Αποστολέας Θέμα: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...  (Αναγνώστηκε 116418 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #400 στις: 27/08/07, 02:09 »
Τελικα καποιοι παραμενουν κολλημενοι σε ενα θεμα:
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=826736&lngDtrID=244
Αυτη ειναι λοιπον η σοσιαλιστικη συμπεριφορα τους; Οντως, με τοσες νεολαιες, αλλαξαν τον κοσμο...
Ιδιαιτερα ο Αλαβανος, που υποστηριξε πως οι φωτιες δεν ειναι εργο εμπρηστων, ζει μεσα στον κοσμο αυτο!


εισαι σιγουρος οτι ο αλαβανος ειπε αυτο?..μηπως το συμπληρωσε με την παρακατω φραση?...γιατι ενας οικολογος και ενας αριστερος δεν μπορω να φανταστω οτι ειπε κατι τετοιο..δεν μας ενημερωνεις λοιπον τι ελεγε το αρθρο και τι ελεγε ο αλαβανος?...ολη την ομιλια η τουλαχιστον εκεινη την παραγραφο... ;)

αυτο ανεφερε στο in οτι ειπε ο αλαβανος..αυτο ακριβως που ειπε ο freemind!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #401 στις: 27/08/07, 02:10 »
Τελικα καποιοι παραμενουν κολλημενοι σε ενα θεμα:
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=826736&lngDtrID=244
Αυτη ειναι λοιπον η σοσιαλιστικη συμπεριφορα τους; Οντως, με τοσες νεολαιες, αλλαξαν τον κοσμο...
Ιδιαιτερα ο Αλαβανος, που υποστηριξε πως οι φωτιες δεν ειναι εργο εμπρηστων, ζει μεσα στον κοσμο αυτο!


εισαι σιγουρος οτι ο αλαβανος ειπε αυτο?..μηπως το συμπληρωσε με την παρακατω φραση?...γιατι ενας οικολογος και ενας αριστερος δεν μπορω να φανταστω οτι ειπε κατι τετοιο..δεν μας ενημερωνεις λοιπον τι ελεγε το αρθρο και τι ελεγε ο αλαβανος?...ολη την ομιλια η τουλαχιστον εκεινη την παραγραφο... ;)


Αυτό είναι το άρθρο; http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=826792&lngDtrID=244


"Ο πρόεδρος του Συνασπισμού Αλέκος Αλαβάνος πραγματοποίησε περιοδεία στις πληγείσες περιοχές της Μεσσηνίας, της Ηλείας και της Αρκαδίας. Σε συνέντευξή Τύπου στη Τρίπολη εξέφρασε την αντίθεσή του στην ενδεχόμενο οι πυρκαγιές να οφείλονται οργανωμένο σχέδιο και τόνισε ότι υπάρχουν εστίες όπως οι παράνομες χωματερές που παραμένουν απειλητικές."


Περίεργη δήλωση... Φαντάζομαι και ελπίζω να ανακαλέσει, τον είχα για πιο έξυπνο και συνειδητοποιημένο...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #402 στις: 27/08/07, 02:14 »
Τελικα καποιοι παραμενουν κολλημενοι σε ενα θεμα:
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=826736&lngDtrID=244
Αυτη ειναι λοιπον η σοσιαλιστικη συμπεριφορα τους; Οντως, με τοσες νεολαιες, αλλαξαν τον κοσμο...
Ιδιαιτερα ο Αλαβανος, που υποστηριξε πως οι φωτιες δεν ειναι εργο εμπρηστων, ζει μεσα στον κοσμο αυτο!


εισαι σιγουρος οτι ο αλαβανος ειπε αυτο?..μηπως το συμπληρωσε με την παρακατω φραση?...γιατι ενας οικολογος και ενας αριστερος δεν μπορω να φανταστω οτι ειπε κατι τετοιο..δεν μας ενημερωνεις λοιπον τι ελεγε το αρθρο και τι ελεγε ο αλαβανος?...ολη την ομιλια η τουλαχιστον εκεινη την παραγραφο... ;)


Αυτό είναι το άρθρο; http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=826792&lngDtrID=244


"Ο πρόεδρος του Συνασπισμού Αλέκος Αλαβάνος πραγματοποίησε περιοδεία στις πληγείσες περιοχές της Μεσσηνίας, της Ηλείας και της Αρκαδίας. Σε συνέντευξή Τύπου στη Τρίπολη εξέφρασε την αντίθεσή του στην ενδεχόμενο οι πυρκαγιές να οφείλονται οργανωμένο σχέδιο και τόνισε ότι υπάρχουν εστίες όπως οι παράνομες χωματερές που παραμένουν απειλητικές."


Περίεργη δήλωση... Φαντάζομαι και ελπίζω να ανακαλέσει, τον είχα για πιο έξυπνο και συνειδητοποιημένο...
περιεργο δημοισιευμα...μην εισαι σιγουρος..πριν λιγες μερες ειχε δημοσιευτει αρθρο στο ιντιμεντια...οτι ο αλαβανος στην κρητη εκανε μαι δηλωση οτι ο τσε ελεγε βλακειες...διοτι οι νεολαια ειπε ενα συνθημα με τον τσε μεσα..μετα ομως ενας τυπας που ηταν παρον στην ομιλια εδωσε ενα λινκ που ειχε ολη την ομιλια του αλαβανου και μονο αυτο που εδινε να νοηθει το αρθρο του ιντιμεντια δεν ελεγε,το οποιο ηταν παρμενο απο τον ριζοσπαστη παρακαλω..και απο οτι ειδα...το δημοσιευμα ειναι του βηματος..ολοι ξερουμε ποιανου εφημεριδα ειναι το βημα.. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 27/08/07, 02:24 από Amylo »
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #403 στις: 27/08/07, 02:19 »
περιεργο δημοισιευμα...μην εισαι σιγουρος..πριν λιγεες μερες ειχε δημοσιευτει αρθρο στο ιντιμεντια...οτι ο αλαβανος στην κρητη εκανε μαι δηλωση οτι ο τσε ελεγε βλακειες...διοτι οι νεολαια ειπε ενα συνθημα με τον τσε μεσα..μετα ομως ενας "κυριως" ου ηταν παρον στην ομιλια εδωσε ενα λινκ που ειχε ολη την ομιλια του αλαβανου και μονο αυτο που εδινε να νοηθει το αρθρο του ιντιμεντια το οποιο ηταν παρμενω απο τον ριζοσπαστη παρακαλω..και απο οτι ειδα...ττο δημοσιευμα ειναι του βηματος..ολοι ξερουμε ποιανου εφημεριδα ειναι το βημα.. ;)

Χμμμ λέτε να ισχύει το ίδιο και για το in.gr;

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #404 στις: 27/08/07, 02:20 »
Amylo δεν κάνω ποτέ παρατηρήσεις για ορθογραφικά/συντακτικά λάθη και συγγνώμη κιόλας, αλλά θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να ξαναγράψεις την απάντησή σου γιατί δεν κατάλαβα τίποτα! ???

Ποιανού εφημερίδα είναι ΤΟ ΒΗΜΑ;
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #405 στις: 27/08/07, 02:24 »
Amylo δεν κάνω ποτέ παρατηρήσεις για ορθογραφικά/συντακτικά λάθη και συγγνώμη κιόλας, αλλά θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να ξαναγράψεις την απάντησή σου γιατί δεν κατάλαβα τίποτα! ???

Ποιανού εφημερίδα είναι ΤΟ ΒΗΜΑ;

Ενός Λαμπράκη ;)

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #406 στις: 27/08/07, 02:26 »
Amylo δεν κάνω ποτέ παρατηρήσεις για ορθογραφικά/συντακτικά λάθη και συγγνώμη κιόλας, αλλά θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να ξαναγράψεις την απάντησή σου γιατί δεν κατάλαβα τίποτα! ???

Ποιανού εφημερίδα είναι ΤΟ ΒΗΜΑ;
ε σορυ ειμαι και λιγο ανορθογραφη..βιαζομαι και λιγο...τεσπα οσα βρηκα τα διορθωσα...μονο και μονο οτι σπαταλαει το μισο αρθρο για να μας ενημερωσει για το τι εκανε το πασοκ αυτο δεν σου λεει τπτ? :-\
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #407 στις: 27/08/07, 02:29 »
Amylo δεν κάνω ποτέ παρατηρήσεις για ορθογραφικά/συντακτικά λάθη και συγγνώμη κιόλας, αλλά θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να ξαναγράψεις την απάντησή σου γιατί δεν κατάλαβα τίποτα! ???

Ποιανού εφημερίδα είναι ΤΟ ΒΗΜΑ;
ε σορυ ειμαι και λιγο ανορθογραφη..βιαζομαι και λιγο...τεσπα οσα βρηκα τα διορθωσα...μονο και μονο οτι σπαταλαει το μισο αρθρο για να μας ενημερωσει για το τι εκανε το πασοκ αυτο δεν σου λεει τπτ? :-\

Εντάξει, τώρα κατάλαβα τι ήθελες να πεις, σ' ευχαριστώ για την τροποποίηση. :)
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #408 στις: 27/08/07, 02:32 »
Amylo δεν κάνω ποτέ παρατηρήσεις για ορθογραφικά/συντακτικά λάθη και συγγνώμη κιόλας, αλλά θα σε παρακαλούσα αν μπορείς να ξαναγράψεις την απάντησή σου γιατί δεν κατάλαβα τίποτα! ???

Ποιανού εφημερίδα είναι ΤΟ ΒΗΜΑ;
ε σορυ ειμαι και λιγο ανορθογραφη..βιαζομαι και λιγο...τεσπα οσα βρηκα τα διορθωσα...μονο και μονο οτι σπαταλαει το μισο αρθρο για να μας ενημερωσει για το τι εκανε το πασοκ αυτο δεν σου λεει τπτ? :-\

Εντάξει, τώρα κατάλαβα τι ήθελες να πεις, σ' ευχαριστώ για την τροποποίηση. :)
εγω σε ευχαριστω για την παρατηρηση..εχω και σε αλλο θεμα ορθογαφικα σημερα αλλα βαριεμαι να τα διορθωσω...τουλαχιστον εκεινα διαβαζονται..χιιι.. ;D
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #409 στις: 27/08/07, 10:52 »
Ποτε θα σταματησουν γμτ;.. Ποτε θα σταματησουν να αυξανονται οι νεκροι και οι αγνοουμενοι;...

Η αυτοθυσια των πυροσβεστων εδω και τοσες μερες πρεπει να αναγνωριστει... Οι πληγεντες πανω στη συμφορα λενε μια κουβεντα παραπανω, αλλα οι δημοσιογραφοι δε δικαιολογουνται....
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #410 στις: 27/08/07, 11:26 »
Nεα φωτια στον Υμηττο...
Οχι θα χανανε με τετοιο αερα...

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #411 στις: 27/08/07, 11:28 »
παλι?  >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #412 στις: 27/08/07, 12:06 »
Μολις ακουσα το εξής : 5 αεροπλάνα πετούσαν πάνω απο το Σοφικό ενώ στα χωριά της Ηλείας  παρακαλούσαν για ενα  :-\

τα συμπεράσματα δικά σας!

Aυτά είναι τα λεγόμενα ράδιο αρβύλα. Το σπιτι μου είναι περιπου 2-3 χιλιομετρα απο το σημειο που ξεκινα το δάσος του Σοφικου, μεσα στο οποιο, βρισκεται και ενα πολυ μεγαλο στρατόπεδο (στρατοπεδο Κεγχρεων). Πρωτον δεν ειδα τοσα αεροπλάνα, δευτερον το δασος εδω ειναι από τα πυκνότερα που υπάρχουν στην Ελλάδα και πολυ μεγάλο. Αν τυχον ξεφυγει εδω η φωτιά θα καουν ολα ως την Αρχαία Επίδαυρο και αυτό δεν εχει καμία δόση υπερβολής μέσα. Οσοι εχουν πάει προς Αρχαια Επίδαυρο, έχουν σίγουρα περάσει απο αυτό το δάσος και ξέρουν για το τι ακριβώς πρόκειται.

Έχει πέσει πολύ ράδιο αρβύλα αυτό είναι γεγονός και γι αυτο αλλωστε δεν σχολιασα αλλά απλά έγραψα αυτό που ακούσα.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #413 στις: 27/08/07, 12:13 »
Ρε παιδιά πλάκα μας κάνουν? Πόσες φορές θα κάψουν το Υμμητό? 10? 20? Ούτε μια σύλληψη? Τι σκατά κράτος έχουμε? Έχω απογοητευτεί πλήρως. Είμαστε στο έλεος του θεού. Αβοήθητοι. Εμείς και τα συμφέροντα οικοπεδοποίησης.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #414 στις: 27/08/07, 12:40 »
Τί, ξανακαίγεται ο Υμηττός? Δεν είδα τίποτα στις ειδήσεις.. Ανεξελεγχτη η φωτιά?

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #415 στις: 27/08/07, 12:44 »
Ρε παιδιά πλάκα μας κάνουν? Πόσες φορές θα κάψουν το Υμμητό? 10? 20? Ούτε μια σύλληψη? Τι σκατά κράτος έχουμε? Έχω απογοητευτεί πλήρως. Είμαστε στο έλεος του θεού. Αβοήθητοι. Εμείς και τα συμφέροντα οικοπεδοποίησης.

Tώρα απογοητεύτηκες πλήρως για το κράτος μας....Αργεις αλλά μαθαίνεις... ;D
Μάλλον πρώτα θα καούν όλα και μετά θα έρθει η πολυπόθητη βόηθεια... >:(

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #416 στις: 27/08/07, 12:46 »
μετά θα έρθει η πολυπόθητη βόηθεια... >:(
μπα, δεν νομίζω .. :(

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #417 στις: 27/08/07, 12:52 »
μετά θα έρθει η πολυπόθητη βόηθεια... >:(
μπα, δεν νομίζω .. :(
Κατά βασιν ,τώρα που το σκέφτομαι...
Ούτε και εγώ..... :(

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #418 στις: 27/08/07, 15:32 »
Λοιπόν, πολλά από τα δάση που έχουν καεί μέχρι τώρα είναι ελαιώνες. Ε λ α ι ώ ν ε ς. Να θυμήσουμε εδώ, ότι το ελαιόλαδο εδώ και χρόόόόνια είναι ένα από τα λίγα προϊόντα εξαγωγής της χώρας μας. Δε θέλω να υποψιαστώ καν πόσο θα πληρώνουμε εμείς οι ίδιοι το ελαιόλαδο σε λίγα χρονάκια.

Επίσης κυνδυνεύει η Αρχαία Ολυμπία και ο Ναός του Απόλλωνα. Τεράστια πολιτιστικά σύμβολα. Και επαναλαμβάνω ένα πολιτιστικό πλήγμα είναι ό,τι χειρότερο μπορεί να προκαλέσει κάποιος στην Ελλάδα. Είναι ένα από τα λίγα "όπλα" μας μαζί με τη γλώσσα μας...Τεράστιες συνέπιες σε όλους τους τομείς!

Οι πολιτικοί συνεχίζουν να αναδύονται μέσα από τις στάχτες ως ιδανικοί και μη.

Οι δημοσιογράφοι συνεχίζουν τα καίνε το μυαλό μου...

Και όλα αυτά, με όποια σκοπιμότητα τελικά κι αν γίνονται....(Εδώ θα είμαστε σε λίγα χρόνια...) συνεχίζουν να έχουν ανθρώπινα θύματα!Ανθρώπινες Ψυχές γ**ώτο!


(Υπομονή και δύναμη στα παιδιά των πανελληνίων που κατάγονται από αυτές τις περιοχές αν και γνωρίζω πολύ καλά πως οι πανελλήνιες  μπρος σ'αυτη τη καταστροφή είναι μηδαμινής αξίας...)


Δε ξέρω τι άλλο να πω....δεν υπάρχουν λόγια! Κι ούτε ξέρω τι να πιστέψω...Που στο διάολο κρύβεται η αλήθεια;;
« Τελευταία τροποποίηση: 27/08/07, 16:05 από Fusalida »
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #419 στις: 27/08/07, 15:39 »
Η φωτιά φτάνει στο σπίτι του Πολύδωρα. Για να δούμε..

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΙΗΣ(ΧΟΥ. ΜΟΥ.)

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Άντρας
  • επανασταση
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #420 στις: 27/08/07, 15:45 »
Ρε παιδια ακουσατε την δηλωση του Πολυδορα?Ας τον μαζεψει καποιος!!!
Ειπε οτι η κατασταση ειναι ελεγχομενη!!!!ΕΛΕΟΣ!!!
"Πρεζες ηπαρχουν πολλες...δεν ειναι μονο η ηρωινη,η ηρωινη ομως σκοτωνει...αυτη ειναι η μονη
διαφορα..."

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #421 στις: 27/08/07, 15:48 »
Ρε παιδια ακουσατε την δηλωση του Πολυδορα?Ας τον μαζεψει καποιος!!!
Ειπε οτι η κατασταση ειναι ελεγχομενη!!!!ΕΛΕΟΣ!!!
+10000000000000
Έλεος!! Λαλήσανε εντελώς αυτοί!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #422 στις: 27/08/07, 15:48 »
Η φωτιά φτάνει στο σπίτι του Πολύδωρα. Για να δούμε..
Να καει ρε το μπουρδελο... Καλα τα πε μια κατοικος "αυτος εχει να ξαναχτισει"
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #423 στις: 27/08/07, 16:01 »
Και εγώ να καεί θελω. Άλλο είναι όμως που δεν καταλαβαίνω..

Η φωτιά έχω μάθει οτι είναι για να ΣΒΗΝΕΙ. Όχι για να την αφήνουμε να πάει όπου θέλει, να περιμένουμε να σταματήσει στη θάλασσα, να στέλνουμε super-puma να σώσουν τους ανθρώπους και να δίνουμε επιδόματα στους πληγέντες. Η φωτιά είναι εκεί, και περιμένει τους πυροσβέστες να την σβήσουν. Να πεις ότι έχει αέρα, είναι πολλά τα μέτωπα είναι μεγάλη η φωτιά, καπνοί κλπ κλπ εντάξει ας πάει στο διάολο να καθυστερήσουν 12, 24 ώρες. Τί στο διάολο κάνουνε όμως τρία ολόκληρα εικοσιτετράωρα? Φανταστείτε πόσο άσχημα οργανωμένοι είναι..

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Απ: Χθές η Πάρνηθα, σημερα...
« Απάντηση #424 στις: 27/08/07, 16:06 »
Και εγώ να καεί θελω. Άλλο είναι όμως που δεν καταλαβαίνω..

Η φωτιά έχω μάθει οτι είναι για να ΣΒΗΝΕΙ. Όχι για να την αφήνουμε να πάει όπου θέλει, να περιμένουμε να σταματήσει στη θάλασσα, να στέλνουμε super-puma να σώσουν τους ανθρώπους και να δίνουμε επιδόματα στους πληγέντες. Η φωτιά είναι εκεί, και περιμένει τους πυροσβέστες να την σβήσουν. Να πεις ότι έχει αέρα, είναι πολλά τα μέτωπα είναι μεγάλη η φωτιά, καπνοί κλπ κλπ εντάξει ας πάει στο διάολο να καθυστερήσουν 12, 24 ώρες. Τί στο διάολο κάνουνε όμως τρία ολόκληρα εικοσιτετράωρα? Φανταστείτε πόσο άσχημα οργανωμένοι είναι..
Έχω την αίσθηση ότι σε πολλές περιπτώσεις η κατάσταση είναι τέτοια που δεν έχουν πρόσβαση με κανέναν τρόπο, και περιορίζονται στο να σώσουν ό,τι μπορούν, και κυρίως φυσικά τους ανθρώπους. Να μην αρχίσουμε να υποννοούμε τώρα ότι οι πυροσβέστες είναι εκεί non stop αλλά αρνούνται να κάνουν τη δουλειά τους... έλεος.
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2266 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/05, 17:51
από ENAS
4 Απαντήσεις
2082 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/05, 09:13
από FSL
0 Απαντήσεις
1389 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/05, 11:21
από Stergios Kourou
4 Απαντήσεις
2257 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/05, 15:08
από Fusalida
55 Απαντήσεις
15912 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/08, 13:13
από UNPLAGGED
1 Απαντήσεις
1871 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/08, 06:43
από gkou
13 Απαντήσεις
3610 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/09, 09:07
από mantinada
5 Απαντήσεις
2920 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 21:56
από armagedon
51 Απαντήσεις
13780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/09, 11:41
από Ibanezακιας
3 Απαντήσεις
2286 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:15
από happydreamer