Αποστολέας Θέμα: DVD: ροκ ταινίες !  (Αναγνώστηκε 16335 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος |ceD^EArTH_f

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
DVD: ροκ ταινίες !
« στις: 15/02/06, 20:45 »
Εδώ και αρκετό καιρό προσπαθώ να βρω ταινίες που να έχουν σχέση με τη ροκ μουσική... Αν ξέρετε κάποιες, θα σας παρακαλούσα να μου τις αναφέρετε ..
 :)

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #1 στις: 15/02/06, 21:25 »
Παμπολες!! Το "Spinal Tap" που ειναι ψιλο παλια. Δεν το εχω δει αλλα μου εχουν πειοτι ειναι τρομερο. Επισης υπαρχει το "Rock Star" που υποτιθεται οτι ειναι η ζωη του πρωην τραγουδιστη των Judas Priest. Καλη ειναι, δεν τρελαθηκα κιολας. Η καλυτερη ομως για εμενα ταινια ειναι το "Almost Famous". Ειναι πραγματικα τρομερη, δες την οποσδηποτε. Αν θυμηθω καμια αλλη θα σου πω....Α! Και το "Strange Fruit". Νομιζω οτι ετσι λεγεται, δεν ειμαι 100% σιγουρος.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Samdreamth

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάνω απ' όλα Μηχανολόγοι....
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #2 στις: 16/02/06, 00:07 »
Αλλη μια ειναι το Detroit Rock City..... βεβαια μπορει να κανω και λαθος στον τιτλο γιατι εχουν περασει αρκετα χρονια απο οταν την ειδα... ;D
Παντως η ταινια σχετιζεται με τους Kiss οπως μπορειτε να καταλαβετε..... Περιγραφει το τι τραβηξαν μια παρεα απο οπαδους των Kiss για να δουν τη συναυλια που θα γινοταν σε μια κοντινη πολη........ Παντως καλη ηταν η ταινια (ειχε αρκετο γελιο) και ειχε προφανως ωραια μουσικη (περαν των Kiss ειχε Β.Ο.C. και αλλους που δεν θυμαμαι τωρα).... Συνισταται να την δειτε με παρεα (κατα προτιμηση ροκαδες) και αυθονο ποπ κορν και μπυρες............ :P
To those who understand I extend my hand, to the doubtful I demand take me AS I AM

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #3 στις: 16/02/06, 00:20 »
The Doors του Oliver Stone... Ταινιάρα!
Sid & Nancy... Για τη σχέση του Sid Vicious με τη Nancy Spungen, με τον Gary Oldman να δίνει ρέστα... Λίγο δύσκολο να τη βρείς αλλά αξίζει...

Αποσυνδεδεμένος loudness

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • let there be ROCK !!!!
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #4 στις: 16/02/06, 00:43 »
βασικα τσεκαρε  ;D ;D ;D ;D

*σκληροι σαν μεταλλο !!! ταινια στην οποια εμφανιζονται ozzy και gene simmons .αφορα ιστορια παιδιου που ακουει σατανικη μουσικη και τα υπολοιπα επι οθονης (δεν θυμαμαι αγγλικο τιτλο)

*σε βιντεοκασσετα εγραψα απο καποιο καναλι ταινια με michael angelo κιθαριστα ο οποιος πουλαει την ψυχη του στον σαταν για να παιζει γρηγορα b-movie ! πολυ γελιο malmsteen σε 45 στροφες και σουπερ φαστ σολο για να ριξει γκομενα (χαχαχα πεθαινω!!!!)

*kiss meets the phantom of the park περασαμε στο 70 σε μια ταινια μες τους kiss σε ενα amusement park !! περιλαμβανει συναυλιες και γενικα ωραια σκηνικα για την εποχη του .

