Αποστολέας Θέμα: Κλειδια κ Ibanez!  (Αναγνώστηκε 8863 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Κλειδια κ Ibanez!
« στις: 01/01/08, 15:32 »
Καλη χρονια σ ολους!
Η ερωτηση μου ειναι απλη λοιπον! Εχει κανεις αλλαξει τα κλειδια στην Ibanez του με locking tuners ετσι ωστε να καταργησει την ιδεα του double locking tremolo κ να αφαιρεσει τις βιδες του nut ? Τι επιτυχια ειχατε??
 ;D

Αποσυνδεδεμένος Τρελος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • Κολλημενος με την κιθαρα......μου!!!!
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #1 στις: 01/01/08, 15:41 »
Αν και δεν το εχω κανει, θα πω την αποψη μου. :P :PΠροκειται για μια δυσκολη και περιπλοκη διαδικασια καθως πρεπει
  • Να ταιριαζουν τα βιδωματα των καινουριων κλειδιων με τα παλια
  • Να πληρωσεις τα λοκινγκ με πολυ ρευστο!!!

 Θεωρω πως δεν θα ηταν μια καλη ιδεα, ΕΚΤΟΣ και αν ταιριαζουν τα κλειδια και δεν θα επεμβεις καθολου στην κιθαρα. Και απο οτι εχω δει σε φεντερ του καθηγητη μου, τα λοκινγκ δεν κρατανε και πολυ το κουρδισμα, ειδικα σε dive bombs και λοιπα μεταλιστικα.... ;D ;D Οσο για επιτυχια, αναλογα με την ποιοτητα της εργασιας, αν και δεν νομιζω οτι το να βιδωσεις 6 κλειδια ειναι κατι το εξαιρετικα δυσκολο...  Χρονια Πολλα...
Αν η μ***κια ηταν κιθαρα, όλοι θα παιζαμε παπαδες...

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #2 στις: 01/01/08, 17:17 »
Δεν εννοω αυτο ακριβως!Ναι εννοειται οτι πρεπει να βρω κλειδια να ταιριαζουν κλπ.. αλλα η επιτυχια αφορα το τρεμολο. Ειναι σχεδιασμενο στις Ibanez για να ειναι double-locking, δηλ. να βιδωνεις τα πωςταλενε στο nut, και να κανεις fine tuning απ τη γεφυρα..
Εγω αναρωτιεμαι αν με locking tuners (η ibanez δεν εχει τετοια) κ χωρις βιδωμα στο nut τα μαχαιρακια του τρεμολο (lo-pro edge/edge pro) ειναι αποτελεσματικα.. :)

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #3 στις: 01/01/08, 23:35 »
Καλά , το να ταιριάζουν τα βιδώματα των παλιών κλειδιών με τα καινούρια δεν πιστύω ότι είναι πρόβλημα , ξύλο είναι ,οπότε  αν χρειαστεί ανοίγει καινούριες τρυπούλες.

Αλλά αυτό που λες δεν νομίζω να δουλεύει, δεν πιστεύω (είμαι σχεδόν σίγουροσ δλδ  :) ) ότι τα locking κλειδιά δεν μπορούν να συγκριθούν με το locking nut . Τα τρέμολο στιλ floyd rose ταλαιπορούν πολύ τα κλειδιά αν δεν έχεις κλειδώσει τις χορδές , άρα και τα locking tuners,μαλλον θα τα ξεκουρδίζουν .

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #4 στις: 01/01/08, 23:51 »
K εγω αυτο νομιζα.. Μεχρι που πηρα music man petrucci κ ειναι 10 φορες καλυτερο απ ολα τα floyd rose (χωρια η μη ταλαιπωρια ε?!!). Ισως να οφειλεται βεβαια σε καλυτερη ποιοτητα των μαχαιριων του τρεμολο, αλλα ειχα μια φορα σεταρει κ μια american strat για εναν φιλο κ παλι τελεια αποδοση χωρις καν locking tuners.. Γι αυτο ρωταω αν καποιος εχει ακριβως αυτην την εμπειρια σε ibanez. το πραγμα παιζεται φανταζομαι στα εξης: το σιδερενιο nut ειναι αξιοπιστο για απλο nut? η φθειρεται κ δημιουγει ανεπιθυμητες τριβες? το αντιστοιχο για τα μαχαιρια του τρεμολο.. κ επειδη ξερω οτι να εκμηδενισεις τις φθορες ειναι αδυνατο, μονο αν καποιος το χει κανει ξερει ακριβως ποσο δουλευει και αν!!

