Αποστολέας Θέμα: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!  (Αναγνώστηκε 44572 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #25 στις: 04/03/09, 08:15 »
Η ομοιότητα είναι στο 1:05 με το Ηell's Kitchen (2:02). Μιλάμε όμως για δυο τρεις νότες και τη συγχορδία από πίσω. Για ένα σημείο δύο δευτερολέπτων.

Προσέχετε μερικοί όταν χρησιμοποιείτε λέξεις όπως ''κλέψιμο''. Παραείναι βαριά για τη συγκεκριμένη περίπτωση.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος grmako

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #26 στις: 04/03/09, 09:27 »
Ψήφος n.36 καταχωρήθη επιτυχώς! ::D

Οσον αφορά το take away my pain ουτε καν.... καμία σχέση!
Για το Hells kitchen συμφωνώ απόλυτα!! Αλλά μιλάμε για 2 sec! Μην τρελαθούμε τελείως.....
Είπαμε έχει επιροές petrucci! Το κακο που είναι??  ???

Τέσπα....άποψη ήταν και αυτή απο εκεί και περα.....
« Τελευταία τροποποίηση: 04/03/09, 12:28 από grmako »

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #27 στις: 04/03/09, 10:14 »
Χαλια...Δε μ αρεσε ουτε *τοσο*...

Θα το ψηφισω μονο και μονο γιατι βαριεμαι να ακουω και τους υπολοιπους, που το διχως αλλο θα ναι εξισου χαλια...

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #28 στις: 04/03/09, 11:29 »
Ειναι καταπληκτικο. Δημιουργεις μουσικη που θελω να ακουω ! !
(Μου συμβαινει λιγες φορες αυτο πιστεψε με, ειδικα στα instrumentals)

Ναι οντως ετσι ειναι Γιωργο.

Για παραδειγμα, ακουγα Malmsteen τωρα, και μετα τα 2 πρωτα λεπτα, κουραστηκα πραγματικα. Δεν αντεχα, ιδρωνα. Ενω το κομματι του Αλεξ το ακουω οσες φορες θες συνεχομενα. Ειναι πραγματικα απολαυστικο!

Και εκεινο το ''και ας εκλεψες το σολο'', πολυυυυ σκληρη κουβεντα. Αν ειναι δυνατον ρε παιδια, ειπαμε, επιρροες εχει ο ανθρωπος οπως και ο καθενας απο μας.

Alex ψηφισα και εγω, καλη επιτυχια!

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #29 στις: 04/03/09, 12:20 »
+1 και απο μενα.καλη τυχη με τον διαγωνισμο Αλεξ.

ειδα εναν φιλο που πολυ σωστα ποσταρε πως γινεται να παιζει παπαδες και να εισαι τοσο χαλαρος..συνφωνω απολυτα και εγω..ΠΩΣ?εχεις ενα υφος"ωχ αδερφε σιγα 100000 νοτες ειναι αυτες.θα βγουν"με την καλη εννοια βεβαια...εισαι σιγουρος πως δεν εισαι απο σαλονικααα ?
« Τελευταία τροποποίηση: 04/03/09, 12:23 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος panka

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #30 στις: 04/03/09, 15:14 »
Η ομοιότητα είναι στο 1:05 με το Ηell's Kitchen (2:02). Μιλάμε όμως για δυο τρεις νότες και τη συγχορδία από πίσω. Για ένα σημείο δύο δευτερολέπτων.

Προσέχετε μερικοί όταν χρησιμοποιείτε λέξεις όπως ''κλέψιμο''. Παραείναι βαριά για τη συγκεκριμένη περίπτωση.


