Αποστολέας Θέμα: Ο Bruce Dickinson δείχνει τι σημαίνει πραγματικά το metal  (Αναγνώστηκε 4495 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
ΙRON MAIDEN: Ενωτικές δηλώσεις του Dickinson για τους metalheads όλου του πλανήτη
Sunday, 07 August 2011 04:03
Το Σάββατο 6 Αυγούστου, κατά την εμφάνιση των Iron Maiden στο O2 Arena του Λονδίνου και λίγο πριν το συγκρότημα παίξει το τραγούδι "Blood Brothers", ο Bruce Dickinson   μίλησε για τις εμπειρίες που αποκομίζει το συγκρότημα παίζοντας live σε   όλα τα μήκη και πλάτη του πλανήτη, την επαφή των Maiden με τους κατά   τόπους metalheads αλλά και για τα όσα βλέπει να συμβαίνουν στον κόσμο   στην εποχή που ζούμε.
«Υπάρχει κάτι (στη μουσική μας και στο μήνυμα μας) που ενώνει τους ανθρώπους   και δεν έχει σημασία ούτε το χρώμα του δέρματος τους, ούτε η θρησκεία   τους, ούτε το αν είναι άντρες ή γυναίκες ή κάτι ενδιάμεσο»
Με   αφορμή την εμφάνιση του group στην Βόρειο Ιρλανδία όπου υπάρχει εδώ και   πολλά χρόνια αιματηρή αντιπαράθεση Προτεσταντών και Καθολικών πρόσθεσε:
«Ήμασταν προχθές στο Belfast   για live και ίσως ακούσατε όλες αυτές τις ανοησίες περί Προτεσταντών,   Καθολικών και όλα αυτά. Και τότε εγώ είπα, λοιπόν κοιτάξτε, αυτός είναι   ένας ασφαλής χώρος (εννοεί το metal και τους Maiden), αυτός είναι ο   δικός μας χώρος, αυτό είναι το σπίτι των Maiden και όλοι είναι καλοδεχούμενοι, δεν γυρνάμε την πλάτη σε κανέναν ανεξαρτήτως του ποιος είναι. Εκτός ίσως και αν είναι…».
Μετά   από μικρή παύση, συνέχισε την σκέψη του για να κατακεραυνώσει τον   υπεύθυνο της διπλής τρομοκρατικής επίθεσης στην Νορβηγία, Anders Breivik, του οποίου οι στυγερές πράξεις στοίχησαν τη ζωή σε δεκάδες ανθρώπους – κυρίως νεαρά άτομα.
«Πριν από λίγο καιρό ήμασταν στο Oslo, όπου την πρόσφατη μαλ***α, την φοβερή θηριωδία δεν την προκάλεσε ένας μουσουλμάνος, αλλά την προξένησε κάποιος που θεωρεί τον εαυτό του χριστιανό – O ΜΑΛΑΚΑΣ (με έμφαση). Απίστευτο…».

Και για να ολοκληρώσει το ενωτικό μήνυμα των
Iron Maiden   προς όλους τους metal οπαδούς του πλανήτη, τους οποίους η μπάντα δεν   διαχωρίζει σε χριστιανούς, ινδουιστές, μουσουλμάνους και εβραίους, έβαλε και τη γνωστή νότα του humor που τον χαρακτηρίζει, αναφερόμενος στην «θρησκεία» των Jedi
Είπε σχετικά με τους διάσημους χαρακτήρες των ταινιών Star Wars, «μας αρέσουν οι Jedi και δεν υπάρχει τίποτα άσχημο σε αυτό, πρέπει να αναγνωριστoύν ως θρησκεία...» για να εισπράξει το θερμό χειροκρότημα από το κοινό που είχε γεμίσει το χώρο της συναυλίας.
Στο video που ακολουθεί μπορείτε να παρακολουθήσετε όλα τα παραπάνω.





http://www.metalhammer.gr/magazine/news/1849-ron-maiden-dickinson-metalheads-.html
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Αντιρατσιστικές δηλώσεις ΚΑΙ Jedi. Γι' αυτό αγαπάμε Bruce.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Free_Bird

