Αποστολέας Θέμα: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ  (Αναγνώστηκε 18179 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sv1cdm_The_Sailor

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #25 στις: 25/01/07, 12:31 »
   καλό θα είναι μέχρι το πρωί της Κυριακής όσοι δεν θα μπορέσουν να έρθουν να ενημερώσουν, γιατί σε περίπτωση μικρής συμμετοχής δε θα έχει νόημα το τουρνουά.

  Επίσης στην πιθανότητα κακού καιρού την Κυριακή, που πολύ το φοβάμαι σύμφωνα με τη μετεωρολογική, θα πρέπει να το αναβάλλουμε για την επόμενη Κυριακή. Γι αυτό να έχετε το νου σας. Αν γίνει κάτι τέτοιο, μέχρι τις 12:00 το αργότερο θα το γράψω στο θέμα.
Τι μας πειράζει ο καιρός....στο πεζοδρόμιο θα πάιξουμε...
...και όπως είπε και κάποιος καλός μου φίλος παίζω οτιδήποτε σε ΞΙ ΦΑΛΤΣΟΡΕ..

Αποσυνδεδεμένος vert

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τα ζάρια στον μάστορα.
    • Προφίλ
    • www.activeradio.gr
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #26 στις: 25/01/07, 15:40 »
   εεε ντάξ`... το `χω ξαναδεί το έργο... με δυο σταγόνες άμα ρίχνει, κανείς δεν ξεμυτάει απ` το σπίτι. άλλωστε άμα χαλάει ο Θεός τον κόσμο, πολοί έρχονται με μηχανάκια, έχουν μικρά παιδιά... δε λέει να κάνουμε "επικίνδυνες αποστολές" για να παίξουμε τάβλι.
Στην κοινωνία αυτή, σαπίσαμε στ` αλήθεια.
Απάνθρωποι θεσμοί,  μας γίνανε συνήθεια...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #27 στις: 25/01/07, 15:47 »
   εεε ντάξ`... το `χω ξαναδεί το έργο... με δυο σταγόνες άμα ρίχνει, κανείς δεν ξεμυτάει απ` το σπίτι. άλλωστε άμα χαλάει ο Θεός τον κόσμο, πολοί έρχονται με μηχανάκια, έχουν μικρά παιδιά... δε λέει να κάνουμε "επικίνδυνες αποστολές" για να παίξουμε τάβλι.

Εγώ πάντως είμαι μέσα βρέξει-χιονίσει. Εδώ ρίχνει καρέκλες και οι καφετέριες είναι φίσκα  ;D

Αποσυνδεδεμένος metalouda

  • Σκοτεινή μορφή
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ρε...δε μαμιεσαι και εσυ..
    • Προφίλ
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #28 στις: 25/01/07, 18:42 »
ναι ναι ..θα χιονιζει στις 28 ...την αλλη κυριακη να το κανουμε ρε παιδια...για εσας το λεω..για να μην κρυωσετε..οχι για τιποτα αλλο.. ;D
I'd sign  a contract with the devil..I've tried  for so very long..I'll die  to become immortal..that's why I sing this song

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #29 στις: 25/01/07, 19:33 »
ναι ναι ..θα χιονιζει στις 28 ...την αλλη κυριακη να το κανουμε ρε παιδια...για εσας το λεω..για να μην κρυωσετε..οχι για τιποτα αλλο.. ;D


χαχαχχααχχαχα!!!!  ;D ;D ;D

ψυχοπονιαρα μου εσυ!!!!!  ;D ;D ;D ;D ;D

παρτα τα ποδια σου κ ανεβα κοπελιαααααααααααααααα!!!  ;D ;D

αντε ξεκουνα!!!1 ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #30 στις: 27/01/07, 16:20 »
Λοιπόν κατόπιν προτροπής του μέγιστου διοργανωτή και ταβλαδόρου vert, αγοράσαμε ένα τάβλι, όμορφο σε βαλίτσα, ξύλινο αξίας 78  ευρώ.

Αποφασίστηκε λοιπόν το έπαθλο να είναι αυτό το τάβλι στον πρώτο νικητή. Θα βάλουμε λοιπόν μια τυπική συμμετοχή στο τουρνουά τάβλι πχ 4-5 ευρώ και ο νικητής θα πάρει το τάβλι ως έπαθλο.