αι στο διαολο και μπερδευτικα.ναι με το hells kitchen μοιαζει.προφανως και δεν ειπα οτι κλεβει καποιος κατι.αλλωστε τα μισα riff που παιζω σε διαφορα jam,οι αλλοι γυρναναι και λενε...'ααα πιο ειναι αυτο που παιζεις?κατι μου λεει.προφανως πρςκειτε για ιδεες πουτ μου ηρθαν εκεινη την ωρα και μπορει να ειναι πανωμοιοτηπες με πραγματα που εχουν παιχτει χροοοονια πισω,αλλα την κ**λα του οτι επαιξα ενα γαματο ριφ δεν μου το μειωνει οτι μοιαζει με καποιο αλλο η εχω ισως κλεψει αθελα μου.
ετσι χαρακτηριζω παρομοιες 'καταστασεις'
ξερατε οτι το βασικο Riff του under the bridge ειναι 'κλεμενο' απο καποιο κονσερτο η κατι τετοιο καποιου παλαβιαρη κονσερτιστη?(ξερετε αυτους bach/tsaikofski...)kai kapoio τραγουδι των oasis(teραααστια επιτυχια) αλλα δεν μπορω να θυμηθω
οσο για τα οσα εγραψα πιο πανω,ναι συμφωνω 100% με τα οσα λεει ο alex.
απλα παρεθεσα την δικια μου αποψη γυρω απο αυτους τους διαγωνισμους-κιθαριστες,χωρις να μειωνω αυτους...
ουτε μια τριχα απο τα αρχ**ια τους δεν ειμαι.αλλα να...ειναι που μου αρεσει αλλιως να ακους μουσικη

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #31 στις: 04/03/09, 15:27 »
Η ομοιότητα είναι στο 1:05 με το Ηell's Kitchen (2:02). Μιλάμε όμως για δυο τρεις νότες και τη συγχορδία από πίσω. Για ένα σημείο δύο δευτερολέπτων.

Προσέχετε μερικοί όταν χρησιμοποιείτε λέξεις όπως ''κλέψιμο''. Παραείναι βαριά για τη συγκεκριμένη περίπτωση.


Αχα! Τωρα μιλαμε..Ναι..Δεκτο..Ειναι ιδια 2 σηκωματα..lol
Απλα εχει πλακα το ολο θεμα παιδια..Αν παρουμε 2 σηκωματα απο εδω.,3 νοτες απο εκει,μια σειρα ακορντων παραπερα κλπ μπορουμε να κανουμε μια συνδεση του κομματιου και καθε κομματιου με αλλα 50 τουλαχιστον.. Anyway..Δεκτο οπως ειπα και πριν.

Ααααα..Αν δεν εχετε δει το συγκεκριμενο βιντεακι δειτε το..Εχει γελιο ο τυπος..Και ειναι σχετικο με το θεμα μας.. ;D

Ισως και εγω εχω κλεψει κατι απο τον Pachebel.. ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #32 στις: 04/03/09, 15:43 »
Ψήφος n.36 καταχωρήθη επιτυχώς! ::D

Οσον αφορά το take away my pain ουτε καν.... καμία σχέση!
Για το Hells kitchen συμφωνώ απόλυτα!! Αλλά μιλάμε για 2 sec! Μην τρελαθούμε τελείως.....
Είπαμε έχει επιροές petrucci! Το κακο που είναι??  ???

Τέσπα....άποψη ήταν και αυτή απο εκεί και περα.....
Ειναι καταπληκτικο. Δημιουργεις μουσικη που θελω να ακουω ! !
(Μου συμβαινει λιγες φορες αυτο πιστεψε με, ειδικα στα instrumentals)

Ναι οντως ετσι ειναι Γιωργο.

Για παραδειγμα, ακουγα Malmsteen τωρα, και μετα τα 2 πρωτα λεπτα, κουραστηκα πραγματικα. Δεν αντεχα, ιδρωνα. Ενω το κομματι του Αλεξ το ακουω οσες φορες θες συνεχομενα. Ειναι πραγματικα απολαυστικο!

Και εκεινο το ''και ας εκλεψες το σολο'', πολυυυυ σκληρη κουβεντα. Αν ειναι δυνατον ρε παιδια, ειπαμε, επιρροες εχει ο ανθρωπος οπως και ο καθενας απο μας.

Alex ψηφισα και εγω, καλη επιτυχια!

+1 και απο μενα.καλη τυχη με τον διαγωνισμο Αλεξ.

ειδα εναν φιλο που πολυ σωστα ποσταρε πως γινεται να παιζει παπαδες και να εισαι τοσο χαλαρος..συνφωνω απολυτα και εγω..ΠΩΣ?εχεις ενα υφος"ωχ αδερφε σιγα 100000 νοτες ειναι αυτες.θα βγουν"με την καλη εννοια βεβαια...εισαι σιγουρος πως δεν εισαι απο σαλονικααα ?

