνα περιθώριο για να το στείλεις πίσω και να πάρεις το ίδιο μοντέλο η διαφορετικό,ότι θέλεις δλδ.Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας πιστεύω με αυτές τις εταιρίες.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 24/04/12, 22:08 από antonis_mh »
https://www.facebook.com/infertilemetal
http://infertile.bandcamp.com/

LTD F-250 with Seymour Duncan Blackouts
ENGL Fireball 60
Custom Made 2x12 semi-closed cabinet with Celestion G12t75

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #12 στις: 25/04/12, 00:57 »
Βρε παιδιά, έχουν γεμίσει οι αγγελίες με μεταχειρισμένες Epiphone, γιατί να την πάρεις από ebay και thomann ??  Κάτι πρέπει να γίνει με αυτές τις καημενούλες, κρίμα το ξύλο που κόπηκε.

Αποσυνδεδεμένος glambrakop

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #13 στις: 25/04/12, 11:56 »
Βασικά, ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο...
Το χρώμα είναι αυτό που με κρατάει αρκετά και δεν μπορώ να δω πολλές επιλογές. Αν αγοράσω μια κιθάρα με ένα ιξ χρώμα, θα μπορώ να την πάω για βάψιμο και να μου την κάνουν όπως την θέλω; Και αν γίνεται θα μου κοστίσει όσο άλλη μια κιθάρα;

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #14 στις: 25/04/12, 12:45 »
βαλλρ λινκ

Αποσυνδεδεμένος antonis_mh

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • It's more than a feeling!!
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #15 στις: 25/04/12, 18:09 »
Εξαρτάται το χρώμα που ζητάς και τη χρέωση του ειδικού που θα την πας.Τι προτίμηση έχεις σε χρώματα? Απλα gloss και matte ή χρώματα τύπου burst?
Θα συμφωνήσω πάντως με τον kopaniamento και όπως και σου είχα γράψει παρακάτω:
Από την άλλη βέβαια,ψάχνοντας στις αγγελίες,Epiphone Les Paul Standard υπάρχουν και από 200 ευρώ,δεν θα δυσκολευτείς να βρεις την επόμενη.
https://www.facebook.com/infertilemetal
http://infertile.bandcamp.com/

LTD F-250 with Seymour Duncan Blackouts
ENGL Fireball 60
Custom Made 2x12 semi-closed cabinet with Celestion G12t75

Αποσυνδεδεμένος glambrakop

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #16 στις: 25/04/12, 19:13 »
To χρώμα που θα ήθελα είναι σαν αυτό που έχει ο hammet
σε αυτό το βίντεο
(στο 6:31 και μετά νομίζω ότι φαίνεται καλά) ή παρεμφερές. Να και μία άλλη εικόνα (ειδικά σε αυτήν που έχουν δύο παρόμοιες μαζί).
Επίσης και αυτό μου αρέσει πολύ.
Απ' ό,τι κατάλαβα από τα λεγόμενά σας, μάλλον θα μου κοστίσει, ε;
« Τελευταία τροποποίηση: 25/04/12, 19:14 από glambrakop »

Αποσυνδεδεμένος antonis_mh

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • It's more than a feeling!!
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #17 στις: 25/04/12, 21:23 »
Honeyburst δεν είναι αυτό? Εγώ θα σου έλεγα να στείλεις ένα μύνημα στο facebook του τύπου που σου έδειξα κ να τον ρωτήσεις ακριβώς τι θέλεις να σου φτιάξει κ να σου πει κ αυτός αν μπορεί! Επειδή έχω μιλήσει μαζί του κ εγώ για να βάψω τη δική μου,μου είχε πει γενικότερα πως προσπαθεί να φτιάξει οτιδήποτε του ζητηθεί..Από χρήματα,το βάψιμο κοστίζει ανάλογα με το είδος της βαφής..Δηλαδή το βάψιμο ματ χρώματος πχ κοστίζει 130 ευρω περίπου,ενώ το gloss κοστίζει 170,λογικά λόγω λούστρου. (κ οι δύο τιμές ίσχυαν μέχρι τον Φεβρουάριο που τον ρώτησα προσωπικά). Άν θέλεις ρώτα τον και εσύ αυτά που θέλεις και θα σου πει.Λογικά μαζί με σετάρισμα και τη γέφυρα που θα βάλεις,όλη η δουλειά θα σου πάει περίπου στα 250-300 πιστεύω! Ομως με αυτά τα λεφτά,ίσως και με λιγότερα,παίρνεις μία μεταχειρισμένη "έτοιμη",αν βρεις κιόλας το Honeyburst που θές,ακόμα καλύτερα! Η επιλογή δική σου!  :)
https://www.facebook.com/infertilemetal
http://infertile.bandcamp.com/

