Αποστολέας Θέμα: Ιδιοτροπίες - κολλήματα  (Αναγνώστηκε 53748 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εύχομαι το 2008 να κάνω κάτι καλό...
    • Προφίλ
Re:idiotropies...
« Απάντηση #25 στις: 22/12/03, 16:16 »
λοιπον....

*με ενοχλει αφανταστα να ρουφαει ενας συνδαιτημονας τον καφε ή τη σουπα του!!!  :P(μλιαχ! εμεις τι χρωσταμε να τον ακουμε δλδ?)
*να προσπαθει η πολυαγαπημενη μου μαμα να μαζεψει το ασυμαζευτο δωματιο μου, ενω δεν της εχω ζητησει ποτε να συνδραμει!!! >:( <και να κοπιασει και επιπλεον!>

παραθετω και ενα γνωμικο:

 "δυο πραγματα στον κοσμο ειναι απειρα:
          Το Συμπαν και η ανθρωπινη ηλιθιοτητα!
...και για το πρωτο δεν ειμαι σιγουρος!..........."

                                      Albert Einstein
Είναι διγ**ία ν΄αγαπάς και να ονειρεύεσαι. Αλλά τι είναι καλύτερα;;;;;

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:idiotropies...
« Απάντηση #26 στις: 23/12/03, 01:28 »
isws einai ilithia i erwtisi mou alla...ti einai  συνδαιτημονας  ?
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος j_melt

  • Ο Κάπελας
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλισσα της σιωπής, πάρε με από εδώ...
    • Προφίλ
Re:idiotropies...
« Απάντηση #27 στις: 23/12/03, 12:11 »
Νομίζω όταν κάθεσαι στο τραπέζι για φαγητό, οι υπόλοιποι που κάθονται και τρώνε μαζί σου είναι οι συνδαιτημόνες σου. Ας με διορθώσει κάποιος φιλόλογος αν κάνω λάθος...  :-\
Κάπου νυχτώνει κι ο ήλιος παγώνει
Χάνεται ο δρόμος και που να σταθώ
Κάπου βραδιάζει, μην κλαις, δεν πειράζει
Πες πως τελειώνει ο κόσμος εδώ

Αποσυνδεδεμένος Illuminus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
  • Γέλα πουλί μου γέλα, είν' η ζωή μια τρέλα.
    • Προφίλ
Re:idiotropies...
« Απάντηση #28 στις: 23/12/03, 12:17 »
Εγω πάλι όταν υπάρχει πρόβλημα στην σχέση μου και η κοπέλα δεν θέλει να μιλήσουμε για να λύσουμε το πρόβλημα που υπάρχει.

Τότε θυμώνω και γίνομαι φωνακλάς, και λέω πράγματα που μετά τα μετανιώνω, αλλά πάνω στα νεύρα μου... Είμαι λιοντάρι, αν αυτό σας λέει κάτι...

Αποσυνδεδεμένος Ηρώ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...απο μια αδεια καρδια..κι απο ενα αδειο κορμι..
    • Προφίλ
Re:idiotropies...
« Απάντηση #29 στις: 25/12/03, 11:53 »
me ekneyrizei poli otan den eimai kala kai tha prepei apo pano na apantao se erotiseis toy typoy "ti exeis" kai "giati den eisai kala"...kai alles tetoies vlakeies...kai kala na se rotaei kanenas filos soy!ante na einai kanenas asxetos...soy erxetai na ton vriseis..dikio den exo? ::)
Πόσο σε χρειάζομαι να με γυρέψεις μια στιγμή
Να 'ρθείς να με γιατρέψεις μ'ένα ζεστό σου φιλί
Της ψυχής μου το φως η δική σου η ματιά
Μη φεύγεις, με τρομάζει η μοναξιά...