Σας ευχαριστω πολυ παιδια...
Oχι zeromancer..Στο κατω ακρο ειμαι φιλαρακι..Αν και ειμαι τρελος φαν του Πρασσα.. ;D

Χαλια...Δε μ αρεσε ουτε *τοσο*...

Θα το ψηφισω μονο και μονο γιατι βαριεμαι να ακουω και τους υπολοιπους, που το διχως αλλο θα ναι εξισου χαλια...

Εμμ..Οκ..Ξερεις..Χωρις καποιο σημαδι σαρκασμου,αν κατι τετοιο επιχειρουσες,δεν μπορει να κατανοηθει απο κανεναν αλλο..Σιγουρα οχι εμενα που με μπερδεψες..
Αν απο την αλλη μιλας σοβαρα,ειναι απολυτα δεκτο αν και δεν καταλαβαινω γιατι τοτε να ψηφισεις.. Δεν κανουμε ερανο εδω..Τα λεγαμε και με τον panka παραπανω..Ο καθενας οτι νιωθει κανει..
Θες μαστιγωμα εσυ..Εισαι και γνωστος τρομαρα σου... :)

Αποσυνδεδεμένος greg+9

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #33 στις: 04/03/09, 15:49 »
Συγχαρητήρια και από εμένα. Πάρα πολύ ωραίο παίξιμο και κομμάτι. Πολύ καλύτερο από το προηγούμενο για 'μενα.... +1 vote και από εμένα λοιπόν. Καλή τύχη!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος stratocasteros

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένα Βήμα Μπροστά
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #34 στις: 04/03/09, 16:19 »
Βασικά όλο το κομμάτι σου είναι δικό μου και μου το έχεις κλέψει. Δεν έβαλα εγώ υποψηφιότητα γιατί δεν μπορώ ακόμα να το παίξω, το είχα συνθέσει όμως στο μυαλό μου. Θα 'πρεπε να ντρέπεσαι... να το ξέρεις!

Στα σοβαρά τώρα, εμένα το στυλ παιξίματος ειδικά στα tapping πολύ περισσότερο μου θύμισε Michael Romeo παρά Petrucci.

Κατ εμέ όμως παραμένει στο σύνολό του πρωτότυπο.

Πολύ ενδιαφέρον κομμάτι χωρίς "φανφαρονισμούς".

Όταν βγει ο δίσκος ειδοποίησε!

Καλή επιτυχία εύχομαι!

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #35 στις: 04/03/09, 16:36 »
Ειναι καταπληκτικο. Δημιουργεις μουσικη που θελω να ακουω ! !
(Μου συμβαινει λιγες φορες αυτο πιστεψε με, ειδικα στα instrumentals)

Ναι οντως ετσι ειναι Γιωργο.

Για παραδειγμα, ακουγα Malmsteen τωρα, και μετα τα 2 πρωτα λεπτα, κουραστηκα πραγματικα. Δεν αντεχα, ιδρωνα. Ενω το κομματι του Αλεξ το ακουω οσες φορες θες συνεχομενα. Ειναι πραγματικα απολαυστικο!

Και εκεινο το ''και ας εκλεψες το σολο'', πολυυυυ σκληρη κουβεντα. Αν ειναι δυνατον ρε παιδια, ειπαμε, επιρροες εχει ο ανθρωπος οπως και ο καθενας απο μας.

Alex ψηφισα και εγω, καλη επιτυχια!
E ρε Κωστα πως φαινεται οτι ειμαστε κολλητοι  ;D


Και "το κλεψιμο" ειναι βαρια λεξη για το συγκεκριμενο κομματι(και για τον συγκεκριμενο καλλιτεχνη φιλε panka)
Ασε που πιστευω οτι δεν θα εκλεβε κομματι ποτε γιατι και τα υπολοιπα κομματια του ειναι μοναδικα και πολυ εμπνευσμενα


Τες πα μολις εριξα την ψηφο 51 και σου ξαναευχομαι καλη τυχη Αlex ! !  ;)
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #36 στις: 04/03/09, 16:44 »
Συγχαρητήρια και από εμένα. Πάρα πολύ ωραίο παίξιμο και κομμάτι. Πολύ καλύτερο από το προηγούμενο για 'μενα.... +1 vote και από εμένα λοιπόν. Καλή τύχη!!!!!!