Μη ξεχνάτε, αύριο στις 14:00 στο Καφέ Καπράλος  ;)

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #31 στις: 27/01/07, 16:24 »
και αν μαζευτουμε 4 ατομα τι θα γινει??
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #32 στις: 27/01/07, 17:42 »
Και πως πάμε εκεί ρε παιδιά?
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος vert

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τα ζάρια στον μάστορα.
    • Προφίλ
    • www.activeradio.gr
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #33 στις: 27/01/07, 18:55 »
   Κατ` αρχήν να ευχαριστήσω πολύ τον  parlats, καθώς ένα ξαφνικό πρόβλημα υγείας με απσχόλησε για λίγο κι ανέλαβε αυτός την "βρωμοδουλειά".
Έτρεξε, έψαξε, παζάρεψε, ταλαιπωρήθηκε για πάνω από 3 ώρες και τελικά βρήκε ένα ωραιότατο τάβλι για έπαθλο, σε τιμή πολύ κατώτερη της αξίας του.
Ελπίζω μόνο να είναι από ξύλο καρυδιάς για να ταιριάζει στο σαλόνι μου... ;D

  Σε περίπτωση που δεν είμαστε αρκετοί, από 8 και πάνω , κανένα πρόβλημα, θα το κρατήσω εγώ και θα παίξουμε μόνο για την πλάκα και τη δόξα... ;)

  Holy Diver : δεν ξέρω καλά από συγκοινωνίες εκεί (κι όποιος ξέρει ας ενημερώσει) αλλά το κοντινότερο μετρό είναι των σεπολίων απ` όπου περνάει κοντά η "Ιωαννίνων" και με τα πόδια ακόμα, σχετικά κοντά είναι η γωνία με "Καπανέως".

   Υπενθυμίζω ότι από την 13:00 πρέπει να αρχίσουμε να μαζευόμαστε, να τα πούμε, να οργανωθούμε, ώστε στις 14:00 να αρχίσουν οι αγώνες.Δικαίωμα συμμετοχής θα έχουν μόνο τα μέλη του "Κιθάρα" και σε περίπτωση που είμαστε πάνω από 16 θα γίνουν προκριμματικοί ώστε να μείνουν ακριβώς 16. Αν είμαστε λιγότεροι, κάποιοι θα περάσουν (πάντα με κλήρωση) κατευθείαν στον επόμενο γύρο των 8.

   Σύμφωνα με την πρόβλεψη ο καιρός `νταξ θα είναι λίγο πιο κρύος, αλλα δε θα γίνεται χαλασμός, οπότε πιθανότατα δε θα αναβληθεί το τουρνουά, θα παίξουμε μέσα.

   Στη συνέχεια και αναλόγως τη διάθεση, μπορεί να ακολουθήσουν κιθαρωδίες κάπου αλλού, για δοξολογία του νικητή και εξορκισμό των κακών πνευμάτων ατυχίας για τους υπολοίπους... ;)
Στην κοινωνία αυτή, σαπίσαμε στ` αλήθεια.
Απάνθρωποι θεσμοί,  μας γίνανε συνήθεια...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #34 στις: 27/01/07, 19:00 »
Τεό είναι όντως καρυδιά το ξύλο, είχα να επιλέξω μεταξύ ελιάς και καρυδιάς αλλά επειδή με το λάδι και τους εξαγνισμούς με κλαδιά ελιάς δεν τα πάω καλά, πήρα καρυδιά  :P ;D

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #35 στις: 27/01/07, 19:25 »
μαλον δε θα ερθω! ο καιρος δεν ειναι κ ο καλλητερος για να παιξει ο μικρος εξω κ επιδει τον εχω κ ψιλοαρωστο δε το διακυνδηνεω!!!

κριμα για τι το ταβλι καλο μου ακουγεται! καιρο τωρα λεω να αγορασω ενα κ θα μου επευτε κουτι!!!  ;D (λες κ θα το κερδιζα!!!  ;D ;D ;D)

καλα να περασετε κ οταν θα ξαναγινει με καλλητερο καιρο θα παραβρεθω οπσδηποτε
! καλη επιτυχεια σε ολους! ;)

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #36 στις: 27/01/07, 20:03 »
Σνιφ :'(  ηθελα κι εγω :( 
οχι για τιποτ'αλλο,
για να νικησω τον Vert και απο κοντα χεχεεεε :P
δε μπορω ομως να ερθω  >:( 
Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #37 στις: 27/01/07, 22:40 »
Όπως είχα προβλέψει, αύριο είμαστε ρεζερβέ.

Να πάει καλά το τουρνουά και να επικρατήσει δικαιοσύνη! Αναμένω με αγωνία τα αποτελέσματα.

