Αποστολέας Θέμα: SAVATAGE  (Αναγνώστηκε 11980 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
SAVATAGE
« στις: 18/04/05, 13:53 »
Εχω ακουσει πολλα για αυτο το συγκροτημα αλλα δεν εχω ακουσει ποτε μου.Εχει σκοτωθει και ο κιθαριστας τους μου φαινεται.Δωστε οσες πληροφοριες ξερετε και πεστε μου και πιοι cd να αγορασω ;D.
Οσοι μπορουν και δεν βαριουνται :D :D
:kick : kick (μην δινετ σημασια) :o
« Τελευταία τροποποίηση: 24/04/05, 11:45 από kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Kerwyn

  • The Epic Rogue
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 661
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #1 στις: 18/04/05, 13:59 »
   Δοκιμασε να παρεις το The Hall Of The Mountain King...Κορυφαιος δισκος....Για αρχη αυτο, μετα δες και το Edge Of Thorns...
Let me bleed inside your arms and let me die beneath your eyes...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #2 στις: 18/04/05, 14:09 »
Πληροφορία 1
λέγονται Savatage και όχι Savantage

Για μένα είναι μια από τις καλύτερες metal μπάντες που περασαν ποτέ απο τον χώρο.

Savatage
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #3 στις: 18/04/05, 15:18 »
θα συμφονίσω με τον καμουφλαρισμένο χαρχαρία από πάνω και θα προσθέσω ότι: μια από τις μεγαλήτερες μπάντες του πλανήτη! (η αγαπημένη μου τυχένη να είμαι μέλλος στο fan club τους κάτι χρώνια  ;D ) πάρε όλους τους δίσκους όλοι κάτι θα έχουν να σου πούνε προσωπικά μόνο ο Fight For The Rock δε με τρέλανε. αλλά όλοι οι άλλοι είναι ένας και ένας. λίγα πράγματα γιαυτούς τώρα.

στην αρχή ονομάζονταν Avatar, αργότερα DrButcher (όπου και το συνέχισαν σαν project μερικά μέλη τους) και στην συνέχεια Savatage. αξιόλογοι μουσικοί με πολλές αξιόλογες επιροές. ο πληκτράς τους Jon Oliva (και αδερφός του αποθανόντα Criss Oliva για τον οποίο θα κάνω ανάλυση λίγο πιό κάτω) χρησιμοποιεί κυρίος synths της KORG και οι μουσικές του προτιμήσεις κοιμένοντε σε Beatles και Queen εκτός των άλλων. ο ένας κιθαρίστας τους Chris Caffery (με τον οποίο έχουμε μια σχετική επαφή κατά διαστήματα μέσω μηνυμάτων) προτιμάει Jackson Flying V κιθάρες. αυτοί οι δύο αποτελλούν τον πυρήνα των Savatage και γύρω τους περιστρέφοντε διάφορα άλλα μέλη ή session μουσικοί όπως Alex Skolhnik (δεν είμαι σίγουρος αν γράφετε έτσι το επίθετο), Al Pitrelli, Jeff Plate κ.α. μπασίστας τους ο Johny Lee Middleton, drumer τους για πολλά χρώνια (και πάλι τώρα) ο Steve "Dr. Kill Drums" Wacholz και παλιός τους τραγουδιστής ο Zak Stevens (σφάζει, προσωπική του δουλειά με το νέο του συγκρότιμα Circle II Circle) ο μετέπειτα τραγουδιστής τους ο Damond (δεν ξέρω πολλά γιαυτόν δεν με ενθουσίασε η φωνή του τρομερά).

