Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 675880 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος monstermind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • ταδε έφη το έρισμα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2075 στις: 10/12/08, 12:21 »
Παραθέτω και ένα link. προσωπικα μου σηκώθηκε η τρίχα :(
http://papachatzis.tumblr.com/post/63589410/policeviolence

που να τους κάψουν και τους 300 τους Αλήτες


γιατι έπεσε το Link?
όταν νομίζεις, το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν ξέρεις.
όταν ξέρεις το μόνο σίγουρο είναι οτι είσαι υπερόπτης.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2076 στις: 10/12/08, 12:24 »
Η κουφαία κουβέντα, ειπώθηκε απο τον υπουργό Μακεδονίας-Θράκης: "Να σας θυμίσω, οτι ο ειδικός φρουρός, προσλήφθηκε επι εποχές ΠΑ.ΣΟ.Κ., και το ΠΑ.ΣΟ.Κ, μας τον παρέδωσε"...
Τι κορυφαία ατάκα!
πραγματική αποποίηση ευθυνών με την  εύκολη λύση την οποία δν ξέρω κι εγώ ποιος θα πιστέψει...
αντί να κάνουν τη δουλειά τους και να τους ξαναεκπαιδευσουν αν δν του άρεσε η "εκπαίδευση του ΠΑΣΟΚ"....τι λέει ρε? ;D

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2077 στις: 10/12/08, 12:40 »
Μιας και ειμαστε στο θεμα "αστυνομια" για να σταματησει η "αλητεια" στην αστυνομια  πρεπει να γινει καλυτερη εκπαιδευση...Θα πω κατι που ολοι μας το ξερουμε αρα οχι κατι νεο.Τα ψυχολογικα τεστ των σωματων ασφαλειας ειναι ΓΕΛΟΙΑ..δεν αρκει ενα τεστακι για να καταλαβεις αν ο αλλος ειναι καλα στα μυαλα του και αν εχει την σωστη ψυχολογια για να γινει μερος μια ομαδας που προστατευει τον λαο(οπλο κουβαλας)..σαφως και θα επρεπε να περνανε ΟΛΟΙ τους απο σοβαρο ψυχολογικο/ψυχιατρικο ελεγχο..και οχι μονο κατα την εισοδο τους στα σωματα αλλα και κατα την διαρκεια(δεν θελω τα προβληματα στο σπιτι του καθε αστυνομικου-που σιγουρα θα εχει γιατι ειναι ανθρωπος-να τα φερνει στην δουλεια του και κατ επεκταση και σε μενα).Αλλα αυτο κοστιζει.Και αν γινει αυτο καποιοι υπουργοι και ανωτερα στελεχη θα χασουν τα λεφτακια τους...για αυτο και τους βολευει ενα ΧΑΖΟ τεστ αξιολογισης..

Οσον αφορα την ατακα του υπουργου ΜΑΚ/ΘΡΑΚ εμεις του κιθαρα ξερουμε την απαντηση...αν ο  Thomann  μας στειλει μια ελλατωματικη κιθαρα τηω στελνουμε πισω ;)..καλο θα ειναι τελικα να μπει ο υπουργος στο κιθαρα να μαθει τι γινεται με τα ελλατωματικα του οργανα...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2078 στις: 10/12/08, 12:58 »
Μιας και ειμαστε στο θεμα "αστυνομια" για να σταματησει η "αλητεια" στην αστυνομια  πρεπει να γινει καλυτερη εκπαιδευση...

Η επιστράτευση χρυσών αυγών είναι θέμα εκπαίδευσης της βάσης της αστυνομίας; Εμένα γιατί μου φαίνεται δουλειά της κορυφής;
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος ibanezz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2079 στις: 10/12/08, 13:06 »
Ας ελπίσουμε να μην εφαρμοστούν αυτά που διάβασα σήμερα στο Βήμα

