Αποστολέας Θέμα: Δημιουργία Βάσης Δεδομένων με review για μουσικά προιόντα...  (Αναγνώστηκε 20120 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
βασικα σκεφτομαι να σας προτεινω να κανετε
ενα sub forum
για να κανουμε reviews των οργανων που εχουμε για να βλεπει κοσμος
και να παιρνει ιδεες κατι σαν harmony central
αλλα και επισης να σταματησουν οι καθημερινες ερωτησεις
πχ "ο κουνιαδος μου θελει να παρει τον marshal mg30
ειναι καλος?κανει για βλαχο λαικα και death?"
και γενικα να παρει ιδεες ο κοσμος!
εγω εχω ελευθερο χρονο οποτε
μπορω να παρουσιασω την yamaha erg-121
την epiphone sg special
την σειρα spider 2 line 6
και την σειρα da απο την vox

οι mods τι λενε??
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: reviews section in our forum
« Απάντηση #1 στις: 05/02/07, 03:28 »
Since when is the primary language spoken here English?
« Τελευταία τροποποίηση: 05/02/07, 03:53 από Gabriel6th »
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: reviews section in our forum
« Απάντηση #2 στις: 05/02/07, 04:10 »
δεν ειναι απλα εγραψα τις πρωτες δυο λεξεις αγγλικα και βαριομουν να
το αλλαξω μετα και λεω δυο λεξουλες ειναι ασ το γραψω ετσι!
αστο αυτο τωρα ;D
για την ιδεα τι λες?
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος j.free

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • ROCK ALL DAY- PARTY ALL NIGHT
    • Προφίλ
Απ: reviews section in our forum
« Απάντηση #3 στις: 05/02/07, 11:07 »
εγώ μια φορά συμφωνώ κ επαυξάνω  8)
TIME'S SHORT YOUR LIFE'S YOUR OWN
AND IN THE END WE ARE JUST....DUST N' BONES

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: reviews section in our forum
« Απάντηση #4 στις: 05/02/07, 12:25 »
Καλη ιδεα πιστευω μακαρι να εχουμε την υπομονη και την ευνοια των mods γιααυτο..και φυσικα να εχουμε την ωριμοτητα να γραφουμε αντικειμενικα οσο γεινεται πραγματα...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Fanoukos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: reviews section in our forum
« Απάντηση #5 στις: 05/02/07, 12:53 »
Φοβάμαι ότι θα παρατηρηθεί το standard ελληνικό φαινόμενο "Μολις το πήρα, είναι το καλύτερο!".

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: reviews section in our forum
« Απάντηση #6 στις: 05/02/07, 13:58 »
παντως σαν ιδεα και εγω συμφωνω

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: reviews section in our forum
« Απάντηση #7 στις: 05/02/07, 19:42 »
τωρα που το σκεφτομια...δεν ξερω αν κερδιζεις κατι πρακτικο εκτος απο την εμπειρια καποιου που ενδεχομενως να εμπιστευεσαι....γιατι το harmony central μαλλον υπερκαλυπτει τις αναγκες...αυτο ειναι και το μειονεκτημα του...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: reviews section in our forum
« Απάντηση #8 στις: 05/02/07, 20:48 »
Ακούγεται ενδιαφέρον...
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: reviews section in our forum
« Απάντηση #9 στις: 05/02/07, 21:01 »
Φοβάμαι ότι θα παρατηρηθεί το standard ελληνικό φαινόμενο "Μολις το πήρα, είναι το καλύτερο!".

Συμφονω απολυτα με την αποψη σου!!!
Επισης καποιος θα δοκιμαζει εναν ενισχυτη π.χ. και θα γραφει οτι ειναι τελειος, και οντως να ειναι για blues που παιζει, αλλα δεν θα το αναφερει, και ο επωμενος θα νομιζει οτι ειναι τελειως και για death, και θα παραγκελνει απο τον Θωμα κατι ακυρο χωρις να εχει σχεση με αυτο που θελει...