ο Criss Oliva τώρα. αυτός που λες ότι έιχε πεθάνει. πέθανε πριν περίπου δέκα χρόνια όταν γύριζε με το αμάξι του και τη γηνέκα του από κάποια συναισθίαση που των είχαν βραβέυσει σαν μουσικό (δε θυμάμε ακριβώς πιο πολλά) όταν κάποιος μεθισμένος οδηγός από το αντίθετο ρεύμα έπεσε πάνω στο αμάξι του Criss, ο οποίος πέθανε στην αγκαλιά της αγαπημένης του γηνέκας. Η Dawn Oliva. η οποία δε μπόρεσε να ξεπεράσει τον θάνατό του και πέθανε φέτος τον Γενάρη (στις 15 Γενάρη νομίζω). Η Dawn είναι αυτή που θα δεις στο εξώφυλο του Edge of Thorns(ο τελευτέος δίσκος που είχε συμμετάσχει ο Criss πριν το θάνατό του και θα τον ακούσεις να παίζει παπάδες. ο Caffery είχε πει πως δεν τον είχε ξανα ακούσει να παίζει τόσο φοβερά) κάθε χρώνο γίνεται ένα concert προς τιμήν του Criss. Η κιθάρα του (Jackson/Charvel) φιλάσετε σε ένα μουσικό μουσείο στην Νέα Υόρκη αν θυμάμε καλά. ο Criss προτιμούσε να παίζει με tapping αρκετά και να κάνει slide την πένα πάνω στις χορδές.

Προτινόμενοι δίσκοι για πρώτα ακούσματα: Gutter Ballet, Edge Of Thorns, Wake Of Magellan, Streets - A rock Opera και ο δίσκος tribute στον Criss, Ghost In The Ruins.

Επίσεις σαν project έχουν και τους Trans-Siberian Orchestra (TSO) που κιθάρα παίζει ο Chris Caffery, ενορχιστρώσεις ο Jon Oliva και ακολουθεί φιλαρμονική ορχήστρα.

Ο Chris Caffery έβγαλε πρόσφατα προσωπικό δίσκο τιτλοφορούμενο "Faces" και ο Jon Oliva επίσης με τίτλο "Tage Mahal" (όπου Tage να ξέρεις είναι savaTAGE  8) )

αυτά τα λίγα λοιπόν από μένα. τώρα ξέρεις παραπάνω από τα βασικά  8)
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #4 στις: 18/04/05, 21:21 »
Πραγματικά ο Oliva ήταν μορφή, ένας κιθαρίστας πραγματικά φοβερός και οι Savatage από τις πολύ καλές και δυνατές μπάντες...

Φίλε Samsonic πραγματικά φαίνεσαι τρελαμένος με Savatage και μπράβο σου που το έχεις μελετήσει το θέμα...Πραγματικά γουστάρω να διαβάζω τέτοια post με info για τα αγαπημένα μου συγκροτήματα... 8) :)

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #5 στις: 19/04/05, 00:57 »
και εγώ χέρομε να συνομιλώ με ανθρώπους που τους αρέσουν οι Metallica γιατί η δεύτερη μπάντα που με έχει φρικαρισμένο μαζί της είναι οι Metallica και η αιτία που ακούω από μικρός αυτό το τόσο συναισθηματικό (με όλη την γκάμα των συναισθημάτων από πόνο και μίσος μέχρι χαρά και έρωτα) είδος μουσικής ... το metal ;D

γενικά η μουσική είναι μια γλυκιά φρίκη!  :D

όταν σε αγκίζει τόσο πολύ η μελοδίες, οι στίχοι και όοοοοολο το concept ενός συγκροτίματος τι καλήτερο από το υποστηρίζεις?
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος SHINJI

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Για το site της ΑΕΚ , καλά μπήκα?????
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #6 στις: 19/04/05, 01:42 »
hi! emena mou arese poly to "dead winter dead" . eksou kai to stixaki apo katw sth lezanta!!an kai den einai oti kalytero  na ksekinas etsi, tha mporouses na pareis ena best of tous . to "from the gutter to the stage" pou exei koryfaia kommatakia . isws ws arxh gia na piaseis mia mikrh idea apo tou savatage alla kalytera na ksekinhseis me kanonika albums . den mporeis na sympiknwseis tosh mageia se 1 cd (2 gia thn akriveia , exei kai ena  me bonus tracks) . anyway ekei tha exeis kai thn eukairia na akouseis kai ton ymno......to believe
"..And every prayer we pray at night has somehow lost its meaning.."