*black rose !!! διαμαντι δεκαετιας 80 !! συγκροτημα μεταλ εποχης σε στυλ Motley crue που περιοδευει ανα την αμερικη και φερνει σε επαφη τους νεους με τα δεμονια !! αξιοσημιωτο ειναι η εμφανιση του carmine appice με μελη των king cobra !!! ωραιο soundtrack και απο υποθεση χχχμμμμ βλεπεται ως cult ! κορυφαια στιγμη η μεταμορφωση του τραγουδιστη σε δαιμονα !!! λαστεξ εφε 80 .

* ο  thor γνωστος underground τραγουδιστης (let the blood run red )εχει γυρισει τις απειρες ταινιες τρομου οπου μονιμα με τοσυγκροτημα του μπλεκουν σαταναδες γυμνες κοπελες o ο ιδιος γυμνος καθωτι body builder και μεταλ μουσικη παιγμενη απο τον ιδιο . (πολυ γελιο !!!!!!)

*φυσικα απο δεκαετια 70 tommy ταινιαρα απο τους who . παρελαση απο τρελλα ονοματα απλα ειναι πιο ροκ κατασταση , clapton , tina turner και της παναγιας τα ματια απο γνωστους !!!

* κλασσικη ταινια ΕΠΟΣ καθως ο STEPHEN KING ειναι φανατικος με ροκ και μεταλ μουσικη ειναι το MAXIMUM OVERDRIVE  !!!! μουσικη απο τους ACDC !!! οι μηχανες ζωντανευουν χαρη στην βοηθεια εξωγηινων που προσπαθουν να εξοντωσουν την ανθρωποτητα !!!! ΚΟΡΥΦΗ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΕΠΟΣ

* οπως προαναφερθηκε spinal tap , detroit rock city (ταινιαρα)

* το πρωτο highlander ειναιαπο τα αγαπημενα μου ειναι επος και εχουν γραψει αποκληστικα οι queen μουσικη για την ταινια (απο τις αγαπημενες μου !!!)

* SPUNK αν θυμαμαι καλα τον τιτλο . πολυ τρελλη ταινια με μικι ρουρκ και μια παρεα ατομων εθισμενων σε μια ναρκωτικη ουσια ! συμετασχει ο χαλφορντ που κανει τον ιδιωκτητη ενως ερωτικου βιντεο κλαμπ !! οχι τοσο ροκ μουσικη αλλα η ταινια ειναι τριπ .

* απο manga υπαρχει το odin διαστιμικο anime του οποιου την μουσικη εχουν γραψει οι loudness !!!!

* prince of darkness !!!! συμετοχη alice cooper ως ηθοποιος (κομπαρσος) ταινιαρα απο τον μαστερ του τρομου καρπεντερ οπου σε μια εκκλησια ανοιγει η πυλη απο την οποια θα ερθει ο αντιχριστος στον κοσμο ! εχει μουσικη κουπερ με την κοματαρα prince of darkness ! επισης σε μια σπανια ταινια ο κουπερ εκανε τον κατα συροην δολοφονο σε ενα τρενο .η ταινια ειχε δικια του μουσικη αλλα δεν την εχω βρει ξανα την ειχα δει κατα τυχη . και φυσικα συμετοχη σε ενα παρασκευη και 13 οπου εγραψε και την κομματαρα hiw back the man behind the mask . υπαρχει και ωραιο videoclip .

* o dee snider εχει φταιξει ενα θριλλερ οπου εκανε και εναν κατα συροη δολοφονο . strangland ονομαζεται η ταινια και ειναι μια πολυ καλη κινηση απο τον σναιντερ.εχει γραψει με τους σιτερ και ομωνυμο κομματι εκει που σπερνει !!!

θα θυμιθω και αλλες αυτες για τωρα φιλικα βασιλης
 

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #5 στις: 16/02/06, 00:48 »
(σχολιο διαγραφηκε)
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/09, 11:26 από marmelaki »

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #6 στις: 16/02/06, 00:52 »
Led Zeppelin - The Song Remains the Same... ταινία δε θεωρείται? Πάντως απ' οτι μου έχει πει η μάνα μου τότε το είχαν παίξει στους κινηματογράφους εδώ...

