Αποστολέας Θέμα: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!  (Αναγνώστηκε 7268 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #25 στις: 18/08/10, 23:02 »
Για sun of nothing έχουν γράψει ποτέ τίποτα που για μένα τουλάχιστον είναι κορυφή?

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #26 στις: 18/08/10, 23:29 »
Xαμενοι μπορει να μν πηγαινουν, αλλα το προβλημα δν εχει να κανει με αυτο, οσο με το οτι το συστημα λειτουργει αρρωστημενα και σε αυτο τον τομεα...

Να σου πω, στον τομεα της μουσικης ποτε δεν με απασχολησε αυτο. Εγω παντα "ξεκωλονομουν" να ανακαλυψω συγκροτηματα που μου αρεσουν, φαντασου οτι αρχισα να ακουω grind οταν ακομα και με το ιντερνετ δεν μπορουσες να βρεις σχεδον τιποτα. Τωρα αν το λεγομενο αυτο συστημα καταφερει να διαλυσει ενα συγκροτημα μεσω εμποδιων που βαζει και της απογοητευσης που προκαλει στους μουσικους, εγω ειμαι χαρουμενος αν καταφερω να ακουσω εστω ενα demo, ενα κομματι η και το ονομα του συγκροτηματος μονο. Προσωπικη αποψη παντα.

Αληθεια o τραγουδιστης των Septic (?), των Nightfall (?) δεν ειναι γραφιστας στο hammer (Seth νομιζω) και κανει και το artwork σε cd γνωστων συγκροτηματων. Με αρκετη πρωτοτυπια μπορω να πω. ::)
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #27 στις: 19/08/10, 00:03 »
Ο Seth ναι, είναι στους Septic και έχει κάνει artwork και για Paradise Lost.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #28 στις: 19/08/10, 00:50 »
Xαμενοι μπορει να μν πηγαινουν, αλλα το προβλημα δν εχει να κανει με αυτο, οσο με το οτι το συστημα λειτουργει αρρωστημενα και σε αυτο τον τομεα...

Να σου πω, στον τομεα της μουσικης ποτε δεν με απασχολησε αυτο. Εγω παντα "ξεκωλονομουν" να ανακαλυψω συγκροτηματα που μου αρεσουν, φαντασου οτι αρχισα να ακουω grind οταν ακομα και με το ιντερνετ δεν μπορουσες να βρεις σχεδον τιποτα. Τωρα αν το λεγομενο αυτο συστημα καταφερει να διαλυσει ενα συγκροτημα μεσω εμποδιων που βαζει και της απογοητευσης που προκαλει στους μουσικους, εγω ειμαι χαρουμενος αν καταφερω να ακουσω εστω ενα demo, ενα κομματι η και το ονομα του συγκροτηματος μονο. Προσωπικη αποψη παντα.

Αληθεια o τραγουδιστης των Septic (?), των Nightfall (?) δεν ειναι γραφιστας στο hammer (Seth νομιζω) και κανει και το artwork σε cd γνωστων συγκροτηματων. Με αρκετη πρωτοτυπια μπορω να πω. ::)

Σε αυτο συμφωνω απολυτα μαζι σου...απλα, κουβεντα κανουμε...κ οταν λεω για συστημα, περιλαμβανεται και η μπαντα σε αυτο. Νομιζω οτι τοσο οι μπαντες και τα περιοδικα/fanzines οφειλουν να γινουν πιο αντικειμενικα κι οχι μονο να βοηθανε "κολλητους", αλλα και εμεις ως ακροατες να γινουμε πιο απαιτητικοι κ να ξεφορτωθουμε μερικα κολληματα μας, τα οποια νομιζω οτι εκμεταλλευονται εμπορικα και οι μεν κ οι δε.

Οσο για τον Seth, δεν ξερω αν ειναι πρωτοτυπος, αλλα εχει κουρασει...ολα ιδια ειναι τα artwork που κανει, στο ιδιο ακριβως μοτιβο και δυστυχως, εκανε κ το εξωφυλλο του νεου αλμπουμ των Kamelot, που προσωπικα, το θεωρω μια μ***κια και μιση (το εξωφυλο, ε...οχι το αλμπουμ ;D )

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #29 στις: 19/08/10, 01:04 »
Εχει κανει και τα σχεδια για καποια απο τα τατουαζ του Greg Mackintosh στο χερι και ενα η δυο απο τα cover artwork των moonspell!!!!
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #30 στις: 19/08/10, 01:24 »
Να πω και κατι (ψιλο)σχετικο με το θεμα μην μας κραξουν και οι mods. Αν και ποτε δεν παρακολουθησα την πορεια των Nightfall (και Septic Flesh κ.τ.λ.), τραγουδια τους μπορουσα να ακουσω (Lesbian Show  ;D), αν και δεν μου φαινονταν τοσο πρωτοτυπα και μετα απο ενα σημειο τα βαριομουνα, αν και μου φαινεται οτι σε αυτο φταιει και το ειδος (λιγο black, κατι goth και μια πουτανια death ωρες-ωρες) που δεν με τραβαει.

Οσο για το artwork, να πω την αληθεια, δεν ειναι μονο ο Seth που επαναλαμβανεται μεχρι αηδιας. Οι περισσοτεροι γραφιστες κανουν ακριβως το ιδιο με αυτον: photoshop, φωτογραφια γκομενας, 1.000.000 περιεργα textures, photo manipulation και εχουμε απειρους γραφιστες οι οποιοι φτιαχνουν ακριβως τα ιδια artwork. Ποιος να δωσει κανα φραγκακι σε κανενα, ερασιτεχνη εστω, ζωγραφο για artwork. Βεβαια αν θυμαμαι καλα ο Seth ειχε πει οτι σπουδαζει στην Καλων Τεχνων. ::)
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Nεος Δισκος απο Nightfall!!!
« Απάντηση #31 στις: 19/08/10, 01:52 »
καλυτερα artwork....Giger καλλιτεχναρα αρρωστη  >:D
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
3983 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/06, 13:21
από Shu_Ji
6 Απαντήσεις
3040 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/05, 20:06
από master of puppets
4 Απαντήσεις
2495 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/07, 10:04
από Βραζίλης
46 Απαντήσεις
14019 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/09, 17:31
από kostas vretos
3 Απαντήσεις
2571 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/09, 11:09
από Κ.Dee
13 Απαντήσεις
4874 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/10, 17:37
από Garvin
8 Απαντήσεις
2838 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/10, 16:30
από NickProgster
0 Απαντήσεις
2597 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/10, 20:13
από @Morpheus@
9 Απαντήσεις
2845 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/11, 20:11
από Guitarholic_punk
2 Απαντήσεις
14292 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/05/23, 21:19
από BitCollector