Αποστολέας Θέμα: Κιθαρες μάρκας "Explicit"  (Αναγνώστηκε 3344 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KostasTso

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κιθαρες μάρκας "Explicit"
« στις: 01/11/12, 15:09 »
Γεια σας κ απο μενα παιδιά! Νεος κ εγω στο φορουμ κ (παντελως) αρχαριος στην μουσικη!!! ;D
 Ηθελα εδω και καιρο να μαθω κιθαρα αλλα δεν ειχα την δυνατοτητα ως τωρα. Εχω αποφασισει να ξεκινησω με ακουστικη και εχω ψαξει αρκετα στα θεματα που ειναι ηδη ανοιχτα για αγορα ακουστικης και οσον αφορα τις μάρκες.
 Η ερωτηση μου ειναι αν καποιος γνωριζει περισσοτερα πραγματα για τις κιθαρες "Explicit". Πηγα απο μαγαζι για να κοιταξω και μου εδειξε μια που μου φανηκε αρκετα καλη και στα λεφτα που ψαχνω(απο 150 μεχρι 250 τοπ).Επισης ειναι solid top αν και δεν ξερω κατι αλλο  :P
 Αν εχετε να μου προτεινε καποιες αλλες μαρκες ή συγκεκριμενα μοντελα θα βοηθουσατε πολυ...οπως και σε ποια μαγαζια μπορω να παω αν και για τα μαγαζια εχω μια ιδεα ήδη!
 
   Ευχαριστω πολυ!!  :)

Αποσυνδεδεμένος rodort1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 253
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρες μάρκας "Explicit"
« Απάντηση #1 στις: 01/11/12, 19:22 »
Καλώς ήρθες στο forum.

Ξέρεις τι μου κάνει εντύπωση;Αν googlάρεις "explicit guitar" δεν βγάζει τίποτα.

Με 150-250 ευρώ πας χαλαρά σε κάποια Cort ή άλλες μάρκες που έχουμε γράψει κατα καιρούς ότι ειναι value for money.

Άσε που μια παντελώς άγνωστη κιθάρα,ειδικά αν δεν είναι καλή,σε περίπτωση που θα χρειαστεί να την πουλήσεις θα δυσκολευτείς πολύ.

Αποσυνδεδεμένος KostasTso

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρες μάρκας "Explicit"
« Απάντηση #2 στις: 01/11/12, 20:12 »
Και εμενα αυτο με παραξένεψε οτι δεν μπορουσα να βρω πουθενα τιποτα για αυτη την μαρκα....ειπα μηπως ξερει καποιος εδω μεσα κατι παραπανω. Θα περασω και απο καποια αλλα μαγαζια οταν μπορεσω μαζι με εναν φιλο που ξερει κατι λιγα παραπανω.

Την κιθαρα την ειδα στον Καγμακη και απ'οτι εχω διαβασει εδω μεσα ειναι αρκετα αξιοπιστος και αν δεν εχω εμπειρεια με κιθαρες μου φανηκε αρκετα καλος ο ηχος,την δοκιμασε και την κουρδισε και ο ιδιος επι τοπου.

Τελοςπαντων αν θα μπορουσες να αναφερεις καποιες συγκεκριμενες κιθαρες σε αυτα τα λεφτα που ειναι και value for money θα ηταν πολυ χρησιμο!! εννοειται θα ξαναψαξω και εγω τα παλια θεματα.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!  :)

Αποσυνδεδεμένος rodort1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 253
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρες μάρκας "Explicit"
« Απάντηση #3 στις: 01/11/12, 20:29 »
Τελοςπαντων αν θα μπορουσες να αναφερεις καποιες συγκεκριμενες κιθαρες σε αυτα τα λεφτα που ειναι και value for money θα ηταν πολυ χρησιμο!! εννοειται θα ξαναψαξω και εγω τα παλια θεματα.

Οι LAG,οι Art & Luthiere και η cort σειρά earth,είναι καλές για αυτό που πληρώνεις.

Προπαντός όμως, η κιθάρα πρέπει να κάθεται καλά στο χέρι ΣΟΥ,στο αυτί ΣΟΥ,ακόμη και στο μάτι σου..

Αποσυνδεδεμένος KostasTso

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρες μάρκας "Explicit"
« Απάντηση #4 στις: 01/11/12, 21:48 »
Οκ φιλε σε ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σου φιλε! ηταν αρκετα χρησιμες  :)
 θα ξαναπαω αυριο μεθαυριο να κοιταξω και καποιες απο αυτες που λενε σε αλλα θεματα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
11831 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
12 Απαντήσεις
12934 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
15 Απαντήσεις
10584 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
23 Απαντήσεις
9122 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/08, 21:01
από Jezus
3 Απαντήσεις
2942 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/08, 18:01
από Nicholson
7 Απαντήσεις
4964 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/08, 23:39
από Νεφελοβάτης
5 Απαντήσεις
5030 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/09, 16:56
από agrammatos
12 Απαντήσεις
6993 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/09, 02:02
από Aganippi
2 Απαντήσεις
4999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/10, 14:41
από themos
27 Απαντήσεις
11005 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/01/13, 12:39
από panicX