Τhanks mate! ;)

Βασικά όλο το κομμάτι σου είναι δικό μου και μου το έχεις κλέψει. Δεν έβαλα εγώ υποψηφιότητα γιατί δεν μπορώ ακόμα να το παίξω, το είχα συνθέσει όμως στο μυαλό μου. Θα 'πρεπε να ντρέπεσαι... να το ξέρεις!

Στα σοβαρά τώρα, εμένα το στυλ παιξίματος ειδικά στα tapping πολύ περισσότερο μου θύμισε Michael Romeo παρά Petrucci.

Κατ εμέ όμως παραμένει στο σύνολό του πρωτότυπο.

Πολύ ενδιαφέρον κομμάτι χωρίς "φανφαρονισμούς".

Όταν βγει ο δίσκος ειδοποίησε!

Καλή επιτυχία εύχομαι!

γ**ωτο..Και ελεγα πως δεν θα ερθεις εδω μεσα να διεκδικησεις το κομματι που σου εκλεψα..Τελικα με επιασες ομως.. :)
Θα ειδοποιησω φιλε..Να'σαι καλα..


Εκανα ενα ωραιο παιχνιδακι και σκεφτησα σε ποσα σημεια συναντιεται το κομματι με καποιο αλλο σχετικα γνωστο...Λοιπον εχουμε και λεμε..
Η αρχη δεν ξερω ακριβως σε ποιο αλλα κατι σε Μetallica κανει στανταρ! Το βασικο riff εχει αρκετη ομοιοτητα με το "Δεν υπαρχω" του Παπακωσταντινου.. ;D Τα ακορντα της γεφυρας ειναι σχεδον ιδια με το Headed for a heartbreak των Winger..To Αsus που υπαρχει στο refren ειναι στανταρ στο Flying in a blue dream του Satriani..Ενω φυσικα τα 2 σηκωματα ειναι Petrucci.. ;D
Χαχα..Αυτο ειναι..Μαθατε ολα τα μυστικα μου τωρα.. Ηθελα να γραψω ενα κομματι μεταξυ Winger,Παπακωσταντινου,Μetallica,Satriani,Petrucci και του Pachebel φυσικα που υπαρχει παντου οπως φαινεται στο παραπανω βιντεο.. ;D ;D Κορυφαιος συνδιασμος..
Τωρα αν θελετε δωστε μου ενα οποιοδηποτε δικο σας κομματι να κανουμε το ιδιο..Στανταρ γινεται ευκολα να εχετε κλεψει κατι ακομα και αν δεν το ξερετε.. ::)

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #37 στις: 04/03/09, 18:59 »
Εγώ το είχα πει σε κάποιο παρόμοιο topic ότι η μουσική έχει τελειώσει και πλέον το κάθετι θα μας θυμίζει κάτι άλλο και πάει λέγοντας.. Παρόλα αυτά, Alex, καταδικάζεσαι για κλοπή 2 σηκωμάτων του Hell's Kitchen.. Η ποινή σου είναι να παραδώσεις το Diezel σου σε κάποιον από το forum o οποίος θα προκύψει από τον διαγωνισμό αυθεντικότητας σύνθεσης.. Ο διαγωνισμός θα είναι ως εξής.. Οι υποψήφιοι διαγωνιζόμενοι θα συμμετέχουν με ένα instrumental.. Οι υπόλοιποι θα προσπαθούν λυσσαλέως να βρουν έστω και μια κοινή νότα με κάποιο άλλο κομμάτι.. Εκείνου όπου η σύνθεση δεν θα έχει ούτε μια νότα ίδια με κάποιο άλλο θα πάρει τον Diezel σου μαζί με την PRS που ποζάρει αθώα στα αριστερά σου.. ;D

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #38 στις: 04/03/09, 22:55 »
Δεν ειναι δικια του η PRS...

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #39 στις: 05/03/09, 01:38 »
@Chimaira: Ευχαριστω φιλε..

@faser: λολ ναι..δικαιο μου φενεται..Να τον δωσουμε τον Diezel..Οσο για τη PRS δεν ειναι οντως δικια μου οπως διευκρινησε ο δικηγορος μου..Παρεπιπτοντως αν εχετε αποριες σχετικα με τις καλτσες μου μπορειτε να τον ρωτησετε..

