Σελίδες:
  • #51 από schizm στις 22 Mar 2007
  • Μερικά εξ όσων έχω δει:

    Perfume: Πιστό στο βιβλίο, οπότε δεν μπορώ να το ψέξω, μια και το πρώτο δε με ενθουσίασε ποτέ στο βαθμό που συγκλόνισε πολλούς άλλους. Πετυχημένη μεταφορά αν μη τι άλλο.

    The Good Shepherd: Υπερβολικά μεγάλο κι αργόσυρτο. Δε με ενθουσίασε, δε με απογοήτευσε κι όλας. Κακή επιλογή η Αντζελίνα στο ρόλο...δεν είναι κι η γκόμενα που εγκαταλείπεις, όσο αγγούρι κι αν είσαι (Ντέιμον). Ο τελευταίος διέθετε έναν ρόλο, που η λεκτική του λιτότητα θα ταίριαζε περισσότερο στους 300 ή σε κάποια ταινία του Arnie.

    The Curse Of The Golden Flower: Κλισαρισμένη ταινία. Έχω αρχίσει ήδη από τα Ιπτάμενα Στιλέτα να αντιμετωπίζω πρόβλημα με αυτήν την έκφανση κινηματογραφίας. Μετά το Δράκο Και Τίγρη και τον Ήρωα, νοιώθω πως βλέπω μια απλή επανάληψη χορογραφιών. Δε μου πρόσφερε πολλά, αλλά σίγουρα δε μου χάρισε και τα χασμουρητά και την πλήξη, όπως το The Banquet. Λυπάμαι κύριε Γιμού.

    The Blood Diamond: Αν εξαιρέσεις τη σημασία του θέματος με το οποίο καταπιανόταν, δε βρήκα τίποτα που να μου τραβήξει την προσοχή περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη περιπετειούλα. Σίγουρα δεν κατόρθωσα να δικαιολογήσω τον όποιο ντόρο είχε ξεσηκώσει.

    Stranger Than Fiction: Ευφάνταστο/σουρεαλιστικό σενάριο και πρωτότυπη παρουσίαση. Εξαιρετικός κι ο Will Ferrell στο ρόλο μιας ρομποτοποιημένης από την καθημερινότητα προσωπικότητας, που μόλις διαπιστώνει πως κάποιος έχει τον έλεγχο της ζωής και του θανάτου του. Από τις ταινίες που παρακολούθησα χωρίς κάποιες προσδοκίες και με κέρδισαν άμεσα.

    Απόλαυσα ιδιαίτερα: The Prestige, The Illusionist, 300.
  • #52 από zoltan στις 22 Mar 2007
  • Μερικά εξ όσων έχω δει:

    Perfume: Πιστό στο βιβλίο, οπότε δεν μπορώ να το ψέξω, μια και το πρώτο δε με ενθουσίασε ποτέ στο βαθμό που συγκλόνισε πολλούς άλλους. Πετυχημένη μεταφορά αν μη τι άλλο.

    The Good Shepherd: Υπερβολικά μεγάλο κι αργόσυρτο. Δε με ενθουσίασε, δε με απογοήτευσε κι όλας. Κακή επιλογή η Αντζελίνα στο ρόλο...δεν είναι κι η γκόμενα που εγκαταλείπεις, όσο αγγούρι κι αν είσαι (Ντέιμον). Ο τελευταίος διέθετε έναν ρόλο, που η λεκτική του λιτότητα θα ταίριαζε περισσότερο στους 300 ή σε κάποια ταινία του Arnie.

    The Curse Of The Golden Flower: Κλισαρισμένη ταινία. Έχω αρχίσει ήδη από τα Ιπτάμενα Στιλέτα να αντιμετωπίζω πρόβλημα με αυτήν την έκφανση κινηματογραφίας. Μετά το Δράκο Και Τίγρη και τον Ήρωα, νοιώθω πως βλέπω μια απλή επανάληψη χορογραφιών. Δε μου πρόσφερε πολλά, αλλά σίγουρα δε μου χάρισε και τα χασμουρητά και την πλήξη, όπως το The Banquet. Λυπάμαι κύριε Γιμού.

