Αποστολέας Θέμα: Αγορά από Thomann και Capital Controls  (Αναγνώστηκε 27245 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ESP

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Αγορά από Thomann και Capital Controls
« στις: 13/01/17, 17:55 »
Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Είναι η 1η φορά από την εφαρμογή των Capital Controls που θα προσπαθήσω να αγοράσω κάτι από το εξωτερικό, και συγκεκριμένα από το Thomann. Η ερώτησή μου είναι τι παίζει με τα capital controls και τις αγορές στο εξωτερικό;


Για παράδειγμα, νομίζω - διορθώστε με αν κάνω λάθος - πως κάποιος μπορεί να μεταφέρει μέχρι 1.000€ / μήνα στο εξωτερικό (είτε μέσω Bank Transfer είτε  μέσω Visa κ.λ.π.). Ισχύει κάτι τέτοιο; Κι αν ναι, τότε πως αγοράζει κάποιος ένα αντικείμενο που κάνει πάνω από 1.000€ (π.χ. μια κιθάρα 1.500€); Σπάει την πληρωμή στα δύο (π.χ. 1.000€ στις 31/01 + 500€ στις 01/02 για την ίδια, μία και μοναδική, παραγγελία που περιέχει ένα και μόνο ένα αντικείμενο με αξία > 1.000€); Εσείς πως αγοράζετε από Thomann αυτό το διάστημα (δηλ. κάτω από καθεστώς ελέγχου διακίνησης κεφαλαίων);


Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος nick_evia

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #1 στις: 13/01/17, 19:34 »
Για αγορές αξίας πάνω από 1000 ευρώ δεν ξέρω να σου πω τι ισχύει, αλλά μέχρι 200 ευρώ δύο αγορές
στον Thomann που έκανα μετά την επιβολή των CC, έγιναν κανονικά και απροβλημάτιστα με προπληρωμένη
κάρτα mastercard από alpha bank.
Στείλε τους ένα Εmail και ρώτησέ τους... είμαι σίγουρος ότι θα σου λύσουν κάθε απορία...

Αποσυνδεδεμένος Shadow_Explorer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • shadowworks
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #2 στις: 13/01/17, 19:47 »
Με paypal μπορείς να τα συγκεντρώσεις και να κάνεις αγορά κανονικά, τώρα αν το ελλαδιστανικό σύστημα σε αφήνει να ανεβάσεις funds στο paypal δε γνωρίζω...

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #3 στις: 13/01/17, 21:02 »
Αυτή τη στιγμή μπορείς να κάνεις σαν ιδιώτης, μεταφορά μέχρι 1000 ευρώ στο εξωτερικό. Αν είσαι επαγγελματίας/επιχείρηση και αφορά πληρωμή τιμολογίου, μπορείς να κάνεις μεταφορά όσο ποσό αναγράφεται στο τιμολόγιο, και μόνο από τραπεζικό κατάστημα. Ο άλλος τρόπος είναι με πιστωτκή κάρτα, όπου εκεί μπορείς να πληρώσεις όσο είναι το όριο της κάρτας σου. Αν έχεις πχ μία πιστωτική (και όχι χρεωστική!) με όριο πχ 2.000 ευρώ, και την έχεις τακτοποιημένη, δλδ το υπόλοιπο αυτό είναι διαθέσιμο στην κάρτα, μπορείς να κάνεις αγορά μέχρι 1999 ευρώ. Αλλιώς αν έχεις paypal για να βάλεις χρήματα στο account σου, πρέπει να κάνεις έμβασμα στην Deutsche Bank, όπου πάλι έχεις το όριο των 1000 ευρώ ως ιδιώτης το μήνα.


*Btw μου ήρθε φλασιά ότι το όριο για ιδιώτες είναι στα 2.000 ευρώ το μήνα για έμβασμα εξωτερικού, αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω τώρα. Το όριο παραμένει 1000 ευρώ όπως είδα στο site της Πειραιώς.
« Τελευταία τροποποίηση: 13/01/17, 21:05 από sfanfan »
White noise

Αποσυνδεδεμένος Last_Rebel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Skype - magflitaVE
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Enjoy socializing and flirting without limits.
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #4 στις: 13/01/17, 22:07 »
Για πολύ μεγάλη αγορά, το musicstore διαθετει λογαριασμό στην τράπεζα Πειραιώς


Θεωρώ ότι η διαφορά τιμής στο προϊόν σου, θα είναι μηδαμινή . Ίδιου επιπέδου και αξιοπιστίας κατάστημα που λόγω capital control με βοήθησε 100%  , με Έλληνα υπάλληλο να μιλήσεις στα e-mail


ο Thomann μου είχε προτείνει να κάνω τμηματικά την παραγγελία σε 2 500ρια πριν 1 χρόνο


