Αποστολέας Θέμα: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη  (Αναγνώστηκε 34657 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος papardelas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #25 στις: 29/07/08, 17:30 »
iron maiden...θεοι....μ'αρεσει η μεταλ αλλα επειδη μπορω πιο ευκολα να εκτελεσω(κυριολεκτικα :P :P ;D)πιο ελαφρα ειδη,θα παιζω κομματια οπως
city of the damned-green day
save-the rocket summer(trs)
good news-trs
wonderwall-oasis(αλλα πολυυυυυυυ αργοτερα,ειναι αρκετα δυσκολο)
sleepless-faber drive
'74-'75-the connels

τετοιου τυπου πανω κατ
παιδες σορρυ για το ακυρο quote αλλα τωρα ειδα το τοπικ....κοιτα θελω να σχολιασω αυτο το "εκτελεσω"..κανεις δεν γεννηθηκε malmsteen...αν εξασκηθεις σε οτιδηποτε ειδος σ αρεσει τοτε θα γινεις καλυτερη...δεν εχει σημασια το τι εκτελεις τωρα αλλα το τι θελεις να εκτελεις και στο μελον

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #26 στις: 29/07/08, 17:51 »
Μην ανησυχεις που δεν ειναι ετοιμοπαραδοτη και θελει παραγγελια. Αν θες μονο αυτο το χρωμα, ή την κανεις παραγγελια και περιμενεις ή ψαχνεις να δεις μηπως παιζει εδω Ελλαδα (και αν την βρεις εδω τους κανεις παζαρια να στην δωσουν οσο την εχει και ο Thomann, αλλιως τους λες την παιρνεις απο εξω).
Τωρα αν σου αρεσουν και αλλα χρωματα στην ιδια κιθαρα κοιτα εδω:
http://www.thomann.de/gr/fender_gdo_300_om_tg.htm
http://www.thomann.de/gr/fender_gdo300_om_tb.htm (αυτη μου αρεσει εμενα παντως)
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος X-FILER

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #27 στις: 29/07/08, 23:51 »
johnie καλες κι αυτες αλλα τη χαρη της μαυρης δεν την εχει καμια(καλουτσικη η μπλε παντως)...το βλεπω να την παραγγελνω...θα κανει παραπανω μερες,ε?ομως θα την παραγειλω οταν ερθω απο τις διακοπες,μεσα αυγουστου.λεει ομως on request... ??? ??? ??? θα εχει κι αλλα τετοια κομματια σε μαυρο,ε?

εννοωντας εκτελεσω,εννοουσα οσον αφορα το τραγουδι  ;D σαφως practice makes perfect,αλλα στο τραγουδι ειμαι απιαστη!!! ;D ;D ;D
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #28 στις: 30/07/08, 00:09 »
Στειλε τους mail για να δεις ποσες μερες θελει η παραγγελια, ποια η διαδικασια κτλ. Μπορει να ειναι καλυτερα να κανεις τωρα την παραγγελια και να πληρωσεις ωστε οταν γυρισεις απο διακοπες να εχει ερθει...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #29 στις: 30/07/08, 12:47 »
Το συμπέρασμα είναι ότι παίρνεις ακουστική! Όλοι συμφωνούμε και δεν δεχόμαστε κουβέντα επί τούτου!  :)  ;D

Σε λίγο καιρό θα μάθεις μερικά ακόρντα και θα παίζεις το Wonderwall και το ’74-’75. Θα τρελαθείς από τη χαρά σου γιατί θα ακούγονται ωραία στην ακουστική, θα τα παίζεις όλη μέρα, σε φίλους, σε γνωστούς, σε party (όπου θα μπορείς άνετα να την παίρνεις μαζί σου), κλπ.

Πριν αγοράσεις όμως θα σου συνιστούσα:
α) Να δεις το link του Απόλλωνα για τις ακουστικές χαμηλού κόστους. Μη το προσπεράσεις αβίαστα.
β) Να δεις τις αγγελίες στο site όπου μπορείς να βρεις μεταχειρισμένη ακουστική σε πολύ καλή κατάσταση και στα μισά χρήματα από αυτά που θα κόστιζε καινούρια. Δεν έχει πολλές αλλά αξίζει να το ψάξεις.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #30 στις: 30/07/08, 13:12 »
καταρχήν συγχαρητήρια για τον ενθουσιασμό σου...πολύ γουστάρω... 8)

μετά...ναι να πάρεις ένα κουρδιστήρι γιατί είναι σημαντικό να παίζεις πάντα σωστά για να συνηθίσει και το αυτί σου στις σωστές νότες...το καποτάστο μπορεί να σε βοηθήσει αν θες να τραγουδήσεις ή να πειραματιστείς με την φωνή σου καθόλου..μπορείς να το αφήσεις και για αργότερα...