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #40 στις: 05/03/09, 09:29 »
Μπράβο και από εμένα Alex. Μου άρεσε πάρα πολύ το riff στο 2:40-2:55 (εκεί που γίνεται λίγο βαρύ και ασήκωτο  ;D).
Καλή επιτυχία.

 :)
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #41 στις: 05/03/09, 13:54 »
Αλέξη μπράβο για άλλη μια φορά...

Ψηφίζουμε Αlex δαγκωτό! ;D
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #42 στις: 05/03/09, 15:21 »
@Chimaira: Ευχαριστω φιλε..

@faser: λολ ναι..δικαιο μου φενεται..Να τον δωσουμε τον Diezel..Οσο για τη PRS δεν ειναι οντως δικια μου οπως διευκρινησε ο δικηγορος μου..Παρεπιπτοντως αν εχετε αποριες σχετικα με τις καλτσες μου μπορειτε να τον ρωτησετε..

Οι καλτσες ειναι χωραφια του Κρουστικς, κι εγω βεβαιως σε ξενα χωραφια δεν μπαινω ;D.
Αλλα για οποιαδηποτε αλλη πληροφορια, προσωπικη η μη του Αλεξ, απευθυνθειτε στον ΜεκΜεκ της περιοχης σας ;D.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #43 στις: 05/03/09, 16:17 »
Μπράβο και από εμένα την ψήφο όχι γιατί είμαστε από το φόρουμ αλλά γιατί πραγματικά ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα entries (απο όσα είδα δηλαδή).
+1
EDIT: Έριξα την ψήφο #69  ::) ::)  τυχαίο? ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 05/03/09, 16:22 από Raz »

Αποσυνδεδεμένος JR34

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
  • I love my guitar
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #44 στις: 05/03/09, 17:24 »
Μπραβο κι απο μενα, πολυ καλο!

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #45 στις: 05/03/09, 17:37 »
Αλέξη αυτό που άκουσα δεν έχει καμία σχέση με οτι έχω ακούσει από εσένα (κυριώς covers και πράγματα από τον δίσκο σου). Ομολογώ πως μου άρεσε, καθώς για αυτό που προορίζεται κάνει και με το παραπάνω τη δουλειά του. Φυσικά και προτιμώ συνθέσεις σου όπως το Soulmates, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό θέμα καθαρά. ;)

Εύχομαι καλή επιτυχία και ό,τι καλύτερο :)

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #46 στις: 05/03/09, 18:41 »
διαγωνισμό αυθεντικότητας σύνθεσης.. Ο διαγωνισμός θα είναι ως εξής.. Οι υποψήφιοι διαγωνιζόμενοι θα συμμετέχουν με ένα instrumental..
δεν είν'κακή ιδέα! ;D

(ψήφος 72 by me...)

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #47 στις: 06/03/09, 13:43 »
Μπράβο και από εμένα Alex. Μου άρεσε πάρα πολύ το riff στο 2:40-2:55 (εκεί που γίνεται λίγο βαρύ και ασήκωτο  ;D).
Καλή επιτυχία.

 :)

Αλέξη μπράβο για άλλη μια φορά...

Ψηφίζουμε Αlex δαγκωτό! ;D

Μπράβο και από εμένα την ψήφο όχι γιατί είμαστε από το φόρουμ αλλά γιατί πραγματικά ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα entries (απο όσα είδα δηλαδή).
+1
EDIT: Έριξα την ψήφο #69  ::) ::)  τυχαίο? ::)

Μπραβο κι απο μενα, πολυ καλο!

Αλέξη αυτό που άκουσα δεν έχει καμία σχέση με οτι έχω ακούσει από εσένα (κυριώς covers και πράγματα από τον δίσκο σου). Ομολογώ πως μου άρεσε, καθώς για αυτό που προορίζεται κάνει και με το παραπάνω τη δουλειά του. Φυσικά και προτιμώ συνθέσεις σου όπως το Soulmates, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό θέμα καθαρά. ;)

Εύχομαι καλή επιτυχία και ό,τι καλύτερο :)

διαγωνισμό αυθεντικότητας σύνθεσης.. Ο διαγωνισμός θα είναι ως εξής.. Οι υποψήφιοι διαγωνιζόμενοι θα συμμετέχουν με ένα instrumental..
δεν είν'κακή ιδέα! ;D

(ψήφος 72 by me...)