"Στην χθεσινή συνεδρίαση της κυβερνητικής επιτροπής, που συνεδρίασε για δεύτερη φορά μέσα σε 24 ώρες, αποφασίστηκε να κηρυχθεί η χώρα σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης από την Πέμπτη που ο πρωθυπουργός αναχωρεί για τις Βρυξέλλες, εφόσον μέχρι τότε δεν έχουν κοπάσει οι ταραχές. Από χθες το μεσημέρι δόθηκε εντολή στις αστυνομικές δυνάμεις να συλλαμβάνουν όποιον προκαλεί βανδαλισμούς, ενώ για την προστασία της δημόσιας περιουσίας, αλλά και της δημόσιας ασφάλειας αποφασίστηκε να εφαρμοστεί το άρθρο 11 του Συντάγματος από την Πέμπτη, αν δεν έχουν σταματήσει μέχρι τότε οι ταραχές. Βάσει της διάταξης αυτής, απαγορεύονται οι δημόσιες υπαίθριες συναθροίσεις με απόφαση του αρχηγού της Αστυνομίας, σε περιοχές που έχει διαταραχθεί η κοινωνικοοικονομική ζωή. Παράλληλα αποφασίστηκε να ζητηθεί η συνδρομή ευρωπαϊκών κρατών, εφόσον οι ταραχές επεκταθούν, με την αποστολή αστυνομικών δυνάμεων που ειδικεύονται στην αντιμετώπιση διαδηλώσεων (κυρίως από Γαλλία, και Βρετανία). Την Πέμπτη επίσης θα αποφασιστεί αν η κυβέρνηση θα κάνει χρήση των διατάξεων του πρόσφατου νόμου της κυρίας Μαριέττας Γιαννάκου για την άρση του πανεπιστημιακού ασύλου, αφού οι αστυνομικές δυνάμεις έχουν εξακριβώσει ότι η πλειονότητα των μολότωφ που χρησιμοποιούν οι κουκουλοφόροι, παρασκευάζονται στα εργαστήρια πανεπιστημιακών ιδρυμάτων."
οτι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2080 στις: 10/12/08, 13:24 »
Έτσι όπως έχουμε καταντήσει θα έπρεπε να υπάρχει και ένας ψυχολόγος σε κάθε αστυνομικό τμήμα αλλά όχι μόνο...Σε κάθε σχολείο για να παρακολουθεί μαθητές και καθηγητές, στα λεωφορεία για να βλέπει τους οδηγούς, όπου γενικά υπάρχει κράτος δηλαδή και εμπλοκή με τους πολίτες.Τα πρώτα μου συμπεράσματα από όλο αυτό που ζήσαμε και αυτή είναι απλά η άποψή μου είναι τα εξής:
α) Έγινε ένας φόνος που όλα δείχνουν ότι ήταν εκ προθέσεως.Πιστεύω ότι θα είναι η πρώτη φορά που ένας αστυνομικός που τον διέπραξε, δεν θα πέσει στα μαλακά.Αν και βέβαια, μπορεί να επικαλεστεί το "ακαταλόγιστο" και αν το καταφέρουν οι δικηγόροι του να το περάσουν θα έχουμε νέο κύκλο αμφισβήτησης και ίσως βίας.

β) Με αφορμή αυτόν τον φόνο έγιναν τα χειρότερα έκτροπα που έχουμε ζήσει σαν κοινωνία. Με σημαία την "κρατική βία"(κατά την άποψή μου δεν υπήρξε τέτοια το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ βράδυ του φόνου, απλά ένα μεμονωμένο περιστατικό). Οι αιτίες βρίσκονται στην ιστορία της Ελλάδας τα τελευταία 65 περίπου χρόνια. Γενιές ανθρώπων γαλουχήθηκαν με απόψεις πολωτικές. Μεγάλωσαν οι μεν με το "Μπάτσοι,γουρούνια.δολοφόνοι" και οι δε με τους "Ανθέλληνες, αναρχικούς, κομμουνιστοσυμμορίτες". Η πιο ακραία μορφή των πρώτων, συμμετείχε στα έκτροπα και η πιο ακραία μορφή των δεύτερων, στη καταστολή τους και στα "καουμπουλίκια".

γ) Δεν υπήρξε κανένας σεβασμός στον νεκρό. Ακόμα και η κηδεία του έγινε ευκαιρία αιματοκυλίσματος.

