Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008  (Αναγνώστηκε 15563 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #25 στις: 04/04/08, 15:56 »
Έκλεισε τότε. Έχεις ήδη κερδίσει! Ώρα να κάνω 500 mail!  ;D  ;D  ;D

Πέραν της χαζομάρας όμως, καλή επιτυχία Alex.

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #26 στις: 04/04/08, 17:00 »
:)
Να'σαι καλα..

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #27 στις: 04/04/08, 17:17 »
+1 και απο μένα. Καλή επιτυχία Αλέξη ;)
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #28 στις: 04/04/08, 17:59 »
+1 & από μένα Alex..Καλή επιτυχία  ;D

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #29 στις: 05/04/08, 01:37 »
+1 Παρ τους τα μποξεράκια μαν!
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #30 στις: 28/05/08, 12:18 »
Ρωτήσω...Αυτές οι 2 έρχονται πακέτο?

http://www.guitar-idol.co.uk/debbie-pearl

Μπορώ να τις πάρω σπίτι? Καλά, αμα υπάρχει πρόβλημα, μπορώ να συμβιβαστώ με μια απο τις 2...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #31 στις: 28/05/08, 12:25 »
Ευχομαι τα καλυτερα Αλεξη ..
να σκισεις!
 ;)

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #32 στις: 28/05/08, 22:23 »
Αυτή η debbie δε μου άρεσε καθόλου κιθαριστικά, αυτό ήταν αυτοσχεδιασμός της κακιάς ώρας, καμία συνοχή ή μουσικές ιδέες κλπ..
Πού να συγκριθεί με Sundown..
Θα ψηφίσω κι εγώ μόλις βρω χρόνο..

Θα ήταν πιο πιασάρικο πάντως να βάλεις βίντεο, γιατί είναι πιο ενδιαφέρον όταν θες να κρίνεις κιθαρίστα να βλέπεις την τεχνική του και πώς παίζει.. Κι εσύ είσαι και κομμάτι εντυπωσιακός ούτως ή άλλως..
« Τελευταία τροποποίηση: 28/05/08, 22:26 από profsokin »
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #33 στις: 28/05/08, 22:25 »
Αμα σου άρεσε ΚΙΘΑΡΙΣΤΙΚΑ θα είχαμε πρόβλημα...

Να δώσω και γώ τις ευχές μου και τη ψήφο μου στον Αλέξη Φλούρο...

+1 Dude!!
« Τελευταία τροποποίηση: 28/05/08, 22:28 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood »
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #34 στις: 28/05/08, 22:29 »
χα, ντάξει τότε.. ;)
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #35 στις: 31/05/08, 17:07 »
Aνακοινώθηκαν οι πρώτοι 6 απ' τους 10 φιναλίστ. Και θα βγει στο τέλος λίστα των Top 50 με τους λόγους που δεν περάσανε στον τελικό. Πιστεύω πως αν ο Φλούρος είχε στείλει βίντεο θα είχε περάσει ήδη...

http://www.guitar-idol.co.uk/entries/finalists 
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #36 στις: 31/05/08, 18:44 »
8 μέχρι τώρα. Πέρασε κι ο μονόχειρας Marc Playle!
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #37 στις: 31/05/08, 19:27 »
9 βλέπω...
Ολοι με βίντεο είναι...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #38 στις: 31/05/08, 20:09 »
Απίστευτος ο μονόχειρας!
Κι όχι μόνο γιατί είναι μονόχειρας, αλλά γενικά καταπληκτικός!
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #39 στις: 31/05/08, 20:57 »
O Peter Petchalov δεν είναι με βίντεο.

Πάντως δε με έχουν ικανοποιήσει τρελά οι επιλογές των κριτών.  Άλλοι υποψήφιοι μου έκαναν πολύ καλύτερη εντύπωση.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #40 στις: 31/05/08, 23:46 »
 :)
Πλακα εχει η ολη διαδικασια..
Διαβαζω λιγο στο φορουμ τους και εκει ειναι τα μεγαλα γελια..
Καποιοι προσπαθουν απεγνωσμενα να περασουν στην τελικη 12αδα με αποτελεμα πολυ απλα να γινονται καραγκιοζηδες..

Ευχαριστω για την υποστηριξη παιδια αλλα δεν ειχα ποτε σκοπο να μπω σε αυτο το πανηγυρι του PR..
Στην αρχη φαινονταν απλα τα πραγματα αλλα μετα απο λιγο ηταν ξεκαθαρο πως δεν ειχε κανενα ενδιαφερον για μενα αυτη η ιστορια..
Θα εβγαζα την εγραφη μου αλλα απλα δεν ασχοληθηκα..

Anyway..Πλακα ειχε οπως ειπα οποτε δεν τρεχει τπτ..