Σε παραγγελία περίπου 400 ευρώ, την έκανα απροβλημάτιστα

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #5 στις: 14/01/17, 09:32 »
Πράγματι, με το musicstore σίγουρα δεν υπάρχει θέμα γιατί έχει λογαριασμό στην Ελλάδα. Έχω αγοράσει και από τα δύο καταστήματα, κιθάρα και από τα δύο και ενισχυτή από το musicstore, και άλλα πράγματα, και ήμουν πολύ ευχαριστημένος με όλα και φυσικά με την τιμή. Το μόνο κακό είναι ότι οι προσφορές τους δεν είναι οι ίδιες (τουλάχιστον όσες φορές το έψαξα εγώ) και έτσι για προσφορά δεν είναι μία η άλλη τα δύο μαγαζιά.
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ESP

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #6 στις: 14/01/17, 13:11 »
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους, μου ανοίξατε τα μάτια!  :)

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #7 στις: 14/01/17, 14:06 »
άλλη λύση για τους Βόρειους. Πάτε Βουλγαρία, όπου μπορείτε να μεταφέρετε ως και 10000 ευρώ στην τσέπη, ανοίγετε λογαριασμό, παίρνετε κάρτα, συνδέετε το paypal με αυτήν την κάρτα, κάνετε την πρώτη συναλλαγή σας, αποτυγχάνει, σας παίρνουν τηλ απο Βουλγαρία για επιβεβαίωση οτι είσασταν εσείς, πλέον η κάρτα έχει ενεργοποιηθεί για χρήση απο paypal και βουαλά.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #8 στις: 14/01/17, 15:21 »
Δεν το συνιστω.Εχουν παρει χαμπαρι εκει και εχει πανω απο χρονο,οταν βλεπουν αμαξι με ελληνικες πινακιδες,του την πεφτουν..πολυ επικυνδινο παιδια.προσοχη
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #9 στις: 14/01/17, 15:54 »
Δεν το συνιστω.Εχουν παρει χαμπαρι εκει και εχει πανω απο χρονο,οταν βλεπουν αμαξι με ελληνικες πινακιδες,του την πεφτουν..πολυ επικυνδινο παιδια.προσοχη
Του την πέφτουν για ποιον λόγο?

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #10 στις: 14/01/17, 16:20 »
Δεν το συνιστω.Εχουν παρει χαμπαρι εκει και εχει πανω απο χρονο,οταν βλεπουν αμαξι με ελληνικες πινακιδες,του την πεφτουν..πολυ επικυνδινο παιδια.προσοχη
Του την πέφτουν για ποιον λόγο?

προφανώς για τον ψειρίσουν
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #11 στις: 14/01/17, 16:36 »
Ο modfori το βρηκε.Για ενα διαστιμα μεχρι και στο συνεργειο για να εξυπιρετιθει ο κοσμος,πηγενε εκτως συνωρων κσι εκανε τραπεζικες συνσλαγες.
Μαθαν τα "τσακαλια" τι γινετε,και υπιρχαν παρα πολλα κρουσματα επιθεσεων
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #12 στις: 14/01/17, 18:11 »
Αα...νόμιζα τελωνειακοί!

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #13 στις: 14/01/17, 19:32 »
οταν βλεπουν αμαξι με ελληνικες πινακιδες,του την πεφτουν..πολυ επικυνδινο παιδια.προσοχη

ε τότε ας βάλουν βουλγάρικες  ;D

τεσπα, η ουσία είναι οτι οι βουλγαρικές τράπεζες σκίζουν απο εξυπηρέτηση, ταχύτητα, σαφήνεια , κτλ

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #14 στις: 14/01/17, 19:33 »
Αα...νόμιζα τελωνειακοί!