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #7 στις: 16/02/06, 01:06 »
βασικα τσεκαρε  ;D ;D ;D ;D

*σκληροι σαν μεταλλο !!! ταινια στην οποια εμφανιζονται ozzy και gene simmons .αφορα ιστορια παιδιου που ακουει σατανικη μουσικη και τα υπολοιπα επι οθονης (δεν θυμαμαι αγγλικο τιτλο)

*σε βιντεοκασσετα εγραψα απο καποιο καναλι ταινια με michael angelo κιθαριστα ο οποιος πουλαει την ψυχη του στον σαταν για να παιζει γρηγορα b-movie ! πολυ γελιο malmsteen σε 45 στροφες και σουπερ φαστ σολο για να ριξει γκομενα (χαχαχα πεθαινω!!!!)

*kiss meets the phantom of the park περασαμε στο 70 σε μια ταινια μες τους kiss σε ενα amusement park !! περιλαμβανει συναυλιες και γενικα ωραια σκηνικα για την εποχη του .

*black rose !!! διαμαντι δεκαετιας 80 !! συγκροτημα μεταλ εποχης σε στυλ Motley crue που περιοδευει ανα την αμερικη και φερνει σε επαφη τους νεους με τα δεμονια !! αξιοσημιωτο ειναι η εμφανιση του carmine appice με μελη των king cobra !!! ωραιο soundtrack και απο υποθεση χχχμμμμ βλεπεται ως cult ! κορυφαια στιγμη η μεταμορφωση του τραγουδιστη σε δαιμονα !!! λαστεξ εφε 80 .

* ο  thor γνωστος underground τραγουδιστης (let the blood run red )εχει γυρισει τις απειρες ταινιες τρομου οπου μονιμα με τοσυγκροτημα του μπλεκουν σαταναδες γυμνες κοπελες o ο ιδιος γυμνος καθωτι body builder και μεταλ μουσικη παιγμενη απο τον ιδιο . (πολυ γελιο !!!!!!)

*φυσικα απο δεκαετια 70 tommy ταινιαρα απο τους who . παρελαση απο τρελλα ονοματα απλα ειναι πιο ροκ κατασταση , clapton , tina turner και της παναγιας τα ματια απο γνωστους !!!

* κλασσικη ταινια ΕΠΟΣ καθως ο STEPHEN KING ειναι φανατικος με ροκ και μεταλ μουσικη ειναι το MAXIMUM OVERDRIVE  !!!! μουσικη απο τους ACDC !!! οι μηχανες ζωντανευουν χαρη στην βοηθεια εξωγηινων που προσπαθουν να εξοντωσουν την ανθρωποτητα !!!! ΚΟΡΥΦΗ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΕΠΟΣ

* οπως προαναφερθηκε spinal tap , detroit rock city (ταινιαρα)

* το πρωτο highlander ειναιαπο τα αγαπημενα μου ειναι επος και εχουν γραψει αποκληστικα οι queen μουσικη για την ταινια (απο τις αγαπημενες μου !!!)

* SPUNK αν θυμαμαι καλα τον τιτλο . πολυ τρελλη ταινια με μικι ρουρκ και μια παρεα ατομων εθισμενων σε μια ναρκωτικη ουσια ! συμετασχει ο χαλφορντ που κανει τον ιδιωκτητη ενως ερωτικου βιντεο κλαμπ !! οχι τοσο ροκ μουσικη αλλα η ταινια ειναι τριπ .

* απο manga υπαρχει το odin διαστιμικο anime του οποιου την μουσικη εχουν γραψει οι loudness !!!!