δ) Τα πολιτικά κόμματα που απαρτίζουν τη κοινοβουλευτική δημοκρατία μας, απέτυχαν στο να κρατήσουν μια κοινή στάση απέναντι σε αυτούς που κατέστρεψαν περιουσίες και βύθισαν στο "πένθος" εκατοντάδες συμπολίτες μας χριστουγεννιάτικα. Όσοι έχετε κάποια ηλικία αυτό το καταλαβαίνετε πιο εύκολα γιατί εσείς ξέρετε καλύτερα από κάποιους άλλους τι σημαίνει να έχεις οικογένεια που εξαρτάται από εσένα. Αυτό γιατί κάποια στιγμή δέχθηκα ειρωνικά σχόλια του στυλ " ε καλά ας μην φάνε φέτος γαλοπούλα". Αυτή θα μπορούσε να είναι η ιστορική φράση του πλούσιου αντι εξουσιαστή, κατά το " παντεσπάνι" της Μαρίας Αντουανέττας και ο νοών νοείτω...

ε) Τέλος η δημοκρατία, το καλύτερο σύστημα κατ'εμέ για να λειτουργήσει ειρηνικά και να προοδεύσει η κοινωνία και τα μέλη της, αποδείχθηκε ότι έχει λυσσασμένους εχθρούς, είτε στη τάξη των αντιεξουσιαστών, είτε στη τάξη των ΜΑΤ. Η γνωστή θεωρία του κύκλου. Άκρα αριστερά και άκρα δεξιά στο τέλος εφάπτονται και γίνονται το ίδο πράγμα. Ένας φασισμός και μια προσπάθεια επιβολής διά της βίας των απόψεων του.

Αυτά πιστεύω εγώ, και αυτά ευτυχώς πιστεύουν πάνω κάτω και οι περισσότεροι δημοκρατικοί πολίτες, που επειδή δεν κάνουν φασαρίες και δεν βγάζουν κορώνες, αυτή τη στιγμή περιμένουν απλά να τελειώσει ο χαμός για να αρχίσουν πάλι με τη δουλειά τους και τη καθημερινότητά τους να στηρίζουν αυτόν τον έρημο το τόπο, να καθαρίσουν τα πεδία των μαχών και να διδάξουν στα παιδιά τους, ότι η "βία φέρνει μόνο βία" από όπου και εάν προέρχεται και το ότι "μάχαιραν έδωκες, μάχαιραν θα λάβεις". Αν όχι στο σώμα σου, σίγουρα στη ψυχή σου με την έννοια του επηρεασμού του ψυχισμού σου, αλλά και με την μεταφυσική έννοια (άποψή μου πάλι).
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2081 στις: 10/12/08, 13:34 »
Επειδή είμαι στη δουλειά, θα πω κάτι γρήγορο.

Είχα μια κουβέντα προχθές με ένα φίλο ξανά για τα γεγονότα και σε κάποια φάση μου είπε "Η δημοκρατία είτε ιδανική είτε όχι είναι και πάλι ένας τρόπος επιβολής της ιδέας μιας ομάδας ανθρώπων.", πιστεύω ότι δεν έχει άδικο. Ακόμα κι αν κάποιος επικαλεστεί την αρχαία Ελλάδα, τότε δε ψήφιζαν ούτε οι σκλάβοι ούτε οι γυναίκες. Οπότε που καταλήγουμε?

Δημοκρατία με την ουτοπική μορφή που τη φανταζόμαστε οι περισσότεροι δεν υπήρξε και δε θα υπάρξει ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2082 στις: 10/12/08, 13:36 »
Η χειρότερη δημοκρατία όμως είναι πολύ καλύτερη από τον τελειότερο φασισμό...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2083 στις: 10/12/08, 13:57 »
Η χειρότερη δημοκρατία όμως είναι πολύ καλύτερη από τον τελειότερο φασισμό...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος juliad

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μωρά μου είστε τα θαύματα που μου χουνε προσφέρει
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2084 στις: 10/12/08, 14:22 »
Και βέβαια οι αιτίες βρίσκονται στα τελευταία 65 χρόνια της ιστορίας της Ελλάδας .
Καλλιεργείται με μαεστρία ταυτόχρονα από τη μια το μίσος κι η πόλωση κι απ΄την άλλη η απάθεια .
Ο "ενεργός πολίτης" είναι διαφήμιση όπως ακριβώς αυτές των απορρυπαντικών .

Επειδή έχω οικογένεια και μεγαλώνω με χίλια ζόρια δυο παιδάκια ,
εκτός από το να διδάξω το " η βία μόνο βία φέρνει " ,
θα ήθελα και να μπορώ να τους δείξω πως μόνο αν συντρέξεις ,θα συντρέξουν και για σένα ,
μόνο αν νοιαστείς ,θα νοιαστούν ,
μόνο αν διεκδικήσεις θα πάρεις .