    The Blood Diamond: Αν εξαιρέσεις τη σημασία του θέματος με το οποίο καταπιανόταν, δε βρήκα τίποτα που να μου τραβήξει την προσοχή περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη περιπετειούλα. Σίγουρα δεν κατόρθωσα να δικαιολογήσω τον όποιο ντόρο είχε ξεσηκώσει.

    Stranger Than Fiction: Ευφάνταστο/σουρεαλιστικό σενάριο και πρωτότυπη παρουσίαση. Εξαιρετικός κι ο Will Ferrell στο ρόλο μιας ρομποτοποιημένης από την καθημερινότητα προσωπικότητας, που μόλις διαπιστώνει πως κάποιος έχει τον έλεγχο της ζωής και του θανάτου του. Από τις ταινίες που παρακολούθησα χωρίς κάποιες προσδοκίες και με κέρδισαν άμεσα.

    Απόλαυσα ιδιαίτερα: The Prestige, The Illusionist, 300.

    Ρε συ, βγες απ'το κεφαλι μου.
  • #53 από abysmo στις 04 Apr 2007
  • Ghostrider: Αρκετά καλό για ταινία που είναι μεταφορά απο comics.
    300:Mου άρεσε ιδιαοτέρως.Πολύ καλές οι σκηνές μάχης
    Ο μάγος Αιζενχαιμ: Ενδιαφέρον ταινία.Μου άρεσε ιδιαιτέρως το τέλος
    Epic Movie: Εντελώς αμερικανιά.Είχε κάποιες αστείες σκηνές,αλλά δε μπορεί να συγκρι8εί με κανένα από τα scary movie...
  • #54 από Fteo στις 06 Apr 2007
  • Αν θελετε να δειτε ταινιαρα... δειτε αυτο. Απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει... Οταν τελειωσε ολοι ειχαν μεινει καθηλωμενοι στις θεσεις τους, ενω εγω ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο...
  • #55 από FAIRY-The return! στις 15 Apr 2007
  • number 23 με τον τζιμ καρει... αρκετά ωραία ταινιούλα...
    ο λαβύρινθος του πάνα... το οποιο γ**άει!!
  • #56 από darthvader8119 στις 16 Apr 2007
  • Αν θελετε να δειτε ταινιαρα... δειτε αυτο. Απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει... Οταν τελειωσε ολοι ειχαν μεινει καθηλωμενοι στις θεσεις τους, ενω εγω ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο...


    The Fountain....

    to katevasa kai to eida...

    katapliktiko...polla minimata....psagmeno...erminies skinothesia....

    sikonei poli sizitisi pados!!!!
  • #57 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 16 Apr 2007
  • Έχει βγεί το DVDRip του Fountain?

    2 φορές απο Limewire, μου έδωσε το Κώδικα΄Ντα Βίντσι..


    Ένα λινκ!!!
  • #58 από s.s. στις 16 Apr 2007
  • πηγα και ειδα με το ζορι σχεδον και εντελως προκατηλλημενος το numberb  23 και παροτι σαν θριλερ μπορει να ηταν μετριο σε κρατουσε σε μια σχετικη αγωνια μεχρι το τελος.οποτε και οι περισσοτεροι εφευγαν ευχαριστημενοι απο την αιθουσα
  • #59 από darthvader8119 στις 16 Apr 2007
  • Έχει βγεί το DVDRip του Fountain?

    2 φορές απο Limewire, μου έδωσε το Κώδικα΄Ντα Βίντσι..


    Ένα λινκ!!!


    Torrent ego to katebasa!!!! ypotitloi sto   www.greeksubs.com


    http://www.torrentspy.com/torrent/1114180/The_Fountain_2006_DVDSCR_XviD_FiCO_XDiTPB
  • #60 από ship_me_out!!! στις 17 Apr 2007
  • Οι διακοπες του MR BEAN!!