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #7 στις: 19/04/05, 03:20 »
Το μονο που μπορω να προσθεσω σε μια τοσο κατατοπιστικη παρουσιαση των Savatage ειναι οτι μια καλη αρχη αποτελει και το Best of τους, "From The Gutter To The Stage, The Best of Savatage 1981-1995"...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #8 στις: 19/04/05, 17:45 »
Ευχαριστω πολυ παιδια.Θα παω να δω τι θα παρω γιατι εχουν συγκεντρωθει πολλα στη λιστα..
Και μια τελευταια ερωτηση Τι ειδος μεταλ παιζουν oi savatage(thanks καρχαρια) νομιζω power αλλα μπορει να κανω λαθος :)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #9 στις: 19/04/05, 20:25 »
Mia mikrh parathrhsei sto filo sasmonic. O caffery nomizw (vevaia esy ta 3ereis kalytera) den einai poia melos tous. Etsi?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #10 στις: 20/04/05, 02:18 »
Roufus είναι μην ξεγελιέσε! φήμες λένε οτι έχουν διαληθεί και ότι άλλο θες. είναι φήμες απλά.

έχουν ο καθένας πρωσοπική δουλειά που προβάλλουν, έχουν και άλλα projects με άλλους μουσικούς συνεργασία αλλά οι Savatage παραμένουν ενομένοι. για να σου δώσω να καταλλάβεις. πάντα δρούσαν σαν ομάδα και συνεχίζουν έτσι.εύτασε ο καιρός όμως που ο καθένας έχει φτάσει σε ένα επίπεδο μουσικά αλλά και (πως να στο πω) σαν άνθρωπος. ελπίζω να καταλλαβένεις. δλδ ξέρει πια τι θέλει ο καθένας να κάνει. έτσι γιαυτό κάνουν και τα solo albums τους. όπως είχε πει ο Jon Oliva π.χ. πως ένοιθε μια μικρή πίεση μέσα του όλα τα χρώνια γιατί για κάθε δίσκο έλεγε την γνώμη του αλλά έπρεπε να λάβει και την γνώμη τον άλλων υπόψιν.και καλά έκανε για μας και γιαυτούς. απλά τώρα έχει την ανάγκη και του δίνεται η ευκερία να εκφραστή 100% σαν Jon Oliva κατάλλαβες.

η μαλ***α της υπόθεσης είναι ότι επιδή έχουν τα δικά τους τρεχάματα μεταθέτουν την κυκλοφορία του νέου τους δίσκου.αλλά το καλό αργεί θέλω να πιστεύω!  :D

kiratzoharris όχι παίζουν progressive rock αλλά όχι σε όλους τους δίσκους. (αν και το progressive στοιχίο τους παραμένει έστω και καμουφλαρισμένο) π.χ. στο Handful Of Rain έχουν πολλά jazz/blues στοιχεία. (μιας και έβαλε το χεράκι του ο κύριος Alex Skholnik). στους πρώτους τους δίσκους π.χ. Sirens και στον The Dungeons Are Calling παίζουν πιο heavy. θα μου πείτε το progressive αν θες να το καθορίσεις θα πεις οτι έχει και heavy και jazz και ατμοσφαιρικά στοιχεία. αλλά όλα αυτά μαζί σε όλο τους το μεγαλείο θα τα βρεις στο Streets - A Rock Opera.

ένα ενδιαφέρον site για την εποχή του Streets αλλά και για να μάθεις διαφορά και πιο πρόσφατα είναι το http://www.savintage.com

SavaGods Rule  8)
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος Dionysos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Just hold my hand, i'll take you there...
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #11 στις: 20/04/05, 02:20 »
It's a gutter ballet...
Είναι καταπληκτικοί απλούστατα...
"Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly." - Dream, Neil Gaiman's The Sandman

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #12 στις: 20/04/05, 02:40 »
oxi kai progressive rock oi Savatage...
einai progressive rock ta Hall Of The Mountain King (TO KALYTERO ALBUM TOYS), Gutter Ballet, Edge Of Thorns, Power Of The Night, Sirens, The Dungeons Are Calling kai ola ta ypoloipa albums??
ka8aro heavy metal paizoun oi an8rwpoi...
mhn mplekoume to gegonos oti htan apo tous prwtous pou enswmatwsan orxhstrika merh sta tragoudia tous (apo to Streets) me to progressive rock...