Αποσυνδεδεμένος Solstafir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #5 στις: 03/01/08, 01:13 »
Στήν MM όμως το tremolo είναι vintage και δέν έχει τό έυρος πού δίνουνε τα Floyds, πράγμα λογικό, γτ ο JP δέν τσίτωνε ιδιαίτερα το tremolo. Στήν δική μου, πού δέν είναι και ιδιαίτερης ποιότητας κατασκευαστικής, το locking nut δέν έχει πάθει τπτ, μόνο τίς βιδούλες αναγκάστικα να αλλάξω, και μάλιστα πήρα καμμια 12άδα από του Τρίμη να υπάρχουνε... Κατα τ'άλλα όχι μόνο δέν έχει φθαρεί καθόλου, αλλά καί είναι και εκπληκτικά σταθερό.

Με Edge Pro και graphite nut με locking tuners Planet Waves είναι για παράδειγμα η Ibanez LACS (7 string κιόλας) του Chris Broderick.

http://www.sevenstring.org/chris/broderick_custom.jpg

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #6 στις: 03/01/08, 01:46 »
Αψογος!Δεν το χα παρει χαμπαρι κ ας ειμαι μελος σ αυτο το σαιτ!Ευχαριστω ;)
(Κ εγω σε 7χορδη με edge pro αναφερομαι!)

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #7 στις: 03/01/08, 01:50 »
Eχω μια Ibanez που αγορασα το '97 αλλα συντομα ανακαλυψα οτι σιχαινομαι τα τρεμολο (ισχυει ακομα) και αποφασισα να κανω την κιθαρα μου fixed.Tην ανοιξα και αφαιρεσα ολα τα ελατηρια απο το τρεμολο και φυσικο επακολουθο ηταν οι χορδες να τραβηξουν τη γεφυρα(πρωην τρεμολο) προς το μερος τους.Ελυσα το προβλημα τοποθετωντας 2 ξυλινα κομματια μετρημενα με ακριβεια απο εμενα ,σταθεροποιωντας το τρεμολο απολυτα οριζοντια.Το υψος ρυθμιστηκε απο κατι ρυθμιστες που ειχε ηδη το τρεμολο και σε καποια φαση ειχα τρυπησει και το τρεμολο και ειχα περασει μια βιδα (αφου ειχα κανει σπειρωμα πρωτα) αλλα την ξαναεβγαλα μετα απο συντομο χρονικο διαστημα και επειδη περασαν χρονια, δεν θυμαμαι την ιστορια της βιδας.Ξεφορτωθηκα φυσικα και το Locking επανω στην αρχη της ταστιερας και εχω μια κιθαρα fixed που παιζω ωρες χωρις να ξεκουρδιστει και χωρις την ταλαιπωρια οταν πας να κουρδισεις κιθαρα με τρεμολο.Ξεκουρδιζεται τοσο δυσκολα που εχω χρονια να χρησιμοποιησω τα βιδακια απο το τρεμολο που κανουν fine tuning.Eλπιζω να τα ειπα σωστα γιατι εχω ξεχασει λιγο την ορολογια ,μιας και εχω αγορασει ντραμς τα τελευταια 2 χρονια και την ειχα παρατησει την Ibanez (μεχρι προσφατα)
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #8 στις: 03/01/08, 22:21 »
Eχω μια Ibanez που αγορασα το '97 αλλα συντομα ανακαλυψα οτι σιχαινομαι τα τρεμολο (ισχυει ακομα) και αποφασισα να κανω την κιθαρα μου fixed.Tην ανοιξα και αφαιρεσα ολα τα ελατηρια απο το τρεμολο και φυσικο επακολουθο ηταν οι χορδες να τραβηξουν τη γεφυρα(πρωην τρεμολο) προς το μερος τους.Ελυσα το προβλημα τοποθετωντας 2 ξυλινα κομματια μετρημενα με ακριβεια απο εμενα ,σταθεροποιωντας το τρεμολο απολυτα οριζοντια.Το υψος ρυθμιστηκε απο κατι ρυθμιστες που ειχε ηδη το τρεμολο και σε καποια φαση ειχα τρυπησει και το τρεμολο και ειχα περασει μια βιδα (αφου ειχα κανει σπειρωμα πρωτα) αλλα την ξαναεβγαλα μετα απο συντομο χρονικο διαστημα και επειδη περασαν χρονια, δεν θυμαμαι την ιστορια της βιδας.Ξεφορτωθηκα φυσικα και το Locking επανω στην αρχη της ταστιερας και εχω μια κιθαρα fixed που παιζω ωρες χωρις να ξεκουρδιστει και χωρις την ταλαιπωρια οταν πας να κουρδισεις κιθαρα με τρεμολο.Ξεκουρδιζεται τοσο δυσκολα που εχω χρονια να χρησιμοποιησω τα βιδακια απο το τρεμολο που κανουν fine tuning.Eλπιζω να τα ειπα σωστα γιατι εχω ξεχασει λιγο την ορολογια ,μιας και εχω αγορασει ντραμς τα τελευταια 2 χρονια και την ειχα παρατησει την Ibanez (μεχρι προσφατα)