Αποσυνδεδεμένος Νεκταρία

  • Μάνα του λόχου/forum
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κανείς δεν είναι κανενός.
    • Προφίλ
Re:idiotropies...
« Απάντηση #30 στις: 29/12/03, 11:44 »
Μ΄εκνευρίζει τρομερά η ακαταστασία... εντάξει την αγόρασες την εφημερίδα...ήταν ανάγκη να την αφήσεις στο έπιπλο στο χωλάκι;...δεν μπορούσες να την πας στο δωμάτιο;...και τα ψώνια;...πάνω στο τραπέζι της κουζίνας;;; γιατί ρε γμτ;...και τα μπουφάν ρε παιδιά γιατι είναι στο σαλόνι;;...τα παπούτσια γιατί είναι χύμα στο μπάνιο;;;... τα παιχνίδια;;; ποιο κορόιδο θα τα μαζέψει;;;; (μην απαντήσετε... ξέρω...ξέρω)...τα πιάτα;;;... και πάει λέγοντας...
Κάτι άλλο που με ενοχλεί, είναι ότι όταν είμαι στις μαύρες μου, να έρχονται να με ρωτάνε "τι έχεις;" και τα λοιπά; Βρε παιδιά, δεν έχω το δικαίωμα να είμαι κάπως; Γιατι πρέπει να είμαι πάντα το χαζό παιδί, χαρά γεμάτο; Κλόουν είμαι στο φινάλε, να γελάω μια ζωή;;;
Πολλές φορές βαθιά αναρωτήθηκα
τριγύρω οι άνθρωποι αν μ΄ αγαπούνε
για ότι φαίνομαι ή αν αληθινά
για ότι είμαι εγώ κοντά μου ζούνε

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:idiotropies...
« Απάντηση #31 στις: 29/12/03, 12:19 »
Μερικα πραγματα που μου'ρθαν στο μυαλο, ειναι:

- Ερωτησεις του στυλ "τι κανεις;" και απαντησεις του στυλ "καλα" (τυπικο "ενδιαφερον" και υπεκφυγη περαιτερω συζητησης)
- Οταν μια κοπελα σου ξεφουρνιζει αξαφνα κατι που ειχες κανει καποτε και την ειχε πειραξει χωρις να το ξερεις, αλλα το κραταγε τοσο καιρο ενω εσυ νομιζες οτι ολα ειναι μια χαρα.
- Καποιοι "εξυπνακηδες" στο δρομο που σου χωνονται μπροστα σου στο φαναρι, ενω εσυ περιμενεις υπομονετικα (και νομιμα) στη σειρα σου (και μετα πρεπει να τους κορναρεις οταν αναψει πρασινο γιατι ειναι μπροστα απο το φαναρι ή/και χαζευουν)
- και το κλασικο: τσαντιζομαι οταν πειραζουν τα πραγματα στο δωματιο/γραφειο μου γιατι μετα δε βρισκω ακρη. Τα εχω ολα επιμελως ατιμελητα ;)


συνδαιτυμόνας: αυτός που τρώει στο ίδιο τραπέζι με άλλους, κυρίως όταν αναφερόμαστε σε επίσημο γεύμα.  [λόγ. συν- αρχ. δαιτυμών, αιτ. -όνα `καλεσμένος σε γεύμα, ομοτράπεζος΄]

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:idiotropies...
« Απάντηση #32 στις: 29/12/03, 16:30 »
Diavazontas tis apantiseis sas katalaba oti exw paaaara polles paraksenies ??? tis opoies den eixa suneiditopoihsei..Suni8ws Apofeugw kabgades,tous opoious bareimai eleina,kai sumbibazomai me kapoia pragmata
me neuriazei
1. na trwne ta nuxia tous.antiais8itiko kai aidiastiko(akou poios milaei..)
2.na xtupaei to kinito kai akoma pio polu na akougontai tragoudakia..Opoios einai mazi mou na to exei A8ORUBO!
3.na asxoleitai kapoios me to kinito tou enw vrisketai mazi me parea
4.na petaei mpixtes(kai auto to kanw merikes fores)
5.na exei neuriasei kapoio atomo mazi mou kai na mi mou leei to logo..
6.na xwnontai kapoioi ekei pou den tous spernoun
7.na me rwtane ti exw otan den eimai kala kai diafora alla opws:pou imoun?me poious?
8.na ka8arizoun ton xwro mou kai na skalizoun ta pragmata mou
9.na min paradexontai ta la8i tous kai na ta mpalwnoun me psemata
10.na min einai kseka8aroi xarakthres kai na pareksigountai eukola se plakitses kai asteiakia

autes einai 10 entoles gia na mporesoume na ta pame kala...xexex ;D
8a epistrepsw pio apaititiki sto mellon..