(Κάτι μου λέει ότι ο βερτ πρέπει να αρχίσει να αδειάζει ένα ράφι στη βιβλιοθήκη... Εκτός αν ο Νιούμπι του τα έχει μαζεμένα... Ή έρθει κάποιο καινούριο ταλέντο αύριο)
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #38 στις: 28/01/07, 02:00 »
Ωραιοτατα...Η ειρωνια δουλευει μια χαρα...
Λοιπον..Αφου πρωτα μετεφερα ολα τα μαθηματα της Κυριακης να γινουν το Σαββατο μαζι βεβαια με τα μαθηματα του Σαββατου και ελιωσα σημερα μεχρι επιτελους να τελειωσω,ηρθε επιτελους αυτη η ωρα της ηρεμιας και ειχα πλεον την αυριανη μερα μου ελευθερη για να ταβλιαστω μεχρι τελικης πτωσεως μαζι σας..Η τοθλαχιστον ετσι νομιζ μεχρι που εκατσε η στραβη..Χεχε..Κυριολεκτικα στραβη..Πηγε να με αφησει στραβο...
Λοιπον εφαγα μια ωραια σαβουρα με την μηχανη με 10χαω(καταραμενο λιωμενο νερατζι στη στροφη!Την καταρα μου να εχεις!) και επεσα κατω με τα μουτρα..
Μετα απο δεκαδες εξετασεις στο νοσοκομειο ευτυχως δεν εχω παθει καποια σοβαρη η μονιμη ζημια..
Αποτελεσμα "απλα" να εχει πρηστει το μισο μου προσωπο,να εχει κλεισει εντελως το ενα μου ματι και μερικως το δευτερο..
Οποτε οπως καταλαβαινετε δεν λακιζω απλα..Το παλεψα το θεμα..Αλλα δυστυχως θα μεινω κλεισμενος σπιτι μου τις επομενες μερες να κανω τον κυκλωπα..
Καλες ζαριες αυριο...Συγχαρητηρια στον νικητη,αν και θα επρεπε να νιωθει λιγο τυχερος που τελικα δεν θα με βρει μπροστα του.. ;D
Alex

Αποσυνδεδεμένος dimeros

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #39 στις: 28/01/07, 02:32 »
Παιδιά είμαι αδικαιολόγητος που σας το λέω τώρα αλλά τώρα κατάφερα να στείλω μήνυμα από τον υπολογιστή! Τα έχει παίξει τελείως! Αύριο δεν το βλέπω να έρχομαι, είμαι χάλια! Ξεκίνησα ισχυρή αντιβίωση από χθες! Κρίμα γιατί ήθελα να μιλήσουμε για ...κιθάρα!!! Πέραν από τις ατελείωτες εξάρες που θα έφερνα!

Υπολογίζω ότι θα τα πούμε κάποια στιγμή από κοντά!
Καλή επιτυχία συμφορουμίστες
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος vert

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τα ζάρια στον μάστορα.
    • Προφίλ
    • www.activeradio.gr
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #40 στις: 28/01/07, 04:35 »
για να νικησω τον Vert και απο κοντα χεχεεεε :P
   Αυτό το "και" δεν το αντελήφθην. Με είχατε νικήσει μήπως από μακρυά-διαδικτυακώς? και δεν το θυμάμαι? ? ? ... κάτι γκρίνιες μόνο αναπολώ από σας και κάτι :"ανάσα δεν πρόλαβα να πάρω..."   ;D   τεσπά.. ελπίζω να σας δοθεί η ευκαιρία κάποτε να με συντρίψετε για να σας συγχαρώ πρώτος... ;)

   
   Κατά τα άλλα η γκαντεμιά φαίνεται να μας χτυπάει έναν-έναν κι όλους μαζί...
Τα περισσότερα πλέον αξιόμαχα μέλη, αλλά και τα πλέον ευχαρή και γι αυτό απαραίτητα, τα χτύπησε κακοδαιμονία, οπότε επίσημο τουρνουά με έπαθλο, δεν βλέπω να γίνεται, μιας και δύσκολο να μαζευτούμε αρκετοί...

   Παρ` όλα αυτά η συνάντηση θα γίνει κανονικά στην ώρα της, όπως έχει κανονιστεί.
Θα πιούμε το καφεδάκι μας, θα κάνουμε τις κόντρες μας, θα παίξουμε και το ταβλάκι μας βάσει των κανονισμών... κι ας κερδίσει (-ω) ο καλύτερος, έστω και μόνο για τον τίτλο.

