Αποστολέας Θέμα: L O S T  (Αναγνώστηκε 125974 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
L O S T
« στις: 23/10/06, 15:47 »
Βλεπει κανεις Lost???

Απιστευτη σειρα....με πολυ αγωνια !!! σε κολλαει ανετα!!!!

εχει βγει η πρωτη σεζον σε dvd η δευτερη κυκλοφορει στον internet και τωρα παιζετε η 3η!!!!!!

Εχω δει μεχρι και το πιο προσφατο επεισοδιο και δε μπορω να περιμενω μεχρι την επομενη βδομαδα...

στην Ελλαδα το παιζει η ΝΕΤ καθε Παρασκευη βραδυ αλλα δε λεει να το δει καποιος απο τη μεση!!!!
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος skipper37

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #1 στις: 23/10/06, 18:41 »
Τι ειν αυτο??

πρωτη φορα το ακουω ???

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #2 στις: 24/10/06, 04:18 »
Σειρα....

Πεφτει ενα αεροπλανο σε ενα ερημικο νησι...επιζουν 48 ατομα....!!!!!

ε δε μπορεις να φανταστεις τι γινετε!!!!!!

δυνατοι χαρακτηρες που δενεσαι μαζι τους γιατι σου διχνει και την ιστορια της ζωης του καθενα...

δε θελω να πω πολλα !!! απλα αξιζει να ψαξετε!!!!!!!!!!!!!!! η πρωτη σεζον κυκλοφορει ηδη και ειναι και στα βιντεο κλαμπ!!!!
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: L O S T
« Απάντηση #3 στις: 24/10/06, 18:04 »
Αν κα;ποιος εχει καμια ακρη να βρουμε τα επεισοδεια που εχουν προβληθει απο την τριτη σεζον.... Το συνδρομο στερησης ειναι πολυ μεγαλο!

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Απ: L O S T
« Απάντηση #4 στις: 24/10/06, 20:41 »
    Αν έχετε καλή γραμμή κάντε ένα σερτς στον γούγλη και θα βρείτε links για direct download. Μπορείτε να ψάξετε και στο www.rapidshared.org για "lost s0x", x o αριθμός της σεζόν ... To Lost σπέρνει.

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #5 στις: 24/10/06, 21:09 »
Εγω προσωπικά εχω παθει εξαρτηση!!! Phantoma7 με προλαβες, σκεφτομουν να ανοίξω θεμα για αυτό. Παρα πολύ καλή σειρα με πολύ καλή πλοκή. Εκει που λυνεται ενα μυστηριο εμφανιζονται πολλα περιοσσοτερα και σε κρατα σε αγωνία.
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #6 στις: 24/10/06, 22:30 »
Εγω προσωπικά εχω παθει εξαρτηση!!! Phantoma7 με προλαβες, σκεφτομουν να ανοίξω θεμα για αυτό. Παρα πολύ καλή σειρα με πολύ καλή πλοκή. Εκει που λυνεται ενα μυστηριο εμφανιζονται πολλα περιοσσοτερα και σε κρατα σε αγωνία.


ναι ναι!!!  4+8+15+16+23+42= 108(minutes) !!!!!!!

Εχω δει τα 3 πρωτα της 3ης σεζον!!!! κατι παιζετε πολυ χοντρο...δε μπορει να παει το μυαλο μου ομως!!!!!
Ευτυχος που υπαρχει και ο John!!!!!!

 ;D
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #7 στις: 25/10/06, 13:35 »
μεγάλο κόλλημα! αλλά δεν έχω δει ούτε δείγμα από την 3η season ακόμα. περιμένω εναγωνίως να μου τα δώσουν αφού δεν μπορώ να τα κατεβάσω...
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #8 στις: 26/10/06, 01:50 »
μεγάλο κόλλημα! αλλά δεν έχω δει ούτε δείγμα από την 3η season ακόμα. περιμένω εναγωνίως να μου τα δώσουν αφού δεν μπορώ να τα κατεβάσω...

Ασε κι εγω που δεν εχω βαζω αλλους και μου το κατεβαζουν!!!!