cu 8)
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος H4RRY

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε μας χεζεις ρε Νταλαρα!
    • Προφίλ
Re:idiotropies...
« Απάντηση #33 στις: 29/12/03, 18:31 »
Εμενα μου την δινει οταν σολαρω να μου τραβανε με μανια το καλωδιο απ τον ενισχυτη...Δεν τα καταλαβαινω τα παιδια,γιατι μου το κανουν αυτο?..Τις πταιει?  ??? ::) :P :P :P
"Να κι αν γυρίζει,να κι αν δεν γυρίζει!" Γαλιλαίος

Αποσυνδεδεμένος argini

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...
    • Προφίλ
Re:idiotropies...
« Απάντηση #34 στις: 06/01/04, 18:03 »
Ιδιοτροπία των άλλων? Λοιπόν κάτσε να σκεφτώ....α ναι, μου την δίνει όταν ο άλλος το παίζει ξερόλας και δεν ξέρει την τύφλα του κυριολεκτικά, όταν για όλα έχει άποψη και πετάγεται ενώ μιλάω σαν...μην πω τώρα.
Α! και όταν δαγκώνει κάποιος τα νύχια του....αυτό με εκνευρίζει αφάνταστα.... :-X
Ιδιοτροπία δική μου????Ότι όταν τσαντιστώ με κάτι θα το κρατήσω μανιάτικο και κάποια στιγμή που ο άλλος μου την δώσει θα του το πετάξω.... >:(

Fovamai oti 8a se apogoiteysw. Trww ta nixia mou dystyxws... :-*
Argie Cool
(Crazy Like A Fool...)

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Re:idiotropies...
« Απάντηση #35 στις: 07/01/04, 01:55 »
δε μου αρεσει οταν παιζω μπουζουκι η κιθαρα να βαζουν το χερι τους στο μπρατσο για να σταματησω.επισης οταν τρωω θελω το τραπεζι να μην εχει βαζα και τετοια επισης οταν τρωω η οταν διαβαζω θελω να ειναι αναμενα συγκεκριμενα φωτα.αυτα

Αποσυνδεδεμένος juggernot breaker*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Άντρας
  • Eγω+εσυ=τα παντα...Εγω=τιποτα
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/dimitrisbenekos
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #36 στις: 27/09/06, 01:11 »
δεν ξερω αν ειναι ιδιοτροποια απλα συνηθως φερομαι πιο ορημα απο την ηλικεια μου...
γενικα ειμαι αρκετα σοβαρος,ιδιαιτερα με τους πολυ κοντινους μου ανθρωπους(γονεις,κοπελα,στενους φιλους),γενικα ειμαι ανθρωπος του στιλ:''η πλακα ειναι πλακα και το σοβαρο σοβαρο''!
μου τη δινει πολυ οταν μιλαω για σοβαρα θεματα και ο αλλος επειδη δεν μπορει ή δεν θελει να συνεχισει τη συζητηση το ριχνει στη πλακα και στην ειρωνια....
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΕΡΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
ΑΣ ΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #37 στις: 27/09/06, 19:10 »
Είμαι πολύ υπερόπτης και ισχυρογνώμονας. Και εκτώς αυτού έχω λίγο ακραίες διαθέσεις. Την μια είμαι αμίλητος και κάθομαι σε μια γωνιά και ζωγραφίζω π.χ., και την άλλη είμαι το πιο χαρούμενο πλάσμα που έχετε αντικρίσει, και μπορώ να σας πάρω τ'αφτιά με την λογοδιάρροιά μου ;D
Σε άλλους μου τη σπάει να'ναι ηλίθιοι και μη δημιουργικοί...