LTD F-250 with Seymour Duncan Blackouts
ENGL Fireball 60
Custom Made 2x12 semi-closed cabinet with Celestion G12t75

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #18 στις: 25/04/12, 22:24 »
Ομως με αυτά τα λεφτά,ίσως και με λιγότερα,παίρνεις μία μεταχειρισμένη "έτοιμη",αν βρεις κιόλας το Honeyburst που θές,ακόμα καλύτερα! Η επιλογή δική σου!  :)


Με αυτά τα λεφτά παίρνεις καινούργια κιθάρα, την Vintage V100 για την οποία μιλήσαμε στην άλλη συζήτηση.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #19 στις: 25/04/12, 23:59 »
Με αυτά τα λεφτά παίρνεις καινούργια κιθάρα, την Vintage V100 για την οποία μιλήσαμε στην άλλη συζήτηση.

Συμφωνώ και πάλι. Κατά την γνώμη μου, το σημαντικό θέμα, είναι να βρεις μια κιθάρα με τον λαιμό που σε βολεύει και τον ήχο που σου αρέσει. Βρες την, και μετά το συζητάμε για το που θα την βρεις σε Honeyburst, από πού θα την παραγείλεις, αν μπορείς να βάλεις satin λαιμό, αν μπορείς να της βάλεις bigsby, ή EMG κτλ. Μάλλον έχεις ανοίξει πολλά Ζητήματα και μπερδεύεις τον εαυτό σου άδικα. Όλες οι μετατροπές αξίζουν σε μια κιθάρα που σε έχει βολέψει.

Τώρα,χωρις παραξήγηση, και με επιφύλαξη θα σου πω οτι επειδη έχω δει οτι  α) το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι μια LP σε HoneyBurst β) Δεν έχεις πει κουβέντα για ήχο/μαγνήτες/μουσικά ακούσματα και προτιμήσεις, φοβάμαι οτι έχεις εξαρχης κάποια λάθος κριτήρια και προκαταλήψεις.

Αποσυνδεδεμένος glambrakop

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #20 στις: 26/04/12, 00:14 »
Ναι, αυτό που λες ότι θέλω μια les paul honeyburst και ότι βάζω τους μαγνήτες σε δεύτερο ρόλο, ισχύει. Ντάξει, σίγουρα θα κοιτάξω τα ξύλα και τους μαγνήτες, ξέρω ότι είναι maple top και mahogany body και neck, και ότι οι μαγνήτες είναι humbuckers alnico, ή κάτι τέτοιο, αλλά ειδικά στην ηλεκτρική μου με ενδιαφέρει πολύ η εμφάνιση. Θέλω να μην χορταίνω να την κοιτάω. Και πιστεύω ο κάθε κιθαρίστας, έτσι; Απλώς, επειδή δεν έχω την φοβερή μουσική εμπειρία, δεν πολυκαταλαβαίνω τις λεπτές διαφορές μεταξύ μαγνητών, ασπούμε. Και επειδή όταν παίζεις με ηλεκτρική μπλέκονται στη μέση ενισχυτές και ένα σωρό εφέ, δεν είμαι ακόμα εμπειρίας να καταλάβω τις μικρές (για μένα) διαφορές. Γι' αυτό και μόνο κοιτάω αρκετά την εμφάνιση. Α, και την άνεση που παίζεις στον λαιμό.