epishs 8elw na pw oti Best Of twn Savatage apla den yfistatai... ola ta albums tous einai best of!!!
akoma kai to Fight for the Rock, einai kalos diskos (asxeta an proerxetai apo pieseis ths diskografikhs gia pio emporika monopatia pou akoma kai o Jon Oliva to exei "apokyrh3ei")...

symfwnw oti enas kalos tropos gia na gnwrisei kapoios to sygkrothma einai to From the gutter to the stage, alla sigoura 8a prepei na akousei kai ola ta ypoloipa albums!
etsi ki alliws to best of ayto a3izei kai apo to gegonos oti exei bonus tragoudia + thn diaforetikh ektelesh enos apo to klassikotera kommatia twn Savatage, tou D.T. Jesus me to onoma Jesus Saves!

ti allo na pw gia to agaphmeno mou group sthn pro-candlemass epoxh??

P.S. PLEASE alla3te ton titlo re paidia... Ayto to SavaNtage mou exei bgalei to mati...

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #13 στις: 20/04/05, 03:00 »
(χαχααχα συμφονώ για το N ) ρε συ δεν είναι μόνο το Streets! είναι και το Wake Of Magellan είναι και το Poets and Madmen και το Gutter Ballet έχει στοιχία progressive!και ναι τα χωροδιακά φωνιτικά και τεχνιτά από το Korg του Jon Oliva είναι στοιχία progressive πως να το κάνουμε ρε συ! εξάλλου αν κοιτάξεις οπουδήποτε εκεί κατατάσετε!αφού είναι πρωοδευτικοί οι άνθρωποι  ;D  :P

γνώμη σου..... σεβαστώτατη! γιατί όπως και να το δει κανείς είναι ΘΕΟΊ!  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 20/04/05, 14:07 από SAMSONIC »
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #14 στις: 20/04/05, 18:35 »
Ευχαριστω παλι παιδια!Τωρα τσακωθητε ελευθερα με οτι θελετε..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: SAVANTAGE
« Απάντηση #15 στις: 23/04/05, 01:16 »
Δεν νομιζω οτι πρεπει να θεωρουνται καθαροαιμο metal οι Savatage.Πραγματικα δεν με ενδιαφερει να βρω ονομα για αυτο που παιζουν. Ειναι γ**ω τις μουσικες ομως και ακομα και τωρα που εχω απομακρυνθει απο το metal τους ακουω.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Απ: SAVATAGE
« Απάντηση #16 στις: 25/04/05, 11:25 »
ειχα ανησυχησει οτι δε θα αναφερόταν το αλμπουμ THE WAKE OF MAGELLAN.

εκει υπάρχει και το τραγουδι TURNS TO ME.. που το θεωρω παρα πολυ καλο.

φυσικα και οσα πρότειναν τα παιδια ειναι περα για περα αποδεκτα.
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: SAVATAGE
« Απάντηση #17 στις: 25/04/05, 16:12 »
Δεν νομιζω οτι πρεπει να θεωρουνται καθαροαιμο metal οι Savatage.Πραγματικα δεν με ενδιαφερει να βρω ονομα για αυτο που παιζουν. Ειναι γ**ω τις μουσικες ομως και ακομα και τωρα που εχω απομακρυνθει απο το metal τους ακουω.

me thn idia logikh kai oi metallica den einai metal, alla hardcore/grunge group, epeidh ayth th mousikh paizoun sto st. anger...
exete akousei pote ta prwta ("prwta" = deka+) albums tous??
mhn krinoume ena sygkrothma mono apo ena album... oi en logw 8eoi exoun bgalei 12 albums...
oi Savatage apo to Gutter Ballet kai meta arxisan na eisagoun to symfwniko stoixeio sth mousikh tous, alla kai pali metal paizoun oi an8rwpoi. oxi symphonic power metal, opws oi rhapsody, alla metal me symfwnika stoixeia... alla prin to gutter ballet, eixan 5 albums pou epaizan kataigistiko heavy metal!

filika panta e? ;)

Petrucci

  • Επισκέπτης
Απ: SAVATAGE
« Απάντηση #18 στις: 25/04/05, 16:23 »
Καλα ρε παιδια τους Metallica κανεις δεν μπορει να τους Δωσει Μια "Ταμπελα" τι ιδος πεζουν διοτι εχουν αλλαξει 1001 Στυλ πεξιματος απο Το "TOTE" Τhrash μεχρι τωρα ενα Ψιλο Hardcore ελεος...για μενα αξιζανε μεχρι το LOAD απο το Reload και μετα εχασαν την μπαλα και γενικα ο κοσμος σταματισε να φανατιζετε με την μπαντα...