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #38 στις: 30/09/06, 19:16 »
Δεν μπορω να ειμαι ηρεμος με τους αργοστροφους...Δηλαδη,αν πω κατι θελω ο συνομιλητης μου να το πιασει αμεσως και αν μην χρειαστει να επεξηγω.Επισης,δε μπορω να μου μιλανε τις ωρες που δε θελω,οταν με βλεπουν πως δεν ειμαι συζητησιμος ας μενουν μακρυα...Με νευριαζει επισης η φιγουρα στους γυρω μου,συμπαθω ιδιαιτερα τους απλους και σοβαρους ανθρωπους.Δε θελω να μου ανακατευουν τα πραγματα,οπως επισης με εξοργιζουν οι πολλες οικειοτητες με ατομα που δεν τους εχω δωσει το θαρρος να μου μιλανε ή΄να φερονται αναλογως.Ιδιοτροπος....ΤΙ να κανουμε....
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #39 στις: 07/10/06, 15:37 »
Το να σε εκνευριζουν ορισμενα πραγματα στους αλλους δεν νομιζω οτι ανηκει στην κατηγορια "ιδιοτροπια"...ειναι φυσιολογικο...υποθετω...
Εμενα με ενοχλει αφανταστα να μου πειραζουν τα μαλλια...Τσατιζομαι απιστευτα!
Και τα συρταρια...οποιος τα εχει ακουμπησει με ειδε με το πολυ κακο μου προσωπο...
Και οταν κανει θορυβο καποιος οταν μασαει...ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ....
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: idiotropies...
« Απάντηση #40 στις: 07/10/06, 15:58 »
οταν μου πειραζουν τα πραγματα στο γραφειο μου, τους υπολογιστες και το πιο πολυ οταν δω καποιον να παιζει με το μπουζουκι μου χωρις να με ρωτησει.
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Κολλήματα...
« Απάντηση #41 στις: 28/02/07, 23:56 »
Ωραία τα θεματάκια εδω πέρα, βοηθάνε στο να γνωριζόμαστε...
Πάνω σε αυτή την ιδέα, και με μια δόση αυτοσαρκασμού και αυτοκριτικής, θα θέσω τα εξής ερωτήματα:

Τί "περίεργες συνήθειες" πιστεύετε ότι έχετε?


Να αρχίσω (και μη γελάσει κανείς)
Α)Δυσκολεύομαι να πετάξω στα σκουπίδια οτιδήποτε "μπορεί κάποια στιγμη στο μακρυνό-μακρυνό μέλλον να μου χρειαστεί"... Και σε αυτή τη κατηγορία έχουμε μια ποσότητα απο κουτιά συσκευασίας που όλο λέω ότι κάποια στιγμή θα βάλω κάτι μέσα....

Επίσης στο σερβίτσιο υπάρχουν 2 ειδών κουταλοπίρουνα. Τριανταφυλλάκια, και τετραγωνάκια στο σχέδιο τους.... ΔΕΝ μπορω να φάω με τα τριανταφυλλάκια...

Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #42 στις: 01/03/07, 00:57 »
   χμμ ωραιο αυτο....
   λοιπον εγω δν ντρεπομαι να το πω μαρεσει να τρωω τα νυχια μου αλλα εχω πλεον εξελιξει μια καταπλικτικη τεχνικη!!! γιαυτο και δν χρησιμοποιω νυχοκοπτη ποτε!!!
     των ποδιων τα κοβω μετα το μπανιο, τα κοβω με το νυχι του αντιχειρα του χεριου ( η τεχνικη αυτη ειναι δυσκολη ) κοβονται ευκολα γιατι ειναι soft...μετα τα αφηνω μια μερα να ξεραθουν ( καταπροτημιση σε στεγνο μερος) για να ειναι τραγανα οταν θα τα φαω!!
     μετα τα τρωω ενα ενα τα νυχια των ποδιων ειναι ωραια γιατι ειναι ανθεκτικα και αντεχουν να τα μασας ακομα και ολοκληρη τη μερα!!!
     των χεριων τα κοβω παλι με την ιδια τεχνικη , πρωτα με το νυχη του αντιχειρα κοβω το νυχη του αλλου δαχτιλου του αλλου χεριου , αλλα αφινω παντα ενα μερος μισοκομενο, αυτο το τραβαω με τα δοντια μου και κανει αυτο το ευχαριστω κλακ :)
    δν ειναι κατι αδιαστικο !, ειναι πιο υγειηνο απο το να μασας τσιχλα!!! ;D

        αλλη παραξενη συνιθεια, μαρεσει να βλεπω τις ταινιες που μαρεσουν πανω απο 50 φορες...νομιζω εχω δει το lion king πανω απο 1000 παρεπιπτοντως η κασετα "ελυωσε" και την ξαναγορασαμε...μπορω να δω μια ταινια που μου αρεσε δυο φορες απανοτα! δλδ μολεις τελειωσει να τη γυρισω απο την αρχη και να τη ξαναδω..το ιδιο μπορω να κανω με βιβλια μουσικα κομματια κλπ

     δν μασαω ποτε μα ποτε τη σοκολατα!!και δν τρωω ποτε μα ποτε παγωμενη σοκολατα  τη κοβω και την αφινω να λυωσει στο στομα σα καραμελα...
 