* prince of darkness !!!! συμετοχη alice cooper ως ηθοποιος (κομπαρσος) ταινιαρα απο τον μαστερ του τρομου καρπεντερ οπου σε μια εκκλησια ανοιγει η πυλη απο την οποια θα ερθει ο αντιχριστος στον κοσμο ! εχει μουσικη κουπερ με την κοματαρα prince of darkness ! επισης σε μια σπανια ταινια ο κουπερ εκανε τον κατα συροην δολοφονο σε ενα τρενο .η ταινια ειχε δικια του μουσικη αλλα δεν την εχω βρει ξανα την ειχα δει κατα τυχη . και φυσικα συμετοχη σε ενα παρασκευη και 13 οπου εγραψε και την κομματαρα hiw back the man behind the mask . υπαρχει και ωραιο videoclip .

* o dee snider εχει φταιξει ενα θριλλερ οπου εκανε και εναν κατα συροη δολοφονο . strangland ονομαζεται η ταινια και ειναι μια πολυ καλη κινηση απο τον σναιντερ.εχει γραψει με τους σιτερ και ομωνυμο κομματι εκει που σπερνει !!!

θα θυμιθω και αλλες αυτες για τωρα φιλικα βασιλης
 

σχεδον ολα τα εχω..αλλα τωρα ειμαι πραγματικα περιεργος για αυτο που λες με τον Michael Angelo..τιτλο ξερεις να αρχισω να ψαχνω???
Alex

Αποσυνδεδεμένος loudness

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • let there be ROCK !!!!
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #8 στις: 16/02/06, 01:08 »
φυσικα ξεχασαμε το παληκαρι μας τον lemmy !!! ο οποιος ειχε παιξει το 80 σε μια μαυρη κωμωδια η οποια ειχε μουσικη MOTORHEAD !!! Οο τιτλος της ταινιας πρεπει να ειναι eat the rich . αν δεν με απατα η μνημη μου το βιντεοκλιπ του κομματιου eat the rich  εχει αποσπασματα απο την ταινια !!

επισης πηρε μερος και σε μια τσοντα ως κομπαρσος . η ταινια ηταν βιογραφικη ενως ατομου που στην πραγματικοτητα του εκοψε το μοριο η γυναικα του επειδη της φεροταν βιαια . του το ξανακολησαν οι γιατροι και το ατομο για να βγαλει φραγκα την ειδε πορνοσταρ ( μετα την κοληση του μοριου του ) . ετσι στην επιμαχη σκηνη οπου η γυναικα του του το κοβει , το πεταει εξω απο το παραθυρο . στο σοκακι περπατει ο λεμμυ και στα ποδια του πεφτει το μοριο του αλλου . εκει λεει μια θανατηφορα ατακα του στυλ η ζωη ειναι μια π...α .

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #9 στις: 16/02/06, 01:12 »
Παμπολες!! Το "Spinal Tap" που ειναι ψιλο παλια. Δεν το εχω δει αλλα μου εχουν πειοτι ειναι τρομερο. Επισης υπαρχει το "Rock Star" που υποτιθεται οτι ειναι η ζωη του πρωην τραγουδιστη των Judas Priest. Καλη ειναι, δεν τρελαθηκα κιολας. Η καλυτερη ομως για εμενα ταινια ειναι το "Almost Famous". Ειναι πραγματικα τρομερη, δες την οποσδηποτε. Αν θυμηθω καμια αλλη θα σου πω....Α! Και το "Strange Fruit". Νομιζω οτι ετσι λεγεται, δεν ειμαι 100% σιγουρος.