Και επειδή μιλάτε για "πειραγμένες " φωτό ,
(έτσι κι αλλιώς ,ότι και πειράξουν από εδώ και από εκεί ,εδώ που φτάσαμε τα χάλια μας δεν κρύβονται)
για πείτε μου ρε παιδιά αν αυτές οι φωτό είναι φτιαγμένες ..
Για να ξέρω δηλαδή αν συγκινούμαι από .. καλλιτέχνη του photoshop ,
ή από τον άνθρωπο τον ίδιο  .

http://www.nylon.gr/society/a-gentleman/
Απο περιέργεια υπάρχω
και απο καραγκιοζλίκι

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2085 στις: 10/12/08, 14:34 »
Μισο λεπτο ρε παιδια...δεν ειμαι κομματοποιημενη αλλα λυστε μου εσεις που βριζεται τους πολιτικους μια απορια..ειπαν στις δηλωσεις τους την φραση "ψηφηστε μας";..πως βγαζεται το συμπερασμα οτι ψηφοθηρουν;....γτ εγω δεν ειδα τπτ αλλο απο πολιτικους αρχηγους ειτε να καταγγελουν την κυβερνηση ειτε αλλους πολιτικους αρχηγους (και αυτο οχι ολοι)....α ειδα και βουλευτες να βριζουν πολιτικους αρχηγους... :P
Καλά πλάκα κάνεις? ???
Εσύ πώς εκλαμβάνεις το γεγονός ότι ο παπανδρέου ήρθε στο Περιστέρι μαζί με τους υπόλοιπους καραγκιόζηδες του πασοκ, με αναμένα κεράκια για να εκδηλώσει και καλά τη λύπη του για το θάνατο του παιδιού? >:(
Πώς εκλαμβάνεις το γεγονός ότι η στη μάζωξη της παπαρήγα, στην πορεία για το θάνατο του παιδιού φωνάζονταν συνθήματα του τύπου ''εμπρός λαέ μη σκύβεις το κεφάλι, ανάσταση θα κάνουμε με κκε και πάλι''? >:(
Το γεγονός ότι ο Αλαβάνος μίλησε για πρόωρες εκλογές και για τα κλασικά κατά της δεξιάς και του πασόκ τη στιγμή που ο κόσμος καίγεται (και κυριολεκτικά αυτή τη φορά)? >:(

Α, και μη βγει κανείς να πει ότι τα λέω αυτά για να υποστηρίξω την κυβέρνηση!! >:(

Κατά διαόλου πάμε λέω γω...

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2086 στις: 10/12/08, 14:38 »
Αλήθεια γιατί το ΠΑΣΟΚ δε κατέβασε μπλοκ για πορεία? Με τόσο κόσμο που έχει θα μπορούσε να είναι πολύ πιο μαζικό και να ακουστεί μια φωνή ακόμα.


Πάντως... τρελαίνομαι με την αυτόματη λογοκρισία της Παπαρήγα!! Γέλασα πάρα πολύ όταν το είδα.

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2087 στις: 10/12/08, 14:45 »
καλα, συνεχιζεστε να τσακώνεστε για το ποσο τις εκατο ζουμ πρεπει να κανετε στο φωτοσοπ για να αποδείξετε αν μια φωτο ειναι αληθινη η όχι. Αυτό εχει σημασια???    >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

δεν ξερω αν εχει ξαναμπει στο θεμα

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΥΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟΥ FLAG ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ. πραγματικα απορω πως υπάρχουν ατομα που τα πιστευουν αυτα


Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2088 στις: 10/12/08, 14:56 »
Επειδή είμαι στη δουλειά, θα πω κάτι γρήγορο.

Είχα μια κουβέντα προχθές με ένα φίλο ξανά για τα γεγονότα και σε κάποια φάση μου είπε "Η δημοκρατία είτε ιδανική είτε όχι είναι και πάλι ένας τρόπος επιβολής της ιδέας μιας ομάδας ανθρώπων.", πιστεύω ότι δεν έχει άδικο. Ακόμα κι αν κάποιος επικαλεστεί την αρχαία Ελλάδα, τότε δε ψήφιζαν ούτε οι σκλάβοι ούτε οι γυναίκες. Οπότε που καταλήγουμε?