  Θα σας δοθεί λίαν συντόμως -οι απόντες- και 2η ευκαιρία, να τα πούμε face to face. ;)    Στην 3η καίγεστε... ό,τι δικαιολογία και να βρείτε. 8)

« Τελευταία τροποποίηση: 28/01/07, 04:52 από vert »
Στην κοινωνία αυτή, σαπίσαμε στ` αλήθεια.
Απάνθρωποι θεσμοί,  μας γίνανε συνήθεια...

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #41 στις: 28/01/07, 10:40 »
... χουμ ... o nEwBiE λόγω ενός έκτακτου γεγονότος (νοσοκομείο) >:(  θα καθυστερήσει ... (υπολογίζω να έχω ξεμπερδέψει κατά τις 3 με 4 ...  οπότε και θα εμφανιστώ ... )

/nEwBiE  8)

RC προεδράρα, δεν το κάνουμε την άλλη εβδομάς ? ... πολλή φυλλοξήρα έχει πέσει ...  ::)
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #42 στις: 28/01/07, 11:28 »
(σχολιο διαγραφηκε)
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/09, 13:27 από marmelaki »

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #43 στις: 28/01/07, 11:33 »
Παίδες έπεσε κύμα γκαντεμιας... Διάφοροι παράγοντες με εμποδίζουν να έρθω... Ζητώ 1000 συγγνώμη. Καλά να περάσετε και οι... 4 και καλές ζαριές.
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #44 στις: 28/01/07, 12:30 »
Ωραιοτατα...Η ειρωνια δουλευει μια χαρα...
Λοιπον..Αφου πρωτα μετεφερα ολα τα μαθηματα της Κυριακης να γινουν το Σαββατο μαζι βεβαια με τα μαθηματα του Σαββατου και ελιωσα σημερα μεχρι επιτελους να τελειωσω,ηρθε επιτελους αυτη η ωρα της ηρεμιας και ειχα πλεον την αυριανη μερα μου ελευθερη για να ταβλιαστω μεχρι τελικης πτωσεως μαζι σας..Η τοθλαχιστον ετσι νομιζ μεχρι που εκατσε η στραβη..Χεχε..Κυριολεκτικα στραβη..Πηγε να με αφησει στραβο...
Λοιπον εφαγα μια ωραια σαβουρα με την μηχανη με 10χαω(καταραμενο λιωμενο νερατζι στη στροφη!Την καταρα μου να εχεις!) και επεσα κατω με τα μουτρα..
Μετα απο δεκαδες εξετασεις στο νοσοκομειο ευτυχως δεν εχω παθει καποια σοβαρη η μονιμη ζημια..
Αποτελεσμα "απλα" να εχει πρηστει το μισο μου προσωπο,να εχει κλεισει εντελως το ενα μου ματι και μερικως το δευτερο..
Οποτε οπως καταλαβαινετε δεν λακιζω απλα..Το παλεψα το θεμα..Αλλα δυστυχως θα μεινω κλεισμενος σπιτι μου τις επομενες μερες να κανω τον κυκλωπα..
Καλες ζαριες αυριο...Συγχαρητηρια στον νικητη,αν και θα επρεπε να νιωθει λιγο τυχερος που τελικα δεν θα με βρει μπροστα του.. ;D
Alex

 Eυτυχώς που δεν έπαθες τίποτα χειτότερο... Περαστικά σου

 Δεν ξέρω αν θα προλάβω να έρθω. Θα φανεί σε λίγο...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #45 στις: 28/01/07, 12:47 »
Περαστικά σε όσους αρρώστησαν, εμείς πάντως θα είμαστε εκεί σε λίγο, όσοι πιστοί προσέλθετε!

Αποσυνδεδεμένος vert

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τα ζάρια στον μάστορα.
    • Προφίλ
    • www.activeradio.gr
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #46 στις: 28/01/07, 13:00 »
   ...ποιά άδικη κατάρα χτύπησε τα μέλη του "Κιθάρα" ? ? ?  ???   Αλλά εμείς οι εναπομείναντες δε μασάμε και ξεκινάμε για τη συνάντηση. Ο καιρός είναι ωραιότατος και είμαι σίγουρος θα το χαρούμε.

  Περαστικά στους τραυματίες, στους ασθενείς και στους εντός ολίγου αντιπάλους μου ;)... :)
Στην κοινωνία αυτή, σαπίσαμε στ` αλήθεια.
Απάνθρωποι θεσμοί,  μας γίνανε συνήθεια...