καθε Τριτη εχει καινουριο επεισοδιο και καθε Παρασκευη το εχω στα χερια μου!!! αλλα ειναι πολυ ψυχοφθορο να περιμενεις καθε βδομαδα ποσο μαλιστα μηνες για να δεις καινουρια επεισοδια!!! ειναι κολλημα!!!   

Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #9 στις: 26/10/06, 03:39 »
μεγάλο κόλλημα! αλλά δεν έχω δει ούτε δείγμα από την 3η season ακόμα. περιμένω εναγωνίως να μου τα δώσουν αφού δεν μπορώ να τα κατεβάσω...

Ασε κι εγω που δεν εχω βαζω αλλους και μου το κατεβαζουν!!!!

καθε Τριτη εχει καινουριο επεισοδιο και καθε Παρασκευη το εχω στα χερια μου!!! αλλα ειναι πολυ ψυχοφθορο να περιμενεις καθε βδομαδα ποσο μαλιστα μηνες για να δεις καινουρια επεισοδια!!! ειναι κολλημα!!!   



Βασικα, καθε τεταρτη βραδυ (καλη ωρα) βγαινουν τα επεισοδια, και κατα τις 5 το πρωι υπαρχουν στο νετ. Οποτε, ξυπνητηρι στις 5 ακριβως, download, και το πρωι Lost με καφε , τσιγαρο, κρουασαν!
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #10 στις: 26/10/06, 16:43 »
namaste! 
8)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: L O S T
« Απάντηση #11 στις: 26/10/06, 16:47 »
Βασικα, καθε τεταρτη βραδυ (καλη ωρα) βγαινουν τα επεισοδια, και κατα τις 5 το πρωι υπαρχουν στο νετ. Οποτε, ξυπνητηρι στις 5 ακριβως, download, και το πρωι Lost με καφε , τσιγαρο, κρουασαν!

Μετρητής καψίματος, κάηκε!!!  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #12 στις: 26/10/06, 18:16 »
λολ, Εχω παρει τρελους ποντους καψιματος οντως!!Παντως το σημερινο δε μου πολυαρεσε...anyway, παιζει να το κοψω και γω το πρωινο γιατι με τη τσιμπλα στο ματι δεν μπορω να εχω το αυτι ακγκελο να ακουω τις λεπτομερειες.. Παει και απογευμα να βγαλουν τους υποτιτλους...τσ τσ τσ
Θα αρχισω να τα μεταφραζω μονος μου μου φαινεται... ;D
overburned...
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #13 στις: 27/10/06, 01:07 »


Βασικα, καθε τεταρτη βραδυ (καλη ωρα) βγαινουν τα επεισοδια, και κατα τις 5 το πρωι υπαρχουν στο νετ. Οποτε, ξυπνητηρι στις 5 ακριβως, download, και το πρωι Lost με καφε , τσιγαρο, κρουασαν!


Σωστος!!!!!! εχω αγωνια...το πανε πολυ αργα το θεμα...και δε ξερω που θα μας βγαλει!!!!! κι εγω αυριο λογικα θα το εχω!!!

αντε καλο καψιμο!!!
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Ρινούλα

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #14 στις: 28/10/06, 16:33 »
Αλήθεια ξέρει κανείς τί ρόλο παίζουν τα παρακάτω sites?

http://www.driveshaftband.com/
http://www.oceanic-air.com/

ισχυει ότι έχουν πολύ καλά κρυμμένες πληροφορίες για το τί συμβαίνει πραγματικά στο νησί?? ??? ::)
Τα λόγια μου είναι μια γλυκιά προσευχή
Κουρνιάζουν έξω απ' το κλεισμένο σου παράθυρο
Κι αν τ' άφηνες θα ανοίγαν μια ρωγμή
Απ' το μικρό κελί σου ως το άπειρο

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #15 στις: 29/10/06, 00:49 »
ειδε κανεις το τελευταιο επεισοδιο? να το συζητησουμε λιγο γιατι εχουν γεννηθει πολλα ερωτηματα!!!
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #16 στις: 29/10/06, 01:24 »
Αλήθεια ξέρει κανείς τί ρόλο παίζουν τα παρακάτω sites?