Εγω παντως ειμαι της αποψης οτι πρεπει να δοκιμαζεις οτιδηποτε πριν το αγορασεις...
Και επισης το harmony central οντως υπερκαλυπτει τις αναγκες... ισως μια λιστα με το ποιος εχει τι για να τον ρωτησεις πριν αγορασεις με πριβε μυνημα να ηταν καλυτερο...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: reviews section in our forum
« Απάντηση #10 στις: 05/02/07, 21:26 »
Είχε ξαναπροταθεί και παλιότερα η ίδια ιδέα και ειχε αποριφθεί για διάφορους λόγους συμπεριλαμβανομένων και αυτών που είπώθηκαν τώρα. Εγώ πιστεύω ότι για μια οσο πιο "αντικειμενική" κριτική, χρειάζονται πολλά reviews, και δεν νομίζω ότι το review κάθε προιόντος θα περιέχει τόσες πολλές απαντήσεις έτσι ώστε αυτός που το  διαβαζει να παρει μια πληρη εικόνα αυτού.
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Με αφορμή το post του φίλου Minotaur, θα ήταν χρήσιμη -ειδικά για νέους χρήστες- η δημιουργία μιας βάσης δεδομένων, η οποία θα περιέχει review φτιαγμένα από εμάς, για το κάθε προιόν.

Πιστεύω ειδικά για κάποιες συγκεκριμένες εταιρίες κ entry μοντέλα, τα οποία λίγο πολύ έχουν περάσει από πολλά χέρια, θα έχουμε κ αρκετά μεγάλο αριθμό απαντήσεων (πχ. mex strat/epiphone lp std κοκ.)

Έτσι θα αποφεύγονται κ αρκετά posts, που θα ρωτάνε για το πρώτο όργανο.
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Χμμ, ναι, σαν ιδέα έχει περάσει απ'τα κεφάλια μας. Για πες μας όμως, πώς το φαντάζεσαι ακριβώς;
- Θα ορίσουμε κάποια μοντέλα και θα γράφουμε από κάτω τις γνώμες μας;
- Θα ξεκινησει να γραφει ο καθενας για την κιθαρα του;
- Μήπως μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τις ήδη υπάρχουσες συζητήσεις κόβοντας και ράβοντάς τες;

Το μήνυμα του Minotaur είναι μάλλον αυτό... Special mahogany HSS strat review
Μπράβο του για την πρωτοβουλία. Τέτοιες κριτικές και άρθρα χρειαζόμαστε για να εμπλουτίσουμε το kithara.gr με περιεκτικές και σαφείς πληροφορίες. Δεν απαιτούν πολύ χρόνο από τον συντάκτη και γλυτώνουν αρκετό χρόνο από αυτούς που ψάχνονται.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Δεν είναι κακή ιδέα, αλλά με τον όγκο των σχετικών πληροφοριών που υπάρχουν στο Internet, αμφιβάλλω αν μια τέτοια προσπάθεια θα μπορούσε να προσφέρει κάτι παραπάνω. Κάποιες σελίδες που περιέχουν συγκεκριμένα reviews κιθάρων και γενικά μουσικού εξοπλισμού όπως το Harmony Central, το Ultimate Guitar κλπ, είναι αρκετές για να ξεκινήσει κανείς. Εκτός αυτού μια απλή αναζήτηση στο Google για review ενός συγκεκριμένου μοντέλου, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα δώσει πληθώρα αποτελεσμάτων, ειδικά για τα πιο δημοφιλή μοντέλα όπως αυτά που αναφέρεις.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Κι εγω το βρισκω ως μια χρησιμη ιδεα, γιατι θα μπορουσαμε να εχουμε ενα "ελληνικο" και απλο harmony central για μοντελα που κυκλοφορουν στην ελληνικη αγορα.
Επισης θα "αποφορτισει" τον τομεα "Μαρκες και τυποι κιθαρας", αφου τα reviews θα μπορουν να μπαινουν εκει και δεν θα γινεται χαμος απο τα τωρινα threads.
Θα μπορουσαμε να χωρισουμε ανα τιμη και ειδος το καθε review.
και βεβαια στο μελλον θα μπορουσε να επεκταθει η ιδεα σε ενισχυτες, πεταλακια, πολυεφφε, κλπ...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος PAPAJOHNNY