Η παρατηρηση που εκανα ειναι πως πολυ απλα ολοι θελουν να βλεπουν "παπαδες" και οχι στην ουσια μια "συνθεση" οπως αναφεροταν στις σελιδες του διαγωνισμου..Μαλλον τσαμπα την εβαλαν την λεξη composition τοσες φορες εκει μεσα..
Υπαρχουν παρα πολυ καλοι παιχτες που διαγωνιζονται και τους το αναγνωριζω..Καμια 10αρια απο αυτους κατεχουν τεχνικη που θα εβλεπα μονο στον υπνο μου προσωπικα..
Αλλα δεν μπορω να μην παρατηρησω οτι στις περισσοτερες επιλογες των κριτων βλεπουμε μονο μια σειρα απο απιστευτα Licks και επιδειξεις τεχνικης..Συνθεση παντως δεν βλεπω..Απιστευτα jams βλεπω..
Ισως απλα θα επρεπε να ηταν λιγο πιο ξεκαθαροι και απολυτοι στο τι ζητανε..
Γιατι οπως φαινεται και ο Gilmour ο ιδιος να επερνε μερος στον διαγωνισμο,εκτος 12αδας θα εμενε συμφωνα με αυτα που βλεπω.. ;D


Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #41 στις: 03/06/08, 02:42 »
Ο διαγωνισμος τελειωσε..
Ειχαμε καποιες κουβεντες με μερικους απο τους υπευθυνους του διαγωνισμου..Ολα καλα παντως..Πλακα ειχε..Θελει οργανωση το θεμα αλλα το παλευουν και ειναι ολοι αρκετα ανοιχτομυαλοι και συνεργασιμοι..
Ελαβα αυτο το mail απο τον Owen που ειναι συντονιστης της διοργανωσης μαζι με 2-3 αλλους.
Ειπα να το μοιραστω μαζι σας..



You were very, very close to getting through to Guitar Idol Final‏
From: Owen Edwards (***********)
 You may not know this sender.Mark as safe|Mark as unsafe
Sent: Tuesday, June 03, 2008 12:27:04 AM
To:  ************

Alex

I am writing to let you know that you were shortlisted for the Live Final of Guitar Idol 2008. With over 700 entries from all over the world,  I hope you are pleased to know that you were literally just outside of the Final 12 – and we will be publishing details of what was great about your entry and playing soon.

 

We know that you will be disappointed - but remember that you are in the Top 6 % and as such we all seriously advise you to enter again in August 2008 when the new Guitar Idol competition will be launched.

 

This time there will be monthly heats – thus giving you plenty of time to prepare for the final if you are one of the lucky ones to get through in the early heats!

 

Also, to celebrate your level of achievement we would like to offer you an interview feature and you will be listed with full web links in a Top 50 feature.

 

Thank you for your interest and hard work – let’s keep in touch – and I want to hear a copy of  your album very soon!     

 

Cheers

 

Owen


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #42 στις: 03/06/08, 02:53 »
@Αlex Flouros: Με την οποια εμπειρια μπορει να αποκομισες, πιιστευεις πως ενας τετοιος διαγωνισμος εχει νοημα???

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #43 στις: 03/06/08, 03:11 »
Kκαι μόνο για να παίξεις με Govan, Howe και τα ρέστα και για ναγνωρίσεις τον Satriani αξίζει!
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #44 στις: 03/06/08, 03:52 »
@Αlex Flouros: Με την οποια εμπειρια μπορει να αποκομισες, πιιστευεις πως ενας τετοιος διαγωνισμος εχει νοημα???

Στην απαντηση που εδωσα στον Owen,σε καποιο σημειο του ειπα οτι με τον ενα η τον αλλο τροπο,ο διαγωνισμος εχει κατι να προσφερει σε καθε κιθαριστα που ειναι διατεθιμενος να κατσει και να "σκεφτει" λιγο..
Η απαντηση μου σε σενα θα ηταν ναι..Η εμπειρια παντα εχει κατι καλο να σου προσφερει ακομα και αν δεν καταφερνεις αυτο που θες με την πρωτη προσπαθεια..Θελει επιμονη και ορθη κριση το ολο θεμα της μουσικης βιομηχανιας και αυτο ειναι κατι που εχω ανακαλυψει πολυ πριν απο αυτον τον διαγωνισμο.. :)
Ισως να ηταν σε καποιο σημειο "χαμενος χρονος" αλλα μπορεσα να δω τις αντιδρασεις του κοσμου σε διαφορετικα ερεθισματα και τεχνοτροπιες οσο αφορα την κιθαρα..Αυτο ειναι κατι σημαντικο για μενα..
Το συμπερασμα μου δεν εχει σημασια..Εχω αποφασισει πως θα χρησιμοποιησω οτι καινουριο εμαθα απο αυτη την υποθεση..Παντως σιγουρα κατι κερδισα.. ;)

Αν θες μια πολυ πιο επιφανειακη απαντηση σιγουρα καλος ειναι ενας τετοιος διαγωνισμος για οποιονδηποτε κιθαριστα..Προβαλει το οργανο που  αγαπαμε και ισως δινει καποιες ευκαιριες σε καποιους που δεν ασχολουνται επαγγελματικα με το PR και την ολη διαδικασια της προβολης..
Δεν μπορω να δω κατι αρνητικο στην ολη υποθεση..


Αν και δεν με ρωτησες να κανω ενα ασχετο σχολιο..
Παρατηρωντας τον ατελειωτο τσοκαροπολεμο στο φορουμ του διαγωνισμου μετα την ανακοινωση των αποτελεσματων,παρατηρω ξανα ποσο εγωπαθης ειναι κατα βαθος καθε μουσικος η καλλιτεχνης,που σε καποιο σημειο κρινεται αρνητικα με εμεσο η αμεσο τροπο το εργο του..
Δυστυχως αν αφοσιωθεις στην διαδικασια του να αποδειξεις πως εχεις δικαιο η πως αξιζεις περισσοτερα,το εχασες το παιχνιδι..
Οπως ειπα καθε εμπειρια εχει κατι να σου προσφερει..Αρκει να γνωριζεις τους στοχους σου,να επιμεινεις σε αυτους και να προσπαθεις συνεχως για το καλυτερο χωρις να βαλεις τον εγωισμο σου πανω απο ολα..
« Τελευταία τροποποίηση: 03/06/08, 03:55 από Alex Flouros »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #45 στις: 03/06/08, 04:28 »
Το λεω γιατι κατα τη γνωμη μου δε μπορεις να συγκρινεις κιθαριστες υψηλου επιπεδου...ειναι σα να μου λες αν ο Rusty Cooley ειναι καλυτερος απο τον Broderick...σε αυτο το επιπεδο ειναι ολοι παρα μα παρα πολυ καλοι...σιγουρα μπορει ο ενας να αρεσει σε 70.000 ατομα κι ο αλλος σε 17, τοτε ισως ο διαγωνισμος να δειξει ποιος ειναι πιο αρεστος...ομως και παλι αυτο δεν αποδεικνυει και πολλα...

Η ερωτηση μου ειχε να κανει με την πεποιθηση μου οτι τετοιοι διαγωνισμοι περισσοτερο κακο κανουν παρα καλο...Σιγουρα ειναι καλο που προβαλει την κιθαρα και τη μουσικη γενικοτερα, πιστευω ομως οτι στον κοσμο περναει πιο πολυ το ανταγωνιστικο παρα το μουσικο κομματι του ολου concept...Εδω πεφτει ξεκατινισμα στο φορουμ...

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #46 στις: 03/06/08, 09:19 »
Το λεω γιατι κατα τη γνωμη μου δε μπορεις να συγκρινεις κιθαριστες υψηλου επιπεδου...ειναι σα να μου λες αν ο Rusty Cooley ειναι καλυτερος απο τον Broderick...σε αυτο το επιπεδο ειναι ολοι παρα μα παρα πολυ καλοι...σιγουρα μπορει ο ενας να αρεσει σε 70.000 ατομα κι ο αλλος σε 17, τοτε ισως ο διαγωνισμος να δειξει ποιος ειναι πιο αρεστος...ομως και παλι αυτο δεν αποδεικνυει και πολλα...

Η ερωτηση μου ειχε να κανει με την πεποιθηση μου οτι τετοιοι διαγωνισμοι περισσοτερο κακο κανουν παρα καλο...Σιγουρα ειναι καλο που προβαλει την κιθαρα και τη μουσικη γενικοτερα, πιστευω ομως οτι στον κοσμο περναει πιο πολυ το ανταγωνιστικο παρα το μουσικο κομματι του ολου concept...Εδω πεφτει ξεκατινισμα στο φορουμ...

Αποψεις ειναι αυτες..Δεν χρειαζεται να συμφωνουμε.. :)
Ο καθενας πρατει συμφωνα με αυτα που θεωρει "σωστα" και του υπαγορευει η λογικη του..
Τωρα πως σκεφτεται ο καθενας? Αβυσος η ψυχη του ανθρωπου λενε..Και για το μυαλο τα ιδια ισχυουν.. ;D
Καλημερα!