Σας ευχαριστω πολυ παιδια..Να'στε καλα..

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #48 στις: 06/03/09, 21:22 »
δεν σε ψηφιζω........  ;D ;D ;D ;D ......πλακα κανω........ σε ψηφισα γιατι γουσταρα το κομματι παρα παρα πολυ!!!!!!

ενα πραγμα με χαλασε ομως.........ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ANDERSONNNNNNNNNNNNN???????? ??? ???
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Guitar Idol 2009 Video Entry..VOTE or comment!
« Απάντηση #49 στις: 07/03/09, 00:19 »
Παιδια, καποιοι που εχουν περισσοτερες ψηφους απο τον Αλεξ ειναι για κλαματα - κι αυτο ειναι μεγαλη αδικια.
Ελπιζω να μην ειναι το μοναδικο κριτηριο για το ποιος θα κερδισει


To ολο θεμα με τις online ψηφους ειναι περιεργο..Και οκ..Σε καθε heat περνανε 40 συνολικα..20 απο τους κριτες και 20 απο τις online ψηφους..
Στους 20 λοιπον συνηθως υπαρχει περιθωριο για μερικο ξεσκαρταρισμα..
Αλλα δυστυχως στο τελος στο Live θα πανε 12 απο τους οποιους 4 θα ειναι ξανα απο ψηφους online..Το 1/3 δλδ το οποιο ειναι μεγαλο ποσοστο.Και εκει ειναι δυσκολα τα πραγματα..Γιατι συνηθως αυτοι με τις υψηλοτερες θεσεις δεν ειναι οι "καλυτεροι" αλλα οι δημοσιοσχετιστες που βαζουν και τη γιαγια τους να καλεσει τις φιλεναδες τις να ψηφισουν.. :) Αλλοι ψηφιζουν τον εαυτο τους με ταχνασματα και παει λεγοντας..
Θα ειναι κριμα ομως στο τελος να μεινουν εξω καποιοι που το αξιζουν για να περασουν αυτοι οι 4..Αλλα τι να κανουμε..Αυτο ειναι το φορματ..Απλα ελπιζω να βγει καποιος στο τελος που να εχει οντως κατι να προσφερει στο οργανο και σε εμας τους υπολοιπους..
Φυσικα για να μην παρεξηγηθω να πω πως δεν θεωρω πως ειμαι ο καλυτερος εκει μεσα..Υπαρχουν παιδια που αξιζουν με το παραπανω τις ψηφους τους..Οπως αυτος εδω.. http://www.guitaridol.tv/heat_3/entry/cardiology ..τον ψηφισα και το χαρηκα..αλλα δεν μπορω να πω πως αισθανομαι το ιδιο για τους πρωτους 5 σε ψηφους..Θα μου πεις γουστα ειναι αυτα..anyway..Θα δειξει.. Μακαρι να βγει ο Danielle η ο Jim να γουσταρουμε.. ;D

δεν σε ψηφιζω........  ;D ;D ;D ;D ......πλακα κανω........ σε ψηφισα γιατι γουσταρα το κομματι παρα παρα πολυ!!!!!!

ενα πραγμα με χαλασε ομως.........ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ANDERSONNNNNNNNNNNNN???????? ??? ???


 :) Ευχαριστω φιλαρακι..Να σου ευχηθω ξανα καλη επιτυχια..Πραγματικα ελπιζω να περασεις στον τελικο..
Η Anderson εχει φυγει εδω και πολυ καιρο φιλαρακι..Αντικατασταθηκε με τις Enigma.. ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
55 Απαντήσεις
15560 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/08, 17:25
από Joevaicci
6 Απαντήσεις
3916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/09, 02:10
από zeromancer
30 Απαντήσεις
9433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/09, 20:15
από Jim_Gkountonas(Arpeggiator)
42 Απαντήσεις
13646 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/09, 09:05
από armagedon
0 Απαντήσεις
1796 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/09, 09:27
από Θοδωρής
10 Απαντήσεις
4869 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/09, 01:52
από zeromancer
7 Απαντήσεις
3639 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/09, 01:05
από Panos the Greek
1 Απαντήσεις
1715 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/10, 12:50
από Eagle Of Kamelot
18 Απαντήσεις
5290 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/10, 17:03
από Mike Moss
10 Απαντήσεις
5360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/09/14, 20:06
από tech21man