Δημοκρατία με την ουτοπική μορφή που τη φανταζόμαστε οι περισσότεροι δεν υπήρξε και δε θα υπάρξει ποτέ.
sthn Christiania τι δημοκρατια υπαρχει?στις ανα τον κοσμο αναρχικες-αυτονομες κοινοτητες τι δημοκρατια υπαρχει?ουτοπια ειναι και η πραγματικοτητα?
ενημερωσου πρωτα και μετα πες τις μεγαλες κουβεντες.
τι σχεση εχει αυτο που λες με την αρχαια ελλαδα?αφου στην αρχαια ελλαδα οι δουλοι δεν θεωρουνταν ανθρωποι ουτε οι γυναικες ειχαν ισα δικαιωματα με τους αντρες.ετσι ηταν η κοινωνια και η κοινωνικη ηθικη τοτε....αυτο δεν αναιρει οτι υπηρχε αμεση-τελεια δημοκρατια στην αρχαια αθηνα.οσοι θεωρουνταν αθηναιοι πολιτες ψηφιζαν δημοκρατικα.
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2089 στις: 10/12/08, 14:56 »
Όπως είπα και πριν, η "Η δημοκρατία είναι η επιβολή των ιδεών μιας ομάδας ανθρώπων". Το ίδιο βλέπω ότι πάει να γίνει και στο YouTube με τα Flags, στο Facebook με τα reports στα groups που λένε άλλα πράγματα κλπ.

Όχι ότι διαφωνώ απλώς το παρατήρησα και το ανέφερα.

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2090 στις: 10/12/08, 14:58 »
Η χειρότερη δημοκρατία όμως είναι πολύ καλύτερη από τον τελειότερο φασισμό...
η χειροτερη δημοκρατια δεν ειναι καν δημοκρατια,απλως δεν το χει(χουν) παρει χαμπαρι ακομα.
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2091 στις: 10/12/08, 14:59 »
καλα, συνεχιζεστε να τσακώνεστε για το ποσο τις εκατο ζουμ πρεπει να κανετε στο φωτοσοπ για να αποδείξετε αν μια φωτο ειναι αληθινη η όχι. Αυτό εχει σημασια???    >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

δεν ξερω αν εχει ξαναμπει στο θεμα

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΥΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟΥ FLAG ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ. πραγματικα απορω πως υπάρχουν ατομα που τα πιστευουν αυτα

http://www.youtube.com/watch?v=xLqVd6ZAyo0
Εγώ πάντως scurlet το έκανα flag.Συμφωνώ μαζί σου και καλώ και άλλα παιδιά να το κάνουν.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! >:( >:( >:(
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2092 στις: 10/12/08, 15:00 »
sthn Christiania τι δημοκρατια υπαρχει?στις ανα τον κοσμο αναρχικες-αυτονομες κοινοτητες τι δημοκρατια υπαρχει?ουτοπια ειναι και η πραγματικοτητα?
ενημερωσου πρωτα και μετα πες τις μεγαλες κουβεντες.

Άλλο αναρχία και άλλο δημοκρατία. Υποτίθεται ότι τα γνωρίζεις αυτά εσύ κύριε μπάχαλε.

τι σχεση εχει αυτο που λες με την αρχαια ελλαδα?αφου στην αρχαια ελλαδα οι δουλοι δεν θεωρουνταν ανθρωποι ουτε οι γυναικες ειχαν ισα δικαιωματα με τους αντρες.ετσι ηταν η κοινωνια και η κοινωνικη ηθικη τοτε....αυτο δεν αναιρει οτι υπηρχε αμεση-τελεια δημοκρατια στην αρχαια αθηνα.οσοι θεωρουνταν αθηναιοι πολιτες ψηφιζαν δημοκρατικα.

Για το λόγο αυτό λέω πως η δημοκρατία με τον τρόπο που την αντιλαμβανόμαστε (ή μάλλον ονειρευόμαστε) δεν υπάρχει και δεν υπήρξε.

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2093 στις: 10/12/08, 15:02 »
για να σπασω λιγο το εντονο κλιμα:



ναι ειναι φωτοσοπ, αλλα τα σπαει :P :P

Αποσυνδεδεμένος analogio

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2094 στις: 10/12/08, 15:08 »
"Η δημοκρατία είναι η επιβολή των ιδεών μιας ομάδας ανθρώπων".