Μηπως εχεις φωτογραφιες??

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #9 στις: 03/01/08, 22:36 »
Eχω μια Ibanez που αγορασα το '97 αλλα συντομα ανακαλυψα οτι σιχαινομαι τα τρεμολο (ισχυει ακομα) και αποφασισα να κανω την κιθαρα μου fixed.Tην ανοιξα και αφαιρεσα ολα τα ελατηρια απο το τρεμολο και φυσικο επακολουθο ηταν οι χορδες να τραβηξουν τη γεφυρα(πρωην τρεμολο) προς το μερος τους.Ελυσα το προβλημα τοποθετωντας 2 ξυλινα κομματια μετρημενα με ακριβεια απο εμενα ,σταθεροποιωντας το τρεμολο απολυτα οριζοντια.Το υψος ρυθμιστηκε απο κατι ρυθμιστες που ειχε ηδη το τρεμολο και σε καποια φαση ειχα τρυπησει και το τρεμολο και ειχα περασει μια βιδα (αφου ειχα κανει σπειρωμα πρωτα) αλλα την ξαναεβγαλα μετα απο συντομο χρονικο διαστημα και επειδη περασαν χρονια, δεν θυμαμαι την ιστορια της βιδας.Ξεφορτωθηκα φυσικα και το Locking επανω στην αρχη της ταστιερας και εχω μια κιθαρα fixed που παιζω ωρες χωρις να ξεκουρδιστει και χωρις την ταλαιπωρια οταν πας να κουρδισεις κιθαρα με τρεμολο.Ξεκουρδιζεται τοσο δυσκολα που εχω χρονια να χρησιμοποιησω τα βιδακια απο το τρεμολο που κανουν fine tuning.Eλπιζω να τα ειπα σωστα γιατι εχω ξεχασει λιγο την ορολογια ,μιας και εχω αγορασει ντραμς τα τελευταια 2 χρονια και την ειχα παρατησει την Ibanez (μεχρι προσφατα)
Τρελη πατεντα...
 Μηπως μπορεις να βγαλεις φωτογραφιες να ποσταρεις?????????????........

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #10 στις: 03/01/08, 22:45 »
Θα σας βγαλω μερικες κατατοπιστικες φωτο αυριο το πρωι και το μεσημερι θα τις ανεβασω.   ;)
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #11 στις: 03/01/08, 22:48 »
Θα σας βγαλω μερικες κατατοπιστικες φωτο αυριο το πρωι και το μεσημερι θα τις ανεβασω.   ;)

Ωραια, γιατι φαινεται πολυ ενδιαφερον αυτο που λες, και αν οντως ειναι πετυχημενο, τοτε πιανει το χερι σου....
Ανυπομονω για τις pics!