η τελευταια ταινια που λες ονομαζεται Still Crazy και εχει πολυ γελιο...Strange Fruit λεγοταν το συγκροτημα στην ταινια.;)
Alex

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #10 στις: 16/02/06, 01:26 »
Παράθεση
σε βιντεοκασσετα εγραψα απο καποιο καναλι ταινια με michael angelo κιθαριστα ο οποιος πουλαει την ψυχη του στον σαταν για να παιζει γρηγορα b-movie ! πολυ γελιο malmsteen σε 45 στροφες και σουπερ φαστ σολο για να ριξει γκομενα (χαχαχα πεθαινω!!!!)
Αμα βρείς τον τίτλο της ταινίας κάνε τον ένα post.Mόλις το διάβασα κόντεψα να κατουρηθώ απο τα γέλια ;D ;D :D ;D
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Highway_Star

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • Is there anybody in there?
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #11 στις: 16/02/06, 01:37 »
Όχι τόσο ροκ αλλά σίγουρα από τις καλύτερες του είδους της:Blues Brothers...
It's a helluva start, it could be made into a monster
if we all pull together as a team.

Αποσυνδεδεμένος loudness

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • let there be ROCK !!!!
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #12 στις: 16/02/06, 01:42 »
οκ φιλαρακια  ;D

θα κανω ερευνα να το βρω στο νετ . το πακετο ειναι οτι εκανα ζαπινγκ (τεηλεσαρωση ) και ξαφνικα βλεπω 80ς τρελλη αφανα με ατομο να κανει σπονδες στον σαταν !! εκει λοιπον λεω κατι παιζει και το εβαλα να γραφει !!! αριστουργημα !! κορυφη !!!! ξεκιναει live το purple haze και κλωτσαει τον τραγουδιστη (τον απολυσε δημοσια ) και το ατομο αρχιζει τρελλα σολο με κιθαρα με 2 χεντστοκ επεζε σε ταστιερα και με τα 2 χερια . πολυ γελιο !! εχει αραξει με την γκομενα !! παρθενα παρακαλω την οποια μαγευει με το jaccuzi με ακουστικη και την υπερτεχνικη shred to death ! ενω εχει μαγευσει το jaccuzi και εει πεταξει και φιδι μεσα . η ταινια περιλαμβανει πολυ γυναικειο μαικ απ , αφανες 80ς , πολυ κιθαρα , υποθεση τρομου με κωμικες διαστασεις και την υπερβολη στο επακρο !!!

μην ξεχνατε και τον Thor εχει βγαλει αριστουργηματα !!!!!!! να ναι καλα τα παλια βιντεοκλαμπ !!!!! 80s b movies rule!!!




Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #13 στις: 16/02/06, 10:57 »
Υπαρχει επισης η ταινια Airheads.Με κατι μεταλαδες που καταλαμβανουν ενα μουσικο ραδιοφωνικο σταθμο...
Στη ταινια συμμετεχει ο Lemmy και το soundtrack(πολυ καλο) περιεχει το κομματι born to raise hell!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #14 στις: 16/02/06, 13:44 »
Λοιπον παιδες...εκανα το ψαξιμο μου και βρηκα την ταινια με τον Michael Angelo...
Ο τιτλος ειναι "Shock'em dead"  και χρησιμοποιει αλλο ονομα στην ταινια...
Επισης να αναφερω πως στην ταινια πρωταγωνιστει και η γνωστη Traci Lords! ;D
Αlex
« Τελευταία τροποποίηση: 16/02/06, 13:52 από Alex Flouros »

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #15 στις: 16/02/06, 13:59 »
Λοιπον παιδες...εκανα το ψαξιμο μου και βρηκα την ταινια με τον Michael Angelo...
Ο τιτλος ειναι "Shock'em dead"  και χρησιμοποιει αλλο ονομα στην ταινια...
Επισης να αναφερω πως στην ταινια πρωταγωνιστει και η γνωστη Traci Lords! ;D
Αlex
Τι λες τώρα :o.Με αυτά που ακούω με βλέπω για εισαγωγή και μπαλονάκι ;D.Τώρα που ξέρω τον τίτλο θα προσπαθήσω να την βρώ και να την κατεβάσω.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος zaeko

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • When the going gets tough, the tough gets going
    • Προφίλ
    • Riverbed
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #16 στις: 16/02/06, 14:04 »
Από αυτές που αναφέρθηκαν οι αγαπημένες μου είναι μακράν το Still Crazy και το Crossroads. Καλό το Almost Famous αλλά λίγη μουσική. Υπάρχουν και δύο ταινίες με τίτλο Leon and the cruisers ή κάτι τέτοιο, τις είχε δείξει πριν κάτι χρόνια ο Ant1. Εξαιρετικές Rockabilly/ Classic Rock φάση.

