Αποστολέας Θέμα: Whatever  (Αναγνώστηκε 54229 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #200 στις: 22/12/19, 16:03 »
Επειδη απο την behringer δεν πηρα απαντηση ειπα να ρωτησω κι εδω μηπως γνωριζει καποιος. Ξερετε αν μπορω να εχω σημα ταυτοχρονα και απο τις δυο αναλογικες εισοδους (καρφι και XLR); Δεν θελω να αγοραζω καλωδια και να μου μεινουν στο τελος.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #201 στις: 22/12/19, 22:13 »
Επειδη απο την behringer δεν πηρα απαντηση ειπα να ρωτησω κι εδω μηπως γνωριζει καποιος. Ξερετε αν μπορω να εχω σημα ταυτοχρονα και απο τις δυο αναλογικες εισοδους (καρφι και XLR); Δεν θελω να αγοραζω καλωδια και να μου μεινουν στο τελος.

γιατι δεν το δοκιμάζεις? και μια ερώτηση, τι καλώδιο θα αγόραζες? μόνο με mixer μπορω να φανταστώ λύση για το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #202 στις: 23/12/19, 00:15 »
Επειδη απο την behringer δεν πηρα απαντηση ειπα να ρωτησω κι εδω μηπως γνωριζει καποιος. Ξερετε αν μπορω να εχω σημα ταυτοχρονα και απο τις δυο αναλογικες εισοδους (καρφι και XLR); Δεν θελω να αγοραζω καλωδια και να μου μεινουν στο τελος.

γιατι δεν το δοκιμάζεις? και μια ερώτηση, τι καλώδιο θα αγόραζες? μόνο με mixer μπορω να φανταστώ λύση για το πρόβλημα.
Ενα καρφι σε xlr για να στειλω σημα απο το πισι και ενα ζευγαρι patches. Αλλα δεν θελω να παρω το xlr και να μου μεινει. Εχω ενα σακιιδο πλατης γεματο με καλωδια που μαζευω επειδη "καπου θα χρειαστει" και δεν θελω να μαζεψω ενα ακομα.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #203 στις: 23/12/19, 06:29 »
Απο xlr σε καρφι μονο με ανταπτορακι
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος BitCollector

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • 11110101110
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #204 στις: 23/12/19, 13:34 »
Νομίζω το manual το λέει, αν και με τρόπο που μπερδεύει.
Flexibility is built into every pair of STUDIO 50USB speakers. You also have the freedom to connect either a stereo XLR or TRS device to the rear panel inputs of the STUDIO 50USB – simultaneously.
Το ταυτόχρονα, αν κατάλαβα καλά, αναφέρεται στην ψηφιακή πηγή και όχι στις δυο αναλογικές μεταξύ τους.

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #205 στις: 23/12/19, 15:26 »
Νομίζω το manual το λέει, αν και με τρόπο που μπερδεύει.
Flexibility is built into every pair of STUDIO 50USB speakers. You also have the freedom to connect either a stereo XLR or TRS device to the rear panel inputs of the STUDIO 50USB – simultaneously.
Το ταυτόχρονα, αν κατάλαβα καλά, αναφέρεται στην ψηφιακή πηγή και όχι στις δυο αναλογικές μεταξύ τους.
Κι εγω αυτο προσπαθω να ερμηνευσω. Θα παρω ενα καλωδιο και ο,τι γινει.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Whatever
« Απάντηση #206 στις: 23/12/19, 15:53 »
βαλε XLR στο ένα κανάλι (αριστερό) και το καρφί στο άλλο (δεξί) , δεν νομίζω να παίζουν ταυτοχρόνως.