Αποστολέας Θέμα: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας  (Αναγνώστηκε 20868 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ilias_x

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Skype - elias.x
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #25 στις: 05/01/13, 21:00 »
Δες και αυτες τισ Tanglewood (για να σε μπερδεψω λιιιγο παραπανω  ;D )

http://www.dv247.com/guitars/tanglewood-tsb-58-gld-electric-guitar-metallic-gold--73220


Σε σύγκριση με τις προηγούμενες προτάσεις τι διαφορές έχει; Τώρα πρέπει να μου τις βάλετε στη σειρά για να επιλέξω. :) Λόγω του ότι θα πάρω και πεταλάκι και διάφορα παρελκόμενα(θήκη, καλώδια, πένες κλπ.) και είμαι και αρχάριος δεν θέλω να ξεπεράσω τα 400 για κιθάρα.
« Τελευταία τροποποίηση: 05/01/13, 22:11 από ilias_x »
I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.
Jimmy Page

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #26 στις: 05/01/13, 22:15 »
Φιλε μου δυστυχως δεν μπορω να τις βαλω σε σειρα προτιμησης, γιατι:

1. Δεν τις εχω δοκιμασει ολες
2. Ακομα και να τις ειχα δοκιμασει ολες, θα τις εκρινα βασει των δικων μου προτιμησεων σε playability, ηχο, βαρος κτλ, οποτε θα ηταν ψιλοαχρηστο για τα δικα σου συμπερασματα  :P

Οποτε μονο εσυ θα κρινεις ποια σου ταιριαζει καλυτερα (δοκιμαζοντας και αποφασιζοντας)...

Αν αγοραζεις απο internet χωρις δοκιμη, μονο αν εχεις ακουσει τους μαγνητες που φοραει η κιθαρα μπορεις να πετυχεις επιθυμητο αποτελεσμα, πχ αν εχεις ακουσει τους Seymour Duncan SH4 & SH2N σε μια αλλη κιθαρα τοτε θα ξερεις τι να περιμενεις (στο 90% περιπου) απο πχ την χροια της παρακατω κιθαρας:

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/Paula-models/Jack-and-Danny-LS500-Seymour-Duncan-CS-Cherry-Sunburst/art-GIT0015700-000

Αλλα βεβαια δεν θα γνωριζεις απο πριν την κατασκευαστικη ποιοτητα και το playability, τα οποια μονο με προσωπικη δοκιμη της συγκεκριμενης κιθαρας που θα επιλεξεις, μπορεις να διαπιστωσεις και να συγκρινεις με σιγουρια.



Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος ilias_x

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Skype - elias.x
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #27 στις: 05/01/13, 23:07 »
Φιλε μου δυστυχως δεν μπορω να τις βαλω σε σειρα προτιμησης, γιατι:

1. Δεν τις εχω δοκιμασει ολες
2. Ακομα και να τις ειχα δοκιμασει ολες, θα τις εκρινα βασει των δικων μου προτιμησεων σε playability, ηχο, βαρος κτλ, οποτε θα ηταν ψιλοαχρηστο για τα δικα σου συμπερασματα  :P

Οποτε μονο εσυ θα κρινεις ποια σου ταιριαζει καλυτερα (δοκιμαζοντας και αποφασιζοντας)...

Αν αγοραζεις απο internet χωρις δοκιμη, μονο αν εχεις ακουσει τους μαγνητες που φοραει η κιθαρα μπορεις να πετυχεις επιθυμητο αποτελεσμα, πχ αν εχεις ακουσει τους Seymour Duncan SH4 & SH2N σε μια αλλη κιθαρα τοτε θα ξερεις τι να περιμενεις (στο 90% περιπου) απο πχ την χροια της παρακατω κιθαρας:

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/Paula-models/Jack-and-Danny-LS500-Seymour-Duncan-CS-Cherry-Sunburst/art-GIT0015700-000

Αλλα βεβαια δεν θα γνωριζεις απο πριν την κατασκευαστικη ποιοτητα και το playability, τα οποια μονο με προσωπικη δοκιμη της συγκεκριμενης κιθαρας που θα επιλεξεις, μπορεις να διαπιστωσεις και να συγκρινεις με σιγουρια.


