Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση  (Αναγνώστηκε 24229 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #50 στις: 30/09/08, 03:33 »
Φιλε lampro l .... ομολογω πως το ποστ σου ειναι καπως ανατρεπτικο.... ενα πραγμα επαναστατης διχως αιτια....
Διαβαζω συνεχεια τη λεξη "Δημιουργηθηκε" ....απο ποιον?? με ποια πρωτοβουλια?? με ποιο σκοπο??

Αλλα ας το πιασουμε πιο ειδικα.... "Ομαδα υποστηριξης μελων"? για ποιο πραγμα?? για να μπορει καποιος να ποσταρει πανω απο 5 φορες?? θεωρω τον αριθμο 5 δικαιο αλλα δεν εχει σημασια τι θεωρω εγω... σε ενα Φορουμ δεν υπαρχει δημοκρατια .... υπαρχουν κανονες... αν θες τους τηρεις....

Λογαριασμος msn?? για ποιο λογο??? αν θελουμε να επικοινωνησουμε μπορουμε πιστευω και με π.μ. αλλα και μεσα απο τα ποστ....δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο.... και στο κατω κατω οποιος θελει το msn καποιου μελους απλα το ζηταει....


Συνήθως οι ‘’αναβαθμίσεις’’ των φορουμ γίνονται από τους υπεύθυνους τους.
Εγώ σας προτείνω ‘’εμείς’’ τα μέλη του συγκεκριμένου, του Στεκιού, να καινοτομήσουμε κάνοντας ένα βήμα εμπρός. Να ενισχύσουμε την ‘’Ομάδα Υποστήριξης Μελών’’ και με άλλες αρμοδιότητες όπως την διαχείριση του πνευματικού μας έργου και την προώθηση του ( γιατί κακά τα ψέματα, δικό μας είναι ), την ενίσχυση των νέων μελών κ.λ.π.

Ελάτε μέσα από το Στέκι, να κάνουμε τους στίχους και την ποίηση, θέμα του αύριο…



ειδικα η τελευταια φραση ακουγεται τελειως προεκλογικη....


δε ξερω... εγω τοσο καιρο ειχα την αισθηση οτι θα πηγαιναμε για ενα καφε να γνωριστουμε....


υ.γ. σιγουρα ειναι δικα σου λογια...? διοτι ομολογω εκπλησομαι ακομα και με το υφος της γραφης σου....


Συμφωνώ απόλυτα με τον neiko και να συμπληρώσω πώς δεν με πίεσε ποτέ τόσο έντονα αυτός ο χώρος που να θεωρήσω πώς πρέπει να κάνω την επανάσταση μου εδώ ο καθένας λέει και γραφεί ότι θέλει (μέχρι ενός σημείου) και γενικά περνάμε καλά το μόνο που μου έλειπε ήταν να γνωρίσω μερικά άτομα από κοντά
(όπως λέγαμε με τον παππού και παλιότερα) και τελικά ακόμα δεν μας έκατσε τώρα για "υποστήριξη" και άλλα τέτοια δεν ξέρω δεν νομίζω ότι χρειάζεται ούτε θα χρειαστεί ένα φόρουμ μέσα στο φόρουμ μου αρκεί που διπλά στο όνομα μου βλέπω την λέξη παλιός και μου θυμίζει τα πόσα έχω δει εδώ μέσα αυτή η πρωτοβουλία μου βγάζει το συναίσθημα που θα είχαν Οι Τρώες μόλις γκρέμισαν τα τοίχοι για να βάλουν μέσα τον Δούρειο Ιππο να είσαι καλά και πραγματικά να πω πώς ούτε έχω ούτε θα έχω κανένα πρόβλημα με την πρωτοβουλία σου απλά δεν βλέπω το γιατί .  ???

ΠΡΟΤΕΙΝΩ στην χειρότερη ΝΑ κάνουμε εκλογές (ψηφίζω παππού) ;D


Παιδιά ο καφές ισχύει !!!  ;)
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος kuiper

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1074
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #51 στις: 30/09/08, 07:32 »
Βρε παιδιά τι συζήτηση είναι αυτή που ανοίξατε. Μα για ένα καφέ πάμε, να γνωριστούμε να καλαμπουρίσομε, να γελάσουμε κι’ ας πει ο καθ’ ένας ότι θέλει, δεν πάμε να λύσουμε το οικονομικό πρόβλημα του κόσμου.
Εγώ πρώτα απ’ όλα θέλω να γνωρίσω από κοντά τον papous κακό είναι;
 