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
How can you not just LOVE Bruce... ;D   Είναι ωραίος τύπος (και με κουλτούρα, όχι ψευτο-κουλτούρα), αν και μερικές φορές ακριβώς επειδή λέει τα πράγματα ''έξω από τα δόντια'' καμμιά φορά του ξεφεύγουν λόγια που δεν χρειάζονται όπως π.χ. το περιβόητο ''oι Μaiden είναι καλύτεροι από τους Metallica''...ε εντάξει αυτό δεν χρειαζότανε... ;D ;D Ο κάθε άνθρωπος ξέρει τα ''περί ορέξεως'' και ότι ''δεν συγκρίνουμε μήλα-πορτοκάλια'' κ.τ.λ....αν και καταλαβαίνω με ποιό τρόπο το εννοούσε, αλλά και πάλι έβλεπες όλα τα 14χρονα τα τσακώνονται στο νετ και να κανουν ηλίθια σχόλια... ;D


Πάντως αυτό το σκουφάκι ρε γ**ώτο με χαλάει λίγο...τί καινούργια μόδα είναι τούτη πάλι??  ;D
Live to play LIVE

Αποσυνδεδεμένος schizodrummer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • dr stein took a syringe and blew out his life
    • Προφίλ
δεν ειναι μοδα ακριβως,αραιωνει το τριχωτο της κεφαλης >:D

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Οι ανοησιες προτεσταντων και καθολικων οφειλονται και σε ενα τεραστιο βαθμο στα ''καλα'' των Αγγλων για τα οποια ο Μπρουσαρος εντεχνως η οχι δεν αναφερει τιποτα ;D
Αγαπαμε οπως και να χει.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος schizodrummer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • dr stein took a syringe and blew out his life
    • Προφίλ
τι μας νοιαζουν οι διαφορες κελτων αγγλοσαξωνων :-\ κυριε ντικινσον να τοποθετηθειτε για το μεταναστευτικο στην ελλαδα 0:)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Πανεξυπνο σχολιο-να γραφτει στα πρακτικα. 8)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
τι μας νοιαζουν οι διαφορες κελτων αγγλοσαξωνων :-\ κυριε ντικινσον να τοποθετηθειτε για το μεταναστευτικο στην ελλαδα 0:)
Oh my god, you so smart!
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος schizodrummer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • dr stein took a syringe and blew out his life
    • Προφίλ
 ;D ουτε μια πλακα δεν μπορει να κανει καποιος >:D ατιμο κατεστημενο >:D

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Συγγνωμη αμα σας χαλαω τη φαση, αλλα εγω αυτα τα βρισκω αυτονοητα. Απο τη θεση του Dickinson, το πλεον ευκολο ειναι να τα πεις αυτα, να κανεις και τον metal οπαδο να γουσταρει ως ξεχωριστο ον, να περασεις και κοινωνικο μηνυμα και τα ρεστα. Απο τετοιους ανθρωπους,εγω δεν περιμενω λογια, αλλα πραξεις και χωρις καμια διαθεση να κραξω τον Dickinsons (μου ειναι σχετικα συμπαθης), δεν ξερω τι κανει ο ιδιος για να κανει τον κοσμο καλυτερο.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
12 Απαντήσεις
5532 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/05, 16:02
από Arg0
10 Απαντήσεις
4263 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/05, 08:40
από Sandman1_1
39 Απαντήσεις
11145 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/05, 18:48
από master of puppets
18 Απαντήσεις
6194 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/05, 16:00
από Sandman1_1
186 Απαντήσεις
51881 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/08, 09:38
από Mrs Brightside
8 Απαντήσεις
3334 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/07, 22:16
από pegasus
49 Απαντήσεις
16760 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/07, 19:08
από fake7
0 Απαντήσεις
1659 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/08, 15:30
από Μαργαρίτα Π.
2 Απαντήσεις
2146 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/09, 21:19
από davemurrayaris
1 Απαντήσεις
2171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/10, 23:12
από semper.fi