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #47 στις: 03/06/08, 12:24 »
Eμένα αυτό που με χάλασε πιο πολύ στο διαγωνισμο ήταν το όνομά του που οδηγούσε συνειρμικά σε ριάλιτι στα οποία η προβολή είναι αυτοσκοπός..  Πιστεύω ότι σε τέτοιο διαγωνισμό οι ανταγωνιστικές συμπεριφορές είναι αναμενόμενες..  Τώρα στην περίπτωσή σου πάντως, καλά έκανες και πήγες! Εδώ εγώ που συμμετείχα στο διαγωνισμό του κιθάρα και πήρα 0 ψήφους που το περίμενα κιόλας, κέρδισα πολλά απ'τη διαδικασία και δεν το μετανιώνω..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #48 στις: 03/06/08, 13:22 »
Το λεω γιατι κατα τη γνωμη μου δε μπορεις να συγκρινεις κιθαριστες υψηλου επιπεδου...ειναι σα να μου λες αν ο Rusty Cooley ειναι καλυτερος απο τον Broderick...σε αυτο το επιπεδο ειναι ολοι παρα μα παρα πολυ καλοι...σιγουρα μπορει ο ενας να αρεσει σε 70.000 ατομα κι ο αλλος σε 17, τοτε ισως ο διαγωνισμος να δειξει ποιος ειναι πιο αρεστος...ομως και παλι αυτο δεν αποδεικνυει και πολλα...

Η ερωτηση μου ειχε να κανει με την πεποιθηση μου οτι τετοιοι διαγωνισμοι περισσοτερο κακο κανουν παρα καλο...Σιγουρα ειναι καλο που προβαλει την κιθαρα και τη μουσικη γενικοτερα, πιστευω ομως οτι στον κοσμο περναει πιο πολυ το ανταγωνιστικο παρα το μουσικο κομματι του ολου concept...Εδω πεφτει ξεκατινισμα στο φορουμ...

Αποψεις ειναι αυτες..Δεν χρειαζεται να συμφωνουμε.. :)
Ο καθενας πρατει συμφωνα με αυτα που θεωρει "σωστα" και του υπαγορευει η λογικη του..
Τωρα πως σκεφτεται ο καθενας? Αβυσος η ψυχη του ανθρωπου λενε..Και για το μυαλο τα ιδια ισχυουν.. ;D
Καλημερα!

Για να μην παρεξεγηθω, δε λεω οτι δεν επρεπε να δηλωσεις συμμετοχη ή οτι εγω στη θεση σου δε θα δηλωνα...Προς Θεου, κι εγω θα εστελνα και σε κατωτερο επιπεδο να ημουν απο εσενα (κι ανωτερο απο το επιπεδο που ειμαι τωρα βεβαια ;D)...για να το δωσω πιο καθαρα τι εννοω, η απορια εχει να κανει με το αν το Guitar Idol ειναι ενας διαγωνισμος που οντως προσφερει κατι, ειτε στους συμμετεχοντες ειτε στον κοσμο που ψηφιζει ή ειαι ενα πανηγυρακι σε στυλ Eurovision...

Οσο γι' αυτο που ειπες οτι η εμπειρια κατι σου προσφερει παντα με βρισκει 1000% συμφωνο, αλλα περα απο αυτο, εσυ βλεπεις κατι περισσοτερο στο διαγωνισμο αυτο, εστω κι αν αυτο το κατι προκυψει στο μελλον?

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός Guitar Idol 2008
« Απάντηση #49 στις: 03/06/08, 22:19 »
I am writing to let you know that you were shortlisted for the Live Final of Guitar Idol 2008. With over 700 entries from all over the world,  I hope you are pleased to know that you were literally just outside of the Final 12 – and we will be publishing details of what was great about your entry and playing soon.

We know that you will be disappointed - but remember that you are in the Top 6 % and as such we all seriously advise you to enter again in August 2008 when the new Guitar Idol competition will be launched.

Ξέρεις τί σημαίνει αυτό? Οτι αν κάποιος απο τη 12άδα, πάθει "ατύχημα", είσαι μέσα...Ξέρεις.. ;D ;D ;D
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
38 Απαντήσεις
14738 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/08, 09:26
από Σκίρων
15 Απαντήσεις
5469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/08, 14:57
από hot_sauce (φλουτσ)
6 Απαντήσεις
3916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/09, 02:10
από zeromancer
162 Απαντήσεις
44572 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/10, 00:30
από dimitriendri
30 Απαντήσεις
9433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/09, 20:15
από Jim_Gkountonas(Arpeggiator)
42 Απαντήσεις
13653 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/09, 09:05
από armagedon
0 Απαντήσεις
1797 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/09, 09:27
από Θοδωρής
10 Απαντήσεις
4869 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/09, 01:52
από zeromancer
18 Απαντήσεις
6242 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/09, 22:34
από zeromancer
10 Απαντήσεις
5361 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/09/14, 20:06
από tech21man