Αποσυνδεδεμένος Aganippi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 665
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ποιος ζωντανός προικισμένος μ' αισθήσεις δεν ποθει
    • Προφίλ
    • http://aganipi.blogspot.com
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #52 στις: 30/09/08, 09:50 »
Παιδιά όποτε κανονιστεί να μπεί ημερομηνία - μέρος κ.τ.λ στο forum.
Τρελά νερά αντιμέτωπα με ερμηνευτες της λογικής. Είναι να μην τρελαίνεσαι;
(Maybe dear, oh maybe, maybe, maybe,
Let me help you show me how.
Honey, maybe, maybe, maybe, maybe)

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #53 στις: 30/09/08, 11:24 »
Παίδες τώρα καταλάβατε το νόημα της προσκλήσεως? Ήταν ήδη απόλυτα κατανοητό από την απάντηση 27. Αλλά το είχε πει κι ο άνθρωπος απ' την αρχή:

"Ευχαριστώ μην πεις, μα μην βιαστείς.
  Σκέψου, μπορεί και να εκτεθείς…
  Εκ των υστέρω, οι  συγγνώμες
  δεν τις αλλάζουνε τις γνώμες…"

Προσωπικά, και όπως έχω δηλώσει πολλάκις, ανήκω στην μάζα και όχι σε ελιτίστικες κάστες που "κρατούν στα χέρια τους την πνευματικότητα του κόσμου".

Παρόλα αυτά καταλαβαίνω ότι είμαι πολύ δημοφιλές μέλος της μάζας...


Εγώ πρώτα απ’ όλα θέλω να γνωρίσω από κοντά τον papous κακό είναι;

...αλλά μην παραληρείτε και τόσο πολύ στο περασμά μου. ;D

versous, ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης, αλλά δυστυχώς οι πλάτες μου δεν αντέχουν και άλλον σύλλογο. Αντιπροτείνω τον Ρακένδυτο.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος kuiper

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1074
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #54 στις: 30/09/08, 12:14 »
Εγώ ήθελα μόνο να σας γνωρίσω από κοντά, όσους δηλαδή προσωπικά δεν γνωρίζω.

Αποσύρω την πρόθεση μου να συμμετάσχω σε μια τέτοια συνάντηση. 

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #55 στις: 30/09/08, 12:18 »
καλήμερα σε όλους.

πιστευω πως βιαστήκατε αρκετά...
δεν ξέρω τι να απαντησω και σε ποιόν πρώτα...
ποια προεκλόγικά;...ελιτίστικες κάστες;...επαναστατικά;...

Αποσυνδεδεμένος Aganippi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 665
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ποιος ζωντανός προικισμένος μ' αισθήσεις δεν ποθει
    • Προφίλ
    • http://aganipi.blogspot.com
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #56 στις: 30/09/08, 13:18 »
Φιλε lampro l .... ομολογω πως το ποστ σου ειναι καπως ανατρεπτικο.... ενα πραγμα επαναστατης διχως αιτια....
Διαβαζω συνεχεια τη λεξη "Δημιουργηθηκε" ....απο ποιον?? με ποια πρωτοβουλια?? με ποιο σκοπο??

Αλλα ας το πιασουμε πιο ειδικα.... "Ομαδα υποστηριξης μελων"? για ποιο πραγμα?? για να μπορει καποιος να ποσταρει πανω απο 5 φορες?? θεωρω τον αριθμο 5 δικαιο αλλα δεν εχει σημασια τι θεωρω εγω... σε ενα Φορουμ δεν υπαρχει δημοκρατια .... υπαρχουν κανονες... αν θες τους τηρεις....

Λογαριασμος msn?? για ποιο λογο??? αν θελουμε να επικοινωνησουμε μπορουμε πιστευω και με π.μ. αλλα και μεσα απο τα ποστ....δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο.... και στο κατω κατω οποιος θελει το msn καποιου μελους απλα το ζηταει....


Συνήθως οι ‘’αναβαθμίσεις’’ των φορουμ γίνονται από τους υπεύθυνους τους.
Εγώ σας προτείνω ‘’εμείς’’ τα μέλη του συγκεκριμένου, του Στεκιού, να καινοτομήσουμε κάνοντας ένα βήμα εμπρός. Να ενισχύσουμε την ‘’Ομάδα Υποστήριξης Μελών’’ και με άλλες αρμοδιότητες όπως την διαχείριση του πνευματικού μας έργου και την προώθηση του ( γιατί κακά τα ψέματα, δικό μας είναι ), την ενίσχυση των νέων μελών κ.λ.π.

Ελάτε μέσα από το Στέκι, να κάνουμε τους στίχους και την ποίηση, θέμα του αύριο…



ειδικα η τελευταια φραση ακουγεται τελειως προεκλογικη....


δε ξερω... εγω τοσο καιρο ειχα την αισθηση οτι θα πηγαιναμε για ενα καφε να γνωριστουμε....