                                                                                                                και πολλα αλλα... :P 
« Τελευταία τροποποίηση: 01/03/07, 01:01 από Ε!ΜΑ »
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #43 στις: 01/03/07, 01:16 »
Ουυυυυ...Απειρες!!!Οταν εχω διαφορα φαγητα διαφορετικα στο πιατο μου τρωω πρωτα αυτα που μ'αρεσουν λιγοτερο και μετα αυτα που μ'αρεσουν περισσοτερο!!Οταν εχω καποια που τρωγονται ολα μαζι και οχι καθενα ξεχωριστα,η μπουκια μου θα εχει λιγο απ'ολα ωστε να ειναι ολοκληρωμενη!!
Αλλη ειναι να κανω μπανιο με καυτο μα πολυ καυτο νερο!!!
Οταν διαβαζω,τα πιο σημαντικα τα υπογραμμιζω με χαρακα και στυλο χρωματιστο και οχι γραμμη οπως να 'ναι!!Να 'ναι παντα ευθεια με χαρακα!!
Να κουβαλαω αρκετα πραγματα στην τσαντα μου,για καθε περιπτωση και ενδεχομενο,σε σημειο η τσαντα μου πλεον να ονομαζεται απο τους γνωστους μου "το τσαντακι του Spor BIlly".
Αλλα για την ωρα δε μου ερχονται!!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #44 στις: 01/03/07, 01:54 »
κολληματα....ναι....πριν ακουμπησω οργανο....εχω κολλημα να πλενω τα χερια...ειτε πιανο ειτε κιθαρα...εχω κολλημα να πλενω παντα το προσωπο μου το πρωι...γιατι η γιαγια μου ελεγε οτι η μερα ξεκινα αφου πλυθεις....εχω κολλημα να παιρνω παντα καποια συγκεκριμενα κομματια μαζι σε ταξιδια...κολλημα στο μπανιο οπου μαρεσει να περναω αρκετη ωρα και γενικα πολλα κολληματα που δεν μουρχονται τωρα...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #45 στις: 01/03/07, 02:53 »
Ωραιο θεμα ;DΕχω κολλημα με τα μαλλια μου σε φαση που τα λουζω ακομα κ 2 φορες τη μερα γιατι αλλιως τα νιωθω βρωμικα κ αισθανομαι ασχημα..Ειναι πολυ λιπαρα παρεπιπτοντως.. :)Επισης θελω παντα κατι να διαβαζω οταν u know... ::)Εχω κολλημα οταν κοιμαμαι με αλλον/η,δν θελω να με ακουμπαει σε καμια περιπτωση κ αν ειναι δυνατον να εχει κ αρκετη αποσταση...τι αλλο....Ακομα με τα φυστικια κροκερ αλλα το ξεπερασα ψιλο γιατι μου αλλαζε τα φωτα στο στομαχι οποτε μλκια ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #46 στις: 01/03/07, 03:23 »
Τέλειο θέμα:
 έχουμε και λέμε (από που ν'αρχίσω και που να τελειώσω...)