ο έλεγχος ήταν ανύπαρκτος στα σύνορα. τουλάχιστον το 2012 που πήγαινα.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #15 στις: 14/01/17, 19:44 »
Ελεγχος γινετε οταν εισερχεσαι στην χωρα σου.
Ενας ξαδερφος μου περυσι το καλοκαιρι ειχε τρεχαματα του κλεψαν το πορτιφολι(καρτες,ταυτοτητα,διπλομα κτλ) εδω και αυτος ζει γερμανια,ηταν εδω διακοπες.πηγε μπιτολα(πρωτη πολη μπαινοντας σκοπια) που ειναι κανα 45 λεπτα απο εδω,για να γινει μεταφορα σε υποκαταστημα η συνεργαζομενη τραπεζα με αυτην την γερμανικη που συνεργαζετε και ελεγε πως η εξιπυρετηση ηταν απαραδεκτη.Στην τραπεζα,στην πρεσβια,στην αστυνομια,παντου.Μεχρι και σε καροτσα απο τρακτερ αναγκαστικε να κοιμηθει γιατι του πηρε η αστυνομια το αμαξι.Τελικα σε καποθα μερη,αν εχεις λεφτα σου φεροντε τελειως διαφορετικα
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #16 στις: 14/01/17, 19:49 »
Ασχετο.
Προ καπιταλ κοντρολ κτλ,φιλος ναυτης μου ειχε πει πως αν ερχεσαι απο εξωτερικο και εχεις πανω απο 3000 μετριτα πανω σου πρεπει να το δηλωσεις στο τελονιο της χορας που εισαι πριν ερθεις ελλαδα.βεβαια δεν γινετε ελεγχος και κανεις δεν δηλωνε ποτε τιποτα
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #17 στις: 14/01/17, 21:05 »
... τα Χριστούγεννα πήγα οδικώς με την οικογένεια Σερβία. Περάσαμε από Ευζώνους στα Σκόπια και τα διασχίσαμε. Πραγματικά δεν κατάλαβα τίποτα, τελείως άνετο το πέρασμα. Και ήταν και το μεγαλύτερο διάστημα αυτοκινητόδρομος που πας 130. Σερβία τα ίδια. Για Βουλγαρία δεν ξέρω να πω την αλήθεια. Από την άλλη βέβαια, αν θέλεις αγορά πολλά χιλιάρικα για μουσικά όργανα, προφανώς τα έχεις τα πολλά χιλιάρικα, οπότε απλά στέλνεις το μπάτλερ σου στη Γερμανία να κάνει την αγορά και ξενοιάζεις  ;D
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #18 στις: 14/01/17, 21:17 »
Ελεγχος γινετε οταν εισερχεσαι στην χωρα σου.
Ενας ξαδερφος μου περυσι το καλοκαιρι ειχε τρεχαματα του κλεψαν το πορτιφολι(καρτες,ταυτοτητα,διπλομα κτλ) εδω και αυτος ζει γερμανια,ηταν εδω διακοπες.πηγε μπιτολα(πρωτη πολη μπαινοντας σκοπια) που ειναι κανα 45 λεπτα απο εδω,για να γινει μεταφορα σε υποκαταστημα η συνεργαζομενη τραπεζα με αυτην την γερμανικη που συνεργαζετε και ελεγε πως η εξιπυρετηση ηταν απαραδεκτη.Στην τραπεζα,στην πρεσβια,στην αστυνομια,παντου.Μεχρι και σε καροτσα απο τρακτερ αναγκαστικε να κοιμηθει γιατι του πηρε η αστυνομια το αμαξι.Τελικα σε καποθα μερη,αν εχεις λεφτα σου φεροντε τελειως διαφορετικα

εγώ Οχρίδα έχω πάει και έμεινα κόκαλο απο ομορφιά, κουλτούρα, πειθαρχεία. Ολα σουπερ.

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #19 στις: 14/01/17, 21:18 »
... τα Χριστούγεννα πήγα οδικώς με την οικογένεια Σερβία. Περάσαμε από Ευζώνους στα Σκόπια και τα διασχίσαμε. Πραγματικά δεν κατάλαβα τίποτα, τελείως άνετο το πέρασμα. Και ήταν και το μεγαλύτερο διάστημα αυτοκινητόδρομος που πας 130. Σερβία τα ίδια. Για Βουλγαρία δεν ξέρω να πω την αλήθεια. Από την άλλη βέβαια, αν θέλεις αγορά πολλά χιλιάρικα για μουσικά όργανα, προφανώς τα έχεις τα πολλά χιλιάρικα, οπότε απλά στέλνεις το μπάτλερ σου στη Γερμανία να κάνει την αγορά και ξενοιάζεις  ;D

Σερβία που ρε φίλε? Εμείς πάμε Βοϊβοντινα, Βοσνία και Κροατία. Και Βουλγαρία σούπερ ειναι. Εμεινα Σοφια 2 μήνες, όταν έφυγα έκλαιγα.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #20 στις: 14/01/17, 21:25 »
Δεν εχει χρονο που πηγα μεχρι τα σκοπια(την προτευουσα) να δω ομοιλια του νικ βουισιτς,θυμαμαι οτι το οριο στον δρομο δεν ηταν και τοσο μεγαλο.το ιδιο σημβαινει και βουλγαρια,που πρεπει να πας λες και κουβαλας αυγα.το χειροτερο βεβαια ειναι στην κυπρο.90 χλμ μεγιστο σε δρομο που θα πηγενες ανετα 150..στα χοραφια παω με 60-70 που ειναι χωμα και χαλια δρομος γεματος τρυπες..και ενω ολες οι πολεις ειναι κοντα,τελικα δεν ειναι..
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #21 στις: 14/01/17, 21:33 »
Δεν εχει χρονο που πηγα μεχρι τα σκοπια(την προτευουσα) να δω ομοιλια του νικ βουισιτς,


Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #22 στις: 14/01/17, 22:57 »
Σερβία που ρε φίλε? Εμείς πάμε Βοϊβοντινα, Βοσνία και Κροατία. Και Βουλγαρία σούπερ ειναι. Εμεινα Σοφια 2 μήνες, όταν έφυγα έκλαιγα.
Κομμάτι off-topic, αλλά το λέω γιατί πράγματι το ευχαριστήθηκα πολύ:
Πήγαμε στο Κοπαόνικ, χωριουδάκι με χιονοδρομικό, 5-6 ώρες από Εύζωνους. Τρελό χιονοδρομικό από μέγεθος και εγκαταστάσεις, τιμές στα ξενοδοχεία πολύ φτηνές (εμείς τρία άτομα 80 ευρά με απίθανη ημιδιατροφή μπουφέ) και επειδή οι Σέρβοι είναι παλαιοημερολογίτες, δεν έχει πολύ κόσμο στις πίστες. Περάσαμε τρέλα. Και οι Σέρβοι απίθανα φιλικοί. Πήγαμε δεύτερη κολλητή χρονιά, μάλλον θα μας ξαναδεί το μέρος. Από Βουλγαρία έχω πάει Μποροβετς, επίσης πολύ φιλικός ο κόσμος και οι τιμές στα ξενοδοχεία ίσως και πιο φτηνές, όχι όμως ξενοδοχεία μέσα στις πίστες.


Σόρυ για το off-topic αδέρφια :)


Παρεμπιπτόντως, στα Σκόπια καμιά 40αριά χλμ μετά τα σύνορα είναι μια λωρίδα κάθε ρεύμα στην κοιλάδα του Αξιού, μετά αυτοκινητόδρομος με όριο 130. Τα βγάζω σύνορα με σύνορα σε 1.40 ώρα περίπου αν θυμάμαι καλά.
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #23 στις: 14/01/17, 23:56 »
Εγω μπηκα απο μερθα φλορινα.φαινετε οτι εφτιαχναν εναν πιο "μεγαλο" δρομο.
Πηγαμε μπιτολα,πηραμε ενα παιδι απο εκει και πηγαμε μπιτολα 6 ατομα σε ενα τογιοτα καρινα (υποψην,ο ενας τουμπανο πορτιερης απο σε κλαμπ κτλ) αφου μας πηγε και μας εφερε το καρινα..θαυμα ηταν.
Αχηλαια,πραγματικα ο νικ ειναι απιστευτος.μετα απο αυτον κανεις δεν μπορει να πει πως ειναι αδικημενος απο την ζωη.σιγουρα τον βοηθισε που μεγαλοσε στην αυστραλια,αλλα ειναι ηρωας πραγματικα.ενα τεραστιο κλειστο γηπεδο γεματο κοσμο οπου οι μισοι ηταν αμεα και επαθα πλακα.ειναι λυπηρο να βλεπεις οτι τοσος κοσμος εχει τετοιου ηδους προβληματα.ειναι πολλοι αλλα ειναι σκορποι και δεν φαινετε.τες πα.ολα στην ζωη ειναι.
Αντε καποιος να επαναφερει το θεμα γιατι το βλεπω να γινετε "μπαλκαν τριπ"
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Αγορά από Thomann και Capital Controls
« Απάντηση #24 στις: 17/01/17, 08:35 »
Το paypal δεν μπορεί να "τραβήξει" χρήματα από ελληνική πιστωτική/χρεωστική κάρτα, λόγω capital controls. Όμως μερικά μαγαζιά μπορούν, ακόμα και κινέζικα, και έχω κάνει αγορές. Δεν είμαι σίγουρος γιατί γίνεται αυτό.

Δεν χρειάζεται να πάτε Βουλγαρία με αυτοκίνητο, εγώ πήγα Αθήνα<->Σόφια αεροπορικώς με 20€! Ας είναι καλά η Ryanair.  :)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
179 Απαντήσεις
95508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/10, 09:03
από freemind
7 Απαντήσεις
5900 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/08, 08:32
από armagedon
0 Απαντήσεις
2932 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/09, 17:36
από georgalasg
1 Απαντήσεις
4444 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/09, 13:13
από MPARMPOUDIS
3 Απαντήσεις
2410 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/09, 22:41
από ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΕΛΛΟΣ
8 Απαντήσεις
4764 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/09, 19:33
από valex_van_halen
7 Απαντήσεις
9999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/10, 12:58
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
4 Απαντήσεις
3337 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/10, 20:05
από zeromancer
14 Απαντήσεις
5501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/13, 11:13
από zeoy
2 Απαντήσεις
13020 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/13, 16:35
από klaus77