υ.γ. σιγουρα ειναι δικα σου λογια...? διοτι ομολογω εκπλησομαι ακομα και με το υφος της γραφης σου....


Συμφωνώ απόλυτα με τον neiko και να συμπληρώσω πώς δεν με πίεσε ποτέ τόσο έντονα αυτός ο χώρος που να θεωρήσω πώς πρέπει να κάνω την επανάσταση μου εδώ ο καθένας λέει και γραφεί ότι θέλει (μέχρι ενός σημείου) και γενικά περνάμε καλά το μόνο που μου έλειπε ήταν να γνωρίσω μερικά άτομα από κοντά
(όπως λέγαμε με τον παππού και παλιότερα) και τελικά ακόμα δεν μας έκατσε τώρα για "υποστήριξη" και άλλα τέτοια δεν ξέρω δεν νομίζω ότι χρειάζεται ούτε θα χρειαστεί ένα φόρουμ μέσα στο φόρουμ μου αρκεί που διπλά στο όνομα μου βλέπω την λέξη παλιός και μου θυμίζει τα πόσα έχω δει εδώ μέσα αυτή η πρωτοβουλία μου βγάζει το συναίσθημα που θα είχαν Οι Τρώες μόλις γκρέμισαν τα τοίχοι για να βάλουν μέσα τον Δούρειο Ιππο να είσαι καλά και πραγματικά να πω πώς ούτε έχω ούτε θα έχω κανένα πρόβλημα με την πρωτοβουλία σου απλά δεν βλέπω το γιατί .  ???

ΠΡΟΤΕΙΝΩ στην χειρότερη ΝΑ κάνουμε εκλογές (ψηφίζω παππού) ;D


Παιδιά ο καφές ισχύει !!!  ;)


τι είναι όλα αυτά; συγνώμη αλλά όταν δεν καταλαβαίνουμε κάτι που γράφει κάποιος άλλος καλό είναι να χρησιμοποιούμε κάπου κάπου την σιωπή. Ο Λάμπρος έκανε λόγο για μια συνάντηση (προσκαλώντας) ονομαστική αλλά ενημέρωσε ότι αφορά όλους απλά κάποια nickname δεν πηγαίναν σαν ομοιοκαταληξία. Ποια msn; ποιές ομάδες υποστήριξεις μελών; ποιά...ποιά; τι είναι όλα αυτά; Λοιπόν, όσοι θέλετε να ανοίξετε τέτοιες διενέξεις κάντε μια δική σας πρόσκληση η δεν ξέρω πως θα την ονομάσετε και αφήστε μας ήσυχους. Εμείς για ένα καφεδακι θέλουμε να πάμε και να συζητήσουμε έστω ονειροπόλα γιατί έτσι μπορούμε κι έτσι θέλουμε. Δεν έχουμε ανάγκη ούτε απο κριτικές για να φτιάξουμε ομάδες υποστηρικτών, ούτε απο βραβεία για να μας βραβεύσουν. Λοιπόν ας συνέρθετε και να μην σκέφτεστε "κακοπροαίρετα". Ας τελειώσει αυτή η κωμωδία αν και δεν είμαι εγώ αρμόδια γι' αυτό αλλά δεν μπορώ άλλο.
Τρελά νερά αντιμέτωπα με ερμηνευτες της λογικής. Είναι να μην τρελαίνεσαι;
(Maybe dear, oh maybe, maybe, maybe,
Let me help you show me how.
Honey, maybe, maybe, maybe, maybe)

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #57 στις: 30/09/08, 14:01 »
διαφωνησε κανεις για ενα καφεδακι??? ειπες κανεις τιποτα διαφορετικο?? και ο Λαμπρος ξερει την επιθυμια μου να βγουμε ολοι μαζι.... να αραξουμε να τα πουμε..... αλλα ολα διαβασα χθες το βραδυ κατι τελειως ξεχωριστο απο οτι συζητηταγαμε....

αγαπητη μου Aganippi

"συγνώμη αλλά όταν δεν καταλαβαίνουμε κάτι που γράφει κάποιος άλλος καλό είναι να χρησιμοποιούμε κάπου κάπου την σιωπή"

και πως τοτε θα μαθουμε τι εννοει ο αλλος αν δε ρωτησουμε?? εσυ εχεις καταλαβει τι θελει να μας πει ο Λαμπρος??
αν ναι ευχαριστως να σε ακουσω....

σε οτι εχει να κανει με την κακοπροαιρετη κριτικη.... ας κρινει καποιος τριτος...

Αποσυνδεδεμένος Ομάδα Υποστήριξης Μελών 2

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #58 στις: 30/09/08, 16:17 »


το παρον στάλθηκε απο το μέλος lampros l.για να δημοσιευθεί εδω.

Λυπάμαι που πρώτος κάνω χρήση αυτής της δυνατότητας...θα έπρεπε όμως να πριμένω εως τις 12.05 για να μπορέσω να ξεκαθαρίσω τη θολή ατμόσφαιρα εδώ...

Υποθέτω φίλοι πως πρέπει να γίνει μια σύνοψη των όσων εδώ και 12 ημέρες  λαμβάνουν χώρα σ αυτές τις σελίδες (της Πρόσκλησης).
Υπήρξε λοιπόν μια δική μου πρόσκληση, σε όλα τα μέλη, με στόχο να κρίνει ο κάθε ένας μας, του ‘’Στεκιού τη στάση’’.
Κατατέθηκαν αρκετές απόψεις, όλες τους ιδιαίτερες…προτάθηκε κάποια στιγμή να μαζευτούμε (όσοι μπορούμε και θέλουμε) να πιούμε έναν καφέ, να γνωριστούμε από κοντά και να συζητήσουμε σε γενικό επίπεδο. Αυτό επιτρέψτε μου το θεωρώ ιδιαίτερα όμορφο και σημαντικό…
Η αρχική πρόσκληση όμως, είχε και συνεχίζει να έχει ουσιαστικότερο λόγο κατάθεσης…ο οποίος μάλιστα ξεκάθαρα αποτυπώνεται χωρίς μισόλογα και ευκόλως εννοούμενα που παραλείπονται…Όσοι δεν τον θυμούνται ας ανατρέξουν στο αρχικό κείμενο. Το βασικότερο προτέρημα του γραπτού λόγου είναι ότι μπορούμε να επιστρέφουμε στην ουσία…
Θα προσπαθήσω να απαντήσω σε όλους….
Εγώ δεν ήρθα ως ‘’σωτήρας’’ ή ‘’επαναστάτης’’ ούτε εξυπηρετώ συμφέροντα κανενός, ούτε έχω σχέση με κανενός είδους εκλογικές αναμετρήσεις και παρασκήνια…
Και στα δικά μου αυτιά ίσως ηχούσαν λίγο παράξενα όσα χθες βράδυ πρότεινα…
Αν με ρωτούσατε για καχυποψία; Θα σας έλεγα ότι συνάντησα αλλά την κατανοώ…
Για Αλαζονεία;  Επίσης την κατανοώ…
Για Αδιαφορία;  Ναι και θα προσθέσω πως μερικές φορές την σέβομαι.
αλλά πέρα από αυτά…
1ον   για μένα όλο το υλικό εδώ, εκπέμπει αυτό που χθες βάφτισα ‘’αύρα’’
2ον   αν και γιατί χρειάζεται μια ‘’ομάδα υποστήριξης μελών’’ ….έστω για να μπορεί να πάρει μια απάντηση το νέο μέλος με το όνομα ΓΙΏΡΓΟΣ Τ, που πιστεύω κανείς σας δεν θα θελε να βρεθεί στη θέση του (και δεν είδα και καμία απάντηση σας εκεί)… Σκεφτείτε πόσο πιο απλά θα ήταν τα πράγματα και για αυτό το θέμα εδώ, αν  δεν υπήρχε ο περιορισμός των 5 ανά 24ωρο απαντήσεων…
3ον    πρότεινα να χρησιμοποιηθεί ένας λογαριασμός msn για να μπορέσουμε σε πραγματικό χρόνο να συνεννοηθούμε….και τον άνοιξα, όπως και 4 λογαριασμούς μελών με το όνομα  Ομάδα Υποστήριξης Μελών1,2,3,4, Γιατί; Για να αποδείξω στον papous ίσως, πως κάτι δόλιο προσπαθώ; Ή γιατί ο x-versous   το θεωρεί υπερβολικό και ο Neikos επαναστατικά άτοπο;

Αν επιστρέφοντας συμβουλευτούμε το κείμενο για μια φορά ακόμη, θα μιλήσουμε για υπερβολικές αντιδράσεις...αλλά όχι δικές μου…

Ισως φταίει το σύνθημα του τέλους …
Ελάτε μέσα από το Στέκι, να κάνουμε τους στίχους και την ποίηση, θέμα του αύριο…

Ευχές σε όλους σας και θα θελα ειλικρινά εκ νέου τις τοποθετήσεις σας...

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #59 στις: 30/09/08, 16:53 »
Τοποθετούμαι!!!

Κατα τη γνώμη μου, δεν υπάρχει κανένα μεγάλο πρόβλημα στο Στέκι και στο Δικοι μας στίχοι. Όλα όσα συμβαίνει να είναι κανόνες, έχουν τοποθετηθεί για να μην υπάρχουν προβλήματα που υπήρχαν στο παρελθόν. Π.χ. οι 5 απαντήσεις που αναφέρθηκαν, είναι σωτήριες σε κάποιες περιπτώσεις...

Όμαδα υποστήριξης όπως και αποδοκιμασίας υπάρχουν ήδη, απλά με άγραφο καταστατικό, και έτσι πρέπει να μείνει...

για καφέ όποτε θέλετε...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #60 στις: 01/10/08, 09:32 »
Προσοχή αυτή η απάντηση απευθύνεται στο μέλος lampros l. και όχι στο μέλος "Ομάδα Υποστήριξης Μελών 2".

 lampros l., αν μέσα σ' αυτόν τον χαμό των καιρών μας τα κυριότερα προβλήματά σου είναι ο αριθμός των απαντήσεων σ' ένα φόρουμ και ένας περιφεριακός διαγωνισμός τραγουδιού, σε ζηλεύω. Είσαι πολύ τυχερός άνθρωπος. Θα σου πρότεινα να ασχοληθείς και με τον διαγωνισμό ομορφιάς διότι κι εκεί άκουσα ότι γίνονται ατασθαλίες......

Τώρα για να κατανοήσεις καλύτερα τι θέλω να πω, λόγω του ότι δεν φαίνεται να κατάλαβες τον ποιητικό λόγο που σου έχω απευθύνει κατά καιρούς, θα σου εξηγήσω με απλά λογάκια, όπως κάνουμε σε όλα τα μικρά παιδάκια:

Ένας λογότυπος ο οποίος χρησιμοποιεί γλυκανάλατα λογάκια του τύπου "αύρα" ή "η τέχνη που υπηρετώ" ή "αλαζονία" κλπ σε μια παρέα σκεπτόμενων ανθρώπων που ασχολούνται με την ποίηση μπορεί να σημαίνει δύο πράγματα: ή ότι πρόκειται για μια παρέα παιδιών που κάνουν πλάκα με σκοπό να σύρουν στην κοροϊδία ανθρώπους που έχουν σμιλευτεί μέσα στις ανθρώπινες σχέσεις, ή ότι αφορά έναν τύπο ανθρώπου αδιάφορο για εμένα.

Θα τα έλεγα και με πιο απλά και σταράτα λογάκια, αλλά απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #61 στις: 01/10/08, 11:40 »
papous καλημέρα...

Κι εγώ ζηλεύω τους ανθρώπους που  ‘’σ' αυτόν τον χαμό των καιρών μας’’ ασχολούνται με όλα τα άλλα προβλήματα έκτός από αυτά που εγώ επισημαίνω... και τους παρακινώ να συνεχίσουν να ασχολούνται μ’ αυτό που ξέρουν να κάνουν καλύτερα…

Στον ‘’ποιητικό λόγο που μου έχεις απευθύνει κατά καιρούς’’ έχω εντοπίσει ένα ιδιαίτερο αξιοσημείωτο ύφος, απόλυτα σεβαστό, γι αυτό και ποτέ δεν τον αγνόησα…δεν είδα όμως ποτέ μια δεύτερη απάντηση σου…(ίσως φταίει ο περιορισμός των 5) μάλιστα σου είπα ότι  θα υιοθετήσω και την άποψή σου για τα ευχαριστώ στο διαδίκτυο.
Σε εμένα μπορείς να χρησιμοποιήσεις όσο βαρύ ποιητικό ή μη λόγο επιθυμείς χωρίς να αναρωτιέσαι αν θα καταλάβω!! Στο κάτω κάτω εδώ, όλοι κρινόμαστε από τρίτους…
Για το εάν είμαι ή όχι ''τυχερός άνθρωπος'' και την ζήλια που εκδηλώνεις…άδικα χάνεις τον χρόνο σου…Δεν πιστεύω στην τύχη. Πιστεύω σε άλλες αξίες όπως την ομαδική δουλειά.. Σου λέει κάτι;  Αν όχι δεν είσαι και υποχρεωμένος…
Φαίνεται πάντως πως γνωρίζεις καλά από διαγωνισμούς ομορφιάς…Καλή συνέχεια.

Το ύφος πάντως του όλου σου μηνύματος, αποδεικνύει πως πράγματι έχεις ‘’σμιλευτεί μέσα στις ανθρώπινες σχέσεις’’. Αν θέλεις την άποψη μου ακολούθησε την δεύτερη σου επιλογή με τις καλύτερες ευχές μου. Για  όλα τα άλλα θα μου επιτρέψεις όπως και όλοι όσοι θα βρεθούν μπροστά τους, να τα αγνοήσω…

Να σαι καλά.

Είπα ξεκάθαρα τις απόψεις μου, ξεκίνησα μια προσπάθεια και κανείς μα  κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να συμφωνήσει.. Μπορούμε όμως να κρατήσουμε το επίπεδο εκεί που αρμόζει.