Αυτα :)

Υ.Γ Συγνωμη που ξεφιγα απο το θεμα :)

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
Απ: SAVATAGE
« Απάντηση #19 στις: 25/04/05, 16:40 »
Συμφονώ Candlemass αλλά αφού όλοι τους κατατάσουν σαν progressive, σε έναν που τώρα άρχισε να τους ψάχνει αυτό θα του πεις και θα βγάλει τα δικά του συμπεράσματα όταν έχει μια πιο σφαιρική άποψη, που θα έχει αποκτήσει από την δικιά του αναζήτηση. γιαυτό μη τρελένεσε έτσι! metal είναι! είναι καλόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!  ;D
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: SAVATAGE
« Απάντηση #20 στις: 25/04/05, 16:48 »
den trelainomai ka8olou! :)
apla kai egw kata8etw th gnwmh mou epeidh tyxainei na tous akouw apo poly palia kai to exw psa3ei kapws to 8ema...
symfwnw oti o ka8enas 8a bgalei ta dika tou symperasmata afou tous akousei o idios.

Αποσυνδεδεμένος Electra189

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Angels never cry!
    • Προφίλ
Απ: SAVATAGE
« Απάντηση #21 στις: 27/04/05, 11:27 »
Φιλε μου ένα πράγμα θα σου πω. Είναι άψογοι. Αλλά αν σου δωθεί η ευκαιρία άκου το Believe.......
In this great future, you can't forget your past.....

Αποσυνδεδεμένος Beren

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: SAVATAGE
« Απάντηση #22 στις: 28/04/05, 03:16 »
Apo ta agaphmena mou groups.
kati diavasa kapou se ena reply pws den einai proggressive. Entaksei ok eksartatai ti orizeis prog alla gia mena oi savatage pou ferane thn polyfwnia sto metal (polles fwnhtikes melwdies h mia panw sthn allh) se tragoudia opws to Chance, Hourglass, Wake of Maggelan einai poly pio ousiastiko vhma mprosta apo ola osa kanane alles onomazomenes "prog" mpantes opws oi Dream Theater"

Kai vevaiws o Criss Oliva htan enas TERASTIOS kitharistas. Gia mena isws eixe ton pio anagnwrisimo hxo sth rock skhnh.

checkare tous.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: SAVATAGE
« Απάντηση #23 στις: 11/05/05, 12:12 »
Πηρα το Hall of the mountain king.Πολυ καλο και θα συμφωνησω με τον candlemass οτι δεν ειναι ακριβως prog telow pantvn.Ta φωνητικα εχουν θεατρικοτητα και μοιαζουν λιγο με Dickinson.Tα καλυτερα:Legions,Strange Wings,Hall of the..
The price you pay αυτα αλλα και τα αλλα καλα ειναι.
Ανακαλυψα αλλο ενα συγκροτημα παμε για αλλα ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 11/05/05, 21:19 από kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: SAVATAGE
« Απάντηση #24 στις: 11/06/08, 19:49 »
τώρα ο jhon oliva έχει κάνει τους jon oliva's pain και είναι στην ουσία μία μπαντα που παίζει τα τραγούδια των savatage live
ούτε που κάνουν promotion τα τραγούδια τους στα live,τα 2/3 είναι κομμάτια απο savatage
Υπογραφή

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2477 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/04, 02:11
από Καρχαρίας
6 Απαντήσεις
3981 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/09/03, 15:53
από mystic
8 Απαντήσεις
2890 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/10, 15:50
από Ibanezos
10 Απαντήσεις
3812 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/11, 23:49
από Ibanezos
0 Απαντήσεις
1310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/11, 00:25
από Ibanezos
12 Απαντήσεις
4105 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/13, 19:10
από kkmspm (φλουτσ)