Αποστολέας Θέμα: ποια ειναι τα καλυτερα καταστηματα για την αγορα μουσικων οργανων?  (Αναγνώστηκε 22584 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Αγαπητοι φιλοι ....μην μπερδευετε την γνωση τιμων της αγορας με το παζαρι....!!!!!!!
Εγω το βλεπω σαν μια ευκαιρια να παρει τα φραγκα μου ελληνικο μαγαζι και οχι ο καθε θωμας ...
εαν τωρα ειναι οι περισσοτεροι ψωνια και νομιζουν οτι τους κανουμε και χαρη που θα τους δωσουμε ευρωπουλακια στην τελικη θα παρουν τα .. @@ μας και ο θωμας τα φραφκα....

Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
ogyon21, δεν επικρίνω όποιον ακολουθεί αυτή την τακτική- απλά κοιτάζει το συμφέρον του.
Επιμένω όμως ότι το πρόβλημα, είτε πρόκειται για μουσικά όργανα, είτε ακόμη και για την ταβέρνα που ανέφερες, είναι γιατί πρέπει σε αυτή τη χώρα να υπάρχουν διαφορετικές τιμές για "υποψιασμένους" και "ανυποψίαστους". Επιλέγω συνειδητά να μη στηρίξω τον οποιοδήποτε μαγαζάτορα που θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί την άγνοια του μη-πληροφορημένου πελάτη, ακόμη κι αν σε εμένα κάνει μια λογική τιμή. Δεν είναι δικό του πρόβλημα, όπως λες, αλλά όλων των υποψήφιων αγοραστών.
Φυσικά δε μιλάω για την περίπτωση του 5%-10% πάνω, που συμφωνώ ότι είναι λογικό. Και εννοείται ότι κι εγώ πολύ θα ήθελα να μην αγοράζω με βάση τις φωτογραφίες μιας ιστοσελίδας, ειδικά όταν πρόκειται για κιθάρες.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος kimonas_j

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Πολλά σωστά πράγματα είπατε.. Και εγώ δεν είμαι από αυτούς που άνετα θα αρχίσουν το παζάρεμα.
Στην τελική, τι νόημα έχει τότε η τιμή μίας κιθάρας άμα με παζάρι μου την δώσει 20%-30% κάτω;
Άμα η κιθάρα έχει 1000 και με παζάρι μου την δίνει 700 αισθάνομαι λίγο μαλ#&!ς.
Αμα δηλαδή δεν έκανα παζάρι θα χαιρόταν που με έπιασε κορόιδο;

Και εκεί βλέπω το μεγαλύτερο πρόβλημα στα ελληνικά μαγαζιά. Όλοι ψάχνουν κορόιδα και να βγάλουν
την αρπαχτή από τον "ανυποψίαστο" όπως πολύ σωστά είπε ο themos.

Το καλό είναι ότι σιγά σιγά το έχουν καταλάβει μερικά ελληνικά μαγαζιά από ότι φαίνεται και έχουν
φτιάξει ωραία eshops με καλές τιμές που δεν ψάχνουν τον μαλ#&α της ημέρας. Στην τελική, καλύτερα
να αγοράσω κάτι από την Ελλάδα  που όχι μόνο θα το δω και θα το ακούσω ο ίδιος αλλά θα έχω
κάποιον κοντά σε περίπτωση που γίνει και κάτι παρά τον κάθε Θωμά κάπου στον κόσμο. Μετά από
αρχικά αρκετή διστακτικότητα έμεινα πολύ ευχαριστημένος από ένα ελληνικό eshop, το οποίο έχει
καταλάβει ότι το να δουλεύεις το κόσμο και να ψάχνεις τον "ανυποψίαστο" δεν δουλεύει πιά και είναι
σοβαροί στην δουλειά τους.

Μακάρι να δούμε και άλλα τέτοια στην Ελλάδα!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
13095 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/05, 09:00
από Καρχαρίας
8 Απαντήσεις
12093 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/04, 12:20
από Καρχαρίας
6 Απαντήσεις
4493 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/07, 12:57
από freemind
80 Απαντήσεις
50281 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/11, 12:20
από marathon
4 Απαντήσεις
3559 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/08, 14:09
από Jizzzm
5 Απαντήσεις
4121 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/08, 22:58
από JP.M
38 Απαντήσεις
17471 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/10, 16:10
από riffraff
22 Απαντήσεις
7750 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/10, 16:31
από s.s.
9 Απαντήσεις
4201 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/10, 22:07
από MechMech
7 Απαντήσεις
16747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/12, 22:04
από kkmspm (φλουτσ)