 Θέλω οι ράχες των βιβλίων μου να είναι τέλεια στοιχισμένες και τα CD όρθια μέσα στα κουτιά τους (εννοείται ότι και για τα δύο ισχύει αυστηρός και απαραβίαστος κώδικας ταξινόμησης). Τα ρούχα δε μ'ενδιαφέρουν, ίσα ίσα μ'αρέσει να τα βλέπω πεταμένα παντού. Πάνω στο εκάστοτε γραφείο μου επικρατεί το απόλυτο χάος, με ένα κριτήριο, όμως, το οποίο δεν έχω καταλάβει ακόμα, κι έτσι τα πράγματά μου χάνονται μόνο εφόσον κάποιος τρίτος βάλει το χεράκι του.
 Τα πιάτα μετά το πλύσιμο πρέπει να μπαίνουν με συγκεκριμένη σειρά για εξοικονόμηση χώρου.
Ενώ όταν μένω στο σπίτι μπορώ να είμαι άπλυτος, αξύριστος και γενικώς ζώο για βδομάδες, όταν είναι να βγω πρέπει να είμαι τέλειος και μπορεί να κάνω μπάνιο μέχρι και τρεις φορές τη μέρα (ιδίως το μαλλί είναι μεγάλο κόλλημα).
 Σιχαίνομαι όσο δεν παίρνει τα λεωφορεία και όποτε τυχαίνει να το πάρω, ψάχνω σαπούνι και νερό αμέσως μετά.
Όταν μιλάω με κάποιον και νιώθω άνετα μ'αρέσει να τον αγγίζω και όταν κοιμάμαι με κάποια κοπέλα (πράγμα που δυστυχώς δε συμβαίνει εδώ και λίγο καιρό) μ'αρέσει να κολλάω πάνω της.
 Ξεκινάω να τρώω την πίτσα απ΄την κόρα προς τα μέσα (στην Ιταλία δεν την κόβουν τριγωνάκια), ενώ οι περισσότεροι ξεκινάν από μέσα και πετάν την κόρα.
  Όταν κάνω ασκήσεις μουσικής δε θέλω να μ'ακούει κανείς
Δε θέλω ποτέ, μα ποτέ να πετάω φαγητό και εκνευρίζομαι όταν βλέπω άλλους να το κάνουν
Σιχαίνομαι αφάνταστα τσιγάρα σβησμένα μέσα σε πιάτο

Και το καλύτερο: καβαλάω ό,τι μηχανάκι να 'ναι κι είμαι μια χαρά, αλλά φοβάμαι τ'αυτοκίνητα!

 Και πολλά άλλα που τώρα δε μου 'ρχονται...
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #47 στις: 01/03/07, 04:22 »
1.μισω αυτους που προσπαθουν να βαλουν σε μια ταξη το δωματιο μου...(ειδικα οταν ξεχναω κατι κουπες με καφε που εχουν πιασει μουχλα) χωρια τα cd που ειναι ολα πεταμενα απο εδω κι απο εκει που αν καποιος μου τα βαλει σε μια σειρα δεν μπορω να τα βρω!!
2.μισω τις γυναικες που κανουν τζουρα απο το τσιγαρο μου οταν φορανε κραγιον!!!
3.ποτε δεν αγοραζω 1 πακετο τσιγαρα απο περιπτερο(παντα 3 και πανω δλδ φευγει το 10ρικο)
4.δεν μπορω να καταλαβω πως ενας ανθρωπος μπορει μετα το χεσιμο και το sex να μην καπνιζει
5.γενικα στο δωματιο μου δεν θελω να μπαινει ουτε η κοπελα μου!!!(φανταστειτε οταν μπαινει η μαμα μου τι βλεπει)...
6.το PC και το αμαξι δεν το δανειζω σε κανεναν
7.δεν μπορω να κατσω σε μερος με φασιστες!!!
8. θα προτιμουσα ενα καινουργιο PC παρα μια καινουργια γκομενα
9.το μεγαλυτερο κολλημα μου εκτος απο την πληροφορικη ειναι η ΑΕΚ και ο σκυλος μου
10.οταν κανω τρακα κανω μονο prince
11.οταν κοιμαμαι με καποια δεν θελω να με ακουμπαει(ειδικα το καλοκαιρι και αυτο ειναι και μια σοβαρη αιτια χωρισμου)
12.δεν μπορω να φαω χωρις ψωμι ακομα και μακαρονια
13.οταν παιζω μπαλα ΔΕΝ μπαινω ΠΟΤΕ τερμα
14.οταν καπνιζω δεν ανοιγω παραθυρο(για το χειμωνα μιλαω)με αποτελεσμα ο τοιχος να ειναι κιτρινος
15.για την καταπολεμηση του (14) οι τοιχοι μου ειναι γεματοι κασκολ και σημαιες
16.τα μοναδικα σημεια του σπιτιου μου που ειναι καθαρα ειναι η τουλετα και η κουζινα(τα αλλα ειναι σαν τη χωματερη των λιοσιων)
17.κολλαω με τους κολλημενους!!!!
18.ειναι κι αλλα που δεν μου ερχονται ή μαλλον αν εγραφε κανενας φιλος μου θα εγραφε πανω απο 100 κολληματα μου
19.με λιγα λογια................
                                                 