Μαλλον λογω κεκτημενης ταχυτητος, εξαγεις λανθασμενο συμπερασμα, ξανασκεψου τι σημαινει επιβολη και θα βρης την διαφορα μεταξυ δημοκρατιας και επιβολης, εκτροπη στο καθεστως της δημοκρατιας ειναι η οχλοκρατια (Αριστοτελης) δηλ. αυτο που ονομαζομε σημερα αναρχια.


Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2095 στις: 10/12/08, 15:17 »
http://proxeirotetradio.blogspot.com/2008/12/blog-post_08.html
Αφιερωμενο σε ολα τα φασισταρια και τους υπερασπιστες των μπατσων!Ειναι καλο βουλωμα νομιζω.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2096 στις: 10/12/08, 15:28 »
Μαλλον λογω κεκτημενης ταχυτητος, εξαγεις λανθασμενο συμπερασμα, ξανασκεψου τι σημαινει επιβολη και θα βρης την διαφορα μεταξυ δημοκρατιας και επιβολης, εκτροπη στο καθεστως της δημοκρατιας ειναι η οχλοκρατια (Αριστοτελης) δηλ. αυτο που ονομαζομε σημερα αναρχια.

Και πάλι μια ομάδα ανθρώπων δεν υπερέχει στο τέλος? Εννοώ σαν αποτέλεσμα της ψηφοφορίας. Αυτό εννοώ...

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2097 στις: 10/12/08, 15:35 »
sthn Christiania τι δημοκρατια υπαρχει?στις ανα τον κοσμο αναρχικες-αυτονομες κοινοτητες τι δημοκρατια υπαρχει?ουτοπια ειναι και η πραγματικοτητα?
ενημερωσου πρωτα και μετα πες τις μεγαλες κουβεντες.

Άλλο αναρχία και άλλο δημοκρατία. Υποτίθεται ότι τα γνωρίζεις αυτά εσύ κύριε μπάχαλε.
τωρα να σε πω ανιδεο,πως θες να σε πω για να μην παρεξηγηθεις?....οπου και να το πεις αυτο φιλε θα μοιρασεις απλοχερα τον γελωτα.
ποιος σου ειπε οτι ειναι αλλο η δημοκρατια αλλο αναρχια?ποιο βιβλιο το λεει αυτο?δηλαδη οι αναρχικοι δεν ειναι δημοκρατικοι?αυτο πρωτη φορα το ακουω!!!!!πως παιρνουν αποφασεις?εχεις ιδεα καθολου απο αναρχισμο?εχεις ιδεα απο αναρχικες κοινοτητες ή γραφω σαν μαλ**ας και νιωθω οτι απευθυνομαι σε ατομο ανιδεο?
τι σχεση εχει αυτο που λες με την αρχαια ελλαδα?αφου στην αρχαια ελλαδα οι δουλοι δεν θεωρουνταν ανθρωποι ουτε οι γυναικες ειχαν ισα δικαιωματα με τους αντρες.ετσι ηταν η κοινωνια και η κοινωνικη ηθικη τοτε....αυτο δεν αναιρει οτι υπηρχε αμεση-τελεια δημοκρατια στην αρχαια αθηνα.οσοι θεωρουνταν αθηναιοι πολιτες ψηφιζαν δημοκρατικα.

Για το λόγο αυτό λέω πως η δημοκρατία με τον τρόπο που την αντιλαμβανόμαστε (ή μάλλον ονειρευόμαστε) δεν υπάρχει και δεν υπήρξε.
τι να υπαρξει ρε φιλε?εισαι σοβαρος?
ειναι δυνατον να υπαρξει ταυτιση της ηθικης του τωρα με πριν 2000 χρονια?το πως αντιλαμβανεται καποιος την κοινωνια πριν τοσα χρονια?
ονειρευεσαι εσυ το τι?δεν καταλαβαινω...αφου στην αρχαια ελλαδα πολιτες θεωρουνταν καποια συγκεκριμενα ατομα.ονειρευεσαι εσυ οτι ηταν κατι αδικο αυτο τοτε?αφου ηταν μερος της κοινωνικης τους ηθικης...ο κοσμος αλλαζει!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 10/12/08, 15:45 από bairn of mosul »
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2098 στις: 10/12/08, 15:39 »
δ) Τα πολιτικά κόμματα που απαρτίζουν τη κοινοβουλευτική δημοκρατία μας, απέτυχαν στο να κρατήσουν μια κοινή στάση απέναντι σε αυτούς που κατέστρεψαν περιουσίες και βύθισαν στο "πένθος" εκατοντάδες συμπολίτες μας χριστουγεννιάτικα. Όσοι έχετε κάποια ηλικία αυτό το καταλαβαίνετε πιο εύκολα γιατί εσείς ξέρετε καλύτερα από κάποιους άλλους τι σημαίνει να έχεις οικογένεια που εξαρτάται από εσένα. Αυτό γιατί κάποια στιγμή δέχθηκα ειρωνικά σχόλια του στυλ " ε καλά ας μην φάνε φέτος γαλοπούλα". Αυτή θα μπορούσε να είναι η ιστορική φράση του πλούσιου αντι εξουσιαστή, κατά το " παντεσπάνι" της Μαρίας Αντουανέττας και ο νοών νοείτω...