επίσης κάποιες πρακτικές συμβουλές για thomann...επειδή το κόστος των μεταφορικών είναι fixed price(20 euro), πάρε και κανά extra σετ χορδές, μερικές πένες, καθαριστικά κιθάρας, καμμιά ζώνη γιατί τα έχει πάρα πολύ φτηνά, είναι πραγματάκια που σίγουρα θα τα χρειαστείς, και δεν θα πληρώσεις και επί πλέον μεταφορικά...

όσον αφορά το παικτικό κομμάτι,
μπορεί να σε βοηθήσει το guitar pro(ver 5.2), προγραμματάκι για το pc που παίζει tabs και ακούς real-time τι παίζει(ψάξε σε mininova κτλ, το έχει..) και το www.911tabs.com έχει ότι ταβλατούρα μπορείς να φανταστείς... επίσης, το www.cyberfret.com είναι πολύ καλό site με θεωρία(συγχορδίες, κλίμακες κτλ), βάλτο στα bookmarks σου..

αν ενδιαφέρεσαι για βιβλία πες μου και θα σου προτείνω μερικά... ;)




Αποσυνδεδεμένος X-FILER

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #31 στις: 30/07/08, 13:49 »
παιδια ευχαριστω παρα πολυ για ψυχολογικη υποστηριξη!!!  ;D ;D ;D ;D

Στειλε τους mail για να δεις ποσες μερες θελει η παραγγελια, ποια η διαδικασια κτλ. Μπορει να ειναι καλυτερα να κανεις τωρα την παραγγελια και να πληρωσεις ωστε οταν γυρισεις απο διακοπες να εχει ερθει...


αρχικα αυτο το σκεφτηκα κι εγω αλλα μπορει να γινει κατι(πχ να μου στειλουν ενα e-mail)κι εγω να μην ειμαι εδω.και επειδη φευγω 3/8,αν ερθι νωρις και δεν την παραλαβω,μπορει να την πανε πισω!η παραγγελια ερχεται σε 4-6 μερες,το ελεγε.ισως ομως,επειδη τωρα ειναι on request( :'( :'( :'( :'()να παρει πιο πολυ χρονο.τωρα θα στειλω ενα e-mail να τους πω οτι ενδιαφερομαι,αν υπαρχει και σε ποσες μερες θα ερθει.

Το συμπέρασμα είναι ότι παίρνεις ακουστική! Όλοι συμφωνούμε και δεν δεχόμαστε κουβέντα επί τούτου!  :)  ;D

Σε λίγο καιρό θα μάθεις μερικά ακόρντα και θα παίζεις το Wonderwall και το ’74-’75. Θα τρελαθείς από τη χαρά σου γιατί θα ακούγονται ωραία στην ακουστική, θα τα παίζεις όλη μέρα, σε φίλους, σε γνωστούς, σε party (όπου θα μπορείς άνετα να την παίρνεις μαζί σου), κλπ.

Πριν αγοράσεις όμως θα σου συνιστούσα:
α) Να δεις το link του Απόλλωνα για τις ακουστικές χαμηλού κόστους. Μη το προσπεράσεις αβίαστα.
β) Να δεις τις αγγελίες στο site όπου μπορείς να βρεις μεταχειρισμένη ακουστική σε πολύ καλή κατάσταση και στα μισά χρήματα από αυτά που θα κόστιζε καινούρια. Δεν έχει πολλές αλλά αξίζει να το ψάξεις.


ναι,καταληγουμε σε ακουστικη! ;D σε λιγο καιρο?! wow!!!ενταξει,πρεπει να μαθω πρωτασυγχρορδιες,να κανω ασκησεις για να ανοιξουν τα δαχτυλα και να κανω και μια επαναληψη στις νοτες  ;D ;D ;D ;D τα link του Απολλωνα τα κοιταξα βιαστηκα οταν μου τα εδωσε αλλα τωρα θα τους ξαναριξω μια ματια.χα,δεν ηξερα οτι ειχε αγγελιες στο site  :P ;D (η βλακεια του τουριστα  :P)


όσον αφορά το παικτικό κομμάτι,
μπορεί να σε βοηθήσει το guitar pro(ver 5.2), προγραμματάκι για το pc που παίζει tabs και ακούς real-time τι παίζει(ψάξε σε mininova κτλ, το έχει..) και το www.911tabs.com έχει ότι ταβλατούρα μπορείς να φανταστείς... επίσης, το www.cyberfret.com είναι πολύ καλό site με θεωρία(συγχορδίες, κλίμακες κτλ), βάλτο στα bookmarks σου..