                                      20............ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #48 στις: 01/03/07, 06:24 »
δηλαδη οπως σε βλεπω εσενα
καπνιζεις κοιμασε καπνιζεις σερφαρεις καπνιζεις
αεκ καπνιζεις κοιμασε καπνιζεις αεκ καπνιζεις κοιμασε καπνιζεις σερφαρεις
παει η μερα σου ;) ;) ;)

βασικα κολληματα...
1 κινητο,pc και μεταφορικο μεσω δεν δανείζονται
λογο το οτι εχουν υποστει μοντιφα για να λειτουργούν μονο στα μετρα μου και οποιος
αλλος τα πειραξει απλα χαλανε!
2δεν αντεχω η κοπελα μου να μπαινει στο msn αν δεν ειμαι και εγω
(επισης εγω δεν μπαινω αν δεν ειναι αυτη μεσα αλλα εκεινη ολο το κανει και μου την σπαει)
3οταν μιλαω για μουσικη με καποιον οχι τοσο σχετικο
και λεω πχ το βιολι ειναι πιο περιορισμενο μουσικα απο το
πιανο μην διαφωνεις ρε γ@μαωτο!!!
αφου ξερω τι λεω!!!
4τα βιντεο παιχνιδια ειναι εξισου ισα με οτι αλλες ασχολιες που υπαρχουν και χομπι!!
5δεν ειμαι κολημενος με τα pc επειδη απλα απο τα 9 μου ηξερα να φτιαξω δικτυο με wep
κρυπτογραφηση και ηξερα την διαφορα της ram με τη rom!
6τα αυτοκινητα ειναι ωραια ειναι γλυκα
αλλα την ταχυτητα της μηχανης δεν την πιανουν με τιποτα!
7 οταν μιλαω στο τηλεφωνο μην εισαι μπροστα
μου την σπαει ασε με να μιλησω!!!
8δεν πινω και δεν θα μεθυσω ποτε στην ζωη μου
μην μου το παιζεις μαγκας οτι εσυ πινεις συχνα και εγω ειμαι φλωρος!!
9τα αναψυκτηκα με καινε στον λαιμο!!
10μην μου λες για πολιτικα η για μπαλα αφου και οι δυο μας σε καποιο σημειο ειμαστε λαθος!
ας μιλησουμε για την sony ericsson καλυτερα!
11ο zippo δεν ειναι αναπτυρας ειναι κοσμημα!!
12τα Mcdonalds ειναι απιστευτα καλυτερα απο τα φτωχικα χαζο goodys!!
13 αν μιλησεις στην κοπελα μου και δεν σε ξερω απο τα 5 μου
της την πεφτεις αρα εισαι εχθρος μου αρα σε θελω νεκρο!!!
14το σχολειο σε βοηθαει μονο να γνωρισεις φιλους και να αρχισεις το καπνισμα!!
15ρε μανα αφου το ξερω σταματα να μου το λες
αφου λες βλακιες ξερω τι κανω ασε με!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 01/03/07, 06:39 από Joef in-paranoia »
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Κολλήματα...
« Απάντηση #49 στις: 01/03/07, 09:35 »
Α... λοιπόν!
1) ΟΧΙ, δεν είναι αστείο να παίρνει ο καθένας μια κιθάρα από άλλους, χωρίς να ξέρει, να χτυπάει χορδές στην τύχη και να τραγουδάει σαν ηλίθιος!!!
2) Είναι ΣΤΗ 1, και όχι στις 1... Έχω σταματήσει να πηγάινω σε ένα μπαρ επειδή το είχε γράψει σε αφίσα του.
3) Το ξύρισμα, το ντους και το βούρτσισμα των δοντιών πάνε πάντα μαζί. Και πάντα με μουσική.
4) Δε μπορώ να φοράω πουκάμισο και να διακρίνεται άσπρη μπλούζα από κάτω. Αφόρητα ελληνικό.
5) Αν δεν υπάρχει λάδι στο σπίτι αρρωσταίνω...
reveduncurieux.blogspot.com