Αποσυνδεδεμένος vert

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τα ζάρια στον μάστορα.
    • Προφίλ
    • www.activeradio.gr
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #47 στις: 28/01/07, 19:58 »
   όλα καλά κι όλα ωραία ! τελικά βρεθήκαμε αρκετοί και καλοπεράσαμε... ;)

ήταν οι : parlats, Χάρης (Dj Ha), mogli, sv1cdm, Ισμήνη, symeon, nEwBiE κι εγώ βεβαίως-βεβαίως...

   Τουρνουά κανονικό βέβαια δεν έγινε, αλλά ήπιαμε τα καφεδάκια μας, τις μπυρίτσες μας, είπαμε τις κουβεντούλες μας και παίξαμε και ταβλάκι μερικοί-μερικοί. Όμορφα τα περάσαμεεε...

   Στο τεχνικό μέρος τώρα: Η Θεά τύχη έπαιξε και πάλι "περίεργα παιχνίδια". Στην αρχή με τον πολύ καλό parlats, μου `κλεισε το μάτι πονηρά και πήρα την παρτίδα σχετικά εύκολα, καθώς ο Πάρης έκανε απέλπιδες προσπάθειες, αλλά είχε πολύ "κόντρα ζάρι". Στη συνέχεια όμως μου `κλεισε το σπίτι, αφού ακολούθησε ένας συγκλονιστικός  αγώνας  με  τον Χάρης(Dj Ha)... Μια νέα βερσιόν του "εφιάλτη στο δρόμο με τις λεύκες" με παρανοικό σκηνοθέτη το Ζάρι, με απρόβλεπτες εναλλαγές και απίστευτες ανατροπές...με την αδρεναλίνη να χτυπάει στο κόκκινο! ;) Προηγήθηκε 4-0 ::),αντεπιτέθηκα και έγινε 4-5 :D, με στρίμωξε στο 6-5  :-\, ισοφάρισα στο 6-6... 8) και στα τελευταία δραματικά λεπτά της παρτίδας με αποτελείωσε με 7-6  :'(! ! ! Οφείλω να δώσω συγχαρητήρια και να αφήσω τον τίτλο του "μάστορα" να αιωρείται, μέχρι την επόμενη συνάντηση...  ;D
   Στο διπλανό τραπέζι, θαρρώ πως ο mogli επικρατούσε με 7-2 επί του άξιου sv1cdm...

   Οι υπόλοιποι αφου απουσίαζε το κίνητρο δεν έδειξαν ανάλογο ενδιαφέρον... ;)

   Στο μεταξύ ο Πάρης μου έφερε και το "έπαθλο" του παρ` ολίγον τουρνουά, το οποίο είναι ένα ωραίοτατο τάβλι  από καρυδιά, λείο και απαλό στη αφή, θορυβώδες στο παίξιμο, το οποίο θα κρατήσω άπαιχτο, αγνό και παρθένο, μέχρι να γίνει ένα κανονικό τουρνουά επιτέλους και να τεθεί ως έπαθλο... αν και πολύ θα πικραθώ που θα το αποχωριστώ...

« Τελευταία τροποποίηση: 29/01/07, 03:02 από vert »
Στην κοινωνία αυτή, σαπίσαμε στ` αλήθεια.
Απάνθρωποι θεσμοί,  μας γίνανε συνήθεια...

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #48 στις: 28/01/07, 23:36 »
λοιπον δεν χρειαζεται να συμπληρωσω κατι αλλο απλα...  ο τελικος να γινει με το καινουργιο ταβλι και οποιος κερδισει να το παρει κιολας!!
 ΤΕΟ δεν τελειωσαμε ακομα...... οσο θα το χαρεις μεχρι να το φερεις μαζι γιατι μετα τα σκηπτρα αλλαζουν χερια ;D ;D
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Β` ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΑΒΛΙ
« Απάντηση #49 στις: 28/01/07, 23:48 »
Περάσαμε πολύ όμορφα με τα παιδιά, καλά ο vert δεν παλευεται στα ζάρια  :P :P

Μπυρίτσες ρουφήξαμε, καφεδάκια, ποικιλίες κάποιοι, πολλή κουβέντα και γενικά όσοι δεν ήρθατε, απλά χάσατε  ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
14205 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/05, 12:50
από Iroukos
158 Απαντήσεις
49198 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/07, 11:50
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
51 Απαντήσεις
17427 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/06, 00:30
από blue_jazz