αν ενδιαφέρεσαι για βιβλία πες μου και θα σου προτείνω μερικά... ;)


θα το κοιταξω το προγραμμα  ;)
οσον αφορα το 911 tabs,το ξερω,αλλα συνηθως χρησιμοποιω το www.ultimate-guitar.com γιατι στο 911 δεν ξερω πως να διαβασω τις ταμπλατουρες! :( μου ειχαν εξηγησει μια φορα,αλλα δε μπορω...μπερδευομαι :'( ενω στο αλλο τα καταφερνω καλυτερα.
αν θα μπορουσες να  μου προεινεις καποιο βιβλιο θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα.μου εχουν προτεινει το "Ντεμπουτο-Ευαγγελος Μπουντουνης".μου ειπαν ομως οτι ειναι καπως...μπερδευτικο  ;D ;D ;D

--->ωραιο το site με τη θεωρια  ;)


Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

Αποσυνδεδεμένος papardelas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #32 στις: 30/07/08, 15:03 »
κατεβασε το tux guitar ...διαβαζει οτι θες..απο ταμπλατουρες......καλο παιξιμο

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #33 στις: 30/07/08, 15:54 »
Το συμπέρασμα είναι ότι παίρνεις ακουστική! Όλοι συμφωνούμε και δεν δεχόμαστε κουβέντα επί τούτου!  :)  ;D
χαχα, έτσι ειναι! :D

X-FILER στείλε τους email και αν είναι πάνω από 1 μήνα να στη στείλουν, τότε ρίξε καμιά ματιά για άλλη. Υπάρχουν όμορφες κιθάρες :)
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος X-FILER

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #34 στις: 30/07/08, 19:21 »
τους εστειλα e-mail το πρωι.εβαλα και το απαιχτο το αγγλικο κιολας ;D ;D ;D ;Dδε νομιζω να παρει πανω απο ενα,αντε κανα 2 βδομαδες το πολυ,γιατι λεει στο site οτι παιρνει 4-6 μερες να φτασει η παραγγελια
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #35 στις: 30/07/08, 20:07 »
το 911 είναι το γενικό site..."εμπεριέχει" το ultimate-guitar και όλα τα υπόλοιπα.. ;)

όσον αφορά τις tabs, δες: http://www.google.gr/search?q=how+to+read+guitar+tab&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a

επίσης μπορείς να τσεκάρεις αυτό εδώ το βιβλίο με το οποίο θα μάθεις πολλά πράγματα γύρω από την κιθάρα και όχι μόνο πως να παίζεις.. ;)
http://www.musicroom.com/se/ID_No/019032/details.html


Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #36 στις: 30/07/08, 20:15 »
Άντε καλόπαιχτη!  ;D

(Όντως η μαύρη έχει άλλη χάρη...  ;))
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος X-FILER

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #37 στις: 30/07/08, 22:53 »
haha thnx ArgO.JaYmZ το δευτερο link δεν βγαινει ::)
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #38 στις: 31/07/08, 00:49 »
JaYmZ το δευτερο link δεν βγαινει ::)


Για δοκίμασε αυτό: http://www.amazon.com/Guitar-Handbook-Ralph-Denyer/dp/0679742751

Το Guitar Handbook είναι το ένα βιβλίο που πρέπει να έχει οπωσδήποτε ο κάθε κιθαρίστας ανεξάρτητα από το πόσο ασχολείται και τι παίζει.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #39 στις: 31/07/08, 12:28 »
JaYmZ το δευτερο link δεν βγαινει ::)


Για δοκίμασε αυτό: http://www.amazon.com/Guitar-Handbook-Ralph-Denyer/dp/0679742751

Το Guitar Handbook είναι το ένα βιβλίο που πρέπει να έχει οπωσδήποτε ο κάθε κιθαρίστας ανεξάρτητα από το πόσο ασχολείται και τι παίζει.


ακριβώς..επιβάλλεται η αγορά του! ;)

Αποσυνδεδεμένος X-FILER

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #40 στις: 31/07/08, 14:32 »
μηπως μπορω να το βρω καπου στην ελλαδα πιο φτηνα? ::)
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

Αποσυνδεδεμένος X-FILER

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #41 στις: 19/08/08, 16:14 »
τελικα μαζι με την κιθαρα τι αλλο να παραγγειλω απο το Θωμα?
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #42 στις: 19/08/08, 18:09 »
χμμμ με την ακουστική δεν σου χρειάζονται πολλά αξεσουάρ... πάρε καμιά πένα και φηψιακό κουρδιστήρι, θα μπορείς να την κουρδίζεις άνετα μόνη σου!
« Τελευταία τροποποίηση: 19/08/08, 18:11 από Crazy Heart »
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος X-FILER

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #43 στις: 19/08/08, 19:18 »
μαλιστα!και καπο?γιατι το wonderwall χρειαζεται!ειδικα κατι φοβερες πενες(σετακι 5)που πανε με την κιθαρα(ασπρομαυρες)αλλα κανουν 5 ευρω! :-\
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #44 στις: 19/08/08, 19:25 »
Δεν χρειαζεσαι καποταστο για να παιξεις οποιοδηποτε τραγουδι, εκτος κι αν θελεις σωνει καικαλα να το παιξεις στην ιδια νοτα που παιζεται...
Πχ μπορει το wonderwall να το παιζουν με καπο γιατι τους βολευει λογω τραγουδιου να παιζεται σε Ντο# και επειδη θελουν να το παιζουν με ανοιχτες συγχορδιες και οχι με μπαρε βαζουν το καποταστο... Αυτο ομως δεν σημαινει οτι εσυ δεν μπορεις να κανεις transpose το τραγουδακι εναν ημιτονιο κατω σε Ντο και να το παιξεις παλι με ανοιχτες συγχορδιες... Απλα θα το παιζεις ενα ημιτονιο κατω και κατα τα αλλα θα ειναι ιδιο...
Οποτε για αρχη μην μπλεξεις καν με καποταστο γιατι και μπορει να σε μπερδεψει και θα σε κανει "τεμπελα" στο να μαθαινεις να χρησιμοποιεις μπαρε συγχορδιες...
Τελος μην αγχωνεσαι για πεννες κτλ, εχεις καιρο να πειρματιστεις με σχηματα/σκληροτητα κτλ μεχρι να καταληξεις σε ποιο ειδος πεννας σε βολευει, οποτε μην αγοραζεις ακριβα τετοια πραγματα. Παρε απο ενα μαγαζι της γειτονιας σου 5-6 διαφορετικες που σου καθονται καλα στο χερι και δοκιμαζε μεχρι να βρεις τι σου κανει.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/08/08, 19:27 από Johnie Darko »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #45 στις: 19/08/08, 20:25 »
πένες μπορείς να βρεις Fender κιόλας με 0,5 Euros τη μια! Θα σου συνιστούσα να πάρεις 2-3 λεπτες (thin) γιατί σπάνε και εύκολα και πάρε και κανα 2 ακόμα μέτριες.
Οποτε για αρχη μην μπλεξεις καν με καποταστο γιατι και μπορει να σε μπερδεψει και θα σε κανει "τεμπελα" στο να μαθαινεις να χρησιμοποιεις μπαρε συγχορδιες...
+1
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος X-FILER

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #46 στις: 19/08/08, 21:59 »
ειχα δει μια ωραια πενα στο ebay που ηταν ροζ( :-X)αλλα ελεγε πανω με μαυρα γραμματα The Rocket Summer,οπως το λεει σε καθε εξωφυλλο του Bryce....αλλα να περιμενεις 2 βδομαδεςγια να ερθει μια πενα και να πληρωσεις μεταφορικα δε λεει! ;Dχαχα
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

Αποσυνδεδεμένος X-FILER

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα πρόβλημα για κάθε σου λύση
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #47 στις: 20/08/08, 21:01 »
 :'( :'( :'( :'( :'( ο Θωμας λεει οτι δνε εξερει ποτε θα ερθει η κουκλα.και κοιταξα σε πολλα site και ουτε εκει την εχουν.ρωτησα και σε ενα αλλο(που ειναι και 20 ευρω φτηνοτερα :D)και περιμενω απαντηση.αλλα εγω θελω ΑΥΤΗ!!!!
Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #48 στις: 20/08/08, 21:05 »
Αφού αυτή θες τότε περίμενε την... Εγώ έκανα 8 μήνες να περιμένω την Brian Moore... Μάλιστα κάπου ενδιάμεσα άλλαξε και το μοντέλο και προσθέσανε USB...  ;D
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος AndreasD.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθαρα για αυτοδιδακτο και τιμη
« Απάντηση #49 στις: 20/08/08, 21:10 »
http://www.thomann.de/gb/manuel_rodriguez_sr_model_spruce.htm


κοίτα και λίγο αυτήν

όχι πλακίτσα ok!! xaxaxaxa

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
27 Απαντήσεις
14284 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/06, 17:27
από telekris
23 Απαντήσεις
7943 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/09, 21:18
από ogyon21
2 Απαντήσεις
2691 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/03/09, 19:04
από Player
2 Απαντήσεις
2870 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/03/09, 19:54
από Ibanezακιας
1 Απαντήσεις
2761 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/09, 00:07
από Nikoubis
3 Απαντήσεις
2739 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/09, 12:19
από Dr Bluz (G.K.)
6 Απαντήσεις
4175 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/09, 17:44
από Wise_One
4 Απαντήσεις
2403 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/10, 15:51
από tech21man
2 Απαντήσεις
3934 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 20:57
από Thanos9
18 Απαντήσεις
6261 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/12, 16:50
από Adoni