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #12 στις: 03/01/08, 22:54 »
Θα σας βγαλω μερικες κατατοπιστικες φωτο αυριο το πρωι και το μεσημερι θα τις ανεβασω.   ;)

περιμενουμε σ' αναμενα καρβουνα φιλε Nickmanak..........

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #13 στις: 03/01/08, 22:56 »
Τρελη πατεντα...  Μηπως μπορεις να βγαλεις φωτογραφιες να ποσταρεις?????????????........


Είναι μια πολύ καλή πατέντα. Το είχα κάνει κι εγώ σε μια κιθάρα με Floyd Rose. Eίχα βρει μια ιστοσελίδα με πολύ λεπτομερείς και κατατοπιστικές οδηγίες. Δεν μπορώ να τη βρώ αυτή τη στιγμή, έχω όμως σώσει ένα αρχείο με το κείμενο και τις φωτογραφίες. Όποιος το θέλει μπορεί να το κατεβάσει από εδώ.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/01/08, 23:00 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #14 στις: 03/01/08, 23:57 »
Δεν εννοω αυτο ακριβως!Ναι εννοειται οτι πρεπει να βρω κλειδια να ταιριαζουν κλπ.. αλλα η επιτυχια αφορα το τρεμολο. Ειναι σχεδιασμενο στις Ibanez για να ειναι double-locking, δηλ. να βιδωνεις τα πωςταλενε στο nut, και να κανεις fine tuning απ τη γεφυρα..
Εγω αναρωτιεμαι αν με locking tuners (η ibanez δεν εχει τετοια) κ χωρις βιδωμα στο nut τα μαχαιρακια του τρεμολο (lo-pro edge/edge pro) ειναι αποτελεσματικα.. :)


Ξέχνα το. Το Floyd και τα αντίγραφά του έχουν σχεδιαστεί να δουλεύουν με locking nut. Δεν θα μπορείς να κάνεις ας πούμε dive bombing με άνεση, χωρίς να φεύγουν οι χορδές από τ'αυλάκια, εκτός αν εξασφαλίσεις ότι θα έχουν αρκετή πίεση η χορδές πίσω από το nut.  ;)


@Αππόλων

Μήπως το site για τη μετατροπή του Floyd ήταν αυτό?

http://www.diyguitarist.com/

 ;)
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #15 στις: 04/01/08, 00:18 »
Ξέχνα το. Το Floyd και τα αντίγραφά του έχουν σχεδιαστεί να δουλεύουν με locking nut. Δεν θα μπορείς να κάνεις ας πούμε dive bombing με άνεση, χωρίς να φεύγουν οι χορδές από τ'αυλάκια, εκτός αν εξασφαλίσεις ότι θα έχουν αρκετή πίεση η χορδές πίσω από το nut.  ;)


Ναι ειναι κ αυτο. Τπ, Ευχαριστω θα βρω ακρη!

Οσο για το πως να μπλοκαρετε ενα τρεμολο, εκτος απ τον τροπο του Nickmanak, υπαρχει κ ενας αλλος:
http://www.tremol-no.com
http://www.thomann.de/gr/allparts_tremolno.htm