ε) Τέλος η δημοκρατία, το καλύτερο σύστημα κατ'εμέ για να λειτουργήσει ειρηνικά και να προοδεύσει η κοινωνία και τα μέλη της, αποδείχθηκε ότι έχει λυσσασμένους εχθρούς, είτε στη τάξη των αντιεξουσιαστών, είτε στη τάξη των ΜΑΤ. Η γνωστή θεωρία του κύκλου. Άκρα αριστερά και άκρα δεξιά στο τέλος εφάπτονται και γίνονται το ίδο πράγμα. Ένας φασισμός και μια προσπάθεια επιβολής διά της βίας των απόψεων του.

Επειδή αυτό με τη γαλοπούλα το είπα εγώ, σου ξαναλέω μην κολλάς στις λέξεις... πιασε το νόημα!!!
το αντιγραφω για να το ξαναδιαβάσεις...
"Τέλος όλοι λυπούμαστε για τις ζημιές και για τους ανθρώπους που δεν θα καταφέρουν να φανε γαλοπούλα στις γιορτές, αλλά αυτοί θα ζήσουν πολλές γιορτές ακόμα... οπότε ας μην συγκρίνουμε τη ζωη με τα τζαμια και τα εμπορεύματα, τα αυτοκίνητα και τα λεφτα..."
Και παρ όλο που δεν δουλεύω και με "πληρώνουν" ακόμα ( σπουδάζω στην πανεμορφη αυτή πολη ) ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει να να έχει 27 ο μήνας και μέχρι την 1η του επόμενου να τρως πατατάκια και πιτόγυρα με 1.20€!!! Και επίσης κάτι άλλο πρέπει να καταλάβεις από το γεγονός ότι μέχρι και τα πλουσιόπαιδα των βορείων προαστίων κατέβηκαν για να διαμαρτυρηθούν και να τα σπάσουν!!!

Και για μενα η δημοκρατία είναι το καλύτερο σύστημα αλλά σε ρωτάω φίλε μακ και θέλω να μου απαντήσεις ειληκρινά... είσαι περήφανος για την δημοκρατία που υπάρχει στην ελλάδα τα τελευταία χρόνια??

Ευχαριστούμε για την εικόνα απο το indymedia. Κάνε τώρα ένα βαρβάτο ζουμ στο μπράτσο με μανίκι που δε παίζει να είναι απο ΜΑΤατζή, και δες τα πίξελ απο το εργαλείο του Photoshop...

Μπορώ να σου πω κάποια επιχειρήματα για το αν η εικόνα και το βίντεο του π. φαλήρου είναι αληθινά αλλά δεν πιστεύω ότι αξίζει... δεν νομίζω να πιστεύεις ότι δεν υπάρχει μεγάλος βαθμός αστυνομικής αλητείας? οπότε και φτιαχτα να είναι υπαρχουν χιλιάδες άλλες περιπτώσεις που δεν έχουν καταγραφει... γι αυτό ας μην ψάχνουμε φαντάσματα και ας δουμε την ουσία της κατάστασης...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #2099 στις: 10/12/08, 15:53 »
οχι αλλες αναλώσεις πληροφοριών μεσα απο τα μεσα μαζικής παραπλάνησης.  θυμηθείτε τα X-files


The truth is out there
Do not trust anyone

σκεπτικιστές του καναπέους 


βγειτε λίγο εξω στον δρόμο να δείτε με τα μάτια σας,αξίζει το ρισκο για αυτούς που δεν συμμετέχουν,για να δουν τι παπατζες σερβίρει η Τν.
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-