Σελίδες:
  • #26 από hot_sauce (φλουτσ) στις 10 May 2015
  • Τι λέει ρε το παπούζ...
    Ότι συμβουλέψει η σκουόου!

    Χαχαχαχαχαχα!

    Σας αγαπώ!
  • #27 από zeoy στις 10 May 2015
  • Τι λέει ρε το παπούζ...
    Ότι συμβουλέψει η σκουόου!

    Χαχαχαχαχαχα!

    Σας αγαπώ!


    Κλιπιτικλόπος πατσιμπούμ καράκας!
  • #28 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 10 May 2015
  • Τι λέει ρε το παπούζ...
    Ότι συμβουλέψει η σκουόου!

    Χαχαχαχαχαχα!

    Σας αγαπώ!


    Κλιπιτικλόπος πατσιμπούμ καράκας!

    Παν παν φίσα φίσα

    Το επόμενο summer live meeting αφιερωμένο στους Απάτσι!
  • #29 από kkmspm (φλουτσ) στις 11 May 2015
  • τι αραδιαζεται ωρε?
  • #30 από Archangel στις 11 May 2015
  •  Να σας πω... έχουμε και εμείς μια ριμαδομπαντούλα και παίζουμε κάνα δυο ακόρντα... (δλδ κάνα μισαωράκι πιάνουμε και με λίγο μπίρι – μπίρι) …  ::)
     
    τραγουδιάρα με νάζι και τα συναφή…    ;D
     
    αν γενικότερα οι μαζώξεις σας, περιστοιχίζουν με αγάπη  νεοσύστατες μπάντες (και δεν πέφτει το meeting πάνω σε κάποια uber συναυλία) να σας έρθουμε ;;; :-*
     
    …αν τώρα μέσα στο όλο fun… σκάσουν κρασιά, indian pale ales, 665 καλαμάκια χοιρινού (και ένα κοτόπουλου) και υπομονή στο να δείχνουμε τα πεταλάκια μας προς κάθε ενδιαφερόμενο νομίζω πως μιλάμε για το καλύτερο event μετά το/τη NAMM...  ;D ;D 
     
  • #31 από hot_sauce (φλουτσ) στις 11 May 2015
  • αν γενικότερα οι μαζώξεις σας, περιστοιχίζουν με αγάπη  νεοσύστατες μπάντες (και δεν πέφτει το meeting πάνω σε κάποια uber συναυλία) να σας έρθουμε ;;; :-* 
    Εννοείται!

    …αν τώρα μέσα στο όλο fun… σκάσουν κρασιά, indian pale ales, 665 καλαμάκια χοιρινού (και ένα κοτόπουλου) και υπομονή στο να δείχνουμε τα πεταλάκια μας προς κάθε ενδιαφερόμενο νομίζω πως μιλάμε για το καλύτερο event μετά το/τη NAMM...  ;D ;D   

    Αυτά κράτα τα για τη δεύτερη φίλος! Την κεκλεισμένων των θυρών!

    (Α και το ένα καλαμάκι κοτόπουλο, δικό μου!!)
  • #32 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 13 May 2015
  • Επανέρχομαι με νεότερα. Μίλησα με το Holywood και μας δίνει Κυριακή 7/6. Μετά κλείνει για καλοκαίρι. Κατα τα λοιπά όπως και πέρυσι, η είσοδος ελεύθερη και όλοι πληρώνουν τις μπύρες τους.
    Τί λέτε;
  • #33 από Korgy στις 13 May 2015
  • μιρακολο!
  • #34 από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος στις 14 May 2015
  • Μι, αι λαικ!  :D
  • #35 από zeoy στις 14 May 2015
  • Αρκεί να μην έχει παιδικό πάρτυ πριν, για να ξεκινήσουμε νωρίτερα (Δευτέρα εργάσιμη κλπ)
    Να υποθέσω Παρασκευή, Σάββατο δεν έπαιζε ε;
  • #36 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 14 May 2015
  • Δεν είχε ΠΣ αλλά και να είχε δε νομίζω να έδινε.
  • #37 από hot_sauce (φλουτσ) στις 14 May 2015


  • Επανέρχομαι με νεότερα. Μίλησα με το Holywood και μας δίνει Κυριακή 7/6. Μετά κλείνει για καλοκαίρι. Κατα τα λοιπά όπως και πέρυσι, η είσοδος ελεύθερη και όλοι πληρώνουν τις μπύρες τους.
    Τί λέτε;
    Μια χαρά η μέρα, το μέρος και ο διακανονισμός!

    Να συνεννοηθούμε και στη μπάντα για το αν μπορούμε να παίξουμε και θα ενημερώσουμε!

    Κλείνω από τώρα το περσινό τραπεζάκι-ρεμαλογαλαρία! [emoji12] 

  • #38 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 14 May 2015
  • Ναι αλλά το τραπεζάκι δεξιά είναι δίπλα στα ξηροκάρπια!  ;D

    Για να δούμε μπάντες εξ αρχής να δούμε πως θα οργανωθεί...
  • #39 από Βραζίλης στις 14 May 2015
  • Μπράβο παιδιά, χαίρομαι που παίρνετε πρωτοβουλίες και κανονίζετε με συνοπτικές διαδικασίες :)

    Όμως σκέφτομαι μήπως θα έπρεπε να έχουμε παραπάνω χρόνο (ή μπορούμε να προλάβουμε στον υπάρχοντα διαθέσιμο χρόνο; ) για να προσκαλέσουμε μπάντες, είτε προτείνοντάς τους άμεσα, είτε με δημόσια πρόσκληση και επιλογή με κάποια κριτήρια.
  • #40 από Archangel στις 14 May 2015
  • υπάρχει καμια photo απο την τελευταία φορά ;;;

    ΥΓ: εκτιμώ πως αν όχι σήμερα, αύριο (βία Σάββατο θα έχω και το δικό μας aye/nay)
  • #41 από Archangel στις 14 May 2015
  • και επιλογή με κάποια κριτήρια.