Αποσυνδεδεμένος |ceD^EArTH_f

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #17 στις: 16/02/06, 14:16 »
μα υπάρχουν τόσες πολλές ταινίες σε σχέση με την ροκ; οι μόνες που είδα απ' αυτές που μου είπατε, είναι school of rock και The doors !! καλά πολύ άσχετη είμαι ε; Θα το πρίξω το παιδί που δουλεύει εκεί..θα του ζητήσω 25 ταινίες  ;D

Αποσυνδεδεμένος pan-The_gunslinger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Άντρας
  • Gallagher's Dreamer
    • Προφίλ
    • blues lovers
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #18 στις: 16/02/06, 14:27 »
Δεν ξέρω αν είναι ροκ αλλά είναι ένα διαμάντι της μουσικής και λέγεται THE WALL των PINK FLOYD!

A.Ο.Ξ - RORY - ΘΑΝΑΤΟΣ +ΤΕΛΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος |ceD^EArTH_f

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #19 στις: 16/02/06, 14:35 »
Δεν ξέρω αν είναι ροκ αλλά είναι ένα διαμάντι της μουσικής και λέγεται THE WALL των PINK FLOYD!

Την σημείωσα κι αυτήν, μου την είπαν πιο πάνω  :)

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #20 στις: 16/02/06, 23:11 »

Αποσυνδεδεμένος loudness

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • let there be ROCK !!!!
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #21 στις: 17/02/06, 01:02 »
καλα η αφισσα ειναι ολα τα λεφτα  !!!!!!!!!! :o :o :o αλλα τοσα ειναι η ταινια  ::)

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #22 στις: 17/02/06, 01:23 »
καλα η αφισσα ειναι ολα τα λεφτα  !!!!!!!!!! :o :o :o αλλα τοσα ειναι η ταινια  ::)
Ρε παιδιά κάντε κάτι να βρούμε την ταινία.Εχει πρωταγωνιστές της δυο δεινούς οργανοπαίχτες τον Angelo και την Tracy ;D ;)
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage

Αποσυνδεδεμένος zaeko

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • When the going gets tough, the tough gets going
    • Προφίλ
    • Riverbed
Απ: DVD: ροκ ταινίες !
« Απάντηση #24 στις: 17/02/06, 02:42 »
Καλά αυτήν την ταίνια με τον Michael Angelo την έπαιζε ένα παρακμιακό κανάλι στις αρχές της δεκαετίας του 90 [High νομίζω ή το HTA 8???]. Θυμήθηκα και μια ακόμα ταινία: Σκληροί σαν μετάλο [guest star o Ozzy] δεν θυμάμαι αγγλικό τίτλο, μόνο ότι  ο πιτσιρικάς λεγόταν Ragman στην ταινία. Άλλο Hard/Heavey Thriller:)
Btw αυτήν την στιγμή στο Mega παίζει ταινία για την αληθινή ιστορία ενός Jazz κιθαρίστα [swing φάση] check it out.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
45 Απαντήσεις
17221 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/07, 21:16
από profsokin
158 Απαντήσεις
44037 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/09, 15:53
από s.s.
6 Απαντήσεις
3141 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/07, 18:29
από VampireLestrat
3 Απαντήσεις
4214 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/08, 18:26
από Mistral
11 Απαντήσεις
13767 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/12, 16:14
από Υπνοβάτης...