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #62 στις: 01/10/08, 11:47 »
Βρε παιδιά τι συνωμοσιολογία είναι αυτή; Τι επαναστάσεις, τι τσεγκεβαρικά , τι κολοκύθια μετά ριγάνεως (και μετά συγχωρήσεως δηλαδή) είναι τούτα;

και επειδή είναι εμφανές οτι κάπου το έχασα στην πορεία το νήμα, τελικά για καφέ θα πάμε;  ???


όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #63 στις: 01/10/08, 11:58 »
Βρε παιδιά τι συνωμοσιολογία είναι αυτή; Τι επαναστάσεις, τι τσεγκεβαρικά , τι κολοκύθια μετά ριγάνεως (και μετά συγχωρήσεως δηλαδή) είναι τούτα;

και επειδή είναι εμφανές οτι κάπου το έχασα στην πορεία το νήμα, τελικά για καφέ θα πάμε;  ???




Αααα γεια σου!! Απο...   τα δαχτυλα μου το πηρες  :)
Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #64 στις: 01/10/08, 12:06 »
Στ' άααααρματα, στ' άαααααααρματα ΕεεεΕεεΕεΜπροοΟοΟοΣ! Στον Αγώνννναααααααα!!!!

Με συγχωρείτε, αλλά έγινε παρεξήγησης ? ?


Έχουμε μια ωραία ατμόσφαιρα εδώ μέσα!

Πάμε εκεί να πιούμε το γκαϊφέ μας. Ο Λάμπρος είναι ένα παλουκάρι, όπως εγώ και εσύ και αυτός και ο άλλος και ο
δίπλα και ο παραδίπλα και ο παραπέρα και ο εδώθε και ο εκείθε και έχει κάποιες δικές του απόψεις!
Ας βρεθούμε εις την συνάντησην όλοι μαζί και από κοντά, θα τα μιλήσουμε όλα αυτά.
Άλλωστε δεν νομίζω να έβαλε φίμωτρον σε κανένα.
Χαλαρώστε!!!!

Εγώ ήδη βλέπω τα κοριτσάκια, (όπως θα έλεγε η υπεραγαπημένη μου Ελπίς) που σουλατσάρουν εκεί στην Καφετέρια του Νιόνιου που επρότεινε ο γλυκήτατος Justin και σύντομα θα γράψουμε ένα ποίημα Ωδή στην Καρυάτιδα που έβγαλε το μίνι κι αν φθινοπώριασε και εντύθηκε βαριά, η αξία της δεν φθίνει.

Να δούμε τον παππού, να κατηφορίζει την Ακρόπολη, Γκάνταλφ τώρα πια, σοφός και εκτυφλωτικός σαν φώς να μας λέγει να κοιτάξομεν και να καταλάβομεν τούτα όχι που βλέπομεν αλλά τούτα που δεν βλέπομεν, όπως άυρες και άλλες σαύρες!

Να έρθει και ο Στέλιος ο κουΚΟΥΡΟΥκουκου να συμμετέχει με τον δικό του ποιητικό τρόπο, στην συζήτηση μας, παίζοντας Ντραμς, για να μην ακούμε Χριστό από όσα λέμε. Ακριβώς έτσι όπως έμπαινε με περίσσια χάρη μπροστά στον κάμεραμαν και έκλεινε το παράθυρο της δημοσιότητας για τους μουσικούς συναδέλφους του.

Να έρθει ο φίλος μου ο Χ-versus, που είναι καλό παλικάρι και όχι σαν και εσάς τους υπόλοιπους που δεν έχουν καταλάβει την τεράστια αξία των ποιημάτων μου και αυτός θα είναι και ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΟΣ της ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΜΑΣ.

Τον αγαπητό Νείκος, που δεν τον γνωρίζω καλά, αλλά έχει Βύσμα τον x-versus, οπότε ως γνήσιος Έλλην, θα τον βάλω στην Θέση Υποδιευθυντή που του αξίζει απόντος βιογραφικού!!θέλω βεβαίως βεβαίως και τον αλγόριθμο που ξεκλειδώνει τα ποιήματά του!

Μην ξεχάσω τον MisTreAtED, που όσο πιο άσχημα του φερθούμε, μέσα από την Βίωση του Πόνου, θα επιστρέψει στο kithara.gr με ακόμη πιο όμορφα ποιήματα!Δεν είναι τυχαίο το όνομα του, του αρέσει και τα παθαίνει!

Και τελευταίες και παραμελημένες αφήνω τις ποιήτριες......που δεν μας έχουν δώσει και κάτι αξιόλογο τόσο καιρό, δίνοντας τους ένα δυνατό ερέθισμα να γράψουν έναν Ιαμβικό Δεκαπεντασύλλαβο στην Φαλλοκρατία και τον Σωβινισμό.