Έχεις απόλυτο δίκιο! Βασικά η καλύτερη επιλογή φαίνεται να είναι η Cort CR280 από πολλες απόψεις αλλά εχω κολλήσει με τα looks της epiphone standard plus pro.. Επίσης λεω να προτιμήσω κι ενα OD πεταλάκι με μικρό κόστος όπως το Boss SD-1 ελπίζοντας να πετύχω τον ήχο που θέλω τουλάχιστον για το ξεκίνημά μου...Έχοντας και την ανάλογη εμπειρία θα μπορώ να κάνω ενα upgrade στον εξοπλισμό μου αργότερα. Για τον Fender Frontman 65 R τι έχετε να πείτε;
I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.
Jimmy Page

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #28 στις: 06/01/13, 00:31 »
..Για τον Fender Frontman 65 R τι έχετε να πείτε;

Μια χαρά και πολύ pedal friendly!..

Επίσης λεω να προτιμήσω κι ενα OD πεταλάκι με μικρό κόστος όπως το Boss SD-1 ..

Για φθηνό αλλά αξιοπρεπές πετάλι προτίμησε αυτό:
http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ultimate_drive.htm

Ή διάλεξε ένα από αυτά τα πολύ φθηνά, ανάλογα με την χροιά που θέλεις:
http://www.thomann.de/gr/harley_benton_california_truetone.htm (για αυτό σε κόβω με fender)
http://www.thomann.de/gr/harley_benton_american_truetone.htm
http://www.thomann.de/gr/harley_benton_britsh_truetone.htm

..ή αν θέλεις απίθανο και εξαιρετικά ευέλικτο πετάλι κοντά στα λεφτά του SD-1:
http://www.thomann.de/gr/akai_deluxe_distortion.htm (2η και τελευταία φορά το προτείνω.. )

..αλλιώς αν επιμένεις για το SD-1 τουλάχιστον πρόλαβε να το πάρεις από εδώ, 19€ κάτω, όσο υπάρχει διαθέσιμο:
Boss SD-1 Super Overdrive Pedal - Box Opened 
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/13, 00:44 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #29 στις: 06/01/13, 01:35 »
Αν ξαναγινει in stock αυτη η κιθαρα στην ιδια τιμη μιλαμε για ΕΥΚΑΙΡΙΑΡΑ!!! :o

http://www.richtonemusic.co.uk/products/esp_ltd_ec-1000_electric_guitar_metallic_gold.asp#.UOi2v9F3QYw

Το ξερω, λιγο πανω απο το budget σου, ομως μιλαμε για ενα οργανο που θα μπορεις να παιξεις τα παντα και θα σου κρατησει για πολλα χρονια συντροφια  ;)
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος ilias_x

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Skype - elias.x
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #30 στις: 06/01/13, 01:58 »
Αν ξαναγινει in stock αυτη η κιθαρα στην ιδια τιμη μιλαμε για ΕΥΚΑΙΡΙΑΡΑ!!! :o

http://www.richtonemusic.co.uk/products/esp_ltd_ec-1000_electric_guitar_metallic_gold.asp#.UOi2v9F3QYw

Το ξερω, λιγο πανω απο το budget σου, ομως μιλαμε για ενα οργανο που θα μπορεις να παιξεις τα παντα και θα σου κρατησει για πολλα χρονια συντροφια  ;)

Θα την παρακολουθώ μέχρι και την επόμενη βδομάδα που θα προχωρήσω σε παραγγελία! ;)


Επίσης λεω να προτιμήσω κι ενα OD πεταλάκι με μικρό κόστος όπως το Boss SD-1 ..

Για φθηνό αλλά αξιοπρεπές πετάλι προτίμησε αυτό:
http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ultimate_drive.htm

Ή διάλεξε ένα από αυτά τα πολύ φθηνά, ανάλογα με την χροιά που θέλεις:
http://www.thomann.de/gr/harley_benton_california_truetone.htm (για αυτό σε κόβω με fender)
http://www.thomann.de/gr/harley_benton_american_truetone.htm
http://www.thomann.de/gr/harley_benton_britsh_truetone.htm

..ή αν θέλεις απίθανο και εξαιρετικά ευέλικτο πετάλι κοντά στα λεφτά του SD-1:
http://www.thomann.de/gr/akai_deluxe_distortion.htm (2η και τελευταία φορά το προτείνω.. )

..αλλιώς αν επιμένεις για το SD-1 τουλάχιστον πρόλαβε να το πάρεις από εδώ, 19€ κάτω, όσο υπάρχει διαθέσιμο:
Boss SD-1 Super Overdrive Pedal - Box Opened 

Στα ίδια λεφτά βγαίνει πάνω κάτω μαζί με τα μεταφορικά το Boss. Το βρήκα σε ενα κατάστημα γυρω στα 50 euro! Όσο για το ΑΚΑΙ θέλω να πειραματιστώ με OD πρώτα κι έλεγα να προχωρήσω σε distortion αργότερα γιατί μου έκατσε ωραία το Dark Matter!  :P
Αν και τα Harley Benton του Γερμανού μια χαρά φαίνονται για την τιμή τους!
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/13, 02:21 από Απόλλων »
I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.
Jimmy Page

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #31 στις: 06/01/13, 02:18 »
Αν ξαναγινει in stock αυτη η κιθαρα στην ιδια τιμη μιλαμε για ΕΥΚΑΙΡΙΑΡΑ!!! :o

http://www.richtonemusic.co.uk/products/esp_ltd_ec-1000_electric_guitar_metallic_gold.asp#.UOi2v9F3QYw

Το ξερω, λιγο πανω απο το budget σου, ομως μιλαμε για ενα οργανο που θα μπορεις να παιξεις τα παντα και θα σου κρατησει για πολλα χρονια συντροφια  ;)

Η κιθάρα αυτή είναι εξαιρετικά απίθανο να διατεθεί ξανά σε αυτή την τιμή, γιατί πολύ απλά αυτή η τιμή είναι παλιά από τότε που ίσχυε η συγκεκριμένη δημοσίευση και η κιθάρα υπήρχε σε στοκ στο Richtone. H τωρινή της τιμή είναι πολύ πιο υψηλή. Ακόμα όμως κι αν ήταν δυνατή μια τέτοια αγορά, θα μπορούσε επίσης πολύ άνετα να πάρει μια πιο φτηνή κιθάρα (μια Cort CR280, έτσι για να πούμε ένα όνομα στην τύχη... :P), και να βάλει τους ίδιους ή όποιους άλλους μαγνήτες θέλει στην πορεία. Το συνολικό κόστος θα ήταν μικρότερο.

Αν και τα Harley Benton του Γερμανού μια χαρά φαίνονται για την τιμή τους!

Πριν από ο,τιδήποτε άλλο κοίτα οπωσδήποτε αυτά τα πετάλια (τα οποία μπορείς να τα βρεις και με το όνομα Joyo ). Εγώ συμπεριέλαβα το AC Tone στην τελευταία μου αγορά, μόνο και μόνο για να συμπληρώσω το όριο για δωρεάν μεταφορικά. Δεν περίμενα τίποτα αξιόλογο, αλλά ειλικρινά έχω πάθει πλάκα με το πόσο καλό ήχο βγάζει ένα πετάλι αξίας 30 Ευρώ...

« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/13, 02:31 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος ilias_x

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Skype - elias.x
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #32 στις: 06/01/13, 03:00 »
Αν ξαναγινει in stock αυτη η κιθαρα στην ιδια τιμη μιλαμε για ΕΥΚΑΙΡΙΑΡΑ!!! :o

http://www.richtonemusic.co.uk/products/esp_ltd_ec-1000_electric_guitar_metallic_gold.asp#.UOi2v9F3QYw

Το ξερω, λιγο πανω απο το budget σου, ομως μιλαμε για ενα οργανο που θα μπορεις να παιξεις τα παντα και θα σου κρατησει για πολλα χρονια συντροφια  ;)

Η κιθάρα αυτή είναι εξαιρετικά απίθανο να διατεθεί ξανά σε αυτή την τιμή, γιατί πολύ απλά αυτή η τιμή είναι παλιά από τότε που ίσχυε η συγκεκριμένη δημοσίευση και η κιθάρα υπήρχε σε στοκ στο Richtone. H τωρινή της τιμή είναι πολύ πιο υψηλή. Ακόμα όμως κι αν ήταν δυνατή μια τέτοια αγορά, θα μπορούσε επίσης πολύ άνετα να πάρει μια πιο φτηνή κιθάρα (μια Cort CR280, έτσι για να πούμε ένα όνομα στην τύχη... :P ), και να βάλει τους ίδιους ή όποιους άλλους μαγνήτες θέλει στην πορεία. Το συνολικό κόστος θα ήταν μικρότερο.


Απόλλων οι μαγνήτες της Cort είναι high outpout; Έχει metal προσανατολισμό ως κιθάρα;
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/13, 10:25 από Απόλλων »
I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.
Jimmy Page

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #33 στις: 06/01/13, 11:00 »
Απόλλων οι μαγνήτες της Cort είναι high outpout; Έχει metal προσανατολισμό ως κιθάρα;

Θα έλεγα ότι μάλλον έχει rock έως hard rock προσανατολισμό, όπως και μια παραδοσιακή Les Paul. Μπορείς πολύ εύκολα να παίξεις classic rock (οτιδήποτε από Led Zeppelin έως Guns'n'roses και όχι μόνο), αλλά για metal ίσως να μη σού φανεί αρκετή από μόνη της, ανάλογα φυσικά ποιά υποκατηγορία του metal σε ενδιαφέρει. Eμένα τουλάχιστον οι μαγνήτες δεν μού ακούγονται ακριβώς high output, αλλά μάλλον overwound. Δηλαδή με λιγότερο output από μια μεταλλοκιθάρα, αλλά λίγο πιο γκαζιάρηδες από τους μαγνήτες των παλιών Cort που έχω εγώ, και οι οποίοι έχουν πιο vintage προδιαγραφές (με DC resistance γύρω στο 7,5-8). Για metal μάλλον θα χρειαστείς το distortion πετάλι που σκέφτεσαι να αγοράσεις.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος ilias_x

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Skype - elias.x
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #34 στις: 06/01/13, 13:56 »
Θα πάω να δοκιμάσω μια cort cr250 και μια epi lp standard (παρόλο που δεν ξέρω να παίζω ούτε τα κάλαντα) που υπάρχουν διαθέσιμες σε ενα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη και θα παραγγείλω ότι μου αρέσει σαν ήχος. Πάντως σας ευχαριστώ πολυ ολους για τις γνώμες σας και τις πληροφορίες που μου δώσατε! Μπορώ να πω ό,τι η επιλογή μου θα είναι σίγουρα πιο συνειδητοποιημένη από πρίν που πήγαινα κάπως στα τυφλά! Να είστε ολοι καλά! \m/
I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.
Jimmy Page

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Genuine Ladies
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #35 στις: 06/01/13, 14:12 »
Θα πάω να δοκιμάσω μια cort cr250 και μια epi lp standard (παρόλο που δεν ξέρω να παίζω ούτε τα κάλαντα) που υπάρχουν διαθέσιμες σε ενα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη και θα παραγγείλω ότι μου αρέσει σαν ήχος. Πάντως σας ευχαριστώ πολυ ολους για τις γνώμες σας και τις πληροφορίες που μου δώσατε! Μπορώ να πω ό,τι η επιλογή μου θα είναι σίγουρα πιο συνειδητοποιημένη από πρίν που πήγαινα κάπως στα τυφλά! Να είστε ολοι καλά! \m/
καλυτερα να πας με καποιον που ξερει αλλιως δε θα καταλαβεις κ πολλα!

Αποσυνδεδεμένος ilias_x

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Skype - elias.x
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #36 στις: 06/01/13, 14:56 »
Θα πάω να δοκιμάσω μια cort cr250 και μια epi lp standard (παρόλο που δεν ξέρω να παίζω ούτε τα κάλαντα) που υπάρχουν διαθέσιμες σε ενα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη και θα παραγγείλω ότι μου αρέσει σαν ήχος. Πάντως σας ευχαριστώ πολυ ολους για τις γνώμες σας και τις πληροφορίες που μου δώσατε! Μπορώ να πω ό,τι η επιλογή μου θα είναι σίγουρα πιο συνειδητοποιημένη από πρίν που πήγαινα κάπως στα τυφλά! Να είστε ολοι καλά! \m/
καλυτερα να πας με καποιον που ξερει αλλιως δε θα καταλαβεις κ πολλα!

Ελα που δεν ξέρω κανέναν που να νιώθει...
I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.
Jimmy Page

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Genuine Ladies
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #37 στις: 06/01/13, 17:24 »
Θα πάω να δοκιμάσω μια cort cr250 και μια epi lp standard (παρόλο που δεν ξέρω να παίζω ούτε τα κάλαντα) που υπάρχουν διαθέσιμες σε ενα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη και θα παραγγείλω ότι μου αρέσει σαν ήχος. Πάντως σας ευχαριστώ πολυ ολους για τις γνώμες σας και τις πληροφορίες που μου δώσατε! Μπορώ να πω ό,τι η επιλογή μου θα είναι σίγουρα πιο συνειδητοποιημένη από πρίν που πήγαινα κάπως στα τυφλά! Να είστε ολοι καλά! \m/
καλυτερα να πας με καποιον που ξερει αλλιως δε θα καταλαβεις κ πολλα!