Αλλαζεις την πλακα στην οποια μπαινουν τα ελατηρια, τα βαζεις σ αυτην που εχει το μαραφετι, βιδωνεις λιγα πραγματα κ μετα βιδωνοντας η ξεβιδωνοντας τις μαυρες ροδελες εχεις 3 modes: κανονικο floating τρεμολο, dive only στο οποιο μπορεις εχοντας μονο την επιλογη για dive να χαμηλωσεις κουρδισμα Πχ drop-D χωρις να χαλασουν οι αλλες χορδες αφου δεν παει "πισω", και τριτη επιλογη fixed, δεν κουνιεται τιποτα!!
Κ αυτη ειναι τρομερη πατεντα αλλα κοστιζει πιο πολυ απο 2 σφηνες! επισης ειναι λιγο δυσευρετο, αν κ βλεπω το εχει ο Thomann. Παντως αν καποιος θελησει να παρει προσεξτε κ ρωτηστε το θωμα για το εξης:
Αναμεσα στις φωτο του σαιτ κ του θωμα υπαρχει μια διαφορα: στο σαιτ, η ακρη της κατασκευης ειναι ενα pin. αυτη ειναι η δευτερη εκδοση του.
στο θωμα ειναι σαν δαγκανες στην ακρη (η πρωτη εκδοση του)
η πρωτη εκδοση κανει μονο για floyd rose k licenced floyd rose τρεμολο μονο. Πχ οχι strat, music man, wilkinson..
η δευτερη παει παντου νομιζω! τσεκαρετε το στο faq του tremol-no.com
Αρα ρωτηστε το θωμα ποιο εχει (πιθανον να μην εχει ανανεωσει φωτο. δηλαδη)
Αυτα!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #16 στις: 04/01/08, 00:54 »
@Αππόλων

Μήπως το site για τη μετατροπή του Floyd ήταν αυτό?

http://www.diyguitarist.com/


Όχι, φίλε CCL, δεν ήταν αυτό. Το αρχείο που έχω ανεβάσει περιέχει πολύ πιο αναλυτικές οδηγίες και πολλές φωτογραφίες.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #17 στις: 04/01/08, 12:24 »
Όχι, φίλε CCL, δεν ήταν αυτό. Το αρχείο που έχω ανεβάσει περιέχει πολύ πιο αναλυτικές οδηγίες και πολλές φωτογραφίες.

Κατεβάζω τώρα  ;)
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Κλειδια κ Ibanez!
« Απάντηση #18 στις: 04/01/08, 15:13 »
Οπως υποσχεθηκα ,σας ανεβασα τις φωτο της κιθαρας μου με το τρεμολο που σταθεροποιησα.Θα δειτε στις φωτο και την τρυπα που εκανα στο τρεμολο και ειχα περασει βιδα μαλλον για σταθεροτητα αλλα δεν θυμαμαι και πολλα γιατι εγινε πριν πολλα χρονια(μαλλον κατα το 2000).Τοτε δεν ειχα ιντερνετ για πληροφοριες κλπ,& την ανοιξα πισω και σκεφτηκα μονος μου τι να κανω.Εγω βεβαια τα ξηλωσα ολα,ελατηρια,βασεις κλπ και ειναι οπως βλεπετε.Τα εχω κρατησει ολα βεβαια ,σε περιπτωση που χρειαστει να το ξαναβαλω.Επισης επειδη το καλωδιακι της γειωσης δεν κολλουσε με κολλητηρι πανω στο τρεμολο διοτι ειναι απο αλουμινιο,εκανα τρυπα,σπειρωμα και μετα το στερεωσα με βιδα.Απο εκεινη τη μερα δεν εχω μετανιωσει και τοσα χρονια ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το οργανο,το οποιο κοντευει τα 11 χρονια πλεον.(Ειναι RG270 κορεάτισσα & μεταλλού!)





« Τελευταία τροποποίηση: 04/01/08, 15:19 από Nickmanak »
Ninjammer | Guide | Blog

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
49 Απαντήσεις
43212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/13, 01:39
από kyriakos_t
5 Απαντήσεις
4177 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/07, 17:54
από Mistral
4 Απαντήσεις
3536 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/08, 14:09
από Jizzzm
0 Απαντήσεις
3724 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/09, 14:16
από Palx
10 Απαντήσεις
5133 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/11, 17:48
από spider3
0 Απαντήσεις
1734 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/09, 16:24
από VampireLestrat
2 Απαντήσεις
2538 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/10, 11:29
από children of bodom
8 Απαντήσεις
4423 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/11, 16:47
από Maejima
5 Απαντήσεις
3637 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/12, 21:07
από Απόλλων
4 Απαντήσεις
3448 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/14, 18:31
από modfori