Pinelopi kai Argentina......

Η Πηνελόπη θα παρεβρεθεί στην συνάντηση, με την ίδια υπομονή που περίμενε τον Οδυσσέα να γυρίσει από το περίπτερο, περιμένοντας και από εμάς να πούμε κάτι αξιόλογο!!! Νομίζω ότι από τώρα πρέπει να ξεκινήσουμε να την επικροτούμε για τον δύσκολο αγώνα της.

Η Argentina, βεβαίως βεβαίως, θα παρέχει κάθε στήριξη στο δύσκολο έργο της φίλης της, ήτι γυναικεία αλληλεγγύη όπου στο τέλος θα ψάλλουνε μαζί ένα ποίημα στον Σπουδαίο ΑπΩΝτα Καλεσμένο. Διότι τούτο θα είναι το ΟΝΕΙΡΟ τους, ύστερα από όσα θα περάσουν!!!

Γιατί αγαπητοί μου φίλοι, όσο στραβά κι αν παέι η μέρα, αξίζει να ζείς για ένα όνειρο, κι ας είναι οι ποιητές του Kithara.gr που θα σε κάψει.




Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #65 στις: 01/10/08, 12:07 »
Φυσικά και θα πάμε... τίποτε δεν αλλάζει.
Μπορεί να θολώνουν για λίγο τα νερά, αλλά φίλοι πιστέψτε το, θα ναι πολύ σημαντικό το να πιούμε έναν καφέ και να γνωριστούμε...Ο Χολιδόχος παρήγγειλε και γλυκό του κουταλιού...
Παράκληση...Να μην ξεχάσεις τα κουταλάκια!

Κυριακή  19 -  10 - 2008
Είναι μια καλή απο ότι έχω συμπεράνει ημερομηνία, που έχει προταθεί...
Έχει προταθεί επίσης αιτιολογημένα, ως χώρος ο Διόνυσος...

Αν κάποιος δεν έχει αντίρρηση, θα τα πούμε εκει...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #66 στις: 01/10/08, 13:08 »
Πώς μπορώ να αρνηθώ?? Θα είστε όλοι εκεί και εγώ θα λείπω?? Περιμένω πότε θα οριστεί η ώρα...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #67 στις: 01/10/08, 14:40 »
Χολιδόχε, θα σου πρότεινα να σταματήσεις να έχεις τέτοιες εμπνεύσεις. Άλλως προβλέπω όλοι να ευχόμαστε όλες οι μέρες σου ν' αρχίζουν στραβά για να χαμογελάμε κι εμείς λιγάκι. Άπαιχτος! :)

Για το εάν είμαι ή όχι ''τυχερός άνθρωπος'' και την ζήλια που εκδηλώνεις…άδικα χάνεις τον χρόνο σου…Δεν πιστεύω στην τύχη. Πιστεύω σε άλλες αξίες όπως την ομαδική δουλειά.. Σου λέει κάτι;  Αν όχι δεν είσαι και υποχρεωμένος…

Βρε παιδάκι μου, βάλε και λίγο νερό στο κρασί σου! Δες τα φαινόμενα από μια διαφορετική οπτική, μην κοιτάς μόνο τα παπούτσια σου, προσπάθησε λίγο να μπεις στην ουσία των πραγμάτων, να καταλάβεις.

Δεν υπάρχει η πιθανότητα να σ' απασχολούσε περισσότερο απ' όλα το πως θα καταφέρεις να βρεις ομόλογο μόσχευμα? Το ποιό είδος χημειοθεραπείας θα αποφάσιζες να ακολουθήσεις? Ο αριθμός των λευκών σου στην σημερινή εξέταση αίματος? Το να διαλέξεις αν θα περίμενες στην ουρά για μια επέμβαση ή αν θα πούλαγες το σπίτι σου για να συντομεύσεις την διαδικασία? Το αν θα κατάφερνες να βρεις το παιδί σου που έπεσε θύμα απαγωγής? Το πως θα βρεις τρόφιμα για να θρέψεις τα παιδιά σου? Το πως θα καταφέρεις να ξεπεράσεις μια αναπηρία σου μετά από ατύχημα? κοκ κοκ κοκ

Θα μπορούσα να σε χαρακτηρίσω και "ευ-τυχισμένο" αλλά κι εκεί πάλι η τύχη εμπλέκεται!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος amfenster

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "...τ'ανοιχτά παραθύρια που ανασαίνουν την ώρα..."
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #68 στις: 01/10/08, 15:15 »
Θεός ο XoLiDoXoS, Θεός ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ!!! Αν διατηρηθεί το κλίμα έτσι όπως αυτός το διαμόρφωσε στο τελευταίο του ποστ, ψήνομαι να ανηφορίσω κι εγώ. Η προοπτική να δω τον papous σε ρόλο ... Γκάνταλφ με τρομάζει αλλά θα το παλέψω! ;D
...Και μέσα στην τρέλα μου βρήκα και τα δυο: λευτεριά και σιγουριά.Τη λευτεριά της μοναξιάς και τη σιγουριά πως δε με καταλαβαίνουν...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #69 στις: 01/10/08, 15:24 »
amfenster μετα απο πόσο καιρο διαβαζουμε ποστ σου??