Ελα που δεν ξέρω κανέναν που να νιώθει...
Ε τοτε επειδη πας λιγο ξεβρακωτος στα αγγουρια,παρε μια που κυριως να σου κατσει στο ματι και να σε βολευει στη θεση που παιζεις...ολα τα υπολοιπα μετα ειναι σχετικα!

Αποσυνδεδεμένος ilias_x

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Skype - elias.x
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #38 στις: 07/01/13, 17:58 »
Τελικά θα παραγγείλω αυτην

http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_tribute_plus_vs.htm

Maple top και οχι veneer, humbuckers της gibson και περιλαμβάνει και θηκούλα! Νομίζω είναι καλή επιλογή, τι λέτε;
I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.
Jimmy Page

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #39 στις: 08/01/13, 22:59 »
Τελικά θα παραγγείλω αυτην

http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_tribute_plus_vs.htm

Maple top και οχι veneer, humbuckers της gibson και περιλαμβάνει και θηκούλα! Νομίζω είναι καλή επιλογή, τι λέτε;

Kαλές προδιαγραφές, αλλά και 500 Ευρώ; Είναι πολλά τα λεφτά, Άρη... :-\
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #40 στις: 08/01/13, 23:15 »
Αν δεν εχεις κολημα με το τι γραφει το headshock αυτη ειναι κιθαρα για μια ζωη. Το πολυ πολυ στο μελλον οταν θα ξερεις ακριβως τι ηχο θελεις αντε να αλλαξεις ενα σετ μαγνητες. Πρωσοπικα την πρωτιμω απο πολλες οικονομικες gibson. Και το slim taper ειναι βουτιρο ;)

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #41 στις: 09/01/13, 00:57 »
Τα σπάει όλα αυτό το flamed καπάκι... 8)
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος ilias_x

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
    • Skype - elias.x
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #42 στις: 10/01/13, 22:16 »
Χαίρομαι που ακούω θετικά σχόλια!!! Μιλάμε την περιμένω πως και πως! Σε λίγο καιρό λέω να τσιμπήσω και εναν λαμπάτο combo για να γουστάρω και λίγο γεμάτο ήχο! Για fender super champ X2 λέω! Καλή επιλογή; Για σπίτι είναι αλλα φοβάμαι μη με κυνηγήσουν οι γειτόνοι!
 ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 13/01/13, 01:59 από ilias_x »
I believe every guitar player inherently has something unique about their playing. They just have to identify what makes them different and develop it.
Jimmy Page

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
« Απάντηση #43 στις: 10/01/13, 22:28 »
Για fender super champ X2 λέω! Καλή επιλογή; Για σπίτι είναι αλλα φοβάμαι μη με κηνυγήσουν οι γειτόνοι!
 ;D
ΠΟΛΎ καλή επιλογή αλλά δεν είναι φουλ λαμπάτος...
παρ'όλ'αυτά έχει εκπληκτικά καθαρά και οι προσομοιώσεις του είναι εξίσου φοβερές.....
το καλό με το μη-λαμπάτο τελικό στάδιο είναι πως ό,τι θα πάρεις δυνατά, θα το πάρεις και χαμηλά...
πήγαινε να τον ακούσεις, αξίζει!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
52 Απαντήσεις
20979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/08, 19:29
από Solstafir
39 Απαντήσεις
12114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/10, 00:28
από Petros1
2 Απαντήσεις
2497 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/10, 22:55
από Απόλλων
18 Απαντήσεις
5664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/05/11, 17:21
από ScorpionsManiac
10 Απαντήσεις
6198 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/11, 11:18
από MrGiO
18 Απαντήσεις
5698 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/12, 23:30
από Xtasy
18 Απαντήσεις
5320 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/12, 17:18
από Απόλλων
16 Απαντήσεις
5357 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/12, 18:02
από Edward The Great
8 Απαντήσεις
3559 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/12, 15:38
από Kosthrash
38 Απαντήσεις
18541 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/12, 17:32
από kostasdante