    Φοβερη κωμωδια!!!!!!!. Καλυτερη απο ολες του ΑΤΚΙΝΣΟΝ.
    Ο τυπος αν και 52 χρονων κινειται και παιζει σαν 25χρονος!!! ΓΜΤΟΣ!!!!!!!!
  • #61 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 17 Apr 2007
  • Torrent ego to katebasa!!!! ypotitloi sto   www.greeksubs.com

    http://www.torrentspy.com/torrent/1114180/The_Fountain_2006_DVDSCR_XviD_FiCO_XDiTPB


    Το πρόβλημα είναι οτι οι υπότιτλοι εκει διαρκούν 3 λεπτά παραπάνω... (έκανα συγχρονισμό στην αρχή)
  • #62 από darthvader8119 στις 18 Apr 2007
  • Torrent ego to katebasa!!!! ypotitloi sto   www.greeksubs.com

    http://www.torrentspy.com/torrent/1114180/The_Fountain_2006_DVDSCR_XviD_FiCO_XDiTPB


    Το πρόβλημα είναι οτι οι υπότιτλοι εκει διαρκούν 3 λεπτά παραπάνω... (έκανα συγχρονισμό στην αρχή)



    emena mou vgikan mia xara oi ipotitloi....to eida me to BS player
  • #63 από GermanRock στις 20 Apr 2007
  • Οι διακοπες του MR BEAN!!

    Φοβερη κωμωδια!!!!!!!. Καλυτερη απο ολες του ΑΤΚΙΝΣΟΝ.
    Ο τυπος αν και 52 χρονων κινειται και παιζει σαν 25χρονος!!! ΓΜΤΟΣ!!!!!!!!

    Οντως, η καλυτερη του! ολα τα λεφτα! κ τωρα να δω ποιες αλλες ειδα...

    1.Μια νυχτα στο Μουσειο: ταινια με απιστευτο γελιο, πραγμα που δεν το περιμενα, γιατε ελεγε θα ειναι κατι για πενταχρονα! Αξιζει να τη δει κανεις!

    2. 300. Η μεγαλυτερη βλακεια που ειδα ποτε μου, με εξαιρεση ισως του Troy. Χωρις σχολια. >:( Εκλαψα τα λεφτα που εδωσα.

    3. Ο διαβολος φοραει Prada: Συμπαθητικη κομωδια, εξαιρετικη ερμηνεια της Μερυλ Στριπ. Οι αλλοι ρολοι μετριοι. Ελαφρυ ευκολοχωνευτο περιεχομενο.

    4. Ο Πληροφοριοδωτης: Η πρωτη φορα, εδω κ πολλα χρονια, που ευχαριστηθηκα ταινια με τον Λεοναρντο ντι Καπριο. Απιστευτη, καταπληκτικη ταινια, τελειες ερμηνειες χωρις εξαιρεση.

    5.Prestige: Καλη πλοκη, καλο σεναριο, ωραιες ερμηνειες. Μ'αρεσαν πολυ οι ξαφνικες ανατροπες που ειχε.

    6. Stranger than Fiction: Συμπαθητικη, αλλα απο ενα σημειο κ επειτα αρχιζει να κουραζει. τραβιεται πολυ σε μακρος.

    7. Lady in the water: Εκτος του οτι κοντεψα να κοιμηθω, απο την αρχη μεχρι το τελος μου σταθηκε αδυνατον να καταλαβω το βαθυτερο νοημα της υποθεσης, η, αν υπηρχε κατι τετοιο τελικα.

    8. Ανυσηχα Πνευματα. Ελαφριου περιεχομενου θριλερακι, περιμενα κατι παραπανω. Καλο για ξεκινημα οσους θελουν να ξεκινησουν να βλεπουν θριλερ κ πρεπει να συνηθησουν τα νευρα τους λαου-λαου ;D
  • #64 από FAIRY-The return! στις 13 Jun 2007
  • Η γεφυρα για την τεραμπίθια....  Μέχρι την μέση ήταν πολύ μέτρια, όμως από την μέση κ προς το τέλος εγινε κάτι που δεν το περίμενα με τπτ και αρχισε να μαρεσει πολύ... Αν εξαιρέσεις αυτό σαν υπόθεση δεν έλεγε και πολλά...έχουν βγει πολύ καλύτερες στο είδος της.  ήταν κάτι μεταξύ πίτερ παν και αρθουρ και οι μινιμοι.