http://www.driveshaftband.com/
http://www.oceanic-air.com/

ισχυει ότι έχουν πολύ καλά κρυμμένες πληροφορίες για το τί συμβαίνει πραγματικά στο νησί?? ??? ::)



τωρα τα τσεκαρω...εχουν σχεση με το LOST αλλα δε νομιζω οτι εχουν κατι κρυμμενο...ενδιαφερον οτι φταιξανε ολοκληρο site για τους drive shaft !!!! ......το τι παιζετε σε αυτο το νησι κανεις δε μπορει να το φανταστει νομιζω!!!
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Joe Santriani

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • ''Here i am on the road again''
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #17 στις: 29/10/06, 16:11 »
Θα κοιταξω να βρω κατι σχετικο με την σειρα εχω δει λιγα πραγρατα και μου αρεσε πολυ ;D
Metallica

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #18 στις: 29/10/06, 22:36 »
Για πες για το τελευταιο επεισοδιο φαντομα...
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #19 στις: 30/10/06, 02:47 »
δεν μπορω να εξηγησω πως ολο αυτο που τους εχουν παει ( Jack Kate Sawyer) ειναι ενα αλλο νησι απο αυτο που πεσανε...γιατι στην αρχη της 3 σεζον διχνει τον Ben να στελνει τους ρουφιανιους με τα ποδια αν πανε να βρουνε τους επιζωντες!
απο την αλλη οι ακτινογραφιες που ειδε ο Jack και το γιατι τον πηγαν εκει και να σωσει ποιον????

πολλες ερωτησεις...τι γινετε..που το παει!!!!??????????
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #20 στις: 30/10/06, 08:41 »
Ρε παιδιά είναι κρίμα να παθαίνετε τέτοιο αμόκ για μια σειρά της tv! Έχουμε και εμείς αφιερώσει πολλές ώρες στο Lost, αλλά διαβάζω εδώ και βλέπω και σε άλλα site πορωμένα άτομα,λες και δεν υπάρχει τίποτα άλλο εκεί έξω. Να γίνονται στρατόπεδα Lost vs Prison Break...  Λυπηθείτε μας και εμάς τους φυσιολογικούς!
(παρεμπιπτόντως αυτό το τελευταίο να το κατεβάσετε)

Phantomas7 εννοείται ότι δεν μπορεί κανείς να σου δώσει απαντήσεις. Και κάνε υπομονή γιατί με την ταχύτητα που γίνονται οι εξελίξεις στον 3ο κύκλο σε βλέπω να συζητάς το τι θα γίνει με το 2ο παιδί σου!
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #21 στις: 30/10/06, 13:18 »
Ρε παιδιά είναι κρίμα να παθαίνετε τέτοιο αμόκ για μια σειρά της tv! Έχουμε και εμείς αφιερώσει πολλές ώρες στο Lost, αλλά διαβάζω εδώ και βλέπω και σε άλλα site πορωμένα άτομα,λες και δεν υπάρχει τίποτα άλλο εκεί έξω. Να γίνονται στρατόπεδα Lost vs Prison Break...  Λυπηθείτε μας και εμάς τους φυσιολογικούς!
(παρεμπιπτόντως αυτό το τελευταίο να το κατεβάσετε)

Δεν νομιζω να ειδες πουθενα εδω lost vs prison break flame.. Επειδη το "πορωμενος" και "χωρις τπτ αλλο εκει εξω" μαλλον πηγαινε σε μενα( no offence στους συν-καμμενους συμφορουμιτες ), μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι εχω μια απολυτως φυσιολογικη ζωη, απλα πως εσενα σ'αρεσουν φερ'ειπειν τα γαλακτομπουρεκα , ε εμενα μ'αρεσει το lost. Oσο για εσας τους "φυσιολογικους', μπορειτε να διαβαζετε αφοβα τα χιλια αλλα ενδιαφεροντα threads του forum και να μας αφησετε εμας να καιγομαστε οσο θελουμε!
Φιλικα παντα, ετσι?  ;)

@φαντομας Ο ανθρωπος που εχει τον ογκο και που πρεπει να σωσει ο jack ειναι ο αρχηγος των others Ben (a.k.a Henry gale ).
To οτι ξεκινησαν με τα ποδια δε σημαινει οτι εφτασαν και με τα ποδια.Ετσι και αλλιως τους δειχνει πανω στο σκαφος κατευθειαν, χωρις να περασουν απο sahid και jin. Κατι σε υποβρυχειο μυριζει.
« Τελευταία τροποποίηση: 30/10/06, 13:21 από ilektrojohn »
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος ZeeM (ex-user#123)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #22 στις: 30/10/06, 14:33 »
Αλήθεια ξέρει κανείς τί ρόλο παίζουν τα παρακάτω sites?

http://www.driveshaftband.com/
http://www.oceanic-air.com/

ισχυει ότι έχουν πολύ καλά κρυμμένες πληροφορίες για το τί συμβαίνει πραγματικά στο νησί?? ??? ::)



Να σου πώ εγώ τι πάιζει...
Μόλις βγεί κάτι καλό πωρώνονται όλα τα αμερικανάκια και φτιάχνουν απο sites για εικονικά συγκροτήματα (βλ. Driveshaft) μέχρι fan clubs, πάνε στο ίδιο το νησί όπου γυρίστηκε η ταινία (κάπου στη χαβάη) και τραβάνε φωτογραφίες, φτιάχνουν χάρτες του νησιού (όπως διάβασα κάπου "κάτι που πρέπει να έχει οπωσδήποτε κάθε φαν της σειράς" λολ έλεος), κάνουν απεργίες πείνας (και π**ες στους παραγωγούς) για να δείξουν νωρίτερα το επόμενο επεισόδιο, αφιερώνουν όλη τους τη ζωή στη σειρά και κάθονται και συζητάνε σε φόρουμς ειδικά για αυτό το θέμα όλο το 24ωρο... Και όλα αυτά για μια σείρα... ΕΛΕΟΣ (God Bless America) Oι λεγόμενοι fanboys.

Τέσπα, η σειρά όντως είναι καταπληκτική με φοβερή πλοκή και σενάριο που εξελίσσεται συνεχώς. Πρόσφατα κατέβασα όλα τα επεισόδια και τα είδα (με καθυστέρηση μόνο 2 ετών μιας και όλοι συζητούσαν για αυτή τη σειρά και είπα να δώ κ γώ τι στο διάολο είναι αυτο το Lost που λένε όλοι :p) μέχρι και το τελευταίο της 25ης οκτ. Όσοι δεν έχουν dsl προτείνω να νοικιάσουν το DVD και να το δούν.

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #23 στις: 30/10/06, 16:29 »
μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι εχω μια απολυτως φυσιολογικη ζωη, απλα πως εσενα σ'αρεσουν φερ'ειπειν τα γαλακτομπουρεκα , ε εμενα μ'αρεσει το lost.

Έχεις πέσει μέσα για τα γαλακτομπούρεκα.

Αν σου έλεγα ότι ξυπνάω στις 3 τα χαράματα για να προλάβω το φούρνο μόλις ανοίγει να φάω το πιο φρέσκο γαλακτομπούρεκο του κόσμου, δε θα έλεγες "Πωπω, αυτή η pascal το έχει το θεματάκι της";

Anyway...

Και μια τελευταία γκρίνια και το βουλώνω δια παντός: Μη λέτε τι γίνεται παρακάτω.
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος ZeeM (ex-user#123)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: L O S T
« Απάντηση #24 στις: 30/10/06, 16:47 »
Και μια τελευταία γκρίνια και το βουλώνω δια παντός: Μη λέτε τι γίνεται παρακάτω.

Εγινεεεεεεεεεε







































Ο JACK ΣΚΟΤΩΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ ΚΑΙ Η KATE ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ SAWYER ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ 2ΗΣ SEASON!!!!













Πλάκα κάνω  :P