  • Μικρός Μπαλαντούλης
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 228
  • Φύλο: Άντρας
  • ...but I like it!
    • Προφίλ
Μια καλη ιδεα αρχικα θα ηταν να ξεκινησει μια κατηγορια με μαρκες απο κιθαρες,τυμπανα η keyboards ή οτιδηποτε αλλο (τις πιο γνωστες αρχικα) οπου ο καθε χρηστης θα μπορει να κανει review του μοντελου που γνωριζει της εκαστοτε εταιρειας.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/08/07, 12:15 από PAPAJOHNNY »
Της ψυχής μου τα κομάτια είναι έρημα παλάτια,όπως κάτι μονοπάτια δίχως τέλος και αρχή...

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χμμ, ναι, σαν ιδέα έχει περάσει απ'τα κεφάλια μας. Για πες μας όμως, πώς το φαντάζεσαι ακριβώς;
- Θα ορίσουμε κάποια μοντέλα και θα γράφουμε από κάτω τις γνώμες μας;
- Θα ξεκινησει να γραφει ο καθενας για την κιθαρα του;
- Μήπως μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τις ήδη υπάρχουσες συζητήσεις κόβοντας και ράβοντάς τες;

Το μήνυμα του Minotaur είναι μάλλον αυτό... Special mahogany HSS strat review
Μπράβο του για την πρωτοβουλία. Τέτοιες κριτικές και άρθρα χρειαζόμαστε για να εμπλουτίσουμε το kithara.gr με περιεκτικές και σαφείς πληροφορίες. Δεν απαιτούν πολύ χρόνο από τον συντάκτη και γλυτώνουν αρκετό χρόνο από αυτούς που ψάχνονται.


Ας είναι καλά ο Aπόλλων και ο Δαμιανός που έριξαν την ιδέα στο τραπέζι για Review. :)

Δεν είναι κακή ιδέα, αλλά με τον όγκο των σχετικών πληροφοριών που υπάρχουν στο Internet, αμφιβάλλω αν μια τέτοια προσπάθεια θα μπορούσε να προσφέρει κάτι παραπάνω. Κάποιες σελίδες που περιέχουν συγκεκριμένα reviews κιθάρων και γενικά μουσικού εξοπλισμού όπως το Harmony Central, το Ultimate Guitar κλπ, είναι αρκετές για να ξεκινήσει κανείς. Εκτός αυτού μια απλή αναζήτηση στο Google για review ενός συγκεκριμένου μοντέλου, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα δώσει πληθώρα αποτελεσμάτων, ειδικά για τα πιο δημοφιλή μοντέλα όπως αυτά που αναφέρεις.


Το ότι θα έχουμε κριτικές προιόντων στα ελληνικά όπως είπε και ο freemind είναι ένα συν.
Δεν είναι όλοι αγγλομαθείς ούτε διαβάζουν όλοι με την ίδια ευκολία αγγλικά κείμενα.
Αλλωστε κάθε γνώμη μετράει νομίζω, ασχέτως αν έχουν ήδη γραφεί ξανά σχετικά άρθρα για το εκάστοτε προιον.
Ο καθένας μας μέσα από τις γνώσεις,την εμπειρία και την οπτική του γωνία θα εκφραστεί για να δημιουργηθεί μια
πιο ολοκληρωμένη εικόνα στον ενδιαφερόμενο που διαβάζει τα διάφορα reviews.
Και να φέρω ένα παράδειγμα σε αυτό.Πριν αγοράσω την κιθάρα επηρεάστηκα από ένα ξένο review
που κατα κάποιο τρόπο υποβίβαζε τους μαγνήτες που έχει η κιθάρα από το εργοστάσιο.Τελικά όπως αποδείχτηκε σε μένα
τουλάχιστον, οι μαγνήτες ακούγονταν μια χαρά και θα μπορούσα να μην έχω αγοράσει τους SCN.
Αλλωστε αν όλοι βασίζονταν στα ξένα review γιατί υπάρχουν καθημερινά ερωτήσεις από χρήστες για εξοπλισμό
στο kithara;