    +++reads in silent horror+++  :-X
  • #42 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 14 May 2015
  • Καλά θα ήταν να υπήρχε παραπάνω χρόνος. Μόνο αν βρούμε σε άλλο χώρο.

    Αυτό πρότεινα απ την αρχή αλλά ελλείψει προτάσεων δεν είχαμε πολλές επιλογές.

    Για την ώρα συμμετοχές από
    Archangel
    kkmspm
    Hot sauce (+ atav = love!)
    Zeoy
    Altermind
    Αν μείνει χρόνος φέρνω και τους δικούς μου γκεσταριλίκι!

    Ελπίζω να μην ξεχνάω κανέναν. Επιβεβαίωσε περικαλώ.

    Επίσης υπάρχει κάποιος που μπορεί να αναλάβει την αφίσα; Σε φόντο ινδιάνων απ το Λούκυ λουκ δικαιωματικά!
  • #43 από adr1anos στις 14 May 2015
  • Παιδιά παίξαμε και εμείς στον Αντώνη τον Δεκέμβριο και ήταν πολύ ωραία, θα το ρίξω στην παρέα, και αν το επιτρέπουν οι υποχρεώσεις θα συμμετάσχουμε με πολύ χαρά.
  • #44 από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος στις 14 May 2015
  • Καλά θα ήταν να υπήρχε παραπάνω χρόνος. Μόνο αν βρούμε σε άλλο χώρο.

    Αυτό πρότεινα απ την αρχή αλλά ελλείψει προτάσεων δεν είχαμε πολλές επιλογές.

    Για την ώρα συμμετοχές από
    Archangel
    kkmspm
    Hot sauce (+ atav = love!)
    Zeoy
    Altermind
    Αν μείνει χρόνος φέρνω και τους δικούς μου γκεσταριλίκι!

    Ελπίζω να μην ξεχνάω κανέναν. Επιβεβαίωσε περικαλώ.

    Επίσης υπάρχει κάποιος που μπορεί να αναλάβει την αφίσα; Σε φόντο ινδιάνων απ το Λούκυ λουκ δικαιωματικά!

    Μη μας ξεχνάς βρε καρντάσι! Εκτός απροόπτου μέσα μετά μπάντας (End of Discussion)
  • #45 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 14 May 2015
  • Νίκο μου ξέφυγε, ψόρρυ!
    Αδριανέ μετά χαράς!

    Βάσει συμμετοχών έχουμε λοιπόν 8 μπάντες, φαινομενικά πολλές αλλά με ένα ευέλικτο σετλιστ 5 ας πούμε κομματιών βγαίνει άκρη.
  • #46 από Korgy στις 14 May 2015
  • αντικειμενικα, το βλεπω για φεστιβαλ soundcheck   :-\ .  πολλες οι 8 !
  • #47 από hot_sauce (φλουτσ) στις 14 May 2015
  • Όμως σκέφτομαι μήπως θα έπρεπε να έχουμε παραπάνω χρόνο...
    Βραζ,όπως έχει αποδειχτεί, στη βράση κολλάει το σίδερο...

    Hot sauce (+ atav = love!)
    Μας πήρανε χαμπάρι....


    αντικειμενικα, το βλεπω για φεστιβαλ soundcheck   :-\ .  πολλες οι 8 !
    Σα να χει δίκιο.... :-\
    Εκτός αν το κάνουμε σε δυο μέρες!
  • #48 από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος στις 14 May 2015
  • Η δική μου η γνώμη είναι ότι, επειδή πρόκειται για κιθαρομάζωξη, μπορούμε με κάποιους συμβιβασμούς από την κάθε μπάντα να μειώσουμε το χρόνο soundcheck στο ελάχιστο. Αν συμφωνήσουμε όλοι ας πούμε να χρησιμοποιηθούν συγκεκριμένοι ενισχυτές, πιατα κτλ για να μην είμαστε συνέχεια βάλε-βγάλε + να μην είμαστε ψείρες ως προς τον ήχο, πιθανόν να βγαίνει. Πιστεύω ότι το νόημα είναι να συναντηθούμε κ να περάσουμε ωραία κ όχι να βγάλει η κάθε μπάντα το ιδανικό ηχητικό αποτέλεσμα 100%. Δε ξέρω πως το βλέπετε και οι υπόλοιποι.
  • #49 από hot_sauce (φλουτσ) στις 14 May 2015
  • Θα συμφωνήσω και με αυτή την οπτική...δεν θα χω κανένα πρόβλημα και από πάνω απ τη σκηνή και από κάτω, μ αυτή τη λύση....!
  • #50 από kkmspm (φλουτσ) στις 14 May 2015
  • αυτη η λυση ειναι μονοδρομος.....σε συνδιασμο με μια καλη ωρα εναρξης των soundcheack (νωρις)
Σελίδες: