Αποστολέας Θέμα: Αγορα Ibanez j custom απο Ishibashi Japan  (Αναγνώστηκε 2863 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Αγορα Ibanez j custom απο Ishibashi Japan
« στις: 03/11/08, 16:17 »
Σκεφτομαι επιτελους να αγορασω την κιθαρα των ονειρων μου (j custom).  Εχει κανεις εμπειρια με αγορα απο Ιαπωνια? Συγγεκριμενα απο Ishibashi? Ξερεται τιποτα για την συγκεκριμενη εταιρια?  Τι παιζει με μεταφορικες, Τελωνια κτλ?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Αγορα Ibanez j custom απο Ishibashi Japan
« Απάντηση #1 στις: 03/11/08, 17:15 »
Ishibashi ειναι μια περιοχη στο Τοκυο, δεν γνωριζω τι παιζει με τη συγκεκριμενη εταιρεια.
J custom ειδα πολλες σε ενα δρομο γεματο κιθαρες στο τοκυο, δεν εχεις δει αυτη που θελεις καπου αλλου?
Τελωνεια παιζει το ιδιο με αυτο που αναφερεται σε αλλα θεματα σχετικα με αγορες απο ΗΠΑ.
Για μεταφορικες, αλλα το ταχυδρομιο της Ιαπωνιας κανει πολυ καλη δουλεια, ερχονται συντομα και ολα καλα, και αμα εχει δηλωθει μικρο ποσο δεν περνουν απο τελωνειο.
Για μικρα δεματα που εχω στειλει ειναι πολυ καλες οι τιμες, αλλα νομιζω οτι οσο αυξανεται το βαρος οι τιμες απογειωνοντε, αλλα σχετικα με μεταφορικες θα μπορει να σου απαντησει οποιος σου στειλει την κιθαρα.
Εχω και μια γνωστη που εχει shopping service στο Τοκυο, δηλαδη σου στελνει οτι θελεις οπως θελεις, και πληρωνεις ομως ενα 10% εξτρα (συνηθως στελνει μικροπραγματα οποτε το 10% ειναι μηδενικο, στην κιθαρα θα ειναι αρκετο μαλλον...). Αν θελεις να σου δωσω ι-μειλ να επικοινωνισεις.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Ibanez j custom απο Ishibashi Japan
« Απάντηση #2 στις: 03/11/08, 20:00 »
Ευχαριστω Jezus.  Δυστυχως δεν εχω παει Ιαπωνια,  προφανως ειπαρχει μια αλυσιδα καταστηματων που λεγεται Ishibasi και ασχολουνται και με international πωλησεις.  Αυτο το διαβασα στο Ibanez forum αλλα και στο jemsite.  Βρηκα πολυ καλες τιμες, μαλλων απιστευτες! Βεβαια δεν ξερω τι θα γινει με το τελωνειο.  Τα μεταφορικα δεν ειναι και τοσα, αναλογικα με αυτα που γλιτωνω.  Θελω να βεβαιωθω πρωτα για την www.ishibashi-music.com γιατι τα λεφτα δεν ειναι και λιγα.  Δεν ξερω τι παιζει με Τριμη στην αθηνα, παντως σε αλλα μαγαζια δεν εχω βρει ποτε j-custom ακομα και Καναδα που ειμουν χρονια οποτε αμφιβαλω οτι θα εχει καπου στην αθηνα και αν εχει θα ειναι πανακριβη.  Μονο στο Ibanezrules.com αλλα και εκει δυσκολα να τις πετυχεις τις συγγεκριμενες.   :-[
Νομιζω, και καλα, οτι τις κιθαρες αυτες τις ειχαν αποκλειστικα για japanese market.
Εντομεταξυ το site ειναι στα Ιαπωνικα και η μεταφραση στα αγγλικα ειναι ελεινη τελειως...
Τοσοι κιθαριστες εδω, δεν μπορει κανεις σας να μην εχει j-custom.  Πως εφτασε στα χερια σας?  Κανεις αλλος με εμπειρια αγορας απο Ιαπωνια?

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Ibanez j custom απο Ishibashi Japan
« Απάντηση #3 στις: 04/11/08, 19:09 »
Tο μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα βρείς στον Τρίμη και δεν νομίζω να έχει φέρει ποτέ J Custom.

Ένα μέλος του forum είχε αποκτήσει μία,επικοινώνησε μαζί του ίσως μπορέσει να σου δώσει περισσότερες πληροφορίες που θα σε βοηθήσουν.

Το θέμα του είναι εδώ:
Ibanez J-Custom RG8570 (2002)

Αποσυνδεδεμένος DarkHorse

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Join the Dark Side, we have Cookies.
    • Προφίλ
Απ: Αγορα Ibanez j custom απο Ishibashi Japan
« Απάντηση #4 στις: 05/11/08, 14:17 »
ευχαριστω Serviani.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
19 Απαντήσεις
10080 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/08, 21:33
από Meolas
16 Απαντήσεις
6949 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/08, 20:19
από DarkHorse
19 Απαντήσεις
6910 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/08, 21:27
από Giorgos K.
22 Απαντήσεις
6080 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/09, 00:34
από Jezus
4 Απαντήσεις
2903 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/10, 01:02
από Stel Andre
4 Απαντήσεις
2936 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/10, 10:59
από DarkHorse
0 Απαντήσεις
1615 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/10, 15:01
από apple32
0 Απαντήσεις
1934 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/12, 14:20
από foulis
16 Απαντήσεις
5852 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/17, 10:08
από Noturn
40 Απαντήσεις
10573 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/18, 13:00
από zanxion72