Μια βάση δεδομένων σαν αυτή με κάνει να συμφωνήσω ότι θα μειώσει τον όγκο άσκοπων ερωτήσεων που έχουν ξανά απαντηθεί, αλλά θα κάνει και πιο εύκολη την αναζήτηση του ενδιαφερόμενου που δεν θα ψάχνει ανάμεσα σε εκατοντάδες posts να βρεί κάτι σχετικό.


Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Είναι πολύ σημαντικό το σημείο του αν θα επιτρέπονται σχόλια στο εκάστοτε review και νομίζω μπορείτε να φανταστείτε το λόγο...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Το ότι θα έχουμε κριτικές προιόντων στα ελληνικά όπως είπε και ο freemind είναι ένα συν. Δεν είναι όλοι αγγλομαθείς ούτε διαβάζουν όλοι με την ίδια ευκολία αγγλικά κείμενα.

Σε αυτό δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω, εξάλλου μια βάση reviews ή άλλων παρόμοιων δεδομένων στα Ελληνικά είναι κάτι που λείπει από το Διαδίκτυο. Βέβαια από αυτό μέχρι τη δημιουργία ενός Ελληνικού Harmony Central υπάρχει τεράστια απόσταση...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
- Θα ξεκινησει να γραφει ο καθενας για την κιθαρα του;
Άμα γράψει ο καθένας από τα μέλη ή έστα οι μισοί ή ακόμα και το 1/4 των (ενεργών) μελών του φόρουμ για κάτι από τον εξοπλισμό του δημιουργείται μία τεράστια βάση δεδομένων νομίζω.

Επίσης πιστεύω οτι καλό θα ήταν να δημιουργηθεί ξεχωριστός χώρος για αυτό και να μηντ οποθετηθεί στο Μουσικά όργανα και εξοπλισμός. Ίσως να έμπαινε ως υποενότητα στο FAQ μουσικών οργάνων..


Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
- Θα ορίσουμε κάποια μοντέλα και θα γράφουμε από κάτω τις γνώμες μας;
- Θα ξεκινησει να γραφει ο καθενας για την κιθαρα του;
- Μήπως μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τις ήδη υπάρχουσες συζητήσεις κόβοντας και ράβοντάς τες;

Αρχικά ένας διαχωρισμός θα μπορούσε να ήταν Κιθάρες-Μπάσα/Drums/Ενισχυτές-Καμπίνες/Εφέ...

Στο 2ο ερώτημα, ναι!!!

Θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε αποσπάσματα από παλαιότερα θέματα, αλλά γενικότερα το κάθε μέλος θα επιμελείται του review του!

Όσο για την ύπαρξη ξένων site, είναι διαφορετικό ένα προσωποιημένο review από κάποιον μέσα στο forum, κ άλλο από ένα άγνωστο άτομο.
Η χρήση της ελληνικής γλώσσας είναι ένα τεράστιο +.
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Είναι πολύ σημαντικό το σημείο του αν θα επιτρέπονται σχόλια στο εκάστοτε review και νομίζω μπορείτε να φανταστείτε το λόγο...