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #70 στις: 01/10/08, 15:56 »
Λοιπόν να ανακεφαλαιώσω γιατί κάπου το έχασα

19/10-2008  Αθήνα Διόνυσος  (λογικά γύρο) στης 18:00

Ο παππούς θα κατεβαίνει την ακρόπολη ντυμένος Γκάνταλφ
Ενώ ο χοληδόχος θα τρώγει γλυκό του κουταλιού ακούγοντας ντραμς του κουΚΟΥΡΟΥκουκου
Και διαβάζοντας τον κώδικα da neikos ….

Ανυπόμονο παιδιά !!!!!! 

Τα χαμογελαστά αγόρια με τα πουλοβερ που δένουν πίσω τι ώρα θα έρθουν ?

Ξέρω πώς θα ακουστή σαν σύνθημα του κκε αλλά

19/10-2008  Αθήνα - Διόνυσος  στης 18:00

Να είστε εκεί είσοδος δωρεάν
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #71 στις: 01/10/08, 16:31 »
Ήμουν μέσα με τα χείλια, μετά όμως από την τοποθέτηση της Αμφενστέρας αρχίζω και το ξανασκέφτομαι..., .....
Χμ....., όλοι γνωρίζετε τον ανεκπλήρωτο έρωτα που θρέφω γι' αυτήν την ύπαρξη. Αν με περιμένει και με τον τρόπο που της υποσχέθηκε ο Χολιδόχος, σαν την φωτεινή πέτρα του Σγκαντάλ(φ)ου και αρχίσει να πατάει κουμπιά προκειμένου να μ' ανάψει.....

Από την άλλη θα είναι κι ο x-versous, που θα έχει οργανώσει και τον προεκλογικό του αγώνα υπέρ μου με διανομή ήδη σταυρωμένων ψηφοδελτίων και με φυλλάδια με την φωτογραφία της Amf και το σύνθημα: "Ο παππούς της στην βουλή".

Ο Χολιδόχος, πάω στοίχημα, θα με περιμένει με το λαπτοπ σε ον λάϊν σύνδεση με το CERN, για να μου αποδείξει πως όλα φαίνονται ακόμα και ο τετραδιάστατος χώρος και για να με ξεμπροστιάσει για τα πειράγματα που του έχω κάνει κατά καιρούς.

Αν παρίστανται δε και οι διάφοροι φάνι μου, να με κυνηγούν για να μου σκίσουν τα ρούχα ή για να κάνουν διάφορα άλλα ακατανόμαστα, τότε θα γίνω ρόμπα και δεν λέει μες το χειμώνα....
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #72 στις: 01/10/08, 18:15 »
Εγω στις 6 θα 'χω φυγει μπουχουχου :'( :'( :'(

Δεν μπορειτε να μου το κανετε αυτο! Θελω κι εγω να σκισω τα ρουχα του σκανταλφου  :angry:
Σαββατο 18? ή τουλαχιστον  19 νωριτερα?  :shy:
« Τελευταία τροποποίηση: 01/10/08, 19:03 από argentina »
Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #73 στις: 01/10/08, 19:09 »
Δεν μπορειτε να μου το κανετε αυτο! Θελω κι εγω να σκισω τα ρουχα του σκανταλφου  :angry:

Πάρε και σφυράκι, θα φορώ μεσαιωνική πανοπλία! ;D
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος kuiper

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1074
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ… Του Στεκιού η στάση
« Απάντηση #74 στις: 01/10/08, 19:29 »

Επειδή εγώ σας πρότεινα τον Διόνυσο θέλω να σας πω, πως συνήθως τις  βραδινές ώρες όλο και κάποια εκδήλωση φιλοξενεί.

Προτείνω λοιπόν η συνάντηση σας, να πραγματοποιηθεί γύρω στις 11 το πρωί, ή να ορίσετε άλλο μέρος, αυτό εσείς θα το αποφασίσετε.   

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1383 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/09, 11:14
από ΝΙΚΗ-ΑΝΝΑ Π.
13 Απαντήσεις
17747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/10, 21:57
από SPIROS26
0 Απαντήσεις
2155 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/10, 08:09
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
656 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/21, 21:27
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
361 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/23, 00:19
από ΠΟΙΟΣ