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #21 στις: 26/04/12, 01:32 »
αλλά ειδικά στην ηλεκτρική μου με ενδιαφέρει πολύ η εμφάνιση. Θέλω να μην χορταίνω να την κοιτάω. Και πιστεύω ο κάθε κιθαρίστας, έτσι;
Ναι, οκ, αλλά μπαίνει σε άλλη σειρά προτεραιότητας. Εσύ την έχεις βάλει στην πρώτη θέση.
Anyway, σχεδόν κάθε μοντέλο Les Paul, οποιασδήποτε εταρίας βγαίνει σε Honeyburst. Οπότε αυτή την στιγμή επικεντρώσου στο να βρεις ενα μοντέλο που σε βολεύει στο χέρι.

Η σκληρή αλήθεια είναι οτι δύσκολα θα βρεις Vintage v100 σε Ελληνικό κατάστημα. Tanglewood ίσως βρεις ευκολότερα, αλλά μάλλον θα την βρεις ακριβα (400-500). Αλλά αφού δεν έχεις άλλες απαιτήσεις, μπορείς απλά να σηκώσεις οτι μαγαζί βρεις ανοιχτό και να δεις ότι ότι lespaul-οειδές έχουν. Υπάρχουν πολλές μάρκες (Cort, J&D, Esp ltd, Ibanez) που βγάζουν μοντέλα που δεν έχουμε αναφέρει. Και μην αποκλείεις την Epiphone ακόμα, το μοντέλο που έχεις, είναι D-profile, δες και αλλά μοντέλα, μπορεί με ενα slim C-profile να εισαι οκ. Και αν σου αρέσει το μοντέλο, το παραγγέλνεις σε Honeyburst και τελείωσες (μέχρι να σε πιάσει το GAS με την Gibson)

Αποσυνδεδεμένος glambrakop

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #22 στις: 26/04/12, 10:19 »
Και μην αποκλείεις την Epiphone ακόμα, το μοντέλο που έχεις, είναι D-profile, δες και αλλά μοντέλα, μπορεί με ενα slim C-profile να εισαι οκ. Και αν σου αρέσει το μοντέλο, το παραγγέλνεις σε Honeyburst και τελείωσες
Ίσα, ίσα, η Epiphone είναι η πρώτη μάρκα της επιλογής μου και μακάρι να έβρισκα έναν λαιμό να με βόλευε. Θα ψάξω καλύτερα στο site της και αλλού για άλλους λαιμούς, γιατί απ' όσο κοίταξα, το μόνο που αναφέρουνε, αν το αναφέρουνε, είναι το slim τάδε. Στα υπόλοιπα μοντέλα, η σιγή.



(μέχρι να σε πιάσει το GAS με την Gibson)

?! GAS; Τι είναι αυτό; Κάψα; Γιατί με έχει πιάσει ήδη, απλώς δεν έχω τα χρήματα.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Αφαίρεση floyd rose: Γίνεται;
« Απάντηση #23 στις: 26/04/12, 12:46 »
Πώς είναι δυνατόν να λες ότι η Epi είναι η πρώτη επιλογή σου και να τελειώνεις την πρόταση με το "να έβρισκα κι ένα λαιμό που να με βόλευε"... ???

Γουάτεβερ, περί ορέξεως.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
12871 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/11, 22:27
από elrich
26 Απαντήσεις
14142 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/07, 18:44
από morrigoth
11 Απαντήσεις
7530 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/08, 18:11
από Panagiotisrx7
6 Απαντήσεις
3731 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/08/08, 17:47
από Seth21
5 Απαντήσεις
4783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/12, 12:07
από geovo
1 Απαντήσεις
2877 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/09, 11:28
από DarkHorse
2 Απαντήσεις
1990 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/10, 11:32
από Johnie Darko
37 Απαντήσεις
10529 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/10, 23:19
από Ragnaros
4 Απαντήσεις
2721 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/10, 00:09
από mcris
9 Απαντήσεις
4671 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/11, 10:25
από KOSTARAS75