Θα μπορούσαμε να επαναφέρουμε τη λειτουργία της "δημοσίευσης σύντομης απάντησης" ειδικά για αυτό το σκοπό!
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Αυτό που θα πρότεινα εγώ, είναι όταν κάνει κάποιος review να μην το κάνει σε χύμα κείμενο σαν αυτό που γράφουμε τα μηνύματα, αλλα σε συγκεκριμένη φόρμα, ώστε να υπάρχει μια σχετική τάξη, αφετέρου, να μην ξεχνάει κανείς να συμπληρώνει πεδία...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Είναι πολύ σημαντικό το σημείο του αν θα επιτρέπονται σχόλια στο εκάστοτε review και νομίζω μπορείτε να φανταστείτε το λόγο...

Και βέβαια πρέπει να γίνονται σχόλια στα reviews.Αλίμονο αν αυτός που γράφει μια κριτική περνάει στους άλλους τη δική του,
ενδεχομένως, λανθασμένη άποψη για ένα προιόν χωρίς να υπάρχει ο αντίλογος.Σίγουρα κάποιοι εδω μέσα είναι ικανότεροι στο να
κρίνουν ένα προιόν λόγω πείρας αλλά κάθε γνώμη μετράει αφού όλο και κάτι μπορεί να προστεθεί στην συνολική εικόνα.
Πάντως τα σχόλια θα πρέπει να γίνονται από άτομα που έχουν το ίδιο μοντέλο ή έστω το έχουν δοκιμάσει πάρα πολύ.Και φυσικά
σε reviews δεν υπάρχει χώρος για ανούσια μηνύματα οπότε οι συντονιστές θα πρέπει να είναι άκρως αυστηροί σε αυτό το θέμα.

Υπάρχει και μια άλλη ιδέα αλλά δεν ξέρω αν είναι εφικτή αφού σοβαρεύει πολύ το πράγμα: Ενα team από άτομα που θα δοκιμάζουν
διάφορα προιόντα(ποιός τη χάρη τους ;D) από καταστήματα στο στυλ των περιοδικών μοτό και αυτοκινήτων με μια αναφορά του καταστήματος που προσφέρει το όργανο στο review.Το καλό σε αυτή την περίπτωση είναι ότι τα άτομα θα επιλεγούν από τους συντελεστές του kithara ως καλοί γνώστες.Καταλαβαίνω ότι έτσι μπαίνουν και άλλα προβλήματα όπως πχ τι γίνεται αν το όργανο
υποστεί κάποια ζημιά, αλλά το όλο εγχείρημα θα έπαιρνε μια χροιά επαγγελματισμού.
Δύσκολο, αλλά το ρίχνω στο τραπέζι να το σκεφτείτε.

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Παίδες συγχαρητήρια σε όλους για την εξαιρετική ιδέα και βέβαια στο Μινώταυρο που έκανε την αρχή με το review της Strat. Σαφώς και θα πρέπει να επιτρέπονται σχόλια στα reviews, αρκεί αυτά να είναι κόσμια και to the point (κοινώς να μην λέει ο καθένας ό,τι αρλούμπα θέλει). Νομίζω ότι καλό θα ήταν να υπάρχουν 2-3 mods αποκλειστικά υπεύθυνοι για τον τομέα αυτό. Πάντως, η ιδέα είναι πάρα πολύ καλή και ελπίζω οι admins του site να την λάβουν σοβαρά υπ' όψην τους!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
5569 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/03, 11:24
από Braindamaged
12 Απαντήσεις
6137 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/03, 16:44
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
20 Απαντήσεις
7186 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/05, 13:33
από Cuenca_60R
0 Απαντήσεις
1294 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/02/06, 17:43
από Gregori
74 Απαντήσεις
53626 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/08, 11:13
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
0 Απαντήσεις
2211 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/08, 19:56
από The common cunning linguist
36 Απαντήσεις
17426 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/12/10, 17:10
από freemind
8 Απαντήσεις
2833 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/09/10, 00:03
από Βραζίλης
14 Απαντήσεις
6632 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/10, 02:35
από jim.ni
4 Απαντήσεις
4058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/04/11, 03:12
από kopaniamento