  • #65 από argentina στις 13 Jun 2007
  • Μπορει καποιος να μου πει την περιληψη και φυσικα το τελος των πειρατων της Καραϊβικης 3? ::)
  • #66 από ΡΕΑ στις 13 Jun 2007
  • Μπορει καποιος να μου πει την περιληψη και φυσικα το τελος των πειρατων της Καραϊβικης 3? ::)

    Δεν θες να πας να το δεις;  Αν σου άρεσε το 1, θα σου αρέσει και το 3, είναι πολύ καλό, καμιά σχέση με το 2.  Αν επιμένεις όμως μπορώ να σου πω.
  • #67 από Μαργαρίτα Π. στις 13 Jun 2007

  • 4. Ο Πληροφοριοδωτης: Η πρωτη φορα, εδω κ πολλα χρονια, που ευχαριστηθηκα ταινια με τον Λεοναρντο ντι Καπριο. Απιστευτη, καταπληκτικη ταινια, τελειες ερμηνειες χωρις εξαιρεση.

    Αν και την είδα σε DVD γιατί όταν παιζόταν δεν κατάφερα να πάω  >:( συμφωνώ, πάααρα πολύ καλή!!!!!!!!!!!!
  • #68 από King Lui στις 13 Jun 2007
  • Μπορει καποιος να μου πει την περιληψη και φυσικα το τελος των πειρατων της Καραϊβικης 3? ::)

    Δεν θες να πας να το δεις;  Αν σου άρεσε το 1, θα σου αρέσει και το 3, είναι πολύ καλό, καμιά σχέση με το 2.  Αν επιμένεις όμως μπορώ να σου πω.

    Είναι ψιλομάπα, το 2 ήταν πολύ καλύτερο, η κυρά (Knightley) είναι εκνευριστική μέχρι αηδίας, καλύτερα να μην έπαιζε καθόλου. Anyway, αξίζει να το δεις για τα εφέ, για να μην μείνεις με την απορία αλλά κυρίως για τον Johnny Depp που είναι και πάλι μια ταινία μόνος του (ο Orlando "Fruit of the" Bloom σκέτος μαϊντανός..)
  • #69 από argentina στις 14 Jun 2007
  • Δεν εχω δει κανενα! Και ουτε θελω   8)
    Αλλα θελω να μαθω το story και το τελος του 3  ::)
    Πειτε μου  εστω σε πμ    ;D
  • #70 από zappas στις 14 Jun 2007
  • Δεν εχω δει κανενα! Και ουτε θελω   8)
    Αλλα θελω να μαθω το story και το τελος του 3  ::)
    Πειτε μου  εστω σε πμ    ;D





    αχ! αυτος ο τζονιιιιιιιυ ντεπ!!!!!! ;D
  • #71 από argentina στις 14 Jun 2007
  • Δεν εχω δει κανενα! Και ουτε θελω   8)
    Αλλα θελω να μαθω το story και το τελος του 3  ::)
    Πειτε μου  εστω σε πμ    ;D

    αχ! αυτος ο τζονιιιιιιιυ ντεπ!!!!!! ;D

    Ασχετο βρε! Με παρεξηγησες και οχι αδικα!
  • #72 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 15 Jun 2007
  • Είδε κανείς το Fantastic 4:Rise of The Silver Surfer?
  • #73 από Zeppelin στις 23 Jun 2007
  • Μόλις είδα το The Fountain πάντως, κ έχω να πω: ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ!

    Γεμάτη ανάμικτα συναισθήματα, με μπέρδεψε, με έβαλε σε σκέψεις...
    Ακριβώς ότι πρέπει να σου προκαλεί κάθε σοβαρή ταινία!
  • #74 από Necromayhem - H Επιστροφή στις 24 Jun 2007
  • Είδε κανείς το Fantastic 4:Rise of The Silver Surfer?

    Nαι, μια απο τις μεγαλυτερες π**αριες που χουν βγει ποτε.. Οσο ελεεινο ηταν και το πρωτο, υποθεση μηδεν, ο σιλβερ σερφερ ουτε κι ο ιδιος δεν ξερει τι ειναι, το ιδιο κι ο Καταστροφεας.. Αμα βγαλει κανεις ακρη απο αυτη τη μαπα να μου πει και μενα..
  • #75 από Zeppelin στις 24 Jun 2007
  • Όπως κ από το Spiderman 3 εξάλλου.

    Ούτε ταινία του Ξανθόπουλου να έβλεπα, τόσο καημένος πια ο υπερήρωας Peter Parker!
Σελίδες: